Enorme problemen voor Telstar Ajax krijgt vrije dag AZ: Ruime zege door inzet raw I" Itefc ii 1 Bi c I si 13 SPORT MAANDAG 1 0 1975 NOVEMBER Nostalgie Lusteloosheid Eervol Andere trainer ft ft ft ft P ft I P P ft P P P P P P P P P P P P P P P P P P P P r Ti rwaffl JRpl jW '.X Ruim tien mille voor Angenent (Van onze sportredactie) SPOTTE Van Kooten valt wellicht ook af (Van onze sportredactie) Tijdens bijeenkomst de MARC SERNÉ een na de supporters die tegen beter weten in (Van onze sportredactie) toch nog naar De Kuip komen. (Van onze sportredactie) Ook deze inzet van Wim Jansen zal Feyenoord geen succes brengen. I dreigement werd overigens niet uitge voerd. De verdienstelijke spits, kreeg in Nij megen een gele kaart van scheidsrechter Wellinga toen hij zich één keer bezon digde aan een ontoelaatbare charge en zijn directe tegenstander Gerritsen vlak na rust tegen de grasmat schopte. Van Kooten nam daarmee in feite revanche voor het voortdurende getreiter van de fysiek sterke Gerritsen, die de Velsen- spits geen bal normaal liet aannemen. Van Kooten: „Een keer werd ons een zuivere penalty onthouden. Ik kreeg een duw in de rug toen ik volkomen vrij had kunnen inkoppen. Als dat een goal was geworden dan waren we nog voor rust op 1-1 gekomen en dan wordt het wel even anders. Daarna doe ik één keer wat terug en dan krijg ik meteen een kaart.” termiddag in de derby tegen Sparta weer eens duidelijk hoe onwaarschijn lijk het is dat de voormalige topploeg uit Rotterdam-Zuid de landstitel grijpt in de Rotterdamse Kuip (ruim 29.000 toeschouwers) bewees deze derby alleen maar dat Feyenoord steeds dieper weg zakt in het moeras van de middelmatig heid en meer dan het 1-1 gelijke spel, dat ten slotte op het scorebord stond, verdiende de formatie van trainer Brze- mede gejaagd spelen. de lange Nanninga Als dat niet zo was hadden we vandaag kunnen winnen. Maar zo langzamerhand heeft de grote naam Feyenoord alleen nog maar met nostalgie te maken.’,’ FEYENOORD TOTAAL VERZIEKT Brzezanczyk haalde er gistermiddag zijn schouders over op. „Ik moet het doen met het materiaal dat er is. We hebben geen spelers om voldoendee doel punten te maken. Als het beter is dat Feyenoord een andere trainer krijgt dan moeten ze dat maar doen”, zei de niette min glimlachende Pool. Ajax nam vlak voor rust de lei ding. Pim van Dord nam een corner kort op Brokamp die scherp voorzet te. Zowel Rettkowski als keeper Spij kerman miste. De licht geblesseerde Geels was wel attent en mocht met zijn heup de bal in het doel depone ren. Juist op het moment dat Huls- hoff met een gebroken kaak van het veld was gehaald en Ajax met tien man verder speelde, lobde Peter Arntz uit een pass van Henk Warnas over de onzeker uitgelopen doelman Schrijvers: 1-1. Slechts drie minuten mochten de Deventenaren zich illu sies maken op een stunt. Na een overtreding van de voor Fühler in het veld gekomen Haar tegen Notten, plantte Gerrie Muhren de bal op het hoofd van Geels die via het been van Oude Wesselink scoorde: 1-2. wedstrijd werd bekend dat voor het zelfde doei een revanche-wedstrijd gespeeld wordt voor Angenents vroe gere Limburgse publiek in Geleen. Toch kreeg Telstar nog volop uitzicht op een eervol resultaat. Nadat het elftal onmiddellijk na rust aan een offensiefje was begonnen werd een bal van Stout door Monne de Wit voor de voeten van Van Kooten gekopt. Even was zijn be waker Gerritsen verdwenen en de Tel- star-speler profiteerde daar onmiddellijk van door de gelijkmaker in te schieten. Toch slaagde Telstar er niet in om deze opleving verder uit te buiten. Bischot, Van Essen, Jonker, Stout en Van Kooten haalden wel een ruime voldoende maar als geheel stortte het elftal toch volko men in elkaar toen Van de Berg een slap schot loste, waar Van der