B. en W. willen Wim Gouda sr. voorzitter Nederlandse Zeevisgroothandel verder bouwen in Oud-IJmuiden 8 om Grondruil in Velsen-Zuid in de raad Nieuwe ,schuurkas’ wordt door gebr. Nijssen al volop gebruikt vierde jubileum met plezierige muziekavond Carillonklanken Duivenshow in Griffioen Kasbil jettenvan Bank Mees Hope ’t vergelijken waard i Wettelijke basis ontbreekt vissers te vervolgen” „IJmuidense Roem w PUZZELACTIE Ban k M ees Hope nv 5 99 EERSTE NARCISSEN VOLGENDE WEEK OP DE VEILING Kort IJmondnieuws UITSLAG R Wasserij DUYN Oir 4 ZATERDAG 2 2 NOVEMBER 19 75 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 4 door Ton Kors jr. Processen-verbaal Scherpe controle •t, 99 bi j 8 jaar (Van een onzer verslaggevers) Aankoopbedrag Looptijd Coupures 1.000,- werd Er zijn ook coupures van 5.000,- en 10.000. Haarlem, Houlplcin 8, tel. 023-31 59 50. 88 1,66 672,76 511,17 t, n 2 jaar 5 jaar 8 jaar ÖbmhO w De rente bij een looptijd van 2 jaar is 6*7:2%. bi j 5 jaar 8’/4% en zelfs IJMUIDEN „Ik wéét niet of het verbod om tong te vangen en aan te voeren voor de rest van het jaar wel enig effect heeft”. Dat zegt Wim Gouda Sr., voorzitter van de Nederlandse Zeevisgroothandel, die als lid van de Quoteringscom- missie deze week met minister Van der Stee is gaan praten. De com missie had de bewindvoerder vori ge week al geschreven dat de Ne derlandse vissers hun toegestane quotum tong overschreden hadden. Er zat toen niets anders op om de visserij op tong te verbieden. Gou da gelooft dat de Nederlandse vis sers zich niet erg aan dit verbod zullen storen. Veel tong zal volgens hem op zee aan buitenlandse vis sers worden doorgegeven of in vreemde havens door de Hollanders worden aangevoerd. Ook verwacht hij dat de zwarte handel in tong aanzienlijk zal toenemen. 1. ik... fclF !0 8, (ADVERTENTIE) 5 0 :0 81% g (ADVERTENTIE) en al naar de veiling om met kerst en oud- en nieuw in menig huiskamer te kunnen pronken. In de koelcel steken de tulpen hun koppen al boven de bakken uit, terwijl de wortels door het gaas heen groeien. nummers als Moonlight Serenade, Circus Renz en Brazil ten gehore gebracht. De muzikale avond werd aan elkaar gepraat door gastvrouw Marion Wardenaar. IJMUIDEN Op het stadhuiscarillon te IJmuiden is zaterdagmiddag van vier tot vijf uur weer een beiaardbespeling. Beiaardier is Hein de Ligt. p, g AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 treders. „Het gaat tenslotte om een zo goed mogelijke naleving van die quote ring. Iedereen ziet daar wel de hoofdzaak van in. En ik weet dat in het begin een heleboel goedwillenden zich stipt aan de regels hielden, maar tenslotte zwichtten, toen ze de anderen wel overtredingen zagen maken. Als je dat nou kan aan pakken, krijg je wel een hoop tramme lant bij havens, die geblokkeerd worden of vissers die Den Haag op z’n kop zetten. Maar die quotering wordt dan wel na geleefd. Daardoor kan volgens Gouda ook voor komen worden dat Nederland door de N.O.A.V.C. permanent op het matje ge roepen wordt, hetgeen binnenkort zeker zal gebeuren omdat de Hollanders vijf duizend ton meer tong hebben opgevist dan was toegestaan. „Ik spreek nu al mensen, die zeggen dat ze niet meer aan de conferenties van de N.O.A.V.C. willen deelnemen, omdat ze zich rot schamen”, aldus Gouda. i- >r n Er zijn de afgelopen tijd zo’n vier- tot vijfhonderd processen-verbaal opgemaakt van vissers die op een of andere manier de quoteringsmaatregelen negeerden. Er werd binnen de twaalf mij Iszone gevist, het systeem met de even en oneven num mers werd doorkruist, kortom allerlei overtredingen. Maar nu schijnt het dat VELSEN In de gemeenteraadsvergade ring van komende donderdag zal het be sluit vallen over een