SI 65-PLVSSERS GEZOCHT ALS ALTERNATIEVE WINKELIERS Bezoek Breznjev aan VS voor onbepaalde tijd uitgesteld SALT is op een dood spoor geraakt Kissinger Allow: Resoluties L zijn onjuist w re Van Kemenade wil decentralisatie Rabies in Drente laat te wensen over nn Lül „Beveiliging van kazernes □□□Enk w Man zou kind hebben willen ombrengen F Te; Libanees volgt Boerma op bij FAO „MEER AUTONOMIE VOOR SCHOLEN” D] 2 BINNEN- EN BUITENLAND 1 1 197 5 DINSDAG NOVEMBER (Van onze correspondent) K. Vergiftigde spruitjes Ë'sass Gele platen Twee weken vermist Smakelijk Trimpaspoort Detentie geen gunst Koerswijziging Long Vis Te agressief Maffia Overleden Alcoholisten (Van onze correspondent) Opera-groep geweerd Op de vlucht Gezocht Ontslagen DEN HAAG. Het Tweede-Ka- merlid Ploeg (VVD) heeft minister Vredeling van Defensie vragen ge steld over de beveiliging van kazer- neterreinen in ons land. Aanleiding hiervoor is een artikel in een krant van zaterdag j.l., waarvan de schrij ver vijf kazernes bezocht en daar - zonder zich te hoeven legitime ren - ongehinderd kon rondlopen. w Bon pari scht reel een dooi heel voei „Waterdicht” .g Is is üt Stx O "S niets uitgehaald. op dat een Vooruitzichten voor donderdag WEERRAPPORTEN bultanland 4 4 1 2 (Van onze redacteur in Washington, H. Lieffelaar) weinig verandering in het huidige weertype. 9 19 16 6 13 6 8 8 5 13 10 10 9 5 14 19 19 3 15 1 7 16 5 8 22 14 23 24 21 6 6 5 5 5 5 5 5 6 6 14 7 16 16 9 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 0 0 0 o o o o o o De heer Ploeg vraagt minister Vrede ling een onderzoek naar deze gebeurte nissen in te stellen. Ook wil hij ophelde- Staten wapens hadden geleverd aan An gola. Hij zei alleen: „Wij hebben geen belangen m Angola, behalve het vrij waren van de integriteit van het land en zijn onafhankelijkheid”. vrouw Allon (rechts) gisteren op Palëis Huis ten Bosch ontvangen. Daarvoor had de heer Allon een ontmoeting gehad met premier Den Uyl. (Van onze correspondent) en 26 jaar was. Van alle dronken auto bestuurders die bij dodelijke ongevallen betrokken waren geweest, was 75 pet 18-23 jaar oud. West-Duitsland heeft visa geweigerd aan de nationale operagroep van Taiwan teneinde te voorkomen dat de betrekkin gen tussen Bonn en Peking vertroebeld zouden worden. Dit heeft een woord voerder van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. va: aai ZO] scl vo< OZO ozo n o o zo nno w.stil ono w.stil o zo ozo o zzo w.stil nw w.stil zw nnw w.stil o wnw w verad nnw zzw nnw w.stil zo w.stil I Poi het An pro dra gin de ple dig I om vai kei dos bij lar Sd „Sqi weig de i eigei heef maal verd haar Ger; Af. reen op s dat tijde zou daai rech To zij 27-j; VOOI zij i H voo: sen1 nazi en K Wie drie heic een in l V kla< sta; mo| Vri; zinj ech par okt regenb. regen onbew. h. bew. onbew. onbew. 1. bew. geh. bew. geh. bew. 1. bew. z. bew. regen onbew. h. bew. h. bew. h. bew. 1. bew. 1. bew. mist onbew. geh. bew. z. bew. regen mist regen mist z. bew. mist onbew. 1. bew. mist 0 o 0,2 0 o o o 3 0 0 37 0 1 0,1 0 0,2 0 4 0 S’ S3 c s 12 4 1 2 0 0 5 2 -3 6 12 -2 3 2 5 11 5 1 7 -2 4 8 2 5 Dit heeft de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Allon die een be zoek brengt aan Nederland gisteren in Den Haag gezegd. Hij vervolgde dat het droevig is te bedenken dat de stemmen Vóór deze resoluties evenveel slagen be tekenen voor de moraal van de VN. Allon zei dat Israel zich niet gebonden acht door deze resoluties, maar ze ver werpt en negeert. Allon zei gisteren verder dat hij niet met de Nederlandse minister Van der Stoel heeft gesproken over een mogelij ke inzet van Nederlandse troepen in de VN-vredesmacht in het Midden-Oosten. Allon zei dat dat in de eerste plaats een zaak is van de secretaris-generaal van de VN, Waldheim. Van