D s< a MENORAH ONTSTOKEN AUTO TEGEN BOOM GEBOTST: EEN DODE PSP zegt principiële afwijzing van alle Boersma stapt af van Arjos over CDA: te weinig eenheid voor één lijst idee personeels:*?* d’ „Veldslag” in Amsterdam Dahomey heet nu Benin Een op twee is lawaaidoof □ollKÈffl dit mg Heroïnevangst in de trein Ten Brink: „Geen regeerakkoord meer” geweld vaarwel k di Bi Vrouw drie dagen na overlijden gevonden MAANDAG 1 DECEMBER 1 97 5 BINNEN» EN BUITENLAND MA 2 (Van onze parleméntsredactie) Excuses Overlast VR Werkgroep Jager gedood Ammoniak Dief bestolen Voetballer overleden Gevlucht Diefstal Vuurgevecht (van onze correspondent) Ongeluk Aanslag Asiel gevraagd Brandbommen Hess Eli bet '9e got Niet IVOC om te sl Uw blo erv De lai Fleurt aï S» Andere problemen UTRECHT. Een ernstig con flict tussen de congresleden en het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging tot Integratie van Ho moseksualiteit, COC, heeft er zater dag toe geleid dat vier van de acht bestuursleden zijn af getreden. Op het naj aarscongres in Utrecht werd een voorstel tot oprichting van een landelijke werkgroep vrouwen met een overweldigende meerderheid aangenomen. Voor de helft van het bestuur was dit voorstel onaan vaardbaar. BINNEN INDUSTRIE: li Hernieuwde start voor D’66 steken van de Menorah onder de portretten van joodse Russen. c Vooruitzichten voor woensdag: Bestuurscrisis in COC WEERRAPPORTEN F'" V 1 UT: af en toe regen en hogere temperaturen 5 18 14 3 9 5 6 7 4 4 3 14 5 2 6 17 16 7 13 0 6 17 15 4 6 5 16 13 22 22 19 2 11 14 1 2 0 8 7 17 15 10 0 9 5 2 0 2 3 1 4 0 0 1 5 3 0 0 14 22 0 0 2 0 0 1 15 3 0 0 14 0 Er bestaat nóch eenheid van visie over de grondslag van het CDA, nóch een heid van politiek beleid van de partners AR, KVP en CHU. Deze twee elementen zijn volgens de AR-jongeren essentieel voor de ene CDA-lijst. Met dit stand punt stelt ARJOS zich op achter dat van fractievoorzitter Aantjes en partijvoor zitter De Boer. Wat de grondslag van het CDA betreft blijven de AR-jongeren bij hun eerdere mening: CDA-vertegenwoordigers moe ten zich bij hun politiek handelen laten leiden door de evangelische boodschap en daarop aanspreekbaar zijn. ARJOS-voorzitter Fred Borgman zei zaterdag dat de partijraad van de AR op 13 december aanstaande „eerlijk moet constateren, dat we er niet uitgekomen zijn”. De intentie om tot het CDA te komen moet de AR volgens Borgman kerstreces van het parlement (dus na 19 januari) in de openbaarheid komt. Aanleiding tot de oprichting van deze landelijke werkgroep voor vrouwen was dat de voorstellers zich gediscrimineerd en genegeerd voelen binnen de vereni- is. Het idee van een progressie volks partij is een mislukking geworden, de scheidslijnen die er tussen PvdA, D’66 en PPR altijd zg ngeweeste zijn er alleen maar duidelijker door geworden aldus Ten Brink. Samenwerking met PvdA en PPR sloot Ten Brink echter niet uit, integendeel zo zei hij, zij blijven de eerstaangewezen partners om het beleid dat wij willen gaan voeren mee uit te voeren. afstoot, maar aantrekt. „Het bestuur is autoritair”, zeggen ze, „en wil niet mee werken aan de democratisering binnen de vereniging”. -let afgetreden deel van het bestuur vindt daarentegen dat het beleid op de bestaande maatschappij afgestemd moet zijn. „Natuurlijk mogen er verschillende opvattingen bestaan in de vereniging en haar afdelingen”, zegt Ku Sterken, die statutair als voorzitter aftrad, „als de presentatie naar buiten, en daarvan is het hoofdbestuur toch de spreekbuis, maar gelijkluidend blijft”. De aanvaar ding door het congres van deze vrou wenbeweging betekent dat er een stap terug wordt gedaan”. Het woord discriminatie, dat door de vrouwen als argument voor oprichting van de werkgroep gebruikt werd, vond ook het aangebleven deel van het be stuur wat overdreven. Via een amende ment van de kant van deze bestuursle den werd dit geladen woord uit het voorstel geschrapt. Drie