Da Costa Gomes: Pluralistische democratie voor Portugal Schip vergaan: drie doden H. GRUEBER Roep om doodstraf na OVERLEDEN nieuwe IRA-aanslagen Positie Volvo catastrofaal Breuk geëist met Franco-regime VAKBONDSLEIDER CAMACHO IS VRIJ Olievelden Aboe Rodeis overgedragen «li Jgl n ifi I iW» op 11 december PLAKKERTJE 'f Debat over herinvoering „ALS ZIONISTEN ZIJN WIJ GEKOMEN EN WEGGEGAAN VERVALSING door nico scheepmaker PAMFLET 3 BINNEN- EN BUITENLAND MAANDAG 1 DECEMBER 197 5 Republica ises last VRIJWEL GEEN WINST Straffen oep ood liak )Ien Thatcher den icht fetal echt eluk slag iagd men Betogers Hess E mriRHORH1 '1 goed. Uw Fleurop- bloemist zorgt ervoor! Elke Fleurop bestelling is 'gegarandeerd’ Beperkte staat van beleg verzacht 2 (Van onze redacteur in Londen) (Van onze redacteur in Jeruzalem) het (ADVERTENTIE) X voor van van gis- Be- Ma- Ige- rks- chot veer leed burg een iraan moer Laos eden eerd, luch- zijn ling- iera- ■ques sa in rs in gtui- een oven loden ■aak- n lid aart- tele- rdag- met i een m de Alleen de stuurman van het Zwitserse schip, de 24-jarige H. Luthart uit Delft, heeft de Tamp overleefd. Hij spoelde op een dekluik aan op St. Philipsland, waar hij alarm sloeg. Het stoffelijk overschot van de schip per is inmiddels geborgen. De 24-jarige schipper B. Buurker uit Apeldoorn is in het weekeinde in zijn schip verdronken. De man was bezig water te pompen uit een ruim van de Jan B, die afgemeerd lag in de Waalha ven te Rotterdam. Waarschijnlijk be dwelmd door de uitlaatgassen van de pomp, viel hij voorover in het 25-centi- meter-diepe water en raakte daar be kneld. BRLIJN (UPI). Heinrich Grueber, deken van de protestante kerk in Berlijn en bekend door zijn reddingsacties voor joden onder het nazibewind, is zaterdag op 84-jarige leeftijd overleden. Van 1940 tot 1943 zat hij n de concen tratiekampen Sachsenhausen en Dachau, maar in 1943 kwam hij na een hartaan val vrij. tiemaatregel ging” en dat de politie niets had gevonden. De IRA-woordvoerder deelde in het telefoongesprek nog mee, dat „mannen als McWhirter niet op genade konden rekenen”. McWhirter had een soort bur- •S’7O roep ht. ie op s tijd ;elier, lating laats- in de ij le- voor- jenitz ich. zeer 1960 •ans ring van ping ten- eer. n is irdat niak zffer iaar- in ver- be-- ge- van ziew dat ten- lere B in uwe ving >ben lijna nor- -die ge mis- tand, gens rein- >rdat de icing ioleii i om reau met d er adesj Libië, en in had- t hen ?d. vrij- i de inval wie waar STOCKHOLM. Vrijwel de gehele Zweedse pers berichtte het afgelopen weekeinde over de „catastrofale” econo mische positie van de Zweedse automo bielfabriek Volvo. In een uitvoerige ana lyse van Volvo’s economische positie en vooruitzichten zegt het grootste dagblad van Zweden, Dagens Nyheter, dat Volvo, eigenaar van de Nederlandse DAF-fa- brieken, de ernstigste crisis in zijn be staan doormaakt. Er wordt vrijwel geen winst meer gemaakt.. Bovendien heeft Volvo reeds gewaarschuwd voor de mo gelijkheid van ontslagen. In een van de andere pamfletten werd de „izwestia” geciteerd, die suggereert dat Sacharov „de hoop heeft uitgesproken dat het regime van Pinochet in Chili een „tijdperk van wedergeboorte en consoli datie” zou inluiden. Een typisch voor beeld van Sovjet-vervalsing. Sacharov heeft na de val van Allende, vrezend voor het leven van de communistische dichter en Nobel-prijswinnaar Pablo Ne ruda, een oproep gericht aan de rege- ring-Pinochet om Neruda’s leven te spa ren, waarbij hij refereerde aan Pino chets eigen bewering dat er een tijd van wedergeboorte en consolidatie zou zijn ingeluid. Als jullie zulke mooie plannen hebben, bewijs dat dan maar eens door het leven van de communist Neruda te sparen, zo betoogde Sacharov. U kunt zelf nalezen, wat daar door de geschied- vervalsers van is overgebleven. Het strijken van de Israëlische