Italianen willen „aantijging” logenstraffen SPORIMffl® Optreden van mr. Hogewoning onaanvaardbaar Thevenet wil twee ronden KNWU wil WK 79 II een miljoen gulden aan prijzen telfc O PHK WOB VU 6 VVCS en VVON: a is JIB „DE VISSER HEEFT ME STEUNTJE IN DE RUG GEGEVEN” I si SPORT Optimisme Chauvinistisch I ■KIS 1975 Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Een Polo N. Extra ter waarde van 10.567,60 van Pon’s Automobielhandel B.V., Leusden. J8_ L Li ..jyRUH Bedoeling WOENSDAG 19 NOVEMBER 19 1 Itlf ONDERSCHATTING George Knobel: „Als je ervan uitgaat dat Zuidenia helemaal terug (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) SS' Bernard Thevenet: niet alleen Tour. Basistip SPORT-TOTO Nr. 47 om toto-tips Johan Zuidema: „Weer vol zelfvertrou wen”. In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. je met 30 mag verliezen, zit je goed fout”. HEERLEN Een delegatie van de KNWU zal op 26 november tijdens de in Genève geplande, UCI-vergadering de kandidatuur deponeren voor de organisatie van de wereldkampioenschappen wielrennen (weg en baan) in 1978. In de uitvoerige documentatie die de vaderlandse wielerbond tijdens het UCI- congres aan de aanwezige afgevaardigden zal overhandigen, wordt in het kader van het nog uit te stippelen parcours gesproken over de mogelijkheid „een circuit te ontwerpen in de provincies Gelderland of Limburg”. Buiten Nederland stellen ook Engeland en Tsjechoslowakije zich kandidaat voor het organiseren van de regen- boogstrijd in 1970. De KNWU-delegatie voor Genève zal onder leiding staan van Unie-voorzitter mr. J. van Ballegoyen de Jong en verder bestaan uit de officials Van Duim, Van der Molen en Meeuwisse. j.a.n. mgte, i van -ZEN. VIET dat naar neel s uw had. loor- n 24 aarin e 20 Per- 960 pers, is to- dons erkte n zijn /arm. jat er sweg OR- ger- IJ- I „Als je met de gedachte naar Italië reist, dat je daar met 3-0 mag verliezen, zit je goed fout,” waarschuwt de Neder landse bondscoach. Hij zal er dan ook alles aandoen om zijn spelers te over tuigen van het belang dat dan vooral op het mentale vlak ligt van een overwinning- Steeds weer roept hij uit: „Ik zal geen middel ongebruikt laten om die wedstrijd tegen de Italianen te win nen.” 2-0 2-0 0-0 1- 3 2-0 2-2 2- 0 1-1 2-1 Laatste drie seizoenen 1. Italië Nederland 2. J. Italië - Jong Oranje 3. Volendam - Amersfoort 4. Groningen - FSC 5. Den Bosch - Dordrecht 6. Helm, Sport - Vitesse 7. Heerenveen - Cambuur 8. Wageninqen - PEC Zw. 9. Willem II - Heracles 10. Vlaardingen Haarlem 11. FC VVV-SVV 12. Schalke Borussia MG *13. Eintr. Fr. Bayern M. 2/3 3 1 1 1 2/3/1 1 1/3 1 2 1 3/2/1 1 3 J J J J. J l J 2 1 1 1 ting. ■nme- !7 a, 362. str. 4- »l). EIKEN ablad, - Per- Mer- DEN HAAG (ANP). Naar aanlei ding van het verloop van de algemene vergadering betaald voetbal van afgelo pen zaterdag stellen de besturen van VVCS en VVON vast dat het optreden van het bestuur betaald voetbal in de persoon van voorzitter mr. J. Hogewo ning voor beide belangenorganisaties on aanvaardbaar is. Ook dé uitlatingen van Savoldi, sinds zijn opzienbarende transfer voor 2 mil jard lire (8 miljoen gulden) van Bologna naar Napoli de duurst verkochte speler ter wereld, wijzen op een agressieve instelling. „De wedstrijd