piloten zijn omgekomen toen in Aboe Dhabi twee militaire helikopters in botsing kwamen. De hefschroefvliegtui- gen namen deel aan oefeningen voor een militaire parade. Prins Mangkala Maniwong, stiefbroer van koning Soevang Vatthana van Laos is gisteren met zijn vrouw en tien leden van zijn familie in Thailand gearriveerd, waar hij zich aansloot bij andere vluch telingen uit Laos. Uit een veilinghuis in Marseille zijn gisternacht voor 100.000 francs veiling- stukken, voor 400.000 francs aan siera den en voor 700.000 francs aan cheques gestolen. De 28-jarige jager J. Jansen uit Dirks- horn is zaterdag gedood door een schot uit zijn eigen jachtgeweer. Het geweer ging af doordat de heer Jansen uitgleed en viel. Tijdens het jongerencongres van DS’70 in Amsterdam is zaterdag de werkgroep politiek jongerenwerk DS’70 opgericht. 1. bew. geh. bew. z. bew. 1. bew. onbew. mist onbew. geh. bew. mist z. bew. regen sneeuw nw w.stil n nnw zw wzw nnw ono zzw w.stil wzw n zo z w w.stil nw nw w nnw z w zw zo zzw zo w.stil w.stil n n nw w 4 4 6 3 6 5 4 6 6 6 4 2 3 0 0 1 7 0 -2 0 1 7 9 0 9 W zijn heefi scha renti word dat t peric Span Al schil heef een hij i He per De Apel schij wate Jan ven dwel pom: mete kneli 0,3 0 0 0,4 12 0,5 2 0' 0,2 34 0 0,2 59 0 0 0 0 0 0 0 0,3 0 o 0,2 0 SI Zwei week misc bielf lyse voon van eiger briel staar wins Volv gelij D( gang Uetl zatei melc level jarig Duit mit lood: zzo z zw zzw zw z zw M3 C8 Sj? C LEIDEN. Het congres van D ’66 heeft zich zaterdag in Leiden vrijwel unaniem uitgesproken voor een hernieuwde start van de partij. Dit ge beurde door aanvaarding van het voorstel van oud-staatssecretaris Glastra Van Loon om deelname aan de volgende kamerverkiezingen open te hou den en zo spoedig mogelijk te beginnen met het opstellen van een nieuw programma. Glastra van Loon, die bovendien tot vice-voorzitter werd ge kozen, zegde het congres toe de komende maanden al zijn vrije tijd („die mij onlangs zo gul ter beschikking is gesteld”) te besteden aan de ophouw van een nieuw partij-organisatie. Hoe wel de eerste tekenen uit de partij hoopgevend zijn, moet het eigenlijke werk nog beginnen, aldus Glastra van Loon. echter niet laten varen. „Als de ene lijst er niet komt, mag dat zeker niet het einde van het CDA betekenen. Het is hoogst onverstandig, dat sommige pro vinciale- en gemeentelijke organen de ene lijst nu geforceerd willen doorvoe ren”. AR-minister Boersma zei zaterdag in een radio-interview dat het risico nu wel erg groot is da) het CDA niet meer van de grond komt. Hij zei het een „hachelijke zaak” te vinden, maar vol gens hem was het punt waarop de partijen definitief uit elkaar geraken, nog niet gepasseerd. o. E Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Itanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis HILVERSUM. Minister Boersma (Sociale Zaken) heeft zaterdag in het Vara- radioprogramma „In de Rooie Haan” als zijn mening te kennen gegeven dat de ondernemingsraad niet zal worden afgeschaft en vervangen door een personeelsraad waarin de directie geen plaats heeft. Volgens de bewindsman moet de ondernemings raad ook echt een orgaan van de onderneming zijn, waarin zowel de werknemers belangen van de werknemers als van de onderneming geheel aan bod moeten komen. geh. bew. mist mist geh.bew. geh. bew. onbew. mist mist verand. zw wzw „Grootadmiraal” Karl Doenitz, die op het einde van het Derde Rijk enige tijd Hitlers opvolger was als rijkskanselier, heeft gisteren gepleit voor de vrijlating van Rudolf Hess, een van Hitlers plaats vervangers. Hess zit al 34 jaar in de gevangenis van Spandau, waar hij le venslang uitzit wegens het helpen voor bereiden van een aanvalsoorlog, Doenitz heeft 1200 andere Duitsers achter zich. Weer In binnen- en buitenland ging. Zij willen hierin verandering bren gen door binnen de vereniging een eigen beleid uit te stippelen dat gericht is op „de bevrijding van de