RECORDJACHT TE WEINIG VAN BRIGITHA RECORDPOGING MISLUKTE Böhm„Ik koos een verkeerde opening Wim Ruska Sanders superieur wil naar Montreal in wintercircuit SPORIHHB Mistral Nora subliem KNSB-verbod voorbij jaargenoten Gijs van Lennep: fJ aan Sippie Tigchelaar KANSEN” „IK KREEG OP 200 EN 400 METER: OPNIEUW VERLIES VOOR CONNORS een miljoen gulden aan prijzen 1975 15 MAANDAG 17 NOVEMBER SPORT r Bezorgdheid Eigen bad czsBSE t Enith Brigitha: nog altijd in vorm. er 1 J een i 5 (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) O. 1 t De Koninklijke Nederlandse Zwem- bond steunt het initiatief van de ge meente Amsterdam om ten behoeve van de sport een overdekt zwembad (van 50 bij 21 meter) te bouwen op de terreinen van het Olympisch Stadion. De KNZB, die als een van de laatste bonden van Nederland nog niet de beschikking heeft over eigen trainings- en wedstrijdaccom- modatie, heeft de NSF en het bestuur van de lotto-toto laten weten het Am sterdamse bad te willen gebruiken voor haar centrale toptrainingen en heeft ge vraagd de nodige subsidies ter beschik king te willen stellen. Eerst als trainer, maar veel meer uit reclame. Ik vrees dat het NOC moei lijkheden verwacht van het IOC als we Ruska als Olympisch deelnemer voordragen”. Wim Ruska, vele malen Europees en wereldkampioen en goudwinnaar in München, zei: „Ik ben met Chris Dolman in training, omdat we gelo ven door onze deelname nieuw leven in het Nederlandse judo te kunnen blazen. Technisch gezien kan ik nog best mee. De conditie is het moeilijke punt, maar die moet in een half jaar op het gewenste peil zijn te brengen.” MIJDRECHT. Loek Sanders blijft het tennis-wintercircuit beheersen. Ook in het vierde toernooi, dit weekeinde in Mijdrecht, bleek hij te sterk voor zijn concurrenten. Guido Hornman gaf in de halve finale redelijk partij (6-2, 7-5), maar kon niet voorkomen, dat Sanders de finale bereikte. In die eindstrijd bad Fred Hemmes weinig in te brengen: 6-4, 6-4. Na vier toernooien heeft Sanders zeven punten voorsprong op Hemmes en Fok. Tijdens regionale schaatswedstrijden in Assen won Jos Valentijn bij de sprin ters zowel de 500 als de 1000 meter. Op de 500 meter kwam hij tot een tijd van 41.5 en op de 1000 meter liet hij 1.27.0 afdrukken. Bij de all-rounders was Hans van Helden met 41.7 op de 500 meter en 2.12.1 op de 1500 meter de beste. Gertie Wildeboer won in Mechelen een wieler-veldrit. Hij legde de 23 kilo meter af in een uur en vier minuten. Tweede werd de Belg Teugels op 25 seconden. Tijdens de halve finales van het Nederlandse kampioenschap keurturnen in Ridderkerk, behaalde Joke Kos (Klim op Heilo) de eerste plaats bij de da mes. Bij de meisjes won Petra van de Brink. f 9 I» 1 5 E (F. D. LEEUWARDEN. De tussen Sippie Tigchelaar en Rody Hoogenboom: „Na die crash van Wunderink in de formule-5000 op Zandvoort is hij niet meer de oude geweest. Ik stel vast dat hij zich in de nieuwe wagen een paar keer niet heeft kunnen plaatsen voor een Grand Prix en vandaar dat wij onze overeenkomst met hem beëindigd hebben. De enige coureur die wij nu in ons team hebben is Chris Amon. In principe willen we ook geen twee de rijder, dat leidt de aandacht maar af. We hebben wel andere dingen op stapel staan maar daar wil ik me nu nog niet over uitlaten”. Tijdens