So Vakbonden woedend over Philipsbesluit Mi Overheid moet optreden als Akzo wil laatste instantie werkgever in investeren in Rusland p Dr. W. Sengers: „Alleen betrokkenen beschermen Oproep aan artsen: Niet meer aan verplichte keuringen meewerken 0 VOORBANK’’ „GEEN KINDEREN ONDER DE TWAALF OP 1 „I ojnta dit O V Prinses bij „Symbolisten la DEEL COMPUTERSECTOR GAAT DICHT 1 95 Hamido ontslaat DE GAAY FORTMAN OP PPR-CONGRES LEVINSON: Wa GE BE* I El [li 150 man personeel ZATERDAG 1 5 1975 NOVEMBER BINNENLAND-BUITENLAND 2 Z Ar u A Kalmerend (1) Kalmerend (2) 99 99 I Scholieren Bezet Benoemd Winkeldiefstallen Mars Aangehouden Op verzoek Dienst-keuring A Bezwaren Openbaar vervoer rv Accijns niet omhoog Sherry Prognoses van de 79 of c 0 o o Minis ter-president Den Uyl zei: „Boven dien wordt bij déze wijziging de bepa ling geschrapt die toelaat dat kinderen beneden de vijf jaar tijdens de rit op schoort zitten van iemand naast de be stuurder”. Het is de bedoeling dat deze regeling omstreeks de jaarwisseling van kracht wordt. De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Madrid München Nice Oslo Parijs Rome Split windstil nnw nnw z zo nnw no z zo w ono nnw windstil wnw zw w zw 11 11 5 8 5 11 8 de in RO] nister heeft de F2 nisati schuv balve tot ve de bi den l IS bad ledei men der oppc built De cieel satie, besnc de F. Amer afdeli Zo rentic moesl Chi een s selbe. Unie FAO) De het E de b lande Amei kunn Mo op d radei oorza van loper De oppc tot volg de k hof oppc de zitti: Tc verg de i 5 5 9 15 4 17 5 2 11 9 5 12 9 3 19 8 19 2 9 17 14 7 4 9 25 10 22 22 25 3 0 0 0 0 0 0 0 0.1 o o o o 1 o o o 3 4 0.1 0 0 o o 4 0 0.1 0 0 10 0 4 2 0 0 0 DEN HAAG (ANP) Het kabi net blijft ondanks het verzet in de Tweede Kamer bij zijn voorstellen om de motorrijtuigenbelasting te verhogen. Als de Kamer akkoord gaat met de verhoging, zal het ka binet niet op korte termijn met an dere voorstellen komen, die het be zit of het gebruik van de auto zwaarder belasten. Dit blijkt uit de schriftelijke reactie (Memorie van Antwoord) van de ministers Dui senberg (Financiën) en Westerterp (Verkeer en Waterstaat) en staats secretaris Van Rooijen (Financiën) op hetgeen de Kamer over de wets- voorstellen heeft opgemerkt. WAI jaar 2 kernoi hun n bereid wérel< waars< conclu atoom versiti stituui in h maanc DEN HAAG (ANP). De minister raad is gisteren akkoord gegaan met een voorstel van minister Westerterp, waar bij wordt verboden om tijdens het rij den kinderen onder de twaalf jaar voor in de auto te laten zitten. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar, mits zij gebruik maken van een heupgordel- Uit onderzoek is namelijk gebleken dat kinderen met een heupgordel op de voorbank veiliger zitten dan zonder een gordel achterin, maar dat zij te klein mist geheel bew. onbewolkt Zd-Llmburg half bew. zwaar bew. half bew. regen zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew, zw. bew. onbewolkt geheel bew. Luxemburg geh. bew. half bew. geheel bew. onbewolkt half bew. geheel bew. onbewolkt zwaar bew. Stockholm zwaar bew. Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas New York geheel bew. Tel Avi v Tunis Helsinki UTRECHT (ANP) Recht op arbeid betekent een plicht voor de overheid op te treden als werkge ver in laatste instantie. PPR-frac- tievoorzitter De Gaay Fortman zei dit vanochtend in Utrecht tijdens het najaarscongres van zijn partij. Als het onder het kabinet-Den Uyl nog niet lukt het recht op arbeid te verwezenlijken, moeten we daar mee de verkiezingsstrijd van 1977 ingaan. De vreemdelingendienst van de Haagse politie heeft in oktober 29 buitenlanders aangehouden, die illegaal in ons land verbleven en over onvoldoende middelen van bestaan beschikten. Allen zijn het land uitgezet. wzw wzw zw wzw windstil wnw zw zzw zzw wzw nnw nno zw wzw windstil zzw ono windstil no windstil windstil Meer moeite heeft dr. Sengers met het psychiatrisch onderzoek van verdachten. De rechter moet namelijk