1976 is vol Wethouder Th. Witte diende PvdA-fractievoorzitter scherp van repliek ,i Plan Zeebad discussiestuk Wethouder H. J. v. d. Werff wil geen slag in de lucht Inbraken in College houdt rapporten niet verwoed achter Drie bezwaren soos®» C J de Vilder Bouwprogramma voor scholen KGIJ trekt drie part-time medewerkers Auto gestolen Velsen-Noord tegen verkoop van vuurwerk PvdA-motie, om tariefsverhoging tot tien procent te beperken, verworpen aan Hhensen m vandaag en morgen nog en zaterdag PYJAMA’S I ONDERGOED II) I EERSTE STEMMING VELSENS COLLEGE OVERLEEFT WETHOUDER C. OCKELOEN IN RAAD VELSEN: Motie over onroerendgoedbelasting Gepikeerde burgemeester Reehorst: Jongens bekenden serie inbraken en JAM-SESSION Bijeenkomst van plattelandsvrouwen telefooncelkraken Politieman Steijn wint schaakstrijd 7 DONDERDAG NOVEMBER 19 7 5 6 NIEUWS UIT STAD EN STREEK Zj c 1 VELSERDUINWEG 173 IJMUIDEN - TEL. 12346 VELSEN „Ik heb de PvdA gis teren vriendelijk maar dringend ge vraagd om haar motie over tariefs verhogingen van niet meer dan tien percent niet in te dienen en ik vind het jammer, dat ze het toch doen”. de 22 Dat antwoordde Velsens wethouder H. J. van de Werff de heer Druk ker van de PvdA. Namens het vol ledige college zei hij, dat het college zich gebonden acht aan het program en dus niet met de motie in kon stemmen. Bij stemming werd motie met 11 stemmen vóór en tegen door de Velsense gemeente raad verworpen. Meer openbaar Niet gebonden Telstar MILJOENENDANS WORDT BAL (ADVERTENTIE) 1. Drukker (PvdaA) I (KIJKEN dan C Fel was de burgemeester ten opzichte i en (ADVERTENTIE) 6, Hoofdweg th I 4 I l 4 4 4 4 4 4 4 4 f 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 is. Met woning niets te De wethouder vond de motie onvolle dig: „Moeten we nu alle tarieven punt voor punt gaan bekijken, moeten alle verhogingen precies tien percent zijn en moeten ook alle tarieven die niet ver hoogd zijn nu met tien percent stijgen”, vroeg hij zich af. Hij deelde nogmaals mee, dat alle verhogingen, ook die van het water, met het ministerie doorge sproken zijn en dat er van die zijde geen bezwaren waren. brengst van de onroerendgoedbelasting van de verschillende woningen voor we correcties kunnen toepassen en ook kun nen beargumenteren”, aldus de wethou der. „Nu is de motie een slag in de lucht en kan het college hem niet accepteren”. Op een opmerking van CPN-er Kruis man, dat bij hem een lampje was gaan branden, omdat de wethouder zo vrien delijk tegen hem was, zei hij: „We zijn in korte tijd diep gezonken, als er lamp jes bij Kruisman gaan branden, wanneer ik vriendelijk ben. Ik blijf echter vrién delijk’.’ „ROBSON" ook maat 48 en 60 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vrijdagavond is er een jam-session in het labyrinth aan het Raamveld. Iedereen, die in staat is om een stuk muziek ten gehore te brengen is die avond om half negen welkom in het Labyrinth. VELSEN Wethouder C. Ockeloen kon niet begrijpen, dat Progressief Velsen zich in haar repliek onheus bejegend voelde wat betreft zijn antwoord op het plan- Zeebad. „Ik vind het kwalijk als Progressief Velsen zegt even fel stelling te nemen tegen het plan-Zeebad ais tegen de Voorhaven en vooral als men dan nog stelt: we zullen zien, wat we nog aan de plannen kunnen veranderen. Er is altijd gesteld, dat het hier een discussiestuk betreft en dat er nog geen enkel punt vastgelegd is. Je even fel verzetten als tegen de Voorhaven is in deze raad bijna vloeken”. Met de 'motie van Progressief Velsen over de openbaarheid van de commissie vergaderingen, die gesteund werd door CDA en PvdA had de burgemeester weinig moeite. „Een oordeel hierover ligt niet bij het college, maar bij de raad”, zei hij. „En dat oordeel wordt in deze motie gegeven. Het college zal de motie dan ook steunen”. Wat betreft het oor deel, dat over zes maanden gevraagd wordt, wilde het college deze zaak dan in de commissie algemene zaken bespre ken. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de nacht van dinsdag op woensdag is men binnen geweest in een woonhuis aan de Zeeuwstraat in Velsen-Noord. Men was binnengekomen door een openslaand raam in de woon kamer dat was geopend via het open staand bovenlicht. Er wordt niets ver mist. Diezelfde nacht was ook een 24-jarige Haarlemmer op pad. Hij brak in in een kantoor aan de Lijnden weg in Velsen- Noord. Hij kwam binnen door het force ren van een deur op een plat dak aan de achterzijde van het gebouw. De Haarlemmer werd later bij toéval aangehouden tijdens een routinecontrole van de Beverwijkse politie. Uit het ge bouw wordt niets vermist. VELSEN. Over de motie over de onroerendgoedbelasting van Progressief Velsen was wethouder H. J. v.d. Werff niet al te negatief. Hij had liever gezien, dat Progressief Velsen het in de vorm van een verzoek had gedaan, omdat op dit moment de gevolgen van de motie niet zijn te overzien. We moeten eerst een volledig inzicht hebben in de op- Wat de verdere presentatie van het plan Zeebad betreft zei hij, dat men nu wil kijken of er een samenwerkings overeenkomst met de Heidemij mogelijk is, die dan in de raad besproken kan worden. Daarna pas gaan de plannen verder voorbereid en ingevuld worden. Raadslid Kuijper vroeg de wethouder om alternatieven. „Daar kan u dan mee komen”, aldus de wethouder. „Als u wilt, kunt u nog een heel andere weg Van de zijde van de gemeente vertelde men, dat er tegen mogelijk brandgevaar verschillende eisen zijn gesteld. Zo mag de handelaar niet meer dan totaal 100 kilogram vuurwerk opgeslagen hebben en moet deze cnslag gebeuren in een brandvrije kast m een schuur achter de winkel. In de winkel zelf mag niet meer dan vijf kilo vuurwerk in voorraad zijn. Bovendien is er geëist, dat er brandblus apparatuur onder handbereik waardevermindering van een heeft de hinderwetsvergunning maken, aldus de gemeente. Over de verkooppunten zei meente, dat het beleid erop gericht is om „wilde” verkoop van vuurwerk tegen te gaan. De officiële verkoop kan men ecnter niet aan banden leggen. Dat gaat in tegen het recht van vrije handel. Wel kan men aan die officiële handel beaal- de eisen stellen. De wethouder voegde eraan toe, dat het woord „Pretpark” door hem nooit is gebruikt. „Zoiets wordt het ook niet. Het wordt geen kermisachtige toestand, waarin je op een wagentje binnen gere den wordt, lachend hierom en klappend •daarom”. De wethouder hoopte, dat ook Progressief Velsen zich positief wil op stellen en mee wil gaan denken. I. Drukker stelde zeer duidelijk, dat men niet alle tarieven tien percent ho ger wilde hebben, maar alleen dat die tarieven, die nu boven die tien percent verhoging uitkomen, tot tien worden te ruggebracht. Bij stemming bleek, dat ook de CPN tegen de motie was wegens de in de motie betrokken watertarieven. Met alleen de stemmen van Progressief Velsen en de PvdA-leden Schouwerwou, Porck, Schiltmeijer, Scheeper, Drukker, Meijer en de dames Bos-de Boer en Groot-Water vóór werd de motie met 11 tegen 22 stemmen verworpen. Wat betreft de bouw in de Velser- broekpolder wilde de wethouder probe ren om de commissie Ruimtelijke Orde ning van de provincie gunstig te beïn vloeden. En wat betreft de pleidooien van Meijer over de toegangsprijzen voor Telstar was hij bereid de mogelijkheden te onderzoeken om een verlaagd abonne ment in studie te nemen. Verder wilde de wethouder met zijn toezegging niet gaan. Het idee van de heer Meijer om met 100-jaar Noordzeekanaal een grote wedstrijd van Telstar met verlaagde prijzen te organiseren, nam hij graag over en dan liefst tegen een