Uitstekende training voor Montreal ZAALHOCKEY BELEEFT GROTE BLOEIPERIODE Al vijf keer belangstelling VAN LEEN SNELSTE IN ALKMAAR Beperkt volleybalprogramma Moeiteloze winst Ovra reserves SPORWIM In tweede ronde Thomas-cup Badmintonteam was volslagen kansloos Frezer Lening van één miljoen voor Twente Ajax zit achter John Metgod aan UEFA straft HSV Hamburg en FC Porto n Philips Hoogtezon zorgt o.a. voor een zomerse kleur in de winter lii O E&L Equity Law I» 1 Levensverzekeringen 'BB helder als glas alsu een goede baan wilt, bel dan Fokker-VFW (020) 731044 toestel 1431 PHILIPS IS DONDERDAG 18 SPOUT E TN I 1975 I Mevrouw, wilt u even vermenigvuldigen? 4 DECEMBER SOLARIUM BOUWPAKKET 598.- Kunstgras F. Bh ■f fu-g ken kunstgras een ideale toekomst voor het hockey". Bondscoach Wim van Heumen: „Volgens mij ligt op het I John Metgod: Driejarig contract (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) f 50.000.- f -95.250,- (Van onze volleybalmedewerker) (ADVERTENTIE) handbalteam het (ADVERTENTIE) f (ADVERTENTIE) Tel. 023 251350 - Haarlem i Wouter Leefers: „Achterstand op India en Pakistan kan worden ingelopen1'. om een 1500 meter: 1. Ton Groot (Kees Jon- gert) in 2.23,0; 2. D. van Leen in 2.25,3; 3. M. Horstman in 28.9; H. Schilder in 2.33,7: 5. J. Niesten (Kees Jongert) in 2.34,0. Totaal: 1. D. van Leen 86.683 pnt.; 2. m. horstman 98.883 pnt.; 3. H. Schilder 101.633 pnt.; 4. T. Groot 101.717 pnt.; 5. F. Verbruggen 101.833 pnt.; 6. H. Snoep 101.950 pnt. Bij de dames was Akke Falke (Haar lem e.o.) met tijden van 1.48,2 en 2.44,8 over de 1000 en 1500 meter sneller dan Carla Duin (Kees Jongert), die er 1.55,2 en 2.25,6 overdeed. Totaal: 1. Akke Falke 109.034; 2. Carlh Duin 115.900. 12, Spaarne 7-11, KDO 8-11, Ovra 2 7-9, Valkenberg 2 8-9, Ovra 3 7-6, Allides 2 7-5, die Raeckse 7-5, KDO 2 7-3, PSVH 7-2, SAS 2 8-2. Dames: SAS 1 8-14, Valkenberg 2 9- 12, Allides 8-11, Atalante 8-11, VCU 8- 11, KDO 9-10, Triumph 8-9, Waterlan ders 8-8, die Raeckse 3 7-7, Aktie’68 2 8- 5, Valkenberg 3 8-0, Sporting-OSS 9-0. B -’tr hhihhhh - GELDROP (ANP). Het Nederlands badmintonteam heeft in Geldrop de wedstrijd tegen Engeland, in de tweede ronde van het toernooi om de Thomas cup, verloren met 0-9. Na de eerste dag had de Engelse formatie reeds een voor sprong van 4-0. Geen enkele Nederland se speler slaagde er in een game te veroveren, laat staan in de dubbele cij fers te komen. Rob Ridder, die de dag er voor de Engelse kampioen Whetnall nog behoorlijk partij bood, kreeg nu geen enkele kans tegen Derek Talbot: 4-15 8- 15. DEN HAAG Met de winterstop voor de deur (het komende weekeinde worden voorlopig de laatste veld wedstrijden volgens het competitieschema afgewerkt) gaat de belangstelling in de hockeywereld weer uit naar het gebeuren in de zaal. De jongste loot aan de hockeystam maakt zeker in Nederland een stormachtige ontwikkeling door. Steeds meer clubs realiseren zich dat zaalhockey niet alleen ge zien kan worden als een nuttige training, maar dat het zich meer en meer ontwikkelt tot een boeiende kijksport voor het publiek. Met het internationale toernooi van HDM, op 13 en 14 december, wordt het zaalhockeyseizoen geopend. Het hoogtepunt moet vallen op 14 en 15 februari als in de Rijnhal te Arnhem wordt gestreden om de Europa cup voor heren. Het weekeinde daarvoor staan eveneens in Arnhem de nationale indoorkampioenschappen op het programma. Vooral na de uitspraak van Haar- lem-trainer Barry Hughes, na afloop van de wedstrijd CambuurHaarlem, over Metgod: „Die jongen heeft op 17-jarige leeftijd meer in huis dan Neeskens”, is de belangstelling van derden voor Metgod enorm toegeno men. Metgod heeft een driejarig con tract bij Haarlem. Daarna kan hij voor 150.000 gulden weg. Als Ajax Maar er is meer. Niet elke man wordt 65. Het is goed te weten dat E&L in dat geval, in dit voorbeeld, prompt f 50.000,- plus de reeds gerealiseerde rendements- bijschrijvingen aan u uitkeert. Het Verzekerd Groei-projekt 3 isdan ook een unieke vorm van risico-verzekeren en sparen. Vraag