Bonden wijzen PREMIER DEN UYL: M ontslagen Philips van de hand I Regering heropent overleg over lonen V g b B Iraakse autoriteiten tegenover Nederlandse zakengelastigde: LEENDERT AARONSON NOG IN LEVEN B r „HULP GOED GEORGANISEERD” Ent m Ierse bewindsman Cooney: „Enige schaamte bij ons” naar record Eg Ontwikkelingshulp West-Duitsland 19 7 5 8 2 i fr Meisjes Verdwenen Resten (Vervolg van pagina 1) DDR Minder bedden Ambassadeur 99 99 Suriname (1) Suriname (2) ZATERDAG NOVEMBERB BINNEN- EN 1 DEN HAAG. Minister Van der Stoel van Buitenlandse Zaken bracht gisteravond grote hulde aan de vrijgelaten dr. Herrema. „Door zijn moed en uithoudingsvermogen was het mogelijk dat in deze zaak een oplossing ïs gekomen zonder bloedvergieten en zonder dat voor terrorisme de vlag moest worden gestreken,” aldus de bewindsman in zijn eerste commentaar. Ook had hij grote waardering voor de wijze waarop de Ierse regering de zaak heeft aangepakt. feV'i „Chaos” Suriname (3) BUITENLAND sS DEN HAAG. De Nederlander Leendert Aaronson, die in Irak ter doodveroordeeld is, is nog in leven. De Nederlandse tijdelijk zaakgelastigde in Bagdad heeft gisteren van de Iraakse autoriteiten de bevestiging ge kregen dat Aaronson nog in leven is, aldus verklaarde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken gistermorgen desgevraagd. ïs r Onderzoek naar oorzaak ramp r (Vervolg van pagina 1) dan Van der Stoel prijst Herrema r (Va WEERRAPPORTRN kuttMland zich heeft Dublin Naar buiten toe De Britse arts David Nabarro, die in Toen Aaronson ontmoette 4 BEEK. Premier Den Uyl heeft gisteravond na het kabinetsberaad verklaard dat er „alle aanleiding” toe is een zorgvuldig onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het uit elkaar spatten van de naftakraker van DSM in Beek. Volgens de minister-president was de hulpverlening goed georganiseerd. Hij baseerde zijn indrukken op die van de ministers Boersma van Sociale Zaken en Lubbers van Economische Zaken, die de plek van de calamiteit hebben bezocht. WMT Wi Manan* «n De Ierse minister van justitie, Patrick Cooney, die gisteren het nieuws van dr. Herrema’s vrijlating bekend maakte, zei zeer verheugd te zijn- „Ik weet zeker dat ik namens iedereen in het land spreek Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen T 4^-.t-,>x- 4-- Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel Aviv Tunis De hulp is geheel volgens opzet verlo pen. Het Rode Kruis en de Bescherming Bevolking waren tijdig ter plaatse, aldus de premier. 24 21 0 0 Maandagavond werd in Bagdad be kendgemaakt dat de veertigjarige heer Garson ter dood was gebracht, nadat hij ter dood was veroordeeld wegens „spio nage voor de zionistische vijand”. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken heeft daarop dinsdag de Iraakse ambassadeur ontboden en hem laten we ten dat de Nederlandse regering „ernstig geschokt” was over de gang van zaken. Nederland vroeg daarbij ook het stoffe lijk overschot op. de genoemde gemeenten zich overigens tot maatregelen inzake inzet van ambu lances en verkeersleiding, aldus de bur gemeesters. voeringszaak betrokken was, hetgeen een gevoelige politieke dimensie gaf aan de problematiek. Ook de omgeving merkte de ontploffing. Op de foto een magazijn in de buurt van de DSM-fabriek, waarvan de muren ge deeltelijk verwoest werden. zal ge- UTRECHT (ANP). De werknemers organisaties wijzen gedwongen ontsla gen bij de computerafdeling van Philips van de hand. Zij zijn van mening, dat er zoveel mogelijk kwalitatief vervangende werkgelegenheid wordt aangeboden aan de werknemers in de bedreigde Philips- tak. De naa Brit heej is v( I tisc Loi bli< be> er kei zijl zie vai 11 10 9 10 9 11 11 9 11 8 11 17 18 9 12 10 7 7 6 8 9 10 11 7 16 22 17 6 16 6 10 19 16 6 8 7 20 14 26 Ai post spa< teg€ 197' van 9,5 een Ii mil. 