vlag op de olievelden van Aboe Rodeis. Voor de VN zit generaal Silasvuho in het midden van een lange kale tafel. Aan de ene kant de Israëlische oliemen sen, aan de andere kant de Italianen./ Op een bijeenkomst van veteranen uit de burgeroorlog heeft Phalanx-leider Jose Antonio Giron de Velasco gisteren gewaarschuwd dat rechts Spanje nim mer diepgaande veranderingen in het reg’me zal dulden. ..Als veranderingen betekenen het verdwijnen van het regi me, dan zullen wij kortweg „nee” zeg gen". en haar boodschap was dat links een slag had verloren maar niet een oorlog Republica citeerde daarbij niet nader genoemde arbeiders uit Lissabon. De militaire autoriteiten hebben ont kend dat arrestatiebevelen zijn uitge vaardigd tegen leiders van extreem links. Naar verluidt zijn er verscheidene uit voorzorg ondergedoken. De 57-jarige vakbondsleider Camaco, op de foto met zijn echtgenote, beantwoordt een telefonische gelukwens met zijn vrijlating. Da Costa Gomes zei voor.ts dat „het land weet dat de eenheid binnen de strijdkrachten nu groter is dan ooit, na de verwijdering van bepaalde figuren wier revolutionaire ideologie niet was aangepast aan de geografie, de geschie denis en de volksopvatting van de socia listische ’■evolutie”. De kranten in staatseigendom mogen pas weer uitkomen wanneer het minis terie van voorlichting nieuwe, „gezuiver de” beheerders en redactieraden heeft benoemd. In Lissabon verscheen gisteren de uiterst-linkse krant „Republica” als eerste na de mislukte militaire rebellie Maar toch is er in Israël grote be zorgdheid over de groeiende afhankelijk heid op het gebied van de energievoor ziening. Weliswaar zijn er enorme voor raden opgeslagen, genoeg voor 1 jaar, maar er wordt nu in Israël ijverig naar olie geboord. Er is een vijfjarenplan, ten bedrage van 200 miljoen dollar, om naar oliebronnen in Israël te zoeken als alter natief voor Aboe Rodeis. MADRID. (AFP en DAP) Kort na zijn vrijlating uit de gevangenis gisteren heeft Marcelino Camacho, de marxisti schs vakbondsleider, op een persconfe rentie geëist dat definitief gebroken wordt met het franquistische regime en dat tijdens een constitutionele overgangs periode herstel van de democratie in Spanje wordt voorbereid. Grueber werd in 1891 in Stolberg geborerr als zoon van een Nederlandse moeder en een Duitse vader. Hij werd na de eerste wereldoorlog dominee in het Ruhr-gebied. In 1933 dwongen de nazi’s hem daar te vertrekken. Hij ves tigde zich in Berlijn. Van daaruit hielp hij joden ontvluchten naar Nederland. Premier admiraal Pinheiro de Azeve do, heeft beloofd hen die schuldig wor den bevonden aan „het land op de rand van burgeroorlog brengen” op een tot voorbeeld dienende wijze te straffen. Het opperbevel van de strijdkrachten maakte bekend een zoekactie te hebben ingezet naar de duizenden wapens die burgers en voor het merendeel linkse politieke groeperingen de afgelopen 19 maanden in handen hebben gekregen. ABOE RODEIS Het economische deel van het Sinaï-akkoord is voltooid met het ontruimen door Israël van de olievelden van Aboe Rodeis. Zondag rond het middaguur heeft Israël een strook van 150 km langs de Golf van Suez ontruimd. Vandaag om dezelfde tijd kreeg Egypte het gebied terug zij het dat er geen Egyptische militairert in Aboe Rodeis mogen komen. H*l 4 ■gte s| De Portugese militaire autoriteiten hebben dit weekeinde de bepalingen van de beperkte staat van beleg voor het gebied van Lissabon verzacht. Met uit zondering van de kranten die staatsei gendom weer Documenten worden getekend, handen geschud en het is afgelopen. Al een week lang zijn 85 Italianen in Aboe Rodeis aanwezig om ervoor te zorgen dat de overdracht letterlijk gesmeerd verloopt. Dat wil zeggen: zonder dat. het pompen wordt gestaakt'. Stop zetten van de pompinstallaties betekent dat bron nen onbruikbaar