tegen Neder land moet een heel ander soort partij worden dan uit tegen de Polen. We moeten alle 90 minuten op de Neder landse helft zitten en als leeuwen tekeer gaan. Anders redden we het niet. Nee, ik ben zeker niet pessimistisch. We zullen laten zien, dat de schandelijke aantij ging, dat we al met de Nederlanders hadden afgesproken ze te laten winnen, volkomen onjuist is. Het waren de Polen die deze beschuldiging uitten. Maar die waren dan ook erg teleurgesteld over het resultaat van de wedstrijd tegen ons.” (Van onze sportredactie) HILVERSUM Al geruime tijd onderneemt KNVB’s technisch-direc- teur George Knobel een soort kruistocht tegen het loerende gevaar van onderschatting. De bijna algemeen heersende opvatting dat er voor het Nederlands elftal niets meer mis kan gaan, baart hem veel zorgen. Het spookbeeld van de afgang van zijn keurkorps in de uitwedstrijd tegen de Polen staat hem daarbij duidelijk voor ogen. Net als toen wordt hij nu voor het laatste duel in de kwalificatiewedstrijd van het Europees kam pioenschap geconfronteerd met een bijna onbeperkt optimisme. Hij acht de Italianen in staat van een gebrek aan motivatie bij de Nederlanders te profiteren. In de Italiaanse selectie is overigens eveneens sprake van optimisme. Bernar dini gaat zelfs zover de Nederlanders te waarschuwen: „Het zelfvertrouwen van de Italianen zou voor de Nederlanders zaterdag wel eens een zware kluif kun nen opleveren. In de afgelopen wedstrij den tussen clubs en ook in de meeste interlands heerste er een bedeesde, ang stige stemming bij de spelers. Na het gelijke spel tegen Finland was dat er niet beter op geworden- Integendeel. Maar het goede resultaat tegen de Polen, in de uitwedstrijd nog wel. heeft onze mensen weer zelfvertrouwen gegeven. Ik ben er dan ook van overtuigd dat de „tulipani” (tulpen, red.) niet zonder kleerscheuren uit het Olympisch Stadion van Rome zullen wegkomen.” Thuit- wedstrijden 2 0 2 0 2 110 0 2 6 2 2 2 6 7 5 2 0 12 6 4 0 2 8 7 2 2 3 6 6 4 2 0 10 7 5 2 0 12 6 3 2 1 8 6 14 16 7 7 0 0 14 7 5 2 0 12 7 3 3 1 9 Verantwoordelijk technisch leider En zo Bearzot, als een soort supervisor bo ven de bejaarde (69) Bernardini ge plaatst, begint nu ook vat te krijgen op de lastige, veelal verwende Italiaanse internationals. Hij schrikt er ook niet meer voor terug om spelers, die niet aan zijn eisen Voldoen, uit de selectie te zetten. Dit keer is de middenvelder Cuc- cureddu van Juventus gepasseerd. Savol di neemt zijn plaats in. Een tweede De chauvinistische Italiaanse sportpers i begint zich na een gelijkspel tegen Polen weer voorzichtig achter de natio- I nale formatie op te stellen. Lange tijd I hebben de journalisten zich uitermate zuur en negatief uitgelaten over zowel het peil van de clubs als dat van het I nationale team. Het dieptepunt werd be reikt bij het smadelijke gelijkspel voor eigen publiek tegen Finland. Het resul taat tegen de Polen krikte het zelfver trouwen weer een beetje op- „De voorstelling van zaken, de onde mocratische werkwijze, alsmede de ne gatieve uitlatingen aan het adres VVCS en VVON hebben de vertrouwensrelatie ernstig aangetast, aldus de WCS en VVON. In onderling overleg zijn de besturen van VVCS en VVON tot de conclusie gekomen dat hierdoor