Meeren wel wat laat op reageerde, dat in de hoek verdween (2-1). NIJMEGEN De toekomst van Telstar ziet er na de 3-1 nederlaag in De Goffert tegen NEC nogal somber uit. Niet alleen hebben de Velsenaren door hun aanzienlijke blessureljjst (onder meer André, Fens en Kamphues) zo langzamerhand geen adequate reservespelers meer, maar Telstar moet zondag in de thuiswedstrijd tegen MVV misschien ook nog Kees van Kooten missen. Wat dat eventueel kan betekenen bleek gistermiddag ook weer tegen NEC. Henk Angenent met enkelen van zijn vroegere voetbalcollega’s die nu voor hem een benefiet speelden: v.l.n.r. Faas Wilkes, Frans de Munck en Cor van der Hart. Dankzij een uiterst dubieuze vrije trap in het voordeel van Feyenoord ontstond het eerste doelpunt 15 minuten na rust. Vreysen maakte in een duel met Meut- stege eigenlijk de overtreding, maar ar biter Hoppenbrouwer gaf Feyenoord de vrije trap mee. Uit deze vrije trap joeg Vreysen de bal voor het doel, De Jong kopte terug en de vrijstaande Wegerle kogelde net onder de lat raak: 1-0. Feyenoord ging toen zowaar wat beter draaien, maar scoringskansen, ho maar! Volkomen verdiend kwam Sparta gelijk toen Michielsen de bal in de breedte naar Balkestein schoof, die van zeker 30 meter in de hoek knalde. Inderdaad zijn de spelers van Feye noord nauwelijks vooruit te branden en steeds actueler wordt de vraag of de beminnelijke intellectueel Brzezanczyk uit Polen wel de juiste inspiratiebron is. De spanning, de jaloezie binnen de groep is alleen nog maar groter geworden. Joop van Daele is ziedend omdat hij kennelijk de schuld heeft gekregen van de nederlaag bij Twente en sindsdien niet meer in basisopstelling staat: „Ik wil naar een andere club. Voor de reservebank voel ik niets” heeft hij al laten weten. Maar ook anderen Schnei der, Everse, Rosbergen, Kreuz, De We- gerle’s voelen hun posities steeds in gevaar waardoor er spanning is. Maar merkwaardig genoeg gaat niemand er een stap harder door lopen om zich extra te bewijzen. 1 F waren omgesprongen dan zou Telstar een enorme nederlaag hebben gleden. NEC-trainer Piet de Visser: „We hebben vanmiddag voor het eerst in een thuis wedstrijd goed gespeeld. In het begin van deze competitie hadden we de nei ging om thuis te veel en te gretig aan te vallen. Dat werd ons fataal. Nu hebben we het aanvallend wat voorzichtiger ge speeld. En dat heeft meer succes opgele verd. Ik ben tevreden met deze zege omdat Telstar toch beslist niet één van de zwakste tegenstanders is. Hei, speelt bij vlagen een goed voetbal. Zo’n Jonker en Van Kooten blijven voor mij toch levensgevaarlijke spelers. Daarom kan ik met deze 3-1 alleen maar meer dan tevreden zijn.” ALKMAAR. De wedstrijd AZ ’67Roda JC was er één vol onstui mig voetbal, dat weinig lijn en ook geringe kwaliteit bezat. Beide ploegen streden zeer energiek en met grote inzet werd geprobeerd het initiatief tot zich te trekken. AZ kreeg daarbij het voordeel dat het al in de derde minuut via Wokke op 1-0 kwam, daardoor werd Roda gedwongen risi co’s te nemen. Hoewel de defensie Even later ontsnapte Telstar aan een nog grotere achterstand toen Bischot op de doellijn een schot van Mellaard weg haalde, maar het noodlot was toch niet meer af te wenden. Jan Peters stuurde Marijnissen de diepte in en dat beteken de zelfs 3-1. Een stand die niet eens geflatteerd was, want wanneer Peters en Marijnissen, die beiden alleen voor Paul van der Meeren verschenen, daarna wat vorgzuldiger met de hun geboden kansen Hoe slim Gerritsen Telstars gevaar lijkste aanvaller uitschakelde bleek ook uit de tevredenheid van trainer Piet de Visser. De NEC-trainer verklaarde dood gemoedereerd: „Eigenlijk had Gerritsen niet eens mogen voetballen. Hij heeft vanwege een blessure de hele week nauwelijks kunnen