Agenda Staatsvissershavenbedrijf wil meer verkoop van vis via hetmijntoestel’ ttm vishal GS: enquête personeel PEN Haven BOUWMARKT ELS K ENNEME I^KEUR B.V.>| STOP DE KINDERMOORD Bestuur van Zwemkring wil eerherstel voor Eradus niet nodig Verzoek aan Zeevis Groothandels Vereniging Spaarndam gekweld door onzekerheid vriezen Koudenhom 54 Het kan weer wf VRIJDAG DECEMBER 5 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 5 OVER NIEUW KANTOOR Quotering Woningen Kerklaan Komité anti-voorhaven tegen actie-plakkers I tel. 023 -321212 Tel. 02550-15389 L Tips redactie: Ko van Leeuwen Wijk aan Zee In en om Haarlem Div. soorten handgevormde stenen en steenstrippen tegen zeer concurrerende prijzen Toen er in 1972 weer 3000 doden in het verkeer te betreuren waren, en 70.000 gewonden, waren er en kele mensen die dat niet pikten. Mensen die zich afvroegen of we het nou gewoon als „normaal” moesten accepteren, dat als je de straat opgaat, er een gróót risico is dat je je huis niet meer of alleen nog in een invalidenwagen weer binnen zult komen. Vinden we het normaal dat woonwijken onleefbaar worden, dat verkeersaders wijken doormidden breken, zonder dat er goede mogelijkheden tot oversteken zijn? Is het normaal dat kinderen tussen op de stoep geparkeerde auto’s moeten spelen, in hun buurt die gebouwd werd toen er nog geen auto’s waren? „BRANDENBURG” Velsen-Noord Beverwijk Openingstijden; dagelijks van 8.00 -12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur IJs voorziening Heemskerk Velsen-IJmuiden rll (Van een medewerker) denken TT s e r. e r (ADVERTENTIE) n r, ;r F it e o is n it n a it n n Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Volgt de „andere benadering” het kijken naar andere vervoersmogelijkhe den, met misschien minder comfort dan de auto, maar met minder spanningen d t d n T n d e :t •s h d ?t •e a r a T k it e IJMUIDEN De Nederlandse Zeevis Groothandels Vereniging heeft donderdag middag haar jaarvergadering gehouden. Na afwikkeling van enige huishoudelijke zaken was een ingekomen stuk van het Staatsvissershavenbedrijf met het verzoek om meerdere vissoorten toe te voegen aan de vissoorten die momenteel reeds ver kocht worden via het „mjjntoestel”, hoofdschotel van de discussie. Op de overige visafslagen gebeurt dit reeds. Bij de handel stuitte dit echter op meerdere bezwaren, welke ook onomwonden kenbaar gemaakt werden. Het grootste bezwaar was het niet zeker zijn van inhoud, sortering en daarmee samenhangend het gewicht. Wan neer dit gegarandeerd zou kunnen worden, zou het mogelijk zijn om de schol in eerste instantie aan de sortering toe te voegen. De Ijsbaan van de Schaatsvereni ging Velsen ligt weer paraat om de ijzigste kou te ontvangen. Het wei land achter het gebouw van de Rei nigingsdienst staat onder water, de palen voor verlichting en vlaggen staan weer overeind. En wacht ieder een maar af of het dit jaar eindelijk eens wil gaan vriezen. Alom wordt gesproken van een strenge winter na de afgelopen fraaie zomer. Voor 1976 moet men erop rekenen, dat men 13000 ton schol minder zal mogen aanvoeren dan het afgelopen jaar. Er zal slechts 35.600 ton schol ten hoogste wor den aangevoerd. Men zag een goede oplossing door niet op kuitzieke schol te vissen, want het afgelopen jaar is ruim 800 ton kuitzieke schol onverkocht in de hallen achtergebleven. Deze schol is af gevoerd naar de vismeelindustrie. IJMUIDEN. Woensdag gearriveerd: Maasborg, Hudiksvall; Oliver, Hamburg; Tor Anglia Gothenborg; Sussexbrook, Antwerpen; Bab T, Ranvik, Zaandam; Johan Wessels, Noordzee, IJmuiden; Shabonee, Coryton; Surreybrook, Stettin, IJmuiden; Adele J. Oxelosund, IJmui den; Nordhafen, Rouen; Pericles, Bou logne, IJmuiden; Haminella, Cartagena; Yasmat, Singapore; Valiant, Rotterdam, IJmuiden; Calchas, Bremen. 