SPECIAAL GERICHT OP Agenda Amsterdamse haven: Concurrentie is natuurlijk nooit leuk Zesentwintig jubilarissen bij Hoogovens „We willen zeker geen „ROLL-ON-ROLL-OFF-VERVOER klantenroof plegen” li r t N drukkerij schmitznv een deskundig drukwerk- advies? Koffie bij Noordzee Quick? Directeur ir. A. H. Stomp: BOWLINGBOND Kienavond bij De Gieteling Klaverjassen met KIC-handbal „Grenzen Amsterdams havenbedrijf te eng” boekdruk foliedruk offset klein offset DINSDAG 25 NOVEMBER 19 7 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 7 houdt met bevoorrading voor olie- Velsen-IJniuiden Door Cees de Graaff Heemskerk Castricum Niet in hokjes Mogelijkheden beperkt met Bert van der Veer IJMOND. Tegen de mogelijk heden, die Van Gelder Papier wil bieden om ook aan andere dan sche pen voor het eigen bedrijf de roll- on-roll-off-haven beschikbaar te stellen, zijn van Amsterdamse zijde wel bezwaren gerezen. De heer Rutten van de Scheepvaartvereni- ging Noord zegt, dat het principe is, dat bedrijven aan eigen kaden wel laad- en loswerk mag verrichten ten behoeve van het eigen bedrijf en incidenteel ook wel voor derden. Wijk aan Zee NOORDZEE QUICK VISRESTAURANTS Velsen-Noord IJMOND Directeur ir. A. H. Stomp van Van Gelder Papier stelt, dat het bepaald niet de bedoeling is om Amsterdam met de roll-on-roll- off-haven concurrentie aan te doen. „Wij zullen ook geen schepen gaan verleiden bij ons te laden en lossen door bijvoorbeeld lagere tarieven te berekenen. Maar als wij capaciteit in de haven over hebben willen we die graag benutten door derden van de faciliteiten gebruik te laten maken. Beverwijk In en om Haarlem I 1 L 6 Van Gelder Papier bouwt nieuwe haven (ADVERTENTIE) I u. wat mogelijkheden”, vraagt, hij zich af. u. I van en I u. u.: 14 (ADVERTENTIE) Begijnestr.) en, u.: T wijkerstraatweg 160 velsen-noord VELSEN. Bij Hoogovens zullen in de maand december 26 personeelsleden hun 25-jarig dienstjubileum vieren. telefoon 02510-2 32 07 De heer Tuiten van Rijkswaterstaat geeft toe, dat het een algemeen principe is, dalt aan bedrijfshavens geen regelma tige aan- en afvoer voor derden plaats heeft. „Maar moet je zo’n principe nu keihard doorvoeren of ruimte laten voor 1 Wethouder C. Ockeloen vertelt, dat de gemeente Velsen helemaal buiten deze zaak is gebleven. „We hebben een bouw vergunning voor die kade verstrekt, want dat was volgens de bestemmings plannen juist. Wat Van Gelder met die haven wil, daar blijven we buiten”. Samen met de BV Octopus, een be drijf, dat meer dan vijf jaar geleden al van de havenfaciliteiten van Van Gelder gebruik maakte, maar daarna naar Am sterdam verhuisde, werd het voor Van Gelder mogelijk een speciale roll-on/roll- offhaven aan te leggen. Op een braakliggend terrein bij de nieuwe ha ven bouwt de BV Octopus een kantoor en een opslagloods. Hoewel Van Gelder Papier het klein ste gedeelte van de kade in gebruik zal nemen, heeft men onderling de afspraak gemaakt, dat men van eikaars ruimte gebruik kan maken indien nodig. Direc teur A. H. Stomp van Van Gelder Papier heeft tevens de mogelijkheid opengela ten dat niet alleen schepen voor Van Gelder van de nieuwe havenmogelijkhe den, de eerste roll-on/roll-off-haven in IJmuiden, gebruik kunnen maken. Het kadegedeelte van de BV Octopus zal enkel en uitsluitend gebruikt worden voor de „supplyschepen”, die de boorlo- katies op de Noordzee bevoorraden. Grote Houtstraat 53 Haarlem Open maandag t/m zaterdag van tien tot zeven uur, op koopavond tot halftien. Ook de heer Adriaanse van het Am sterdams Havenbedrijf ziet de concur rentie van Van Gelder niet zo zwaar in. „Een stuk concurrentie is natuurlijk nooit leuk”, zegt hij. „Maar je moet het in groter verband zien. We moeten niet te veel in hokjes denken, het Noordzee- kanaalgebied is één regio, waar we geza- IJMOND Bij het bedrijf van Van Gelder Papier is men bezig met de aanleg van een nieuw stuk kademuur, dat het mogelijk gaat maken om schepen met de achterzijde tegen de kade af te meren. Deze nieuwe kade is speciaal bedoeld