een wedstrijd in de eerste klasse B van het zaterdagvoetbal tussen Kozakken Boys en Marken kreeg trainer Blötevogel van laatstgenoemde ploeg een waarschuwing wegens het beledigen van de scheidsrechter. Blötevogel was het niet eens met arbiter Schutte omtrent het toekennen van een strafschop aan Kozakken Boys. Beelden waarnaar Wim Ruska terug verlangt: juichend na het behalen van een van zijn twee Olympische ti tels in München. dat schaken.Zijn laatste daad was het aansnijden van een enorme taart, in de vorm van een schaakbord. Böhm, tot slot: „En nu ga ik eens een poosje helemaal nietsdoen.” Atje Keulen-Deelstra keerde enigs zins gehavend terug uit het trainings kamp in Inzell. Tijdens een training kwam ze ten val en hield daar een gescheurde bovenlip en een afgebroken tand aan over. HILVERSUM. Nadat Mistral Nora een paar weken geleden de fine fleur der vierjarigen al had verslagen op de 2600 meter, heeft de onstuimige draver gisteren op de baan van Hilversum - opnieuw onder leiding van Jan Wage- naar - ook op de sprint afgerekend met de top van haar jaargenoten. Mistral Nora won onbedreigd met wel vier leng ten voorsprong op Manza Buitenzorg in de nieuwe recordtijd voor vierjarigen van 1.17.3. (Van onze sportredactie) HAARLEMMERLIEDE. „Het is echt uitgesloten dat ik volgend jaar weer aan de Zandvoortse Grand Prix zou meedoen. Ik wil alles of niks en niet nog even een Grand Prix er bij doen. Je rijdt daarin mee om wereld kampioen te worden en dat kan niet als je maar drie maal per seizoen meedoet”. Woorden van Nederlands enige formule-I rijder Gijs van Len nep ter toelichting van zijn beslissing dit onderdeel van de autosport voor gezien te houden. Gijs van Lennep deze zomer tijdens de voorbereiding van de Grand Prix van Zandvoort in gesprek met Rody Hoogenboom. Het bestuur van de werelddambond (FMJD) heeft besloten de Rus Koeper- man de wereldtitel dammen toe te ken nen. De wereldtitel was vacant om dat de Nederlander Ton Sijbrands niet had gereageerd op het verzoek zijn titel tegen de Rus te verdedigen. De eerste divisieclub Vitesse won in Arnhem met 3-0 (2-0) een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Belgische Cercle Brugge. De Columbiaan Cervantes behield in Panama zijn wereldtitel boksen in het lichtwelter gewicht (WBA-versie). Zijn tegenstander, de Australiër Thomspon, staakte in de zevende ronde de strijd. controverse de Konink lijke Nederlandse Schaatsbond, in fe bruari van dit jaar ontstaan, heeft zo langzamerhand een climax bereikt toen afgelopen weekeinde bekend werd dat de KNSB Sippie Tigchelaar naast de uitsluiting van de nationale selectiewed strijden en het nationaal kampioenschap, ook nog eens heeft verboden aan de regionale selectiewedstrijden deel te ne men. Wiebe Kort, trainer van de Friese selectie waarin Sippie intussen was op genomen, moest zondag zijn pupil dit verbod vertellen. Daarmee heeft de KNSB het de 25- jarige sociologie-studente aan de agogi sche academie in Leeuwarden onmoge lijk gemaakt zich op wat voor wijze dan ook te manifesteren. Sippie Tigchelaar ondergaat die laatste maatregel van de KNSB wat gelaten. „Ik ben zo langza merhand passief geworden. In het begin pakte ik meteen de telefoon als ik weer een stuk in de krant las wat volgens mij niet klopte. Ik ben