9200 ton was aangevoerd, dan was de prijs zeker op een gemiddelde van 12,- komen te liggen en waren de bedrijfs- uitkomsten vooro ozovoeor de tongvisserij betreft op eenzelfde niveau gekomen. Nu heeft een deel van de kleine tong geen kans gekregen uit te groeien. Nu is men in visserskringen bezig door slechts vier dagen per week te vissen of een schip slechts toe te staan 500 kg tong per week aan te laten voeren, om toch het hele jaar door van tongaanvoer verze kerd te zijn. De vier dagen vissen sprak de handel het meeste aan, omdat men vreesde, dat bij grotere aanvoer dan de 500 kg de zwarte handel bevorderd wordt. DIVERSEN Zaterdag 6 december Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30 tev. zat. 19 en 21.3(1 u.: „Haaien”, 14 j. Zaterdag 24 u.: „De bende van Magrissom”, 18 j. Zaterdag 13.30 u.: Stan Lauren en Olivier Hardy in ..De dansmeesters”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) zat. 19 en 21.15 u.„Kato”, 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „De maffia vergeet nooit”, 18 j. Lido (Houtplein) 14 u. tev. zat. 20 u.: ,.Ben Hur”, a.l. Zaterdag 23.45 u.„Dinossaurussen regeerden de wereld”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14 u. tev. zat. 19 en 21.15 u.:„Flesh Gordon”, 18 j. Zaterdag 23.45 u.: „Met jouw tanden in mijn nek”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14 u. tev. zat. 19 en 21.15 u.: „Dolle pret in een Tiroler bed", 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 u. tev. zat. 19 en 21.30 u.: „Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Zaterdag 24 u.: „North by Northwest”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14 u. zat. 19 en 21.15 u.: „Ten little Indians”, 14 j. Zaterdag 14 u.: ..Popeye festival”, a.l. Een beetje vriesweer zou geen kwaad kunnen, want in tien jaar is nauwelijks gelegenheid geweest om de schaatsen onder te binden. Daar door dreigt er een generatie van niet schaatsers te ontstaan. De schaatsclub Velsen tracht daar zelf al een stokje voor te steken. Elke zaterdag trekken zo’n kleine 150 schoolkinderen uit de 5e en 6e klas per bus naar de kunst ijsbaan in Alkmaar. Daar krijgen zij schaatsles. In tien vrolijke lessen kunnen zij hun „schaatsdiploma” ha len. De deelname aan de schaatsles sen in Alkmaar loopt via de scholen. De dorpsraad schrijft dat de meerder heid van de bewoners de voorkeur geeft aan een beperkte opknapbeurt. De ge moederen in Spaarndam zijn blijkens de brief hevig ih beroering over de nu al vier jaar durende onzekerheid, door de dorpsraad „afschuwelijk en mensont erend" genoemd. In een brief van oktober schreef de directeur van de dienst volkshuisvesting de bewoners, dat ze maar geen geld meer in de woningen moeten steken, want dat het nog steeds onzeker is wat burgemeester en wethouders zullen be slissen. Verontwaardigd is de dorpsraad over het feit dat in deze brief niet de moeite genomen wordt een woord van verontschuldiging uit'te spreken voor de kwellende onzekerheid voor de bewo ners, Op tal van plaatsen in de gemeente prijken op openbare gebou wen en wat zich daarvoor meer leent, raambiljetten tegen de vestiging van een voorhaven bij IJmuiden .De rode raamaffiches zijn afkomstig van het komité Anti-Voorhaven, maar daar distantieert men zich nadrukkelijk van het plakken van de biljetten. Robert Schoondergang van het Ko mité: „Het plakken op openbare ge bouwen behoort op dit moment niet