Agenda Gewaardeerde inzet van <a nieuw toneelseizoen NPO klinkt joyeus in Oostenrijks concert Diefstal van twintig mille aan kleding ra VEILINGEN I M •*01 Heemskerk z Vrijdagavond Het Kattheater in 6 Veel succes voor Marco Bakker Kleurenfilms voor Am ateurf otograf en Goochelen in rad ^«^^WBEVERWIJK Donkey Shot aquarium vereniging Castricum „Beau rivage” bij „Het Voetlicht” Z t NIEUWS UIT STAD EN STREEK 1975 NOVEMBER ZATERDAG 1 5 Velsen-IJmuiden Paques met Gerard Él ff 1 de VOI koi On stii eei mc dei slo eei gei on tin vei in vo Velsen-Zuid Wijk aan Zee Velsen-Noord VELSEN De Amerikaanse ac teur George Batson heeft het toneel geruime tijd behoorlijk voorzien van dankbaar te spelen stukken, waarbij hij zich in het bijzonder wenste toe te leggen op het schrij ven van amusante thrillers. Een combinatie van lachen en griezelen dus. Vandaar dat er slechts weinig amateurverenigingen zullen zijn, waar men verzuimde het publiek met bijvoorbeeld „Fluffy neemt de Driehuis Wijk aan Zee Uitgeest Bakkum Beverwijk Heemskerk Heemskerk Castricum Umuiden-Oost Beverwijk Santpoort Veisen-Noord leiding” of „Boeven en madelief jes” een onderhoudende toneel avond te bezorgen. IJmuiden in en oin Haarlem thriller en JAN VAN DAM 14 uur KERK ra I ten. er 19 17 Marconi- Ziekenhuis) 19 10 en P. ds. met 15 22 The Ban* u.: u.: 21.30 ul: u. 1 Kerk, 1 i V 1 Het meeste geniet ik van zo’n pro gramma van het zogenaamde historische materiaal. Zo waren er schitterende op namen van onze vorstin, waaruit bleek dat haar verfijnde smaak op het gebied van exclusieve hoofddeksels beslist niet iets van de laatste tijd is- En dan zo’n minister Bakker (kent u hem nog?) die nog maar enkele jaren geleden over de economische situatie van Suriname op merkte: „Ach, Keulen en Aken zijn toch niet op een dag gebouwd?” „De „The wild 20 14.30 Zon van 10 uur ds. C. Meijer (kindernevendienst) en 17 uur ds. A. van Leeuwen. Moen- van (kindernevendienst), 17 uur Vrede vorst- Aan de massale aanvoer van kaschry santen komt een einde. De laatste soor ten komen nu aan de veiling. Men zag dan ook weer prijzen, die boven de twee gulden per bos kwamen. Vele kwekers hebben de chrysanten maar rustig laten staan en komen nu met overrijpe bloemen de veiling binnen. De prijzen zijn dan ook matigjes. De jaarrond chrysanten en de geplozen chrysanten profiteren van de opleving in de chrysantensector. Anjers en rozen minderen wat in aanvoer: een jaarlijks terugkerend yerschijnsel in de zonloze maanden. Er is nog steeds een flinke aanvoer van nerinen, waar de prijzen voor de meest aangevoerde soort, bowdenie, zich van 35 tot 65 cent per stuk bewogen. Freesia’s blijven schaars en duur. De goede soor ten en kwaliteiten komen tot vijf gulden per bosje. Bij de potplanten zijn het de cyclamens en poinsettia’s, die een vrij grote rol spelen in het aanvoerpatroon. De prijzen zijn goed te noemen. VELSEN. In de nacht van donder dag op vrijdag is ingebroken in een kledingzaak aan de Planetenweg te IJ- muiden. Voor 20.000 aan artikelen is weggenomen. Vermoedelijk is men bin nengekomen met een valse sleutel, aan gezien niets is verbroken- De gestolen artikelen bestaan uit: broeken, truitjes en dergelijke. i 2 t uur, 21.15 14 HAARLEM Noordhollands i sic va he kr so jo V2 be VI le ke oi ti ti d e o d S c k a x I 1 T l k Zl N b ,1 het gre zitl boi or? Sti nie eei wij I 19f ho voi ko: sol tot tic: dri VO' lin kri pk ga. de ge me k S' V X t d jet ve w< ki: dit de aa ha te wi in M Egelantier, u. tev. u.: „Het lijkt wel of er de laatste drie maanden meer over Suriname gezegd en geschreven is dan in de voorgaande drie eeuwen bij elkaar”, zei VARA-omroeper Ome Joop (.„geen ja, geen nee”) Smits gisteravond. Inderdaad: je kunt het tv- apparaat niet aanzetten of er is weer een reportage over onze rijksgenoten te bezichtigen. Dat zal nog wel even door gaan. En ook na 25 november zijn we nog niet van ze af. Dat komt ervan, wanneer je zonodig een koloniaal rijk moet hebben. