Wethouder Van de Water: studies nog gaande G.S. voorbarig met bouwstop Sinterklaas in bar-discotheek Ere-penning van gemeente voor stedebouwkundige opnieuw gelukkig gemaakt Kinderen van ,Casa Carmeli’ Win ’n droomreis van 2500.-! w hl 1 Wist u dat St. Nicolaas in Haarlem 365dagen per ja te zien is? eeuwen 1 laaneni „De Mei” te gast I 99 99 ra Met de nieuwe Boldoot-verpakking. I ï- -V W’’' ia lil F WR ièji r Daklozenstichting GOC houdt laatste vrouwenavond van leest ver» BON (in te leveren bij een van onze kantoren of de genoemde boekhandels) kreeg bestuur het jaar Dames Phoenix krijgen koploper ODO eronder «o 7 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 4 DECEMBER 19 7 5 DONDERDAG 6 (Van een onzer verslaggevers) r Hoogovens Zuiderpolder Onverantwoord Gevonden voorwerpen i 19 VARA-SPEELGOEDACTIE t J I HAARLEM „Gedeputeerde Staten zijn voorbarig geweest met hun uitspraak dat geen extra woningbouw tot stand mag komen in de Velser- broekpolder en bij Vijfhuizen. De gevolgen daarvan zijn niet onderzocht. Het gevaar bestaat dat een stad als Haarlem op een geweldige manier wordt ondermijnd. Jaarlijks daalt het inwonertal met tweeduizend men sen. Als we wisten dat de teruggang tot stilstand zou komen bij een niveau van ongeveer 160.000 zouden we er nog vrede mee kunnen hebben. Maar dat staat geenszins vast en we willen eerst bestuderen hoe het er voor staat. Op die studie hebben GS niet willen wachten”. KEGELCOMPETITIE J "ZEVEN EEUWEN HAARLEM" Een droomreis naar keuze t.w.v.fl. 2.500,-. Plus nog ’ns 10 reizen naar Londen of Parijs en 100 beauty-cases. En maar liefst 3000 heerlijke extra prijzen. Allemaal te winnen met de nieuwe Boldoot-aktie. Deelnameformulier bij iedere vernieuwde Boldoot eau de cologne verpakking. - tFW 8 I js 4 W I (ADVERTENTIE) WETHOUDER M. VAN DE WATER s idse- 18 U. e uur i Naam: Adres: Woonplaats: (Van onze correspondent) J r VELSEN-NOORD. Op Sinterklaas avond wordt vanaf negen uur de bar- discotheek van buurthuis „De Mei” voor de jongeren opgesteld. Het is niet on waarschijnlijk, zo wordt door het be stuur gemeld, dat Sinterklaas zelf ook nog even in de discotheek aanwezig zal zijn. tel. oble- als vond sort). Vic- llint. posi- van a. en alse- linen der Ton zon. De kaarten voor dit kerstevenement kosten vier gulden. Zes december begint de voorverkoop in het buurthuis zelf. - De avond, die om half negen begint, zal enigszins in het teken van St. Nico laas staan. Ook vrouwgn die nog niet eerder deze vrouwenavonden bezochten, zijn van harte welkom. In de C-klasse veranderde de stand aan de kop niet. Nooit Gedacht klopte Dames Pax met 338-309 tegen 331-305. Voharding behaalde volle winst op Wij Rollen Door met 351-359 tegen 346-344 houc. Recht door Zee kwam tegen Klim Op met 307-319 tegen 262-279 hout ook tot volle winst. In de A-klasse versloeg Zet ’m Op met 397-407 tegen 352-399 hout het team van Fax. Naast de plank wist een krap pe overwinning te behalen op EVA met 358 345 tegen 352-343 hout. De strijd om de laatste plaats tussen NRV en Richten en Rollen bleef met 382-333 tegen 360- 354 hout onbeslist. Een duidelijk verontruste Haarlemse wethouder Van de Water (ruimtelijke ordening en stadsvernieuwing) geeft al dus zijn reactie op de nota van uitgangs punten voor het Amsterdam-Noordzee- kanaalgebied, vorige week door GS van Noord-Holland uitgebracht. Daarin werd onder meer nee gezegd tegen de wens die leeft in IJmond en Zuid-Kennemer- land, voor de handhaving van een vol doende inwonertal extra huizen te bou wen. Onder het