uw verzekeringadvisëur eens een paarvoorbeelden-in-cijfers. U loopt daarmee geen risico, want: De goede verzekeringadviseur kent E&L Als de beste. Stel dat uw man 35 jaar is en f 1.327,50 per jaar opzij kan leggen. Wat heeft hij dan op z'n 65e bereikl? Als hij spaart via het Verzekerd Groei-projektS van E&L dit: belastingvrij en gegarandeerd in handen, hetgeen kan oplopen tot bij een konstant rendement van 8% op de veilige Staats- en Gemeenteleningen. (En daf rendement is haalbaar indeze tijd van hoogrentende obligaties.) Korte Voorhout 20 Den Haag Jan Matsson, de spitsspeler van Osters, komt niet naar AZ. De Zweed is voor 800.000 gulden door zijn vereniging verkocht aan Fortuna Düsseldorf. worden maar de zaak is in een stroomversnelling gekomen omdat er meer clubs op de loer liggen. HAARLEM/IJMUIDEN. Het pro gramma in de Spaarnehal van de regio nale volleybalcompetitie was gisteravond bijzonder mager. Naast de lagere 3e en 4e klas wedstrijden speelden in de eerste klasse alleen de dames van Ovra 2 en Spaarne 2 tegen elkaar. Deze ontmoeting duurde amper drie kwartier en was zo eenzijdig dat ze het aankijken nauwe lijks waard was. Ovra 2 was veel ster ker en maakte van de 45 punten er alleen al 20 punten uit de service. Hier door blijft Ovra 2 op een tweede plaats in de eerste klasse staan op één punt verwijderd van de eerste periode kampi oene Spaarne I. voor vitamine D en weerstand in de winter. 'n Philips Hoogtezon is goed voor u en uw kinderen. Philips Hoogtezon, voor 'n zomerse kleur in de winter. Raadpleeg vooraf uw arts. Het complex karakter van de spelre gels wordt bij het zaalhockey nogal eens als een bele»mmerende factor ervaren. Topscheidsrechter Bob Davidzon gelooft dat een vereenvoudiging van de regels het spel zeker aantrekkelijker zou ma ken: „Het is jammer dat zaalhockey nu eigenlijk een aangepast soort veldhockey is. Ik ben er bijvoorbeeld van overtuigd dat als de strafcorner niet in het veld had bestaan deze nooit tot het zaalhoc key was doorgedrongen. Misschien moet je ook het spelen met beide kanten van de stick toestaan. Ik ben er zeker van dat je van zaalhockey nog iets veel mooiers kunt maken dan het nu is”. Cees Tania is echter een andere mening toegedaan: „De gedachte die Spelregels zo te vereenvoudigen gaat mij te ver. Het boeiende vind ik juist de ingebouw de handicap waar je mee te maken krijgt”. Volgens Davidzon komt de arbiter bij zaalhockey voor andere factoren te staan dan op het veld. „Het publiek, dat tenslotte boven op het veld zit, kan een verzwarende invloed hebben. Daar staat teggenover dat je van veel dichterbij de spelacties kunt volgen. Ik wil overigens wel aantekenen dat de spelregelkennis van de spelers in de hoofdklasse over het algemeen erg slecht is. Zelfs bij de Maleisiëgangers was er maar één die de regels goed kende, namelijk Patty Mundt. Van de kant van de scheidsrech ters is er trouwens alle bereidheid bij de clubs enige voorlichting te geven. En dan niet droogweg volgens het boekje maar geredeneerd vanuit de spelersfilo- sofie. Het irritatiegevoel van de spelers zou dan mogelijk verlegd kurinen wor den. Ze winden zich nu maar al te vaak zonder recht van/ spreken op. Daarbij moet ik aantekenen dat we helaas nog altijd noodgedwongen met een aantal regels moeten leven”. Volgens Wouter De promotieklasse kende deze week een onderbreking. Het grootste gedeelte van de eerste helft van de kompetitie is afgewerkt en zowel bij de dames als bij de heren begint er enige tekening in de strijd te komen. Bij de heren zal de strijd zich toespitsen tussen Spaarne Valkenberg eh Allides, terwijl bij de dames SAS een voorsprong heeft van drie punten, gevolgd door vijf ploegen die nog alle mogelijkheden hebben. De uitslagen van de gisteravond in de Spaarne-hal gespeelde ontmoetingen lui den: Hageveld 3—Allides 12 0-3, H.S.V.C. 4—H.S.V.C. 6 2-2, Fluor 1—H.B.C. 2 2-2, Fluor 2—Gaz. Haarlem 2 2-2, Ovra 5— Cazuz 3-1, Blinkert 2PEN 0-3, Ovra 2Spaarne’75 2 3-0, Gaz. Heemstede H.S.V.C. 1-3, Spaarne’75 6—V.C.IJ. 7 