Haven ts Statenleden op bezoek bij Hoogovens Aktiegroep Baandert to (fe vishal r. Zware eisen in heroïnehandel hield receptie Na éénentwintig jaar afscheid van mevrouw Broek-Smakman Algemene Bond van Bejaarden Poging tot inbraak mislukt Aktuele mode-tip £J vraagt om opheldering I I f - ta* modieuze St. Nicolaas- geschenken lammerts herenmode -.•v A M 1 VIJFTIEN JAAR VOORZITSTER SECTIE ZANG VAN DE VELSER GEMEENSCHAP UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN Decentralisatie Kort IJmondnieuws woonwagencentra moeilijke zaak v 5 ■i r NIEUWS UIT STAD EN STREEK V R IJ D A G 28 NOVEMBER 1975 n iteit Gemeente scheept ons met schone beloften af” Pakkans Schiphol Zaanlandse Hout Import b.v. Kalverstraat 1-3, IJmuiden. IJmuiden, Kennemerlaan 36 Tel. 02550 -144 53 foonH 10- „BRANDENBURG” v -5., aanbouwkeukens j - - A (ADVERTENTIE) IJ S.F Willem Rotterdam; Dania, Altair, Rotterdam; Hektrawler (ADVERTENTIE) van (Van onze rechtbankverslaggeefster) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) Mr. Wooldrik zei in zijn requisitoir BEVERWIJK Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan hield de elfhonderd leden tellende Algemene Bond van Be jaarden, afdeling Beverwijk, woensdag middag een receptie in de zaal van café Sport. Mevrouw Broek wisselde daarna van stoel met de nieuwe voorzitter en ging zitten, verzuchtend: „No, ik geloof dat ik nu uitgepraat ben”. Keukens kompleet geïnstalleerd! Naar 't unieke keukenadres. Want daar vindt-ie de oplossing van al zijn keuken- problemen. Daar kiest hij uit een groot aantal keukens en mogelijkheden. Hij vindt er o.a. de befaamde ALNO-keukens. Uitgekiend. Praktisch. En niet duur. Hij vindt er trouwens meer. Tegels bijvoorbeeld, in alle maten en kleuren. En hij vindt er de vaklui, die dat allemaal haarprecies installeren. Snel, goed en op tijd. Kom ook naar dat adres. Da’s voor u wel zo gemakkelijk. Ladder omgewaiad Tijdens zijn werkzaamheden aan een perceel aan de Valeriuslaan in Driehuis werd een 28- jarige schilder uit Velsen getroffen door een omwaaiende ladder. De ongevallen dienst vervoerde hem daarop met hoofd letsel naar het Zeewegziekenhuis. Telefoon (02550) 10543 Showroom geopend: maandag t/m vrijdag van 8 tot 12 uur en van 13 tot 18 uur zaterdags van 14 tot 16 uur 's avonds na afspraak. Het belang van de inrichting van het St. Aagtenbos voor recreatiedoeleinden, bepleit door ondermeer de socialist Me nist, onderkende hij. Zolang het tracé van Rijksweg 16 niet is vastgesteld, wilde hij met het maken van definitieve plannen maar liever wachten. Vrijdag gearriveerd: Kent Shore, Cont Plat, IJmuiden; Ac clivity, Thames; Pass of Clenclunie, Grangemouth; Rebris, Sarpsborg; Johann Blumenthal; Leningrad; Markus, Rotter dam; Risnes, Rotterdam, IJmuiden. In september/oktober reisde het drie tal per vliegtuig van Kuala Lumpur (Maleisië) via Moskou en Italië naar Parijs. Vandaar gingen ze per trein naar Amsterdam. Ze gingen individueel op stap maar onderweg sloten ze zich bij elkaar aan. Twee van hen waren de echte koeriers die de heroïne vervoerden, de derde een soort „controleur” die de zaak in de gaten hield, contacten zou regelen etcetera. In de Franse hoofdstad namen ze de trein naar Amsterdam. Gisteravond hebben de leden van de Beverwijkse afdeling feest gevierd in de sporthal. Aan het programma werkten vele bekende artiesten mee en het be jaardenkoor Humanitas. De groep verzoekt het college