Twee grote acteurs in matig blijspel SINTER MAARTEN TROK VOORBIJ Bloemenafzet kwetsbaar L r. „Eechtrop” gaat accommodatie Van Loenenlaan vernieuwen Bs I 1 w V.Jk Oé S s kksrdiersport- ver?nigmgen Kort IJniondnieuws Afscheidsreceptie A. van der Laan Drukknopinstallatie bij Parallelweg- Lijndenweg SCHUTTERS IN DA COSTASCHOOL in Vrijburcht „EEN VUILE EGOÏST” Bowling- competitie "'t .M 7 WOENSDAG 1 2 NOVEMBER 19 7 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 6 Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk In en om Haarlem 105 Wijk aan Zee VELSEN. Het spreekt bijna vanzelf dat een theaterondernemer die zijn geld in een zogenoemde „vrije produktie” wenst te steken, zich daarbij zoveel mogelijk tegen risico’s tracht te dekken. Hij kan immers zijn eventuele tekorten niet aanvullen uit een rijkssubsidie, zo dat bij dergelijke voorstellingen wel degelijk met de kassa rekening moet worden gehouden. Geen ex perimenten dus, maar stukken en spelers waar veel toeschouwers bij kunnen worden verwacht. Castricum u 'i T’- 'oeg g i F IIP I fel 1 f *j.ti JAN VAN DAM Agenda de bejaarden BEVERWIJK. (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) brandweer 21.30 Het heeft er ooit naar uitgezien, dat Opvallend was dat de koe van Sint Maarten bij velen uit het programma was geschrapt en plaats heeft moeten maken voor een geit, getuige het lied „Sinter Maarten heeft een geit, die is al Opzet is in Beverwijk en omgeving een grote vereniging voor de kleindier- sport te vormen om de teelt van konij nen, cavia’s, hoenders, sierduiven, sier en watervogels, fazanten, eenden en der gelijke te bevorderen. Ook niet-leden zijn voor die samenvoegingsbijeenkomst op vrijdagavond aanstaande van harte welkom. Predikant; Door de Chr. Ger. Kerken in IJmuiden is beroepen de predikant P. op den Velde uit Zierikzee. Dat is noodzakelijk, omdat de rentabili teit in de bloementeelt uiterst kwetsbaar is geworden. Naar aanleiding van deze inleiding ontstond er een levendige ge dachtenwisseling. BEVERWIJK ..Het gaat de laatste maanden niet goed met de bloemenaf zet, Wat zijn daarvan de oorzaken en wat is er aan te doen”. Dat waren de centrale vragen waarop de directeur van de Vereniging van Bloemenveilingen, drs G. Hogewoning, een antwoord trachtte te geven tijdens een ledenbijeenkomst van de Tuinbouw Studie Club. de ter DIVERSEN WOENSDAG 12 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. HEEMSKERK. Bij de onderlinge schietwedstrijd van de handboogschiet- vereniging „Assumburg” in de Da Costa- scnool in Velsen-Noord werd J. v.d. Konijnenberg met 211 punten eerste. W. v.d. Ham plaatste zich met 204 punten als tweede en derde werd mej. A. Mul met eveneens 204 punten. Vrijdagavond wordt er in de school opnieuw gescho ten. I I de instrumenten als spiegels te gebruiken Groots is anders. De AVRO besteedde de zendtijd op Nederland 1 aan een soort thema-avond over alcoholisme. Eerst M.A.S.H. met die bezopen dokters, daarna een aflevering van Geheimen der Zee. met allemaal pin guïns, die altijd al een verdachte manier van lopen hebben, gevolgd door een Ame rikaanse tv-film over een alcoholist. Na het journaal van half tien kwam hoofd rolspeler Dick van Dyke in de talk-show van Dick Cavett vertellen dat hij zelf al coholist is geweest. Dick van Dyke richt te sterk het accent op de aanleg voor al coholisme. Hij noemde alcoholisme „een lichamelijke kwaal” en wees allemaal psychologische oorzaken van de hand. Nu zit ik maar zeer zelden op een forum van deskundigen te wachten, maar het zou r.a al deze nogal willekeurige en vrij blijvende informatie geen slechte