grondruiltransactie van de gemeente met een particulier in Velsen-Zuid. De grondruil blijkt noodza kelijk !n verband met de restauratie van he!. pand Middendorpstraat 6. Daarom ook wordt voorgesteld dat de gemeente de aan de overdracht van de grond verbonden kosten zal dragen. De com missie van openbare werken en millleu- beheer stemt met het voorstel in. VELSEN B. en W. van Velsen stel len de gemeenteraad voor het middenge deelte en oostelijke deel van het bestem mingsplan Sluiswijk aan te wijzen als rehabilitatiegebied. Het gaat om het teringskosten te krijgen voor de panden gbeied dat begrensd wordt door Kon. Wilhelminakade, Keizer Wilhelmstraat, Bloemstraat. Visserij, red.) „horen zeggen dal hij niet zo bang is voor de groothandel. Want die kan dan mooi voorraden diepvries tong afstoten. Dat laatste is wel waar, maar het voordeel daarvan weegt toch niet op tegen het feit, dat we akelige concurren tie krijgen uit het buitenland van han delaren, die wel verse tong kunnen aan- voeren. Want in andere landen zijn de quota nog niet volgevist, dus daar kan de tong gewoon worden aangevoerd. Dat is bijvoorbeeld in België het geval”. Terugkijkend over dit jaar met onge looflijk veel moeilijkheden in de visserij sector gelooft Gouda dat in 1976, indien de overheid niet ingrijpt, dezelfde pro blemen kunnen worden verwacht. „Het is allemaal wel te verklaren. De Noord Oost Atlantische Visserij Commissie heeft quoteringsregelingen opgesteld, maar er is eenvoudig vergeten die bepalingen in de E.E.G.-verordeningen op te nemen. Er ontbreekt dus een wettelijke basis om overtredingen tegen te gaan. En daar zit de minister nu mee te kijken. Vandaar dat strenge controle en vervolging van over- De nieuwe schuurkas is dus maar net klaargekomen of hij wordt al gebruikt. Het is een ruime hal van 800 vierkante meter met daarin drie cellen; een heet- stookcel en twee koelcellen. In de heet- stookcel krijgen de bollen een tempera tuur van ongeveer 34 graden, waarna ze afgekoeld worden tot ze de koelcel in gaan, waar ze enige tijd op vijf graden gebracht worden. Na deze korte, maar hevige zomer en winter wordt de bol langzaam aan de normale temperatuur gewend en bij een warmte van 18, 2 en 24 graden voor respectievelijk narcissen, tulpen en hyacinten komen de bollen midden in de winter in bloei. Voor de kerst Indien volgend jaar weer hetzelfde ge beurt en er blijft een wettelijke basis ontbreken om overtreders te vervolgen, dan krijg je weer precies hetzelfde. De minister heeft in het gesprek toegezegd dat binnenkort E.E.G.-verband over deze kwestie in gesproken zal worden. Natuurlijk blijven de beide broers het oude systeem van rolkassen naast het nieuwe systeem gebruiken. In de nieuwe schuurkas is ook een nieuw kantoor gemaakt en een kleine kantine voor de beide personeelsleden en zomers voor de bollenpelsters. Een grote foto laat zien, dat de firma Nijssen bestaat uit fervente aanhangers van Telstar en daar komen ze dan ook voor uit. Een volledige trekkingslijst ligt ter inzage op onze kantoren. Hier kunt u ook de reeds voorbedrukte briefkaar ten kopen ad 1,35. Onze kantoren zijn gevestigd: HAARLEM: Ged. Oude Gracht 82; Floresstraat-Soendaplein; Californiëplein 17; IJMUIDEN: Lange Nieuwstraat 427: BEVERWIJK: Zee straat 18; HILLEGOM: V.V.V.