25 Es ee te be ge he 1 be is be Fr tui tot Mi he I aai Sti eei joe vai rin zoi va zij be in< nii va w< Bi eei De mil be, ge; de lui po be st< mi ri] ve he ga nc kc E: 00 0.4 2 0.3 2 0.2 12 0.1 0 7 2 0 0 0 o o 5 0.1 3 0 0 o 3 0 0.1 0 0 o o 13 0 0.3 3 0 0 0 0 0 0 0 De Ierse politie en het leger hebben vanaf het begin van de ontvoering een uitermate voorzichtige en soms zelfs af wachtende houding aangenomen, tot en met de belegering van het huis in Mo- nasterevin in het Ierse graafschap Kil dare. Weliswaar was er sprake van een van de grootste speurtochten die ooit in de Ierse republiek werden ondernomen, maar uit het gehele optreden van poli tiemannen en militairen viel op te ma ken dat moest worden voorkomen dat de ontvoerders in paniek zouden geraken en dienovereenkomstig zouden handelen. In het Arabisch-Israëlisch conflicht is Irak een van de meest radicale landen. Een belangrijke reden daarvoor was de Israëlische en Amerikaanse militairen en economische steun aan de Koerden voor hun strijd tegen de regering in Bagdad. Onder deze omstandigheden is het wei nig verwonderlijk dat de Iraakse autori teiten naar eigen maatstaven handelden met een persoon die zich zonder een officiële goedkeuring op oorlogsterrein bevond. Anderzijds had zij rekening te houden met de eventuele gevolgen die de ont voering kon hebben voor de toch al niet bijster sterke economische positie van het land, die voor een groot deel afhan kelijk is van buitenlandse ondernemin gen. Op de achtergrond speelde dan verder nog de vraag in hoeverre de Nederlandse regering steeds zou instem men met het directe beleid dat ten aanzien van de ontvoering zou worden uitgestippeld. Hij vervolgde: „Er is sprake van enige schaamte bij ons dat een man als hij, die op onze uitnodiging naar Ierland kwam om ons te helpen bij de ontwik keling van ons land, zo veel moest lijden, en ik feliciteer zijn vrouw voor haar dapperheid en begrip voor de hou ding van de (Ierse) regering.” was de Britse arts juist teruggekeerd uit Badinan, waar hij de medische zorg v or Koerdische vluchtelingen op zich had genomen. De opstand van de Koerden was toen net ineengestort, nadat Iran en Irak op 6 maart een overeenkomst slo pen waarbij Iran beloofde de hulp aan de Koerden stop te zetten. regen regen mist regeiT regen regen regenbui geh. bew. regenbui Zd.-Limburg zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. half bew. zw. bew. motregen motregen zw. bew. geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. onbew. half bew. onbew. half bew. zw. bew. onweer onbew. regenbui regen geh. bew. onbew. geh. bew. zw. bew. onbew. onbew. geh. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. Wellicht hebben deze overwegingen de Ierse leiders gebracht tot hun compro misloze standpunt dat ze vanaf de eerste dag van de ontvoering, althans naar buiten toe, resoluut hebben aangehou den. Ze haalden zich daarmee wel felle kritiek van diverse zijden op de hals. Zo vroeg de ontvoerde dr. Herrema zich zelf, via een van de geluidsbandjes die door de ontvoerders aan de politie wa ren toegespeeld, af „of de beginselvast heid van een Ierse minister dan meer waard is dan het leven van een Neder lander.” VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG Overwegend droog en iets lagere tempera turen. Aantal uren zon 0 tot 6, min. temp, om streeks 3 graden, max. temp, omstreeks 8 gra den, kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent, kans op een geheel droog etmaal 80 percent. no nno no no ono no nno nno nno ono windst. nno ozo o nnw ono ono w nnw nno nno windst. n nno n windst. windst. ono wnw zzo n ono nnw n o nnw n nno windst. z n n De tijdelijke zaakgelastigde, mr. G. Meihuizen, is nu bezig consulaire bij stand te verlenen, zo voegde de woord voerder er aan toe. De Nederlandse regering