zaak zijn geweest. Het is ook wat magertjes van de AVRO om bij een dergelijk ge weld slechts éénmaal na de film één te lefoonnummer te projecteren van één hulpdienst. Het nummer was na half elf voortdurend in gesprek. BEVERWIJK In de verkeerslichten installatie op de kruising Parallelweg en Lijndenweg wordt een drukknopbe- diening voor voetgangers ingebouwd. Het Sociaal Werkvoorzieningsschap De Tunnel klaagde bij de gemeentebesturen van Beverwijk en Velsen over de ver keersonveiligheid in het industriegebied en wees met name op de onhoudbare situatie bij de kruising Parallelweg en Lijndenweg, waar dagelijks vele fietsers en (gehandicapte) voetgangers moeten oversteken. Men wil nu het trottoir langs de westzijde van de Parallelweg verlengen en wel dat gedeelte vanaf het pand van Van der Meer tot aan de verkeerslichten op de kruising en afslag naar Rijksweg 9. Ook dienen er in de verkeerslichten installatie voetgangerslichten met druk- knopbediening te worden ingebouwd. De kosten van het inbouwen, worden ge raamd op 12.000. De werkzaamheden aan het trottoir zijn begroot op 5000. De gemeente Velsen is bereid de helft van de kosten op zich te nemen. DIVERSEN WOENSDAG 12 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. zijn tanden kwijt. Is-ie vet, of is-ie mager Daarnaast was er. pok een serie weer nieuwe liedjes. Het hoogtepunt van het lampionnenfeest lag tussen zes en zeven uur. Als gevolg van het goede weer, was het bezoek aan de flatgebou wen over het algemeen iets minder dan in andere jaren. In een flat kreeg zelfs in het geheel geen bezoek. Een van de bewoonsters vertelde o.s, tiet zij haar hele voorracd snoep is blijven zit ten. Eerder op de dag hadden kleuters van verschillende kleuterscholen bezoeken gebracht aan bejaardentehuizen. Zo gin gen de kinderen van „De Boskabouter" naar Velserduin en brachten 52 kleuters van de „Klimop-school”, een bezoek aan het bejaardentehuis „De Moerberg”. On der aanmoedigend geklap van de bewo- HEEMSKERK. Donderdagmiddag 27 november wordt met een receptie in de Vrijburcht afscheid genomen van de heer A. van der Laan, hoofd van de openbare school „De Heemskinderen”. De heer Van der Laan gaat met ingang van 1 december met pensioen. De recep tie duurt van half drie tot vijf uur. VOLGENS DIT beginsel engageerde Joop van den Ende voor zijn nieuwe pror’uktie twee Nederlandse top-acteurs, Ko van Dijk en Guus Hermus. waarvan de namen alleen al een garantie beteke nen voor volle zalen. Dit is ook maan dag- en dinsdagavond in Velsen geble ken, toen voor hun optreden in de Stadsschouwburg weinig lege plaatsen vielen te ontdekken. Het was daarom jammer dat het opgevoerde blijspel ’n Vuile egoïst” van Francoise Dorin voor hun grote talenten duidelijk te mager van inhoud was. VOOR DIT stuk had de Franse schrijfster best een grappig idee, maar zij is toch niet bij machte geweest hier een onderhoudende komedie uit te distil leren. Het is allemaal begonnen om een vermogende vrijgezel die zich in zijn riante villa van een rustig bestaan wits te verzekeren, daarbij geassisteerd door een volmaakte huisknecht die hem de wensen van de lippen leest. Dit rustige leventje wordt dan abrupt verstoord door een intregerende moeder en andere onverwachte bezoekers, waarvan de be doelingen al spoedig duidelijk zijn. Zij trachten zijn bestaan immers in een andere richting te leiden, pogingen wel ke door de gedecideerde huisheer en zijn bediende tactvol, maar beslist kunnen worden verijdeld. Een dit is het dan zo ongeveer. DEZE INTRIGE is weinig verrassend door Francoise Dorin uitgewerkt en zij heeft daarbij haar toevlucht moeten ne men tot langdradig uitgesponnen tafere len, waar de verveling lang niet altijd mee werd verdreven. Ook haar tech nisch kunnen is niet groot, gelet op de vele ouderwetse alleenspraken en de manier waarop de centrale figuur twee maal verdekt opgesteld een gesprek moest afluisteren. DONDERDAG 13 NOVEMBER Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. toneelavond Us Memetael. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, 32121, mllieuklachten 96000. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: ,,De peet vader” (deel II). In de scholierenkwis Tweekamp zitten altijd knap moeilijke vragen waarop de antwoorden bijvoorbeeld „Fellini” of „sarcofaag” moeten zijn. Gisteravond was er ineens een hele makkelijke vraag. „Wie schreef De Koperen Tuin?” Vier scholieren doken op de knop. „Simon Vestdijk!” Dat gaf de NCRV weer even de gelegenheid er snel een titelkaart overheen te zetten: Vanavond, 20.25 uur. De rode loper was volop uitgelegd, Sin terklaasje kon binnenkomen met zijn knecht. Ook de acteerprestaties van de andere medewerkers waren met om over naa<r de nominatiecommissie van de Oscar- trofee te schrijven. Maar nog slechter was de regie. Wat is er allemaal gebeurd in de jeugd van Nol? Heel wat, maar het allergekste was wel dat het orkest van meneer Cuperus eerst volop klonk, ter wijl de musici en de dirigent nog pau zeerden. Een tikje op de lessenaar, en weer een nummer. Natuurlijk was het eerste stuk de achtergrondmuziek en maakte het tweede stuk deel uit van de handeling. Maar ik vond het een fout van jewelste. Zoals het ook niet bepaald fantasierijk is de betovering in een mu ziektent te verbeelden door de glimmen- BEVERWIJK. Om de hockeyvere- niging „Eechtrop” in staat te stellen een kleed- en clubgebouw bij de velden aan de Van Loenenlaan te bouwen wil het college de vereniging een subsidie van ruim drie ton toekennen. De bouw gaal Eechtrop f 458.510 kosten, waarvan de gemeente de volledige kosten van de kleedgelegenheid op zich neemt en 25 percent bij draagt in de kosten van het clubgebouw. Eechtrop maakt momenteel gebruik van een nood kleed- en clubge bouw 1 televisiebewerking van Nederlandstalige literatuur tot een waar genre uit zou groeien. Ik wil u maar even herinneren aan de laatste week van 1970 met de 13e aflevering van De klop op de deur, de laatste aflevering van De kleine zielen op herhaling en de eerste aflevering van De kleine waarheid. In het seizoen '73-'74 waren er ten minste vier series in het genre (De stille kracht, Een mens van goede wil, Merijntje Gijzen, Boerin in Frankrijk). De glorietijd leek daarna voorbij. Ik was daar niet rouwig om, want ik huldig een simpel standpunt: Als een boek interessant is dan kan het ook gewoon gelezen worden. Dat kost vaak nog minder tijd dan tv-kijken. Maar goed, het genre beleeft weer een enkele opleving, het is niet anders en als wij, kijkers er nu ook nog wat plezier aan beleven, dan is het nog goed ook. Het viel mij niet mee, de Koperen Tuin deze eerste keer Ik zal nog maar niet stilstaan bij de vraag of er gesproken kan worden van een geslaagdebewerking door Yvonne Keuls (scenario) en Bob Loewenstein (regie) naar de roman van Simon Vestdijk. Een eerste indruk is dat BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „Eiland der ver doemden”. donderdag 20 uur „Rollerball”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid: stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend donderdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag. ners hebben zij daar voor hun publiek staan zingen. Daarbij deelden zij zelf ook