GROOTST MOGELIJKE MEERDERHEID VAN RAAD VOOR Bloemen voor voorzitter Examens Werking van beek of beerput VREEMDE GISSINGEN BIJ HEEMSKERKS STOOMGAT Meerderheid raad is akkoord met verhoging presentiegeld Geen woningsloop in Haven Burgerhartstraat "1^ „een” 23 Kort IJmondnieuws PvdA stemt verdeeld Dingier nu Phoenix Sans Atout 7 NIEUWS UIT STAD EN STREEK WOENSDAG 5 NOVEMBER 1 (Vervolg van pagina 1) Plastic zakken Heemskerk HEEMSKERK Het mysterieuze gat in Heemskerk trok dinsdagavond grote belangstelling. Burgemeester H. Nielen had als hoofd van brandweer en politie de leiding van de acties. Het nieuws werd ’s avonds nog per radio en televisie bekend. met Bert van der Veer Wijk aan Zee 1 97 5 Toen geen der talrijke aanwezige experts ook maar een aanwijzing kon vinden met betrekking tot oorzaak of oorsprong kon men onder het publiek de meest curieuze veronderstellingen beluisteren. Castricum Velsen-IJmuiden Velsen-Noord Beverwijk In en om Haarlem fl -Sb'J I MILJOENENDANS VOORTGEZET Release krijgt subsidie van Velsen aan de 6 brandweer At '4^ Wijkerstraatweg 4a; u. 21.15 ,De u.: u. 21.30 u. 1 de ing len sch UTRECHT. Geslaagd voor het kan didaatsexamen Spaanse taal en letter kunde: mej. J. Landstra, Castricum. Kienen. In zaal Lommerlust organi seert de parochieraad van de St. Agatha woensdag 12 november een kienmiddag. Aanvang 14 uur. Loterij. De eerste vijf prijzen in de loterij van het tamboer- en trompetter korps Beverwijk zijn op de volgende nummers gevallen: 492, 2138, 2098, 1252 en 1366. J. Meijer zei, dat de PvdA-fractie over het voorstel verdeeld was. Hij betreurde het, dat raadsleden over hun eigen ver goeding moeten stemmen. De CPN was als fractie ook tegen, evenals Progressief Velsen. De heer Kuijper verklaarde, dat hij vooral een zekerheidsstelling van een raadslid ten opzichte van zijn werkgever miste. Bij de stemming bleek, dat naast CPN, Progressief Velsen van de PvdA de leden Meijer, Scheeper, Schiltmeijer, Schouwerwou en mevr. Bos-de Boer te gen waren. De bloemen van r aad en college onderstreepten deze wens. -» rkt iw; 27 229 el- 20- uw zee ng 60- eel Tan IA) er pe en jen te ser elf en Iet le en, nis en 155 IK !00 ?e- 186 3 t>T I OP nen, omdat zelfs binnen d< wet plaats blijkt te zijn voor onrecht. DIVERSEN WOENSDAG 5 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. VELSEN De gemeente Velsen gaat Release in Haarlem een subsidie verlenen van 1887 voor 1974 en 1975. De discussie hierover is grondig en vaak ook heftig geweest, maar het grootste deel heeft zich afgespeeld in de commissievergadering en de fractievergaderingen. In de raad bleek de behoefte aan verdere discussie niet zo groot; men had zijn standpunt be paald. CDA en VVD kondigden aan verdeeld te zullen stemmen, maar dankzij een vurig pleidooi van wethouder Th. Witte, bleek bij stemming tenslotte alleen CDA-er J. Visser tegen te stemmen. De PvdA stelde zich zonder meer positief achter het collegestuk, maar J. A. Andriesma van het CDA sprak de twijfels binnen de fractie over subsidië ring uit. Daarbij woog vooral zwaar, dat Release bereid was de wet te overschrij den om jongeren in nood te helpen. Het merendeel van de fractie was echter bereid om Release „het voordeel van de twijfel” te gunnen. Lichtboei. Ook in buurtcentrum De Lichtboei in de Maasstraat te Heems kerk wordt gekiend en wel op vrijdag avond 7 november. Men begint om 20 uur. Wijk aan Duin. Donderdagavond november wordt er in buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan te Be verwijk geklaverjast. Er hoeft echt niet „met het mes op tafel te worden ge speeld,” zo deelt het buurthuis mee. Ook VVD-fractievoorzitter ir. G. A. Schoonkind week op twee tegenstellingen bij de beoordeling; enerzijds de hulp die Release biedt en waarvoor men bewon dering kan opbrengen en anderzijds de maatschappijvisie die daarachter steekt en bepaald niet de visie van de WD is. Het is een kwestie van afwegen, aldus