over zoveel mogelijk gegevens beschikken. Maar volgens dr- Sengers staat daar tegenover, dat elke verdachte in een zo sterke uitzonderingspositie verkeert (de druk van de voorlopige hechtenis, het justitië le onderzoek, de onzekerheid over de toekomst), dat het zeer de vraag is of er aan het oordeel van de psychiater veel waarde kan worden gehecht. Dit omdat Hij stelt in „Medisch Contact” van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, dat er naar andere oplossingen zal moeten worden gezocht om het financieel-eco- nomische risico-aspect in de hand te houden. Hij vindt dat niet de taak voor de artsen alleen. In Utrecht is een bende opgerold, die kans heeft gezien het afgelopen jaar voor maar liefst 1 miljoen gulden aan winkeldiefstallen buit te maken. Sinds september zijn 21 mensen aangehouden. Vooral kledingstukken en cassetterecor ders kwamen voor diefstal in aanmer king. Er werd meestal op bestelling gestolen. De kledingstukken werden in koffers naar Suriname gezonden. man in de grote auto door de progressie van de motorrijtuigenbelasting wordt, getroffen. De kleine man met een grote auto zal wel een kleine man met een kleine auto worden, zo luidt de redene ring van de bewindslieden. Zij geloven niet dat de verhoging van de motorrij tuigenbelasting op langere termijn van tuigenbelasting op langere termijn van invloed zal zijn op de verkoop van het aantal nieuwe auto’s. De Surinaamse ministerraad heeft de benoeming goedgekeurd van mr. H. A. F. Heid-weiller tot permanente vertegen woordiger bij de Verenigde Naties. Over de militaire dienst zegt dr. Sen gers dat geen militaire keuring verder hoeft te gaan dan een onderzoek naar het functioneren van de zintuigen, de psychische draagkracht en naar tubercu- We weten nu dat de centrale overheid die taak niet aankan. De regionale ovei- heid zal de werkgever in laatste instan tie moeten worden. Dit betekent dat ieder die ziin baan verliest en geen nieuwe kan vinden vanaf het moment dat hij zich aanmeld bij het gewestelijk arbeidsou.e?’.! in voorlopige dienst komt van de geweste lijke overheid. De taak van de GAB’s wordi dan veel n eer dan een passieve In hetzelfde nummer van Medisch Contact staat een advertentie voor Te- mesta, waarin onder het kopje „neven verschijnselen” wordt gemeld dat „Te- mesta goed wordt verdragen en dat bij normale dosering geen nevenverschijnse len te verwachten zijn.” Ongeveer 30 illegaal in ons land ver blijvende Turkse werknemers hebben gisteren het kantoor van het scheepson- derhoudsbedrijf Onro in Rotterdam be zet. Zij eisen van het bedrijf, dat bekend staat als één der grootste koppelbazen in Rotterdam, een werkgeversverklaring, waarmee hun verblijf in Nederland kan worden gelegaliseerd. De politie van Zevenaar heeft gisteren drie 14-jarige scholieren aangehouden, die ervan worden verdacht 35 inbraken gepleegd te hebben. Naar aanleiding daarvan hield de politie van het naburi ge Didam een 12-jarige en een 14-jarige scholier aan waarmee 20 inbraken in Didam werden opgehelderd. Directieke- ten, verenigingslokalen, woningen en be drijfspanden waren het doel van de nachtelijke inbraken, waarbij allee in Zevenaar al voor 7000 gulden werd buit gemaakt. I zijn voor een drie-punts gordel. Dat heeft minister-president Den Uyl giste ren meegedeeld na afloop van de kabi netsvergadering. I De Eindhovense psychiater G. van den Broek heeft in Medisch Contact de art sen gewaarschuwd tegen de bijver schijnselen van het kalmerend middel Temesta. Volgens hem is het bijzonder moeilijk de patiënten zonder bijver schijnselen als malaise, beven, angst en spierpijnen weer van het middel af te krijgen. Klinische ontwenning is zeer moeilijk en poly klinische ontwenning praktisch niet haalbaar, met een duide lijke verslaving als gevolg, aldus de psychiater. De loon- en inkomstenbelasting en do omzetbelasting zijn volgens hen al zo hoog, dat ook daarbij een verdere verho ging niet gewenst is. Het cabinet voelt