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: avondgebed, ds. L. Brink. Hei- Harry Schalkwijk) En of we dan helemaal niks goeds hebben gedaan in dat verre land? Jawel, we stuurden zendelingen het bos in, om ”de diep gezonken kinderen der duister nis” om te turnen, en lieten een tandarts hier en daar een kies trekken om de manier waarop in het beschaafde Neder land een varken werd geslacht. Dat bleek allemaal uit mooie comedy-caper- achtige filmpjes, waarvan een beschaafd gebruik was gemaakt. Enfin, één ding werd wel duidelijk: we hebben er in die 300 jaar weinig tot stand gebracht, en nu zitten we met de brokken. en 21.30 en zondag 14.30 - Het concert, dat het Phïlharmonisch Orkest vrijdagavond in het Haarlemse Concert gebouw heeft gegeven, was gewijd aan muziek van Oostenrijkse componisten. Het behoorde tot de zogenoemde popu laire landenserie en uit dien hoofde was het programma samengesteld met wer ken van onproblematisch, aantrekkelijk en onderhoudend karakter. De keuze van de vijfde Symfonie in Bes grote terst van Franz Schubert ter inleiding van het concert toonde aan, dat men muzikale oppervlakkigheid uit de weg was gegaan, hetgeen ook met andere composities, zoals fragmenten uit opera’s van Wolfgang Amadeus Mozart en zelfs met de knap geschreven ouver ture voor de operette „Dichter und Bauer” vim Franz von Suppé werd be wezen. DIVERSEN MAANDAG 17 NOVEMBER De Zwaanstraat. Vol- uur. R.k.-kerk, H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 uur, zondag 9, 10.30 en 12 uur. Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 uur ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag BEVERWIJK. De bloemenhandel toonde deze week een heel ander beeld dan in voorafgaande weken: de aan voeren liepen terug en de prijzen stegen. Reeds eerder trad de groep „Het Ka- theater” in het Heemskerkse Assum- burgtheater op. Volgende week vrijdaga vond kan de liefhebber opnieuw genie ten van het inspirerend theater van de groep, die dan het historische verhaal „Heliogabalus” zal uitbeelden. Bij het werk, dat uiteindelijk moest leiden tot een voorstelling van Helioglabus, is de groep, bestaande uit Gian Paolo Pippa, Kootje Wolschrijn en Cor Poelman, er van uitgegaan, dat niet het weergeven van het historische verhaal het doel mocht zijn, maar veel meer het voelbaar maken van de verschillende sterk con trasterende sferen en situaties binnen het verhaal. De voorstelling in het As- sumburgtheater begint vrijdagavond om 20.30 uur. Voorverkoopadressen: Nuts- spaarbank, Deutzstraat te Heemskerk en Reisbureau Oosterom in de Beverwijkse Zeestraat. Gr. Kwartet Het orkest werd op deze avond weer geleid door de dirigent André Vander- noot, die zich bij de uitvoering van de Symfonie van Schubert veel moeite gaf zijn zo vaak al waargenomen muzikale emotionaliteit als treffende karaktertrek van zijn directie, te onderdrukken, waardoor het niet duidelijk werd of er inderdaad sprake was van een van to tale betrokkenheid getuigend contact met Schuberts muziek. De plichtmatig klinkende, profilerende lyrische melo- die-vorming ontberende vertolking van de symfonie heeft twijfel laten bestaan omtrent deze mogelijkheid. Geheel anders was het gesteld met de uitvoering van de ouverture „Dichter und Bauer”, die geladen werd door de bruisende vervoering, waarmede Van- dernoot het orkest leidde met spectacu- lair-dwingend directie-gebaar als'bewijs van een volstrekte innerlijke vereenzel viging met de sfeer van de geïnnspireer- de muziek. VANDAAR DAT het publiek zich ook in „Beau rivage” opnieuw ziet gecon fronteerd met effecten als een onheil spellende tam-tam, flakkerend kaars licht en een sinistere zwarte gedaante. Volgens de regels van dit spel is er ook weer een geheimzinnige moordenaar (of moordenares) aan het werk, waarvan de identiteit tot het laatste tafereel ver borgen blijft. En dit, terwijl de bewo- HEEMSKERK. Zaterdagavond 15 november komt de bekende goochelaar Roberto in het jongerencentrum „Done- ky