der Stoel en Allon hebben giste ren een cultureel akkoord getekend, dat een geschikt kader moet scheppen voor uitwisselingen op het gebied van weten schap en cultuur in de ruimste zin van het woord”. men, zijn niet alleen moreel onjuist, poli tiek ongerechtvaardigd en negatief, ze zijn ook onverstandig en ontkennen met opzet de staat Israel en de betreffende resoluties van de Veiligheidsraad. wmt Ifi hitman- «t f h. bew. mist geh. bew. mist mist geh. bew. mist z. bew. mist mist Kissinger verklaarde op zijn perscon ferentie dat er inderdaad verschillen van mening bestonden tussen Schlesinger en hemzelf en dat zij hun meningsverschil len niet altijd op even elegante manier hadden opgelost, maar hij prees zijn afgezette collega als een van de beste defensie-specialisten van de Verenigde Staten. De journalist zwierf eenmaal bin nen over de kazemeterreinen van Utrecht, Stroe, Soesterberg (tweemaal) en De Harskamp. Hij wandelde langs tankbergplaatsen, ging kamers binnen, maakte met een opvallende camera fo to’s van allerlei militair materieel en werd door passerende officieren en sol daten vriendelijk gegroet. In één geval klom hij ongemerkt over een hek ten einde het kazerneterrein op te komen. Het „rabiesgebied” is nu uitgebreid tot aan rijksweg 43, Groningen - Drachten - Heerenveen, en vanaf de rotonde bij Heerenveen naar Meppel. Rond Laagha- lerveen zijn in een straal van vijf kilo meter waarschuwingsborden „hondsdol heid - besmet gebied” geplaatst. Naar verwachting van het ministerie zal bin nenkort in het hele aangewezen gebied de verplichting worden opgelegd elke gevangen, gedode of dood gevonden vos in te leveren bij het politiebureau. Daar vandaan zullen de vossen worden opge stuurd naar het Centraal Diergenees kundig Instituut te Rotterdam. ROME. (AFP) De Libanees Edou ard Saouma is gisteren gekozen tot di- recteur-generaal van de voedsel- en landbouworganisatie (FAO), een gespeci aliseerd orgaan van de Verenigde Naties. Hij volgt op 1 januari de Nederlander dr. A. H. Boerma op. De gemeente Den Haag gaat met in gang van 1 maart 1976 een trimpaspoort invoeren. Met het paspoort wil de ge meente de bevolking aansporen meer bewegingsactiviteiten te ontplooien. Het trimpaspoort kost 25 gulden (bejaarden en jeugd tot 17 jaar half geld) en geeft gratis toegang tot een groot aantal sport- accommodaies. Kissinger ging uitgebreid in op vragen over zijn relaties met zijn ex-collega Schlesinger en gaf toe dat een van de wrijvingspunten een geschil van mening was geweest over de manier waarop geprotesteerd moest worden tegen Russi sche overtredingen van Salt-afspraken. Schlesinger was steeds van mening dat dit onverwijld diende te gebeuren, maar Kissinger zou er uit detente-overwegin- gen de voorkeur aan hebben gegeven daar geen al te grote kwesties van te maken. De Keuringsdienst vo'or Waren in Rot terdam heeft in 1974 weer een aantal ontoelaatbare zaken aangetroffen in le vensmiddelen. Een kleine greep: natron loog in bier (twee mensen moesten daar voor in een ziekenhuis worden behan deld), een gave muis in een fles melk, een batterij in een fles melk, een batte rij in een fles bier, een torrepoot in een blik soep, een kakkerlak in een Chinese maaltijd, een garenklosje in chocolade- vla, een spijker in een broodje, een stuk verband in een rookworst en glas in verschillende levensmiddelen. Dit alles meldt het jaarverslag van de dienst. Op het ogenblik werkt de vereniging voor Biologisch-Dynamische Landbouw met ongeveer 60 distributiecentra, be mand door vrijwilligers. Omdat het ver loop onder de veelal jonge medewerkers nogal groot is, gaat men nu een poging doen gepensioneerden voor het werk van de vereniging te interesseren. Veel oude re donateurs van „De Kleine Aarde” hebben daar al