spelen van Sinterklaasliede ren werden de kinderen in het feestge bouw binnengeleid waarna vrijwel di- De kienavonden door het comité geor ganiseerd maakten het door de opvallen de baten van ruim tweeduizend gulden en schenkingen van de altijd weer gulle Velsense middenstand, mogelijk voor elk kind waardevolle cadeaus te geven. Voor de groepen met leidsters kwamen graag gewenste geschenken te voorschijn, zoals -i: sijer- aand nent, tema link- Idin- Geo- l i i l l I I I jsitie tech- t.m. leine eren. -16.30 Jand- her- it de pend 17 u. Ex- T.m. reli- uren i7 u„ l. chtl- •16 u. isitie rijen za. 17 u„ jhul- i en i di. istel- ’20”, tVou- lente 1 20e 2 en istal- nten. aand r?.««rjpr-Ti ^1 Ik ontvang graag het boek ’’Zeven Eeuwen Haarlem” voor de speciale prijs van ƒ20,- (Ik betaal kontant) Oude gra- kan sitie- tnber ‘ping kken man. .7 u. Deze kerst-inn wordt een heel evene ment da<t de hele nacht zal duren. Op de negentiende gaat ’s avonds om acht uur de deur open, om half negen begint het optreden van Elly en Rikkert, waarna de activiteiten elders in het centrum - gedurende de hele nacht - worden voortgezet. Er wordt een programma in elkaar gezet om op amusante wijze de uren door te komen tot de volgende mor gen negen uur. Blij is de heer Van de Water met het afwijzen van de voorhaven. „Daar zitten zoveel problemen aan en heeft zulke ernstige consequenties, dat we de pro vincie daarin van harte steunen.” Het is naar zijn mening bijna onmogelijk nieu we wegen naar zo’n haven aan te leg gen. Die zouden dwars door recreatiege bied gaan. Ook in verband met het verloren gaan van 69 hectare duin en strand noemt hij de te verwachten scha de zo grandioos dat het onverantwoord zou zijn het standpunt van Amsterdam wél een voorhaven te volgen. Hij wijst erop dat de Haarlemse raad al eerder te kennen heeft gegeven een voorhaven een ramp te vinden. De sinterklaasavond, waarvoor de en treegelden op één gulden komen, wordt afgesloten in de soos van „De Mei”, die tot één uur open zal zijn. Voor 19 december heeft „De Mei” dit jaar de kerst-inn georganiseerd waar het duo Elly en Rikkert Zuiderveld met een optreden de opepningsavond zal ver zorgen. nen namens de federatie van woning bouwcorporaties voor Haarlem en om streken, raadslid J. Post, de heer J. G. Tielenius Kruythoff namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, de heer J. M. Westerkamp namens de raad voor maat schappelijk welzijn. Een vertegenwoor diger van de stichting Peregrinus en een vertegenwoordiger van de secretarie-af- deling van algemene zaken zal nog nader worden aangewezen. De stichting gaat zich bezighouden met het verstrekken van tijdelijke huis vesting aan dakloze gezinnen en alleen staanden, waaronder buitenlandse werk nemers, in Haarlem. De activiteiten kunnen eventueel wor den uitgebreid tot andere gemeenten. “U. Post- met :ader .7 u. De wethouder zegt in verband met de dreigende aantasting van het voorzienin genniveau in de regio geen voorstander te zijn van de overloop als de op vang nog verantwoord in Zuid-Kennemerland zelf kan gebeuren. Om daarover een harde uitspraak te kunnen doen is het echter nog te vroeg. Opmerkelijk noemt Wat de Zuiderpolder betreft, waarover GS zeggen dat slechts gedeeltelijke be bouwing mag plaats hebben en dat de Haarlemse claim tot het volbouwen niet kan worden gehonoreerd, is de wethou der enigszins verbaasd. Haarlem wil in feite hetzelfde als de provincie. Naai zij n oordeel is nooit beweerd dat de hele polder zou moeten worden bebouwd. Haarlem wilde ook