nog maals met klem bij het overleg over de verkeersproblematiek op de Baandert te worden betrokken. Tevens Spreekt men de hoop uit, dat op korte termijn reeds maatregelen ter verhoging van de veilig heid op de Baandert zullen worden ge troffen. Een straf van twee tot vijf jaar dwang arbeid op een eiland zou, aldus de raadsman, helemaal niets bijzonders zijn. Tijdens de afscheidsbijeenkomst voer de A. van der Wijst als voorzitter van de Velser Gemeenschap het woord. Hij typeerde mevrouw Broek als een vrouw die niet altijd op de voorgrond trad maar van wie iedereen goed wist waar ze precies zat en waarom ze er zat „Bij haar was de zaak in goede handen”, aldus Van der Wijst. Het gezelschap kwam rond twee uur bij Hoogovens aan en werd ontvangen door de voorzitter van de directie IJ muiden, dr. M. Albrecht. De heer Al brecht hield een inleiding over de mi- lieu-hygiënische en planologische aspec ten van het bedrijf. Daarna volgde een rondgang langs de diverse afdelingen en fabrieken. Aan het eind van het bezoek volgde er een discussie tussen de com missieleden en een forum, bestaande uit dr. Albrecht, ir. G. Wilmink, ir. F. Ma- thijsen Gerst, ir. W. van Someren en ir. E. de Vries van Hoogovens. De studies omtrent een mogelijke uitbreiding van het bedrijf tot een produktie van elf miljoen ton staal vormden geen onder werp van het gesprek. haar voorzitterschap van de sectie zang heeft mevrouw Broek heel wat hoogte punten meegemaakt en meegeorgani seerd in Velsen. De koorzangen bij even ementen als de opening van de haven mond, het nieuwe stadhuis in ’65 de Velsertunnel en straks bij de viering van 100 jaar Noordzeekanaal, zijn niet in de laatste plaats door de inzet van deze vitale voorzitster tot stand geko men. „Wij menen hieraan nog toe te moeten voegen”, zo schrijft de groep het college, „dat wij niet inzien waarom bewoners niet deskundig genoeg zijn om mee te denken over complexere problemen, hier bij aantekenend dat al de deskundigheid van de andere kant in de afgelopen drie a vier jaar niets aan de situatie heeft veranderd”. De groep trekt hieruit de gevolgtrekking, dat zij door de gemeente „met een aantal schone beloften wordt afgescheept” zonder dat hierop van de kant van de bewoners enige controle kan worden uitgeoefend. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Aktiegroep Ver keersveiligheid Baandert voetl zich door de gemeente Heemskerk met een kluitje in het riet gestuurd. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders concludeert de groep dat betrokkenheid van de bewoners bij de verkeersproble matiek op de Baandert door het ge meentebestuur „blijkbaar niet op prijs wordt gesteld”. Deze conclusie leidt men af uit het feit, dat het college na in een I eerder stadium een gesprek met de ver- I gesprek met de verkeerscommissie te I keerscommissie te hebben toegezegd de I aktiegroep nu schrfitelijk heeft laten I weten, dat zo’n gesprek „mogelijk niet I zin vol zou kunnen zijn”. De opsporingsactiviteiten moeten ver hoogd worden en er moeten hogere straffen zijn dacht hij zij het nog niets in vergelijking met de zware Ma leisische straffen, waar lijfstraffen nog normaal zijn. Hij wees ook op het sys teem van de handel: een gespreid risico. Minder risico voor de grote baas in Singapore, wat meer voor de man van de tweede garnituur (de begeleider, con tactlegger in den vreemde) en het mees te gevaar voor de koeriers. Het