tot de middelen waarmee je het pro bleem onder de aandacht moet bren gen .Zo is onze actie niet gericht”. De handel verzocht het bestuur erop toe te zien, dat er een regelmatige aan voer verzekerd wordt voor zowel schol als tong, omdat ze daar alleen mee gebaat is. Dit is bevorderlijk voor het normale handeldrijven en voor de prijs vorming. Momenteel kunnen de tekorten aan tong goed aangevuld worden door aankopen in België, omdat men daar vergeten is bij te houden hoeveel tong er dit jaar al aangevoerd is. Verder werd het bestuur verzocht de vissers te animeren om de netten uit te werpen op die plaatsen, welke nog niet als verbo den gebied gelden. Er wordt gedacht aan Kattegat en Zuid-Ierland. De Golf van Biskaje blijft een heet hangijzer, omdat van Franse zijde al heftig geprotesteerd is tegen het vissen van enkele kotters, die daar een paar experimentele reizen naar toe hebben gemaakt. Het Staatsvissershavenbedrijf deed het verzoek, omdat men dan minder perso neel nodig heeft en omdat de zuiverheid van de klok onbetwistbaar is en mede daarom te verkiezen boven mondelinge verkoop. De handelaren stelden daarte genover, dat het op overige afslagen voor de kopers eenvoudiger is om via het mijntoestel te kopen, omdat negentig procent van deze aanvoer door commis sionairs voor de IJmuidense handel ge kocht wordt. Per 40 kg: tarbot 413-272; griet 283- 160; kabeljauw één 174-156; kabeljauw twee 208-154; kabeljauw drie 164-114; kabeljauw vier 114-100; kabeljauw vijf 94-68; schelvis één 206; schelvis vier 106; schol één 104-96; schol twee 110-94: schol drie 98-94; schol vier 108-72; wij ting drie 88-59; schar 92-71. HEEMSKERK. Competitieleider Arendshorst en de andere bestuursleden van de zwemkring Noord Holland 2 hebben bij de Zwembond geprotesteerd tegen het uit zijn functie zetten van kringvoorzitter Eradus. Volgens de tuchtcommissie van de KNZB heeft Eradus destijds misbruik gemaakt van zijn bevoegdheden door commissielid mevrouw Nes te dwingen van haar zetel afstand te doen. Arendshorst: „Mevrouw Nes is niet uit het bestuur verwijderd vanwege haar contacten met het Zaanse zwemechtpaar Stadt maar wegens onvoldoende capaci teiten”. Naast het eerherstel voor Eradus eist het kringbestuur ook ontzegging van de toegang tot zwembaden voor Cees Stadt op uren dat daar zwemclubs actief zijn. Arendshorst: „Als de zwembond niet op korte termijn aan onze wensen tege moet komt leggen -wij per 1 januari onze functies neer. Na die datum zal er dan in Noord-Holland geen waterpolo- competitie meer zijn”. IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werden aangevoerd: 1140 kg tong; 33 kisten tarbot en griet; 498 kisten ka beljauw; 5 kisten schelvis; 300 kisten wij ting; 441 kisten schol; 123 kisten schar; 56 kisten diversen. ..Indien de relatie tussen medezeggen- schapsvertegenwoordiging en personeel goed is - en gedeputeerde staten hebben geen reden daraan te twijfelen - zou een door ons college te houden enquête niet alleen een doublure betekenen, maar tevens een ontkenning inhouden van de waarde van de huisige organisa tie van de inspraak”, aldus, GS. Prijzen in guldens. per 1 kg.: tarbot 12,71-11,51; grote tong 16,82-15,75; grootmiddel tong 15,60- 15,59; kleinmiddel tong 14,24; tong één 13,23; tong twee 11,91. ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02250 - 134 05 voor uw licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud. Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR, industrieel en huishoudelijk. (Van onze stadsredactie) SPAARNDAM. De dorpsraad van Spaarndam heeft B. en W. van Haarlem een brief gestuurd waarin wordt aange drongen op een spoedige beslissing over de toekomst van de twaalf gemeentewo- ningen aan de Kerklaan in Spaarndam. Het college heeft deze week juist over de woningen aan de Kerklaan beraad slaagd en neigt naar een oplossing, waarbij de huizen worden opgeknapt en enigszins verbeterd (verregaande in standhouding). Zoals bekend is zijn enige tijd geleden drie alternatieven op tafel gekomen: instandhouding, renovatie of totale nieuwbouw. B. en W. voelen dus voor het eerste plan met enkele aanvul lende verbeteringen. De raadscommissie voor volkshuisvesting moet er eerst nog over praten, en ook komt er een hoor zitting met de bewoners, alvorens defi nitief wordt beslist wat er moet gebeu ren. en gevaar, kijken ook naar een andere stedebouwkundige omgeving, wonen, werken en recreëren op een plek, herin richting wijken, prioriteiten voor fietser en voetganger boven de auto. Gepleit wordt voor aktie uit de bevolking, een bevolking die de overheid constant op de vinders kijkt. Hoe? Ook dat wordt heel overzichte lijk, heel duidelijk, met tekeningen en foto’s erbij aangegeven. Eerst wordt uit- voor u, als burger, Liggen. Wat zijn de niveaus waarop wat valt te bereiken, en, als we over de gemeente praten, wat is DIVERSEN Zaterdag 6 december Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 10-12.30 u. Woensdag vertrokken: Vanquard, Le Havre; Johann Wessels, Brunsbuttel, IJ muiden; Pertinence, Southampton; Resor lute en Goliath en Ponton, Cont. Plat; Tor Anglia, Immingham, Rhön, Rostock; Bartenstein, Christobal; Sussexbrook; Hamburg; Andromeda, Saeham, IJmui den; Markborg, Delfzijl; Ring, Felixsto we; Panglobal Unity, Genua; Griend, Colchester; Bothniaborg, Delfzijl, Zaan dam. TENTOONSTELLINGEN Sociëteit Alpha, Moensplsm. Expositie „Het Franse landschap” met schilderijen van zes IJmondiale kunstenaars; geopend tot 20 de cember. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein). Exposi tie werk van IJmuider kunstschilder Ab Jongmans; geopend tot 19 decembei' van maandag tot en met vrijdag van 8.39-12.30 en 13.30-17.30 uur. DIVERSEN Vrijdag 5 december Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Zaterdag 6 december Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur; Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend zaterdag en zondag van 10.30-17.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein, Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30 uur. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Donderdag gearriveerd: Loachim, Gdansk; Vesta, R’dam, IJmuiden; Euro pride, R’dam; Achilles, R’dam; Caraehas, Antwerpen; Tuskar 2, Swansea; Satur- nes, Peterhead; Thoerusund, Ruysbroek, IJmuiden; Hermond Turbao, IJmuiden; Musala, IJmuiden, Sagunto; Brinda, IJ muiden, Poole; Carebeka 1, IJmuiden, Antwerpen; Sirina, Hammerfall; Twee- gezusters, Beverwijk, Hamburg; Aegis Harvest, Le Havre; Tobias Loenborg, IJmuiden, Rotterdam; Tor Belgia, Go thenburg; Neutron, Gunnes; Audacia, IJmuiden, Solby; Gazelle, Londen, Zaan dam; Thuntank-10, R’dam; Roelof llol- werda, Grangemouth; Steinbukk, Ber gen; Ebenhaezer Duncan, Rotterdam. Donderdag vertrokken: Pelops, Rotter dam; Carabeka 3, Pasajas; Tharus, R’dam; Eric Viljeux, Antwerpen; Tho mas K., R’dam; Kennemerland, Recefe; Lune Fischer, Avonmouth; Brunla, IJ muiden, Newport; Parkesgate, IJmuiden, Rochester; Function, Gr. Yarmouth; Oli ver, Kalentborg; Johann Wessels, IJmui den, Brunsbuttel; Jemrix, IJmuiden, Whitby; Marconi, IJmuiden, Whitby; Ba- rendsz, Belfast; Vissersbank, IJmuiden, Ystad; Eendracht, Delfzijl; Elbrus, Tu