Geen tijd Wandelend biervat” als klokkenluider tao’ifepoftierechter luxe DE ROOM I PCTItfiys hubo r ►11^ WILMS FLOET leg planken 9 „Onbegrijpelijk hard standpunt I’ van G.S. over de woningbouw |p r ster hub» verstelbaar wandsysteem 1 aanbieding 55 Burgemeester drs. J. Reehorst van Velseu 99 VELSEN-1JMUIDEN Ontevredenheid over sportkeuringen BEVERWIJK DENK BIJ UW SINT NICOLAAS- AANKOPEN EENS AAN BONT 1L ■i 8 DONDERDAG 2 7 NOVEMBER 197 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 9 Kennemer Theater II Luxor City Kennemer Theater I Klokkenluider BURO's vanaf 98 95, LADENKASTJES v.a. Voor leuke -s* geschenken TASSEN - PORTEMONNEES - PORTEFEUILLES - HAND SCHOENEN - AUTOVACHTEN - POUFS VAN RUNDERHUID - LEREN GESCHENKENHOEK Hubo-van den Bos Zeeweg 220 - IJmuiden Tel. 02550-10188 HANG- en LEGKASTEN va 115 Psychologie Voorhaven Gasdief Gehandicapt Stadsschouwburg Emmers bier „Slettebak” Films b ote fcDb en een de (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) O (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) '7 i 1 PLEIN 19453, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier an en ar ze KENNEMERLAAN 65 IJMUIDEN (Wilms Floet) boekensteundragers links rechts 6,55 p. stel boekensteunbeugels 4,60 p.paar 15 cm 20 cm 25 cm 30 cm 35 cm 40 cm 1.50 p.stuk 2,30 p.stuk 3.50 p.stuk 5,35 p.stuk >ei- Be- kan Cor lan, tijd aar Het is goedkoper dan u denkt en geeft langer plezier. Als extra surprise: Bij aankoop van een bontmantel EEN NERTS-STAART-HOED CADEAU. Voor een eenvoudig boekenrek ot ingewikkelde wandcombinatie, alles is mogelijk. R /lllllUzLt in le ik el, ir- ve De agenda van Luxor ziet er voor de TOp de i in dets be- elf k.ae~ rme kan het gen Na orui en van Cor de i7er- sn. 53- er »el h- per paneel X MARKTPLEIN IJMUIDEN. er u- e- b- an sn sn ve iw an „Ik mis de psychologische werking”, aldus de Velsense burgemeester. „Van de teruggang wordt gewoon gezegd: wees maar stil, want je zou er toch aan moeten wennen. Dat is een redenering van niks. Het gaat erom, dat we als bestuurders de moed erin houden en enige honderden mensen per jaar, die nieuwe leiding gelegd van de afsluit- kraan naar z’n gastoestel”. Met deze opmerking van mr. Vink werd bij ver stek de verdachte het geval ingeleid van de 26-jarige opperman uit Beverwijk die via een eigen-bouw leiding gas had ge stolen. De zaak kwam aan het licht door een gasluchtalarm. De man, zo verklaarde mr. Vink, had de slang van een fietsbin- nenband gemaakt. „Ontstellend gevaar lijk”, zo sprak de politierechter, „door de hoge druk en de ondeugdelijke verbin dingen is lekkage ontstaan. Als de bin nenband had losgelaten zou er explosie gevaar voor het hele flatgebouw zijn otnstaan. Het is ondoordacht, als je met zoveel mensen in een flat woont”. De officier eiste 100 gulden boete of vier dagen hechtenis. Mr. Vink oordeelde conform de eis en voegde daarbij veer tien dagen voorwaardelijk, afgaand op de ernstige gevolgen die dit soort zaken kunnen hebben. IJMOND. Loco-burgemeester ir. J. Camfferman van Beverwijk kon nog geen reactie geven op de nota Uitgangspunten voor het Noordzeeka- naalgebied. De gemeenteraad van Be verwijk behandelt juist deze dagen de begroting en in het toch al gehandi capte college van B. en W. van Be verwijk geen burgemeester en een wethouder ziek had men nog geen tijd gehad om de nota in te zien. Velsens eerste burgeer vindt, dat de keus, die gemaakt wordt, Hoogovens of Voorhaven planologisch gezien wel een juiste is, maar „het gaat om heel ver schillende dingen voor Nederland en voor Amsterdam. Dat komt er in de nota niet goed uit”, aldus burgemeester