A terug voor ’76 AMVJ hield verlies binnen de perken SPORWffi® Handgeld ruim kwart miljoen Berti Vogts matchwinnaar Tien nieuwe voor Borussia volleybalsters in selectie Nieuwsdienst voor sport in gebruik 11 t/m17december Embassy trekt zich „Aan verjonging denken” 99 I1J een caravan voor ’t (goeie) leven 14 Z A Succesvol L Verjonging Niet somber Geopend 10-17 en 19-22 uur, zondag 10-17 uur Toegang f5,-, kinderen tot 14 jaar f3,-. Voordelige trein-toegangsbiljetten bij NS-stations. Frustrerend Rommelig SPORT ss1 VORM KOMT ECHT (Van onze sportredactie) voor UIT met Spitz Kohn: „Natuurlijk frustreren die transfers me., Maar dat wist ik al toen ik hier bij FC Twente begon’’. Animo bij „overwerkt 1 The White Stars zoek (Van onze basketbalmedewerker) na Ilie Nastase in stedencompetitie ROB HOOGLAND I nog maar ■HBi De Westduitse ruiter Wiktfang heeft zijn derde achtereenvolgende overwin ning behaald tijdens het CSI in Zuidla- ren. Bij de Russische gewichthefkampi- oenschappen heeft Vladimir Golovko het wereldrecord stoten in de vedergewicht- klasse gebracht op 162,5 kilogram. De Oostenrijker Klammer heeft de afdaling van Madonna di Campiglio ge wonnen. „Ach, ik dacht niet dat het veel et. Aan de andere kant zou je unnen zeggen: het is een mooie ling voor ze. Ze worden er rusti ger van. Maar ja, misschien is het in zekere mate toch wel waar. Je weet het nooit. Maar bewijs het maar eens, hè”. Spitz Kohns ploeg uiteindelijk werd geklopt door Borussia Mönchengladbach. Aan het begin van dit seizoen leek de successenreeks te worden gecontinueerd, zelfs uitgebreid. Twen te pakte de koppositie in de eredivisie, maar moest deze later prijsgeven. Het elftal staat nu drie punten achter op Ajax, niet onoverkomelijk natuurlijk, maar wat de Enschedeërs wel als verontrustend beschouwen, is het feit dat er sprake is van een fors vormveriies. Daarom twijfelt Twente. Zou het nu definitief gebeurd zijn? zijn spelers. Kohn: „Bepaalde jongens, zoals Granen en Van de Vall, zijn al wat ouder, dus herstellen langzamer van hun blessures. En daarmee kom je auto matisch bij iets, wat bij Twente aan de orde moet worden gesteld en wat na tuurlijk al in zekere mate gebeurt: ver jonging. We hebben wel een paar talent jes in het c-team, maar het duurt nog zeker twee jaar voordat die doorbreken”. Tc Viss Kon het stev goec Van Van brac Ver] kwa en op S aan, doel geli: mer aan net blee H moi de 4. t H. aan hooi bale nu leidi Bev 5-3 B gre: 3-5, 1- 4; 2— 1 klas 1-4. Cronjé-Shots dat de laatste minuut met een 46-48 achterstand inging, greep op de valreep toch nog de 50-48 zege toen de op balbezit spelende Amsterdammers aan Croese en Mua Asam treffers moes ten toestaan. laatste tien jaar, heeft een contract ge tekend voor WTT-tennis, de Amerikaan se stedencompetitie. Nastase zal gaan spelen voor Hawaii, één van de zwakke re ploegen uit de competitie. Nastase neemt de plaats in van John Newcombe, die in het afgelopen seizoen door blessu res vrijwel niet heeft kunnen spelen op topniveau. WEL WEER TERUG” ICHEDE Twente twijfelt. Is er dan toch sprake van zo lang verwachte terugval? Ieder jaar, na de zoveelste >p, werd vrijwel alom beweerd dat het gebeurd zou zjjn e FC Twente. Maar er gebeurde niets. Dat wil zeggen: ie handhaafde zich, klom zelfs steeds hoger op de inter- lale ladder en bereikte aan het einde van het afgelopen n de finale van het toernooi om de UEFA-beker, waarin In de strijd om de NBB-beker kwa men de dames van HOC en DSS tever geefs naar de Kennemer-Sporthal. Zo wel WSC uit Waalwijk als Attacus uit Weert bleef zonder afbericht weg.. Wel binnen de lijnen kwamen de dames van Sea Devils. Tegen het Delftse DAS na men de speelsters van coach Mohrs een 21-13 voorsprong voor de basketverwis- seling. Het produktieve spel kon echter in de tweede helft