verschil in eis was al naar gelang hun aandeel. (Van een medewerker) IJMUIDEN Aan de donderdagmarkt werd aangevoeld: 12 800 kg. tong; 109 kisten tarbot en griet; 826 kisten kabeljauw; 345 kisten koob is; 152 kisten schelvis; 359 kisten wij tuig; 935 kisten schol; 26 kisten schar; 602 kisten haring; 235 kisten di versen. Prijzen in guldens: Per 1 kg.: tarbot 11,68-10,96; grote tong 15,70-14,51; grootmiddel tong 16,10- 15,13; kleinmiddel tong 12,68-11,88; tong een 10,81-10,09; tong twee 9,75-9,09. Per 10 kg.: tarbot 352-210, griet 245- 140; kabeljauw een 192-156; kabeljauw twee 260-184; kabeljauw drie 184-140; kabeljauw vier 140-92; kabeljauw vijf 98 56; koolvis een en twee 101-80; kool- vis drie 110-84; koolvis vier 90-49; blan ke koolvis een 140; blanke koolvis drie 140 120: blanke koolvis vier 90; schelvis een 142, schelvis twee 130; schelvis drie 90-56; schelvis vier 74-56; schol een 92- 84; schol twee 94-88; schol drie 92-82; schol vier 77-65; wijting een 64; wijting twe? 67; wijting drie 64-42; haring een 24; haring twee 25,80-19,20; schar 108-52; grote hake 290; middel hake 240; hake een 220-200; hake twee 174; hake drie 168; hake vier 90; grote leng 108; kleine leng 84, zandspiering 30; tongschar 204; poontjes 62-45. De besommingen waren: IJM 30 11 706,-; VD 6 9.900,-; VL 112 5.000,- VL 121 26.000,-; VL 131 11.300,-; KW 88 ƒ39.000,-; KW 4 7.000,-; KW 113 30.000,-; KW 175 52.000,-; KW 187 ƒ31.000,-; KW 189 44.000,-; KW 194 ƒ26.000,-; sdh 256 39.000,-. Spanvis sers KW 33 en KW 180 ƒ6.800,-; KW 167 en WR 32 ƒ3.600,-; UK 17 en UK 56 ƒ7 600,-, UK 18 en UK 23 ƒ7.900,-; UK 48 en UK 78 ƒ9.000,-; UK 107 en UK 200 5.900,-; UK 135 en UK 145 7.900,-; UK 208 en UK 236 12.000,-, VD 54 en VD 77 10.000,-. Donderdag gearriveerd: Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Cly- menia, Rouaan; Salvinia, Perth; Gulf Fleet 7, Cont Plat; Robin 3, Cont Plat, IJmuiden; Gazelle, Ala, Beverwijk; Cal- chas, Rotterdam; Tagro, Pur, Velsen; Barendsz, Avonmouth; Hai, Bremen; Bismarckstein; Antwerpen. v-v' a s- tegen de van de 1 Dat bood de voorzitter gelegenheid zijn mede-bestuurders te bedanken en ook verschillende verenigingen en orga nisaties waarmee men samenwerkt, zoals de visclub ’tKarpertje, het bestuur van de oude Slof, oud-bestuursleden en me de-oprichters van wie er enkele aanwe zig waren, het comité Uitgaansdag Be jaarden en de afgevaardigden van de afdeling IJmuiden die mede de stoot heeft: gegeven tot de oprichting van de Beverwijkse afdeling. Een vertegenwoordiger van het hoofd bestuur legde de nadruk op het feit, dat de bond in de eerste plaats een strijdor ganisatie is, naast de ontspannende en gezellige activiteiten die de meeste afde lingen voor hun leden organiseren. ■Daarbij gaat het de laatste tijd niet alleen meer om materiële zaken, maar ook om medezeggenschap in het maat schappelijke en politieke gebeuren. Woorden van gelijke strekking sprak raonvoorzitter E. Sanders, die tevens voorzitter is van de afdeling in Velsen- Noord. en maakten toen een kapitale fout' Ter wijl een taxi hen naar Schiphol bracht vroegen ze de chauffeur te stoppen zo dat ze de bezwarende koffers weg kon den gooien. De man reed door en deed meteen op Schiphol aangifte. Daarna kon ook nummer drie worden opge spoord. In de koffers zaten heroïnéspo- ren en een van de drie was verslaafd en had een eigen voorra dje bij zich in een buisje. In de hotelkamer werd twee kilo