trainen. Maar ik had tegen Van Kooten een grote sterke vent nodig. Anders waren we misschien in de grootste problemen gekomen.” van de thuisclub onrustig speelde zijn er niet veel echte kansen weggege ven, mede doordat de Limburgers zeer gejaagd spelen. De dreiging van de lange Nanninga werd door Spelbos vrijwel ongedaan gemaakt, maar desondanks bleef Roda het in hoge voorzetten zoeken. Uitvallen van AZ brachten Kist na rust twee keer alleen voor doelman Van der Mier den, maar in beide gevallen ging de CULEMBORG. Het streefbedrag van de benefietwedstrtfd voor de oud- voetbalinternational Henk Angenent is gehaald: ruim ƒ10.000. Hoeveel er aan entreegelden precies binnenkwam wordt dinsdag bekend, want dan gaat de organisatiecommissie waarvan Jack van Zanten voorzitter is de inkomsten en uitgaven precies op pa pier zetten. Na afloop was een vraag aan Leo Steegman, trainer van Sparta: „Voel je je niet mede schuldig aan deze slechte vertoning in een derby Feyenoord Sparta?” Zijn antwoord: ,Je kan je wel schuldig voelen, maar wat te zeggen van voetballers die 100.000 of meer verdie nen, maar die weigeren er tegenaan te gaan. Als Feyenoord zo tam blijft spelen zullen ze in deze competitie nog heel wat punten verliezen. We hebben vaak genoeg op de aanval gespeeld, maar je moet incalculeren dat de naam Feye noord toch nog altijd ontzag inboezemt. ROTTERDAM. Wellicht in een vlaag van verstandsverbijstering heeft Willem van Hanegem ruim een week geleden na de nederlaag van 6-0 tegen Ajax uitgeroepen: >,En toch wordt Feye noord kampioen’’. Hij verbond er zelfs de belofte aan 1500 onder de andere Rotterdamse spelers te verdelen als de titel niet bij Feyenoord terecht komt. „Die premie hebben we in ieder geval alvast binnen”, lieten de andere Feye- noorders weten en inderdaad werd gis- De baten van deze benefiet dienen ter ondersteuning van de moeilijke situatie waarin de uit Haarlem af komstige Henk Angenent is komen te verkeren door het ontslag dat de Culemborgse amateurclub Vrienden schaar (verde klasse onderafdeling Utrecht) hem begin dit jaar gaf. Of schoon Henk Angenent full time trainer bij deze club was, ontstonden er toch zorgen op het sociale vlak toen hij ziek werd omdat zijn salaris bij Vriendenschaar voor een deel „zwart” was. Uit de strijd tussen Angenent en Vriendenschaor over het financiële vraagstuk dat nijpend werd door de lange duur van de ziekte, groeide een controversiële zaak die heel Culemborg bezig hield en zelfs leidde tot de instelling van een commissie van goede diensten, met twee wethouders aan het hoofd. De actie mislukte- Aangezien Van Kooten grotendeels werd uitgeschakeld stelde Telstar aan vallend weinig voor. Ook het voetbal van NEC was in de eerste vijfenveertig minuten nauwelijks om aan te zien maar toch slaagde het elftal er in om een belangrijke voorsprong te nemen. Zuidema, wat speelt de man toch onop vallend in vergelijking met zijn Twente- periode, toen hij als spits een constante bron van paniek voor de tegenstander was, slaagde er zowaar in cm zijn eerste competitiedoelpunt voor NEC te maken. Meijers reageerde attent op een pass van de handige Jan Peters, omspeelde Bijl, waarna Zuidema de voorzet volkomen ongehinderd (waar was De Goey?) ach ter Van der Meeren kon koppen. Michels gaf na afloop toe dat hij geen mooie wedstrijd gezien had. Maar dat mocht je ook niet verwach ten, zo vertelde hij. „Na de Europa- Cupwedstrijd tegen Hertha van afge lopen woensdag kun je niet verwach ten dat we gaan voetballen om de schoonheidsprijs te winnen”. Die heeft Ajax dan ook zeker niet ver diend. Het zal Michels evenwel een zorg zijn. Ook bij hem wegen de beide punten het zwaarst, hoewel hij Barry Hulshoff (een gebroken juk been na een duel met Teun Kist) minstens drie weken zal