voor het zogenaamde „roll-on/roll-off” vervoer. Het nieuwe havengedeelte bouwt Van Gelder in samenwerking met de BV Octopus, een bedrijf dat zich bezig boringen op de Noordzee. Nogmaals benadrukt de Van Gelder- directeur, dat het niet de bedoeling is plegen van Amster- VELSEN-NOORD De personeelsver eniging De Gieteling van Hoogovens houdt op vrijdag 12 en zaterdag 13 de cember een gezellige kienavond in cul tureel centrum De Schouw te Velsen- Noord. Beide avonden beginnen om acht uur en er worden zeven ronden gespeeld met per ronde drie kansen. Ook kinderen zijn op deze avond welkom, want voor hen is er een speciale ronde. Opgave voor deze kienavonden is mo gelijk van 10 tot en met 12 december in het kantoor van De Gieteling. HEEMSKERK De tweede speel avond van de bowlingbönd „Kennemer- land” gaf verrassingen te zien. Er werd door vele, betere, spelers beslist slecht gegooid. Er waren vier dames boven de 400 pins: Tine Westra met 456, Nel van der Berg met 441, Janny Kamsteeg met 423 en Thea van Leen met 403. Bij de heren waren er zelfs 1Ó, die boven de 400 pins gooiden. Hoogste score bereikte Henk van Leen met 455. Wat is de leukste comedy-serie van het moment? Het is een genre, dat voor vergelijken in aanmerking komt; het is niet helemaal zuiver om de Duitse Der rick met de Amerikaanse Kojak te ver gelijken, maar de Duitse comedy-series willen maar niet van de grond komen en dat maakt het wat gemakkelijker. Er zijn op het ogenblik zeven comedy-series die met enige regelmaat over het scherm lopen. Bij de AVRO: Mash; bij de TROS: In Londen staat een huis en Wordt U al geholpen?; bij de VARA: Man over de vloer en Tommie en Char lie; bij de VPRO: All in the family en bij de NCRV, gisteravond nog: Briggs. VELSEN-NOORD De handbalafde- ling van de sportvereniging KIC in Vel- sen-Noord houdt zaterdagavond 29 no vember om acht uur in haar kantine op het sportpark Rooswijk een klaverjas- en sjoelavond. De ouders van de jeugdleden zijn hierbij welkom en kunnen deze avond ook met bestuur en jeugdleiders kennis maken. Er is ook gelegenheid tot dansen. Voor de pupillen van KIC-handbal wordt woensdagmiddag 3 december om twee uur een Sint Nicolaasfeest gehou den. Ook dit feest heeft plaats in de eigen kantine op Rooswijk. Incidenteel deed Van Gelder in het ver leden al laad- en loswerk voor derden, zoals op de foto het laden van aard appelen in oktober. De nieuwe roll-on/roll-off-haven bij Van Gelder krijgt een kade van 80 meter, waarvan 60 meter gaat worden gebruikt door de BV Octopus en twintig meter door Van Gelder. De kosten van de aanleg bedragen ongeveer een mil joen gulden. Van Gelder vond de aanleg van deze haven noodzakelijk, omdat een groot deel van het cellusose via het roll- on/roll-off-systeem vervoerd wordt. Schepen voor Van Gelder moesten re gelmatig naar Amsterdam doorvaren omdat het bedrijf zelf de mogelijkheden niet had deze schepen te lossen. Laat ik er niet omheen draaien: ik hou van Briggs. Dat was liefde op het eerste gezicht. Op 29 september maakte deze geheim agent (met als specialiteit: de aandacht trekken) zijn entree in de Nederlandse huiskamer; hij droeg een roze duster. „Grote klasse”, schreef ik optimistisch. Daar hoeft geen woord van teruggenomen te worden. Ik vind Briggs vooral leuk omdat ik misschien wel nog meer dan van humor van komieken houd. Herinnert u zich de eertijdse we kelijkse val van Dick van Dyke over de poef in zijn huiskamer? Dat, dus. Briggs had gisteravond een efficiency-bevlie- ging. Hij sloot de stereo-apparatuur aan op één luidspreker, zodat de platen in de helft van de tijd gedraaid konden wor den. Briggs voerde weer enige malen valpartijen uit van Olympische klasse, •hij rolde zelfs in een eindeloze achter waartse salto van een heuvel af. „Well done, Briggs”. Puzzelrit. De Au omobielvereniging „De Rijmonders” uit Velsen organiseert donderdag aanstaande een kaartleesrit voor beginners en gevorderden. De leng te van de rit is ongeveer vijfenveertig kilometer. Er wordt gestart bij de Pe