belangstelling voor ge toond. Volgens Sietze Leeflang, initiatiefne mer van het projekt De Kleine Aarde, is het van het grootste belang dat de interesse bij de consument voor zuivere natuurprodukten, die niet met behulp van kunstmest en dergelijke „uit de grond gejaagd zijn”, toeneemt. De kleine boer en tuinder, die nu maar nauwelijks het hoofd boven water kunnen houden, zijn daar ten zeerste mee gebaat. Het moet voor hen aanlokkelijk worden na- De Deense regering heeft gisteren op dracht gegeven dat de Deense vissers in de Noordzee meteen het vangen van kabeljauw moeten staken omdat de Deense vissers de hun toebedeelde portie voor dit jaar al hebben gevangen. Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisslngen Z.-Llmburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Itanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis Omstreeks vijf uur in de nacht van I november waren de twee naar de Alexanderkazeme gegaan, waar zij het wachtlokaal binnendrongen en onder bedreiging met een uitgeboord alarmpis tool de wachtcommandant zijn dienst pistool afnamen. Bovendien werd een karabijn uit een kast gehaald. Daarop vroegen de twee om munitie. Eén van hen had als dienstplichtige in de kazerne gewerkt, en wist dat bij de wacht een kist met munitie stond. De wapens die zij aan de wacht ontnamen, waren onge laden, zoals de gewoonte is. Toen enkele De Amersfoortse politie zoekt al ge ruime tijd naar de 44-jarige mevrouw Jeanne Mulder, die op 23 oktober van huis is weggelopen. De zoekacties naar de vrouw, die in een psychiatrische in richting verbleef, hebben tot dusver DEN HAAG De experimentele boerderij „De Kleine Aarde” in Boxtel wil de verkoop van onbespo ten groenten en fruit een nieuwe impuls geven door 65-plussers in te schakelen bij de organisatie. In sa menwerking met de Vereniging voor Biologisch-Dynamische Land bouw start De Kleine Aarde een Toch zei Kissinger dat president Fords voorgenomen bezoek aan Peking wel De kritiek op het beleid van Van Kemenade is de laatste tijd sterk toege nomen. Gisteren toonden zich vooral de confessionele woordvoerders ongerust over de toekomst van het bijzonder onderwijs. Volgens hen is de minister van plan de vrijheid van onderwijs aan te tasten. In een uitvoerig betoog ont kende Van Kemenade dat. Volgens hem is hierover een enorme begripsverwar ring aan de gang. Uit de Grondwet blijkt enerzijds dat het geven van on derwijs vrij is, terwijl anderzijds in andere wetten staat dat de overheid verplicht is „eisen van deugdelijkheid” te stellen aan leerkrachten en middelen. Over de richting van het onderwijs (levensovertuiging) zei Van Kemenade dat de overheid terughoudend moet zijn en dat eigen initiatieven „vanuit het veld” (zoals bijvoorbeeld van de ouders) William Hardcastle, oud-hoofdredac- teur van de Londense Daily Mail en de laatste jaren vermaard als schrijver en medewerker van de BBC, is gisteren na een beroerte overleden. Hij is 57 jaar geworden. Hardcastle begon zijn carrière bij een persbureau. zich bij het actiecentrum (tel. 01713- 3760) zal aanmelden. Als de actie aanslaat, zo vertelde men voorzichtigheidshalve, zal men van be langstellenden nog geduld moeten vra gen tot het komende voorjaar, omdat men de winter nodig zal hebben voor het maken van teeltafspraken en het inschakelen van nieuwe bakkers, mole naars en dergelijke. De consulent van de Vereniging voor B.D.-landbouw is al be zig contacten te leggen met geïnteres seerde boeren. actie „Ouderen-Consumentenkrin- gen” om een groot aantal nieuwe verdeelcentra op te richten. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. „Het beleid dat ik voorstel, leidt tot een veel minder cen tralistisch systeem. De minister komt veel meer in de openbaarheid; het parle ment kan zijn beleid veel beter contro leren”. Dit zei minister Van Kemenade van Onderwijs gisteren tijdens een verga dering van de vaste onderwijscommissie van de Tweede Kamer. De commissie sprak over de nota „Naar een structuur voor de ontwikkeling en vernieu- Artsen in een ziekenhuis in Los Ange les hebben een plastic zakje met mari huana verwijderd uit de long van een '17-jarige jongen, die getracht had het in te slikken toen hij werd aangehouden bij een controle. Volgens de politie had de jongen geprobeerd het zakje in te slikken, maar inhaleerde hij het in plaats daarvan. De man die met vrouw en kind al acht maanden in een opvangcentrum voor Surinamers in Amersfoort woont zou het kind vrijdag in bad doen. Hij draaide de heetwaterkraan open en ver liet het kind, volgens zijn verklaring om een sigaret te roken. Toen hij terug kwam, had het kind ernstige brandwon den. De beheerder van het centrum heeft politie en GG en GD gealarmeerd. Aantal uren zon 0 tot 5, minimum temepra- turen omstreeks 2 graden, maximum tem peraturen omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uui- 95 percent, kans op een geheel droog etmaal 80 percent. .e. SE ES Kissingers uitleg over de SALT-ge- sprekken betekent in wezen een wijzi ging in de koers die tot nog toe door Washington gevolgd werd, en waarbij hardnekkig gestreefd werd naar een nieuw akkoord, liefst nog voor het eind van dit jaar. Blijkbaar ook onder druk van de publieke opinie na het ontslag van Schlesinger, werd het bezoek van de Russische partijleider Breznjev aan Washington voor onbeperkte tijd uitge steld. De wachten hebben vervolgens toch nog ongeveer 20 minuten het kazerne terrein afgezocht alvorens de Koninklij ke Marechaussee te waarschuwen. Ook naar de gang van zaken bij deze overval wordt door de legerleiding een onderzoek ingesteld. Bij de Leger Voor- lichtings Dienst wil men overigens noch op deze beveiligingszaak, noch op de gemakkelijke bezoeken van dé journalist commentaar geven. Het is in Den Haag de gewoonte dat in geval er Kamervra gen zijn gesteld, commentaar tot beant woording ervan achterwege blijft. Met ingang van gisteren is de rijkspo litie ertoe overgegaan bij de aanschaf van nieuwe voertuigen de nieuwe gele kentekenplaten te bestellen. De huidige voertuigen zullen gewoon met blauwe platen blijven rijden. De rechtbank van Stuttgart heeft op verzoek van het Duitse Openbaar Minis terie Ruppert von Plottnitz, toegevoegd advocaat van de samen met Ulrike Meinhof, Gudrun Ensslin en Andreas Baader terechtstaande Jean-Carl Raspe, ontslagm. Onder meer waren verschil lende uitlatingen van de advocaat in de rechtszaal bij het OM niet in goede aarde gevallen. Verder zou Von Plottnitz een keer samen met de „vertrouwensad- vocaten” van de vier demonstratief de rechtszaal hebben verlaten. In Den Dungen (Noord-Brabant) zijn sinds vorige week woensdag tien kilo spruitjes zoek. De spruitjes, die bespoten waren met het giftige thiometol, zijn van een akker gestolen. Het eten van de spruiten is volgens de politie levensge vaarlijk. AMERSFOORT. De Amersfoortse politie heeft een 27-jarige man uit die plaats aangehouden op verdenking van een poging tot het doden van zijn eenja rig dochtertje. De baby is met ernstige brandwonden in een ziekenhuis opgeno men. Het kind verkeert nog in levensge- ar. Toen de i krac'i Niettemin zei Kissinger dat 90 percent van de SALT-gesprekken was afgerond, maar dat de resterende 10 percent, waarover geen overeenstemming was bereikt, van „aanzienlijk belang” is. On derdeel van deze 10 percent is het dis puut over de nieuwe Russische „Bakcfi- re”-bommenwerper, die in staat is het Amerikaanse continent te bereiken zon der dan echter nog terug te kunnen keren. De Amerikaanse regering is van mening dat deze bommenwerper