Agenda Kastje kijken Schoolvolleybaltoernooi Chr. Gereformeerde kerk nam afscheid van ds. R. van Beek K. Tuinenbreijer vierde groots Brommer gehalveerd Gemeente subsidieert Werkgroep Jazz Heemskerk I I Man gevallen Bedrijfsapostolaat wil zich naar de basis worstelen Opnieuw inbraak in Auto na botsing tegen lichtmast voetbalkantine Auto geslipt gevonden verloopt vol spanning jubileum bij Van Gelder Papier I CONCLUSIE VAN ALGEMENE VERGADERING In sporthal Zeewijk Spanning bij hokkenshow H 4 FUSIE IN DE KLEINDIERSPORT VERNIELZUCHT LEVERDE BED OP M/ 6 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 1 7 NOVEMBER MAANDAG In en om Haarlem Problematiek Castricum Chauffeur gewond OOK VOLGEND JAAR WEER CONCERTENREEKS Paques met Gerard Velsen-Noord V elsen-I Jniuiden Verandering (Van onze correspondent) BEVERWIJK. „De maatschappij is niet meer op menselijke maat gesneden. We ontmoeten elkaar niet meer. We zijn verknipt in funkties. Het bedrijfsapostolaat moet de mensen hun koninklijke waardigheid terug laten vinden. Met name geldt dat voor de werkvloer'. De mensen daar zijn bang en onzeker. Ze moeten opnieuw sterk worden gemaakt. Lange tijd hebben we gedacht, dat wij mensen aan de basis moeten zoeken, die met ons wilden meedenken, maar juister is het, dat wij leren meedenken met hen. Want daar moet het gebeuren. Daar moet solidariteit worden op gebouwd. Daar moeten mensen het leren uithouden en daar moeten ze veranderingen op gang brengen. En ze moeten zich gesteund weten door het bedrijfsapostolaat. Dan pas worden we geloofwaardig: een beetje een gevaarlijke groep mensen, die het niet meer nemen wat er allemaal ge beurt.” i Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee 39111, 4a. (Van een medewerker) (Van onze medewerker) aan (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) A. Dit zijn enkele opmerkingen en ge dachten, die naar voren kwamen tijdens de zaterdag in het Plus X-College te Beverwijk gehouden Algemene Vergade ring van de „Stichting Bedrijfsapostolaat Nederland!”. Dat het initiatief van de Werkgroep in Heemskerk is aangeslagen, bleek wel uit de belangstelling voor het All Round Swing en Big Band Festival. Het concert werd geopend door het Footlight’77 quin tet. Deze reeds 17 jaar optredende for matie wist het publiek een zeer geva rieerd mainstream-swing repertoire voor te schotelen, waarin Leen Dijkkamp op Natuurlijk moeten we de discussie over het hoe van ons handelen niet uit de weg gaan, maar we moeten elkaar in het spanningsveld dat daar ligt wel vast houden”, aldus de Zeeuw. worden, maar een discussienota in bro churevorm”. Tijdens een ongedwongen samenzijn herinnerde bedrijfsdirecteur ir. A. H. Stomp aan de loopbaan van de heer Tui nenbreijer, die op nauwelijks zestienjari ge leeftijd begon bij het magazijn. Van 1942 tot 1945 werkte de jubilaris ge dwongen in Duitsland en van eind 1945 tot 1949 was hij oorlogsvrijwilliger in Indonesië. Hierna kwam hij weer bij Van Gelder, nu als tijdschrijver in de bouwafdeling. In 1951 werd de jubilaris aan de voorraadadministratie van het het steeds de na „Ik ben geen goochelaar, geen apostel en geen koffiedik-kijker. Ik wil alleen maar mijn land helpen bij de opbouw”. Dat zei die ene Surinamer, die uit Ne derland naar zijn eigen land terugging. Brandpunt had hem na uitvoerige re search gevonden, en laat zien hoe hij er ook nog op vooruit gaat: bij Ajax kwam hij niet verder dan het derde elftal, terwijl hij in Paramaribo bij de FC Robin Hood vaste keus voor het eerste is. En bovendien zullen zijn tegenstan ders hem daar vast niet, zoals in Neder land gebeurde, voor „zwarte aap” uitma ken. i c i Al ox de di O\! or. te M n< N< 1 lijl Vr bei koi Mi va de re< vei pe ze ke lai mi co. he IJMUIDEN. Ds. R. van Beek beeft zondagavond afscheid genomen van de gemeente IJmuiden-Beverwijk van de Christelijke Gereformeerde Kerk. Hij wordt voorganger van de gemeente in Baam. Het dringend appèl van enkele be- drijfsaalmoezeniers om een diepgravende en fundamentele analyse van de situatie in de bedrijven en in onze totale maat schappij zwakte hij echter af. „Het gaat er om, dat wij ons vooral op het hande len richten en dat moet kunnen vanuit verschillende visies op de samenleving. Van 16 tot en met 19 jaar: aanvang 18.30 uur: veld 1. jongens Ichthus Drie huisJohannes; veld 2. CreutzbergIch thus IJmuiden; veld 3 meisjes Ichthus IJmuidenVissering; veld 4 meisjes tot en met 16 jaar Hugo de GrootCreutz berg. