Feyenoord Recordpoging van praat met Gevers uitgesteld de KNVB IP Van Ramselaar Quaars speelt tegen Ruch RIJVERS ZOEKT EEN ELFDE MAN verdwijnt bij SC Amersfoort plaatsen voor kunststofbanen KNAU koos 3 B Hl „Ajax heeft na Cruijff weer echte spits” B een miljoen gulden aan prijzen WOENSDAG I S Blessure Verbazing D Formule 2 2 2 2 2 2 2_ 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 Ongunstig Ook Pim Mulier-park Acceptabel Te warm T9 SPORT 5 NOVEMBER 1975 Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. - - Georg Kessler (links) duelleert hier tijdens de training met zijn internationaal Uwe Kliemann. Kessler (Van onze sportredactie) SPORT-TOTO Nr. 45 basistip (ADVERTENTIE) toto-tips In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- Tom Okker heeft tijdens een tennis toernooi in Stockholm in twee sets van de Amerikaan Hardy gewonnen. Bovendien heeft Michels voor een uitge balanceerde opstelling gekozen. Steffen- hagen, Geels en Brokamp is het spitsen trio dat het best bij elkaar past. Hoewel Geert Meijer in Berlijn de gevaarlijkste Ajax-aanvaller was. Dat vind ik geen gekke vervanger.” Met Bertus Quaars als een man die nu door Rijvers is gekozen als de elfde „vaste” man bij PSV (boven Pleun Strik, zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. De Zweedse international Benno Mag- 'nusson neemt zijn plaats in Wel fit zijn international Erich Beer en „penalty- versierder” Kpstedde. Vooral op dit duo heeft Kessler zijn hoop gevestigd als het er om gaat vanavond een uiterst kost baar doelpunt te maken. Met de treffer uit Berlijn moet dit voldoende zijn, om dat Hertha zich heel wat grimmiger zal tonen dan Feyenoord en mentaal beslist niet zo snel aangeslagen zal zijn. S s laatste drie seizoenen t_ 40 20 40 10 35 50 35 40 35 20 20 40 50 40 40 30 35 35 30 35 40 35 40 40 40 30 j. j_ 1 1/3 3/2 1 2/3 1/3/2 1 3/1/2 1/3 3/1/2 2/3 3/2 1/3 1 1 1. Eindhoven NAC 2. MVV - FC Twente 3. NEC - Telstar 4. GA Eagles Ajax 5. Feyenoord - Sparta 6. Amsterdam - Excelsior 7. FC Utrecht Den Haag 8. AZ '67 - Roda JC 9. Graafschap - PSV 10. Helm. Sport Groningen 11. Willem II Fortuna SC 12. Vlaardingen Vitesse ,13. FC VVV Cambuur percentages 20 40 30 55 30 20 30 _20 30 40 40 20 20 „Uit het feilt dat wij met Feyenoord gaan praten mag geen enekele conclussie worden verbonden. Het moet zeker niet gezien worden als een indicatie dat er een verandering in het standpunt van heit bestuur van de sectie betaald voet bal is gekomen.” Hans Ree heeft voor het zonetoernooi in Vratsa remise gespeeld tegen de Fransman Lezelter. Hij neemt nu met 4% punten een gedeelde negende plaats in. (door THEO KLEIN) MEXICO. André Gevers kwam gis termiddag terug van een vierdaagse ron de met de Nederlandse ploeg in Guada lajara, waar ze twee tweede plaatsen behaalden. Gevers zelf deed het niet zo best. In de eerste bergetappe verloor hij al 27 minuten. Niettemin wil hij het wereldrecord van de Columbiaan Rodri- guez aanvallen. bod beleefdheidshalve niet afslaan. Ge vers moet, als hij dat wil, in ieder geval starten. Al laat hij maar zijn goede wil zien.” Gevers was het daarmee eens. Hij trainde bijzonder goed en haalde een snelheid die Roy Schuiten zondag niet rond kon krijgen. Het ziet er voor hem dus beter uit. Of de terugkeer van Quaars ook met een tot gevolg zal hebben dat zowel Willy van der Kuylen als Ralf Edström - en daarmee in feite het gehele PSV- team - uit hun periode van machteloos heid worden getild, is evenwel nog de vraag. Het is kennelijk een jaarlijks terugkerend verschijnsel bij de Eindho venaren, die steeds na een bijzonder imponerende start (deze keer met de 6-2 en de 5-1 overwinningen op