heroïne onder het plafond gevonden, vooral dankzij een brief van één van de mannen naar de grote baas in Singapore over afzetproblemen. In totaal moet er op z’n minst vijf pond het land zijn binnengekomen. Mis schien meer, misschien was er al wat verhandeld, maar dat was niet precies vast te stellen. In de dagvaarding stond 5 a 10 pond. (Van eea onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De plannen om te komen tot een decentraMaatie van de regionale woonwagencentra adtrfte wet houder Hoogeboom een ..moeffijk» zaak”. Door de sociale werkers binnen het Heemskerkse centrum is afgelopen zomer een enquête gehouden, waarvan het resultaat op korte termijn tegemoet kan worden gezien. Wethouder Hooge boom waarschuwde de raad woensdag avond echter voor het nemen van over haaste beslissingen. Dat de Sociale Dienst van Beverwijk onderbezet zou zijn, ontkende de heer Hoogeboom. Wel zei hij de ontwikkelin gen nauwlettend te zullen volgen. Een goede zaak achtte hij de vergoeding van abonnements- en aansluitkosten aan be jaarden, die op grond van een sociale of medische indicatie telefoon behoeven. Met het verhogen van de subsidie aan de invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen” wilde de wethouder wachten, tot een gemotiveerd verzoek van die strek king binnen zou komen. ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02250 - 1 34 05 voor uw licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud. Leveririgvan alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR, industrieel en huishoudelijk. cJJea c/moMt. j Wandelaar gevallen. Donderdag middag is op de Hagelingerweg in Sant poort een 75-jarige inwoner van Velsen bij het oversteken van de rijbaan op het wegdek gevallen, waarbij hij in aanra king kwam met een juist passerende bromfietser. Ook deze kwam ten val. De bejaarde wandelaar moest door de onge vallendienst naar het Zeewegziekenhuis worden overgebracht. De bromfietser liep geen letsel op. Mr. Boekman pleitte voor de verslaaf de man, die zo zei hij, gewoon onder druk is gezet voor deze transactie. Niet meedoen, dan geen heroïne meer. Bo vendien gelokt met de reis en beloning 3000) was deze man meegegaan. Een brief van hem aan zijn familie „deze keer ben ik gepakt en heb ik pech ge had” schreef hij die niet door de ge- vangëniscensuur kwam deed vermoeden? over eerdere expedities rijzen. Uit de strafmaat moet het risico van de onder neming blijken, had mr. Wooldrik ge zegd. Mr. Boekman vroeg zich af of dit bij zo’n onder druk gezette figuur als zijn cliënt en lotgenoten ook maar enige rol speelt. De raadsman wees bovendien op de hoeveelheid vermoedens en waar schijnlijkheden in deze zaak. Zijn cliënt was, stelde hij nadrukkelijk, een koerier, geen handelaar: hij deed niet rnper danl kilo afleveren en nam niet deel aan de Daar huurden ze met z n dneen een handel hotelkamer. De twee koeriers vertrokken op een gegeven ogenblik weer naar huis Afviidio en maakten toen een kapitale fout Ter- /■Aiz.ijujg Met betrekking tot de volksgezondheid zei wethouder Hoogeboom, dat het tand artsentekort in Beverwijk steeds zorg wekkender vormen begint aan te nemen Nu de tandartsen Henneman en Bleeker respectievelijk per 1 januari en 1 febru ari hun praktijk neerleggen, achtte de wethouder de tijd gekomen eens met de tandartsenkring van gedachten te wisse len. Het gesprek zal op zo kort mogelij ke termijn worden gehouden. Het botulisme