moeten mis sen. zanczyk beslist niet. De geschorste Van Hanegem, die voor zijn 12,5-jarig huwe lijksfeest niet thuis was gebleven, maar aan de zijde van spits Nico Jansen op de tribune zat, heeft nu ook eens van die kant kunnen zien welk een verlammen de lusteloosheid over het spel van Feye noord ligt. Want dat is het meest ver bijsterende van dit verziekte Feyenoord: met uitzondering van een enkeling (Mla- den Ramljak, Wim Jansen) spelen deze peperdure profs met zo’n minuscule in zet, met zo weinig felheid dat ze zich alleen nog maar kunnen schamen voor bal langs het doel. Suurendonk bracht even later uit een schot van Kist tegen de paal de stand op 3-0, waarna Roda uitzichtloos verder speelde en AZ ondanks een aanzien lijk aantal kansen geen bijdrage aan een grotere score meer kon leveren. Bij AZ speelde voor het eerst Van Marwijk weer mee na een meniscus operatie. Hovenkamp werd door de scheidsrechter Keizer genoteerd. Algemeen organisator Rien van Wieren (initiatiefnemer) is er echter van overtuigd dat het bedrag waarop gemikt werd overhandigd kan wor den („er waren 3000 toeschouwers en daar gingen we bij onze berekening van uit”) aan Henk Angenent die ondanks de handicap van zijn zware ziekte (rug-aandoening) getuige was van de wedstrijd tussen oud-Oranje en oud-Fortuna ’54. Het duel eindigde in een gelijkspel van 2-2 (rust 1-1) via het scoreverloop: Co Prins 1-0, Cor van der Hart 1-1, Henk Schouten 2-1 en Ad van der Wey 2-2. AMSTERDAM. Dinsdag krijgt de Ajax-selectie voor het eerst sinds Rinus Michels weer aan het hoofd staat van de Amsterdamse equipe, een vrije dag. Gezien het spel van de hoofdstedelingen tegen Go Ahead Eagles een juiste beslissing van Mi chels, want zijn selectie is duidelijk aan rust toe. Weliswaar won Ajax met 2-1 tegen het zich uitstekend werende Deventer team, maar de zege was ontbloot van alle glans. Ook nu weer was het Ruud Geels die voor beide Amsterdamse treffers verant woordelijk was. In de 45e minuut mocht hij na een verdedigingsfout van de Eagles zelf scoren en in de 59e minuut werd zijn kopbal door Johnny OudeJ.Wesselink van richting veranderd, waardoor doelman Spij kerman kansloos was. Drie minuten daarvoor mocht Arntz Go Ahead eerst nog met een subtiel boogballetje naast Ajax schieten. Wieren telefonisch werd bedreigd met ontvoering. „Jou zal niets overko men”, zei die man, „maar die wed strijd krijg je niet te zien.” Het Uit het verdere verloop van de wed strijd bleek al dat Telstar het erg moei lijk zou krijgen na deze achterstand. Pas in de slotfase van de eerste helft kon het elftal, via een schot van Jonker en een misser van Ayre, op enkele kansjes bogen. Misschien heeft het voetbal van Telstar op dit moment ook wel iets krampachtigs omdat de punten uitblij ven. Het elftal is bedenkelijk op de ranglijst gezakt en zal zondag tegen MVV thuis eindelijk weer eens moeten winnen. Trainer Joop Castenmiller: „Dat realiseren we ons allemaal. Maar we hebben op dit moment gewoon weinig mogelijkheden. We spelen nu eenmaal niet met onze sterkste opstelling. Daar komt dan ook nog zo’n gele kaart van Van Kooten eens bovenop. Stom natuur lijk, omdat ik de spelers voor de wed strijd nog gewaarschuwd heb dat we ons dit soort grappen in dit stadium natuur lijk helemaal niet kunnen veroorloven. We maken als elftal momenteel een moeilijke periode door. Door gezamen lijk te vechten zullen we ons door deze problemen heen moeten worstelen. Een andere mogelijkheid is er momenteel niet.” Vriendenschaar wenste zich ook niet te bemoeien met de benefiet voor Angenent (er was geen be- bestuurslid naar het veld van Fortitu de gekomen) rond' welk duel de grimmigheid van de „anti’s” zich te kende toen organisator Rein van i i

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13