verdei vooralsnog niets voor een belas ting op pieziermotorvaartuigen. De PvdA-fractie had gevraagd naar de mo gelijkheden hiervoor. Aan zo n belasting kleven grote theoretische en praktisen.» bezwaren. Bij invoering ervan zouden de kosten veel te hoog zijn in verhouding tot d<~ opbrengst, aldus de bewndslieden. Om dezelfde redenen zijn zij uie; van plan extra belasting te gaan heffen op speelautomaten en dergelijke toestellen, een suggestie van de CHU. Te isiotte zou een hogere belasting van bromfietsers het sociaal beleid van het kabinet dooi - kruisen, aldus de bewindslieden. In een toelichting op de voorgestelde nieuwe maatregel - waarvoor een wijzi ging in het Wegenverkeersreglement no dig Is - zegt minister Westerterp dat deze maatregel onder meer is gebaseerd op een onderzoek van de Stichting We tenschappelijk Onderzoek Verkeersvei ligheid (SWOV), waaruit bleek dat het aanzienlijk veiliger is om kinderen te vervoeren op de achterste zitplaatsen. Daarbij komt, dat ook in Europees ver band werd aanbevolen om maatregelen te treffen tegen het vervoer van kinide- ARNHEM (ANP) De werknemers organisaties die zijn betrokken bij de voorgenomen inkrimping van de compu- teractiviteiten van Philips hebben „met grote verbazing en verontwaardiging” kennis genomen van de uitspraken van ARNHEM (ANP). Akzo heeft plan nen voor de produktie van om. kunstve zels in de Sovjet-Unie. Dit heeft secreta- ris-generaal Levinson van de ICF (de Internationale van Chemie- en Fabrieks- arbeidersbonden) gisteren onthuld in een radioprogramma van de VPRO. Levinson zei te beschikken over docu menten waaruit blijkt dat Akzo reeds een raamovereenkomst met de Sovjet- Unie heeft ondertekend over de uitwis seling en het beschikbaar stellen van technische kennis aan Rusland. Ook zouden er „joint ventures” komen voor de pToduktie van chemische vezels in de Sovjet-Unie. Een woordvoerder van Akzo in Arn hem verklaarde niets te weten van een diergelijke overeenkomst. Volgens zijn informaties heeft Akzo geen plannen voor investeringen in Oost-Europa. De bewindslieden verwachten niet dat door de verhoging van de motorrijtui genbelasting veel mensen van particulier op openbaar vervoer zullen overstappen. Wel willen de bewindslieden de capaci teit en de kwaliteit van het openbaar vervoer bevorderen door er de nodige voorrangsmaatregelen voor te treffen, waardoor bus en tram een grotere om loopsnelheid en regelmaat krijgen. Voor deze maatregelen gaat de rijkssubsidie omhoog van 50 naar 80 percent. Verder zal worden onderzocht of de werktijden zo gespreid kunnen worden, dat het aanbod van reizigers tijdens de spitsuren afneemt. De bewindslieden zijn het niet met de PvdA-fractie eens, dat juist de kleine Naar het oordeel van De Gay Fort man zou er een grote stimulans van uitgaan om mensen aan zinvol werk te helpen. Zeer twijfelachtig noemde hij de redenering dat de overheid moet bezui nigen om ruimte te scheppen vooi las tenverlichting van het bedrijfsleven. Hij zag de zogenaamde één-procents-exerci- tie van het kabinet - de groei vat’ belastingdruk en sociale premies tot slechts één percent per jaar te beperken - met grote zorg tegemoet. Overigens zou de overheid haar werkgelegenheid scheppende bestedingen gemakkeiijker kunnen opvoeren, als de ambtenarensa larisen met zoveel ruimte opeisten. De ambtenaren hebben een goede pensioen regeling en meer kansen op salarisver hoging dan het bedrijfsleven biedt. Er is alle reden nu het trendbe’eid aan te passen, aldus De Gaay Fortman op bet congres. integratie van diensten in de gelegenheid te stellen datgene te doen wat de markt niet kan: het garanderen van een recht op arbeid. lose. Want daarmee is het gevaar voor het ontstaan van ongevallen en de verspreiding van besmettelijke ziekten geminimaliseerd. Alleen wie erom vraagt, zal een volledig onderzoek moe ten kunnen ondergaan en ook zal elke militair die om welke reden dan ook een arts wil raadplegen, daartoe de