heeft afgelopen zomer de levens van circa tweehonderd eenden gevergd. De wethouder had de indruk, dat de bacterie momenteel uit de Bever wijkse wateren verdwenen is. IJMUIDEN. Maandag 10 november: MT. Meyert Menno IJM. 209, MK. Wiron VII IJM. 207. Dinsdag 11 november: MT. VL. 121. Donderdag 13 november: Hektrawler Elizabet Christina KW. 41. Maandag 17 april: Hektrawler Tetman Hette KW. 74, MT. Wiron II IJM. 211, Bets en Gerda VL. 112, Petronella VL. 131, ML. Michiel KW. 167, MK. Pelikaan KW. 88. Wilma KW. 113, Elly KW. 187, Hans KW. 189, Yvonne Yolanda KW. 206, Marco WR. 32. Dinsdag 18 november: Hektrawler Schout Velthuys KW. 49, Dirk Diederik KW. 172, Cornells Vrolijk Fzn. SCH. 171, Monica VL. 89, MK. Rose Marie KW. 34. Woensdag 19 november: Hektrawler Egmond IJM. 36, Zeehaan IJM. 57, On derneming II SCH. 108, Voorwaarts VL. 142, MT. Elizabeth VL. 105, MK. Pieter Gijsbertha KW. 175, Anna Lydia KW. 145. Donderdag 20 november: Hektrawler Onderneming I SCH. 90. Maandag 24 november: Hektrawler Rijnmond V KW. 42, Rijnmond VI KW. 135, Rijnmond III KW. 44, Rijnmond IV IJMOND. Twee Provinciale Staten van Hij dankte mevrouw Broek tevens voor haar inzet van vrije tijd en energie die zij deze jaren heeft gestoken in een stuk gemeenschapsleven. „U gaat nu weg. Wij hebben respect voor de moti vering. Als dezelfde lijn van u de ko mende jaren wordt voortgezet”, aldus voorzitter van der Wijst, „dan zit het wel goed”. Hij overhandigde mevrouw de penning van de Velser Gemeenschap als symbolische herinnering aan haar jaren in de sectie zang. Hoofdambtenaar culturele zaken, H. de Man sprak een persoonlijk woord tot mevrouw Broek, omdat hij als een van de weinigen haar hele carrière van nabij heeft gevolgd. Hij prees haar enorme wilskracht en het vrouwelijke element dat zij door haar aanwezigheid in het bestuur had gebracht. Hij veronderstelde dat zij vooral ook op het bureau cultu rele zaken zou worden gemist, omdat ze nogal eens een visje meenam als ze langs kwam. Als verrassing bij dit af scheid kwamen achttien leden van het Engelmunduskoor binnen die mevrouw Broek (die lid is van dit koor) „Denk dan aan ons, Heer” toezongen”. Daarna spraken nog de heer Beentjes, namens ’tKarpertje en oud-secretaris R. Kolk. HAARLEM. De Haarlemse officier van justitie mr. Wooldrik. heeft donder dag straffen van SVï, 2Vs en 2 jaar geëist tegen drie Chinezen uit Maleisië, wegens heroïne-invoer in ons land. Hij tekende bij deze zware eisen aan dat het departement een aangepast gratiebeleid volgt, in het geval dat blijkt dat derge lijke lange gevangenisstraffen voor bui tenlanders onoverkomelijk, inhumaan beginnen te worden door hun isolement. Donderdag vertrokken Tor Gothia, Gothenborg; Cont. Singoe, Rynborg, Poole, IJ muiden Claudia, Kolding, IJmuiden; Blanken- stein, Willemstad; Boma, Antwerpen. Vrijdag vertrokken Anvar, Rotterdam. commissies Noord-Holland hebben donderdagmiddag een bezoek ge bracht aan het Staalbedrijf Hoogovens in Umuiden. Het waren de commissie voor Milieuhygiëne en de commissie voor Ruimtelijke Ordening. Het gezel schap bestond uit ongeveer 40 personen, statenleden, ambtenaren van de provin ciale griffie en de gedeputeerden dr. ir. J. IJff, W. van der Knoop en J. C. Zuurbier. Ook de andere koerier, nam niet daadwerkelijk deel aan de handel. Hij kreeg voor zijn deelname 2500. In Am sterdam hield hij zich geheel afzijdig, merkte ook zijn raadsman mr. De Boer