niet gecontinueerd worden. DAS dat toen tot 37-31 terug kwam, heeft nog alle kansen om in de return orde op zaken te stellen. Waar volgens ex-spits van Sportclub Enschede wél zo langzamerhand reke ning mee moet worden gehouden is de al wat hogere leeftijd van sommige van Koning (8-6) en Greet Wink (5-6) sloot Outsiders het duel winnend af met 41- 30. Maria Haver (7-10) was de produk- tiefste speelster bij de gasten. n is dan ook lang niet zo somber si wat Enschedese supporters. Hij: hoor, als de ploeg weer compleet mt het goede spel vanzelf wel Daar heb ik alle vertrouwen in”, -jarige Luxemburger gelooft ook at het feit dat nu al vijf eerste pelers (Van de Vall, Overweg, ■berg, Jeuring en Pahlplatz) een zaak beheren van invloed is op de ties, zoals in Enschede meer dan zordt beweerd. Nastase krijgt voor de 44 wedstrijden in de competitie een handgeld van meer dan 100.000 dollar (ruim een kwart mil joen gulden) en zal kunnen uitkomen voor de wedstrjden die Roemenië moet spelen in het toernooi om de Davis- beker. Het contracteren van Nastase was de enige „uitschieter” tijdens de bijeen komst van de organisatoren van WTT, die in New York werd gehouden. Op de „beurs” kregen alle ploegen het recht van onderhandelen met bepaalde spelers. Cleveland verwierf voor deze competitie bijvoorbeeld de rechten op Borg, Con nors en Ashe, maar geen van de drie heeft belangstelling getoond voor de reeks wedstrijden van 1976, die tussen 27 april en 16 augustus wordt gehouden. Nastase was eerst toegewezen aan New York, maar die ploeg verkocht zijn recht op Nastase voor een onbekend bedrag aan Hawaii, dat Helen Gourlay al heeft aangetrokken en nog zal proberen rond te komen met Margaret Court. NEW YORK. (ANP) Ilie Nastase, dit weekeinde winnaar van het masters- toernooi in Stockholm en zonder twijfel de meest besproken tennisser van de Hoe moet dan voor de broodnodige aanvulling worden gezorgd? „Ja, daar vraag je wat”, aldus Kohn. „Dat gaat bij Twente nu eenmaal niet zo gemakkelijk. Wij zijn geen Ajax of PSV of Feye- noord. Wij kunnen geen dure spelers kopen. We kijken daarom veel naar amateurs in de omtrek. Dat moeten we wel. En dat het succes kan hebben zie je aan een Jeuring, Pahlplatz of Achter berg”. Zoals uit deze woorden wel blijkt zit de stichting FC Twente krap bij kas. Voor het komende jaar is een tekort van maar liefst 675.000 begroot. Dit tekort wordt wellicht gedekt door een lening van één miljoen gulden, die de gemeente Enschede aan FC Twente gunt. Het voorstel moet echter nog door de ge meenteraad worden behandeld. Kohn: „Zelfs al krijgen we dat geld tot onze beschikking, dan nog kunnen we geen goeie dus dure spelers kopen. We hebben het geld hard nodig voor andere dingen”. ADVERTENTIE) caravan rai DEN HAAG (ANP). Bij de zestien speelsters die zijn uitgenodigd voor een trainingsstage ter voorbereiding op het Olympisch kwalificatietoernooi volley bal, zijn tien speelsters die niet eerder voor de nationale A-ploeg uitkwamen. De groep van zestien zal van 26 tot 29 december en van 2 tot 4 januari bij elkaar komen in het sportcentrum van Papendal. Het Olympische kwalificatie toernooi wordt van 15 tot 25 januari gehouden in Heidelberg. DEN HAAG (ANP). De Nederland se sportwereld heeft er sinds vrijdag, de twaalfde van de twaalfde, een nieuwe informatiebron bijde telefoon. Onder nummer 020-214214 is het thans moge lijk op de weekends van vrijdagavond 18 uur tot maandagmorgen 8 uur het actuele sportnieuws te vernemen, zoals uitslagen in de hoogste sport, berichten over afgelaste wedstrijden, de cijfers en getallen van de toto en de lotto, de uitslagen van de paardenkoersen en wat er verder over belangrijke sportgebeur tenissen in binnen- en buitenland te vermelden valt. De Portoricaanse bokser Alfredo Escalera heeft zijn