gelegen heid moeten krijgen. Dr. Sengers zegt verder, dat de artsen zo spoedig mogelijk moeten ophouden met de controle van werknemers die zich ziek melden. De positie van het gros van de werknemers is gekenmerkt door machteloosheid, de grote kans om aan het kortste eind te trekken. Die situatie heeft met geneeskunde niets te maken, maar volgens dr. Sengers wordt ze wel bestendigd en bevestigd door het ver plichte onderzoek bij ziekmeldingen. De mensen moeten verantwoording afleggen aan een voor hen wildvreemde man ui vrouw die geen rol speelt bij de eventu ele medische behandeling en die geen enkele invloed kan uitoefenen op de werk- en levensomstandigheden van de gene die wordt onderzocht. Een verhoging van de benzine-accijns hebben de bewindslieden afgewezen, om dat het verschil m prijs van de benzine tussen ons land en West-Duitsland daar mee te groot zou worden. In Duitsland is de benzine nu ai 7 tot 14 cent goedkoper. De benzine-accijns zou met vijf cent per liter omhoog moeten om dezelfde opbrengst te krijgen als van de verhoging van de motorrijtuigenbelas ting. De PvdA-fractie in de Kamer was met de suggestie gekomen van een extra belasting van de hogere winst, die olie maatschappijen in het westen van het land op benzine maken. Die winst is in het westen hoger, omdat de aanvoer van daaruit plaats vindt en er dus minder transportkosten zijn. De bewindslieden zien hier echter niets in. Het alcoholpercentage van sherry wordt per 1 maart volgend jaar verlaagd van 18 tot 16 percent. Dit heeft het bestuur van het hoofdproduktschap voor akkerbouwprodukten in Den Haag be kend gemaakt. De reden voor de verlaging van het alcoholgehalte is volgens het hoofd produktschap de in de laatste tijd opgetre den verschuiving van de consumptie en de smaakverandening van het publiek- De verwachting is, dat de daling van het alcoholpercentage een eventuele verho ging van de accijns kan compenseren. ren op de voorste zitplaatsen auto. Tenslotte tonen cijfers van het CBS aan, dat in de jaren 1972, 1973 en 1974 126 kinderen tot twaalf jaar als passa gier van een personenwagen om het leven kwamen bij een verkeersongeval, terwijl in dezelfde periode 3232 kindreen werden gewond. De leeftijd van twaalf jaar werd ge kozen, omdat de Nederlandse maatregel daarmee aansluit op soortgelijke regels in België en Frankrijk. Kabinet blijft bij verhoging motorrijtuigenbelasting Dagelijks worden volgens dr. Sengers duizende mensen onderzocht zonder dat ze daarom hebben gevraagd en zonder dat ze zich eraan kunnen onttrekken. Hij denkt daarbij aan keuringen voor een levensverzekering, voor opname in een bejaardentehuis, militaire dienst, een betrekking bij de overheid, semi-over- heidsorganen of bij veel bedrijven en aan de medische controle bij ziekmel dingen. Juridisch gezien is er weliswaar niet altijd sprake van een plicht, maar de betrokkenen hebben geen reële moge lijkheid om het onderzoek te weigeren, aangezien ze dan geen levensverzekering krijgen, niet in het bejaardenhuis wor den opgenomen, of niet de baan krijgen voorstellen ook voor de mensen met lagere inkomens een prikkel zullen zijn om kleinere auto’s aan te schaffen. Het kabinet heeft de verhoging van de mo torrijtuigenbelasting afgewogen tegen andere mogelijkheden om belastingen te verhogen. De bewindslieden blijven er echter bij dat de gekozen oplossing de meest wenselijke is waarnaar ze hebben gesolliciteerd geen ziekengeld ontvangen. Het gaat bij de keuringen niet alleen 'of niet zozeer om de risico’s van besmet telijke ziekten en ongevallen, maar om prognoses over ziekteverzuim, invalidi teit en levensduur. Dr. Sengers meent, dat de artsen zich weer moeten gaan beperken tot de eerste twee risico’s bij alle onderzoekingen, waar zij zelf niet om zouden hebben gevraagd. Dr. Sengers is er zeker van, dat het overgrote deel van de keuringen die dagelijks worden uitgevoerd niet gericht zijn op het positieve nut voor de betrok kenen zelf (de