homoseksuele vrouw”. Deze doelstelling werd door de vier afgetreden bestuursleden beschouwd als een totale ommezwaai in het beleid van het COC, dat erop gericht is de homoseksuele relaties, zonder onder scheid des geslachts, te presenteren aan de maatschappij als samenlevingsvorm naast het gezin. In Utrecht is in het weekeinde een nationale christen-democratische actie begonnen om meer doelgericht, spoedi ger en eensgezind tot een eenheid van christendemocraten in ons land te ko men. Deze actie is een vervolg van de in Haarlemmermeer begonnen CDA-actie. Een 33-jarige man uit Rotterdam is aan zijn ogen gewond geraakt doordat de vriend van zijn ex-vrouw ammoniak in zijn gezicht gooide. Het slachtoffer was zijn ex-vrouw gaan opzoeken. Daar bij is waarschijnlijk ruzie ontstaan. Onder bepaalde omstandigheden kan „ja” worden gezegd tegen bevrijdend geweld, aldus een ruime meerderheid van het congres. Als we solidair zijn met de strijd van de onderdrukten in Chili, Spanje, Portugal of Vietnam zul len we dat ook moeten zijn met de door hen gebruikte middelen, aldus de voor standers van minimalisering. De tegen standers zeiden daarentegen dat bevrij dend geweld ook geweld is. Het PSP-congres koos verder een nieuwe partijvoorzitter, Lambert Meer- tens, en een nieuw partijbestuur. Een 34-jarige man uit West-Duitsland, die in zijn land gezocht wordt wegens diefstal en oplichting, is in het weekein de in Rotterdam gearresteerd doordat hij zelfbestolen was. De man had de politie geroepen omdat er in een dancing vierdtiizend’gulden uit zijn jas gestolen was. "Hij moest mee naar het bureau om daar aangifte te doen. Op het bureau keek een van de agenten op de lijst met „gezochte personen”. De man stond er bij; hij werd meteen ingesloten. Volgens scheidend voorzitter Hooger- werf wordt het de hoogste tijd dat de progressieve partijen binnen het kabinet Den Uyl zich zo snel mogelijk ontdoen van KVP en ARP. „In KVP en ARP In de komende dagen zullen degenen die een spoedige verdere totstandkoming van het CDA wensen, een manifest kun nen tekenen. (Contactadressen: de heer Rijpstra, Van den Berghlaan 629, Hcofd- dorp en de heer Veenhof, Rozenplein 10, Middelbeers). De nieuwe voorzitter zei in zijn eerste rede dat de PSP het beleid van het kabinet-Den Uyl steunt omdat een pro gressief kabinet beter is dan een rechts. Maar het stemt ons bitter te zien hoe het kabinet steeds weer het hoofd buigt voor het kapitaal en dat de buitenlandse politiek niet te onderscheiden is van die van vorige, rechtse kabinetten. Als de PSP zich tegen een dergelijk beleid verzet is dat niet om tegen de PvdA te trappen maar om te laten zien dat socialisme nog iets anders kan beteke nen, aldus Meertens. Met machinepistolen gewapende vrij heidsstrijders hebben gisteren in de Mexicaanse stad Cuernavaca een aanval gedaan op drie politiemannen, van wie twee gedood zijn. De derde raakte zwaar gewond. UTRECHT (ANP). Volgens de anti revolutionaire jongerenorganisatie AR JOS is er te weinig eenheid binnen het Christendemocratisch Appèl om bij de volgende verkiezingen met één CDA-lijst uit te komen. De AR.IOS-raad aanvaard de zaterdag in Utrecht een resolutie van deze strekking. De 69-jarige W. van den Oetelaar uit St. Oedenrode is zaterdagmiddag in het Oostbrabantse dorp Zeeland verongelukt toen hij met zijn auto de Middenpeel- weg, een voorrangsweg, overstak. Hij werd gegrepen door een andere auto, GRONINGEN (ANP) In haar wo ning in het Groningse dorp Noordhorn is zaterdag het stoffelijk overschot gevon den van de 83-jarige mevrouw M. Au- wena-Posfchumus. De vrouw was drie dagen eerder overleden. De hoofdcommissaris van politie in Rotterdam heeft namens zijn korps ver ontschuldigingen aangeboden aan de be woners van Katendrecht die zich ge griefd voelen door en iutlating van politiefunctionarissen in een interview met het ANP. Dezen hadden gezegd dat vijftig percent van de „gewone” Katen- drechtse