Geen extra steun van federale regering Nico Jansen verlost van onzekerheid RIBLI MAG DOOR NAAR INTERZONE Neem liever de WA-Extra Selectie van Italianen unieke leermeester” „Schrauwen is een VVCS-voorzitter Snoeck: „Veel vraagtekens” Als u alleen WA verzekerd bent, zult u zo’n schade zelf moeten betalen. Voor Zomerspelen: BILJARTREVELATIE LOUIS HAVERMANS MOET NOG KIEZEN Ml KR 17 SPORT 1975 NOVEMBER 1 1 DINSDAG I Anti-reclame Nuchter Ruitbreuk. In Nederland gebeurt’t 250.000 maal per jaar. buro Daarom komt Nationale-Nederlanden nu met een nieuwe autoverzekering. De WA- Extra. Die biedt veel meer dan uw verplichte WA, en kost maar weinig extra, ’t Verschil: bijvoorbeeld voor een Opel Kadettvan oktober ’72 f 42,50 per jaar (met aftrek van 40% no-claimkorting f25,50 per jaar). Of voor een Fiat 127 van oktober’72 welgeteld f37,50 per jaar (met aftrek van 40% no-claimkorting f22,50 per jaar).Geen eigen risico. Geen verlies van no-claim bij schade door een van de „extra” dekkingspunten. Uw assurantiekantoor kan elke gewone WA-verzekering zonder meer omzetten in de nieuwe WA-Extra van Nationale-Nederlanden. Bel even. Of bel Nationale-Nederlanden: 070-711331. Nationale-Nederlanden Voldoende werk 1 i 7^- ROL COR COSTER GELEGALISEERD (Van onze sportredactie) Car Coster: „Ik ben geen rancuneus mannetje.” (ADVERTENTIE) I Dit is de gewone WA. k r De beste kansen om met Ribli voor de interzonale toernooien te worden geplaatst zijn voor de Israëliër Liberzon. die een half punt minder heeft dan Ribli, maar nog moet af wachten wat de IJslander Olafson en de Joegoslaaf Parma in hun af ge bróken partijen tegen respectievelijk de Tsjech Jansa en de Deen Hamann doen. Mochten Olafsson en Parma of een van de beide spelers hun l.angpartij winnen, dan krengt Liberzon op de tweede plaats gezelschap en zal er een twee- of driekamp om de tweede op het internazionale toernooi recht gevende plaats moeten komen. Jan Timman kwam in de laatste ronde zeer snel remise overeen met de Ier Murray. De haast van de Nederlander was verklaarbaar; zijn vader is zondag overleden. De voorlopige eindstand van het toernooi in Reykjavik: 1. Ribli 11 punten; 2. Liberzon 10%; 3/4. Olafsson en Parma 9% en een afgebroken partij; 7. Timman 7'/«. „Maar het lyceum was te zwaar voor mij. Daarom ben ik naar de MAVO in Wettelijke aansprakelijkheid. Schade Service Nederland. mag ik niet meer deelnemen aan het Europees jeugdkampioenschap. Daarom ga ik er eerst met mijn trainer over praten. Pas daarna neem ik mijn beslis sing”. Dit is de nieuwe WA-Extra. De gewone WA. En extra: Ruitbreuk en glasschade daardoor. Diefstal/Braak. Joy-riding. Verduistering Brand. Kortsluiting. Ontploffing. Stormschade. Blikseminslag. Natuurrampen, zoals overstroming en lawine. Botsing met loslopende dieren en overstekend wild. Flinke schade bij transport per boot of trein. Verlies van deel III kentekenbewijs door bovengenoemde oorzaken. Verzekert ’t wel. En goed. George Best, het enfant terrible van het Engelse voetbal, heeft een proefcontract van een maand getekend bij de in moeilijkheden verkerende vierde divisieclub Stockport County. De voormalige ster van Manchester United staat overigens ook in de belangstel ling van een club uit de hoogste divisie. Stoke City heeft interesse om Best te con tracteren, maai- wil afwachten hoe zijn ren tree uitvalt. Als extra voorbereiding op de interland wedstrijd tegen Noorwegen komt de Neder landse damesturnploeg op 22 en 23 november op Papendal uit tegen Zuid-Afrlka. De wed strijd tegen Noorwegen, die in Opmeer wordt gehouden, ia de eerste van twee kwalificatie wedstrijden