een recreatiegebied bij de Liede handhaven en alleen bou wen voorzover dat nodig is in het kader van de stadsvernieuwing. En wat de nadere voorwaarden van de provincie de heer Van de Water het in dit ver band, dat toen in de twee jaar geleden door wethouder Van der Ham gelan ceerde nota over de toekomst van Zuid- Kennemerland de suggesties werden ge daan voor bebouwing van Velserbroek- polder en rond Vijfhuizen, de Haarlemse raad zei dat eerst onderzoek moest worden verricht. GS hadden naar zijn mening de kwestie van wel of niet bebouwing open dienen te houden tot de studies over de noodzaak afgerond zijn. Hij noemt het onverantwoord dat ter- wille van de vorming van overloopste- den in het noorden gebieden als Zuid- Kennemerland en IJmond worden ont worteld. De hoogste werpers: mevrouw B. Cas- hoek (82), mejuffrouw A. van Baa- ren f.2), mevrouw M. Hartog (81), me vrouw A. Albers (80), B. Nabarro (87), L. Logmans (86), F. Hellingman (85-84), J. Kales sr. (84), W. Duyn (84), R. van Ipenburg (82), R. Jansen (82), H. Höck (81), J. Cashoek (80), H. van der Donk (80) en H. Wassenaar (80). t.w. idere tin, an- heek 13-17 An- 6 u. VELSEN Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: ring met twee sleutels, sleutels in étui, twee sleutels aan koord je, parkiet, hond, damesbril in koker, twee mapjes kinderpostzegels, bontmuts, armbandje, verzekeringspl aatje brom fiets (LNL 881), schakelarmband, ballet schoentje, fietsenrek, damesportemonnee met inhoud, herenpolshorloge, ballpen, kinderring, map met inhoud, vijf bank biljetten, hondehalsband, portemonnee m. inhoud, herenhandschoen, oorring, étui met inhoud, bedelarmband] e met bedels, broche, kinderwant, paar dameshand- schoenen, herenparaplu, gymschoen. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Haarlemse wethou der L. D. van den Berg heeft de leden van de stichting in oprichting voor tijde lijke huisvesting van daklozen geïnstal leerd. De leden van het bestuur worden gevormd door: mevrouw H. C. Niemei- jer-Toet, raadslid, mevrouw M. ter Smitten-de Jonge, vertegenwoordigster van het Nederlands Verbond van Vakver enigingen, afdeling Haarlem, de heer J. Dijkkamp namens de raad voor maat schappelijk welzijn, de heer N. van Nu- Profiteer van deze speciale aanbieding! Lever de bon in bij een van onze kantoren of een van de vermelde boekhandels; maar wel vóór 10 decem ber 1975! Dan kost ’’Zeven Eeuwen Haarlem” u slechts ƒ20,-! een volautomatische camera, een koffie zetapparaat en een mandenwieg met poppen voor de kinderkamer. Zelfs een kinderfietsje voor gezamenlijk gebruik ontbrak niet, evenmin als een draagbaar televisietoestel ten dienste van het gehe le tehuis. Vanzelfsprekend brachten de vele geschenken veel blije gezichten en dankbaarheid teweeg. Sint Nicolaas be dacht ook de leidsters die zoveel moei lijk werk verrichten. Rector Vreeburg dankte allen die het adoptiefeest tot een uitbundig genoegen maakten. De vele geschenken die naar Vogelenzang wer den meegenomen maakten het op de late avond nog lastig om alles met de ontvangende kinderen in de voertuigen weer in te laden. Inderdaad de adoptie kinderen werden overladen. HAARLEM Op zaterdag 6 decem ber wordt in de ruimten van het COC- Haarlem en omstreken aan de Gedempte Oude Gracht 24 de laatste rouwen avond” van het jaar gehouden. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In de kegelcompetitie van zondag wist dames Phoenix in de B-klasse koploper ODO met 374-325 te gen 362-360 hout een gelijkspel af te dwingen. DVV behaalde een knappe overwinning op Blijf Sportief met 340- 368 tegen 335-367 hout. Aan de Rol zakte naar de laatste plaats door te verliezen van LUMG met 341-340 tegen 359-350 hout. Tijdens een besloten bijeenkomst in het Beverwijkse Stadskantoor heeft het college van burgemeester en wethouders woensdagmorgen afscheid genomen van jhr. ir. J. de Ranitz als stedebouwkundïg adviseur van de gemeente Beverwijk. Het college heeft de heer De Ranitz de zilveren ere-penning van de gemeente Beverwijk toegekend „als blijk van waardering voor de belangrijke bijdrage welke hij gedurende een reeks van jaren heeft geleverd aan de stedebouwkundige ontwikkeling van Beverwijk”, zo luidt de tekst van het betreffende besluit. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdtureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgegeven. betreft, dat er sociale woningbouw moet komen en geen flatbouw, stelt hij: dat sluit aan bij de uitgangspunten die Haarlem zelf heeft genoemd: overwe gend laagbouw in de sociale sector. Wel heeft hij de indruk dat de provincie niet zover wil gaan als Haarlem, dat er bij gebleken behoefte maximaal duizend huizen gebouwd zouden kunnen worden. Deze uitgave van Damiate Pers is verkrijgbaar bij onze kantoren: Haarlems Dagblad, Ged.Oude Gracht 82 Haarlem (centrum), Soendaplein/Floresstraat 1 - Haarlem (noord),Californiëplein 17 - Haarlem (Schalkwijk), ’t Haasje, Bennebroékerlaan 85- Bennebroek, V.V.V..Jonkheer Mockkade- Hillegom IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427 - Umuiden Beverwijkse Courant,Zeestraat 18 - Beverwijk. BOEKHANDELS HAARLEM: Boek en Blad, Gen. Cronjéstraat 122 De Boekhal, Kruisstraat 40 Boekhandel H. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74 Haco, Spaarnwouderstraat 108-110 Hage en Zoon, Van, Zijlweg 84 Boekhandel I.L.A., Gen. Cronjéstraat 43, Grote Houtstraat 79 Boekhandel van Kuijeren, Gen. Cronjéstraat 99 Loosjes, Rijksstraatweg 125 N.V. Boekhandel v. d. Peet, Jansweg 39 P. Raaijen, Rivièradreef 14 Boekhandel Willa Reinke, Gierstraat 64 Tip’s Boek- en Tijdschriftenhal, Santpoorterstraat 5zw Boekhandel Veko, Zijlstraat 98-100 Boekhandel A. Vernout, Warmoesstraat 10 Boekhandel H. de Vries, Jacobijnestraat 3 Vroom en Dreesman, Grote Houtstraat L. te Welscher, Wagenweg 116 BLOEMENDAAL: Boekhandel J. M. de Wit, Bloemendaalseweg 123a HEEMSTEDE: Boekhandel Batavo, Zandvoortselaan 147 Blokker’s Boekhandel, Bronsteeweg 4 D. J. Schol, A. van Ostadeplein 4 J. M. de Wit, Valkenburgerlaan 48 SANTPOORT: Boekhandel Broeze, Bloemendaalsestraatw 120 Boekhandel Erasmus, Hoofdweg 234 IJMUIDEN: Boekhandel Erasmus, Lange Nieuwstraat 243 BENNEBROEK: Ako, Bennebroekerlaan 9 Boekhandel Wagner, Zwarteweg 42 ’t Haasje, Bennebroekerlaan 85 BEVERWIJK: Beverwijkse Boekhandel, Breestraat27 Boekhandel Burger, Breestraat86Ding- ler’s Boekhandel, Breestraat 58 Boekh. v. d. Meer, Wijkerbaan 4 HEEMSKERK: A.B.C. Boekhandel, Maerelaan 4 Boekhandel de Graaf, Kerkweg 24 H1LLEGOM: Boekhandel v. d. Klugt, Hoofdstraat 89 Boekhandel Wagner, Hoofdstraat 93 VVV Hillegom, Jonkheer Mockkade HOOFDDORP: Boekhandel v. Grieken. Kruisweg 979 NIEUW VENNEP: Boekhandel Bok horst, Kerkstraat 2 SASSENHE1M: AV Boek. Hoofdstraat 141a Boekhandel Wagner, Hoofd straat 181 VELSEN-N.: Laan’s Boekhandel, Wijkerstraatweg 275 IJMUIDEN: Bruna. Lange Nieuwstraat 495 Boekhandel Erasmus, Lange Nieuwstraat 243 ZWANENBURG: Boekhandel Kamerbeek, Dennenlaan 121. Dat Hoogovens mag uitbreiden is een andere zaak, die toch wel zorgen geeft, aldus Van de Water. Het opofferen