Reehorst. De burgemeester zegt verder: „En het enige argument van G.S. is het behoud van tet agrarisch gebied. Ik begrijp daar niets van. Het zijn zulke kleine vlekjes, die we willen bouwen in dat grote agrarische gebied. En G.S. zeggen zelf, dat de woningbouw in Alkmaar onvol doende is. Ze lossen dat op door te verwijzen naar Heerhugowaard en Scha- gen. omdat het maar om enkele honder den woningen gaat. Als het dan om zulke kleine hoeveelheden gaat, dan had de bouw ook wel bij ons gekunt”. Tijdens de vroege zondagmiddagvoor- stelhng wordt ook een klassieke film gedraaid: Walt Disney’s „101 Dalmatiërs”. hier persé moeten wonen, kunnen hel pen. We hoeven die woningen niet alle maal tegelijk te bouwen, maar kunnen ze uitspreiden over een lange termijn. Zo’n psychologisch steuntje hebben we gewoon nodig”. Voer de klassieke western „My name is nobody” van regisseur Serge Leone met als acteurs Henry Fonda en Te rence Hill zijn de hele week twee avondvoorstellingen en een zondagmid- dagvcorstelling (16.15 uur) gepland in het Kennemer I. De Sade’s „Justitie” draait als film in de nachtvoorstellingen van vrijdag zaterdag die om half twaalf begint. gemakkelijke montage onbeperkt uit te breiden en te wijzigen grote draagkracht door hoogwaardig materiaal ruime keuze in houten en kunststof legplanken (meubelpanelen) naar keuze in mat zwart of mat wit wandrall 50 cm 80 cm 125 cm 180 cm plankendragar* 3,05 p.paar 3,25 p. paar 3,60 p.paar 4,05 p. paar 4,70 p. paar 5,05 p. paar plankandragers draagkracht 60 kg 50 cm 10,60 p. paar Volgens de getuigenis van de werk tuigkundige had zijn „buurman” zich als eerste agressief opgesteld, had geschol den en hem geschopt. Als reactie daarop zou hij geslagen hebben, waarop de bouwkundige viel en hierbij zijn enkel brak. De bouwkundige beweerde direct te gen zijn enkel te zijn geschopt, waar door de breuk ontstond. Als ongelukkige samenloop van omstandigheden bleek het een driedubbele breuk te zijn die mede door infecties, tot vijf operaties en uiteindelijk een stijf gewricht leidde. De bouwkundige, die tijdens de zitting de monstratief met zijn zere voet boven de tafel op een kruk leunde, zal nog zeker een half jaar met twee krukken moeten lopen. Hard lopen bijvoorbeeld zal er voor hem niet meer bij zijn. hij rger titel Jan c in rind ’ens r te caar met >an- t”. men nuit lad- gaat met ■ren, torn, Een omt, j in igen een bezig”. Ten onrechte wordt in de nota volgens de heer Reehorst niet gesproken over de elektrische centrales en over het plan Zeebad in Velsen. Hij zegt: „Velsen is kandidaat voor een tweede centrale of in ieder gevaJ uitbreiding van de PEN- centrale en dat zal voor de IJmond ook een milieubelasting geven. Daar is geen woord over te vinden in de nota”. Het plan Zeebad hadden G.S. minstens even kunnen noemen in de nota, vindt hij. „Wat betreft de verkeersverbindingen ben ik blij, dat G.S. blijven staan achter de nt'odzaak van de Wijkertunnel onder het Noordzeekanaal door. Van een apar te busroute kan natuurlijk alleen sprake ziin, als de Wijkertunnel er ligt. Ook de rondweg rond Beverwijk heeft weer een accent gekregen.” Wat dat betreft dus alleen positieve geluiden van de burge meester. Over de Amsterdamse haven zegt hij tenslotte: „De zin: er is eerst een beter inzicht in de gevolgen van stabilisatie en teruggang nodig. Immers het proberen te keren van ontwikkelin gen, die niet te keren zijn ten koste van grote offers, (de Voorhaven) is een weinig zinvolle zaak; die zin raakt de ke-n van de zaak. Daar ben ik het van harte mee eens. We moeten eens gaan zoeken naar alternatieven en niet maar