opgeno men dient te worden in de beperkingen r t I Twee Deense vrouwelijke studenten in de sociologie hebben gisteren in een rapport aanbevolen dat aan mannen be neden de 26 jaar geen rijbewijs moet worden verstrekt „omdat ze voor die leeftijd gewoon te agressief zijn om in een auto te rijden”. Bij meisjes zou dat niet het geval zijn. Die zouden volgens de studenten dan ook al op hun acht tiende een rijbewijs moeten kunnen hebben. De opstelsters van het rapport baseren zich op een onderzoek over 38 ongelukken waarbij voetgangers werden gedood. Het bleek dat in 22 van de 38 gevallen de schuldige een man tussen 22 Een 65-jarige man uit Calabrië (Italië) is gisteren op straat doodgeschoten door mannen die in een auto voorbijreden. Volgens de politie is de moord een „afrekening” geweest van de Mafia. tuurzuivere produkten op de markt te brengen voor een uiteraard iets hogere prijs dan de massaprodukten van nu. aldus Leeflang. Het project speelt volgens hem in op de wens van vele ouderen om een actie ve rol in het dagelijks leven, ook na de pensionering, te blijven vervullen. Welis waar zijn, zo meent Leeflang, juist de ouderen wellicht minder geneigd zich gewonnen te geven voor nieuwe voe dingsgewoonten, maar hij heeft toch goede hoop dat een groot aantal ouderen op strategische kernwapens. Moskou is het daar niet mee eens. Kissingers persconferentie was duide lijk een reactie op de recente ministeriële ontslagen, die in de Verenigde Staten tot speculaties hebben geleid dat minister van defensie James Schlesinger het veld moest ruimen omdat hij met zijn aan- dringen op een adequate bewapening van de Verenigde Staten de detente- politiek van Kissinger in de weg zou staan. Schlesinger zou van mening zijn geweest dat Kissinger teveel concessies aan de Russen deed, alleen maar om een tweede SALT-overeenkomst op korte termijn mogelijk te maken. ring over uitlatingen van de Leger Voorlichtings Dienst, die stelde dat de bewaking van kazernes „waterdicht” was. Het kamerlid stelt dat de overval op de Alexanderkazeme in Den Haag, op zaterdag 1 november, kennelijk niet tot afdoende maatregelen heeft geleid. De daders van die overval, twee Hage naars van 19 en 21 jaar, werden zater dag jl. gearresteerd door de Koninklijke Marechaussee, en hebben gisteren be kend. Ze zeiden op wapens uit te zijn geweest, omdat één van hen zich be dreigd voelde door figuren uit de Haagse onderwereld. Van de 62 miljoen Westduitsers zijn er ruim twee miljoen aan alcohol ver slaafd. Dit heeft het ministerie van Volksgezondheid van de deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen gisteren be kendgemaakt. Volgens de bekendmaking zijn ook nog eens drie tot vier miljoen Westduitsers hard op weg alcoholist te worden. In de Bondsrepubliek is het alcoholgebruik de laatste tien jaar ruim verdrievoudigd. Het ministerie wijst er op dat de zgn. stille drinkers uiteraard buiten de statistieken vallen. beschouwen dit als een zeer ernstige zaak en wat de Sovjet-Unie betreft niet in overeenstemming met de afspraken”. Kissinger vermeed echter te antwoor den op de vraag of ook de Verenigde andere wachtlopende soldaten het wachtlokaal binnenkwamen, sloegen de twee op de vlucht. Dat zij toch konden ontkomen van het kazerneterrein, wordt voor een deel toe geschreven aan het feit dat de wachten eerst munitie voor hun wapens uitge reikt moesten krijgen alvorens zij de achtervolging konden inzetten. Volgens een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee, die het onderzoek naar de hele zaak instelde, ging daar ongeveer twee minuten mee heen, genoeg voor de twee overvallers om van het kazerneter rein weg te komen volgens eigen zeg- geen over een hek en per auto te ont komen. door zou gaan, en dat de datum (oor