de basis voor een goede samenwerking is wegge vallen, hetgeen voor VVCS en VVON aanleiding is zich voorlopig terug te trekken uit verschillende overlegorga nen. wijziging in het team ten opzichte van de equipe, die in Polen speelde, is de terugkeer van de destijds geblesseerde Capello, hetgeen tot gevolg heeft dat de wel geselecteerde Anastasi zijn plaats in de basisopstelling verliest. Net als in Nederland hoopt men in Italië dat Johan Cruijff en Johan Nees- kens als gevolg van het elk moment verwachte overlijden van Franco toch kunnen meespelen. Toen bekend werd dat beide Johannen. niet beschik baar waren, haalde dat nieuws de voor pagina’s van alle Italiaanse dagbladen, Natuurlijk beseft men dat de kans op een gelijk spel of zelfs overwinning Johan Zuidema, 27 jaar jong, vader van een driejarige zoon neergestreken in Grave aan de Maas na een vier jaar SC Cambuur en een tweejarig verblijf bij FC Twente: „Ik ben hier al helemaal thuis. Leuk stadje doet denken aan oude tijden. Vind ik fijn. Bij ons thuis in Zwaagwesteinde had je ook die band met het verleden.” Een echte antieke Friese staartklok aan de muur, een paar antieke handzeisen, een verkoperde melkbus op de grond accentueren de liefde van Johan Zuidema voor het antiek. „Ik heb meer van die oude dingen boven. Het is een hobby van me.” Johan Zuidema werd zondagmiddag na afloop van AjaxNEC door bonds coach George Knobel op de hoogte gesteld van zijn selectie voor ItaliëNederland, komende zaterdag in Rome. „Ik had het gehoopt. Ik heb er naar toegeleefd in de afgelopen weken. Toen ik hoorde dat Johan Cruijff en Johan Neeskens niet van de partij konden zijn, zag ik een kans. Ik heb veel medewerking gekregen van mijn trainer, die veel extra uren voor mij klaar wilde staan. De proble men van het ontbreken van een geleide lijke opbouw na mijn vertrek bij FC Twente verdwenen als sneeuw voor de zon. Piet de Visser met zijn andere aanpak, o.a. veel conditiewerk weet precies wat ik nodig heb. Hij zei steeds; „Iemand die voetballen kan, verleert dat nooit. Daar heb ik me aan vastgehou den. Ik weet nu dat NEC niet voor niks een fiks bedrag in mij geïnvesteerd heeft.” i .-■?< I Het Italiaanse voetbalelftal Zoals het zaterdag in Rome tegen Nederland zal uitkomen. Staand van links naar rechts: Romeo Benetti, Dino Zoff, Mauro Bellugi, Claudio Gentile, Francesco Rocco, Giuseppe Savoldi en trainer Enzo Bearzot. Zittend van links naar rechts: Fabio Capello, Paolo Pulici, Franco Causio, Giacinto Fachetti en Ciancarlo Antognoni. Uit wedstrijden 2 10 12 110 0 2 6 10 5 2 7 4 2 1 10 6 114 3 7 2 3 2 7 7 2 14 5 7 12 4 4 7 2 0 5 4 751 1 11 6 114 3 7 2 4 1 8 7 12 4 4 De gretigheid van Knobel houdt ech ter het risico in, dat het tactisch concept te veel zal worden gericht op het bin nenhalen van de volle buit en dat daar bij dan de nodige voorzichtigheid uit het oog word verloren. Niet alleen de pres taties van Italië in de confrontatie met Polen (beide keren werd gelijk gespeeld), maar toch ook de wijze waarop de formatie van toen nog alleen bondscoach Fulvio Bernardini zich vorig jaar in Rotterdam tegen Oranje verweerde, zijn duidelijke tekenen aan de wand. Neder land won die thuiswedstrijd weliswaar met 3-1, maar kreeg toen erg veel hulp