van tweeënhalve kilometer duin, aantasting van duingebied en de verblijfsrecreatie in Wijk aan Zee zal moeten worden afgewogen tegen de economische nood zaak. Daarover zal uitgebreid in de regio moeten worden gediscussieerd. Bij een keus tussen voorhaven en Hoogovens kiest Haarlem ongetwijfeld voor uitbrei ding van de Hoogovens, maar de conse quenties zullen zorgvuldig moeten wor den bekeken. Positief vindt de wethouder dat GS duidelijk zijn geweest. Dat opent de mogelijkheid dat er discussies worden gevoerd voor de start met de streekplan- procedure. Wat de stand van zaken rond de Zuiderpolder betreft: komend voorjaar komt er een tentoonstelling waar archi tecten suggesties zullen doen voor be- bouwingsmogelijkheden. De bevolking kan daarover discussiëren. Pas daarna zullen de plannen voor de polder in samenspraak met betrokken wijken worden voorbereid. VELSEN-NOORD, Voor de vijfde maal in successie heeft het commité Velsen-Noord voor de Vara-speelgoedac- tie woensdagavond in „De Meerpaal” de veertig kinderen met hun leidsters van het kindertehuis „Casa Carmeli” uit Vo gelenzang een geweldig Sint Nicolaas- feest kunnen bereiden. De organisatie, de heer W. D. Ree als altijd enthousiast had met assistentie van een aantal goede medewerkers de kinderen met particuliere auto’s naar Velsen-Noord gebracht, waar b t tamboer- en trom petterkorps „Velsen-Noord S.M.” de jeugdige gasten voor een muzikale ont vangst kwam zorgen. Van de Water: „We hebben geen be hoefte aan een vergroting van de stad. Maar de stad is erop gebouwd dat er 170.000 inwoners zijn. En nu er een enorme terugloop van het inwonertal aan de gang is moet worden gevreesd dat dit consequenties heeft op econo misch, maatschappelijk en recreatief ge bied. Winkels, scholen, tal van voorzie ningen zijn gebouwd op het huidige peil. In gewestelijk verband zijn pas geleden drie studiegroepen aan de gang gegaan om onderzoék te plegen, na te. gaan wat er moet gebeuren op het gebied van woningbouw en hoe het staat met de werkgelegenheid. Het lijkt een begrijpe lijke zaak dat GS zeggen dat niet meer agrarisch gebied mag worden aangetast. Maar als je dan ziet dat ze dat willen oplossen door de overloop, dan moeten daar toch vraagtekens bij worden gezet.” reet de goediheiligman, vergezeld van twee knechten, tijdens het beluisteren van welkomstliederen zijn zetel innam. Evenals vorig jaar hadden de leidsters weer voor een leuk gevarieerd program ma gezorgd door verschillende groepen met spel, dans en zang. Opvallend was het gedichtje dat de kleine, geheel dove Jacqueline Fransman via liplezen voor droeg, wat wel diepe indruk maakte. Onder de kleintjes waren zelfs een twee jarig- en een driejarig kind, die dank zij een lange middagrust het gehele feest konden meemaken. De goede ’oude” stad Haarlem zit vól met dergelijke surprises.. In zijn boek neemt de bekende auteur Jan Hoeben u mee op een fascinerende wandeling door de Noord Hollandse provinciehoofdstad Een ontdekkingsreis, meer dan 300 pagina's lang, 25x17,5 cm groot, waarvan zelfs doorge winterde Haarlemmers héél wat kunnen leren "Zeven Eeuwen Haarlem” (Uitgave Haarlems Dagblad/Opr Haarlemsche Courant) is nü verkrijgbaar voor een héél speciale prijs Een ideaal St. Nicolaas cadeau. De normale verkoopprijs bedraagt ƒ27,50. Tot 1 januari 1976 geldt een introduktieprijs van ƒ25,- Tot 10 december 1975 wordt dit standaardwerk aan onze lezers aangeboden voor oten- leine uur. plein rijen 3rde- ma. r rW j

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7