preventie van ziekten e.d.) maar dat ze geen ander doel heb ben dan het financiële risico voor de in dienst nemende instelling en haar pensi oenfonds of voor de verzekeringsmaat schappij zo gering mogelijk te doen zijn. Omwille van het financieel-economi- sche aspect, aldus dr. Sengers, stellen velen van ons onze kennis ten dienste van een structuur (bedrijf, overheid) door precies het tegendeel te doen van dat waartoe die kennis ons medisch gesproken strekt: „Wij onderzoeken dan niet met het oog op medische hulp, maar met het oog op het uitzeven van door ons ongeschikt geachten ten be hoeve van anderen, in feite de risicodra- gers van het in bedrijven of instellingen geïnvesteerde kapitaal.” Prinses Beatrix heeft gisteren in het Museum Boymans-Van Beuningen te Rotter dam de tentoonstelling „Het symbolisme in Europa’’ geopend. Zij deed dit door een levend schilderij, naar „Venus en Tannhauser" van de Engelsman Beardsley, te ont hullen. De expositie in Boymans-Van Beuningen 'omvat schilderijen, tekeningen en grafiek uit de periode van 1860 tot 1910. Het symbolisme was een stroming van kunstenaars, die de idee belangrijker vonden dan de visuele werkelijkheid. Nederlandse symbo listen waren onder anderen Toorop en Roland Holst. De directie van Boymans-Van Beuningen verwacht dat de expositie die zal duren van 15 november tot en met 11 januari, tenminste 100.000 bezoekers zal trekken. EINDHOVEN (ANP) De levens middelenindustrie Hamido BV in Den Bosch (voormalige De Gruijter) wil 150 van haar 600 werknemers ontslaan. Vol gens het bedrijf is dit noodzakelijk om dat de produktie die nu nog in twee verschillende fabrieken in Den Bosch plaats vindt wordt geconcentreerd in één complex. „Nadat in de afgelopen jaren technologische moderniseringen zijn doorgevoerd is het thans in de nog voortdurende verliesgevende situatie voor de continuïteit van de onderneming noodzakelijk om de fabricage te concen treren”, aldus de directie- Woonwagenbewoners uit alle streken van ons land gaan maandag naar Den Haag om bij het ministerie van CRM te protesteren tegen het uitblijven van kleine woonwagencentra. De wagens zullen vóór het ministerie worden ge plaatst. De regionale centra zijn overbe volkt. De bewoners voelen zich in een getto gedreven en de spanningen lopen hoog op. Dit heeft al herhaaldelijk ge leid tot schietpartijen, aldus blijkt uit de petitie, die aan minister Van Doorn van CRM zal worden aangeboden. de te onderzoeken persoon juist dan zichzelf niet is. Hij gelooft daarom dat er wat voor te zeggen valt, dit soort psychiatrisch on derzoek uitsluitend te verrichten op ver zoek van de verdachte zelf. Het voo is dan, dat de psychiater alleen verdach ten bij zich krijgt die weliswaar in even buitengewone omstandigheden verkeren maar die tenminste zelf om het onder zoek hebben gevraagd. De kans is groot dat daardoor de objectieve waarde van de psychiatrische analyse zal toenemen. In een commentaar op het betoog van dr. Sengers zegt hoofdredacteur F. Bol van Medisch Contact onder meer, dat diens voorstellen verstrekkende econo mische gevolgen hebben. Honderdduizen- de jaarlijks door medici aan keuringen bestede manuren zouden komen te ver vallen. Een bezwaar tegen de opvattin gen van Sengers kan zijn, dat bij veel keuringen afwijkingen al in een vroeg stadium worden gevonden. Misschien, al dus dokter Bol, kunnen de artsen en middelen die vrijkomen, worden ingezet voor de preventie. Hij is evenmin als dr. Sengers erg onder de indruk van het argument dat een aanstellingskeuring in de eerste plaats tot doel heeft de betrokkene te gen zichzelf te beschermen of de juiste man op de juiste plaats te brengen. „Zou dat zo zijn”, aldus de heer Bol, „dan zou men er naar moeten streven een eventu ele afkeuring uitsluitend aan de gekeur de mee te delen, zodat hij zelf kan beslissen. Iemand wordt pas echt be schermd of geholpen als hij er zelf van overtuigd is dat afzien van een aanstel ling op grond