respectieve lijk Ajax en Eindhoven) wekenlang een aanmerkelijk stuk minder presteerden om vervolgens toch weer naar een ac ceptabele hoogte te reiken. Tegenstander Ruch Chorzow (dat met een negatieve 1-3-score aan de start moet verschijnen) arriveerde pas dins dagmiddag Iaat op Schiphol. De Polen reisden meteen door naar Eindhoven om zich ’s avonds via een lichte training in het PSV-stadion voor te bereiden op de wedstrijd van vanavond. Uiteraard ont brak bij de Polen Joachim Marx, die onlangs een contract tekende met het Franse Racing Lens. Hoewel Ruch Chor zow afgelopen zondag niet hoefde aan te treden voor de Poolse competitie zijn doelman Piotr Czaja, Marian Ostafinski en Zygmunt Masczyk licht geblesseerd. De 6-0 van zaterdagavond heeft voor Kessler daarbij ook een ongunstige con sequentie. Kessler: „Zo’n overwinning kan een elftal vleugels geven. Tegen AZ zag ik al een Ajax dat zeer gediscipli neerd en geroutineerd speelde. Dat is de afgelopen weken door de successen van Ajax alleen nog maar beter geworden. AMERSFOORT (ANP). Henk van Ramselaar zal niet meer bij SC Amers foort voetballen. Het dienstverband tus sen de eerste-divisieclub en zijn verdedi ger is met onmiddellijke ingang verbro ken. Van Ramselaar zorgde zondag op het sportpark Birkhoven voor opschud- Een tegenvaller voor Hertha is de blessure van Stef Walbeek. De ex-Spar- ta-speler speelde afgelopen zaterdag te gen HSV Hamburg voor Hertha zijn beste competitiewedstrijd tot nu toe. Hij kon door een kuitbeenblessure de reis naar Nederland echter niet meemaken. “(F* DEN HAAG (ANP). Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft Groningen, Sittard en Haar lem gekozen als de plaatsen waar kunst stofbanen zullen worden aangelegd. De keuze van de KNAU moet door de toto- en lottoverdelingscommissie nog worden goedgekeurd. KNAU-voorzitter Frans Jutte heeft er echter alle vrtrouwen in dat de keuze van de KNAU door de commissie zal worden overgenomen. „Wij hebben de indruk gekregen uit gesprekken dat de commissie onze keuze zal volgen.” Peter Dahlqvist, Nick Deacy, Guy Fran cois en Huub Stevens), hoopt Rijvers nu een sluitende formule gevonden te heb ben die de Eindhovenaren weer de re gelmaat bij het scoren van successen moet opleveren. Al voordat PSV twee weken geleden de eerste wedstrijd tegen Ruch Chrzow speelde, hebben Rijvers en Quaars overigens al rond de (verzoe- nings) tafel gezeten. Toen al werd ge steld dat Quaars, die met Rijvers in onmin was geraakt na wat negatieve perspublikaties en als dreigement een onmiddellijke transfer eiste, alsnog een kans zou krijgen door te dringen tot de a-selectie van de Eindhovense lands kampioen. Die kans heeft Quaars nu gekregen: „Het is een bijzonder fijn gesprek geworden en ik dacht wel dat de lucht nu helemaal opgeklaard is. Ik althans ben bereid mezelf voor 100 pro cent in te zetten”. V - Maandag nog liet mr. Jac. Hoogewo- ning, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB weten, niet bang te zijn voor een kort geding, aangespan nen door Feyenoord en-of Inter Foot ball: „Wij hebben goede gronden om aan te nemen dat er in deze zaak wel degelijk overtredingen tegen het regle ment zijn gemaakt. We blijven van me ning dat we een juiste beslissing hebben genomen”, zei Hoogewoning. Secretaris Jan Huijbregts van de sectie betaald voetbal wilde wel nadrukkelijk kwijt: Vervolgens kwam het compromisvoor stel dat Gevers later op de dag om vier uur toch nog zou kunnen rijden. De chronometrage zal dan geïmproviseerd worden- Het is echter de vraag of Ge vers dat zal halen, omdat vier uur geen beste tijd is in Mexico, de wind wakkert dan meestal aan en het is te warm. Middelink