Shot” aan de A. Verhentstraat. Zon dagavond wordt er een film gedraaid. R.K. Engelmunduskerk. Driehuizerker- kweg, zat. 19 uur: mis met samenzang; zondag 9.30 u. Gregoriaanse hoogmis; 11.30 uur: jongerenmis; 18 uur: mis. VARA’s „Haagse kringen” (onderti teld: de Salon van Achter het Nieuws) lijkt toch niet helemaal te worden van wat ik ervan had gehoopt. Het begin is zowel veelbelovend als misleidend: pre sentator Philip Freriks ontmoet op zoek naar een wc allerlei politieke types, en zelfs beha’s en onderbroeken zijn heel even zichtbaar. Maar daarna was het ook meteen uit met de pret. Want of je nou wat palmbomen neerzet, en imita- tie-oude kleedjes over de tafeltjes, legt, dat maakt allemaal niets uit, want poli tici trekken zich van zo’n omgeving niets aan, en blijven gewoon doorgaan met hun omslachtige jargon. R.k.-Kerk, H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 uur. zondag 8, 9.30 en 11.30 uur; Heliomare, Relweg, zondag 9.30 uur. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag geen dienst, 18.30 uur dienst in Zeevanc. Openbare bibliotheek, wassenen en jeugd 19-21 bracht onder het motto „Zeg het ook nog met bloemen”, daarbij volgzaam door dirigent en orkest begeleid. P. ZWAANSWIJK VELSEN. De aquariumvereniging Velsen houdt maandag een ledenavond, waarop twee kleurenfilms worden ver toond. De ene film geeft een impressie over Aqua Hortus 1970, de ander Iaat het inrichten van een zoetwateraquari- um zien. In de week van 18 tot en met 22 november houdt de vereniging de voorselectie van de huiskeuring. De le denavond heeft plaats in het Pen-ge- bouw en begint om 20 uur. Groenten Wat de aan voer aan de groenteveiling aangaat, zou men nog niet zeggen dat het al half november is. Drie keer per week komt er een ruime aanvoer van naj aars en winterprodukten binnen, waarbij de andijvie en prei wel de hoofdrol spelen. Andijvie wordt door de tuinders snel geruimd. Aanvoeren van 30.000 kilo per dag is voor de tijd van het jaar heel wat. De prijzen bewogen zich tussen de 37 en 65 cent per kilo. Verwacht wordt, dat de aanvoer snel mindert. Prei komt met een regelmaat van zo’n 15.000 kilo per vei- lingdag aan de markt. De prijzen blijven op een peil van 45 tot 65 cent per kilo staan. Een enkel partijtje kasspinazie ging tot 160 cent per kilo. Bospeen raakt van het veilingtoneel, er werd voor een restant tot 128 cent per bos betaald. Bloemkool trekt wel wat in prijs aan, maar komt niet tot een gulden per stuk of het moeten al zware kolen zijn. Er is een levendige handel in winterpeen gekomen, waar de prijzen voor de diverse sorteringen van 15 tot 28 cent per kilo lagen. R.k.-Kerk, H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 uur, zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 uur; Bethlehemkerk, Piet Hein- laan, zaterdag 18 en 19 uur, zondag 8, 9.30 en 11 uur. Oud-Katholieke Kerk IJmond, aula Plus X-college, Büllerlaan. zondag 10 uur hoogmis. Kritische Gemeente IJmond, Vrede- vorstkerk, Laan der Nederlanden, zater dag 19.15 uur viering rond thema „Schouder aan Schouder”. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 uur hr. J. Kool uit Zaandam. Christelijk Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 8.30 uur ds. A. W. Drechsler, 14.30 uur ds. J. de Jong. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat, zondag 10 uur ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geyssendorferlaan 4, zondag 10 11.30 uur. Jehova’s R.k.-Kerk,O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 uur, zondag 8. 9.30 11.30 en 18 uur; aula Vrijburg- schooJ. zaterdag 19.30 uur, zondag 9.30 uur. Herv. Geref. Federatie, Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 uur; Hervormde Kerk, Dieloslaantje, Aker sloot, zondag 10 uur. R.k.