ir. Schoonkind. De NCRV kan zich troosten met de gedachte dat de BBC-serie David Cop perfield (gisteren de laatste aflevering) wel aan de verwachting heeft voldaan, meer dan drie miljoen kijkers en een waardering van 74-75. Belangrijker is dat de serie aan de verwachtingen van de kijkers heeft beantwoord. Waar voor het geld, daar gaat het om en de TROS is op dit gebied specialist. Dat betekent: er is een moord ge pleegd en de reactie van de commissaris is: „Vreemd genoeg vinden ze lijken altijd als we geen dienst hebben”. Ver volgens is er geen politieauto beschik baar en de telefoon van de taxicentrale is voortdurend bezet. Het minste dat je daarna kunt verwachten is dat de com missaris tegen een glazen deur opknalt, in een hoopje hondepoep trapt en de moord gewoon niet oplost. BEVERWIJK. Boekhandel Dingier heeft een naamswijziging ondergaan. Voortaan gaat men als Phoenix Boek handel door het middenstandsleven. In de Breestraat w«ren twee zaken, die de naam Dingier voerden: boekhandel Dingier en Dinkier Kantoorcentrum. In de praktijk bleek, dat de twee dicht bij elkaar gelegen zaken onder vrijwel de zelfde naam, aanleiding waren tot ver warring bij het publiek. Om die reden besloot men de boekhandel een andere naam te geven. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: Inpikken en wegwezen”. Twee zaken tot slot om het scheeps- journaal compleet te maken: de TROS- kunstrubriek Het Heilig Vuur heeft in de nieuwe jaargang aan zendtijd verlo ren. Het programma liep nu gewoon een kwartier uit. Het kunstenaarsdorp Ber gen werd fraai getypeerd, waarbij slechts het onaangename stemgeluid van interviewster Elly de Waard voor mij disharmonieerde. De NCRV-actualitei- tenrubriek Hier en Nu heeft de Ierse minister Cooney tot een wekelijkse gast gebombardeerd. Opzienbarende medede lingen had de minister niet, misschien dat Hier en Nu slechts een pesterig gebaar naar TROS-Aktua wilde maken. Dat werkt dan averechts, want het is niet aardig van de minister dat hij Wibo niet heeft willen ontvangen. Flauwe Cooney. Indertijd werd een plan ontworpen om de Alkmaarseweg met een vrij brede weg via het nieuw te bouwen politiebu reau op de Grote Houtweg te laten aansluiten. Nadere bestudering van het plan gaf aan, dat men ook met een eenvoudiger wegverbinding kon volstaan. De vijf gemeentewoningen aan de evenkant van de Burgerhartstraat kun nen dan blijven staan, maar dat wil nog niet zeggen, dat geen enkel huis in deze straat zal worden gesloopt. Wat de eigenaars doen, die de overige huiz en in de straat in bezit hebben weten wij natuurlijk niet”, aldus wet houder Hoogeboom tijdens de wekelijk se persconferentie van het college. DIVERSEN WOENSDAG 5 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 u. DONDERDAG 6 NOVEMBER Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 32121, milieuklachten 96000. oude beerput in brand zou zijn geraakt, die het bodemwater verhit. Allemaal lekenveronderstellingen, maar ook de deskundigen kwamen niet verder dan gissingen, want alle meer normale mogelijkheden waren al zonder resultaat onderzocht. Behalve de lantaarnpaal die werd uit gegraven en verwijderd bleef de straat verlichting dinsdagavond normaal bran den. Ook vond men geen aanleiding om gas of water af te sluiten. De politieman die vannacht de wacht hield liep af en toe naar het gat toe om met een zaklantaarn eens in het gat te kijken, maar er gebeurde verder niets. Vanmorgen waren de gemeentelijke diensten al vroeg aanwezig. Besloten werd het gat, dat nu een omvang heeft van enkele kubieke meters verder uit te graven. Men moet daarbij onder het wegdek door en over de duiker heen in het water van de lange vijver aan de Ruijsdaelstraat. VELSEN. Na de beantwoording van vragen door het college over de begro ting voor 1976 kwamen enkele „gewone” agendapunten voor de raad aan de orde. Het collegevoorstel om, vooruitlopend op een nieuwe rijksregeling voor vergoe