heeft zich met een humanitair appel gericht tot de Iraakse regering in Bagdad, waarin ge vraagd wordt het doodvonnis tegen de Nederlander Garonson niet uit te voe ren. Minister-president Den Uyl heeft dit gisteravond meegedeeld na afloop van het kabinetsberaad. De 57-jarige Hugo Scheltema is tot nieuwe Nederlandse ambassadeur in België benoemd. Hij volgt Carel J. Van Schelle op. De Tweede-Kamerleden Waltmans en Jansen (beiden PPR) hebben over de gebeurtenissen inmiddels aan de regering vragen gesteld. Zij willen onder meer weten of er een verband bestaat tussen de oorzaak van de ramp en het verkeer op de autoweg E-39, die langs het be drijf loopt. Ook willen zij weten of de catastrofe aanleiding geeft tot het her zien van het ruimtelijke ordeningsbeleid voor chemische fabrieken in dichtbe volkte gebieden. Pessimistisch was Den Uyl over de mogelijkheid werkgevers en werknemers weer aan één tafel te krijgen. „Wie de sfeer kent waarin het overleg dinsdag is gevoerd, zal begrijpen dat dat niet veel zin heeft”, aldus de premier. Hij bena drukte overigens dat hij in Heerlen niet heeft gesproken over een mogelijk in grijpen in de lonen alleen, maar in een breder vlak over het ingrijpen in inko mens, prijzen „en alles wat daar bij hoort.” Philip Flynn, de vakbondsleider die in tweede instantie optrad als bemiddelaar tussen de ontvoerders en de autoriteiten, zei over de hardnekkige weigering van de regering zelfs maar een deel van de eisen in te willigen: „Je moet wel gaan denken dat de regering niet wil dat Herrema levend wordt vrijgelaten.” Minister Boersma deelde mee dat de ontplofte installatie kort geleden nog is onderzocht. Het veiligheidsonderzoek ontdekte evenwel geen onregelmatighe den. Bij het door de regering aangekon- digde onderzoek zullen rijkspolitie, justi tie en de arbeidsinspectie worden inge schakeld. De Progressieve Werknemersorganisa tie (PWO) in Suriname wil dat Neder land voorlopig de sociale voorzieningen in Suriname blijft betalen. Marius Ment, een PWO besetuurder, zegt in het blad van de industriebond NKV, dat zijn land niets heeft aan een „gouden handdruk” van drie en een half miljard gulden, als het geld niet gericht wordt besteed. Volgens hem is er ook meer geld nodig om de Surinamers die naar Nederland zijn vertrokken, onder wie veel ge schoolden, weer naar huis te krijgen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De regering maandag 17 november een eerste sprek hebben met de vakbeweging over de gevolgen van het deze week afgebro ken loonoverieg. Enkele dagen later volgt een gesprek met de werkgevers. De regering zal daarin zelf met voorstel len komen om de ontwikkeling van de arbeidskosten binnen de perken te hou den. Mocht de weg van het overleg De aanvraag van Suriname om te worden toegelaten tot de Verenigde Na ties zal op donderdag 4 december door de Algemene Vergadering in New York worden behandeld. Overeenkomstig het gebruik zal de resolutie waarin men het besluit tot toelating neemt, door het voormalige moederland worden „gespon- sored”. Vele landen hebben al verklaard deze resolutie te steunen. De stichting Milieufederatie Limburg en de stichting Natuur en Milieu hebben eind maart bezwaren ingediend tegen het, wat zij noemen, „zonder meer ver lenen” van een hinderwetvergunning voor de bouw van een opslagtank voor propyleen op het DSM-terrein. Zij vroe gen de provincie na te gaan wat de ma ximale omvang van een ramp zou kun nen z(jn bij de opslag van de genoemde stof. De politie van Vancouver heeft dezer dagen een inval gedaan in een huis ten oosten van Vancouver en twee meisjes, die daar sinds vijf dagen gevangen wer den gehouden door een man die een miljoen dollar losgeld had gevraagd, ontzet. De twee negentienjarige meisjes waren verzwakt, maar konden na onder zoek in een