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Opnieuw is in een kantine van een voetbalvereniging ingebroken. In de nacht van donderdag op vrijdag is men binnen geweest in de kantine van Waterloo aan de Waterloolaan. Er is een hoeveelheid vleeswaren ge stolen en een aantal pakken koffie. Studio (Gr.’ Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „De „popeye VELSEN. Op het voetpad naast de Kanaalstraat is zaterdagavond een 66- jarige man gevallen. De Velsenaar gleed uit op het voetpad, waardoor zijn arm uit de kom schoot. De man is in het Zeeweg Ziekenhuis behandeld. Emotioneel, weinig redelijk, gastvrij, niet erg nuchter, buitengewoon vriende lijk, en soms erg vrijgevig. Herkent u zichzelf een beetje? Hoe dan ook: zo ziet een al 17 jaar in Nederland werkende Italiaanse journaliste ons Nederlanders. En wat zijn de onderwerpen waarover zij haar publiek in Italië informeert? Voornamelijk Cruijff, maar ook monu menten, Suriname, de populariteit van de bromfiets en het feit dat „de ooie vaars weer terug zijn”. Op 28 en 29 november gaan de leden met hun dieren naar de landelijke ten toonstelling Savoa in de RAI te Amster dam. Ook zal men dieren laten inschrij ven voor de provinciale tentoonstelling die tijdens de kerstdagen in Den Helder wordt gehouden. In 1976 organiseert de KPV weer een clubtentoonstelling van konijnen, cavia’s, hoenders, dwerghoen- ders, sierduiven, sier- en watervogels. Secretaris J. H. Kruizen, Gladiolenlaan 64, telefoon 39526, zal graag inlichtingen verschaffen over de nieuwe vereniging. De eerste vergadering leverde al acht nieuwe leden op. Dominee van Beek, die zes jaar gele den zijn intrede deed in de Ichtuskerk met een preek over de Naam van Jesus, nam nu afscheid met een preek over het Kruis. In zijn preek zei hij, dat de scheidslijn tussen hen, voor wie het woord een bron van dwaasheid is, en hen, voor wie het een kracht Gods is, dwars door de kerk heenloopt. Hij stel de, dat Jesus heeft geleden voor de mens. De wijsheid Gods staat dwars op onze wijsheid, het kruis is niet alleen voor Jood en Griek, maar ook voor onze wereld niet aanvaardbaar. Toch heeft DIVERSEN DINSDAG 18 NOVEMBER Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Vol wassenen 19-21.30 uur, jeugd 19-20.30 uur. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Maandag 20 uur „The thief who came to dinner”. God door het bloed van zijn kruis vrede gezocht; het kruis betekent, dat God de mens ernstig neemt. „Wij zijn zwakke zondaren”, aldus ds. van Beek, „maar God komt ons achter op”. Hij vroeg zich af, wat er buiten de wijsheid Gods van ons volk zal terecht komen en riep de gemeente op bij het kruis te blijven. „Laat die volheid en genade uw eten en drinken zijn”, aldus de scheidende predikant, die daarna door vertegenwoordigers van de gemeente en classis werd toegesproken. VELSEN Op de Trawlerkade is dit weekeind een bromfiets gevonden die herkend werd als zijnde gestolen uit Heemskerk. De gespreksgroepen constateerden be halve de ondoorzichtigheid van de pro blemen ook een aanzet tot verandering, die in de huidige economische situatie aanwezig is. Men vond de tijd rijp voor een nieuwe verdeling van de arbeid, een nieuwe sociale en economische orde. Men zag in de recessie van nu aankno pingspunten voor een nieuwe levensstijl. Men sprak echter zijn teleurstelling uit over de betrokkenheid van de kerk, met name bij het zogenaamde basispas toraat. Men vond er weinig steun over het algemeen en men verweet de paro chiegeestelijken teveel vanuit een ijle hoogte te spreken. „De kriteria voor kerk en theologie moeten ontleend wor den aan wat er leeft bij de mensen op het grondvlak”, was de