nog rond: mooi ingepakte sinaasap pelen werden door de kleuters in aan DOOR DIT alles konden Guus Hermus en Ko van Dijk na „Cyrano de Berge rac” de gehele avond als het ware blijven „freewheelen”, al zijn deze ac teurs dan ook altijd nog wel het bekij ken waard. Georgette Hagedoorn speelde een wervelende moeder met alle trucjes van een ras-comediène en ook Bep Dek ker en Leontien Ceulemans lieten zich in dit genre niet onbetuigd. Paul van Gorcum en Ad Hoeymans moesten met enige onduidelijke rollen genoegen ne- men. Spreker begon zijn gehoor iets te ver tellen over de organisatievorm van de twaalf bloemenveilingen in Nederland, die dit jaar een omzet van ruim een mil jard gulden bereiken. Deze expansie heeft men evenwel niet te danken aan de goede prijsvorming, maar aan de enorme uit breiding van de teelt. Stonden er in 1965 750 hectare bloemen onder glas en 130 ha potplanten, nu zijn dat 2500 en 900 hec taren. De telers van groenten onder glas schakelen in massa over op de bloemen teelt, omdat in de groentesector de con currentie uit zuidelijke landen funest werkt. De bloemenexport groeide van 160 miljoen in 1968 naar 940 miljoen gul den in 1974. Hiervan gaat 80 percent naar West-Duitsland, maar ook al door de aanvoer uit andere niet-EEG-landen, gaat men daar een verzadigingspunt be reiken. De Vereniging van Bloemenvei lingen in Nederland zoekt naarstig naar nieuwe afzetkanalen. Men probeert markten in Engeland, Frankrijk en de Scandinavische landen open te breken. conversatiezaal hand gesteld. Het was duidelijk dat de bekende St. Maartenliodjes bij veel rn-: ringen opriepen. Met een glimlach luis terden zij naar de lied' voorgedragen gedichtjes, zoals de foto aantoont. Het is een jaarlijkse traditie gewor den, dit bezoek met St. Maarten, al sinds De Moerberg werd geopend. Zoals meer dere scholen op St. Maarten bejaarde en zieke mensen bezoeken om hen ook wat van de sfeer te laten proeven en voor hen een stukje herinnering weer levend te maken. het vast wel beter gaat worden als hoofd persoon Nol Rieske maar eerst even uit de kinderjaren komt. Het spel van de echte kinderen was al niet erg ontspan nen, het werd helemaal vreselijk toen Aus Greidanus de ongeveer 16-jarige Nol begon te spelen met een geforceerde op getogenheid. die altijd weer opduikt als volwassen acteivs terug gaan naar de puberjaren. 19 en j» - fts (Van een medewerker) Op vrijdag 14 no- V” e Kenne mer Pluimveevt’miiging en de leden van „De Sie-duif” een gecombineerde vergadering in het NVV-gebouw aan liet Kennedyplein om te komen tot sa menvoeging van beide verenigingen. OP DEZE manier was het bijzonder fraaie decor van Chiel de Meij in feite het enige opmerkelijke van deze voor stelling waar door het publiek kennelijk toch wel enige waardering voor kon worden opgebracht. IJMOND. Het jaarlijks lichtj festijn is weer ten einde. Tal van ouders hebben massa’s snoep en fruit in huis gehaald, het massaal uitgedeeld om daarna hun kinderen weer met minstens even grote hoeveelheden thuis te zien komen. Er is dan ook weer druk met lampionnetjes gelopen en volop gezon gen door de jeugd, waarvan de kleinsten vergezeld werden door de moeders, die wat sip stonden toe te kijken en te luisteren als hun kroost enthousiast het schone lied „M’n moeder is een dik zak. aanhief, en dat voor de deuren, waarin de thuis gebleven vaders de snoep stonden uit te delen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: ..Café ’t Zeepaard”. MUZIEK Concertgebouw (L Begijnestr.). Donderdag 20.15 u.: Ie winterconcert door Albert de Klerk en Haarlems Barok Ensemble o.l.v. André Kaart in de serie Gemeentelijke orgel bespelingen. I BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: ..Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Trans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: Thunderball”, 14 j LIDO (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u. „Enter The Dragon”, 18 j. Donderdag 14 en 20 u.: The wild bunch” 18 j I uxor (Gr. Houtstr.) 14,19 en 21.15 u.: ..Het verborgen geweer”. 18 j. Rembrandt (G~. Markt) 14, 19 en 21.15 u De sexkliniek” 18 j. Roxy (KI. Houtstr.: 14.30, Lenny”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: ..Lei Valseuses”, 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De nachtportier”, 18 j. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u. „Mandingo”, 19.30 u.„Exodus”. Luxor Theater, Breestraat. 19 „Rollerball”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie schilderijen en klein plastiek van Bets van Wezel: geopend tot eind november tijdens openingsuren. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. Kinderten- toonstelling van scherven, fossielen en oude prenten; geopend tot en met 15 november. Kennemer Oudheidkamer. Huize Scheybeeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 12 NOVEMBER Opgang, Florastraat. 20 u. lezing over Unicef voor Ned. bond van Plattelandsvrouwen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden. 20.15 u. Oostenrijkconcert door Noord-Hollands Philharmonisch Orkest onder leiding van An- dré van der Noot met medewerking van Marco Bakker (bariton). Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 19-21 u.; Amstelstr. 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 13 NOVEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.:’ Zeestraat 81, Tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. openbare raadsvergadering. Opgang, Florastraat 20 u. lezing over proble men rond waterwinning voor Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Kennemer Theater, Zeestraat. 20 u. lezing over Suriname voor Nutsdepartement. Lablrinth, Raamveld 20 u. Schotse Rock- Formatie Big Licks. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. 20 u. dansde- monstraties. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. HEEMSKERK. De bowlingband „■Kennemerland” kon op de laatste clu bavond weer enkele nieuwe leden wel kom heten. Er werd voor het eerst gespeeld in pools. De uitslagen waren: A-pooI. Dames: Nel v.d. Berg 426, Henny van Leen 422, Thea van Leen 402. Heren: Jan Waagmeester 462, Henk van Leen 457, Dieter Weber 445. B-pool. Dames: mej. Van Loon 344, Riek van Vliet 343, C. Holtslag 336. Heren: A. Hogeboom 441, B. Brandsna 404, Hans Roelofs 391. R-pool. Dames: H. de Ruyter 314, Tine Westra 314, Carla Heijne 307. Heren: Theo Hazenberg 392, Wim v.d. Jeugd 372, Peter Couperus 352. en 21.15 u. DIVERSEN Alarmnummers, politie 16933, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 950000. Voor Santpoort brandweer 370750; voor Velsen-Noord brandweer 20750. Velserbad. Brinlostraat. Geopend woensdag 21.30 tot 22.30 uur; donderdag 6.45 tot 8, 12.10 tot 13.10 en 16.05 tot 17.15 uur. Industriebad, Zeewijk, geopend woejsdag van 14.15 tot 15.15 uur. Stichting Dienstverlening aan BejaJtden, Abelenstraat, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, tel. 12462. Interkerk, stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- duinweg 52, tel. 11830. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat, woensdag 20 uur: „Gllssements progressils du plaisir”. ft b i ÉS iiiiti ii.i!: .iSM fe Ijiii'iliHdh.ü. i!..:. ft suil ■Sri '7^ Mi

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7