echter: „We kunnen dit aan- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM-ROTTERDAM. Een nieuwe wending lijkt zich te ontwikke len in de affaire Nico Jansen. De sectie betaald voetbal van de KNVB heeft zich namelijk bereid verklaard alsnog met Feyenoord rond de tafel te gaan zitten om over deze zaak te praten. Dit overleg zal reeds vandaag (woensdag) worden gehouden. Jan Huybregts, secretaris van de sectie betaald voetbal, liet echter weten: „Maar het exacte tijdstip en de plaats van handeling maken we niet bekend.” Manager Guus Brox van Feye noord noemde dit een verrassende ont wikkeling: „Het is nu misschien moge lijk een oplossing te vinden zonder dat de burgerrechter wordt ingeschakeld en we zijn in ieder geval blij dat het overleg op zeer korte termijn wordt gehouden. Onze juridische adviseur mr. A. F. A. van Velzen heeft door voortdu rend overieg deze opening tot stand gebracht-” (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Bertus Quaars speelt vanavond met PSV mee in de Europa- Cup-return tegen de Poolse landskampi oen Ruch Chorzow. Weliswaar geen complete verrassing, dit meespelen van de ex-NAC’er, nu Peter Dahlqvist zon dagmiddag in de competitiewedstrijd te gen het Bredase NAC een flinke enkel blessure opliep, maar toch wel een zaak die vooral binnen de PSV-gelederen enig opzien zal baren nu trainer Kees Rijvers kennelijk de enkele weken geleden uit de selectie gestoten Bertus Quaars toch weer heeft uitverkoren boven Pleun Strik om als middenvelder meer rust in het elftal te brengen. geen financiële ramp als we worden uitgeschakeld. Maar de spelers zullen er alles aan doen om na die negatieve prognoses voor ons hier te stunten.” De Hertha-coach vraagt zich daarbij af hoe de kansen liggen wanneer Ajax er woensdagavond niet in zal slagen om snel een doelpunt te maken. Zowel te gen FC Amsterdam als tegen Feyenoord lukte het Ajax al snel een openingstref fer te scoren, waardoor het elftal zich verder tot uitvallen kon beperken. Een situatie waarin hef huidige Ajax zich het meest thuis voelt. Maar wat gebeurt er als Ajax met de rust nog 0-0 staat of zelfs een achterstand oploopt? Dan moet het aanvallend risico’s gaan nemen met alle gevaren van dien. Kessler: „Daarom verwacht ik dat Ajax er vanavond alles aan zal doen om zo snel mogelijk een doelpunt te maken. Ook als wij in balbezit zijn zal er een ongekende jacht door Ajax op mijn spelers worden inge zet. Ik heb ze daarvoor al gewaar schuwd. Het Ajax dat vanavond in het Olympisch Stadion speelt, zal een heel ander gezicht tonen dan veertien dagen geleden in Berlijn.” ZEIST. Hertha BSC bereidt zich op het KNVB-sportcentrum in Zeist voor op het kapitale treffen met Ajax voor de tweede ronde van de UEFA-Cup. De Zeister bossen vormen voor Hertha en trainer Kessler een ideale entourage om in opperste rust en concentratie naar dit duel toe te leven, want de Duitsers zijn er na de 6-0 overwinning van Ajax tegen Feyennoord meer dan ooit van overtuigd dat het bijzonder moeilijk zal worden om de kostbare 1-0 voorsprong uit Berlijn vanavond in het Olympisch stadion te verdedigen. „Maar,” zo orakelt trainer Kessler, „aan die 6-0-overwinning van Ajax zit ook een gunstige kant voor ons- Die zege van Ajax was zaterdagavond namelijk niet alleen groot nieuws in Berlijn. In heel Duitsland is daar vol verbazing over gesproken. Bovendien waren de meeste commentaren op de televisie en in de kranten over onze kansen na die grote overwinning van Ajax nogal ge ringschattend. We zullen er geen presti geduel van maken. Voor Hertha is het Bovendien heeft Ajax na het vertrek van Johan Cruijff voor het eerst weer de beschikking over een echte spits. Ruud Geels heeft in mijn ogen namelijk een verrassende klim gemaakt- Ik krijg de indruk dat zijn prestatie in de wed strijd NederlandPolen hem net dat extra beetje zelfvertrouwen heeft gege ven dat hij zich nu op deze manier kan manifesteren. Hij is momenteel bezig zich tot een uiterst complete speler te ontwikkelen. Hij is niet alleen langer de voetballer die de goals maakt bij Ajax, maar hij levert vaak ook het voorberei dende werk af. Dat is maar voor erg weinig spitsen weggelegd.” 