van het keuringsresultaat voor hem het enig juiste is.” Philips dat de onderneming zal stoppen met de produktie van grote en middel grote computers in de bedrijven van Philips Elektrologica in Apeldoorn en Den Haag. „Terwijl op diit moment nog volop overleg woi-dt gepleegd en aan de onder nemingsraden advies wordt gevraagd over de plannen om te stoppen met een deel van de computerindustrie, wordt dit overleg in een klap doorkruist door mededelingen dat het besluit definitief en onherroepelijk is”, aldus een gemeen schappelijke verklaring van de Indus triebond NVV, Industriebonden CNV en NKV, de Unie BLHP. de NBT en FHPP (hoger Philips-personeel). Door de voorgenomen reorganisatie komt de werkgelegenheid in gevaar van 2000 tot 2500 personeelsleden. Philips heeft inmiddels 350 miljoen gulden gere serveerd voor afvloeiingskosten en ande re regelingen. De bonden zeggen in de verklaring nogmaals dat zij tegen gedwongen ont slagen in de computerindustrie zijn om dat er binnen Philips voldoende moge lijkheden zouden moeten zijn om de technologische kennis van de mensen uit de computersector nuttig te maken. UTRECHT (ANP) Dr. W. Sen gers van het Intstituut voor Pre ventieve en Sociale Psychiatrie van de Erasmus Universiteit in Rotter dam heeft de artsen voorgesteld, niet meer mee te werken aan alle vormen van verplichte keuringen die niet dienen om de versprei- dingskansen van ziekten zo klein mogelijk te houden en om onge vallen te voorkomen. arbeidsbemiddeling: zij moeten in over leg met betrokkenen tot een zinvolle bestemming komen, of die nu volledig uit het produktieproces betaald kan worden of niet. De integrale aanpak van de werkloos heid die door decentralisatie mogelijk wordt, biedt volgens De Gaay Fortman, veel voordelen. Bij berekeningen of een bepaalde arbeidsplaats gesubsidieerd kar worden kan er "an worden uitgegaan dat de sociale uitkering toch al voor rekening van de regio komt. Afgewogen moer worden of er een redelijke kans is dat de persoon in kwestie nog via de markt aan betaalde arbeid kan komen. Bij voo'baat vei- wierp de leider van de radicalen hei argument dat deze oplossing van dc regionale overheid als wa.-kgeve' laatste instantie veel flexibiliteit uit on ze markteconomie haalt. Die markteco nomie blijf nameljk in stand, zij het dat het wel zal moeten komen tot toe zien op de investeringen boven een be paald bedrag. Maar de kern van dit pian is de overheid door decentralisatie en De verhoging van de motorrijtuigen belasting heeft weinig te maken met de auto-filosofie van het kabinet. Er moest geld worden gevonden en daarom moest een aantal belastingen omhoog, waaron der deze. Wel is de sterke progressie die nu wordt ingebouwd bij de motorrijtui genbelasting, gebaseerd op de opvattin gen van de regering over energiever bruik en ruimtebeslag, aldus de be windslieden. Zij verwachten, dat de i >- ■if.k,1 u!'“jp regen zwaar bew. i half bew. half bew. licht bew. licht bew. half bew. geheel bew. ZONDAG 18 NOVEMBER Zon op 8.00 uur onder 16.48 uur Maan op 15.33 uur onder 5.19 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 2.00 uur en 14.15 uur Laagwater 9.59 uur en 22.10 uur MAANDAG 17 NOVEMBER Zon op 8.02 uur onder 16.47 uur Maan op 16.00 uur onder 6.24 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 2.32 uur en 14.47 uur Laagwater 10.36 uur en 22.48 uur VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG Enkele buien, ook opklaringen en normale temperaturen. Aantal uren zon: 1 tot 5. Minimum tempera tuur: omstreeks 5 graden, maximum tempera tuur: omstreeks 9 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 percent, kans op een geheel droog et maal: 30 percent. Amsterdam onbewolkt mist licht bew. zwaar bew. onbewolkt Den Helder onbewolkt Rotterdam Twente Vlissingen Aberdeen Athene Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Innsbrück geheel bew. Kopenhagen Locarno Londen

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2