niet meer zo strijd baar”. De affaire begon in februari toen Sippie Tigchelaar met Sophie Westen broek en Sijtje van der Lende een brief naar het bondsbestuur stuurden waarin gevraagd werd oi een gesprek met jhr. Quarles van Ufford, voorzitter van de KNSB, en Wim Zeekant, voorzitter van de landelijke technische commissie. In maart vond eerst een gesprek plaats met de heer Quarles en een week later met de heer Zeekant. Sippie Tigchelaar en Sijtje van der Lende spuiden hun grie ven omtrent de trainer-coach Gerard Maarse. De daaruit voortvloeiende dis cussie is nog steeds niet opgelost. Op de Europese judokampioenschap- pen was er weinig eer te behalen voor de Nederlandse jeugdploeg. De ploeg kon slechts beslag leggen op twee bronzen medailles: een voor Theo Knegjens in het middengewicht en een voor Hans Hoogendijk in het lichtgewicht. (Van onze sportredactie) UTRECHT. De matige resulta ten van de Nederlandse judoploeg op de Europese kampioenschappen te Wenen, zijn voor Olympiscch kam pioen Wim Ruska aanleiding geworden de training te hervatten. Hij koppelt aan zijn activiteiten de wens zijn titel volgend jaar in Montreal te verdedi gen Voorzitter Jaap Methorst van de Budobond was nogal verbaasd dat Ruska pogingen in het werk stelt om volgend jaar op de Olympische Spe len te komen, aangezien hij geen lid meer is van de Nederlandse Budo bond en geld heeft verdiend aan zijn sport. OOST-BERLIJN (ADN). In een pe riode van het jaar, die niet zo lang geleden stond geboekstaafd als het „ge sloten” seizoen, heeft Enith Brigitha op nieuw haar topvorm geëtaleerd. Bij de zevenlanden-wedstrijd in Oost-Berlijn won zij zaterdag de 200 meter vrije slag in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 2.03.34, waarmee zij op de ranglijst aller tijden de vierde plaats inneemt. Gisteren moest zij op de halve afstand alleen haar meerdere erkennen in de veelvou dige wereld- en Europees' kampioene Kornelia Ender. De wereldrecordhoud- ster bleef met een tijd van 57.22 secon den precies één seconde boven haar eigen toptijd, Entih benaderde met 57.67 haar eigen nationale record (dat dateert van eind augustus) tot op veertienhon- derdste seconde. Sponsor Hoogenboom moet binnen kort met Van Lennep nog wat finan ciële verwikkeligen afwerken en heeft inmiddels ook Roelof Wunde rink buiten spel gezet. De kans dat de Nederlandse water- poloploeg toch op de Olympische Zo merspelen van Montreal zal uitkomen, is aanmerkelijk groter geworden. Op ver zoek van de KNZB heeft de internatio nale zwemfederatie (FINA) bevestigd dat indien Afrika geen vertegenwoorder af- vaardigt naar de spelen die plaats be schikbaar zal komen voor de nummer zeven van het wereldkampioenschap in Cali: in casu Nederland, dat op het laatste nippertje daar de directe kwali ficatie miste. Het waterpolo in Afrika staat op een laag peil. De stichtingskosten van de nieuwe ac commodatie, waarin eventueel ook grote internationale wedstrijden kunnen plaatsvinden, worden geschat tussen de 10 en 12 miljoen gulden. Het was bij de start van de Sprinter- sprijs voor vierjarigen al duidelijk dat de vedetten in deze leeftijdsgroep (naast Mistral Nora zijn dat Manza en Monty Buitenzorg en Maestro Cavaljos) tot een vinnige krachtmeting moesten komen. De zwakkere concurrentie hield