truszaal in de Mercuriusstraat in IJmui den. De eerste equipes vertrekken om 19.30 uur. Op zondag 30 november organiseert de vereniging een speciale Sint Nikolaas-rit voor ouderen en kinderen. Tijdens de rit zullen opdrachten voor de kinderen worden gegeven. Er worden in vier ver schillende klassen gestart, ook van de Petruszaal, om 13.00 uur. De prijsuitrei king is om 15.30 uur. kan het natuurlijk nog zo zijn, dat onze mogelijkheden voor een aantal schepen aantrekkelijk zijn, omdat het een vaart naar Amsterdam uitspaart”. Ook volgens de heer Stomp zal het allemaal zo’n vaart niet lopen. De mogelijkheden bij Van Gelder zijn daarvoor gewoon te beperkt. „Het terrein achter de kade sluit gewoon uit, dat we hier groot scheepse laad- en loswerken voor derden krijgen. We zijn en blijven primair een papierfabriek”, aldus de heer Stomp. Ja, waarom niet. Noordzee Quick is wel een visrestaurant, maar 's-morgens kunt U er - heet voordelig - genieten van koffie metappelgebaK voor f 1,95 En het tweede kopje is gratis DIVERSEN WOENSDAG 26 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. volwassenen en jeugd 14.30-17.30. u. De K van KRO krijgt vanavond weer een speciale betekenis, als de derde afle vering van de Engelse serie naar de Fahter Brown-verhalen van G. K. Ches terton wordt uitgezonden (Nederland 1, 19.45 uur). De ITC heeft 13 verhalen van Chesterton bewerkt, uitgeverij het Spec trum heeft het oorspronkelijk materiaal nu samengebracht in één paperback. Er staat een achttal kleurenfoto’s uit de tv- serie in het boek. Wat echter belangrij- ker is: het is zoveel aardiger even vóór het slapen gaan zo’n ingenieus verhaalt je van maximaal 23 bladzijden te lezen dan om kwart voor zeven op de beeld buis het tv-aftreksel te aanschouwen. menlijk aan moeten werken. Als haven beheerder zijn de grenzen van het Am sterdams havenbedrijf eigenlijk te eng. Ook bestuurlijk zou het havenbeheer een grotere eenheid moeten vormen, maar zover zijn we nog niet”. Het zijn uit IJmuiden: dolomietsteenfabriek; K. werktuigkundige dienst; hoogovens; A. Koster, Est el; P. Lauwers, algemene dienst; B. Meijboom, railver- voer; J. Schoon, werktuigkundige dienst en G. Verbeek, kwaliteitsafdeling. Uit Velsen-Noord: H. J. Metten, alge mene dienst. Uit Beverwijk: L. J. Alders, bedrijfsdienst; F. van Arenthals, onder nemingsraad; G. van Berheveld, Cemij; C. A.M. Huyzendveld, bedrijfsadmini stratie; A. Z. Huyzendveld, centrale diensten; H. Kluft, Mekogproductie; H. L. Lina, algemene dienst en J. P. Zwart, Mekogproductie. Verder: J. Dekker uit Wijk aan Zee (havens); G. Oosterdijk uit Egmond Bin nen (werktuigkundige dienst); A. P. Po ver uit Heemskerk (centrale diensten); H. Brandsma en P. de Jong uit Alk maar (respectievelijk kwaliteitsafdeling en oxystaalfabriek 1); S. de Haan uit Schoorl (havens); S. Hartman uit Haar lem (Mekog productie); H. S. van Beek uit Amsterdam (Estel) en R. Hooiveld uit Eenigburg (kraandrijver). om klantenroof te i damse cargadoors. „Wij zijn geen com merciële haven en we hebben uitdruk kelijk af gesproken geen oneerlijke con currentie te plegen. Maar al vragen we dezelfde tarieven als Amsterdam, dan Ook de heer Tuiten meent, dat het bij Van Gelder zo’n vaart niet zal lopen. De mogelijkheden van de roll-on-roll-off- haven daar zijn maar beperkt wat be treft opslag en afvoer van goederen. „En als haveninstallaties efficiënter benut kunnen worden, hebben we daar over het algemeen geen bezwaar tegen”. DIVERSEN DINSDAG 25 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-21.30 u., jeugd 19-20.30 u. WOENSDAG 26 NOVEMBER Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeegd 14.30-17.30 u. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Dinsdag 20 u. „Moord in de Oriënt-Express”woensdag u.: „Sjors en Sjlmrtiie en de rebellen”. „Ik heb sindsdien meer begrip gekre gen voor de ideeën en leefgewoonten van anderen”, zei Abadi. Het creëren dit begrip in omgekeerde richting had veel meer het doel van het NCRV- team moeten zijn. „De tijd stond even stil” heeft, in het tweede seizoen, de vorm gevonden, er wordt met zorg aan gewerkt, maar als Jan van Hillo over de rechtszaak verlekkerd zegt: „Het was een show”, dan geeft hij weer wat deze constructie te veel was. A. J. Bos, Dusseljee, G. Jansen, BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: „Dokter Pulder zaait papavers”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestün, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen. Dage lijks geopend van 14 tot 17 uur. Galerie ,,’t Hart’, Koningin Wllhelminakade, dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 18 uur: expositie Paul van Buuren. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 16.30 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, van maandag t. m. vrijdag te bezichtigen van 10-12 uur. Velserbad, Briniostraat. Geoepend dinsdag van 20 u. tot 21.30 u. en woensdag van 6.45-8, 9.40-10.45 (dames). 13.30-14.30,A4.45-15.45 en 21.30- 22.30 uur. Instructiebad, Zeewijk, van 9.15 tot 10.15 uur: voor moeder en kind; van 14.15 tot 15 15 uur: vrij zwemmen. Gemeentelijk Sociaal Adviesbureau, spreek uren: woensdag van 11 u. tot 12 u. Spaarne- straat 2, tel. 19124, toestel 46. Speeltuin „In Veilige Haven”, Herenduin weg, geopend woensdag van 13.30 tot 17 u. Stichting Dienstverlening aan Bejaarden: Spreekuur dag. van 9 tot 10 u. Abelenstraat 1, tel. 12464. Alarmnummers, Politie 10923, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Velsen 16400. Santpoort 37050, Velsen-Noord 20750. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging: Spreekuur dag. van 9 tot 10 uur, Velserduin- weg 52 IJmuiden Tel. 11830. Filmhuis Velsen. Kanaalstraat, woensdag 20 u. „Céline et Julie vont en bateau”. De heer Stomp vertelt, dat het wel regelmatig voorkomt, dat een schip, dat bij Van Gelder moet zijn, ook lading heeft voor andere bedrijven. „Dan zijn wij bereid om het transport van die goederen ook te verzorgen”, zegt hij. Het is niet de bedoeling van Van Gelder om branche-vreemde artikelen in de haven te krijgen. De heer Stomp zegt hierover. „Wij zijn gespecialiseerd in zogenaamde forest-products”, alles wat met hout te maken heeft. En we hebben een outilla ge, die niet helemaal met onze Van Gelder-activiteiten gevuld wordt. Daar om willen we gewoon derden de moge lijkheden geven om van die outillage gebruik te maken”. en 21.15 De heer Rutten zegt wel: „Zelfs tegen een aantal incidentele laad- en loswerk zaamheden hebben de bonden wel eens geprotesteerd, onder andere toen er ca ravans bij Van Gelder werden geladen. Als er grote concurrentie aan de Am sterdamse cargadoors wordt aangedaan, zou dat ernstige weerstand kunnen op roepen van bonden en cargadoors. Daar zou Rijkswaterstaat ook een stokje voor moeten steken”. De heer Rutten is echter niet al te bezorgd. Een complete roll-on-roll-off- haven kost vele miljoenen en de moge lijkheden van Van Gelder zullen dus maar bescheiden zijn. „Van Gelder zal de laatste zijn om met dumptarieven te gaan werken”, aldus de heer Rutten. Wat de uitwerking van de mogelijkhe den, die Van Gelder biedt kan zijn, kan hij niet voorspellen. Dat hangt vaak af van de wijze van bevrachting van de schepen. „In het algemeen is het zo, dat het voor een schip goedkoper is om zo snel mogelijk de haven weer uit te kunnen en dus niet door te hoeven varen naar Amsterdam, maar voor de klant is het vaak prettiger, als de goede ren zover mogelijk het binnenland in gebracht worden”. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Het verborgen geweer’’, 19.30 u. „Roma”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Dokter Pulder zaait papavers”. TENTOONSTELLINGEN openbare bibliotheek Kerkstraat 44. Exposi tie schilderijen en kleinplastieken van Bets van Wezel; geopend tot eind november tij dens openingsuren. Sociëteit Alpha, Moensplein. Expositie „Het Franse landschap” met schilderijen van zes IJmondiale kunstenaars; geopend tot 20 de cember. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN DINSDAG 25 NOVEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 openbare begrotingsbehandeling. Café Sport, Kerkstraat. 20u. kontaktavond volièrevereniging Vogelvreugd. Slof, Raamveld. 20 u. klaverjassen. Zwanenest, Dommelsingel. 20 u. Suriname- avond van KGIJ. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Labyrinth, Raamveld. 20.30 u. project „vreemde verschijnselen”. WOENSDAG 26 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kulkensweg. Geopend 7-10. 12.30-13.15 en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot 11 en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 31, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Café Sport, Kerkstraat. 15-17 u. receptie algemene bejaardenbond (15-jarig bestaan). Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 14 19.30 u. openbare begrotingsbehandeling. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Labyrinth Raamveld. 20.30 u. project „vreemde verschijnselen”. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14- 17.30 u Amstelstraat 44: volwassenen en, jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummer. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Van de zijde van Hoogovens deelt men mee, dat men zich altijd aan dit principe heeft gehouden. Alleen inciden teel kunnen andere schepen bij de ha vens van Hoogovens terecht en dan nog alleen als het om een vorm van hulp verlening gaat. „Zelfs de ertsaanvoer voor het Duitse partnerbedrijf Hoesch loopt niet via de havens van Hoogovens, hoewel dat incidenteel wel eens kan voorkomen”, aldus een zegsman van Hoogovens. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Gold”. DIVERSEN DINSDAG 25 NOVEMBER Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. klaverjassen. Progress-societeit. Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 26 NOVEMBER Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-societeit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Schuilhoek, Bronckhorststraat. 20 u. discus- sie-avond over beginselprogramma. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 14.30-17 u. Alarumnummers. Politie 39111, brandweer 32131, milieuklachten 9600 Ineens stond Jan van Hillo in een wild overhemd (met een drakenmotief) in Singapore. Het programma heet „De tijd stond even stil”, en het ging gister avond om Bertha Hertogh. In 1950 was zij wereldnieuws: opgevoed in een mo hammedaans milieu, opgeëist door haar Nederlandse ouders. Jan van Hillo re produceerde in zijn programma, onder regie van Leen Timp, de zaak zeer gede gen en aantrekkelijk. Hij ging er zelfs, met dat wilde overhemd in zijn koffer, voor naar Singapore, waar de ex-echtge- noot (toen 21 jaar oud) van Bertha Her togh werd opgespoord. Wonen de wijzen dan toch alleen in het Oosten? Het was deze mansur Abadi die aan „De tijd stond even stil” even de dimensie gaf die het programma moet hebben: de aandacht vestigen op de diepere, nooit verganke lijke waarde van actuele gebeurtenissen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Woensdag 20.15 u Publiekstheater met „Majoor Barba ra”. muziek Concertgebouw (L. Begijnestr.) 26.15 u.: Concert door Marinierskapel v. d. Kon. Mari ne o.l.v. J. P. Laro. Kult, café de Egelantier (Gr. Heiligland 61). 21.30 u.Trio Jan de Bas. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en, 21.30 u.: „Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Woensdag 13.30 u.: ,,’n Snoepie van ’n hond”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Halleluja voor een paar vuisten”, 14 j. Lldo (Houtplein) 14 en 20 u.„The wild bunch” 18, j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14. 19 „French Connection 2”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 18 en 21.15 u.: „Meisjes, die ’t in de vingers hebben”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: Lenny”, 18 j. Studio (Gr. Markt). 19 en 21.15 u.: „De nachtportier”, 18 j. Woensdag 14 u Popeye festival”, a.l. 9 1 -,'j. lü Lj rt- 4* t 'S S 2 7;: lm'1!1 sO -1. Jn afeMWig» -

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7