voor de Olympische Spelen van Montreal. De Rotterdamse profbokser Gerard Bok (lichtgewicht) heeft in zijn woonplaats een gevecht tegen de Belgische weltergewicht Fredo Roelands op punten verloren. Uit een door het persbureau UPI gehou den onderzoek onder een aantal Europese sportjournalisten zijn de Braziliaanse atleet Joao de Oliveira en de Roemeense turnster Nadia Comaceni als sportman en sportvrouw 1975 naar voren gekomen. In het Bulgaarse Vratsa kwam Hans Ree in de dertiende ronde van het in die plaats gespeelde zone-toernooi remise overeen met de Joegoslaaf Matanovic, die met de IJslander Sigurjonsson en de Roemeen Gheorgniu de eerste plaats deelt met acht punten. Ree, die tot dusver één partij won, één verloor en elf remises produceerde, bezet nu de tiende plaats met 6% pt. De relatief beste positie is voor de Bulgaar Ermenkov, die 7* A pt. heeft, maar nog een afgebroken partij heeft staan tegen de Pool Bednarski. centrum, is er een compromis gevonden, dat in de eerste plaats een overwinning voor Nico Jansen, die met ingang van van daag speelgerechtigd is voor Feyenoord, betekent. Verder komen ook de Rotterdamse club, de oude werkgever van Jan sen, FC Amsterdam, en Inter Football ruimschoots aan hun trekken. Alleen de Vereniging Van Contract Spelers (VVCS) kwam in de kou te staan. Zoltan Ribli: eindzege. REYKJAVIK (Reuter). De Hongaar Zoltan Ribli heeft het Zone-schaaktoernooi in Reykjavik gewonnen en zich verzekerd van een plaats in een van de twee inter zonale toernooien. Ribli kwam in de laatste ronde remise overeen met de Belg Van den Broeck, voor de Hongaar juist voldoende om zich van een van de twee eerste plaatsen te verzekeren. Blijft de vraag of Cor Coster straks inderdaad zal worden benoemd tot ex terne adviseur van de Stichting Arbeids bemiddeling Betaald Voetbal. In deze stichting zijn de KNVB, de FBO (werk geversorganisatie), de WCS (werkne mersorganisatie), de Vereniging van Oe fenmeesters in Nederland (WON) en Sociale Zaken verenigd. Coster: „Ik heb de indruk gekregen, dat de KNVB mij graag voor die functie wil hebben. Ik ben in ieder geval bereid om met de WCS en het sectiebestuur betaald voet bal om de tafel te gaan zitten. Ik ben ook geen rancuneus mannetje. Ik geloof dat er een mogelijkheid tot samenwer king is”. ..Ik geloof niet dat het juist is de belastingbetalers hiervoor te laten op draaien”, aldus Trudeau. „Toen Brits Co lumbia de Winterspelen wilde organise ren kwam men ook vragen hoeveel de federale regering wilde bijdragen en of Ottawa bereid was een deficiet aan te vullen. Wij hebben daarop ontkennend geantwoord en zien niet in waarom wij voor Montreal een uitzondering zouden maken. Dat zou unfair zijn tegenover Brits Columbia”. De premier maakte duidelijk dat de regering toch al 610 miljoen dollar bij- droeg door het verzorgen van allerlei diensten. Men verwacht dat burgemeester Dra peau van Montreal deze week aan de regering van de provincie Quebec om een aanvullend krediet van 200 miljoen dollar zal vragen. Dan zullen de totale kosten al zijn opgelopen tot 812 miljoen dollar. Twee jaar geleden werd nog aangekondigd dat er niet meer dan on geveer 200 miljoen dollar nodig zou zijn. Schrauwen probeerden we zoveel moge lijk van alle spelsoorten iets te spelen. Bijvoorbeeld een half uur libre, dan een half uur bandstoten en dan het kader- spel. Driebanden, daar ben ik nog niet zoveel aan toegekomen”. Toch lijkt Louis Havermans op weg om evenals zijn jeugdige rivaal Van der Smissen een veelzijdig biljarter te wor den. Dat blijkt wel uit het feit dat hij nu al ere-klasser is in het bandstoten