bevolking op de een of andere manier profiteert van de prostitutie in hun wijk. Het aantal vossen op de Veluwe neemt sterk toe. Boeren in de omgeving van Voorthuizen bij Barneveld hebben bijvoorbeeld de laatste maanden bijna 130 vossen moeten doden. De boerenor ganisaties zeggen dat de vossen die hondsdolheid kunnen verspreiden ge vaar opleveren door de landbouwhuis dieren. c De vrouwen vinden dat zij andere problemen hebben dan mannen. Boven dien menen zij dat er van de huidige samenleving niets deugt en dat er eerst maar eens verandering in moet komen door daar binnen de vereniging aan te werken. Daarna zullen de'vrouwen meer vrouwelijke leden gaan werven en de structuur van de vereniging zodanig ver anderen dat het COC vrouwen niet meer Voorzitter Ten Brink schaarde zich achter het initiatief van Glastra van Loon, toen dit met slechts drie stemmen tegen en zeven onthoudingen was aange nomen. Zijn eigen resolutie, waarin de beslissing over deelname aan de verkie zingen werd verschoven tot eind volgend jaar, werd daarop niet meer in stem ming gebracht. Daarvoor had Ten Brink kenbaar gemaakt het voorstel van de groep-Glastra van Loon eigenlijk wat overhaast te vinden, reden waarom het bestuur de resolutie in eerste instantie niet overnam. Fractievoorzitter Terlouw had zich, mede namens alle bewindslieden van D’66 in zijn openingstoespraak we) achter Glastra van Loon gesteld. Een derde resolutie, onder meer in gediend door de kamerleden Nypels en Nooteboom werd evenals die van het hoofdbestuur niet in stemming gebracht. Het bestuur werd hierin uitgenodigd ge- COTONOU (Reuter). De naam van de Westafrikaanse staat I>ahomey is gis teren gewijzigd in „Volksrepubliek Be nin”. Dit heeft staatshoofd kolonel Ma thieu Kerekou in Cotonou bekendge maakt. De volksrepubliek Benin telt ongeveer 2.500.000 inwoners. Zij werd in 1960 onafhankelijk na ruim 50 jaar Frans koloniaal bewind. De bekendmaking vond plaats tijdens de herdenking van de eerste verjaardag van de uitroeping van het marxistisch-leninistische weten schappelijke socialisme als officiële leer. Bij een ongeluk in zijn woonplaats is de 39-jarige J. van den Heuvel uit Alkemade zaterdagavond om het leven gekomen. De man was met zijn auto op de weg AJkemade-Roelofarendsveen met zijn auto uit de bocht 'gevlogen en tegen een boom gereden. Het slachtoffer werd gisterochtend rond een uur of half tien gevonden. De politie zegt dat de man waarschijnlijk op slag was gedood. Boersma liet doorschemeren dat het uiteindelijke model van de nieuwe on dernemingsraad er een zal zijn waarin ook de directie een plaats heeft. Ver moedelijk zal de directeur gewoon lid zijn en niet langer, zoals nu het geval is, ook automatisch voorzitter. De nieuwe wet op de ondernemingsra den zal óverigens dit jaar niet meer bij de Tweede Kamer komen. Het kabinet hoopt voor 18 december zijn inzichten hieromtrent rond te hebben. Daarna gaat het ontwerp voor advies naar de Raad van State, een procedure die wel een week of vier kan duren. Dat bete kent dat de nieuwe wet pas na het Drie installaties van de Italiaanse tele foonmaatschappij in Rome zijn zaterdag avond vernield door aanslagen met brandbommen. De aanslagen zouden een protest zijn tegen de verhoging van de telefoontarieven. AMSTERDAM (ANP) In de Titus- bar aan de Zeedijk in Amsterdam, die dagelijks om vijf uur in de ochtend wordt geopend en dan late feestgangers van andere gelegenheden opvangt, is gis teroehtend een massale vechtpartij ont staan tussen de Marokkaanse en de Nederlandse bezoekers, in totaal bijna 50 man. Toen op een gegeven ogenblik een van de Nederlanders geld vermiste, werden de Marokkanen beschuldigd van zakken rollerij. Daaruit volgden strubbelingen, die eerst nog even werden gesust, maar een kwartier later weer in volle hevig heid oplaaiden. In een oogwenk ontstond een massale vechtpartij tussen de Ma rokkanen en de Nederlanders, waarbij