blijven gokken op een Voorhaven”. Beide heren bleven bij hun standpunt’ waarna mr. Schilder constateerde dat het niet bewezen was dat de trap de enkelbreuk had veroorzaakt. „Ik geloof dat weinig getuigen de waarheid hebben gesproken”. Voor de geweldpleging in de vorm van de trap eiste hij 150 gulden boeft. Omdat geen enkel feit bewezen was, pleitte de advocaat van de werk tuigkundige voor vrijspraak. Mr. Vink wilde nog geen uitspraak doen en een medische verklaring over de oorzaak van de enkelbreuk hebben. Hij gaf de zaak over aan de rechter-com- missaris. „Dit hebben we nog nooit gehad. Bij deze man is, omdat hij niet betaalde, het gas afgesloten en om toch op tijd z’n eitje te unnen bakken heeft hij zelf een Hij zegt verder: „Een beperkte contai- neraccommodatie in IJmuiden heb ik wei zien aankomen, het is het enige, dat er van de Voorhaven is overgebleven. Daar is altijd over te praten. Bovendien is Van Gelder ai met een soort aanzetje i 4 Een voetbalpartijtje óp een pleintje in Velsen heeft ertoe geleid dat de 53- jarige bouwkundige uit deze gemeente de rest van zijn leven met een stijve enkel gehandicapt zal zijn. De man had niet meegespeeld, maar onenigheid met de voetballer (een werktuigkundige die met zijn zoontje aan het spelen was) heeft dit triest resultaat gehad. De bouwkundige had de werktuigkundige voor het gerecht gedaagd omdat deze hem tegen de enkel zou hebben getrapt. Dit na een waarschuwing van de bouw kundige niet met de voetbal tegen zijn nieuwe auto te schieten. Een wolvekop en een prachtig vrou wen'ij f, deze beschrijving geldt de hoofdpersoon uit de film „Hannah, the queen of vampires.” Deze film is in de avondvoorstelling van zaterdag en zon dag in de Stadsschouwburg te zien. Een griezelfilm, nu eens met een vrouw als griezel in de hoofdrol. Een korte inhoud: na ”00 jaren wordt het graf van Han nah, de jonge bruid van koning Lode- wiik II op het vampiereiland geschonden door een Engelse professor. Tijdens zijn onderzoeken wordt de professor door de zware sarcofaag verpletterd. A's de zoon van de professor op het eiland komt om zijn vader te ozeken en te begraven, ontmoet hij tegenstand bij de inboorlingen. Meh is bang dat de tijdloze Hannah zal worden bevrijd, met alle gevolgen van dien. De zoon zet door en dan beginnen de moeilijkheden. Onder het waakzaam en welwillend oog van de wellustige Hannah zaaien vele geheimzinnige schepselen dood en verderf over het hele eiland. Het is de vraag of zoon Chris deze moeilijkheden tot een goed einde weet te brengen. De gelaarsde kat als krachtpatser” is de titel van een Japanse tekenfilm, die zondag om half drie wordt vertoond. Een mooi kattenverhaal, over een kat tenbel d die zó goed is dat hij zelfs muizen laat leven. Dat dit ongenoegen geeft bij zijn soortgenoten, lijkt een duidelijke zaak. Ook in Beverwijk wordt voor tweede week „Dokter Pulder zaait papa vers” vertoond. Met op vrijdag en zater dag twee avondvoorstellingen en de zon- dagmatinee voor deze film gereserveerd, staat Dokter Pulder als enige film op het programma van Kennemer II. Mr. Vink suggereerde dat beide vrou wen toch verstandiger zouden moeten zijn en vond het zonde om met naaste buren ruzie te maken. Hij vond dat de ruzie maar over moest zijn, maar geen van de vrouwen bleek bereid de strijd bijl te begraven en zoals mr. Vink zei goede vrienden te worden. Mr. Schilder wilde er verder geen woorden over vuil maken: „Dergelijke snertzaken vind ik zonde van m’n tijd. Mensen moeten toch verstandiger zijn”. Hij achtte het strafbare feit bewezen en vroeg 75 gulden of drie dagen. Op aan drang van de advicaat (om te voorko men dat de rancune tussen de twee vrouwen toeneemt) veroordeelde mr. Vink de vrouw voorwaardelijk tot 75 gulden boete, met een proeftiM van een jaar, opdat „over een jaar de rust zal zijn terug gekeerd”. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „Ik pak een mes en ik steek je overhoop”. „En ik ga jou ach terna en ik schiet je voor je raap”. Deze woordenwisseling tijdens een door drankgebruik hoog opgelopen ruzie had in juli plaats tussen een 53-jarige meu- belspuiter uit IJmuiden en zijn schoon zoon, die bij hem inwoonde. De schoon vader had het bij het dreigement gela ten, maar de 23-jarige schoonzoon haal de uit zijn kamer een geladen zware luchtbuks en schoot ermee. Op tien meter afstand werd het schot gelost en het miste, hetgeen ook de bedoeling was. Zo verklaarde de verdachte woensdag morgen voor de politierechter. In antwoord op de vraag van de Haarlemse politierechter mr. Vink ver klaarde de verdachte dat hij inderdaad agressief werd van drank. „Om die re den”, zo zei hij, „ben ik er ook mee gestopt”. Hij zei hierbij te worden bijge staan door zijn schoonvader, met wie de ruzie inmiddels was bijgelegd’ Mr. Vink informeerde geïnteresseerd naar het verder verloop van de schiet partij. Het „slachtoffer” verklaarde dat er eigenlijk van geen bedreiging sprake was, omdat hij als eerste initiatief had getoond een wapen ter hand te nemen. Door het schampschot uit de buks had hij slechts een blauwe plek opgelopen, Voor zondag tot en met woensdag is „Vrouwenroof” op het programma gezet, waarin ondermeer Peter O’Toole hoofdrol speelt. De film handelt over de ontvoering van vijf rijke meisjes door Arab.sche terroristen. Hoe dit avontuur verloopt en door leden van de Israëli sche veiligheidsdienst wordt aangepakt, heeft internationale inmenging tot ge volg. Er wordt uiteraard een oplossing gevonden, een politieke oplossing in het filmverhaal, waardoor de commerciële beiangen uiteraard geen gevaar zullen lopen. VELSEN Burgemeester drs. J. Reehorst van Velsen is duidelijk teleurgesteld over de Nota van Uitgangspunten wat betreft het woningbouwprobleem. „Ik had de verwachting, en daar waren ook aanwijzingen voor, dat men een wat minder hard standpunt zou innemen. Dat blijkt volstrekt niet het geval. De bouw in de Velser- broekpolder, bij Beverwijk, ten oosten van Rijksweg 9 en zelfs in Vijfhuizen wijzen G.S. zonder meer af. Het is een vreemd hard standpunt. Ze hadden op dit punt echt het beleid moeten bijsturen. Ik heb er echt geen vrede mee, dat we als Velsen naar 55.000 inwoners teruglopen”. hetgeen geen enkele reden bleek te zijn om rancuneus te worden. Vader en schoonzoon verklaarden eensgezind dat de verhoudingen in huis weer normaal waren, zelfs waren verbeterd. Met als tenlastelegging poging tot doodslag, althans zwaar lichamelijk let sel eiste officier van justitie mr. Schil der een geldboete van 100 gulden of vier dagen hechtenis en veertien dagen voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr. Vonk vonniste conform vooral omdat de verdachte al vijf dagen hech tenis had uitgezeten. „Een promillage van 2,76, dat is onge hoord. Ik kan met niet voorstellen wat voor plassen bier daar tegenóver moeten staan? Emmers, emmers vol”. Zo sprak mr. Vink tegen de 23-jarige stucadoor uit IJmuiden die in de nacht van de Een 27-jarige dakbedekker uit Heems kerk stond terecht omdat hij in augus tus met opzet de ruitjes van de Neder lands Hervormde Kerk in Heemskerk had ingegooid. De verdachte gaf toe dat hij dat had gedaan, om binnen te komen en de klok te kunnen luiden. Hij was daar in geslaagd en werd nu geconfron teerd met de schadepost van 217 gulden. „U was zeker dronken?”, informeerde mr. Vink, „en hoeveel had u op?”