-Kerk, O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 uur, zondag 9 en 11 uur. Getuigen, Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 uur openbare lezing „De rol die een natie speelde in de ontwikkeling van Gods eeuwige voor nemen”, 16 uur wachttorenstudie. Dins dag 19 uur Theocratische Bedienings- scnool, 20 uur Dienstvergadering. Marquette, Ruysdaelstraat. Zaterdag -uur 16 uur „Godzilla contra laatst laatst ners van de oude plantage „Beau rivage” in de loop der handeling zodanig wor den gedecimeerd dat er in feite weinig te raden zou moeten overblijven. IN IEDER geval is het nog altijd een bijzonder dankbaar speelstuk gebleken, vooral wanneer er zoals vrijdag door „Het Voetlicht” een goede opvoering van kan worden gegeven. Alle factoren heb ben hiervoor samengewerkt, een fraai deceor. de bekwame regie van Stien Broekman-Hunsche en een bezetting, waarvan voor bijna elke figuur de juiste speler kon worden aangewezen. Zo mag deze vereniging over een aantal uitstekende dameskrachten be schikken, waarvan Marieke Broekman haar vertolking van Myra Colby een op merkelijke distinctie en dramatische al lure wist mee te geven. Maar stellig niet minder sterk gespeeld waren de myste rieuze Harriet van Riet Anderson, de fatale Cora Mayhew van Truus van Westbroek en de eveneens bedreigde Tracy Colby van Willy de Groot. Marlon Kaan en Leo Kemp zouden het raadsel achtige personeel door markanter type ringen nog meer bij de geheimzinnige sfeer kunnen hebben aangepast, maar daar staat weer tegenover dat Hein Janssen als Gerald Colby een zeer ver dienstelijk jeune premier bleek te zijn, terwijl Jack Gorter juist door zijn rustige opvatting van een politie-inspecteur een hoogst acceptabele figuur is geworden. EEN PRIMA voorstelling dus, met vele dramatische hoogtepunten en een dik wijls beklemmende sfeer, precies de stijl waar een dergelijke thriller in dient te worden gespeeld. Voor „Het Voetlicht” een verheugende inzet van het nieuwe seizoen. De zeer talrijke toehoorders hebben nog van andere orkestuitvoeringen kun nen genieten, zoals een innemende ver tolking van een Menut (uit Divertimen to KV 334) van Mozart, van de geliefde „Ballszenen” van Joseph Hellmesberger, waarbij de eerste violengroep zich door virtuoos spel ■onderscheidde en de be geleidende orkestleden met de harpiste eveneens een belangrijke taak kregen te vervullen. Tenslotte kwam nog de „Kai- serwalzer” van Johann Strauss ter be ëindiging van het joyeuze concert, waarop de zanger Marco Bakker veel succes verwierf met de vertolking van aria’s uit de opera’s „Die Zauberflöte” en „Le Nozze di Figaro”, met fraaie stem en pakkende voordracht gezongen. Na de pauze bracht hij uit de operette „Der Zigeunerbaron” het bekende „Werber- lied” en Szupans eigen karakterbeschrij ving in „Ja, dat Schreiben und das Le sen”. Hij besloot zijn aandeel met de ridderlijk-amoureuze ontboezeming „Dunkelrote Rosen” uit Millöckers ope rette „Gasparone”, onweerstaanbaar ge- BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.15 uur „Kelly’s Heroes”, 23.30 uur „De Motor Duivels”, 19.30 en 22 uur „Little Big Man”; zondag 16.15, 19 en 21.15 uur Kelly’s Heroes”, 14.15 uur „Woody Woodpecker Festi val”, 14.30 en 19.30 uur „Little Big Man”; maandag 19 en 21.15 uur „Kelly’s Heroes”, 19.30 uur „Little Big Man”. Luxor Theater, Breestraat. Zaterdag 19 en 21.15 uur „Eiland aan het eind van de we reld’’; zondag 14.15 uur „Oom Ferdinand en de Toverdrank”, 16.30, 19 en 21.15 uur „Eiland aan het eind van de wereld”; maandag 19 en 21.15 uur „Eiland aan het eind van de we reld’. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheekcentrale, Kerkstraat 44. Schilde rijen en kleinplastiek van Bets van Wezel. DIVERSEN ZATERDAG 15 NOVEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Aula Pius X-college, Büllerlaan. 13-17 uur landelijke bijeenkomst bedrijfsapostolaat. ZONDAG 16 NOVEMBER Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend van 10.30-17.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-18 uur. MAANDAG 17 NOVEMBER Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-18 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15-17.30 en 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema p-- 19.30 uur „De tien j „Het zit in de lucht’. iu Megaton”, 19 en 21.15 lacht. maandag 2o lacht. DIVERSEN ZATERDAG 15 NOVEMBER De Jansheeren, Kerkweg. 