1-3, Ovra 7Triumph 3 1-3, die Raeckse 6 Heemstede 2 0-3. De standen in de promotieklasse lui den: Heren: Allides 1 7-13, Valkenberg 3 8- Dave Eddy: 9-15 8-15. Vooral Sutton speelde ‘abelachtig enbracht het pu bliek (500 toeschouwers in verruking. In de laatste partij van de avond ver sloegen Mike Tredgett en Ray Stevens het jonge duo Guus de Volge/Guus van der Vlught met 15-4 15-1. Engeland had in de eerste ronde ook al met 9-0 (van Schotland) gewonnen. Leefers ligt deze zaak echter iets anders: „Ik dacht dat het meer een kwestie van interpretatie was. De regelkennis van de doorsnee speler is wel voldoende, maar de scheidsrechters interpreteren een voorval vaak anders. Het is wel zo, dat we de regels te weinig uitbuiten ENSCHEDE Wanneer de gemeente raad van Enschede tijdens de begro tingsbehandeling op 16 december ak koord gaat met het voorstel van het college van B. en W. zal FC Twente een geldlening worden verstrekt van een miljoen gulden. Deze lening moet wor den afgelost in tien jaar. Een verzoek tot deze lening heeft FC Twente gedaan vanwege het dit seizoen geraamde exploitatietekort van 657.000 gulden, en om wat meer financiële armslag te hebben bij de komende transferonderhandelingen voor het aan trekken van talentvolle jonge spelers. De grootte van het geraamde exploitatiete kort wordt door FC Twente voor een niet gering deel teruggevoerd op het feit dat FC Twente dit seizoen niet in een van de drie Europese bekertoernooien speelt. In het voor-Olympisch voetbaltoer nooi hebben Oostenrijk en Tsjechoslowa- kije woensdagavond in Wenen gelijk gespeeld. Frankrijk versloeg Roemenië met 4-0. zou besluiten om hem te kopen dan zal de Amsterdamse vereniging zijn contract moeten afkopen. De omschakeling van veldhockey naar de zaal is tamelijk groot en de risico’s van een blessure zijn niet denk beeldig. „Je moet in het begin erg op passen dat je niet teveel doet”, aldus Maarten Rutgers, behorend tot het me dische team van HDM. „Door de over- gang van het zachte veld naar de harde vloer is de kans op vooral een spierbles sure vrij groot. De spieren worden nu eenmaal zwaarder belast. Daar komt bij dat je in de zaal eigenlijk geen moment rust kent”. Vast staat dat voor het Neder landse bondsteam in de zaal een interes- Voor de eerste aantal topspelers te a van de ploeg. Of, Aan dit clubtreffen op de schaats namen vijftien rijders deel. Het was redelijk goed, alleen stond er veel wind. De sterke Ton Groot had de pech dat hij op de 1000 meter ten val kwam en met een tijd van 1.48,1 niet verder reikte dan de elfde plaats. Met precies twee secon den verschil werd Dick van Leen duide lijk winnaar op deze afstand. Op de 1500 meter moest de Haarlemmer Ton Groot voor laten gaan. De uitslagen: 1000 meter: 1. D. van Leen (Haarlem e.o.) in 1.36,5; 2. M. Horstman (Haarlem e.o.) in 1.38,5; 3. Fr. Verbruggen (Kees Jongert) in 1.40,4; 4. H. Snoep (Haarlem e.o.) in 1.40,5; 5. H. Schilder (Kees Jongert) in 1.40,8. TOOtnCnd BV Marnixstraat 136 ALKMAAR. Op de Alkmaarse kunstijsbaan De Meent zijn schaatsers van de Ijsclub voor Haarlem en omstre ken en die van Kees Jongert uit Bever wijk met elkaar aan de slag geweest op twee afstanden en daarbij kwam Haar lemmer Dick van Leen het beste voor de dag. Hij zegevierde op de 1000 meter en werd tweede op de 1500 meter achter de voor Kees Jongert rijdende Ton Groot uit Limmen. Martin Hoekstra heeft op de kunst ijsbaan van Deventer de tweede mara- thonwedstrijd voor de Heinekentrofee gewonnen. Het Joegoslavische won met 41-3 van Tunesië. De nationale sectie technische zaken van de Nederlandse volleybalbond heeft het hoofdbestuur meegedeeld dat met onmiddellijke ingang alle functies ter beschikking stelt. Portugal heeft in Setubal met 1-0 van Cyprus gewonnen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax heeft grote belangstelling voor Haariem-speler John Metgod. Hulptrainer Jan van Daal, jeugdtrainer Bobby Haarms en scout Sjaak Swart hebben de 17- jarige middenvelder al vijf keer bekeken en zijn tot de conclusie ge