dingen aan raadsleden, de huidige pre sentiegelden aanzienlijk op te trekken werd met negen stemmen tegen aange nomen. Het college had het voorstel gedaan, omdat de nieuwe rijksregeling toch met terugwerkende kracht tot 1 januari 1975 ingaat. Oude Heemskerkers herinnerden er aan, dat er vroeger vlakbij de plaats van het gat een beek heeft gestroomd, die nu nog z’n werking zou kunnen doen gel den. Ook bedacht men, dat niet ver van die plaats aan de Ruijsdaelstraat vroeger een boerderij heeft gestaan, waarin on der meer de familie Schoen heeft ge woond. Dat leidde in de richting van de veronderstelling, dat er ondergronds een BEVERWIJK. Nu de gemeente voor een wat eenvoudige wegverbinding tussen de Grote Houtweg en de Alk maarseweg heeft gekozen hoeven er in de Burgerhartstraat géén gemeentewo ningen te worden gesloopt. 39111, De verordening op de vuilverwerking ontmoette onverwachte tegenstand. CPN-raadslid Kruisman was er zonder meer tegen, omdat de wijziging in de verordening een prijsverhoging inhield. Bovendien vond hij, dat de mensen de mogelijkheden moeten hebben om naast vuil in plastic zakken, ook vuil in dozen of bakken te kunnen aanbieden. Aan dat laatste hadden de PvdA-raadsleden blijkbaar niet gedacht, want A. Schilt - meijer merkte op, dat de commissie dat blijkbaar over ,net hoofd gezien had. Ook binnen de PvdA bleek nu tegen stand. Wethouder H. .1. van de Werff kon enkele raadsleden niet van de juistheid van de maatregel, met als argument een schone stad, overtuigen en naast de CPN stemden ook de PvdA-ers Scheeper. Schiltmeijer en mevr. Bos-de Boer te gen. BEVERWIJK. De uitslagen van de vijfde selectiewedstrijd van groep 1. 1 fam. Hoogeboom 136, 2 mevr. Luijen- dijk-Tabak 127. 3 Beers-Plezier 12Ó. 4 gebr. v.d. Kolk 119. 5 dames Jongejan- Beekhoven 109, 6 gebr. v.d. Vlugt 102, 7 Hoogsteder-Sloof 100, 8 De Heijer-de Groot 100, 9 fam. Mooi 87, 10 dames Belterman-Portegies 78. Groep 2: 1 fam. Zwaneveld 137, 2 gebr. Bierman 134, 3 Spruit-v. Balen 118, 4 mevr. Reijnhart-Hoogeboom 112, 5 Ruitenberg-Eijking 110, 6 Kool-Roos 109, 7 gebr. Welagen 97, 8 fam. Kuiper 94, 9 Kluft-v.d. Linde 88, 10 dames Pirovano 81. Groep 3: 1 fam. v. Roon 140, 2 Zoont- jes-van Groningen 125, 3 de Beer-de Lugt 120, 4-dames Schipper-Tabak 112, 5 Hulcher-Beentjes 108, 6 dames Eijking- Duin 106, 7 dames Poerstamper-van Bergen 100, 8 mevr. Kleijn-Eijking 95, 9 Luijendijk-Kuil 94, 10 mevr. Vink-Ver- sluis 84. Wethouder Witte, zei dat het college zich had opgesteld aan de kant van de mensen, die in nood verkeren en door Release geholpen worden. En blijkens cijfers zijn dat er al enkele duizenden geweest. Bovendien wees hij erop, dat Release Haarlem nog nimmer met het strafrecht in aanraking was gekomen en dat de groep vrijwilligers zelfs actief betrokken is bij overleg in bestaande Haarlemse instellingen en daar een goe de inbreng levert. Vooral deze twee laatste punten bleken enkele raadsleden over hun aarzeling heen te helpen. Mr. A. B J. Koch van de VVD was zo onder de indruk, dat hij zijn aanvankelijk afwijzend standpunt wijzigde. Dat gold ook voor CDA-er drs. N. E. A. M. Kraetzer. Alleen Visser bleef tegen BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: ,,Als Tirolers stoeien gaan de Alpen gloeien”, donderdag 20 uur: „Eiland der verdoemden”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid: stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur... Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend donderdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag. DIVERSEN Alarmnummers, politie 10933. brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 950000. Voor Santpoort brandweer 370750; voor Velsen-Noord brandweer 20750. Velserbad, Briniostraat. Geopend woensdag 21.30 tot 22.30 uur; donderdag 6.45 tot 8, 12.10 tot 13.10 en 16.05 tot 17.15 uur. Stichting Dienstverlening aan Bejaarden, Abelenstraat, spreekuur dagelijks van 9 tot 18 uur, tel. 12462. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- duinweg 52, tel. 11830. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat, woensdag 20 uur: „Tirez sur le pianiste”. Stadhuis, woensdag 19.30 en donderdag f4 en 19.30 uur: openbare behandeling gemeentebe groting. Petrakerk, Spaarnestraat, woensdag 20 uur: jubileumconcert Velsens Bejaardenkoor. DIVERSEN DONDERDAG 6 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerct? jeugd 19-21.30 u. Nederland 1, 19.50 uur, Tatert- De moord op de vertegenwoordiger Sacher werd meerdere malen, vanuit verschil lende hoeken en zelfs met steeds een ander verloop, getoond. Als dat geen waar voor het geld is. Dat deze afleve ring verder nogal belachelijk was, omdat de producenten net iets te ver waren gegaan in hun direct realisme doet er kennelijk niet toe. „Kriminalische Bera- tung” meldde de aftiteling. Dat is uitgekomen. Dabert heeft in middels een zoontje, de serie is op peil gebleven. De voorspelling is ook niet uitgekomen: blijkens de kijkcijfers vin den „slechts” anderhalf miljoen televi siekijkers de serie iedere dinsdagavond de aandacht waard, de waardering is met 68-69 al evenmin opzienbarend. Het is treurig, want Zij gingen de lucht in is een goede série: niet opzienbarend, wel fijngevoelig, doordacht en wel verzorgd. Maar er duiken geen onnozel ogende pop-kabaalmakers in een Zeppelin op, de luchtvaartpioniers werden hoofdzakelijk bedreigd door de zwaartekracht, niet door Amerikaanse supermannen of En gelse monsters. IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd: blis Four, van Cont. Plat, IJmuiden; Frines, Mo I Rana, IJmuiden; Markborg, Hu- diksvall, Zaandam; Lachs, Wilhelmsha ven; Fridel, Rochester, IJmuiden; Jem- rix, Whitby, IJmuiden; Esteff Defelice, Cont. Plat; Gulf Miss, Cont. Plat; Che rokee, Cont. Plat; Balmerino, Swansea; Hebe, Hamburg; Tor Anglia, Gothen burg; Linda, Hamburg; St. Herblain. Honfleur, IJmuiden; Sandved, Rotter dam, IJmuiden; Proton, Londen, IJmui den; Brinda, Poole, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Stavanger, naar Noordzee; Emsland, Noordzee; Mc. Do- nough, Noordzee; Hm. Evertsen, Noord zee; Sleswich Holstein, Noordzee; Dren the, Noordzee; Danac, Noordzee; Sira- holm, Rotterdam, IJmuiden; Saturnus, Dundee; Jurgen, Bremen; Oswestry Grange, Londen; Kent Shore, Cont Plat. IJmuiden; Gulf Fleet 5, Cont. Plat Emi lia Gierczak, Stettin; Gerda Graebe Kiel, Beverwijk; Teutonia, Aarhus; Juist, Emden, velsen; Mariann Pionbino, IJ muiden; Suurlaid, Antwjrpen-Zaandam; Vistafnjord, Southampton; Baltisky 55, Antwerpen, Zaandam; Merweborg, Delf zijl; Schwabenstein, Antwerpen: Hai. Bremen; Ibis Four, Cont. Plat, IJmui den; Strombeek, Delfzijl: Trident Am sterdam, Vlissingen, Pamir Weis; Nas- sauborg, Hiroshima Maru, Barcelona: Wendy, Algiers; Fridel, Poole, IJmuiden; Jemrix, Rochester, IJmuiden. Woensdag gearriveerd: Martime Ace, van Baltimore; Atlantic Wasa, Lissabon: Thuntank 12, Gunness; Bulken Liner, Purfleet; Schlei, Ipswich. IJmuiden. Woensdag vertrokken: Calorik naar Seven Islands; Bargle, Hull: Eischof- stein, Christobal; Pallas, Hambdrg, IJ muiden; Atlantic, Malta. Nederland 1, 21.50 uur, TV-Privé. Hil degard Knef sprak over „de geilheid van de pers” en „de hoogmoed van de dom heid”, maar dat was niet bedoeld als een persoonlijke aanval op Henk van der Meyden. Integendeel, de Duitse kunste nares kon Henk wel omhelzen, omdat hij er blijk van gaf haar boek te hebben gelezen. Het werd geen gewone TV- Privé, al was het alleen maar omdat de twee filmcamera’s in Berlijn nauwelijks gelegenheid hadden de onverbiddelijke interviewer in beeld te brengen. En onverbiddelijk was Henk van der Mey den ook al niet deze keer. Hij had zijn vrag enkeurig op papier. Dat leer je bij de schoolkrant. Af en toe mompelde hij er wat tussendoor, maar dat werd door Hildegard Knef bij voorkeur genegeerd. Henk vroeg ook niets over Knefs stukgelopen huwelijk- Over de heldere agressieve gevoelige Hildegard Knef zal niemand zich verbaasd hebben. Ze deed erg veel moeite het beeld van haar recente boek („Tante Hilde heeft kan ker”) wat te veranderen. Dat is een begrijpelijk streven, maar als Henk van der Meden op de voorpagina van zijn krant meldt dat Hildegard Knef weer in het ziekenhuis is opgenomen en de TROS-omroeper daarom in zijn aankon diging al spreekt van „een triest docu ment” dan is het waarschijnlijk ook een vergeefs streven. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Flesh Gordon”, 19.30 u.„Once upon a time in the west”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 „Rollerball”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De raadstafel waarop gewoonlijk de vloeileggers, blocnotes en potloden voor de raadleden liggen, was dinsdagavond op één plaats op gesierd met twee bloemstukjes. Dat was op de plek voor de zetel van de CDA-fractievoorzitter H. de Boer, die dinsdag in de loop van de dag lande lijk A.R.-voorzitter was verkozen. Burgemeester drs. J- Reehorst feli citeerde hem met de eervolle benoe ming en sprak de wens uit, dat het de heer De Boer gegeven mag wor den, deze zeer moeilijke taak als voorzitter van „een” landelijke partij zo goed mogelijk te vervullen. DIVERSEN WOENSDAG 5 NOVEMBER Sociëteit Alpa, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibiioteek. Kerkstraat 44: vol wassenen 19-21 u. Amstelstraat 44; volwasse nen 19-21 u. Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 6 NOVEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur; Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Evangelische Lutherse kerk, Koningstraat 119 20 u. jaarvergadering Historisch Genootschap Midden-Kennemerland. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. 20 u. klaver jassen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 U. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. Nog vijf weken en dan is veertiendelige Frans-Duitse serie over de geschiedenis van de luchtvaart ook al weer een eind gekomen. Lilienthal, Br ight, Zeppelin, het zullen bekende na men blijven, maar het valt te vrezen dat de fictieve hoofdpersoon Dabert uit Zij gingen de lucht in, snel vergeten zal zijn. Toen de serie op 9 september de eerste aflevering beleefde, voorspelde ik dat het met zo’n innemende hoofdrol als verbindend element in een luchtvaartge schiedenis met al die prachtige, oude, doorgaans falende vliegdingen niet meer mis kon gaan. De heer Visser (CDA) verklaarde zich tegen subsidie. Hij had wel waardering voor de belangeloze hulp, die men bood, maar kon niet akkoord gaan met een instelling, die uitgaat van een maat schappij-visie, die hem met zorg vervul de en die hij resoluut afwees C. Hoek van Progressief Velsen was echter heel blij met Release, dat witte vlakken in de hulpverlening kan opvullen. Hij wees erop, dat tegen de wet ingaan niet altijd tegen het recht ingaan hoeft te beteke- SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20 15 Letterlievende Ver. J. J. Cremer met „Kom doe eens wat.” Donderdag 20.15 u.Première van „Café ’t Zeepaard.” MUZIEK Concertzaal Kadens (Smedestr. 31) Donder dag 20.15 u.: 2e concert in de instrumentale serie. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Thunderball”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De straatvechter”, 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Enter The Dragon”. 18 j Luxor (Gr. Houtstr.) ]4, 19 en 21.15 u.: „Orde moet er zijn’’, 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.„Het verborgen geweer”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u. „In opdracht van de draak”. 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en „Some like it hot”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.„Sham poo”, 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 „Les Valsenes”, 18 j. Sb a». u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7