kunnen worden. De Italianen kennen de plaatsen: 20' jaar geleden heeft de Italiaanse maat schappij ENI van de Egyptische regering concessies gekregen om de olievelden van Aboe Rodeis te exploiteren. De vroegere onder-directeur is nu de man die de zaak in ontvangst neemt. Op verschillende plaatsen woidt ge zocht langs de hele Middellandse-Zee* kust, in zee, in de Sinaï, ten zuiden van de Dode Zee, en in A Tur, even ten zuiden van Aboe Rodeis, waar nu de bestandslijn met Egypte loopt .De kan sen? Er is waarschijnlijk wel olie, maar die zit heel diep en is daarom duur om te exploiteren. Behalve olie hoopt men ook aardgas te vinden. In het verleden heeft Israël weinig aan het zoeken naar olie gedaan. Aboe Rodeis maakte dat overbodig. Nu is er geen keus meer. Het persbureau AP meldt, dat een Israëlische grenspatrouille gisteren vanaf Libanees grondgebied met bazookas is beschoten. Dat heeft het militaire opper bevel in Tel Aviv bekend gemaakt. De Israëlische militairen beantwoord den het vuur, aldus een woordvoerder. Over verliezen werd niets bekend ge maakt. vorm in stand te houden. Wij willen de poh ieke en parlementaire weg volgen. Onmiddellijke collectivisatie van onze economie lijkt ons niet wenselijk. Een land dat zich uit het fascisme losmaakt heeft een democratie naar bourgeois-model nodig, ik ben er niet bang voor dat te zeggen”. DORDRECHT (ANP). De onder gang van het Zwitserse binnenvaartschip Uetliberg in de nacht van vrijdag op zaterdag waarvan wij zaterdag al melding deden heeft drie mensen het leven gekost. Omgekomen zijn de 42- jarige schipper C. Kammin uit West- Duitsland, de 25-jarige matroos J. Korts- mit uit Zevenbergen en de 66-jarige loods B. Dammen uit Dordrecht. Door .iun „rechtse politiek”, aldus Avante. hebben zij de regering in een impasse gemanoeuvreerd. De communis ten verklaarden met nadruk dat zij niets met de laatste opstand te maken hadden en dat beschuldigingen in die richting ongegrond waren. Politiemannen hebben zaterdagnacht een huiszoeking gedaan in het kantoor van de „Liga van de Unie en Revolutio naire Actie” (LUAR). De militanten van deze extreem-linkse organisatie die tij dens de huiszoeking aanwezig waren, verklaarden dat het „óm een intimida- Een groot aantal Israëlische betogers is gisteren het gebied van de bezette westelijke Jordaanoever binnengetrok ken in een poging om de regering te dwingen het gebied te annexeren. De naar schatting 1.500 betogers lieten hun auto’s op Israëlisch gebied achter en wisten te voet langs de wegversperrin gen van het leger te glippen. Zij bezet ten een niet langer gebruikt spoorweg station nabij Nabloes en hesen de Israë lische vlag. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Na de Kristallnacht, 9 november 1938, toen de nazi’s duizenden synagogen plat brandden, wist Grueber 48 joden vrij te krijgen uit concentratiekampen en was zijn „Grueber-bureau” duizenden joden behulpzaam bij hun vlucht. Over het ontslag van generaal Otelo de Carvalho verklaarde Antunes dat de generaal „zich niet meer erg op zijn gemak zal voelen, nadat ideologisch nauw met hem verwante politieke groe pen hebben gefaald in hun poging de toestand gewapenderhand te wijzigen”. „De laatste poging tot een staatsgreep in Portugal is door Moskou geïnspireerd, zo heeft zaterdag het persbureau „Nieuw China” gemeld. Het officiële Chinese persbureau verklaarde, de secretaris-ge- neraal van de Portugese socialistische partij, Mario Soares, aanhalend, dat de pro-Russische krachten de enige verant woordelijken voor de poging zijn. Na dë officiële overdracht rest militaire afscheid. Er is van Israëlische kant zo weinig mogelijk publiciteit gege ven aan het ontruimen van Aboe Rodeis. Er zijn maar weinig Israëlische journa listen en de legerautoriteiten waren er helemaal niet happig op de buitenlandse journalisten