Agenda vanavond in Filmhuis Velsen stand Syberberg’s „Ludwig” 4 iiw in buurthuis De Mei DL Feest bij jeugd van Stormvogels WI „Theater Amsterdam” w- Gevonden voorwerpen - aM NIEUWS UIT STAD EN STREEK WO 1975 f I WOENSDAG met Bert van der Veer 19 NOVEMBER 1 JUWELIERS DIAMANTAIRS LJ *3.1 Jw VELSEN Velsen-IJmuiden Beverwijk Wks Heemskerk Wijk aan Zee Velsen-Noord In en om Haarlem Ir s p1 DE KOPEREN TUIN I Syberberg heeft om meerdere redenen uur: 1 en VIETNAM-F1LM i HERR HAAK V' THE PALLISERS i i VELSEN. Vanavond wordt in het Filmhuis Velsen „Ludwig. Requiem für einen jungfraulichen König” vertoond. De Duitse cineast Hans-Jürgen Syber berg maakte deze versie van de geschie denis van de Beierse koning in 1972, hetzelfde jaar waarin ook de Italiaanse cineast Visconti een film over dezelfde figuur produceerde. Wit- en geelgouden hartjes met of zonder briljant of met kleurstenen. Hartjes in goud vanaf f 12.- Solide heren zegelringen met variaties in stenen en vormen.Gravures met initialen of familiewapen geven deze ring een persoonlijk cachet. vanaf f 183.- Wit- of geelgouden ringen in talrijke variaties, vanaf f44- Dit model f330- Plaatarmbanden in goud. vanaf f46.- Laat de gouden plaat voorzien van uw naam of een tekst. Deze band f285.- Gouden broches vanaf f 39.- met briljant f 198.- Dit ontwerp f315.- POSTZEGELS. De postzegelvereniging Philigrane houdt donderdag 20 novem ber de maandelijkse bijeenkomst in het gebouw van de Haarlemse Kegel Bond aan de Tempeliersstraat 35. Van 19.30 tot 22 uur staan de deuren open. De toegang is vrij. OVERLEDEN: J. Hogewoning, 63 jr., echtgenote van M. Barnhoorn, IJmuiden; D. Wijker, 81 jr., echtgenoot van D. Gravemaker, IJ muiden; H. W. G. van Rooij, 47 jr., IJmuiden; Kasimah, 74 jr., weduwe van F. C. Marks, Santpoort; N. B. van Ro den, 93 jr., weduwnaar van M. Kooi, Driehuis; A. Matyas, 74 jr., echtgenote van A. N. Werkhoven, IJmuiden; A. M. op ’t Roodt, 50 jr., echtgenoot van E. M. Schellevis, IJmuiden; A. Hamelink, 49 jr., echtgenoot van E. T. Leene, Sant poort. l c r 1 i 1 1 (Van een onzer verslaggevers) fSiiill, VI van 21- j stra 22- j „Wa verl ook’ sam N het jarii gevi het woo vroi en leed elke M gebi en 1 den toer kwé Krü had Z hee I In he Reeh Gou.en chanel- en koningskettingen in diverse lengtes. SHEBEE Het verdere programma voor het tie ner- en jongerenwerk voor de komende weken behelst op vrijdag 28 november een grootse spectakelfilm, aanvang 20 uur, 5 december Sinterklaasviering met een leuk programma van de beleids groep, aanvang 21 uur. Op 12 december komt de Alkmaarse liedjeszanger Ruud Weissenbach met Nederlandse liedjes, waarbij hij zichzelf begeleidt op gitaar autoharp en mondharmonica en op vrij dag 19 december is er een „Kerst-in”. Syberberg heeft geen zuiver histori sche film willen maken. Hij enscenneer- de de visioenen en gedachten van Lud wig II, wiens geestelijke capaciteiten in de loop van zijn leven dusdanig achter uit gingen, dat hij later onder toezicht op een kasteel gevangen werd gezet. Gouden sieraden moet U op Uw gemak kunnen bekijken. Dat kan bij Siebel. Kijken, passen, vergelijken en kiezen uit de grootste kollektie van Haarlem bij Siebel juweliers, Grote Houtstraat 63. De zorgvuldig samengestelde internationale kollekties zijn zo uitgebreid, dat Uw "hartewens” v in elke prijsklasse te vervullen is. Vakkundige en gastvrije mensen laten U dit graag zelf ontdekken. Welkom bij Siebel. Gouden armbanden in moderne en klassieke vormen, vanaf f98.- Dit model "koord” vanaf f 106.- Ook als collier leverbaar vanaf f 310 - Deze rubriek had doorgaans het ka rakter van een terugblik. Voortaan zal er ook wat meer gelegenheid zijn voor een blik vooruit of zelfs zijwaarts. Het is meteen goed raak, want vanavond zendt de VPRO (Ned. 2, 22.00 uur) een voortreffelijke, twee uur durende docu mentaire over de oorlog in Vietnam uit. De Amerikaanse regisseur Peter Davis keek terug op de recente geschiedenis. De oorlog wordt vanuit vele hoeken bekeken, militairen, politici, Viëtname- zen, Amerikaanse slachtoffers en deser teurs komen aan het woord. Zij bouwen het beeld op van een afschuwelijke oorlog, hun verklaringen worden sterk geaccentueerd met diverse zeer gruwe lijke beelden. De maker van de film Hearts and Minds is niet optimistisch gestemd. Zijn verhaal is angstaanjagend en zeer fascinerend. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afge geven. Gouden slavenbanden, gravé 'n cliverse modellen vanaf f 295.