conclusie. (Van een onzer verslaggevers) Nadat er ’s morgens een huishoudelij ke vergadering was gehouden werd ’s middags door een honderdtal mensen in discussiegroepen zeer intensief gespro ken over: werkeloosheid, arbeidsonge schiktheid en werktijdverkorting. Behal ve bedrijfsaalmoezeniers en bestuursle den uit verschillende streken van het land, waren er ook mensen, die zelf werkeloos zijn of arbeidsongeschikt wer den verklaard. BEVERWIJK. Tijdens een goed be zochte bijeenkomst van de leden van de kleindiersportvereniging „De Sierduif” en de Kennemer Pluimveevereniging is het besluit gevallen om samen verder te gaan in de Kennemer Pluimveevereni ging. Nogal griezelig was de manier waarop Ad Langebent, de nieuwe chef van Brandpunt, zijn voorganger Ed van Wes- terloo uitluidde. Toon en woordkeus de den sterk aan een „in memoriam” den ken. Dat ging zo: hij maakte vele repor tages, doch nooit ten koste maar altijd ten bate van mensen. En nooit onder schatte hij u, de kijker. Hij deed nooit aan journalistieke schuimklopperij. Al tijd zag hij dat er méér kanten aan een onderwerp zaten (dat is een hele goeie, trouwens). En ten slotte zei hij nog iets over „dat moeilijke vak van ons”, de journalistiek. Maar Ed van Westerloo is helemaal niet dood. Hij is alleen maar hoofdredacteur van het NOS-joumaal geworden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Omstreeks één uur tondagmorgen raakte een 19-jarige Be- verwijker op de Zeestraat met zijn auto in een slip. De jongeman botste tegen een lichtmast, waarbij zijn auto werd gehalveerd. IJMUIDEN. Onder grote belang stelling is vrijdagavond het door VCIJ georganiseerde schoolvollyebaltoernooi van start gegaan. De tribune van sport- Zeewijk zat vol met enthousiaste sup porters, die hun favorieten zelfs met trompetgeschal wisten aan te moedigen. De deelnemende teams speelden op re delijk niveau en vooral verdedigend werd er bijzonder veel werk verzet. Door steeds goed te bouwen waren er veel lange rally’s te zien. HEEMSKERK. De Werkgroep Jazz Heemskerk gaat ook in 1976 weer een reeks jazzconcerten in De Jansheeren verzorgen. Bij de aanvang van het laat ste jazzconcert van dit jaar kon werk- groepvoorzitter P. J. ter Plegt de grote bezoekersschare meedelen, dat het Heemskerkse college het subsidieverzoek van de groep heeft gehonoreerd. Voor komend jaar heeft de Werkgroep twaalf concerten op stapel staan. Daarbij verwees hij naar een studie groep die al enkele jaren bezig is, samen met industriepastores uit de protestantse kerken, om een vervolg te schrijven op de „Opeh Brief” van 1971: „Het zal waarschijnlijk geen nieuwe Open Brief vibrafoon tot knappe muzikale presta ties kwam. Na de pauze was het de beurt aan The Caladonians, een 19 man sterke big band, die het publiek op professionele wijze met een uitgebreid scala jazzconfi- guraties wist te boeien. Met onder meer nummers als „Groove Merchant”, „One o’clock jump”, „Do’in Basie’s Things” en „Splanky” demonstreerde de band haar feilloze techniek van het polyfoon for matie spelen, hetgeen weer werd afge wisseld met bijvoorbeeld een uiterst ge voelige ballade van Ellington „Prelude to a kiss”. Als laatste nummer kondigde dirigent- saxofonist-fluitist Ab Struik het stuk „Big Dipper” aan. Echter na het klinken van het slotakkoord stond het razend enthousiaste publiek massaal op en bracht deze formatie een staande ovatie. Duidelijk onder de indruk speelde het orkest vervolgens nog een toegift in een bewerking van Cees Smal „Sambo do Lobo”. Eén van de beleidspunten van bedrijfsapostolaat zal dan ook meer worden het trainen van vrijwilli gers, het vormen van lekenkader, omdat men is gaan zien, dat het onjuist is het bedrijfsapostolaat op te hangen aan vrij gestelde funktionarissen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u_: „Nieuw Operette Gezelschap met „Die lustige Witwe”. MUZIEK Concertzaal Kadens (Smedestr. 