ziekenhuis terug naar huis gaan. In het huis woonden zeven stu denten. Slechts één werd gearresteerd. De anderen zeiden van de gijzeling niets gemerkt te hebben. Amerikaanse oudheidkundigen hebben in Ecuador de resten gevonden van een stad van meer dan 1000 inwoners uit ongeveer 3000 jaar voor Christus. Vol gens de leider van de expeditie is de De burgemeesters van Beek, Elsloo, Geleen en Stein hebben gisternamiddag in een communiqué bekendgemaakt, dat volgens hen DSM de verzekering heeft gegeven dat alle schade zal worden ver goed. „Vanwege het jaargetijde en het naderende weekeinde leggen wij er de nadruk op dat alle medewerking zal worden verleend bij het herstel van de glasschade”, aldus de burgemeester. Zij zeggen verder dat de afvoer van de gewonden snel is uitgevoerd en dat de inzet van de medewerkers van de drie ziekenhuizen in de omgeving, waar heen de slachtoffers werden gebracht, uitstekend is geweest. In het communiqué wordt verder ge zegd dat op grond van de gegevens direct na de ramp de zogenoemde „cri sisstaven” van de vier gemeenten vol gens plan zijn bijeengeroepen om de hulpverlening te coördineren. Gemeen ten uit de omgeving hebben hulp aange boden. Omdat directe hulp op het ter rein van de ramp helemaal in handen was van de hulpverleningsorganisatie van DSM beperkten de crisisstaven van BONN (UPI). Het bedrag dat West- Duitsland besteedt aan ontwikkelingshulp zal dit jaar het record van 3.5 miljard mark bereiken, zo heeft de minister van Economische Samenwerking Bahr be kendgemaakt. Bij de Westduitse ontwik kelingshulp ligt de nadruk op landbouw projecten in de onderontwikkelde lan den. Bahr vertelde dat van de zeven West duitse arbeiders in de export-industrie er momenteel één werkt voor de Derde Wereld. „Maar”, zo liet hij erop volgen, „wij delen geen cadeautjes uit. Onze ontwikkelingshulp komt voor 80 percent weer terug in de vorm van exportor ders”. echter niet tot resultaat leiden, schuwt de regering een ingrijpen niet. Dit is gisteren gebleken bij het overleg tussen Philips Data Systems en de vak bonden over de moeilijkheden in de computersector. Het beoordelen van de door Philips voorgestelde reorganisatie plannen zal door de bonden worden overgelaten aan de ondernemingsraden en de groepsondernemingsraden bij Phi lips, zo deelde men van werknemerszijde mede. De bonden vinden dat als Philips twaalf jaar ’n stuk verantwoordelijkheid heeft aanvaard in de computersector, men deze niet kan afkopen door ge dwongen ontslagen. Verder menen zij, dat Philips een belangrijke bijdrage moet leveren aan kwalitatief hoogstaan de werkgelegenheid. Volgens het weekblad Folia Civitatis van de universiteit van Amsterdam heeft het bestuur van de MFAS, de studievereniging van de medische facul teit protesten gedeponeerd bij de directie van het Binnengasthuis in Amsterdam, waar volgens het blad binnenkort waar schijnlijk 74 van de 297 bedden buiten gebruik zullen worden gesteld. Oorzaak hiervan is dat binnenkort in een buiten wijk van Amsterdam een nieuw ge meentelijk ziekenhuis zal worden geo pend. Honderdzestig van de 1100 man personeel van het Binnengasthuis heb ben te kennen gegeven, toen zij mochten kiezen, liever in het nieuwe ziekenhuis te gaan werken. Hierdoor ontstaat een tekort bij het Binnengasthuis. Volgens het Iraakse persbureau waren militaire en politieke rapporten voor Is rael in het bezit van Aaronson, toen deze op 24 maart werd gearresteerd. Onze correspondent in Beiroet duidt nu op de mogelijkheid van persoonsver wisseling tussen Alexander Haroun, zo- £E £5 Dit verklaarde premier Den Uyl gister avond na afloop van het wekelijkse kabinetsberaad- Den Uyl herhaalde wat hij enkele dagen geleden in Heerlen heeft gezegd, namelijk dat de regering haar eigen verantwoordelijkheid ten aanzien van de