het bij voorbaat al voor gezien: naast dit viertal had slechts één andere vierjarige zich ingeschreven. Zowel Nigeria (kampioen) als Algerije (nummer twee met het recht om even tueel als invaller op te treden hebben zich vrijwel nooit internationaal gema nifesteerd en de verwachting is dat zij dit ook niet zullen doen tijdens de Olympische Spelen. Dat zal echter vast staan na 31 maart van het volgend jaar, de datum waarop de inschrijving sluit. Ook als Afrika wel een vertegenwoor diger stuurt naar de Spelen houdt Neder land een zij het kleine kans, na melijk via het kwalificatietoernooi, dat eind april in West-Berlijn plaatsvindt. Joegoslavië bij de wereldkampioen schappen op het gebruik van doping betrapt is daar de grote favoriet. DEN HAAG (ANP). Amechtig plof te Hans Böhm op ’n zwartlederen bank. Lichtelijk teleurgesteld toch. De aanval op het wereldrecord simultaanschaken zonder rouleersysteem, dat met 213 par tijen op naam stond van de Oostenrijker Höhnlinger (1948) was immers mislukt. De 25-jarige kandidaat-grootmeester uit Amsterdam voltooide 153 partijen, waar van hij er 92 won, 50 remise speelde en 11 verloor. Dat is een winstpercentage van bijna 76,5 procent. Höhnlinger was tot 85 percent gekomen. Met frisse moed was Böhm ’s morgens om kwart voor tien in Den Haag van start gegaan tegen 215 opponenten. In opdracht voerde de Haagse wethouder Vink aan alle borden de openingszet ds2-d4 uit. Veel later zou Böhm ver zuchten: „Had ik maar e2-e4 gespeeld. Dat zou achteraf gezien tegen al die huisschakers waarschijnlijk toch beter zijn geweest. Nu zocht ik het teveel in positionele verwikkelingen.” Vrij snel boekte Böhm echter twintig winstpartij- en achtereen. Toen stoke de produktie. Twee uur lang kwam er geen wijzinging in de score. Steeds trager verliep de rondgang, die in totaal ongeveer zeven kilometer zou omvatten. Enkele malen duurde het drie kwartier voordat Böhm, op de achtergrond mentaal gesteund door zijn vriendin Petra en zijn moeder, dezelfde tegenstander weer ontmoette. Om acht uur ’s avonds waren nog pas 80 partijen geëindigd (62 gewonnen, 15 remise en 3 verloren). Toen moest er volgens het schema nog anderhalf uur gespeeld worden en tekende het misluk ken van de recordpoging zich duidelijk af. De verlenging van nog een uur, tot half elf, kon daar geen verandering meer in brengen. Na dertig zetten werd de wedstrijd stopgezet. Een zichtbaar vermoeide Böhm kreeg na het slotsein van wedstrijdleider Wij nand van der Leeden een langdurige ovatie van de „zifters”, onder wie vele jeugdige schakers (Böhm verloor onder meer van een twaalfjarige jongen). „Ik liep de laatste paar uur op mijn hielen,” zei de besnorde meester, die in dertien uur slechts drie minuten had gerust en een paar happen van een broodje had genomen. „Soms had ik het vreemde idee dat ik gewoon stilstond. Ik moet zeggen dat ik nu wel meer bewondering heb voor die Oostenrijker.” Na het zo veelste glas melk voegde hij er schert send aan toe: „Vervelend spel eigenlijk, Tijdens turnwedstrijden om de Chu- nichi-beker in Nagoya (Jap), zorgde de Oostduitse Escher voor een verrassing door de wereldkampioene Toeristjeva (Rus) achter zich te laten. De Oostduitse vergaarde 38,55 punten, tegen de Russi sche 38,10 punten. Bij de heren werd de