21 uur All Round Swing and Big Band Festival met Footlight 77 en The Caledonians, georganiseerd door de Werkgroep Jazz Heemskerk. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. ZONDAG 16 NOVEMBER Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend van 10-18 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 14-17 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. MAANDAG 17 NOVEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend van 7-8 uur. Kinderboerdrij, Vrijburglaan. Geopend van 14-17 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. Volwas senen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 19-21 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Ook heeft hij het initiatief voor de muzikale uitdrukkingskracht van de ouverture weten over te dragen aan de solo-violoncellist van het orkest Wout van Wilgenburg, die daardoor met fraai klinkende voordracht van de beroemde solo voor een verrassend intermezzo kunnen zorgen. R.k.-Kerk, Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 uur, zondag 9.45, 11, 12,15 en 17 uur; H. Laurentius, A. Verherent straat, zaterdag 19 uur, zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 uur. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 uur dienst, 19 uur jeugddienst. Geref. Kerk, Morgensterkerk, Vrij burglaan, zondag 9.30 uur kand. H. J. Nieuwenhuis (kindernevendienst), 17 uur ds. C Meijer. Baptistengemeente IJmond,Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 uur ds. H. Sikkema (zondagschool). OOK ZIJN thriller „Beau rivage” werd in deze omgeving al eens gespeeld door onder meer „Jan van Dommelen „ADVENDO”, welk voorbeeld de to- CU v ui’ - neelvereniging „Het Voetlicht” uit, Vel sen vrijdagavond in de Stadsschouwburg heeft nagevolgd. Door al deze opvoerin gen waren wij al eerder in de gelegen heid erop te wijzen dat Batson een vak kundig toneelschrijver is gebleken, zij het dan ook dat de beoogde spanning door hem geregeld met nogal bekende middelen wordt opgeroepen. BEVERWIJK. De Beverwijkse amateurfotografen gaan op donderdag 20 november de bondscollectie bekijken, en niet, zoals gisteren abusievelijk ver meldt, op vrijdag 21 oktober. De collec tie wordt in De Opgang in de Flora- straat tentoongesteld en is van 20 uur af geopend. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21.30 uur „The Stone Killer’; zondag 15 uur „Robin Hood en de piraten”, 19 en 21.30 uur „The Stone Killer”: maandag 2o uur „The Thief who came to Dinner”. Gereformeerde Kerk Bethelkerk. Zee weg 9.30 uur: ds. J. P. Dondorp (Kinder nevendienst); 17 uur: ds. L. Dorst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 264, Braambos, 10.30 uur: ds. G. C. Mulder. R.K. Laurenskerk. Willemsbeekweg. zat. 19 uur: dienst met zang, zondag 9.30 uur: Hoogmis; 10.45 gezinsdienst; 12 uur met zang. Vergadering van Gelovigen. Abelen straat 1, 10 uur: eredienst, donderdag 19.30 uur: Bijbelbespreking. Oude Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Goede Herderkerk, Velserduinweg 10 uur: ds. Joh. Brezet. (doop- en gezins dienst). Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 uur: B. M. Piet; 19 uur: D. P. Hartendorp. R.k.-kerk, H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 uur, zondag 8.30. 10, 11.30 en 18 uur; O.L. Vrouwe van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 uur, zondag 9, 10.30 en 18 uur; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 uur, zondag 10, 11.45 en 19.30 uur; Apostelkerk, Van Riems- dijklaan, zaterdag 19 uur, zondag 9.15, 11, 12 en 17 uur; H. Jozef, Laan der Nederlanden, zaterdag 19 uur, zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 uur; St. Jozef-rustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 uur, zondag 7.30 en 10 uur. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (tel. nr. St Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat. zondag 10 uur ds. J. v d. Graaff; De Opgang, Florastraat, zondag 10 uur mevr. L. Brezet-Brouwer; Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden, zondag 11 uur ds. K. H. Kroon over „De onbekende God”; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 uur ds. L W. van Rijendam- Beek, Geref. Kerk, Middelaarkerk, straat 8, zondag 9.30 uur ds. A. Leeuwen (kindernevendienst), 17 kand. H. J. Nieuwenhuis; kerk, Laan der Nederlanden, zondag 9.30 en 16.30 uur drs. H. W. Nusselder (’s morgens kindernevendienst). Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Immanuel- kerk. Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 17 uur ds. K. Folkersma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 uur ds. W. E. van Petegem uit Groningen, 17 uur ds. W. E. van Petegem (Heilig Avondmaal). R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur: mis zondag 9.45 uur: mis met zangkoor, 11.30 uur: mis met koor- groep. Gereformeerde Kerk, (Burgemeester Enschedelaan 10 uur ds. J. Tiersma; uur: drs. B. Boelens. Adventskerk (Prov. uur: ds. G. J. Rijks. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, uur: ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur: ds. D. J. Spijkerboer. Volle Evangelische Gemeente, gebouw „Beréac”, Patriciuslaan, 10 uur J. J. Bronsveld (met gelijktijdig kindersamen- komst en oppasdienst), 19.30 uur: G. A. Goldschmeding. Hoe het allemaal zo gekomen is? Dat liet de VARA zien via een lange terug blik op 300 jaar koloniaal bezit. „Bij het scheiden van de markt” was de naam van dit programma van Jan Roelands en Els van den Brink, maar het had ook „Opdat wij niet vergeten” kunnen heten. Want dat was in grote lijnen wel de boodschap: in Suriname hebben we al leen maar onze zakken gevuld, en om dat doel te bereiken hebben we tegeno ver de bewoners zeer hardhandige me thoden nooit geschuwd. DIVERSEN MAANDAG 17 NOVEMBER Openbare bibliotheek, Rijksstraatweg. Vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 uur. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat. 10 en 19 uur: ds. J. M. D. van der Berg. Betlehemkerk, Gijzenveltplantsoen. 10 uur: ds. R. G. J. Timmers: 19 uur: themadienst m.m.v. zangkoor. Chr. Gereformeerde Kerk, straat, 10.30, 17 uur: ds. R. van Beek. Oud Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade, 10 uur: hoogmis: 17.30 uur: avonddienst. Leger des Heils, Edisonstraat 10 uur: Heiligingssamenkomst. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 92, 17 uur: vergadering ook donderdag 19.30 uur. R.K. Petruskerk, Venusstraat, zat. 19 uur: bijzondere dienst; 10 uur: Hoogmis en 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snelliusstraat 9.30 uur: ds. P. C. Koster, (kindernevendienst; 17 uur: ds. J. Dondorp. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur: L. Dorst. 17 uur: ds. P. C. Koster. Gereformeerde Kerk, (vrijgemaakt) Burgemeester Rambonnetlaan 9.30 en 17 uur: ds. E. Woudt. Zeewegzlekenhuis (aula) 9.30 uur: ds. J. van den Berg. R.K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 24: zondag 9 uur mis met zang. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10 uur: da. M. C. Stubbe. Baptistengemeente IJmond. J. P. Coenstraat 10 en 19 uur: ds. Sj. van der Laan. 10 uur: zondagsschool. 19.30 uur, zondagschool Ook van de VARA: de 26 delen tel lende BBC-serie De Patlisers. Eergiste ren en gisteren zag ik deel twee en drie van dit in de 19e eeuw spelende histo risch spectakel, en ik moet van ganser harte zeggen: prachtig hoor. Het duurde vier jaar voor die 26 delen klaar waren, en ik neem meteen aan, dat alle jurken, klokken en paraplu’s volkomen verant woord zijn, uit geschiedkundig oogpunt. Dat kun je wel aan die Britten overia- Studeniten MO-Enigels hebben ook wel iets aan, vernam ik uit deze kringen. Een leuk spelletje is: thuis bij het kijken bedenken welke Nederlandse acteurs-aetrices de betreffende