de Nederlanders gebruik maakten van enkele honkbalknuppels en de Marokka nen terugsloegen met barkrukken. Voor zover de politie later kon recon strueren maakten beide partijen boven dien gebruik van stukgeslagen glazen. De „veldslag” werd uiteindelijk ge wonnen door de Nederlanders, „voorna melijk wegens hun betere wapens”, al dus de politie. Op het slagveld bleven drie gewonden achter. Zes mensen zijn aangehouden. BELLINGWEDDE (ANP). De 22- jarige Dethmer Heis uit Blijham (bij Winschoten) is gistermiddag in Wedde (gem. Bellingwedde) om het leven geko men toen hij met zijn auto in een slip raakte en tegne een boöm botste. Zaterdagavond vond bij de Russische ambassade in Den Haag een demonstratie plaats ten gunste van de joodse Russen. Onderdeel van de betoging was het ont- PvdA-fractievoorzitter Van Thijn zei gisteravond in een eerste reactie bijzon der verheugd te zijn over het besluit van D’66 om door te gaan. De medede ling van Terlouw dat D’66 evenwel in geen geval aan een nieuw regeerakkoord zal deelnemen, noemde hij een compli catie waarover hij nog geen afgerond oordeel had. „Wij blijven op het stand punt staan dat er afspraken vooraf no dig zijn”. Ca leide comi teerö in v Ju au Hi; comi veroi maxi tig j verbi same Luis nemt die c uiige verin Gii persr in d< toogc gede Vi lino een Ee amru af gel tieke toen klad klam boen De den Sera prop: zoud- De sche Parij „bau plan kerel In blaï verk van appa De 18-jarige A. Slagter uit het Gro ningse Kolham is zaterdagavond overle den aan 'de verwondingen die hij eerder op de dag had opgelopen bij een ongeluk in Scharmer. Het slachtoffer was bij een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur kwijtgeraakt. Nadat hij in de berm was geraakt, kwam hij wel weer op de rijbaan terecht, maar reed onmid- dellijk daarop tegen een boom. UTRECHT (ANP) Bij de helft van de mannelijke Nederlandse beroepsbe volking in de industrie bestaat een vorm van „lawaaidoofheid”. Dit staat in de brochure „een op de twee” van de werk groep lawaai-invloeden van de TNO- commissie voor arbeidsgeneeskundig on derzoek. In de brochure wordt uiteengezet dat niet alleen de mensen die de hele dag werken in een omgeving waar het ge luidsniveau ligt boven de 80 decibel, de grens waarboven sprake is van onveilig lawaai, de schadelijke gevolgen onder gaan van industrieel lawaai. Ook be drijfsleiders, onderhoudsmonteurs en di rectieleden, die maar korte tijd per dag worden blootgesteld aan fabriekslawaai, kunnen gehi orbeschadiging oplopen. Een half uur pér dag blootstaan aan een geluidsniveau van 95 decibel is al onvei lig voor het gehoor. SP waarvan de inzittenden, het echtpaar Geers uit Rosmalen, zwaar gewond werd. Ze zijn naar een ziekenhuis in Nijmegen overgebracht. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen geh. bew. t ih bew geh. bew. mist mist onbew. onbew. 1. bew. sneeuw z. bew. z. bew. mist regen geh. bew. 1. bew. regen regen h. bew. mist z. bew. regen z. bew. De 23-jarige J. Eckhardt uit Heems kerk is zaterdagochtend om het leven gekomen toen hij in Uitgeest met zijn auto uit de bocht vloog en tegen een stapel dakpannen reed. Bij een bomaanslag op de luchthaven van Karatsji zijn gisteren drie doden gevallen. Een groot aantal mensen raak te gewond. De doden zouden allen lid zijn van de Pakistaanse luchtvaart maatschappij. Voorzitter Ten Brink ging in zijn congresrede nader in op de voorwaarden die fractieleider Terlouw had genoemd voor voortzetting van het politieke leven van D’66. Hij zei het met Terlouw eens te zjjn dat deelname aan een nieuw regeerakkoord ingeval D’66 definitief be sluit door te gaan, volstrekt uit den boze De 32-jarige Maastrichtenaar L. Ste vens is gisteren met zijn motorfiets te gen de vangrail langs de autoweg in Wandre bij Luik gebotst. Hij was op slag dood. UTRECHT. (ANP) Sinds zaterdaga vond zitten twee heroïnehandelaren vast op het hoofdbureau van de