spronkelijk 28 november) binnenkort be kend zou worden gemaakt. Een ploeg van experts, die het bezoek moest voor bereiden, werd verleden week maandag, terwijl men al aan boord was van het toestel dat hen naar China zou brengen, onverwacht teruggeroepen. Het Witte Huis zegt nu dat dat een gevolg was van „verwarring” (verleden week maandag werden de ontslagen van de ministers bekendgemaakt). wing van het primair en secundair on derwijs” van deze minister. ozo zo o ozo w.stil ozo w.stil o ozo z door overheidsbemoeienissen niet moet worden belemmerd. „Maar de overheid moet natuurlijk wel eisen stellen”, vulde de bewindsman aan. Hij weerlegde de kritiek dat hij een centralistische struc tuur aan het onderwijsbeleid zou willen geven „Onze onderwijswetten staan bol van de centralisatie. Ik ben juist een voorstander van decentralisatie, van meer autonomie voor de scholen”. Ter ondersteuning van deze bewering voerde de minister aan dat op het ogen blik tussen de 300 en 400 commissies bezig zijn met het verrichten van studies op diverse onderwijsterreinen. Hij was het ook niet eens met de kritiek dat het departement veel beter uitgerust zou zijn met specialisten dan de diverse onderwijsinstellingen. „Mijn ambtenaren hebben naast de studies ook hun norma le werk”, zei Van Kemenade. De minis ter wees de onderwijscommissie erop dat zijn ministerie ook nu al miljoenen uit trekt voor de niet-departementale studie. De 49-jarige Saouma werd bij de tweede stemming gekozen met 121 tegen vier stemmen, bij zeven onthoudingen. In de eerste stemronde had hij juist geen meerderheid behaald. Dit gebeurde bij de tweede stemming ruimschoots, nadat vijf andere kandidaten zich had den teruggetrokken. De ambtstermijn is zes jaar. DEN HAAG (ANP). In verband met een onder Laaghalerveen in het wegverkeer verongelukte vos die aan ra bies bleek te lijden, heeft de minister van Landbouw en Visserij, mr. A van der Stee, het gebied laten uitbreiden van waaruit ingeleverde vossen voor dierge neeskundig onderzoek moeten worden opgestuurd. De vos was het eerste dier dat in Drente met rabies is aangetrof fen. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, heeft gisteren tijdens een pers conferentie in Washington bevestigd dat de onderhandelingen met de Sovjet-Unie over een vermindering van het weder zijdse kernwapenarsenaai (SALT) op een dood spoor zijn geraakt. Hij legde uit dat Moskou het laatste voorstel van de Verenigde Staten had verwropen, en geen tegenvoorstel had ingediend. „Wfl kunnen niet accepteren de andere partij alleen maar voorstel hoeft af te wijzen om er een nieuw voor in de plaats te krijgen”, aldus Kissinger. Verder maakte hij be kend dat het bezoek van de Russische leider Breznjev aan Washington voorlo pig was uitgesteld. WOENSDAG 12 NOVEMBER Zon op 7.53 uur onder 16.54 uur Maan op 14.10 uur onder 1.00 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 10.27 uur en 23.03 uur Laagwater 5.46 uur en 18.13 uur DEN HAAG (ANP). De twee reso- Koningin Juliana heeft de minister van Julies die gisteren in de VN zijn aangeno- Buitenlandse Zaken van Israel en me- Gisteren zei hij echter: „Detente is geen gunst die wij aan de Sovjet-Unie verlenen. Het weerspiegelt de schatting van de nationale basisposities aan beide zijden Wanneer de Sovjet-Unie onze nationale belangen of die van onze geallieerde bedreigt, zal de Verenigde Staten geen pas op de plaats maken voor welke hegemoniële belangen dan ook. Dat blijft ons beleid”. Gevraagd naar de Russische inmen ging in de Angolese bevrijdingsstrijd, zei Kissinger diat zowel Moskou, Peking als Cuba in het afgelopen jaar wapens en adviseurs hadden geleverd aan bepaalde Angolese bevrijdingsbewegingen. „Wij I’’'

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2