Japanner Kajiyama winaar. Nabij Milaan verbeterde de West- duitser Bern Kanneberg het wereldre cord 50 kilometer snelwandelen. Hij deed er 3 uur 56 minuten en 51,4 seconden over. Het oude record stond op naam van de Brit Thompson met 4 uur 1 minuut en 5 seconden. z Zweden heeft de internationale ta- feltennistitel voor landenploegen gewon nen. Het versloeg in Szeged (Hon) in de finale West-Duitsland met 3-0. Ondanks haar ongunstige vierde posi tie ging Mistral Nora razendsnel van start. Het werd het begin van een ou derwetse koers waarin Mistral Nora concurrent na concurrent zag afhaken. Manza Buitenzorg hield het nog het langst vol, maar moest zich in de laatste bocht ook gewonnen geven. Mistral Nora besloot de magistrale koers onbedreigd en zelfs ingehouden in een niettemin sublieme kilometertijd van 1.17.3. Montpapierprijs 2000' m: Leeuwenkamp), 2. Manon, Zwembondvoorzitter Jaap van der Krol heeft zaterdag tijdens de bonds- raadsvergadering te Nijkerk zijn toene mende bezorgdheid uitgesproken over het beleid van CRM ten opzichte van de sportbonden. Volgens hem gaat de mi nister rustig door met zijn experimenten op het gebied van de sportieve recreatie zonder dat de sportbonden enige invloed hebben op de beleidsvorming. „Minister”, zo stelde de zwembondvoorzitter: „Op dit terrein is er voor u eerst een taak als het particulier initiatief blijk geeft het niet te kunnen”. Hij leverde tevens kritiek op het feit dat het nieuwe lotto-toto-bestuur zo lang wacht met de formulering van een nieuw uitkeringsbeleid, dat de sportbon den in hun activiteiten „bevriest”. Bij de KNZB, die al jaren geleden een tweede ling in de organisatie heeft ingevoerd sportief en recreatief leeft de vrees dat CRM bezig is de „recreatieve poot” onder het bondsbestel weg te zagen. Die vrees kwam tot uiting in de discussieno ta recreatiesport van vice-voorzitter dr. ir. Egbert Kloosterman. In deze aanzet voor een vierjarenplan wordt gewag ge maakt van de moeilijkheden, die zwem verenigingen ondervinden als zij zich begeven op het gebied van recreatie sport. De heer Kloosterman noemde ech ter een kentering ten goede te kunnen signaleren nu de landelijke actie 1976 voor de bevordering van de recreatie sport van start gaat. Dit is een initiatief van het ministerie van CRM, waarbij de verap woordelijkheid in handen al ko men te liggen van CRM, NSF en de aangesloten sportbonden. Hoe moeizaam de organisatie ten behoeve van de recrea tieve sector van de grond komt, blijkt overigens wel uit het feit dat voor de drie kadercursussen, die met financiële steun van CRM tot stand zijn gekomen, zich tot nu toe slechts 30 deelnemers hebben opgegeven, terwijl er plaats is voor 120. Een frisse keuken zonder kook- luchtjes en toch niet dat irri terende lawaai! Daalderop af zuigkappen hebben iets unieks: Een bijzonder hoge afzuigcapaciteit, gecombi neerd met zéér weinig geluid (eigenlijk slechts een zacht geruis). Dit is bereikt door het gebruik van een speciale geoctrooieerde ventilator, aangedreven door een krachtige motor. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. In één van de laatste onderdelen van zondag, de 400 meter vrije slag, verbe terde Enith Brigitha haar eigen nationale record. Zij bleef met 4.22.48 ruim een seconde onder haar vorige topprestatie, die dateert van de all-in-kampioen- schappen van eind augustus in Leid- schendam (4.23.60). Enith versloeg onder meer Barbare Krause en Sabine Kahle. De prijs voor de beste all-round-presta- tie was voor de pas van een ziekte herstelde Kornelia Ender. Haar overwin ning op de 100 meter vrije slag leverden 1043 punten op. Wijda Mazereeuw de „vice-kampioe- ne” op de schoolslag van de wereldkam pioenschappen in Cali, duldde slechts de huidige wereldkampioene Hannelore An- ke voor zich. Hier waren de prestaties meer in overeenstemming met de tijd van het jaar. Anke won in 1.15.08 en 2.43.23. Wijda Mazereeuw tikte aan in 1.16.52 en 2.43.39. cuits dan heb ik het niet slecht gedaan. Ik was dit jaar ook goed in vorm omdat de conditie op peil was. Ik heb aan die Super Star-competitie meegedaan en daarvoor heb ik na tuurlijk getraind. Dat had zijn voor delen bij het racen. Met het HB-team is het fout gelopen en in Nederland is men nu eenmaal niet zo autosport- minded als in bijvoorbeeld Frankrijk, Italië en Engeland. Als je ziet hoe die coureurs daar worden begeleid en klaargemaakt voor de Grand Prix. Maar dat heeft alles te maken met het feit dat in die landen traditioneel een grote autoïndustrie bestaat, hier is dat niet het geval. Het is jammer dat er nu geen Nederlandse rijder meer in de Grand Prix zal zijn. Misschien dat ik in de toekomst me wat met opleiding en begeleiding kan bezighouden”. januari is geschorst. Een week na zijn sensationele neder laag in Stockholm tegen de Italiaan Panatta heeft Jimmy Connors ook het Londense toernooi om de Dewarecup ver loren. Connors leed tegen zijn landge noot Eddie Dibbs in de finale van het toernooi een duidelijke nederlaag: 1-6, 6-1, 7-5. Dibbs verdiende met deze over winning bijna 25.000 gulden. Connors liet in Londen, bekendmaken dat hij voortaan zijn eigen zaken gaat beharti gen, in samenspraak met zijn moeder en enkele medewerkers. De tennismiljonair heeft gebroken met zijn manager Bill, Riordan. Het damesdubbel werd in Londen ge wonnen door Betty Stöve en haar Fran se partner Francoise Durr. Zij versloe gen de Australisch-Britse combinatie Evonne Goolagong-Virginia Wade met 6- 4 en 7-6. Eerder had Virginia Wade haar dubbelspelpartner in de finale van het enkelspel met 6-3 en 6-2 verslagen. Het is de Italiaan Adriano Panatta niet gelukt in één week twee belangrij ke toernooien te winnen. Gisteren werd Panatta in de finale van de open kampi oenschappen van Argentinë in drie sets (6-1, 6-4, 6-4) verslagen door Guillermo Vilac. Panatta had zaterdag de eindstreep bereikt via een moeizame vijf sets-zege op de Chileen Fillol In Hong Kong heeft Tom Okker met zijn Australische partner Ken Rosewall de finale herendubbel gewonnen van de Australisch-Amerikaanse combinatie Alex Mauer-Bob Carmicheal. Setstan den: 6-3, 6-4. Eerder hadden Okker en Rosewall de Spanjaarden Gisbért en Orantes verslagen (9-7, 4-6, 6-4). De Amerikaan Mayer verloor behalve het dubbelspel ook het enkelspel. In de finale tegen zijn landgenoot Tom Gor man was hij kansloos: 6-3, 6-1, 6-1. Methorst: „Zoals bekend hebben Ruska en penningmeester Thouten- hoofd fors met elkaar in de clinch gelegen toen Ruska nog bondscoach was. Op 27 september is op de alge mene vergadering nog gevraagd wel ke strafmaatregelen