2-4 0-1 1-0 1-1 2-0 2-2 2-2 0-1 1-1 4-0 3-3 1-1 -■- 4-0 1-1 3-1 1-1 0-0 1-1 --■ 1-1 0-3 - 1-1 0-1 0-0 1-1 1-4 1-1 1-0 4-0 10 1-2 ding door de Amsterdamse scheidsrech ter George Oetelmans in de buik te trappen, nadat hij van de arbiter eerst de gele en vervolgens de rode kaart had gekregen. Het bestuur van SC Amersfoort heeft dinsdagavond vergaderd over de „affai- re-Van Ramselaar”. De zaak werd eerst besproken met aanvoerder Frits van der Klift ten einde te peilen hoe de stem ming was bij de andere spelers. Vervolgens hebben Van der Klift en Van Ramselaar gezamenlijk met het bestuur gesproken. Vice-voorzitter Van Kruysveldt ver klaarde dat er in de tijd dat Van Ramselaar op Birkhoven heeft gevoet bald eigenlijk nooit moeilijkheden met hem zijn geweest. „Niettemin is de zaak van zondag zo ernstig dat er een maat regel moet worden genomen.” De verdélingscommissie wees de KNAU enkele maanden geleden ander half miljoen gulden toe voor de aanleg van één of meer kunststofbanen. De KNAU wilde dat bedrag niet investeren in één baan maar in meerdere en koos daarom voor de renovatie van bestaande sintelbanen. Een groot aantal gemeenten toonde zich bereid om mede te financie ren bij de renovatie van bestaande ba nen. Van de groep kandidaten zijn uit eindelijk Groningen, Sittard en Haar lem overgebleven. Daarmee is een grote regionale spreiding tot stand gekomen- In Sittard bestaat de mogelijkheid om de bestaande zes baans acommodatie uit te breiden tot acht. In dat geval krijgt Nederland de beschikking over een kunststofbaan, die voldoet aan alle eisen voor grote internationale wedstrijden. Een uitbreiding tot acht banen vergt echter een grote investering en daarover is nog overleg gaande. Het is de bedoeling dat zo snel moge lijk met de renovatie van de bestaande accommodaties in Groningen (Stads park), Haarlem (Pim Mulier sportpark) en Sittard (stadion De Baandert) wordt begonnen. De KNAU verwacht aan het begin van het nieuwe seizoen over de drie kunststofbanen te kunnen beschik ken. Nederland zal in 1976 nog een kunststofbaan krijgen. De gemeente Den Haag heeft namelijk besloten de sintel- baan aan de Zuidlarenstraat te voorzien van kunststof. De Nederlandse atletiek- kampioenschappen, die volgend jaar na de Olympische Spelen van Montreal worden gehouden waarsdhijnlijk tweede helft van augustus zullen op één van de nieuwe kunststofbanen plaatsvinden. Maandagnacht om één uur werd hij echter gewekt met dé mededeling dat zijn recordpoging niet door kon gaan, omdat er geen tijdwaarnemers aanwezig waren. Dinsdagochtend verscheen hij met ploegleider Joop Middelink op de baan en trainde. Tijdens die training kwam de vertegenwoordiger van de Mexicaanse bond meedelen dat Gevers alsnog het record aan zou kunnen vallen wanneer hij een week langer in Mexico wilde blijven. De Mexicaanse bond zou dan alle onkosten voor hem en zijn ploeg betalen. Dat bleek echter niet mogelijk te zijn, omdat de meesten donderdag weer aan het werk moeten in Neder land. uit wedstrijden 5 0 2 3 2 4 2 115 5 2 12 5 5 2 2 1 6 5 12 2 4 5 0 14 1 5 0 3 2 3 5 2 12 5 5 12 2 4 5 12 2 4 6 4 119 6 2 2 2 6 6 2 13 5 Kessler vreest