Utrechtse politie. Adjudant C. Bekking van de politie wilde zaterdag niet meer meede len dan dat de mannen door de spoor- wegrecherche zijn aangehouden en over geleverd aan de Utrechtse politie. De twee mannen zouden zijn aange houden nadat een conducteur in een trein uit Amsterdam hen opvallend veel geld zag tellen. Bij een telefoon langs het spoor zou de conducteur de recher che hebben gebeld. Na de aanhouding van de mannen bleek dat ze voor 35 mille aan heroïno bij zich hadden en zesduizend gulden aan baar geld. Op verzoek van de politie in Utrecht heeft de Arnhemse politie latei’ zaterdag avond twee meisjes aangehouden die in dezelfde trein zaten als de heroïnehan delaren. De meisjes, die slechts zijdelings met de mannen te maken hadden, zijn na verhoor heengezonden. Het verhoor heeft wel geleid tot de arrestatie van drie mannen in Arnhem, bij wie in huis amfetaminen gevonden zijn. De 31-jarige G. van Etten uit Tilburg is gisteren kort voor het einde van een PTT-bedri j f svoetbalwedstri j d waaraan hij deelnam, overleden. sprekken aan te gaan met verwante groepen, zoals het Democratisch Aktie Centrum (DAC), teneinde de ideeën van D’66 veilig te stellen. De indieners trok ken de resolutie in omdat Glastra van Loon zich bereid verklaarde op kort termijn contact op te nemen met het DAC, zij het op vrijblijvende basis en zonder de bedoeling een nieuwe politie ke groepering in het leven te roepen. De actie om D’66 nieuw leven in te blazen is, aldus Glastra van Loon ondernomen omdat de uitgangspunten van D’66 nog steeds van vitaal belang zijn voor de politiek van vandaag. Het is niet onze bedoeling alleen maar D’66 te redden, het gaat er veel meer om een nieuwe inhoud te geven aan de oude beginselen. Voor de zomer van volgend jaar moet echter vaststaan of daar een voldoende basis voor aanwezig is, zo zei hij. In het Academisch Ziekenhuis in Utrecht is in het weekeinde mw. W. Eerkens-Jacobs uit die plaats overleden aan de gevolgen van een ongeval dat haar zaterdag was overkomen. Ze was bij het oversteken van een laan aange reden door een achteruitrijdende bestel wagen. De vrouw had daarbij ernstig hersenletsel opgelopen. De 81-jarige G. Wouters uit Arnhem is gisteravond verongelukt bij het over steken van de Rozendaalseweg in Arn hem. Hij liep met zijn vrouw te wande len en keek bij het oversteken niet uit. Het echtpaar werd daarbij aangereden door een auto. De man was op slag dood. De 77-jarige vrouw werd licht gewond. Een aantal officieren uit Bagladesj heeft politiek asiel gevraagd, in Libië. De mannen waren een week geleden in dat land gearrivieerd. De officieren had den Dacca verlaten nadat een tegen hen ondernomen staatsgreep was geslaagd. DINSDAG 2 DECEMBER 1975 Zon op 8.26 uur onder 16.32 uur Maan op 7.37 uur onder 16.17 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 2.33 uur en 14.54 uur Laagwater 10.44 uur en 23.04 uur Een slager kreeg argwaan toen de vrouw niet opendeed en de gordijnen nog waren gesloten. Volgens de politie is de vtouw woens dagavond gevallen en enkele uren later overleden aan inwendige bloedingen. ZWOLLE (ANP). De PSP heeft dit weekeinde de principiële afwijzing* van het gebruik van alle geweld vaarwel gezegd. Het in Zwolle gehouden partijcongres kwam tot de uitspraak dat de PSP een onderdeel van die stroming binnen het socialisme is die haar revolutionaire politiek koppelt aan een politiek pacifisme, dat wil zeggen een streven naar minimalisering van geweld. zijn de conservatieve krachten nog zo sterk dat zij voor het voeren van een op sociale, economische en maatschappe lijke hervormingen gerichte politiek een hinderlijke belemmering vormen”. Aantal uren zon 0 tot 3, minimum tempera turen omstreeks 4 graden, maximum tem peraturen omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 50 percent, kans op een geheel droog etmaal 20 percent.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2