te vervoeren per vliegtuig. Israël heeft geen belang bij publiciteit van een impopulaire daad, waarvan zo vrezen velen het later spijt zal hebben. Aboe Rodeis heeft Israël per jaar ongeveer 4,5 miljoen ton olie opgeleverd. Ongeveer 55 percent van Israëls totale behoefte van 7 miljoen ton. Het finan ciële verlies bedraagt 300 miljoen dollar per jaar, een verlies dat dit jaar door de Verenigde Staten wordt goedgemaakt. De olie van Aboe Rodeis is niet best van kwaliteit. Gedeeltelijk is het gebruikt voor binnenlandse consumptie, gedeelte lijk is het geëxporteerd naar Roemenië en Italië. Voor de toekomst is Israël nu hoofd zakelijk op Perzische olie aangewezen. De sjah heeft publiekelijk verklaard op aandringen van Kissinger, dat hij Israël olie zal blijven leveren, los van de politieke ontwikkelingen in het Midden oosten. De landelijke V.V.V.-geschenkbonnen zijn bij alle Fleurop-bloemisten inwisselbaar voor een fleurige surprise. Het orgaan van de communistische partij, Avante, heeft de socialisten en volksdemocraten er gisteren van be schuldigd dat zij anti-democratisch en dictatoriaal zijn. gerrechtcampagne ontketend om de da ders van de bomaanslagen op te sporen. Zaterdag ontploften er weer twee bommen, ditmaal op het vliegveld van Dublin, de'hoofdstand van de Ierse Re- pub„ek. De eerste bom ontplofte in het herentoilet in de vertrekhal. Nadat aan vankelijk was verklaard dat er geen slachtoffers te betreuren vielen, vond men later het lijk van een man, die in het toilet door de bom gedood was. Een volgende bom ontplofte lat;r in de ver trekhal. Zaterdagavond werden in de Noord- terse hoofdstad Belfast twee moorden i gepleegd op protestanten. Naar aanleiding van de recente bom aanslagen in Londen en de sluipmoord op McWhirter ,/ordt de roep om het herinvoeren van de doods :raf voor ter roristen in Engeland steeds sterker. Op 11 december houdt het Lagerhuis een debit over deze kwestie en het is in het gehec. niet zeker, dat de voorstanders van herinvoering van de doodstraf op nieuw het onderspit zullen delven. Donderdagavond zat ik in Groningen in een forum van Amnesty International die deze maand actie voert voor de politieke gevangenen in de Sovjet-Unie, en zaterdagavond zat ik in Amsterdam in eenzelfde forum met hetzelfde doel. Beide avonden leverden uitverkochte za len op. In Groningen was dat Huize Maas op de Vischmarkt, in Amsterdam de Mozes en Aaronkerk op het Water- looplein. De overgrote meerderheid van de bezoekers bestond uit jongelui, alter natievelingen zal ik maar zeggen, wat weer eens bewees dat je het bij zulke acties toch voornamelijk van de jonge ren moet hebben, of het nu Chili betreft of de USSR. Zowel in Groningen als in Amsterdam werden bij de ingang pamfletten uitge deeld van USSR-aanhangers, die de actie van Amnesty International in discrediet wilden brengen. Het peil van die anti- pamfletten wordt aardig gekenmerkt door de volgende passage in een pamflet van het Jongeren Kontakt voor Interna tionale Solidariteit en Uitwisseling, postbus 1364 in Zaandam, dat zowel in Groningen dis Amsterdam werd uitge reikt: „Sinds de oktober-revolutie van 1917, de historische overwinning van de Russische arbeiders en boeren onder lei ding van de Bolsjewiki, heeft alles wat socialisme, vrede en vooruitgang haat, zich ten doel gesteld de waarheid om trent de USSR te vervalsen. Na CHURCH ILL, GOEBBELS. MUSSOLINI en FRANCO, zijn het FOSTER DULLES, MACCARTHY, KAREL VAN HET RE- VE, FRANZ JOSEF STRAUSS en JO SEPH LUNS geworden, die de campagne hebben overgenomen”. Uit de formulering valt af te leiden dat de opstellers in de veronderstelling verkeren dat Foster Dulles en MacCar- thy nog in leven zijn. Karei van het Reve, die in het Amsterdamse forum zat, wees mij erop dat van dit hele rijtje boosdoeners alleen hij en Strauss en Luns nog