-kan- toor Jhr. Mockkade: BENNEBROEK: Bennebroekerlaan 85; ZANDVOORT: De Genestetstraat 7. De gebroeders A. C. en W. Nijssen met hun beide werknemers P. de Weers en P. Bakker kunnen zo volgende week al de eerste narcissen in de nieuwe schuur snijden. Vooral in de winterperi- „Voor de handel staan er moeilijke tijden voor de deur. Ik heb dr. Tienstra” (van het Ministerie van Landbouw en Het grote voordeel van de nieuwe schuurkas vinden de Nijssens, die daar mee de eerste bollenkwekers in Sant poort zijn, dat ze hun bollen niet meer Wanneer dit gebied wordt aangewezen als rehabilitatiegebied, dan is het volgens de beschikking geldelijke steun rehabili tatie mogelijk een bijdrage in de verbe- £ie daarvoor in dit gebied in aanmerking komen. Rehabilitatie van een gebied wil zeg gen, dat de gehele wijksituatie in de verbetéringen wordt betrokken, dus wo ningen inclusief straten, wegen, beplan ting. Dit in tegenstelling tot renovatie, waarbij het alleen om de woningen zelf gaat. Met het college-voorstel wordt in gestemd door de raadscommissie voor openbare werken en milieubeheer. Te vens is het behandeld in het overleg in de werkgroep Oüd-IJmuiden, waarin ook het wijkcomité is vertegenwoordigd. Wat het volgend jaar betreft is Gouda er een voorstander van dat heel het in gewikkelde systeem quoteringsmaatrege- len wordt afgeschaft. Volgens hem moet er een quotering per schip worden inge steld. Elke schipper moet een eigen quotum aangewezen krijgen, dat afge stemd is op de vangsten in 1974 en het motorvermogen van het vissersvaartuig. De schipper moet verplicht worden elk kwartaal een vierde van zijn quotum vol te maken. Dit om een zo gelijkmatige aanvoer van tong te bewerkstelligen. Verder wil hij kortere vistijden regelen en achter dit alles een strenge controle. Medewerking Op de bewoners van Velsen-Noord, die wonen in de stra ten waar zaterdagmiddag Sint Nicolaas passeert, wordt een beroep gedaan hun auto’s die middag niet te parkeren aan de kant van de oneven straatzijde. Met name geldt dit de bewoners van de Duinvlietstraat. in de volle grond hoeven te trekken en op een kleine oppervlakte veel meer kunnen doen. Bovendien kan de schuur kas zomers gewoon als bollenschuur dienst doen. De warmwaterpijpen kun nen dan eenvoudig opgehezen worden en met tempexplaten wordt dan snel een plafond gemaakt. Na het welkomstwoord gesproken door voorzitter R. van der Zwet speelde het orkest onder leiding van dirigent J. A. Doornbosch onder meer melodieën uit Grafin Mariza, een potpourri van beken de evergreens en gaven twee leden van de vereniging een solo weg in Bourras- que van M. Péguri. Eveneens werd Oh Sole Mio met zang van Dries Keiregieter ten gehore gebracht. Daarna verleende het showorkest van de IJmuider Harmonie medewerking ode heeft de firma zich speciaal toege legd op snijbloemen als tulpen en nar cissen, die ze voor Kerstmis en in het vroege voorjaar al volop op de veiling kunnen aanvoeren. Er gaan in deze peri ode zo’n miljoen tulpen en driekwart miljoen narcissen de deur uit. De ruim honderdduizend hyacinten gaan met bol de vissers niet aangepakt kunnen worden en al die rechtszaken worden aangehou den. Het Openbaar Ministerie is momen teel bezig dit probleem te bestuderen, maar er wordt sterk getwijfeld of de vis sers die overtredingen hebben begaan, voor de rechter kunnen worden gebracht. Dat is hetzelfde als een tijdje geleden, toen er een teelbeperking voor bloembol len kwam. Ook toen had men vergeten de voorstellen in het raam van een E.E.G.- verordening op te nemen. De bloembol lentelers zochten de zaak uit voor het hof van Luxemburg en wonnen tenslotte. Ik geloof wel dat de vissers vermoed hebben dat er zoiets ook gebeuren kon op het punt vgn de quotering en daarom hebben ze hun kans gegrepen. Kijk, een visser probeert tussen de mazen van' het net door te glippen en pakt zijn kansen. Als ie zeker weet dat hij zijn economische winst die hij door een overtreding ver krijgt, af geroomd weet door heel hoge boetes, dan zal hij het wel laten de quo teringsmaatregelen te negeren. Dan heeft een overtreding voor hem geen enkele zin. Het programma bestaat uit: 1. Praelu- dium quasi una fantasia - Jef van Hoof. 2a. Toen de Hertog Jan kwam varen, b. Het was op ene avond laat. 3. Bourreé piéce pour carillon - Géo Clément. 