Deken J. Keman viert zilveren priesterfeest BEHOUD LANDGOED MARQUETTE DRINGT wil praten met „Bever” i.o. Attractieve intocht van Sint Nicolaas Mvishal I I Stichting constateert groeiende wil tot samenwerking in bejaardenwerk PUZZELACTIE mi 1 II „Stadscentrum” ■Mil te SAMENWERKINGSORGAAN OP ZOEK NAAR FULL-TIME STAF KRACHT WK'. Ruim aanbod van schorseneren ZATERDAG 22 NOVEMBER UITSLAG A W I 7 NIEUWS UIT STAD EK ST&È&tf 19 7" NOVEMBER ZATERDAG 1 5 (Van een onzer verslaggeefsters) Dienstencentrum ■H Ml Projectleidster V y - BEVERWIJK Het bestuur van de Stichting Samenwerkingsorgaan voor Bejaardenwerk ziet de toe komst met vertrouwen tegemoet. Ondanks het feit, dat de jonge stichting momenteel bij gebrek aan een full-time functionaris wat moeizaam draaiende wordt gehou den, heeft het bestuur bij de aange sloten verenigingen en instellingen een groeiende wil tot samenwerking geconstateerd. Dit verlangen heeft onlangs geresulteerd in de oprich ting van een sooscommissie, die de vestiging van het dienstencentrum in „De Nieuwe Slof” moet gaan voorbereiden. Si V ,:A A -Sfc, SA VL i r éi S OPLOSSING 7 3 1 (Van een onzer verslaggevers) 'M' «S:. (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) 11 ■tfi IJMUIDEN. Deken J. O. M. man, Op basis van de toegekende rijkssub- sidie benoemde de Stichting met ingang van 1 oktober 1974 mevrouw W. J. Brand van Weerd tot leidster van het pro ject gecoördineerd bejaardenwerk. Te vens werd een beleidsplan ontworpen, waarin de Stichting zich in samenwer king met de groeperingen en instellingen die zich met bejaandenwerk bezig hou den (en die zich bij de Stichting kunnen aansluiten) ten doel stelt, de welzijnsbe- hartiging van de Beverwijkse bejaarden te behartigen. Voorts werd rond de jaar wisseling een informatiebureau geopend in vrijetijdscentrum „De Slof” aan de Moensstraai. Net toen hel werk in de praktijk, zij het wat aarzelend, vorm leek te gaan krijgen, nam de projectleidster om per soonlijke redenen ontslag. Om het nog jonge Samenwerkingsorgaan niet in een vacuüm te laten belanden, besloot het bestuur in afwachting van de benoeming van een nieuwe functionaris, enkele be leidstaken over te nemen. Zo werd en kele weken geleden de soos-commissie opgericht, die zich met de voorbereiding BEVERWIJK. Het Zwarte Pieten- korps heeft het de komende weken bij zonder druk met de intocht van Sint Nicolaas, die zaterdagmiddag 22 novem ber Beverwijk aandoet. IJV ONZE SERIE luchtfoto's vandaag een opname van hel Heemskerkse Mar- quettebós niet het nog particulier be loonde’ slot Marquette, Pogingen worden gedaan het landgoed te kopen om het als natuurgebied te behouden. Het verzoek tot aankoop is thans in behandeling bij de commissie van overleg inzake aankoop van natuur gebieden in Noord-Holland. EVEN IS ER SPRAKE geweest van bungalowbouw in een gedeelte van het bos, om daarmee geld bijeen te krijgen voro de aankoop van het als natuurge bied meest waardevolle deel van het ter rein. Een noodsprong die bij de aankondi ging veel reacties opwekte, die er mogelijk toe bijdroegen dat zich krachten bundel den om op andere wijze het natuurge bied te behouden, zonder een deel ervan aan te tasten. - s!i •- BEVERWIJK. Voor de tweede spe ciale schorsenerenveiling, die gehouden werd bestond ook nu een ruim aanbod. Er was een totale aanvoer van 30.000 kilo. De prijzen handhaafden zich op hetzelfde niveau als veertien dagen gele den. Voor de A-kwaliteit betaalde men van 79 tot 95 cent per kilo, de B ging van 53 tot 77 cent per ilo en de C noteerde van 30 tot 43 cent per kilo. Stadskantoor, waar men ongeveer 25 uur hoopt te arriveren. Op de Plantage zal muziekkorps Arion uit Wijk aan Zee een show van ongeveer een half uur verzor gen. De Stichting Samenwerkingsorgaan voor Bejaardenwerk wil het nieuwe diensten centrum openstellen voor