rollen zouden moeten spelen, als het een pro- duktie van eigen bodem zou zijn. Zo kom je de avond wel door. Dat Resistentie Orkest is leuk, dat zou meer de ruimte moeten krijgen. De eni ge, die er nog wel eens in slaagt om uit zo’n Haagse heer of dame iets meer te krijgen dan „een groot stuk geleide in formatie” (citaat van staatssecretaris Stemerdinik) is Joop van Tijn. Hij ont lokte aan minister Boersma in elk geval de mededeling dat deze de avond tevo ren, met het oog op zijn verschijning in „Haagse kringen”, zijn tanden met Spie en Span had gepoetst. „Dat is een soort vim”, zei de minister ter toelichting. En verder viel er niets te lachen, want het ging over het CDA, de werkloosheid, en het misbruik maken van sociale voorzie ningen. „Het -was weer een week van tobben”, zei de minister-president sa menvattend. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 maandag 20 uur: „Rollerball”: uur: „Maciste tegen de reuzen’. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag uur: „Karavaan naar Vacares’’; zondag uur: „Kuifje en de blauwe sinaasappel”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestjjn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14-17 uur. Pieter Verpieulen Museum, Cultureel cen trum, Moerbergplantsoen. Maandag geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur, DIVERSEN Alarmnummers: Politie 10933, ongevallen dienst 1540b, Hoogovens O251O-96W0, brandweer Velsen 16400, Santpoort 37050, Velsen-Noord 20750. Gem. soc. adviesbureau voor Bejaarden, spreekuur maandag van 11 tot 12 uur, Spaar nestraat 2, IJmuiden, tel. 1.9124, toestel 46. Interk. Stichting voor Gezinsverzorging, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser duinweg 52, tel. 11830. Badhuizen, Snelliusstraat IJmuiden en Con cordia, Velsen-Noord, zaterdag geopend tot 17.30 uur. Velserbad, Briniostraat, geopend zaterdag 13.30-14.30 en 14.45-15.45 uur; zondag 10.30-12 uur; maandag 6.45-8; 1210-13.00 en 16.05-17.5 uur. Stadsschouwburg, maandag 20.15 uur: Kitty Janssen en André van den Heuvel in ,,’t Zeepaard’. óu.ii) ei., ixcuiiuiuiz. uua. en ji<cu in aiiu rue. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en „Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. 24 u.: „De kanonnen van Telemark”, 18 j. Zondag 13.30 u.: „De avonturen van Ham metje”, a.l... Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev. zond. 14 u.: .Butch Cassidy and the Sundance Kid”, 14 j. 23.30 u.: „De 7 maskers van de Judoka”, 18 j. Lido (Houtplein 14 en 20 u.: bunch 18 j. 23.45 u.: „Oh, wat een heerlij ke stoeipoezen”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u.: „Het verborgen geweer”, 18 j. 23.45 uur: „The devils”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur, tev. zond. 16.15 u.: „Held onder de helden in Hong Kong”. 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Lenny”, 18 jaar, 24 uur: „The Canterbury Tales”, 18 j. Studio (Gr. Markte) 19 en 21.15 zond. 16.15 u., maandag 14, 19 en ,,De nachtportier”, 18 j. Zondag „Popeye festival”, a.l. Zondag mpfip” Frans geboden”; zondag i Hili' rirtrliilla uur „Wie ’t uur ,Wie ’t (L. Begijnestr.) 20.15 u.: Muzikaal duel op twee vleugels door Louis Kadens Vocale Rinus Groot. (Westergracht MUZIEK ^Concertgebouw (L. Begijnestr.) van Dijk en Jules de Corte. Concertzaal Kadens (Smedestr. 31). dag 15 u.Vocale serie met Max Egmond en Koorschool (Westergracht 61 Zondag u.Concert. ’t Goede Uur (Krt. Houtstr./Kerksplein). Zondag 21 u.: ’t Goede Uur-Quintet. De Waag (Damstraat/Spaarne) 20.30 u.: Cobi Schreijer en Marianne Delgorge. Zon dag 15 u.The Slip-Jig-Stringband uit Nieuwe Niedorp. De Gravin (Gravinnesteeg) Oldtimers Sessions Band. Deining (Ripperdastraat 13a) 20 joist Derroll Adams. De Geus (KI. Houtstr.). Zondag 21.30 Kwartet Ray Kaart. Cultured Café (De ligland 47). Zondag 15 Verbeke. Schalkererf (Bernadottelaan. Svua^wijiv 20.15 u.: Kazimierz Lux en Earth and Fire.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6