Reisbureaus keren zich tegen acties van Rabobank Velsen Velsens Bejaardenkoor verwierf bewondering en sympathie Amsterdamse brochure over belang van een Voorhaven C. Höweler veertig jaar Stof- en stankoverlast van Stabilit BV moet verdwijnen Volleybaltoernooi voor middelbare scholen bij Van Gelder Papier „Plaatjes vullen geen gaatjes” Rabobank O debar* voor edöfeen z Korting in strijd met ere-code ANVR JUBILARIS IS STERK BEWOGEN MAN ORGANISATIE IN HANDEN VCIJ METBONTBENTU ALTIJD GEKLEED fifilSS Dronken automobiliste veroorzaakte 11 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 19 75 arder JUBILEUMCONCERT IN PETRAKERK Hinderlijke stank T VELSEN Om een Petrakerk werkelijk afgeladen vol te krijgen moet men veel in zijn mars heb ben. Toch is het gisteravond aan het Algemeen Velser Bejaardenkoor gelukt. Er was geen plaats meer vrij en al geruime tijd voor de aan vang van het concert wachtte ieder in grote spanning. uot DONDERDAG 6 NOVEMBER VELSEN Het bedrijf Stabilit Holland BV, dat gevestigd is aan de Kaplanstraat in IJmuiden, heeft een hinderwetvergunning voor het gehele bedrijf gevraagd. In het be drijf worden polyester en acrylaat golfplaten, lichtkoepels en vlakke platen vervaardigd. Tegen deze hinderwetvergunning zijn twee be zwaren van omwonende bedrijven ingebracht, die ook te maken heb ben met de wet op de luchtveront reiniging. 'HOfi (Van een onzer verslaggevers) IV/ RS van ïJortir fc... in huis KEES MAAS jf 119369 A. Wetselaar. Van de omliggende bedrijven zjjn al (ADVERTENTIE) In de sportzaal van het Ichthus Colle- Aan het toernooi doen 26 teams mee. De mantel van uw keuze hangt bij In het klassieke gedeelte liet het koor horen dat het uit zangers en zangeressen bestaat, die het vak verstaan. Er Zijn bejaardenkoren waar men met vertede ring naar luistert, en waarvan men de prestaties accepteert omdat het nu een maal bejaarden zijn. Maar hier hoorde nes MAVO, Vissering Scholen Gemeen schap, Willem de Zwijger MAVO. De wedstrijden worden volgens NeVoBo- reglementen gespeeld. Het programma, dat in de sporthal Zeewijk wordt ver speeld, luidt voor vrijdagavond als volgt: De receptie in .,De Opgang" te Bever wijk weerspiegelde duidelijk de grote plaats, die de heer Höweler in het mede werken aan de Hervormde Kerk en in het bijzonder de wijkgemeente inneemt- Daarbij kwam even duidelijk naar voren dat zijn inzet overdag, hem niet verhin derde zijn activiteiten in zijn vrije tijd in te zetten voor het kerkelijk leven. Hierin heeft hij gedurende tal van jaren verschillende functies bekleed. Uit de De laatste instructies welke het hoofd- kantopr van de Rabobank aan de Rabo bank Velsen heeft gegeven, houden in dat de aangekondigde korting niet kan worden verleend. Wij brengen een enorme koliek tie BONTMANTELS uit eigen bontatelier, dus rechtstreeks van de vakman. Zoekt u maar uit: YEMEN, NERTS, PERSIANER. enz enz. gens tl aterde 5.00 ui jntvoe- J. VELSEN-NOORD. De viering van het veertigjarig dienstverband Van de heer P. N. Höweler, staffunctionaris en chef dienst proces-technologie bij Van Gelder Papier Velsen heeft dinsdag ge leid tot een uitgebreide huldiging door directie, technologische dienst en later op de dag een zeer druk bezochte receptie in „De Opgang” te Beverwijk, aangebo den door de Hervormde wijkgemeente. En óp al die vragen worden dan uiteraard voor Amsterdam zeer positieve antwoorden gegeven. Wie deze leest, zal zich indien daarbij niet verder wordt nagedacht af vragen waarom al niet met de aanleg van die Voorhaven is begonnen. AOC >OGli moeilijkheden met het goed