alle Bever wijkse bejaarden. Om dit te benadruk ken, zouden in „De Nieuwe Slof” bij voorbeeld klaverjasdrives twssep teams van de zonderlijke bejaardensozen kun nen worden gehouden. •m Met de aankoop zal men niet vele jaren meer kunnen wachten, wil er toch niet veel van wat waardevol is verloren gaan. Het bomenbestand vraagt om ver nieuwing en een deskundig onderhoud. Particulier is het landgoed niet meter op een doelmatige wijze te exploiteren zon- Voorzitter Buntsma: „We hopen dat op zo kort mogelijke termijn een nieuwe full-time projectleider kan worden be noemd. Bij hel ministerie van CRM be staat begrip voor onze situatie. Onze subsidie komt dan ook niet in gevaar. We zijn druk aan het adverteren en we verwachten eigenlijk wel, dat er spoedig in de vacature kan worden voorzien. On der leiding van de nieuwe functionaris kan hel Samenwerkingsorgaan zich de komende jaren dan volledig gaan ont plooien. De wil tot samenwerking is aan de basis aanwezig en daaruit putten we ons vertrouwen”. HOEZEER HET WAARD is om als gaaf geheel behouden te blijven laat deze luchtfoto van Fotopersbureau C. de Boer zien. Ai Wegens de te verwachten grote be langstelling voor het jubileumfeest kun nen oud-parochianen, die een van beide vieringen willen meemaken zich opgeven bij J. B. Bergamin, Cor Ruyshof 2, Amsterdam, tel. 020-151682. Op het voorlopige activiteitenlijstje dat de soos-commissie voor het dienstencen trum heeft ontworpen, staan onder meer zaken als voorlichting en welfare-werk vermeld. Voorzitter Buntsma: ..Daar naast kan gedacht worden aan de op richting van gespreksgroepen en het hou den van cursussen, waarvoor een ver spreide belangstelling bestaat. Kijk, als twee leden van een bepaalde bejaarden- soos graag over politiek willen debate- ren, kan zo’n verzoek meestal niet wor den gehonoreerd. Maar misschien leeft er bij leden van andere bejaardenclubs wel eenzelfde wens. In een gezamenlijke aanpak zou zo’n praatgroep binnen het centrale dienstencentrum wellicht van de grond kunnen komen. Dergelijke initia- BEVERWIJK. In een brief aan de winkeliersvereniging „De Bever” i.o. spreekt het bestuur van de winkeliers vereniging „Stadscentrum” zijn teleur stelling uit over de komst van opnieuw een middenstandsvereniging. Stadscentrum, dat al tien jaar bestaat, is een overkoepelend orgaan, zo schrijft het bestuur, waarbij zijn aangesloten de promotieclub Breestraat, promotieclub Zeestraat en promotieclub Begijnen- en Kloosterstraat. „Wij zien niet in waarom naast Stadscentrum een nieuwe vereni ging moet worden opgericht”. Het bestuur van Stadscentrum nodig de „De Bever” i.o. uit voor een gesprek. Voorzitter Freyters deelt mee nog niets van „De Bever” i.o. vernomen te hebben. „Maar ze hebben het momenteel erg druk met de voorbereiding van de ope ning van hun zaken in het nieuwe winkelcentrum". 1 „Na een wat aarzelende start wordt het enthousiasme bij de aangesloten groeperingen allengs groter”, zegt voor zitter N. Bunlsma van het nog in de op bouwfase verkerende Samenwerkings orgaan. Hij is ervan overtuigd, dat de Stichting zich na de benoeming van een nieuwe stafkracht zal ontwikkelen tot een centraal punl in het gehele Bever wijkse bejaardenwerk. Deken Keman kwam na zijn wijding in 1950 in september 1961 naar IJmui- den. Hij is de man geweest, die heeft geijverd voor een tweede parochie in IJmuiden naast de Engelmundusparo- chie. Op 19 oktober 1968 kon de nieuwe Adelbertuskerk ingewijd worden. Zowel op kerkelijk als burgerlijk gebied is deken Keman in IJmuiden actief ge weest. In augustus 1971 vertrok hij naar Amsterdam, waar hij als deken van de Petrus en Paulusparochie werd be noemd. Alle prijswinnaars krijgen bericht thuis! Een volledige trekkingslijst ligt ter inzage op onze kantoren. Hier kunt u ook reeds voorbedrukte brief kaarten kopen ad. f 