apse; Valiant, IJmuiden, Kingslynn; Hasselburg, IJmuiden, Antwerpen; Me- grez, Zaandam, Lagos; Bat t, Zaandam, Delfzijl; Calchas, Rotterdam; Northsho re, Cont. Plat; J Y Clyne, Bremen; Idomenius, Lagos; Breehorn, Lej,th; Ben- lomond, Port Said. Vrijdag gearriveerd: Sargodha, Monro via; Hai, Bremerhaven; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Anjo, Perth; Ar madale, Boulogne, Velsen; Christiane Oldendorff, Rotterdam, IJmuiden; Lauri- ta, Yokohama; Hebe, Antwerpen; Ken- rix, Whitby, IJmuiden. Vrijdag vertrokken: Sirina, Londen; Tor Belgia, Gothenborg; Pericles, Rot terdam, IJmuiden; Caracas, Le Havre; Brinda, Kings Lynn, IJmuiden. De ijsvoorziening in IJmuiden, nu nog maar afhankelijk is van ijsfabriek wat het volgende punt bespreking. De voorzitter maakte kend, dat van de zijde van ijsfabriek de verzekering was Is het normaal dat er zo’n 500 kinde ren per jaar in het verkeer sneuvelen? (dat is een school van behoorlijke om vang!). Die mensen vonden dat niet normaal. En daarom hebben ze toen, 3 jaar terug, de pressiegroep ,,Stop de kindermoord” opgericht. Met akties lan delijk, maar vooral ook plaatselijk, werd geageerd tegen het alleenrecht van de auto en tegen het onrecht het kind in het verkeer aangedaan. Men kreeg een eigen blad, en wat belangrijk was: er kwamen vele mensen die de nieuwe stichting (binnenkort waarschijnlijk ver eniging) wilden steunen. Er kwam besef voor de doelen die men voor ogen had. Vooral de wijken, met hun wijkraden bleken een dankbare klankbodem. die één van be de zijde van deze verzekering was gege ven, dat dit geen enkel probleem was. Wel werd staande de vergadering door een vertegenwoordiger van de ijsfabriek verzocht om vooral de eerste tijd zoveel mogelijk medewerking te geven, omdat men nog op de grotere afname moet inspelen. Deze medewerking werd alles zins toegezegd. DIVERSEN Vrijdag 5 december Progress-Sociëteit, Const: Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 uur. Donkey Shot, Verherentstraat. Geopend van af 20 uur. Zaterdag 6 december. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 uur. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 26u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 960000. De handelaren waren wel bereid om medewerking aan de verkoop van meer soorten vis via het mijntoestel te geven, indien de mogelijkheid geschapen wordt om de gekochte vis in de bakken van het Staatsvissershavenbedrijf te vervoeren naar hun pakruimten binnen de hallen voor verdere verwerking of verzending. Ook wilde men dan als handelaren on derling de bindende afspraak maken om voor elkaar en met elkaar te kopen in de mijnzaal of de hallen om te voorko men, dat één man op twee plaatsen tegelijk moet zijn. Deze zaak werd teruggeschoven naar het bestuur en zal door het dagelijks bestuur en de directie van het SVHB verder onderzocht wor den. HAARLEM. Gedeputeerde staten van Noord-Holland voelen niet voor het houden van een enquête onder het per soneel van het Provinciaal Elektriciteits bedrijf (PEN) over de vraag of men aan Alkmaar of Heerhugowaard de voorkeur geeft voor de vestiging van de nieuw bouw van het bedrijf. Statenlid mr. J. de Vries (PvdA) had hierom gevraagd, omdat het personeel nog niet in staat was gesteld een standpunt over deze zaak kenbaar te maken. Wel was bekend hoe directie en medezeggenSchapscom- misie erover denken (pro Heerhugo waard). GS delen mee dat bij het PEN drie medezeggenschapscommissies fungeren, gevormd uit ambtenaren die door de vakorganisaties zijn aangewezen. GS menen dat inspraak via dezemedezeg genschapscommissies het personeel