opvangen en afvoeren van het stof is de hinder ech ter nog niet verdwenen. Omdat ook de wet op de luchtverontreiniging ermee te maken heeft moet Gedeputeerde Staten van Noord-Holland over de aanvraag beslissen en de provincie heeft geëist, dat bij eventuele verlening van de ver gunning de afzuiginstallatie perfect moet werken. De heer Stomp kon dan ook met grote dankbaarheid en waardering namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder- concern behalve schriftelijke gelukwen sen een geschenk onder couvert als stof felijk blijk van hulde aanbieden en daarnaast vele felicitaties van directies en andere functionarissen van het con cern. Mevrouw Höweler ontving een „foto” van haar man tijdens zijn werk en een fleurig boeket. En tot slot schijnt men in Amster dam geheel vergeten te zijn wat des tijds de oorzaak is geweest van het niet accepteren van Progil, want over de milieuvervuiling als gevolg van de overslagactiviteften in een Voorha ven wordt met geen woord gerept terwijl toch juist die milieuzaken in Amsterdam bekend moeten zijn, zoals het ook bekend is, dat men in IJmui- den al aan de top zit van de milieu vervuiling. In aanwezigheid van de heren ir. J. M. Heering, hoofd Proces Technologische Dienst en P. V. Pilz, hoofd Personeelsza ken werden jubilaris met echtgenote en kinderen in de morgenuren ontvangen in het directiekantoor. Bedrijfsdirecteur ir. eding 5 De officiële bankreactie luidt daaro ver: „Naar ons is gebleken ontmoet een kortingsregeling als in het Paspoort Stadscentrum IJmuiden bij de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbu- reau’s (ANVR), onoverkomelijke bezwa ren. Daar ook onze bank zich moet aansluiten bij binnen de ANVR geldende regels, zullen wij de korting helaas niet kunnen toepassen”. Wat betreft de stankoverlast, die bij zonder hinderlijk schijnt te zijn wordt van Stabilit een pallet van maatregelen geëist. De stank is voornamelijk afkom stig van de stof MMA, methylmetacry- laat en hoewel een deel van de verwer- ”Wij laten onze vakantie door de Rabobank verzorgen, ze doen dat al voor 100.000 andere mensen” eerder verschillende klachten gekomen over Stabilit. Met name het autobedrijf Koen had geklaagd over een grote stof- hinder van slijpsel en zaagsel van de plastic platen, waardoor soms de auto’s met een grijze stoflaag overdekt waren. Bij het constructiebedrijf Wildschut werd het personeel meermalen onpasse lijk door een erg vieze lucht, die Stabilit regelmatig verspreidt. De personeelsle den hebben zelfs een enkele maal ge dreigd weg te lopen omdat de lucht niet uit te houden was. Jongens, 19 jaar. 17.30 uur, Willem de Zwijger MAVO—Vissering S.G., 18.30 uur: Ichthus DriehuisGymn. Felisenum. A- H. Stomp herinnerde daar aan loopbaan van de jubilaris, die in De waardebon waarop de Rabobank Velsen de gewraakte reiskorting wil ver lenen. In gebouw „Concordia” volgde een hartelijke huldiging door de Technologi sche Dienst, waarbij ir. J. M. Heering vertolker was van de grote waardering die naar de mens Höweler uitgaat en daarbij in het bijzonder diens belang stelling voor de medemens belichtte. De huidige chef houtstoffabriek, de heer J. Blom belichtte als geachte opponent van de- jubilaris, diens grote gevoel voor menselijke verhoudingen, voortkomend uit zijn christelijke levensbeschouwing. Namens de collega’s werd daarop een tiets aangeboden. duidelijk dat velen het nog uitste eën goede koorscholing ook een goede uit- VELSEN. De Vereniging „De 1 Amsterdamsche Haven” heeft een met fraaie foto’s en tekeningen ver sierde brochure over