1,35. Onze kanto ren zijn gevestigd: HAARLEM: Ged. Oude Gracht 82; Floresstraat-Soenda- plein; Californiëplein 17; IJMUIDEN: Lange Nieuwstraat 427; BEVER WIJK: Zeestraat 18; HILLEGOM: VW-kantoor Jhr. Mockkade; BEN- NEBROEK: Bennebroekerlaan 85; ZANDVOORT: De Genestetstraat 7. Het Samenwerkingsorgaan werd in 1966 op initiatief van de toenmalige wet houder van Sociale Zaken opgericht. Om voor rijkssubsidiëring in aanmerking te komen, werd het op vrijwillige leest ge schoeide orgaan medio 1974 omgebouwd tot een Stichting. In deze Stichting par ticiperen een zestal bejaardensociëteiteh, drie bejaardenbonden, twee organisaties voor maatschappelijk werk, drie instel lingen op het gebied van gezinszorg/ kruisorganisaties, vier bejaarden- en ver pleegtehuizen alsmede het Komdté Uit gaansdag Bejaarden, het Komité Maaltij denvoorziening Beverwijk en het Kolle ge van Diakenen van de Hervormde Ge meente Beverwijk-Heemskerk. Per 40 kg: makreel één 55-52, makreel twee 44-20,80, haring één 42,40-25, tarbot 334-129, griet 182-84, kabeljauw één 132- 98, kabeljauw twee 144-87, kabeljauw drie 140-84, kabeljauw vier 124-78, ka beljauw vijf 73-29, koolvis twee 81, koolvis drie 84-66, koolvis vier 41-23,20, schelvis één 120, schelvis twee 116-8^ schol één 83-77, schol twee 116-82, schol drie 100-60, schol vier 62-44, wijting drie 49-27,20, schar 63- 6, blanke koolvis 88. Makkelijker en vooral voordeliger blijft het om per giro mee te doen aan de puzzelactie. U hoeft geen briefkaart te kopen en van de over- frankering gaat geen 10 percent naar de PTT, maar naar het goede doel. Ter geruststelling: wanneer u uw gi ro tijdig post om zeker te zijn uiterlijk woensdagavond dan doet_ u mee. Want direct na ontvangst van' uw opdracht bij de PC&GD wordt die uitgevoerd. kunt dat controle ren door na ontvangst van de afreke ning te kijken naar de datum die staat vermeld óf achter de naam van de rekeninghouder waarvoor het geld is bestemd óf rechts onderaan. van de in het nieuwe dienstencentrum le organiseren activiteiten bezig houdt. tieven ontwikkelen is één van de taken van het Samenwerkingsorgaan. Op dat gebied ligt er voor de Stichting nog een terrein braak". Momenteel kan er door de Stichting op dit gebied nog niet veel worden ver richt. Daarvoor ontbreekt het de be stuursleden aan voldoende tijd. Hoewel het bureauwerk door stagière Wouter Mantel gaande wordt gehouden het bu reau is van maandag tot en met vrijdag van 1317.30 uur geopend) moeten er toch flink wat activiteiten blijven liggen. ■öh a' Ke- oud-pastoor van de oud-katholieke H. Adelbertus-parochie te IJuiden viert op woensdag 26 november zijn zilveren priesterfeest in zijn huidige parochie HH. Petrus en Paulus te Amsterdam. Het feest wordt herdacht met een eu charistieviering op woensdag 26 novem ber om 20 uur en op zondag 30 novem ber om 9.30 uur, beide in de oud- katholieke kerk aan de Ruysdaelstraat in Amsterdam-Zuid. As; d| Van de overige weekprijzen vielen in ons spreidingsgebied de volgen de prijzen: een Birdy tafelgarnituur: C. Perry, Linschotenstraat 84. Haar lem; een Rara gouden puzzelwoor- denboek: mevr. Y. Stolwijk, Kenne- merstraat 7 rd., Haarlem. Na zeven puzzels is de stand: 1.254.318,76 in de nationale puzzel actie voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Een formidabel be drag, waarmee we al weer op weg zijn naar het tweede miljoen. De extra-prijzenpot werd ook nu weer groter en bevat thans 15.005,98. Het wachten is nu op de notaris J. H. Birkhoff, die de datum moet vrijge ven waarop in ronde cijfers van 1000 de pot wordt uitgeloot onder de deelnemers. „Dit dienstencentrum’’, aldus secreta ris C. van der Aart, „is een gemeenschap pelijk belang. De aangesloten groeperin gen zijn dan ook graag bereid, hierover mee te denken. Daarnaast is het zo, dat de instellingen er na de