. Het antwoord, veertig pilsjes, was voor mr. Vink aanleiding de man te waarschuwen met zoveel drank op niet van het dak te vallen en ten tweede aan zijn gezondheid te denken. „Als u zo doorgaat”, sprak mr. Vink, naar aanlei ding van de opmexking dat de dakbe dekker per week 150 gulden in de kroeg besteedt, „dan kunt u over tien jaar het werken wel vergeten. Je gaat zo ten gronde. Een wandelend biervat van 27 eerste juli, onder invloed, was gaan joyrijden met een vrachtauto van zijn baas. Hij ramde een lichtmast en wilde doorrijden, maar op dat moment was hij al gesignaleerd door de politie. Daarna werd de vierde overtreding geconsta teerd: de stucadoor was niet in het bezit van een rijbewijs. De botsing met de lichtmast had een schade van 1000 gulden veroorzaakt. De schade aan de vrachtwagen liep op tot 600 gulden. Over het hoge alcoholpercentage in zijn bloed verklaarde de verdachte dat hij overdag al het was toen erg warm op de bouw een hoeveelheid bier had gedronken, terwijl hij ook ’s avonds de verjaardag van zijn schoon vader had gevierd met de nodige hoe veelheid alcohol. Gebaseerd op wat de officier en de politierechter „ernstig misbruik van al cohol” noemden, werd 14 dagen hechte nis geëist én gevonnist, met daarbij een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Een 27-jarige vrouw uit IJmuiden moest voor de politierechter verschijnen omdat haar 29-jarige buurvrouw een aanklacht wegens beleding ha* inge diend. Zij zou haar buurvrouw: „Hoer, slettebak” en „je moet op je rug liggen” hebben toegeroepen. De verdachte gaf toe „hoer” en „je moet op je rug liggen” te hebben gezegd, „want ze lag de hele zomer te zonnen”. Ter verdediging van haar uitspraken zei de vrouw: „Zij schold altijd op mij, spuugde naar mij en naar mijn kinde ren. Bovendien maakte ze altijd ruzie over de kinderen omdat ze niet wilde zien dat haar kinderen ook wel verkeer de dingen doen”. met koto edelfineer (meubelpanelen) lengte: 250 cm breedte naar keuze 20,25,30,40, 50 of 60 cm. Vanaf He. is niet merkwaardig te noemen dat Haanstra’s „Dokter Pulder zaait pa pavers” ook in Velsen wordt geprolon geerd. Voorlopig zal deze film tot vol gende week woensdag blijven draaien. Voor de zondagmiddagvoorstelling staat „Schiet jij of schiet ik” op het programma. Een wild-westfilm, met muziek van de Les Humphries Singers, over de strijd tussen de „Weduwenben de een vrouwenbende dus en de concurrerende bende van de gebroeders Sl'm en Bud liefde. Een vrolijke film, met veel roofovervallen en schadeloze schoten hubo VELSEN. Tijdens de commissiever gadering Volksgezondheid woensdaga vond, deelde één der commissieleden mee dat er ontevredenheid heerste bij het bureau sportkeuringen. Het verloop onder de artsen zou zeer groot zijn, vooral omdet omringende gemeenten voor een sportkeuring meer betalen dan Velsen. „De stichting” is wel opgericht, maar er is geen bestuur”, zo deelde het commissielid mee. Wethouder Th. C. Witte beloofde de zaak te onderzoeken. jaar”. Tegen de Heemskerkenaar werd 150 gulden of zes dagen hechtenis en beta ling van de schade geëist. Hij werd veroordeeld tot 100 gulden of vier dagen en de vordering tot betaling van de schade werd toegewezen. komende week als volgt uit: vandaag tot en met zaterdag (plus zondagmiddag) „The big boss’, een Chinese vechtfilm over drugsmokkel, moord en andere ge heimzinnige gebeurtenissen, met specta cular e gevechten en een voorspelbaar einde. *- .’4

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9