het belang van een Voorhaven in IJmuiden het licht doen zien. Deze brochure moet ant woord geven op allerlei „vet” afge drukte vragen als de betekenis van de Amsterdamse haven; waarom Am sterdam niet zo snel is gegroeid; wat daar nu nog aan te doen is; waarom een grotere sluis niet kan; of een Voorhaven niet de activiteiten naar IJmuiden doet verplaatsen: welke in vloed uitgaat van de Voorhaven op de werkgelegenheid om er zo maar enkele te noemen. men kend kunnen, hebben gehad en spraak hebben. Er wordt goed gefra seerd, de dynamiek is er, en al zijn de inzetten niet altijd in orde en schieten soms enkelen tekort waardoor het even wicht verstoord wordt, de totaalindruk is toch steeds goed, en daar kan het euvel van soms zakken aan het einde weinig aan afdoen. Wel zou men zich kunnen afvragen of het verstandig is werken te zingen, die van andere koren al overbekend zijn, en die bovendien vele bezoekers textueel niets zeggen. Wij zouden ons kunnen voorstellen dat een wat meer op het Nederlands gericht repertoire nog beter zou kunnen aanslaan. Het was in de pauze ook wel duidelijk dat velen van het programma daarna meer verwacht ten dan van dat ervoor. Maar van de andere willen de koorleden zelf natuur lijk de werken blijven zingen, die ze ook vroeger met veel inzet ten gehore heb ben .gebracht, zodat men kan zeggen dat er dan op deze tnanier een goed compro mis is bereikt. In elk geval, zolang men een grote kerk als de Petrakerk zo vol kan krij gen zit het wel goed met dit koor dat nu tien jaar bestaat. Dit jubileum was met een aanleding tot een klein feestje, want de 46 koorleden, die al die 'tien jaar hebben meegezongen, werden door Jeanne van Asselt naar voren gehaald en met bloemen gehuldigd. De dirigent zei trots op deze leden te zijn, die al die tijd een grote inzet hebben getoond. „Ik kon altijd op ze rekenen”, aldus Jeanne van Asselt, die vertelde, dat het koor na het winnen van de eerste bekers met steeds meer plezier was gaan Zingen. Maar belangrijker dan bekers vond zij toch de vriendschap, die is gekweekt door het samen musiceren. In een gezamenlijk telegram aan het hoofdbestuur van ANVR hebben de Vel- sense reisbureaus hun ernstige veront waardiging over de actie kenbaar ge maakt. Er' is verzocht om de reisorgani satoren mee te delen, zolang de actie van de Rabobank Velsen loopt, geen reizen meer beschikbaar te stellen. Directeur A. Niemeijer van de Rabo bank Velsen wilde nog geen commen taar geven op de hele gang van zaken. Op onze vraag of de actie toch normaal blijft doorgaan, antwoordde de direc teur dat er overleg gepleegd wordt met het hoofdkantoor van de Rabobank. Alleen zit daar nu juist het knel punt, want in de brochure wordt, bijzonder achteloos omgesprongen met de paar honderd hectare natuur gebied welke moeten worden opgeof ferd; gaat men totaal voorbij aan het al jaren bestaande bestemmingsplan Zeebad van Velsen, precies op de plek van die Voorhaven; realiseert men zich in het geheel niet, dat de geraamde kosten tegen de tijd dat er eventueel ooit aan de aanleg zal wor- dep begonnen, zeker twee- tot drie maal overschreden zullen worden iets Wat de minister zich terdege zal realiseren; kunnen vraagtekens wor den geplaatst bij de toename van werkgelegenheid, zoais men zich die voorstelt; wordt geen rekening ge houden met wat Hoogovens zal doen en gaat men ook voorbij aan de Rotterdamse plannen om een contai nerhaven aan te leggen aan de zuid kant van Rotterdam, bij de Maas vlakte, waar alreeds voldoende spoor- een ook gedispenseerde de de eerste twee jaar