arbeidskosten niet zal ontlopen. In de eerste plaats denkt de regering daarbij aan vrijwillige maatre gelen, pas daarna aan wettelijke sanc ties, aldus Den Uyl. als Aaronson zich voor het gemak van de Iraakse bevolking noemde, en de in Polen geboren Iskandar Haroun die sa men met Koerden-rebellen in het voor jaar gearresteerd zou zijn. De Neder landse zaakgelastigde in Irak, baron W. J. J. D. Thoe Schwartzenberg en Hohen- lansberg, heeft opdracht gekregen de zaak verder in Irak te onderzoeken. Het blijft al met al moeilijk te begrij pen hoe iemand waarschijnlijk met de beste bedoelingen toegang probeerde te zoeken tot een gebied waar zelfs de internationale hulporganisaties het wer ken ónmogelijk gemaakt werd. Het noorden van Irak was taboe voor iedere getuige zolang de officiële instanties be zig waren het gezag van de centrale regering te herstellen over een gebied dat al een halve eeuw de inzet van de onafhankelijkheidsstrijd was van de Koerden. Een wetenschappelijk medewerker van de CDU in de Westduitse Bondsdag, Walter Doetsch, is sinds maandag ver dwenen. Ook van zijn echtgenote en een onbekende vriend is sindsdien niets meer vernomen, aldus dezer dagen een woord voerder van de CDU. Volgens de woord voerder is niet gebleken dat Doetsch documenten heeft meegenomen. De Argentijnse regering zal de Suri naamse regering direct na de onafhan kelijkheid van dat land erkennen en betrekkingen met het land aanknopen. Nabarro had Aaronson geadviseerd Irak te verlaten „je aanwezigheid in Badinan zal de Koerden alleen maar in moeilijkheden brengen”. Aaronson had daarop geantwoord dat hij niet gejoofde dat zijn leven in gevaar zou zijn, Aaron son vertelde Nabarro dat de Koerdische democratische partij, (de partij van Koerdenleider Barzani) hem een escorte naar Badinan had geweigerd- Toen had Aaronson op eigen houtje een ezel ge kocht om zijn medicijnen te vervoeren en twee Koerdische guerrilleros gehuurd om hem de weg te wijzen maar hij was zowel de ezel als de gidsen in de sneeuw kwijt geraakt. Het enige document dat Aaronson nog bezat was een brief van Barzani. gedurende de gehele ontvoeringsperiode gesteund geweten door de Nederlandse regering. Weliswaar werden enkele ma len, onder meer door Ierse bladen, sug gesties opgeworpen dat de Nederlandse autoriteiten ontevreden waren over de manier waarop de Ierse regering de ontvoering behandelde. Een regerings woordvoerder in de lèrse hoofdstad zei daarover: „Wij hebben geen aanwijzin gen dat er veranderingen zijn in de behulpzame en ondersteunende houding van Nederland voor de manier waarop onze regering handelt.” In de verklarin gen van Nederlandse zijde is deze uit spraak steeds bevestigd, althans niet ontkracht- Toen de Nederlandse ambas sadeur in Dublin, mr. F. van Raalte, half oktober voor consultatie in Den Haag was geweest, zei een woordvoer der: „De Nederlandse regering blijft het volste vertrouwen stellen in de Ierse regering.” Mr. Van Raalte keerde naar Ierland terug en deed via de televisie een beroep op de ontvoerders dr. Herre ma uit menselijke overwegingen vrij te laten. hoeveel dr. Herrema en zijn familie in deze beproeving hebben moeten door staan. Maar mijn reactie is een van intense vreugde dat deze beproeving voorbij is en dat hij ongedeerd bij zijn familie is teruggekeerd”, aldus minister Cooney. De ontvoering van dr. Tiede Herrema is vergezeld gegaan van een aantal ver wikkelingen die de humanitaire kant van de gebeurtenis somtijds dreigden te overschaduwen. Deze verwikkelingen vormden met name voor de regering van de Ierse Republiek uiterst moeilijk te hanteren problemen die met de groot ste omzichtigheid en terughoudendheid moesten worden begeleid. Enerzijds had zij bijvoorbeeld het ge geven te accepteren dat het Ierse repu blikeinse leger (IRA) direct bij de