en het ankerkader. Hetgeen hem wel heeft verbaasd „want normaal is de volgorde zo: eerst libre, daarna het bandstoten en het kaderspel. Bij mij is het precies andersom”. steld voor de functie van extern advi seur van de Stichting Arbeidsbemidde ling Betaald Voetbal, kan in de voetbal wereld haar activiteiten voortzetten, met uitzondering van haar werkzaamheden betreffende transfers. De meest verrassende uitkomst van het overleg van gisteravond is natuurlijk de rol die Cor Coster in de toekomst gelegaliseerd gaat spelen. Vooral na de Voorlopig weet Louis Havermans nog niet aan welke spelsoort hij de voorkeur geeft. „Wanneer er een kampioenschap op komst is in een bepaalde spelsoort ga je trainen. Je richt je volledig, zoals voor het kampioenschap in het 47-2 het geval was, op het kaderspel. Komen er wedstrijden in het bandstoten, dan wordt daar tijdens de training de na druk op gelegd. Tijdens de lessen van In ieder geval is het Nederlands kam pioenschap tamelijk nuchter op de Zun- dertse biljarter overgekomen. „Ik voelde tijdens de voorbereiding al dat ik voor uit was gegaan. In het begin was ik een beetje zenuwachtig. Later niet meer”. Dat Louis Havermans zich in de loop van het toernooi goed heeft kunnen concentreren, hebben zijn tegenstanders duidelijk gemerkt. Slechts met Van der Smissen en Velthuis had Havermans eerder gespeeld. Met Velthuis gebeurde dat tijdens de bondstraining op Papendal en toen had Velthuis niet kunnen den ken dat zijn jeugdige trainingspartner hem zo snel op wedstrijdniveau zou kunnen verslaan. Feyenoord kan nu beschikken over Nico Jansen en behoefde daarvoor in feite alleen maar toe te geven dat er bij de procedure betreffende de overgang van de spitsspeler van Amsterdam naar Feyenoord door de Rotterdamse club onzorgvuldig is gehandeld. En Inter Football, d ie Cor Coster als directeur verliest omdat die door het bestuur be taald voetbal kandidaat zal worden ge- Met het accepteren van Hogewonings voorstel heeft Cor Coster ook het voort bestaan van het bureau Inter Football zeker gesteld. Coster weer: „Ik heb ui teraard ruggespraak gehad met de ande re directeuren, Piet Keizer en Maarten de Vos. Van mij kun je aannemen dat er nog voldoende werkterrein voor Inter Football overblijft. Er is een concessie gedaan aan de KNVB wat betreft de instelling. De statuten van Inter Football worden ook gewijzigd, maar er blijft voldoende over. Inter Football heeft ook nog legio opdrachten in portefeuille. Zo zijn er veel contacten met reclamebu reaus. omroepverenigingen en uitgeve rijen”. De uitverkorenen van Bearzot zijn: doel verdedigers: Zoff en Castellini; ver dedigers: Facchetti, Rocca, Bellugi, Rog- gi en Gentile; middenvelders: Capello, Zaccharelli, Antognoni, Causio en Benet- ti; voorhoedespelers: Anastasi, Savoldi, Pulici en Bettega. De Italiaanse selectie vertrekt vandaag naar een trainingskamp in Varese. emotionele ruzie tussen Cor Coster en Karei Jansen, secretaris van de WCS, leek de Amsterdamse voetbalmakelaar niet meer in aanmerking te komen voor een belangrijke functie binnen de KNVB. Nu mr. Hogewoning toch met Coster in zee wenst te gaan, worden er dan ook vele bedenkingen door de WCS geopperd. En dan blijkt ook dat er echt nog wel problemen zullen moeten wor den opgelost, voordat met het „akkoord- Hogewoning” in de praktijk kan worden gewerkt. We hebben verder ook geëist dat er binnen zeer korte tijd een bespreking zal plaatsvinden tussen Cor Coster en onze secretaris Karei Jansen, om opheldering te krijgen over alle knelpunten. Zo wil len wij natuurlijk ook weten welke afspraken er nu precies