op. Nummer drie tenslotte zou de „big man” zijn, tegen wie ook de zwaarste straf werd geëist. Hij gaf toe de op dracht tot begeleiding van het transport te hebben gekregen uit Singapore. Voor al armoe dreef hem tot die rol volgens zijn raadsman, mr. Dijkstra. In Amster dam maakte deze man de zaak af, in zakjes van zoveel gram verpakte hij de heroïne voor de handel, maar als gezegd, de afzet was moeilijk en de heroïne niet van al te beste kwaliteit. Mr. Dijkstra merkte bovendien op dat er volgens hem geen enkele preventieve werking van dergelijke zware straffen uitgaat: „Mor gen staat er weer een nieuwe koerier voor de deur”. Uitspraak 11 december. zich geen illusies te maken over de pakkans van mensen in de handel in verdovende middelen. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. „Mjjn man zei altjjd: jij hebt maar een afwijking en dat is zang”. Nu ben ik 21 jaren met die zang bezig geweest en dat is, dacht ik, lang genoeg geweest. Er moet een ander ko men die wellicht enige verjonging brengt binnen de werkgroep”. Deze woorden sprak mevrouw J. Broek- Smakman, die donderdagavond tijdens een vergadering van de werkgroep sectie zang van de Velser Gemeenschap haar voorzittershamer overdroeg aan de nieu we voorzitter J. Bakker. Na vijftien jaar voorzitterschap en daarvoor al zes jaar als gewoon lid van de groep, stopt mevrouw Broek om een wat minder bezet leven te gaan leiden. Tijdens Gothia, Gothenborg; Robin 3, Plat; Brinda, Poole, IJmuiden; Bremen; Delfzijl; Pauline Brinkman, rm.no Naar aanleiding van deze opmerking I vraagt de aktiegroep zich, of zij door I de wethouder wel als een serieuze ge- I sprekspartner wordt gezien en of deze A de burger soms als onmondig be- I schouwd. In aansluiting hierop wil de I groep weten, hoe het met het gemeente- I lijke onderzoek naar de verkeersveilig- "j heid op de Baandert bestaat. Het neer- zetten van 50 km borden ziet de groep I niet als een „complex probleem”, dat I perse op de uitslag van het aangekon- I digde onderzoek zou moeten wachten. BEVERWIJK. Inbrekers, die gister avond omstreeks half elf via de ingesla gen ruit van de huiskamer een woning aan de Bankenlaan wilden binnendrin- gen, werden door de thuiskomst van de 17-jarige dochter des huizes in hun werkzaamheden gestoord. De mannen kozen het hazepad. De voornaamste bezwaren hoogte van deze eisen kwam raadsman mr. T. Boekman en betroffen vooral het Maleisische strafrechtsstelsel dat iemand die in het buitenland al een straf heeft uitgezeten nogmaals kan la ten boeten (hetgeen wij niét kennen). KW. 85, Hendrika Johanna KW. 81, Hol land KW. 123, Jan Maria KW. 171, MT Rean IJM. 29, Robert IJM. 30, Protinus IJM. 154, Ora et Labora KW. 51, Jacob KW. 55, Marry Martin KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, Elly VL. 7.3, MK. Eben Haezer IJM. 18, Drie Gebroeders IJM. 20, Maarten Cornelia IJM. 44, Swift IJM. 115, Deo Volente II KW. 11, Willem Adriana KW. 25, Ada KW. 29, Anna Hendrika KW. 45, Maarten KW. 105, Maartje Jacoba KW. 137, Tiny KW. 145, Cornelia KW. 174, Valk KW. 185, Jana KW. 213, Agatha KW. 214, Arie Jacob KW. 221, Jacob Senior KW. 226, Albert UK. 1. Dinsdag 25 november: Rijnmond I KW. 15, Rijnmond II KW. 43, Willy KW. 141, MK. Eben Haezer IJM. 18 (26 nov. binnen), Janny Jacoba KW. 4, Marry Jacob KW. 117, Gijsbert Marian KW. 150, Arie Jacob KW. 221. ■'1 x/. o öYpil

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9