ver tegenwoordigen. Uiteraard zullen er, al dus het college, personeelsleden zijn wier standpunt afwijkt van dat van deze commissies. Voor zover zij bij een vak organisatie zijn aangesloten kunnen zij hun stem laten horen via die organisatie. Is dat niet het geval, dan kunnen ze zich rechtstreeks tot de medezeggenschaps commissies wenden. Het dagelijks bestuur gaf de handela ren een inzicht in de problemen, die gerezen waren door de quoteringsmaat- regelen. De tongvangsten zijn met onge veer 5000 ton overschreden, doordat er meer tong te vangen bleek dan door de biologen was gesteld, aldus het dagelijks bestuur. Men betreurde het, dat de zoge naamde vangstbeperking binnen de twaalf-mijls-zone niet van de grond was gekomen. De gemiddelde prijs van de tong lag nu op ongeveer f 9,50 per kg. Deze lage prijs is veroorzaakt door de kleine tongetjes, die binnen deze twaalf- mijls-zone ruimschoots voorradig waren. Wanneer er niet meer dan de toegestane Juist zij zullen hun voordeel kunnen doen met de brochure die „Stop de Kindermoord” heeft doen verschijnen: een „handleiding voor inspraak en ak tie”. Hij geeft inzicht in een bestaande problematiek en is tegelijk een handlei ding om zelf en met hulp van anderen de omgeving weer veilig en leefbaar te maken. In de beschrijving van de huidi ge situatie vindt men een overzicht van het verkeer en ruimtelijke ordening in ons land. De verkeers(on)veiligheid wordt onder de loep genomen en er wordt gekeken of er iets aan werd/- wordt gedaan. BIOSCOPEN City, zaterdag 19 en 21.15 uur: ,,Een vuistvol karate’’. Stadsschouwburg, zaterdag 20 uur: ,,King Kong”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, cultureel cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Galerie ,,’t Hart, Koningin Wilhelminakade, dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 18 uur: expositie Paul van Buuren. Stadhuis, te bezichtigen van za. t.m. vr. van 10-12 uur. DIVERSEN Alarmnummers, politie 13033, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750: Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuizen, Snelliusstraat, vrijd. 10.30-20.30 u. zat. van 9-17.30 u. en van 13-18 uur Concorolice Doodweg, Velsen-Noord: idem. Velserbad, Briniostraat, geópend vrijdag 19.30- 20.45 uur; zaterdag 10.30-11.30, 12-15-13.15; 13.30- 14.30 en 14.45-15.45 uur. Instructiebad, Zeewijk, zaterdag 10.45-11.15 uur: gezinszwemmen; vrij zwemmen: 11.30- 12.30 uur; 13.45-14.45 en 15-16 uur. dan een „bestemmingsplan”, wat een voorbereidingsbesluit”? En wat kun je ermee en ertegen doen? Concrete techni sche maatregelen in de wijken worden gegeven, om de woonfunctie te herstel len, vreemd verkeer buiten de woon buurt om te leiden. Het woonerf, drem pels, hobbels op straat, mogelijke juri dische aanpassingen van die verkeers- vormen passeren de revue. Tenslotte volgen de praktische wenken eengezet hoe de inspraakmogelijkheden voor acties, legale en demokratische we- voor 11. als burffer. liesen Wat ziin de 'gen, maai’ ook als dat faalt, de illegale wegen. Voorbeelden: praten, brieven, de monstreren, pamfletten uitdelen, straten bezetten, zebra’s verven... Achterin de brochure vindt men een heel handig stel „modellen” voor persberichten, adressen, bezwaarschriften etcetera. Voor 4.50 is de brochure verkrijg baar bij Stop de Kindermoord, postbus 5058, Amsterdam 1007, telefoon 020- 799505, giro 3028836. Een tientje op het zelfde gironummer maakt u sympati- sant-donateur. Er is trouwens ook een zee aan informatiemateriaal (bulletin, stickers, affiches) verkrijgbaar.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5