zijn gemaakt. De opgestelde spelregels zijn voor ons bepalend of er al dan niet met Coster kan worden samengewerkt” Een van de mogelijke knelpunten is de tegenprestatie die Coster voor zijn werk als externe adviseur verlangt. Voor de WCS zal het ongetwijfeld onaan vaardbaar zijn als de Amsterdammer meer kan doen dan het indienen van een kostendeclaratie. Aan de andere kant ligt het niet voor de hand dat Coster zijn werk belangeloos zal uitvoe ren. Over de regeling op dit punt is nog geen opheldering gegeven, al wijst de uitspraak van Coster, dat „hij zijn werk als adviseur van spelers gewoon zal voortzetten, zij het dan onder een ande re vlag”, erop dat er wel degelijk van een honorarium sprake zal zijn. Cor Coster is overigens maar matig tevreden met de oplossing die gistera vond tot stand is gekomen. „De beslis sing om op deze wijze samen te werken met de KNVB, is genomen in het belang van het betaalde voetbal. Wij, bij Inter- Football, vochten tegen de bierkaai. We hadden wel verwacht in de loopgraven te moeten zitten, maar niet negen maan den lang. Ik had ook het liefst doorge gaan op die manier waarop wij nu al die tijd werken, maar dat werd ons onmogelijk gemaakt. De zaak Nico Jansen was daarvoor een testcase. Toen bleek dat de KNVB zich hard opstelde, kwam Inter Football op losse schroeven te staan. Louis Havermans weet nog niet of hij zal deelnemen aan het Europees kampi oenschap dat van 8 tot en met 11 januari in Vught wordt gehouden. De KNBB heeft een aanvraag ingediend bij de Europese Biljart Federatie om Haver mans af te vaardigen, nu Hans Vultink niet aan de titelstrijd zal deelnemen. Havermans: „Wanneer ik in Vught speel. Onze filosofie was de belangen van onze cliënten zo goed mogelijk te behar tigen. En dit konden we niet laten dwarsbomen door onze eigen belangen. Die kwamen altijd al op de tweede of zelfs derde plaats. En nu, in de zaak- Nico Jansen, dreigde onze cliënt de mist in te gaan. We hebben uitgebreid met onze juridische adviseurs overlegd, en toen bleek dat we juridisch eigenlijk geen poot hadden om op te staan, heb ben we besloten in godsnaam maar wat gezichtsverlies te lijden”. De „capitulatie” van Coster houdt overigens niet in dat hij zijn werk als adviseur van betaalde voetballers nu anders opvat. „Integendeel. Ik blijf op het standpunt staan dat onze filosofie juist is, maar ik ben gedwongen door de publieke opinie en door een deel van de pers een compromis te accepte ren; onder een andere vlag te gaan werken. Ik denk ook in mijn nieuwe functie het betaalde voetbal te kunnen dienen. Iedereen die een beroep op me doet, kan op me rekenen, en ik blijf me vooral voor de individuele voetballer inzetten. Ik ben nu eenmaal een arbei- dersjongetje. Dat is mijn afkomst en die kan ik niet meer verloochenen” ZUNDERT. Na Chris van der Smissen heeft zich opnieuw een jeugdig Westbrabants biljarttalent aangekondigd. Vorig weekeinde verraste de 19-jarige Louis Haver mans uit Zundert de nationale top- biljarters tijdens het Nederlands kampioenschap ankerkader 47-2. Havermans, die op uitnodiging van de biljartbond was toegevoegd aan het groepje van zeven ere>-klassers dat voor de titelstrijd had inge schreven, bereikte in Enter een ver rassende derde plaats achter kam pioen Hans Vultink en Chris van der Smissen. Alleen deze twee bil jarters wisten Havermans te klop pen. De overige kaderspelers ver speelden de punten aan het Zun- dertse talent. Op het eerste gezicht is het gistera vond bereikte akkoord een knap stukje diplomatiek werk. Het sectiebestuur heeft zich gehouden aan de opdracht van de algemene vergadering