Engels elftal, want de Engelsen hebben het i kanaal gegraven. Wat betreft de vuilniszakken wilde wethouder Van de Werff iets rechtzet ten. De heer Kruisman was nu plotse ling toch voor glascontainers, omdat het vuilniszakken kon schelen. Maar, zo zei de wethouder, het gebruik van vuilnis zakken door particulieren was in de oude verordening al verplicht. In de nieuwe verordening is maar één wijzi ging gebracht en die behelst, dat ook bedrijven voor hun vuil gebruik mogen maken van vuilniszakken naast contai ners”. CDA-fractievoorzitter De Boer kreeg op zijn suggestie over het slechte open baar vervoer voor Velsen-Oost en Vel sen-Noord toch nog antwoord. De wet houder wilde zijn idee om kleinere bussen voor deze verbindingen te ge bruiken in het regelmatig overleg met de NZH wel naar voren brengen. De burgemeester vond ook dat de motie nog dezelfde avond in stemming moest worden gebracht, omdat anders de ambtenaren nog heel wat werk zouden hebben om alle wijzigingen voor het eind van de begrotingszitting in orde te maken. Wethouder Van de Werff wees erop, dat als de motie ook betrekking van de opmerkingen van C. Hoek als zou het college verwoed rapporten voor de raadsleden achterhouden. „Dat soort legenden wil ik bestrijden, dat is perti nent niet waar”, aldus de burgemeester, die de raad toezegde een rapportje te maken over verschillende nota’s. C. Hoek reageerde daarop met: „Ik heb gesproken over rapporten, die wel eerder in handen van raadsleden kunnen ko men. Op een gegeven moment komen ze inderdaad wel boven tafel”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Wethouder Th. C. Witte had het woensdagavond wat moeilijk met wat rustig gesteld kan worden als „de kwestie Meijer” ten aanzien van Sociale Zaken. Na het felle commentaar van de wethouder de avond tevoren, was de PvdA fractievoorzitter nu gekomen zo begreep de wethouder met een opmerking welke er op neer kwam dat de heer Witte het niet zo moest opvat ten, omdat de heer Meijer zijn woorden gesproken had in het kader van de SANTPOORT. Van de Roos Beeklaan in Santpoort is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto ge stolen Merk: Opel Ascona, kenteken 41- BJ-77 en VRAGEN, de| Ikollektie en verkopers zijn er voor UI). Bang&Olufsen week IJMUIDEN. Op een openbare hoor zitting in het Velsens stadhuis hebben drie personen bezwaar aangetekend te gen het verlenen van een hinderwetver gunning aan F. J. Serruijs. De heer Serruijs wil in zijn winkel aan de Ken- nemerlaan 140 vuurwerk opslaan en verkopen. Twee omwonenden hadden daar bezwaar tegen wegens brandgevaar en mogelijke waardevermindering van hun huizen. Een ander bezwaar gold het uitbreiden van het aantal verkooppunten voor vuurwerk. VELSEN. Zeer kort kon woensdag avond wethouder drs. M. Roessingh zijn. De heer C. Hoek (Progressief Vel sen) had gevraagd wat te schuiven en te temporiseren met en van bouwwerken. Hij vernam van de wethouder, dat er in 1976 al een hele lijst op het programma staat, waardoor het niet mogelijk is, daar ook nog maar iets aan toe te voegen. Het betreft scholen en gymnas tieklokalen. Daar kan echt niet nog de verbetering van een school bij bena drukte de heer Roessingh. Hij zei tegen de heer Schoonkind, dat ook in de commissie culturele zaken enkele leden van mening waren dat /het goed zou zijn ook nog eens te bezien welke kosten verbonden zijn aan verbe tering van de bibliotheek aan de Wüste- laan. Tot slot was hij het niet eens met de heer Wagenaar, die had laten uitko men dat het er op leek, dat de minister alleen zijn stokpaardjes zou financieren. BEVERWIJK. De afdelingsavond van de bond van Plattelandsvrouwen wordt donderdag 13 november in zaal „Odd Fellowhuis” aan de Prinsesselaan gehouden. De heer Bout van het PWN komt dan spreken over de