31). Dinsdag 20.15 u.: Mozart serie door Amsterdams Piano Trio. BEVERWIJK. Het postagentschap aan de Beverwijkse Plantage zal woens dag 19 en donderdag 20 november aan staande wegens verbouwingswerkzaam heden zijn gesloten. De aanwezige leden van beide vereni gingen toonden zich verheugd over het feit dat men één grote kleindiersportver eniging in Beverwijk en omgeving vormt Na drie ronden is de stand voor de eerste tien plaatsen als volgt: 1. J. van Weere, Uitgeest (2) 553; 2. A. Langendijk OG (1) 552V2; 3. C. de Wildt, Castricum (4) 553; 4. R. de Bot, IJmuiden (3) 552; 5. S. Verdegaal OG 551V2; 6. T. Berlee OG 551*/2; 7. R. Zoontjes en Zn. 551; 8. A. van Leeuwen OG 551; 9. H. de Weers OG 55O‘/a; 10. P. Meyer, Uitgeest 55OV2. De resultaten van de zondag gehouden keuring van de oude duivinnen was: 1. G. Visser, De Reisduif; 2. C. de Wildt, Castricum; 3. T. Berlee OG, 4. J. Hoog land, IJmuiden; 5. P. van Son OG; 6. J. van der Maas, Uitgeest; 7. J. Peereboom, Reisduif; 8. S. Vergonet OG; 9. G. Weel OG; 10. J. van Weere, Uitgeest. Naast zijn werk had de jubilaris nog verscheidene andere functies. Tot 1974 heeft hij zich ruim twintig jaar ingezet voor de bedrijfsbrandweer. Daarnaast is hij jarehlang actief lid en bestuurslid geweest van de voetbalvereniging Kin- centraal magazijn toegevoegd, van welke afdeling hij in 1954 chef werd. In 1967 kreeg de heer Tuinenbreijer zijn huidige functie. Tijdens een zeer druk bezochte recep tie voor alle medewerkers van het be drijf ’s avonds in ,,’t Karrewiel” aan de Wijkerstraatweg bleek nog eens te meer de waardering voor de heer Tuinenbrei jer in het bedrijf. Namens het personeel bood F. H. van Aalst een uitgebreide boorset met vele hulpstukken aan. Ook ontving de jubilaris veel kleine geschen ken en bloemen. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: „Roller ball”. „Ik denk met weerzin aan die periode terug”, zei hij erover, en omschreef de collega’s, met wie hij destijds te maken had, als mensen, met wie je niet aan bergsport moet doen. Zij komen veilig in het hotel terug, maar „jij” ligt in een ravijn. „Markant” tekende het milde portret van een teleurgestelde man, over wie een jonge collega opmerkte dat een „herwaardering” van zijn persoon en werk in de toekomst niet onwaarschijn lijk is. De beste typering van zichzelf was misschien Den Hollanders slotop merking: „Uiteindelijk hebben we toch altijd zelf gelijk”. Het bestuur kon al definitief worden samengesteld. P. J. Klaver wordt voor zitter, J. H. Kruizen, secretaris-penning- meester, B. van Riessen, vice-voorzitter, G. Poort, tweede secretaris-penning- meester en C. Six, commissaris. Bioscopen Kennemer Theater, Zeestraat. Maandag 10 en 21.15 uur „Kelly Heroes”, 19.30 uur „Little Big Man”. Luxor Theater, Breestraat. Maandag 19 en 2115 uur „Eiland aan het eind van de we reld”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 gedu rende de hele maand november schilderijen en kleinplastiek van Bets van Wezel. DIVERSEN MAANDAG 17 NOVEMBER Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 18 NOVEMBER Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en van 13.30-15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare biblioteek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30, jeugd 15-17.30. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden. Concert Beverwijks Katholiek Gemengd Koor m.m.v. NPO onder leiding van Anton de Beer. Solisten: José Vermeij en Wout Ooster- kamp. Aanlang 20 uur. Speeltuingebouw Munnlkenwelde. Vergade ring buurtcomité renovatie Munnikenweg en omgeving, aanvang 20 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Maandag 20 uur „Wie ’t laatst lacht DIVERSEN MAANDAG 17 'NOVEMBER Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. Volwas senen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 18 NOVEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend van 12.15-13.15 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30- 12 en van 13-16.45 uur. Bowlingcentrnm, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progrss Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. Jeugd 15.30- 17.30 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Om half drie vanmorgen wandelde