oprichting van het Samenwerekingsorgaan in financiële zin belangrijk op vooruit zijn gegaan. Stelde vroeger de gemeente een bepaald subsidiebedrag beschikbaar, dat door de bejaardenclubs onderling moest worden verdeeld, nu dient iedere club een be groting bij de Stichting in en wordt op basis daarvan apart gesubsidieerd. Zaal- huur en inventariskosten zijn voor 100 percent subsidiabel, honoraria en mate rialen voor 75 percent. Door deze gang van zaken wordt de belangstelling voor het Samenwerkingsorgaan nog eens ge stimuleerd”. De oplossing van puzzel 7 was: IN SPORT IS HET MEEDOEN BE LANGRIJK. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 6600 kg tong, 78 kis ten tarbot en griet, 916 kisten kabel jauw, 937 kisten koolvis, 131 kisten schelvis, 497 kisten wijting, 865 kisten schol, 136 kisten schar, 3368 kisten ha ring, 126 kisten makreel en 84 kisten diversen. Prijzen in guldens per 1 kg: grote tong 12,30-11,99, grootmiddel tong 13,40- 12,98, kleinmiddel tong 10.47-10,01. tong één 7,84-7,61, tong twee 7,20-6,92, tarbot 11,72-10,84. ..Vr ftS.: -, De besommingen: KW 44 en KW 85 97.000. KW 33 en KW 180 3000, UK 17 en UK 56 f 4800, UK 18 en UK 23 f 2800. UK 107 en UK 200 2810, UK 135 en UK 135 1500, UK 208 en UK 236 3400, SCH 81 33.000, SCH 73 11.000, KW 141 13.000, KW 222 ƒ15.000, VL 112 35.500. VD 243 11.000, VD 19 5300, IJM 4 ƒ11.000, UK 159 3800, UK 234 8600. Het organiserende comité zorgde voor tienduizend rood-wit-blauwe-Stadscen- trum-vlaggetjes, die die middag aan kin deren langs de route worden uitgedeeld en laat maar liefst 25.000 taai-poppetjes op zaterdag 22 en 29 november en tij dens de koopavonden in de week voor Sinterklaas uitdelen. Evenals voorgaande jaren stelde Bak ker Winkel 10.000 taai-poppetjes be schikbaar. Omdat vorig jaar deze hoe veelheid niet toereikend was om aan de vraag te voldoen heeft het comité beslo ten er zelf nog eens 15.000 stuks bij te doen. In de taaizakjes zitten 40 bonnetjes, die de eerlijke vinder voor een waarde bon kan inwisselen bij het VVV-kantoor aan het Stationsplein. In de zakjes laat winkeliersvereniging Stadscentrum 100 prijsbonnen stoppen. In het prijzenpak ket zit o.a. een vierdaagse reis naar Mallorca voor 2 personen en vele ge bruiksvoorwerpen. De bonnen kunnen ingeleverd worden bij het VVV-kantoor in de Stationshal. De route, die Sint Nicolaas zaterdag middag 22 november tijdens de intocht zal volgen, brengt het gezelschap door de gehele binnenstad. Men start om half twee bij Huize Scheybeeck, vergezeld van het Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk, drumband de Zwervers, 21 zwarte pieten, acht herauten te paard, een huifkar met pieten, fietspieten, een strooiwagen en de hoogwerker van het gasbedrijf. De stoet gaat dan via de Velserweg, Breestraat, Alkmaarseweg, Kerkstraat, Atorenstraat, Baanstraat, Kloosterstraat, Koningstraat, Zeestraat, Groenenlaan, Populierenlaan, Florastraat (bij De Opgang komen de ÉKH en Die Wijckers in de stoet), Plantage, Galgen weg, Grote Houtweg, Bullerlaan, Laan der Nederlanden, Van der Hoopstraat, Van Riemsdijklaan, Plesmanweg en De hoofdprijzen gingen deze week naar: mevr. T. J. Holleboom, Arn hem: VW Polo N extra; mej. T. van Haastrecht, Den Haag: Philips kleu rentelevisie; mevr. M. H. op ten Berg, Hintham: Olga springboxcombinatie; J. Denissen, Berkel-Enschot: Sankyo Hi-Focus OME 444 filmcamera; mevr. M. K. Militello, Utrecht: vier Conti TS sitaalradiaalbanden; L. A. van Es, Timorstraat 174, Haarlem: Singer naaimachine; mevr. T. de Groot, Ruf ten (NOP): waardebon van ƒ500 van Witteveen; R. van Gijssel, Den Haag: waardebon van 500 van Witteveen; A. IJpelaar, Dongen: Carnielli Super Skiff roeirrjachine; J. J. Scheurs, Roermond: Neveda tapijt. i V Ate, w ’ft :T.: msw. Tffltrfë i:L i 'i|

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7