van 10 mei, waarin het omstreden artikel 36, lid 1 Er zou door de KNVB geen verkla ring van supeelgerechtigdheid worden af gegeven indien er sprake was van be middeling door een instantie en-of per soon die hiervan zijn beroep maakt bij de overgang van een speler naar een andere club unaniem door de clubs werd aangenomen. Thuis in café De Hoek, even buiten Zundert, heeft Louis Havermans kunnen genieten van de roem en bekendheid die zijn goede prestatie tijdens het Neder lands kampioenschap met zich mee heeft gebracht. De naam Havermans is in één klap een begrip geworden in de nationa le bilj artsport, hoewel het doorstoten van Louis Havermans niet eens zo’n geweldig grote verrassing was. Al vanaf 1971 legt Louis zich volledig toe op de bilj artsport met gemiddeld enkele uren biljarten per dag, plus de nodige lessen van de Belg Tony Schrauwen. „Soms speel ik wel zeven uur per dag, vooral wanneer ik me op een belangrij ke wedstrijd moet voorbereiden”. Ter wijl hij met kleine slokjes een glaasje frisdrank naar binnen werkt vertelt Louis Havermans over zijn prille biljart- carrière die al op de lagere school be gon, nadat hij zich in het café van zijn vader al in een eerder stadium in het biljarten had bekwaamd nadat de klan ten waren vertrokken. „Hier bij ons thuis had ik natuurlijk mogelijkheden genoeg om te biljarten en toen ik in de zesde klas zat, ben ik les gaan nemen van Schrauwen. Dat heeft echter niet lang geduurd want toen ik naar het lyceum in Breda ging was er geen tijd meer om te trainen”. De voorzitter van de VVCS, drs. Mar tin Snoeck, wilde gisteravond nog geen definitief oordeel over dat akkoord ge ven. Hij liet echter wel duidelijk weten erg veel moeite met deze oplossing te hebben. „Dit alles is weer een anti reclame voor het betaalde voetbal. De verantwoordelijkheid voor deze beslis sing ligt natuurlijk bij het sectiebestuur, maar gezien de ervaringen uit het re cente verleden, wil ik voorlopig toch wel vraagtekens achter de hele zaak zetten. ROME. (AP De Italiaanse bonds coach Enzo Bearzot heeft de selectie bekendgemaakt waaruit het elftal zal worden gekozen dat op 22 november in Rome tegen Nederland uitkomt in de voor het Oranje-team beslissende wed strijd uit de voorronden van het toer nooi om het Europees voetbalkampioen schap voor landenteams. HILVERSUM. Mr. Jaques Hogewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, heeft met zijn on doorzichtige manipulaties in de „affaire-Nico Jansen” slechts een van de vele betrokken partijen moeten slachtofferen. Tij dens een intensief overleg tussen het sectiebestuur, Feyenoord en het bureau Inter Football, gisteravond in het Zeister sport- Zundert gegaan waardoor ik weer tijd kreeg om te biljarten”. Meteen nam Louis Havermans weer les van de Belgi sche biljartmeester Schrauwen. En over die lessen is Havermans bijzonder goed te spreken. Hij zegt: „Van zo’n man blijf je leren. Iedere keer opnieuw. Hij brengt zijn kennis erg goed over. Zonder hem had ik dit zeker niet bereikt en daarom ben ik van plan om zeker nog drie of vier jaar door te gaan met bet nemen van lessen. Als je alle spelsoorten wilt beheersen is het gewoon noodzakelijk dat iemand anders je de fijne kneepjes overbrengt”. MONTREAL. (UPI) Pierre Tru deau, de eerste minister van Canada, heeft zondag tijdens een radio-interview herhaald dat de federale regering niet van plan is het tekort van de organisatie van de Olympische Spelen van 1976 aan te zuiveren. Dit tekort wordt momenteel op een bedrag van ongeveer 400 miljoen dollar geraamd. f yslib.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 17