aanvankelijk verschil lende functies in de papierfabriek be kleedde, in 1937 bedrijfsassistent werd tot 1948 om in deze periode zich in te werken in de houtstoffabriek. Op het punt VGP te verlaten om in Weesp een baan als assistent-bedrijfsleider te aan vaarden kon de heer Höweler wegens een afgesproken langere opzegtermijn toch bij het bedrijf blijven aangezien hem door het plotselinge verscheiden van de toenmalige chef houtstoffabriek W. A. baron van Ittersum de functie van cnef werd aangeboden. In 1959 kreeg hij de functiebenaming „staffunctionaris”. Aangezien de heer Höweler nog onge veer anderhalf jaar in zijn functie werkzaam zal zijn verzocht ir. Stomp hem met nadruk om zijn uitgebreide ervaring in de houtstoffabricage voor het nageslacht op papier te zetten. Bij een en ander kwam ook nog duidelijk tot uitdrukking dat de jubilaris een zeer sociaa' bewogen mens is, voortkomend uit zijn christelijke levensopvatting. Tegen de overmatige stofhinder zijn bij Stabilit al maatregelen getroffen. Het bedrijf heeft een stofafzuig-installatie gemonteerd, die in staat is 99 percent van de stof op te vangen. Door aanloop- PLEIN 1945-3, IJmuiden tel. 14074 Meisjes 19 jaar: 17.30 uur, Felisenum Ichthus IJmuiden, 18.30 uur, Visse ring S.G.Ichthus Driehuis. I I Meisjes, 16 jaar: 17.30 uur, Ichthus DriehuisHugo de Groot MAVO, 18.30 uur: Willem de ZWijger MAVOFelise num. Het bejaardenkoor heeft een grote plaats in Velsen verworven. Dat werd wel duidelijk als men zag hoe verrukt er naar de gehuldigde koorleden werd gezwaaid. Het leek gisteren in de Petra kerk een beetje op een familiefeest. Maar dan wel van een heel grote fami lie. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Om de volieybalsport in de IJmond een impuls te geven heeft de jeugdcommissie van de IJmuidense volleybalvereniging VCIJ een jeugdplan ontworpen. In samenwerking met de vakleerkrachten voor het lichamelijk onderwijs in Velsen heeft VCIJ een groot toernooi voor de middelbare scho len uit de gemeente Velsen, dat morgen avond 7 november begint georgani seerd. Door dit toernooi hoopt VCIJ de belangstelling voor de volieybalsport bij de jeugd op te wekken. VCIJ is niet over één nacht ijs gegaan met de voorbereidingen op het toernooi. Negen leden van de IJmuidense vereni ging hebben een door de Velser Sport Stichting georganiseerde ABO-cursus met succes gevolgd. De bestaande ploeg trainers zal binnenkort uitgebreid wor den met vier oefenmeesters, die op het ogenblik een opleiding bij de Nederland se Volleybalbond volgen. Met deze trai ners hoopt men het jeugdplan, waarmee met het scholentoernooi een begin wordt gemaakt, op juiste wijze op te kunnen zetten. In de sportzaal van het Ichthus Colle ge IJmuiden: 17.30 uur, Ichthus IJmui denFelisenum. 18.30 uur: Creutzberg MAVOWillem de Zwijger MAVO, (jongens tot 16 jaar). WAARDEBON (in te wisselen vóór 1 januari 1977) De houder van deze waardepas heelt tegen stempeling van dexe waardepas recht op een korting vin f 26.- op één van die heerlijke vakantiereizen uit het royale assortiment van de l Rabobank Umwden. De korting bedraagt max 125, -per De oorzaak was tweeledig in de eerste plaats het bejaardenkoor, maar in de tweede plaats het feit dat Marco Bakker en zijn vrouw Particia Madden zou den zingen. Televisie is toch wel een fascinerend medium, want als men het echtpaar oz hoort zingen komt men tot de conclusie dat het verdienste lijke artiesten zijn, maar dat zij toch geenszins tot de Nederlandse topklasse horen. Bakker heeft een mooie stem, maar het ontbreekt hem toch wel wat aan expressiviteit, en Patricia Madden zingt mooi, maar wat vlak en intoneert soms ook iets te laag. Maar Marco Bakker heeft door de tv zo’n intense populariteit verworven, dat hij bij zijn binnenkomst al met ovaties wordt be groet en als de donkere bariton dan al zingend zijn helblonde gade in de ogen kijkt is iedereen vertederd. Men hoort iedereen denken dat het blijkbaar on danks alle escapades met vreemde zan geressen op de buis toch nog goed zit met Patricia. 