van de Russische scheidsrechter Pavel Kazakov. Eerst ontnam Kazakov Italië de verdiende mogelijkheid om op 0-2 te komen door een ongeoorloofde tackle van Rijsbergen tegenover de doorgebro- kn Boninsegna in het strafschopgebied niet op de juiste wijze te honoreren en vervolgens keurde hij het duidelijk in buitenspelpositie door Cruijff gescoorde tweede Nederlandse doelpunt goed. Het is duidelijk dat Italië voor een op volle toeren draaiend Oranje-team (zoals thuis tegen Polen) geen bedreiging kan vormen, maar het is onwaarschijnlijk dat de Nederlanders zaterdag in het Olympisch Stadion van Rome inderdaad dat uitzonderlijke hoge niveau zullen I (kunnen) bereiken. Daar ook heeft Kno bel gelijk, als hij de waarschuwende vinger opsteekt. Italië heeft wel vaker voor sterke staaltjes gezorgd. En een positief resultaat tegen Nederland haalt de Azzuri voor een belangrijk deel uit het slop, waarin zij al vanaf de wereld titelstrijd in West-Duitsland zitten. KNOBELS ANGST speel ik weer in het midden. Met meer plezier. Ik heb mijn zelfvertrouwen vol ledig terug. Niet dat ik daar ooit aan getwijfeld heb, maar als het wekenlang maar matig gaat en’ de aanpassing lan ger duurt dan je gedacht hebt, dan zijn er momenten dat je een steuntje in de rug nodig hebt. Daar heeft Piet de Visser voor gezorgd.” O - Johan Zuidema is het met George Knobel volledig eens dat Nederland niet op een gelijk spel dient te spelen. „Kno bel heeft gezegd dat hij ook van Italië aanmerkelijk kleiner is als de beide Barcelona-spelers wel aanwezig zijn, maar de 50.000 toeschouwers in het sta dion en de naar schatting 30 miljoen tv- kijkers geven toch de voorkeur aan een compleet Oranje, dat sinds de WK een magische naam heeft in Italië. STRAATSBURG (ANP). Ber nard Thevenet, dit jaar winnaar van de Ronde van Frankrijk, wil in 1976 naast de Tour nog een grote etappe- wedstrijd rijden. Hij weet echter nog niet of hij kiest voor de Ronde van Italië dan wel die van Spanje. Felice Gimondi verklaarde dat hij niet aan de Giro zal deelnemen. „Ik voel mij te oud om nog twee zware ronden te rijden”, vertelde de ex-wereldkampi- oen. GRAVE. Het zelfvertrouwen van Johan Zuidema is weer geheel terug. Al voor zijn keuze voor de Nederlandse A- selectic („ik ben daar erg blij mee, voor mij is het nog altijd een hele eer”) had een gesprek met NEC-trainer Plet de Visser positief gewerkt. In zijn gezellig ingerichte woning in Grave zegt Zuide ma: „Ik speelde eerst als rechterspits bij NEC. Dat ben ik nou eenmaal niet. Nu De eerste divisie-wedstrijd Volen damSC Amersfoort, die voor komende zondag was vastgesteld, is naar een late re datum verschoven in verband met het feit dat doelman Hoek van Volendam is geselecteerd voor de ontmoeting Jong ItaliëJong Oranje. Het duel tussen Vo lendam en Amersfoort komt voor op sporttoto 47- Er zal een vervangende uitslag worden vastgesteld, die zondag bekend wordt gemaakt. FC Den Haag heeft in Casablanca een vriendschappelijke wedstrijd tegen de nationale ploeg van Marokko met 3-0 (rust 1-0) verloren. Doelman Ton Thie was tegen de veel sterkere Afrikaanse formatie de absolute uitblinker. De damesploeg van Vastgoed Strijen heeft in Oud-Beijerland het Spaanse Mataro met 79-64 verslagen iri een wed strijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese basketbalbeker voor bekerwinnaars. Carla de Liefde (34 punten) was de produktiefste speelster van de ontmoeting. René Pijnen en Zijn Westduitse kop- pelgenoot Günther Haritz hebben in de Zesdaagse van Münster de leiding geno men. De eerste langebaan schaatswed strijd om de Heineken-trofee werd gister avond op de Asser kunstijsbaan gewon nen door Dries van Wijhe uit Ooster- wolde. Marcel Pennings uit Nieuw Ven nep werd twee, ex-kernploeglid Jappie van Dijk (Balk) derde. Het Engelse voetbalteam voor spe lers onder 23 jaar heeft zich dankzij een 2-0 zege op de Portugese leeftijdgenoten geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioen schap. Stef Walbeek scoorde voor Hertha BSC in een oefenduel tegen Wacker ’04 (eveneens uit Berlijn) een van de vijf doelpunten. Hertha moest één tegentref fer toestaan. In Boekarest won Ilie Nastase een demonstratie-partij tennis tegen Jimmy Connors met 7-6, 3-6 en 7-5. M- 1Mb» Johan Zuidema hoopt van zijn derde Oranje-selectie („Ik speelde mee tegen België en ik kwam één helft tegen West-Duitsland in het veld”) dat hij er ook actief bij zal zijn. „Knobel moet met die selectie een speciale bedoeling hebben gehad. Er zijn twee doelverdedi- gers bij, vijf verdedigers, vijf midden velders en slechts drie aanvallers. Daar van is René van de Kerkhof ook geen typische spits. Hij is meer een opkomen de man. Ruud Geels en ik zijn echt wat je noemt „spitsspelers”. Als Knobel dus behoudend wil voetballen, dan zou hij toch het 4-4-2-systeem kunnen hante ren Advies voor zes kolommen 2 2 2 2 3 3 3 3 3 2 3 11111 11111 11111 2 3 1 2 2 11111 13 3 11 11111 2 2 2 2 2 11111 3 2 13 2 11111 1-1 1-1 20 1- 0 2- 1 6-2 - 1-3 3-0 1-1 1-0 2-0 2 0 - 10 5-2 1-1 1-1 1-Q Percentages 1 2 3 20 45 35 30 30 40 40 30 30 50 20 30 40 30 30 30 35 35 40 30 30 40 20 40 40 30 30 20 60 20 70 10 20 30 35 35 40 30 30 wil winnen. Dat is de enig juiste instel ling, want dah pas kan de concentratie van de spelers optimaal zijn. Ook in dat schema zou ik passen, want met een 4- 3-3-systeem zouden René van de Kerk hof, Geels en ik de aanval kunnen vormen. Het is duidelijk dat Johan Zuidema reeds volledig bij de wedstrijd van za terdag is. Hij wil graag optornen tegen die gesloten Italiaanse defensie Maar hij is eerlijk genoeg om te beseffen dat, als de belde Johannen alsnog van de partij zouden zijn, hij geen kans maakt meteen aan te moeten treden. „Als ze kunnen, dienen ze te komen. Dat is voor mij geen punt Ik zie voor alles het belang van Oranje.” Johan Zuidema heeft geen voorkeur ten aanzien van de tegenstander van Nederland in de kwartfinale. „Wij hoe ven met ons spelersmateriaal voor nie mand bang te zijn; ook niet voor West- Duitsland. Als je naar de tv kijkt, dan lijkt dat Duitse competitievoetbal alle maal erg mooi. Maar er worden zulke afgrijselijke dekkingsfouten gemaakt, dat het niet anders kan dat er veel geschoten en gescoord wordt. Zulke kansen als je daar krijgt, daar kun je in ons land alleen maar van dromen. Neen, we kunnen terecht aan een revanche op die Westduitsers denken in dit Europees kampioenschap. II5 L I tl I ■- Wgjr-g* - “"MWH - iKrÜfjO

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19