waterwin ning. Het comité „Jaar van de Vrouw” organiseert op 20 november een bijeen komst in het Stadskantoor tijdens welke troubadourzangeres Cobi Schreijer uit Haarlem optreedt. De bijeenkomst begint om 20 uur. De excursie van de bondsaf- deling naar de firma Stoutenbeek is vastgesteld op dinsdag 25 november, 's morgens van negen tot twaalf uur. HEEMSKERK. De drie Amster dammers, die maandagmorgen door de politie werden aangehouden, blijken heel wat op hun kerfstok te hebben. De jongelui bekenden in de kuststreek van Den Helder tot Heemskerk een dertigtal telefooncellen te hebben gekraakt en in Hilversum vier auto’s te hebben gesto len. In de omgeving van Zaltbommel pleegden ze inbraken in kantines van sportverenigingen. Bij hun aanhouding in Heemskerk hadden de jongens nog 2100 kwartjes van hun telefooncellen- roof bij zich. [KATOENEN en halfwollen interlock JBroekjes lange pantalons 1 singlets borstrokken Aangaande de brief van het comité Oud IJmuiden de wéthouder, (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Opnieuw is de Velser politiefunctionaris K. Steijn er in ge slaagd het nationale politieschaaktoer- nooi op zijn naam te brengen. In het conferentiecentrum van het hoofdbureau van politie in Haarlem toonde Steijn zich andermaal de sterkste in een kam pioenschap waaraan door 89 politiemen sen werd deelgenomen. In de hoogste afdeling begon de titelverdediger met een rnmise tegen Gasbergen (Zoteermeer) maar nadien was het alleen maar winst wat de klok sloeg. In de laatste ronde strad Steijn aan tegen Bührs (Hoorn), de enige speler die tijdens dit evenement een bedreiging heeft gevormd. Na drie rondes stond de Westfriese speler zelfs aan de leiding met 3 punten voor Steijn met 2V2. Toen kwam de inzinking waarop Steijn de leiding kon overnemen. In de laatste ronde ontmoet ten beide rivalen elkaar. In dit onderling treffen toonde Steijn op ondubbelzinnige wijze aan dat alleen hij aanspraak kon maken op de titel. De eindstand werd: Steijn (Santpoort) 4i/2 pnt., Bührs (Hoorn) 3 pnt., Glasber gen (Zoetermeer) 21/s pnt., Akkerman (A’dam) en Groen (R’dam) 2 pnt., Wens- voort (Den Haag) 1 pnt- In de reserve- groep kwamen vier man gelijk door de finish met 3 punten, De Vente (Velsen), Deen (Haarlem), Van der Veen (Schie dam), Van der Broek (Den Haag) voor Toonman (Den Haag 2V2 punt, en Poot (Almelo) l/z pnt. De prijsuitreiking werd verricht door de heer Endlich, commis saris van politie, chef justitiële dienst. De organisatie bleek ijb de Politie Sportver eniging Haarlem in goede handen. over de inspraak, zei dat het comité erg ingenomen was over het antwoord, dat hij op die brief gegeven heeft, zodat er wat dat betreft geen problemen meer waren. Van het standpunt van het CDA over de nota badhuizen had de heer Ockeloen kennis genomen. Formeel moest hij De Boer gelijk geven en zal er alsnog een nota komen. Al zal het maar een heel korte worden, voegde hij eraan toe. „Een pagina met alle essentiële punten is voor ons genoeg”, vond H. de Boer. Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 47, Haarlem. Vrijdag 7 novem ber: Fred Leef lang Kwartet, 22 uur. Zaterdag 8 november: Big Band Loe- nen aan de Vecht, 22 uur. Upstairs, Zomervaart, Haarlem. Zondag 9 november, 20 uur: Regis seur Hans Peters vertelt over werk achter de schermen bij tv. Ut Cafaatje, Spaarndamseweg 19, Haarlem. Zaterdag 8 november, 20.30 uur, 1,50. John Antonio met ritmi sche muziek. Spijshuis met biologisch- dynamisch voedsel. Labyrinth, Raamveld 1, Beverwijk- Vrijdag 7 november Jam Session. De Fjord, Paul Krugerkade Haarlem. Woensdag 12 november 19.30 uur 1. Soos „To the Point” met disco. Deining Activiteiten Centrum, Rip- perdastraat 13, Haarlem. Vrijdag 7 november: De Nieuwe Komedie met Voor een bloemetje en een