- gpi De vierde aflevering van The Pallisers is gisteravond over het scherm gegaan. Het zal de fans van deze avonturen uit de betere Engelse kringen inmiddels dui delijk zijn dat hun serie met ondoor zichtige regelmaat wordt uitgezonden en in ieder geval geen vaste uitzendavond kent. De VARA heeft er nog geen klachten over ontvangen, dit wordt dan de eerste. „Het kon moeilijk anders”, zegt de VARA. De serie telt 26 aflever ingen en dat zou bij een wekelijkse frequentie een half jaar in beslag ne men. Vanaf januari komen de Pallisers eens in de 14 dagen op de vaste VARA- donderdagavond, maar ook weer op de VARA-dinsdag. De liefhebbers van Plantagenet en zijn schone Glencora zijn gewaarschuwd. Oplettendheid is nood zaak. goud in haarlem 1 koningsketting f1980- 2 chanel-ketting 80 cm f1585.- 3 chanel-ketting 80 cm f 670.- Uitgebreide kollektie gouden colliers in diverse lengtes. t vanaf f 47.- Haarlem Grote Houtstraat 63 Amsterdam: Kalverstraat 121-123 I BEVALLEN: J. B. van der Veen-Alders, d., IJmui den; G. C. Godschalk-de Nijs, z., Drie huis; I. Huijer-Dijkhuizen z., IJmuiden; A. J. van Burk-Krijger, z„ Santpoort; N. J. Kramer-Bakkum, d., IJmuiden; W. Kok-Wijker, d., IJmuiden. Na de tweede aflevering van De Ko peren Tuin mag de vraag wel gesteld worden. Hoe verhoudt de televisieserie zich tot de roman van Simon Vestdijk? Wel, dat valt mee en dat valt tegen. Merkwaardig is, dat de NCRV steeds weer in de aankondigingen uitlegt waar het eigenlijk om draait. Het gaat over het conflict in Nol tussen zijn gevoel en zijn verstand. Nu is dit eigenlijk niet meer dan één visie op het verhaal. Ik haal het met enige moeite uit het boek; uit de tv-serie valt het tot dusver nau welijks op te maken. Dat komt zeker nog. Yvonne Keuls (bewerking) en Bob Loewenstein (regie) hebben zich door gaans zoveel mogelijk aan het boek gehouden. Toch is de toon van het oorspronkelijke werk geheel anders. Vooral de tweede aflevering was over matig beladen met wanhopige teksten en betraande gezichten. Waar de ik-figuur van Vestdijk het verhaal redelijk af standelijk beschrijft ,is de NCRV-bewer- king onvermijdelijk een droeve tragedie geworden. Vestdijk laat zijn Trix op de ijsbaan zeggen: „Ik houd alleen van het leven, als er wat bedrijvigheid in komt”. Zonder commentaar. Actrice Liesbeth van Santvoord (overigens prima) legt er fatalisme in met de intentie van een soort beginselverklaring. Dat is dan toch een vergaande interpretatie van het ge beuren, typerend voor deze televisiebe werking. Overigens een leuk spelletje voor televisiekijkers: met de oorspronke lijke tekst het tv-verloop proberen te volgen. Doe dit zoWél met De Koperen Tuin als met De Pallisers. Het is werke lijk bewonderenswaardig welke verhel derende en verrijkende dimensies de Britten, met respect voor de bron, aan de gebeurtenissen toe weten te voegen. IJMUIDEN. De jeugdcommissie van Stormvogels organiseert op zaterdag 22 november a.s. voor alle jeugdmede- werkers in de kantine Sportpark Zee wijk een feestavond. Met deze avond, die om 20.30 uur begint, wil de jeugdcommissie een tegenpresta tie leveren aan hen die zich het hele seizoen inzetten voor de jeugd van Stormvogels. Vrolijke muziek, een gezel lig kienen en een loterij zullen de feest vreugde verhogen. zijn film geheel in de studio’s opgeno men. Hij maakte hierbij veel gebruik van bestaande decors van de opera’s van Wagner, Ludwig’s favoriete componist. In zijn films gaat Syberberg niet voorbij aan de historische ontwikkelin gen uit Ludwig’s tijd. Ludwig werd in 1864 gekroond, het jaar waarin Marx de eerste Internationale oprichtte; drie ja- ren later (Ludwig was toen al zo ver dat hij weifelde of hij nu Tristan was of Iso.de} werd in Mexico Keizer Maximil- liaan vermoord. Deze politieke zaken, zoals ook de oprichting van de SDAP, werden niet door Ludwig waargenomen. Hij had alleen nog hallicunaties, die door Syberberg ook in de surrealistische sfeer zijn weergegeven. Een voorbeeld hiervan is dat Syberberg aan het eind van de film Ludwig’s hofprinsen als langharige rockers op motoren over het hof laat scheuren. „Ludwig” is het meest orginele en meest rijke werk genoemd dat geduren de de laatste jaren door de Duitse cine asten is opgeleverd. De film werd in 1972 uitgeroepen 'ot de beste Duitse film van dat jaar. Vanavond in het filmhuis dus. In het voormalig Pen-gebouw aan de Kanaal straat. De voorstelling begint om acht uur. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „HollerbaU”, donder dag 20 uur „Dokter Pulder zaait papavers”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestljn, Rijksweg, Velsenï- Zuid: stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend donderdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag. DIVERSEN Alarmnummers, politie 10933, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 95000. Voor Santpoort brandweer 370750; voor Velsen-Noord brandweer 20750. Velserbad, Briniostraat. Geopend woensdag 21.30 tot 23.30 uur; donderdag 6.45 tot B, 12,10 tot 13.10 en 16.06 tot 17.15 uur. Industriebad, Zeewijk, geopend woensdag van 14.15 tot 15.15 uur. Interkerk, Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- duinweg 52 tel. 11830. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat, woensdag 20 uur! Ludwig”. Stadsschouwburg, woensdag 20 uur: „AD- VENDO” speelt „Wat doet m’n vrouw van 2 tot 5”. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woensdag 19 en 21.15 uur Kelly's Heroes”, 19.30 uur „Little Big Man” Luxor Theater, Breestraat. Woensdag 19 en 21.15 uur „Eiland aan het eind van de we reld”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. De gehele maand november schilderijen en klein plastieken van Bets van Wezel. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schei j- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.3o-21.3O uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN Woensdag 19 november Sociëteit Alpha. Moenspleln. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Donderdag 20 november Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en van 13.30-15.30 uur. VELSEN-NOORD. „Theater Am sterdam”, een groep jonge acteurs en actrices komt vrijdagavond in De Mei. Dit eerste optreden van de groep in de IJmond heeft als titel „Everybody Hap py” en bestaat uit een mengeling van cabaret en toneel. Het is een twee uur durend programma, dat om half negen in het buurtuis begint. Nogal verrassend was afgelopen maandag de aanwezigheid van de Neder landse zanger Nico Haak in het poppro- gramma Musikladen op Duitsland I. Ni co Haak vertelde in een zeer kort vraag- gesprekje, dat zijn Foxy-Foxtrot in een Duitse versie was uitgekomen en hij meldde dat hij het leuk vond in Musik laden. Een raar intermezzo. Nico Haak, terug in Nederland: „Ik wass daar met mijn producer Peter Koelewijn om de markt wat te verkennen. En ineens wil den ze me een interviewtje afnemen. Zingen mocht niet, want er zit geen Duits in Musikladen. Daarvoor zijn we bezig met die quiz van Rudi Carrell. Dan hoef ik hopelijk niets te zeggen, want ik ben al blij dat ik het Neder lands aardig uitspreek”. Openbare bibliotheek. Kerkstraat vol wassenen 14-17.30 uur. Labyrinth, Raamveld. Engelse formatie „Ci ty Boy”, aanvang 20,30 uur. Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhof laan. Kienen, aanvang lid uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. DIVERSEN Woensdag 19 november Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45; volwas senen 19-21 uur. Donderdag 20 november Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend van 12.15-13.15 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30-12 en van 13-16.45 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Café Nijman, Kerkweg. Jaarlijkse algemene vergadering Rabobank Heemskerk, aanvang 20 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieu klachten 96000. DIVERSEN Woensdag 19 november Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Donderdag 20 november De Moriaan, Rljckert Aertzweg. Vergade ring PvdA-afdeling Wijk aan Zee, aanvang 20 uur. DIVERSEN Donderdag 20 november Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg 177: jeugd 19-21.30 uur. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.: Ie concert in de kwartetserie door het Praagse Strijkkwartet. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30. 19 en 21.30 u.: „Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u. „Butch Cassidy and the Sundance Kid”, 14 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „The wild bunch”, 18 j. Luxor (Gr, Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Het verborgen geweer”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Held onder de helden in Hong Kong”, 18 j. Roxy (Ki. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u_: „Lenny", 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „De nachtportier”. 18 j. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: ring met sleutels, con tactsleutel, ring met zes sleutels, ring met vijf sleutels, vijf paar sokken, knip- portemonnee met inhoud, linder dames- handschoen, linker kinderhandschoen, schakelarmband met naamplaatje, poes, collier met hanger, abnkbiljet, montuur, damespolshorloge, leger jack, portemon nee met inhoud, rijwieltas, tent met toebehoren, knipportemonnee met geld en sleutels, rijwieltas met regenjas, handschoenen en hondeborstel, arm bandje, snelbinders, boormachine in doos, paar herenhandschoenen, map, jack, damesschoen. Gevarieerde kollektie gouden oorknoppen, dit modelf 290- Rotterdam Stadhuisplein 24-28 Den Haag Lange Poten 9-11 Utrecht Bakkerstraat 27-29 y:

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6