leven. „Wij moeten met ons drieën dat hele zaakje runnen”, zei hij. „En Strauss heeft daar Beieren nog bij, Luns de NAVO en ik de Leidse Univer- siteit, dus .je kan wel nagaan dat wij er onze handen vol aan hebben!” LONDEN. De provisionele IRA heeft verklaard verantwoordelijk te zijn voor de vijftien bomaanslagen in Lon den tijdens de afgelopen drie maanden en voor de moord op de conservatieve journalist Ross McWhirter, de mede opsteller van het Guinness’ Book of Records. De verklaring kwam in een telefoongesprek met de Britse Press As sociation. Ze werd gedaan door een man met een Iers accent, die vooraf het codewoord gaf dat met de politie was afgesproken om „echte terroristen” van „grappenmakers” te kunnen onderschei den. LISSABON (Reuter, AFD). „De weg van de nationale onafhankelijk heid en het vrije socialisme ligt in de pluralistische democratie. De econo mie moet in dienst zijn van de minstbegunstigden”, zo heeft de Portugese president, generaal De Costa Gomes, zaterdagavond in een televisietoe spraak verklaard. Onder de conservatieve oppositie is de stemming op het ogenblik vóór herinvoe ring van de doodstraf. De campagne wordt, aangewakkerd door de vrouwelij ke le’cier van de conservatieven, Marga ret Thatcher. Tegen de doodstraf zijn in iedc geval de vroegere oud-premier Ed ward Heath en zijn vroegere minister voor Noord-Ierland Whitelaw. De Labour-regermg, en met name dc minister van justitie Roy Jenkins, blijven fel gekant tegen herinvoering. Toch klinken ook binnen de regeringspartij steeds meer stemmen voor herinvoering van de doodstraf. In Noord-Ierland gaat inmiddels de Enge'se minister voor dit gebied Merlin Rees onverdroten door met het vrijlaten va.i IRA-houwdegens uit her interne ringskamp Long Kesh. De 21-jarige oud-IRA-man Eddy Cal- lagber, een van de ontvoerders van de Nedei’andse Akzo-directeur Tiede Her- remi. heeft afgelopen weekend in de gevangenis van Portaloise geprobeerd zijn cel in brand te steken. De poging mislukte en de schade bleef beperkt. Na een beschrijving van het klimaat de rebellie van de parachutisten de basis Tancos, bedankte het staatshoofd het Portugese volk dat „een fundamentele rol heeft gespeeld door zich niet te laten meeslepen in dit put- schistische avontuur”. De Israëlische vlag is neergehaald on der het hartstochtelijk zingeen van het volkslied door de 500 mensen die acht jaar in Aboe Rodeis hebben gewerkt en gewoond. Zij zijn verbitterd. Het grootste deel van de 500 oliemen sen uit Aboe Rodeis wordt werkloos. Een jaar geleden nog demonstreerden ze voor permanente woongelegenheid in Aboe Rodeis, om de barakken en de huizen uit de Egyptische tijd te vervan gen. Op de auto’s die hen en hun bezittingen naar het noorden moeten brengen zijn vlaggen neergezet en span doeken met leuzen uitgevouwen. „Als zionisten zijn wij gekomen, weggegaan, en als zionisten zullen we doorgaan”. Aboe Rodeis strekt zich uit over een vrij breed gebied. Olievelden, opslag plaatsen en het administratieven en wooncentrum liggen verspreid langs de kust, enige tientallen kilometers uit el kaar. De olievelden worden overgedra gen aan de Italiaanse oliemaatschappij ENI, die namens de Egyptische regering optreedt. De korte ceremonie vindt plaats bij de opslagpl; rtsen. Decor: de Golf van Suez aan de ene kant, de opslagplaatsen met de bergen van de Sinaïwoestijn op de achtergrond aan de andere kant. Sommige van de opslagplaatsen zijn half ingezakt en bruin van kleur. In de oorlog van 1967 zijn zij door de Israëlische luchtmacht gebombardeerd. Camacho heeft,'samen met vijf andere leidende leden van de illegale arbeiders- comités (comisiones obrerasj, geprofi teerd van de amnestie die is aigekondigd in verband met de troonbestijging van Juan Carlos. Hij en negen medebestuurders van de comités waren op 29 december 1973 veroordeeld