Zoen. Zaterdag 8 november: popformatie Tuxedo. Tout for Christ, ’t Turfschip, Turf- steeg 2, Haarlem. Zaterdag 8 novem ber 20 uur. Koffiebar met folkzange- I res Riekje Winter. Arnoldushoeve, Hoofdweg 574, Hoofddorp. Zaterdag 8 november, 20 uur 5. De groep Bots uit Eindhoven BEVERWIJK. De Kritische Ge meente IJmond wil volgend jaar drie gesaneerde part-time medewerkers in dienst nemen. De KGIJ ziet steeds meer taken, die zij graag zou willen beharti gen. In verband ook met de toename en intensivering van werkzaamheden en contacten heeft de gemeente op de be groten 1976 gelden voor de aanstelling van de drie medewerkers uitgetrokken. De KGIJ bezit één full time personeels lid en wel Jan Ruijter. Hij zal per 1 januari worden geassisteerd door me vrouw Guillen-Kabela en Nico Roozen. De derde parttimer, Ko Schuurmans, treedt per 1 augustus bij de KGIJ in dienst. Tijdens de halfjaarlijkse ledenverga dering, waarin dit nieuws bekend werd gemaakt, is afscheid, genomen van de aftredende leden van de kerngroep Jules Bouma, Niek Linger en Hans Timmer. Met algemene stemmen werden twee nieuwe leden, Ruud Visser en Jan Evers, in de kerngroep opgenomen. medezeggenschap. Maar daarnaast had de heer Meijer ook weer zijn bevreem ding erover uitgesproken dat de dienst zo had gereageerd en ingegaan was op een begrotingsbehandeling. „Nou, ik moet u zeggen, dat ik alvo rens te reageren gisteravond de tekst van de heer Meijer zijn beschouwing herhaaldelijk heb doorgelezen. En het stond er allemaal in. Ik kan het niet anders verstaan dan als iets wat de heer Meijer ter ore is gekomen over ver meende situaties. Maar toch voert hij nu maar aan, dat op de dienst sociale zaken de zaak besproken was door enkele top mensen en dat hun verslag verdraaid was overgekomen. Welnu, het waren mensen van allerlei niveau. Zij hebben de tekst van de heer Meijer opgevraagd en aan de hand daarvan hun brief geschreven. Het was zuiver een reactie van „het” personeel van de dienst Socia le Zaken. Daarnaast heeft de heer Meijer nu gevraagd waarom de directie van de dienst geen oplossing heeft gezocht voor het feit, dat er maar één lid van de ABVA in de medezeggingschapcommissie van de dienst zit. Nu vraag ik U. Als iemand weet dat de directie zich niet mag bemoeien met de samenstelling van een medezeggingschapcommissie, moet dat wel de heer Meijer zijn.” Op dat moment interrumpeerde de betrokken fractievoorzitter met de op merking dat hij graag zou willen weten, hoe het kwam dat maar één ABVA-Iid in die commissie zitting wil nemen. „Dat is geen taak van de directie van de dienst om dat uit te zoeken, dat is een taak van de vakbond zelf”, ant woordde de wethouder scherp. Na nog even te hebben herhaald, wat hij de avond tevoren had gezegd over de beleidsadviesgroep bij de dienst Sociale Zaken, verklaarde de wethouder dat wat hem betrof, de zaak hiermee was afge daan. .1 I I PAARLAARSTEEG1 Hl HAARLEM. fg)] VELSEN. Burgemeester drs. J. Reehorst bleef grote twijfels hebben over het Hoogovenverhaal van Th. Kruisman van de CPN. Maar hij beloof de er eens met Hoogovens over te zullen praten. Het Hochseefisch-verhaal schoof hij zonder meer terzijde, omdat het hierbij niet om een Velsens, maar om een landelijke situatie gaat. de ge- inslaan, want we zijn nog op geen enkele wijze gebonden”. had op het watertarief, er daar tekorten zouden ontstaan, die toch op de een of andere wijze moeten worden opgevuld. In een stemverklaring zei PvdA’er J. Jansen, dat hij tegen de motie van zijn fractiegenoten zou stemmen juist oin die watertarieven. Hij vond, dt men zich moest houden aan het program, waarin staat dat o-a. het waterbedrijf kosten dekkend moet zijn. Hij was het wel met de rest van de motie eens.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7