daarbij ook het Am sterdamse publiek. Hij stelt: „Als er 40.000 a 50.000 mensen op de tribune zitten, dan kan Ajax verschrikkelijk ex ploderen. Het team is er ook bijzonder op gebrand om de volgende ronde te halen. Europa-Cupvoetbal betekent na melijk iets voor Ajax. Dat hoort gewoon bij die club. Het elftal heeft een enorme Europese reputatie, onzettend veel inter nationale ervaring en als het publiek ook nog meeleeft, dan kun je als tegen stander op het een en ander rekenen. Het onverzettelijk voornemen van Feyenoord en het bemiddelingsbureau Inter Football om een gerechtelijke pro cedure op gang te brengen tegen de KNVB, lijkt niet zonder invloed te zijn gebleven op de houding van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Als dé sectie betaald voetbal alsnog terugkomt op zijn besluit om geen goedkeuring te verlenen aan de transfer van Nico Jan sen van FC Amsterdam naar Feyenoord, betekent dat dan geen gezichtsverlies voor het bestuur van deze sectie? Het antwoord van Guus Brox: „Ik denk dat men nog banger is voor gezichtsverlies door een te verwachten uitspraak door de burgerrechter.” Kees Rijvers na het teleurstellende competïtietreffen zondag met NAC: „Ik zal op zo kort mogelijke termijn per soonlijk de knoop dienen door te hakken voor wat betreft de bezetting van de elfde plaats in het elftal. Tien spelers zijn op dit moment zeker van hun positie in het team. Voor de elfde plaats zijn er de laatste weken zoveel spelers uitgeprobeerd dat dit mogelijk toch wat onrust binnen de groep heeft teweeg gebracht”. Een andere verklaring kon Kees Rijvers niet aandragen voor het landskampioen-onwaardige voetbal dat PSV de laatste weken links en rechts op de voetbalvelden heeft geëtaleerd. Een eveneens aanvaardbare reden voor het gedeeltelijke falen van de Emdhovena- ren zou echter ook geweest kunnen zijn het voortdurend hanteren van een ande re taktiek, die naar believen als profes- sioneel-behoudend danwel ais amateu- ristisch-aanvallend werd geïnterpreteerd. Kees Rijvers: „Ik ben een voorstander van het spelen met twee specifieke vleu gelspelers. Dat is er de laatste weken inderdaad onvoldoende uitgekomen, re den waarom ik steeds naar andere mo gelijkheden heb gezocht die een volledig rendement zouden kunnen opleveren”. thuis- wedstrijden 5 3 0 2 6~ 5 2 2 1 6 5 14 0 6 4 0 2 2 2 5 4 10 9 5 2 2 1 6 5 113 3 5 2 2 1 6 5 2 3 0 7 6 2 13 5 5 3 117 5 13 15 6 6 0 0 12 „Geels heeft een geweldige klim gemaakt” Jan Timman heeft voor het zonetoer nooi in Reykjavik zijn partij tegen de IJslander Olafsson verloren. Timman staalt nu op de zevende plaats. advies voor zes kolommen 1 3 1 3~ 3 3 2 2 3 11111 2 2 2 3 3 2 13 2 13 2 111111 3 113 3 2 1113 3 1 3 1 2 3 3 1 2 2 2 3 3 2 3 3 2 2 2 3 113 3 13 111 111 Ton van Dalen, sportredacteur van de Twentsche Courant, treedt per 1 februari in dienst van FC Twente. Hij wordt zakelijk directeur. Na een 3-2 overwinning is MSV Duisburg uitgeschakeld voor het toer nooi om de UEFA-beker. De Duitsers verloren in Sofia met 2-1 van Levski Spartak Sofia. Wegens economische redenen gaat de simultaanseance van V en D in 1976 niet door. De directie van V en D vindt het een te kostbare investering nu de zaken minder goed gaan. Baronchelli heeft het Criterium der Azen gewonnen. Het Nederlands amuteurelftal heeft in een oefenwedstrijd met 5-2 van PEC Zwolle gewonnen. Heinz Henneberg, bondscoach en trainer van het Nederlands Handbal Verbond, is tijdens een bijeenkomst met hoofdklasse- en amateurtrainers aan een hartaanval overleden. Een Golf Extra, ter waarde van 10.996,80 van Pon’s Automobielhandel B.V., Leusden.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19