een 19-jarige Beverwijker het politiebureau binnen met de mededeling, dat hij zojuist de etalageruit van „Hjj”-Herenmode had ingeslagen. Tevens biechtte de jonge man op, de sigarettenautomaat van Davids Olie onklaar te hebben ge maakt. Men voelde sterk de zwaarte en de ondoorzichtigheid van de problemen. Wat is er aan de gang? Welke machten zijn in onze maatschappij aan het werk? „Hoe krijgen we weer een samenleving die op menselijke maat gesneden is?” vroeg dr. ir. D. de Zeeuw, voorzitter van de SBN, in zijn inleiding. Ik ontleen dit alles aan de korte, maar amusante Panoramiek-uitzending over drie in Nederland wonende buitenlandse journalisten. Een van hen was een En gelsman, die hier sinds 1945 woont, maar nog geen Nederlands spreekt. Maar dit land is dan ook het centrum van de wereld niet. In die zin liet zich ook prof, dr. A. den Hollander uit. Deze socioloog en Amerika-deskundige was de hoofd persoon van het NOS-programma „Mar kant". Dus dat betekende dat er, volgens de vaste formule, weer veel positieve woorden aan de betrokkenen werden gewijd. Al weet ik niet goed wat ik moet beginnen met een tekst als deze: „Hij is precies ter wille van de precisie”. Den Hollander is Amsterdammer, en dat had tot gevolg dat de Markant- redactie hem ongeveer 200 km over de grachten liet wandelen. Daarna mocht hij, gezeten aan een bureau, aan journa list H. Hofland over zijn leven en wer ken vertellen. Dat leverde behartigens- waardige taal op, vooral waar het de relatie Amerika-Europa betreft. Den Hollander is een van de „slachtoffers” van de vernieuwingsdrang, die aan het eind van de jaren zestig de Amsterdam se universiteit teisterde. Sinds 1969 geeft hij nauwelijks nog colleges. VELSEN. Op de Noordersluisweg is zaterdagavond een auto in de glip ge raakt. De wagen kwam na de slip in de berm terecht, waarna hij opnieuw slipte en tegen een lichtmast tot stilstand kwam. De bestuurder werd in het Zeeweg Ziekenhuis aan een lichte verwonding in het gezicht behandeld. Namens de directie bood de heer Stomp zijn gelukwensen en een envelop pe met inhoud aan, terwijl mevrouw Tuinenbreijer in de huldiging werd be trokken door het schenken van een foto van haar man tijdens zijn werk en een bos bloemen. Drs. Linck, hoofd van de economische dienst wist aan de hand van een vergeelde sollicitatie- en aan- meldingsbrief een komische noot aan het samenzijn te geven, nadat chf W. Ch. van ’t Hag lovende woorden over de jubilaris gezegd had. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.„Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Woensdag 13.30 u.: „De avonturen van Ham metje”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Butch Cassidy and the Sundance Kid”, 14 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „The wild bunch”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Het verborgen geweer”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14,19 en 21.15 u.: „Held onder de helden in Hong Kong”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.130 u.: „Lenny”, 18 j. nachtportier”, 18 j. Woensdag 14 u.: festival”, a.l. heim, ofwel KIC en kon hij zelfs nog tijd vinden voor zijn hobby’s, vissen en timmeren. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De spanning bij hokkenshow van „Ons Genoegen” is de derde wedstrijd ten top gestegen. Er kwam een wisseling in de bovenste plaatsen en de show van volgende week moet nu de beslissing brengen. Dan verschijnen de oude doffers voor de keurmeester. HEEMSKERK. Schietvereniging „De Vrijheid” uit Heemskerk ontving in het kader van het driekamptoernooi schiet vereniging „Prins Hendrik” uit Egmond Zee. Met twaalf punten verschil werd de strijd in het voordeel van de gastheren beslist. De uitslag: in klasse A - J. Groene- veld 97 punten, H. E. Wouda, A. J. Robben, H. J. Koper elk 96 punten; in klasse B - Q. M. Rijke 98 punten, Jac. Castricum 94 punten, C. M. Hoogewerf 93 punten; in klasse C - H. G. Woudstra en H. van Leen beiden 95 punten, J. W. Siewertsen 94 punten. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend dinsdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag DIVERSEN Alarmnummers, politie 10033, ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000, brandweer Velsen 16400, Santpoort 370750, Velsen-Noord 20750. Gem. Soc. Adviesbureau voor Bejaarden, spreekuur dinsdag in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen van 9 tot 10 uur; in gebouw de Abeel van 16 tot 17 uur. In Buurthuis „De Mei”, Velsen-Noord van 11 tot 12 uur en in gebouw „De Haven”, Santpoort van 14 tot 15 uur. Stichting Dienstverlening aan Bejaarden, Abelenstraat 1, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, tel. 12484. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- dulnweg 52, tel. 11830. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, spreekuur dinsdag van 9.30 tot 12.30 u. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Velserbad, Briniostraat, geopend dinsdag 6.45-8; 9.20-10.05 (bejaarden); 12.10-13.10; 16.05- 17.15 en 20-21.30 uur. Instructiebad, Zeewijk, dinsdag geopend van 8.30 tot 9.30 uur (moeder en kind). Stadsschouwburg, maandag 20.15 uur: Kitty Janssen en Andre van den Heuvel in ,,’t Zeepaard". VELSEN-NOORD. Bij -Van Gelder Papier in Velsen-Noord heeft chef cen traal magazijn en centrale goederenont vangst K. Tuinenbreijer vrijdag zijn veertigjarig dienstverband gevierd. Hij werd ’s morgens met zijn echtgenote en beide zoons in het directiekantoor ont vangen. De politie ging poolshoogte nemen en ontdekte, dat de jongeman de waarheid had gesproken. De oorzaak van zijn vernielzucht moest in huise lijke problemen worden gezocht. De man verklaarde, de nacht liever in een cel dan thuis door te brengen. Aan zijn verzoek werd gehoor gege ven. Het programma ziet er dan als volgt uit: Veld 1, jongens tot en met 16 jaar, aanvang 17.30: Willem de ZwijgerFeli- senum; veld 2, JohannesIchthus Drie huis. Veld 3 meisjes tot en met 16 jaar aanvang 17.30 uur: Ichthus IJmuiden Felisenum. Veld 4 Ichthus Driehuis— Vissering. Willem Nijholt besloot het verdienste lijke KRO-programma van zaterdag avond (behalve Hitchcock ook de fanfare Sint Elisabeth uit Ubach over Worms) met een show, die medio ’74 al was opgenomen. Dat was in de tijd van de WK-voetbal, en dat betekende dat de cameramensen om half vier opstapten, wat er verder ook nog te doen viel. Willem Nijholt is daar tamelijk nerveus van geworden. Het resultaat was deson danks het aanzien volledig waard. Je vraagt je af waarom zulk materiaal anderhalf jaar blijft liggen. Ik heb de afgelopen tijd bij de KRO programma’s gezien die heel wat beroerder waren dan deze show van „De Nederlandse Fred Astaire”. Ligt er misschien nog meer van dit soort werk op de plank? Gedurende de verbouwing kunnen cliënten de postagentschappen aan de Wijkerbaan en Zeestraat bezoeken of zich vervoegen bij het hoofdpostkantoor aan de Laan van Meerestein. DIVERSEN MAANDAG 17 NOVEMBER Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat Volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 18 NOVEMBER Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 uur. De chauffeur kwam er met een ge broken rechterarm, een hersenschudding en snijwonden nog redelijk goed vanaf. Door toevallige passanten werd hij naar het Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd. In de poules voor 16-jarige jongens en meisjes ging de strijd tamelijk gelijk op en in vele gevallen moest zelfs een vierde set de beslissing brengen. Bijzonder spannend ging het ook toe in de poules van de oudste jongens en meisjes. Zo hebben de jongens van de Willem de Zwijger het de Vissering bijvoorbeeld niet gemakkelijk gemaakt. Tot de laatste bal werd er bij de Willem de Zwijger gevochten. Vissering wist met een kleine setoverwinning de hoog ste plaats te behalen. Spanning ook in de strijd tussen Ichthuscollege Driehuis en Felisenum. Van de Vissering moest het oudste meisjesteam tegen een sterk spelend Ichthus Driehuis met 1-3 het onderspit delven- Aanstaande vrijdag wordt de tweede ronde in dit toernooi gespeeld.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6