komen dat Metgod een meer dan bruikbare voetballer is. Weliswaar moet het afrondende technische rap port over Metgod nog bij technisch directeur Rinus Michels ingediend Alleen in de tweede game maakte Rob Ridder met fraaie backhanddrives nog enkele punten. Nationaal kampioen Piet Ridder stond maar een kwartier in het veld tegenover Paul Whetnall en was toen een illusie armer met 3-15 4-15. Daarna evenaarde Ray Stevens de pres tatie van zijn landgenoot bijna tegen Clemens Wortel: 15-3 15-5). In het dub belspel gingen de gebroeders Rob en Boudewijn Ridder tenminste eervol ten onder tegen Eddy Sutton en de koortsige santé tijd aanbreekt, maal zal ook een r velde deel uitmaken zoals Cees Tania het uitdrukt:*,We zoe ken naar de sterkste hockeyers in de zaai, maar dat betekent nog niet dat dit ook de beste zaalhockeyers zuilen zijn”. In Nederland is bondscoach Wim van Heumen een groot voorstander van zaal hockey. H(j leidde enkele malen Den Bosch naar de nationale titel en zag ook MEP ’t zuidelijk kampioenschap behalen. Vooral met het oog op het feit dat de wedstrijden tijdens de Olympische spe len van volgend jaar te Montreal op kunstgras (astroturf) worden gespeeld acht Van Heumen het bedrijven van zaalhockey met name voor de spelers van de veldselectie van groot belang. „Zaalhockey benadert nog het meest het spelen op kunstgras”, verklaarde de bondscoach bij diverse gelegenheden. „De zuivere speeltijd is op astroturf een stuk hoger dan op een gewoon grasveld. Daardoor wordt de fysieke belasting groter, net als bij het zaalhockey Ook zijn vrorganger en huidige assis tent Cees Tania deelt deze mening. „Zaalhockey is door zijn flitsende ka rakter bijzonder boeiend om naar te kijken en dat is in feite een van de voornaamste verschillen met het veld hockey van vandaag de dag”, aldus Ta nia. „Ook door de vele doelpunten is zaalhockey attractief. De atletische as pecten zijn duidelijk aanwezig en het hockeyen zonder bal is bijzonder belang rijk, net als op kunstgras. In Montreal heb ik een fantastische finale gezien tussen West-Duitsland en Pakistan. Vol gens mij ligt op het kunstgras een ideale toekomst voor het hockey. Denk je eens even in Voor het eerst zijn er neutrale omstandigheden mogelijk voor iedereen. Misschien komt het nog wel eens zover dat alle interlands op kunstgras gespeeld zullen worden. Het staat voor mij vast dat tal van sportcomplexen gebaat zijn met de aanleg van een kunstgrasveld”. Topspeler Wouter Leefers, die na een langdurige blessureperiode weer hele maal terug is maar om studieredenen voor deelneming aan het toernooi van HDM heeft moeten bedanken, gelooft ook dat kunstgras interessante mogelijk heden voor met name de Europese ploe gen biedt. „Je begint niet so wie so ten opzichte van India en Pakistan alleen met een technische achterstand, maar je hebt nu veel meer de mogelijkheid deze teams tactisch te pakken. BERN (Reuter-SID) De Europese voetbal unie" (UEFA) heeft woensdag forse straffen uitgedeeld aan de West- duitse club HSV Hamburg en de Portu gese vereniging FC Porto. Beide teams speelden een week geleden in Hamburg tegen elkaar in de eerste wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de UEFA-beker. HSV won met 20. De Bundesligaformatie moet 3000 Zwitserse francs (3000 gulden) betalen, omdat het publiek verscheidene keren flessen wierp in de richting van het arbitrale trio. Ook de spelers van FC Porto werden door het Duitse publiek bedreigd. FC Porto heeft een boete van zeven duizend gulden opgelegd gekregen, naar aanleiding van het slechte gedrag van de spelers tijdens de wedstrijd. Antonio Oliveira, de aanvoerder van de Portuge se club, is tevens voor vier duels ge schorst. Zijn clubgenoten Gabriel Men des en Antoni Meireles zijn voor drie wedstrijden uitgesloten. De Westduitser Buffy Ettmayer en de Portugees Joa quim Dinis, die beiden voor de tweede keer in het huidige UEFA-cuptoernooi een gele kaart kregen, staan twee duels langs de kant. SBH - 1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 18