tot gevangenisstraffen van maximaal 21 jaar. Camacho kreeg twin tig jaar wegens „deelneming aan een verboden samenkomst”. Het proces viel samen met de moordaanslag op premier Luis Carrero Blanco, wat Volgens waar nemers van invloed was op de vonnissen die over Camacho en de anderen werden uitgesproken. De straffen werden later verlicht. Gisteren hebben enkele honderden personen voor de woning van Camacho in de Madrileense wijk Carabanchel be toogd voor algemene en niet slechts gedeeltelijke amnestie. Vrijgelaten werden gelijk met Marce lino Camacho, de dichter Carlos Alvarez, een priester en een student. Een aanwijzing dat de gedeeltelijke amnestie die koning Juan Carlos heeft afgekondigd, ook kan gelden vooi- poli tieke gedetineerden, is zaterdag gegeven toen een Madrileens tribunaal de aan klacht schrapte tegen 11 leden van een (clandestien comité van arbeiders en boeren. De elf waren in juni 1973 aangehou den in het dorpje Villanueva de la Serena bij de Portugese grens, omdat zij propaganda voor de verboden comités zouden hebben gemaakt. De leider van de Spaanse communisti sche partij, Santiago Carillo, heeft in Parijs voor Spanje een democratie naar „bourgeois-model” bepleit. Carillo is van plan spoedig naar zijn land terug te keren, langs legale of illegale weg. In een gisteren door het Franse week- blai l’Express gepubliceerd interview verklaart Carillo: „Wij menen dat het van essentieel belang is het economisch apparaat van Spanje .in zijn huidige In Huize Maas in Groningen was het publiek heel wellevend. Er werden en kele aanvullende en soms sceptische vragen gesteld aan de drie forumleden, maar alles verliep in pais en vriee. In de Mozes en Aaronkerk ging het heviger toe. Een communistische aanhanger schold prof. Karei van het Reve voor een „vuilak” uit, de Russische dissiden ten achter de tafel' (Sinjavski, Fajnberg en Krasnov-Levitin) werden voor fascis ten uitgemaakt omdat zij met hun drie ën 21 jaar gevangenis; of concentratie kamp in de USSR achter de rug hadden, en op de affiches van Amnesty Interna tional („Wie zwijgt mag meepraten in de USSR”) werden plakkertjes geplakt met de letters CIA erop. Vik van Brantegem, een Belg die enige tijd in de beruchte Boetyrka-geyangenis heeft vastgezeten nadat hij zichzelf aan e spijlen van het balkon van een Moskou’s theater had vastgeketend en pamfletten had rondge deeld, beschreef me na afloop hoe het gegaan was met een van die plakkertjes. Achter in de zaal werd het plan de campagne opgemaakt, een van de jonge jongens likte een plakkertje nat op de palm van zijn hand, worstelde zich er mee door de mensen naar voren, de hand met het plakkertje ondertussen zorgvuldig beschermend tegen ongewen ste aanrakingen, maar omdat het gang pad vol zat kostte het hem moeite naar voren te komen. Op enkele meters van het podium waar hij het plakkertje op een affiche had willen plakken, keerde hij weer terug, met zijn handpalm ver- onschuldigend naar voren, om aan zijn achterban te tonen dat hij machteloos was geweest, omdat zijn plakkertje was opgedroogd. U ziet, het valt niet mee om „dissident” te zijn, zelfs niet in een land waar je dat straffeloos kan doen. Volgens de president verdient het volk nu „dat alle politieke en sociale krach ten het sectarisme van zich afzetten en zich invoegen in een klimaat van politieke rust”. Majoor Melo Antunes, de Portugese minister van buitenlandse zaken, heeft zaterdag voor de televisie gezegd dat de beweging van de strijdkrachten (MFA) niet bereid was het volk de bij de staatsgreep van 25 april 1974 verworven vrijheden te doen verliezen. Volgens An tunes blijft de MFA streven naar het socialisme. zijn mochten alle dagbladen verschijnen. Het nachtelijk uit gaansverbod is teruggebracht tot een periode van vier uur.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 3