1 Br was nog een solist aangetrokken, namelijk Harry Sevenstern. Hij speelde enkele uitstekende trompetsolo’s, en be vestigde zo zijn goede reputatie. Maar natuurlijk was er ook nog het koor zelf, aangevoerd door Jeanne van Asselt en begeleid door Rolf Hoogland. Voor de pauze werd een klassiek reper toire gebracht, in het gedeelte na de pauze, dat we helaas niet konden mee maken, stonden tophits op het program ma als My Fair Lady, Seventy six trom bones met Harry Sevenstern en natuur lijk dat pronkstuk van het koor: „Zee en Land Harmonie”, op tekst van de heer Walthuis. Jongens 16 jaar: 17.30 uur, Ichthus DriehuisVissering S.G., 18.30 uur, Hugo de Groot MAVOJohannes MAVO. VELSEN. Bij de ANVR-reisbureaus in de IJmond is ernstige verontwaardi ging gerezen tegenover de korting op reizen welke de Rabo-bank Velsen geeft. In het kader van de winkeliersactie Paspoort Stadscentrum IJmuiden, geeft deze bank bij inlevering van een waar debon een reductie van 25 gulden op een bij deze bankinstelling geboekte reis. Nu hebben de gezamenlijke reisbureaus via hun landelijke overkoepelende organisa tie onverwijde stopzetting van de actie geëist. lijnen aanwezig zijn. Verder wenst men in Amsterdam helemaal niet te zien naar de waarschuwend opgehe ven vingers van de zeeloodsen, die aan de hand van de ervaringscijfers aantonen dat in de Voorhaven onmo gelijk met zulke gigantische tankers kan worden 1 gemanoeuvreerd, als Amsterdam die verwacht. De reisbureaus beroepen zich bij hun eis op een ere-code waaraan zij zelf, •naar ook gedispenseerde wederverko pers van reizen, zich dienen te houden. In deze ere-code is een verordening opgenomen, waarin het op straffe verbo den wordt réizen goedkoper aan te bie den dan de prijzen welke door de ver antwoordelijke organisatoren zijn vast gesteld en gepubliceerd in hun reispro gramma’s. De reisbureaus gaan er van uit dat de Rabobank Velsen met de waardebonnenactie de regel van de ere code overtreedt. Dat zou inhouden, dat de ANVR-reisorganisatoren die met de Velsense bank samenwerken, hun ver- koop via deze bank onverwijld dienen te staken. u G.S. eisen daarom, dat de hele fa-, briekshal afgesloten wordt. De ventila- tiegaten en ventilatoren in het bedrijf moeten verdwijnen. Inplaats daarvan moet een centrale ventilatieafvoer ko men met een hoge pijp op het dak. Mocht ondanks deze maatregel toch stankoverlast blijven bestaan, dan zal Stabilit voor de stankvernietigingsinstal- latie moeten zorgen, aldus GS. king van deze stof in een afgesloten installatie plaats heeft, komt iets verder op de geur wel in de fabriekshal en de omgeving terecht. BEVERWIJK. Een dronken autobe- stuurster veroorzaakte vannacht om half een een aanrijding op de Alkmaarseweg'. Bij een inhaal-manoeuvre botste ze frontaal tegen een tegemoetkomende personenwagen, eveneens bestuurd door een vrouw. Eerstgenoemde autobestuur- ster liep bij de botsing een hersenschud ding op en werd opgenomen in het RKZ. Bij een alcoholproef aldaar constateerde ring—van de vele bftl^p gstel lenden

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11