ont- Het Tweede-Kamerlid Konings (PvdA) uit Maastricht heeft daarentegen ver klaard dat in tegenstelling tot het goed functioneren van de bedrijfsbrandweer van DSM het in de gemeenten rond het bedrijf een grote chaos was. Hij zei dit gisteravond in de KRO-actualiteiten ru briek „Echo.” „Ik heb me naar verschillende ge meentebesturen begeven en daar een totale chaos aangetroffen. Er was geen enkele coördinatie tussen de gemeenten, telefoonlijnen waren bezet, men ge bruikte het openbare telefoonnet en niet het BB-net”, aldus het Kamerlid, dat gisteren vanaf elf uur ’s ochtends ter plaatse was. Volgens de heer Konings zijn er zeven gemeenten rond de DSM en slechts één ervan heeft een beroepsbrandweer. Uit het gebeurde valt de conclusie te trek ken dat er een gemeentelijke herindeling moet komen, ook al is het op langere termijn. De zeven gemeenten zullen tot één moeten worden samengevoegd, aldus de heer Konings. Zolang die er niet is moet via een samenwerkingsorgaan in elk geval een rampenorganisatie worden opgebouwd, zei het Kamerlid. Een personeelslid van DSM, ooggetui ge van de explosie, vertelde dat direct na de ontploffing grote paniek was ont staan onder het personeel. „Mensen wer den door de luchtdruk tegen de grond gesmakt. Er ontstond een grote gas wolk.” De Duitse Democratische Republiek wijst de competentie van het internatio nale gerechtshof als scheidsgerecht af en zal daarom zijn uitspraken niet als bin dend beschouwen. Onder dit voorbehoud heeft de DDR de conventie over de voorrechten en onschendbaarheid van de Verenigde Naties ondertekend. Volgens het laatste nummer van de Oostduitse staatscourant blijkt dat de DDR aan haar toetreden in oktober ook het voor behoud heeft gehecht dat bij conflicten tussen staten alle betrokkenen het eens moeten zijn over het vragen van een advies aan het internationale gerechts hof. Iraaks Koerdistan heeft gewerkt voor het „Save the Children Fund”, heeft in maart 1975 een ontmoeting gehad met de Nederlandse verpleger Leendert Aa ronson in het Koerdische dorp Barzan. Volgens Nabarro was dat twee dagen voor Aaronsons arrestatie door het Iraakse leger. Aaonson was toen gekleed in Koer dische kledij, en gewapend met een pistool maar niet in het bezit van papie ren. Hij was van plan geweest naar de afgelegen plaats Badinan in Koerdistan te gaan om daar een kliniek te openen en Nabarro had tevergeefs geprobeerd hem van dat voornemen af te brengen. Nabarro beschreef Aaronson als een „excentrieke, koppige idealist”. De ver pleger had zichzelf aangediend als arts, maar was nliet in staat geweest dat met diploma’s te bewijzen. Hij had Nabarro verteld dat hij op zijn reis vanaf de Iraanse grens zijn ezel, met zijn medi sche uitrusting en zijn papieren, was kwijtgeraakt. Nabarro Over de ontwikkelingen van de prij zen kon Den Uyl optimistischer geluiden laten horen. Het indexcijfer over okto ber is gestegen met 0,8 percent tegen gemiddeld de laatste jaren 1,2 percent. De totale prijsstijging tussen april en oktober een belangrijke periode, om dat op basis daarvan de prijscompensa ties worden vastgesteld zal daardoor uitkomen op 4,5 percent. „Dat is volledig binnen de gestelde raming en zelfs iets lager dan we op grond van recente berichten geneigd waren te geloven”, aldus Den Uyl. stad acht eeuwen bewoond geweest en kende zij onder haar bevolking een maatschappelijke hiërarchie. ZONDAG 9 NOVEMBER Zon op 7.48 uur onder 16.59 uur Maan op 13.01 uur onder 22.48 uur Waterstanden Umuiden Hoogwater 7.26 uur en 19.43 uur Laagwater 3.00 uur en 15.22 uur MAANDAG 10 NOVEMBER Zon op 7.50 uur onder 16.58 uur Maan op 13.27 uur onder 23.54 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 8.14 uur en 20.38 uur Laagwater 3.45 uur en 16.08 uur ae

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2