4. 2e Kleine suite voor beiaard - Leen ’t Hart. 5. Divertissement pour carillon - Géo Clément. 6. Fantasie over een aantal St. Nicolaasliedjes. 7. Thema met variaties - Staf Nees. 8. Ritmendans - Staf Nees. 9. Improvisatie - Hein de Ligt. IJMUIDEN. - Met een uiterst plezie rig concert in een goed bezette Stads schouwburg heeft de accordeonvereni ging „IJmuidens Roem” vrijdagavond haar vijftigjarig bestaan gevierd. Gasten, donateurs, familieleden en andere be langstellenden, die gekomen waren, kre gen een uitgebreid muziekprogramma voorgeschoteld, waarin uiteraard de ver eniging zelf een groot aandeel had. SANTPOORT. Volgende week kun nen de gebroeders Cor en Wil Nijssen hun eerste narcissen op de Aalsmeerse veiling aanvoeren. Deze narcissen staan nu al volop in knop in hun nieuwe „schuurkas” achter hun bedrijf aan de Rijksweg in Santpoort. Vrijdag zijn de laatste elektriciëns uit de schuurkas ver trokken en werden de eerste narcissen erin gezet om in bloei getrokken te worden. met een vrolijke serenade en na de pauze bracht het IJmuider Operette Ge zelschap „Vides” onder leiding van Ed win Wolf muzikale hulde aan de jubile rende vereniging met een selectie uit de „Vogelkoopman’. Het programma werd besloten met een gezamenlijk optreden van „IJmui dens Roem” en het Concert Orkest van de IJmuider Harmonie. Daarbij werden Gouda pleit voor een IJMUIDEN.In zaal Griffioen aan de Trompstraat wordt dit weekeinde een grote duivenshow georganiseerd. Zo’n vierhonderd liefhebbers zullen hun mooiste duiven insturen. De organisatie is in handen van de IJmuider Concours Commissie. Aan de show is uiteraard een keuring verbonden, die zal worden uitgevoerd door de Amsterdamse keur meesters Bolding en Jansen. De zaal is vanavond geopend van 19 tot 22 uur. Er zal dan ook een loterij worden gehouden met wild-prijzen. De zaal is zondag geo pend van 11 tot 16 uur. Na acht puzzels is er al bjjna ander half miljoen voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten bijeengebracht. Om precies te zijn: 1.421.532,80. In de extra-pryzenpot kwam deze week 3.588,01, zodat het totaal in die pot op het ogenblik is: ƒ18.593,99. Met span ning wachten we nu op het moment dat notaris J. H. Birkhoff de datum openbaar maakt waarop die extra-pot mag worden uitgekeerd in ronde be dragen van duizend gulden. De oplossing van puzzel 8 is: „ELKE INSPANNING IS OOK EEN BELO NING”. De weekhooMprijzen kwamen te recht bij: A. Coppens, Uden: V.W. GOLF EXTRA; mevr. M. van der Veen, Zwolle: PHILIPS kleurentele visie; fam. L. Chr. Klees, Breda: SUM MA encyclopedie; H. G. M. Coolen, Herten: ALGA springboxcombinatie; W. Ockeloen, Utrecht: PELGRIM DE LUXE gasfornuis; mevr. S. Rietber gen. Leiden: SINGER naaimachine; F. K. Hellemink, Leiderdorp: SPER RY REMINGTON rekenmachine; C. Beas, Westzaan: hometrainer fiets BICYCLETTE; P. A. Sleurink, Henge lo: waardebon van 500 van WITTE- VEEN; N. V. D. Velden, Alphen, waardebon van 500 van WITTE- VEEN. Van de overige weekprijzen vielen in ons verspreidingsgebied de volgen de prijzen: een BIRDY tafelgarnituur: L. C. J. Oben, Witte Heezenstraat 10 rd, Haarlem; G. J. Grapendaal, Van Maasdijkstraat 64, Beverwijk: een RARA GOUDEN puzzel woordenboek: C. W. Oomen, De Ruyterplein 11, Haarlem. Alle prijswinaars krijgen bericht thuis! De gebroeders Cor en Wil Nijssen kun nen al bijna de narcissen in de nieuwe schuurkas plukken, terwijl in een ander deel de eerste hyacinten uit de koelcel iffl Si1”' jijg: -

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5