we tegen hem hebben genomen. Hij is geroyeerd als lid. Met praten is veel te bereiken, maar ik zal natuurlijk wel rugge spraak met mijn bestuur moeten houden.” Methorst, die niet afwijzend staat tegenover een come-back van Ruska, verwacht meer problemen van het NOC en het IOC. „Ruska heeft gelde lijk profijt getrokken uit zijn titel. Winn. 38.10. pl. 4.20 4.20 8.90, koppel 210.80, trio 9.907.00. Bolandprijs 1600 m: 1. Lento H (P. Zandt), 2. Ivan Axkit, 3. Kameraad. Winn 7.10, pl. 2.50 1.50 1.70, koppel 14.30, super trio 172.50. Antignacprijs 2000 m: 1. Matchless (J. Wage- naar), 2. Morning Star, 3. Lena Axkit II. Winn 2.50, pl. 1.60 2.20 3.70, koppel 8.90, trio 195.20. Sprintersprijs der vierjarigen 1600 m: 1. Mistral Nora (J. Wagenaar), 2. Manza Buiten zorg, 3. Monty Buitenzorg. Winn. 1.70, pl. 1.30 1.60, koppel 2.70. Cadouinprijs 2920 m: 1. Ivar (J. Wagenaar), 2. Johnny Walker, 3. Lambert. Winn. 14.60, pl. 3.10 2.60 2.00, koppel 50.80, trio 370.80. Leerlingenkamp. 1975. 2020 m: 1. Klaus Oli vier (R Meester), 2. Jay Rodney J, 3. Kahinga. Winn. 18.50, pl. 4.00 3.10 2.50, koppel 80.50. Antignacprijs 2000 m: 1. Milady Baker (J. Wagenaar), 2. Kentish Lass, 3. Moving Star. Winn. 4.70, pl 2.50 2 20 3.80, koppel 13.40, trio 279.20. Rocamadourprijs 2000 m: 1. Nancy uit Laren (J. van Dooyeweerd). 2. Noordenwind, 3. Nightingale W. Winn. 1.50, pl. 1.70 5.30, koppel 29.20. Totalisatoromzet f 491.028,00. Supertrio (Roland-prijs)1. No 4. Lento H. (P. Zand), 2. No 5. Ivan Axkit (J. S. van Leeuwen), 3. No 12. Kameraad (S. van Leeu wen). Uitbetaling (4, 5, 12): 172,50, Inzet 26.232. „Ik ben nooit een formule-I cou reur geweest. Ik had altijd jaarcon tracten in de sportwagenracerij en zo af en toe kon ik er dan een Grand Prix bij doen. Dit jaar zouden dat er drie geweest zijn, dat was tenminste de opzet van de overeenkomst met Hoogenboom. In de oude Ensign werd ik tiende in Zandvoort, dat vond en vind ik een prima prestatie. Later nam de teamleiding Chris Amon voor die nieuwe Ensign maar als je nou ziet wat hij daarmee presteerde Daar deed ik niet voor onder. Kijk, ik wilde nog best een jaar racen maar dan niet alleen als het de sponsor uitkomt maar ook als het mij schikt. Ik weet eigenlijk nog steeds niet waarom het fout liep. Vergelijk je mijn rondetijden gemaakt in die oude wagen met die van de eerstaanko- mende coureur op verschillende cir- Bij de dames ging de eindzege naar Elly Vessies-Appel, die Tine Zwaan in de finale duidelijk versloeg: 6-1, 6-4. In de achtste finale stapte Elly Hemmes van de baan. Zij stond tegen Annet Bouwer achter met 6-3, 5-4, toen de scheidsrechter volgens haar verkeerde beslissing nam. Zij wond zich daarover zo op, dat zij resoluut de kleedkamer opzocht. Waarschijnlijk wacht haar een zelfde straf als Marian Laudin bij de heren, die tijdens het vorige toernooi door de scheidsrechter werd weggestuurd en door de bond tot 1 1. Marnamai (B. Ajeeuweuxanip/, z. ivieniun, 3. MaCky. Winn. 3,00, pl. 1.90 4.50 2.30, koppel 105.80. trio 947.60. Leerlingenkamp. 1975 2020 m: 1. Jos N (A. Huijskens), 2. Kwikzilver, 3. Gerardus Winn. 7.70, pl. 2.90 1.60 1.70, koppel 38.10. Mlribelprijs 2440 m: 1. Lord Carlos Erenberg), 2. Menyantthes, 3. Kairolo 11 .1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15