wereldtitel in het zwaarvedergewicht behouden. Hij ver sloeg zijn Noorse uitdager Paulsen door interventie van de scheidsrechter in de negende ronde. Leo Duyndam en Ole Ritter gaan aan de leiding in de zesdaagse van Herning. Larry King, de directeur van WTT maakte bekend dat de belangstelling voor WTT-tennis in het afgelopen sei zoen met ruim veertig percent is geste gen en dat het gemiddelde aantal toe schouwers per wedstrijd van iets meer dan 2000 was gegroeid tot ruim 3000. nmeester Spitz Kohn vindt in ie- /al van niet. Terwijl hij geduren- geheie gesprek bijna irritant door apel voetbalweekbladen bladert, ij waarom: „Natuurlijk speelden t best, de laatste weken. Maar an ik een belangrijke reden voor i. Misschien een oud excuus, FC Twente geldt het wel Tilburg Trappers heeft de ijshockey- wedstrijd tegen Hijs met 7-4 gewonnen. Ook Kohn zelf was vorig seizoen bijna bij FC Twente vertrokken, gelokt door het Grote Geld. CF de Barcelona zocht een opvolger voor Michels. Uiteindelijk bleven er twee kandidaten over: Kohn en Weisweiler, trainer van Borussia. Barcelona wachtte het resultaat van de UEFA-cupfinale af en koos toen voor Weisweiler. Kohn: „Financieel zou ik er zoveel beter van kunnen worden, dat ik in het geval dat ik zou zijn gevraagd eenvoudig geen nee zou hebben kunnen zeggen. Ik heb ook het idee dat Barcelona tenslotte is afgegaan op het resultaat van de UEFA-cupfinale, al kun je dat natuur lijk nooit bewijzen”. LONDEN. De tragische dood van zowel Graham Hill als Tony Brise en van drie andere medewerkers van de renstal van Embassy-Hill bij een vlieg tuigongeluk in Londen twee weken gele den, heeft een einde gemaakt aan de activiteiten van de fabriek voor tenmin ste het komende seizoen. De Engelse tabakshandelaren Wills, die de sponsors van het raceteam zijn, hebben vrijdag bekendgemaakt dat zij niet genoeg tijd hebben om een nieuwe ploeg samen te stellen voor de eerste Grand-Prix, die op 11 januari in Argentinië gehouden wordt. De beslissing om weer deel te gaan nemen, zal afhangen van economi sche omstandigheden. Enkele weken ge leden trok Lord Hesketh zich met zijn raceteam al terug voor het Grand-Pris- seizoen 1976. Coach Ab voltallige DUISBURG (SID). Borussia Mönchengladbach, lijstaanvoerder in de Westduitse Bundesliga, heeft vrijdag avond in de derde ronde van het beker toernooi gewonnen met 1-0 van MSV Duisburg. Het winnende doelpunt in Duisburg werd in de 39e minuut ge maakt door Vogts. Dietz schoot in de 55e minuut voor Duisburg een strafschop tegen de lat en vier minuten voor tijd had de thuisclub opnieuw pech toen Seliger vanaf twintig meter de paal raakte. De andere uitslagen van vrijdag zijn: Preussen MünsterSchwarz Weiss Essen 2-2 na verlenging, Arminia Biele feld—DJK Gutersloh 3-2. Hard was het herentreffen tussen het de laatste weken ’succesvolle DSS en het in de tweede divisie uitkomende Wyba. De ploeg uit Wychen die in de eerste helft een 30-37 voorsprong nam, raakte in de tweede spelperiode toch uit het wedstrijdritme. DSS, dat toen moest aantreden zonder de uit het veld ge stuurde Eric de Bruin, bleek nog over voldoende veerkracht te beschikken om terug te komen. Van Lieshout (6-12) en Van Kampen (8-10) deden hun ploeg zelfs een florissante 58-44 voorsprong nemen. De door vele persoonlijke fouten geplaagde Haarlemse ploeg moest echter in de slotfase opereren zonder Wentholt, van Kampen en Feitsma. Eindstand 68- 60 voor DSS. Spanning te over was er in het beker duel tussen Cronjé-Shots en het Am sterdamse Pius X. De thuisclub die door Mua Asam (8-6) en Theo Gielens (6-3) met een 28-33 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft gaven beide ploegen elkaar nauwelijks iets toe. Vrijdagmiddag is op het hoofdkantoor van het ANP, waarvan de sportredactie de nieuwsgeving verzorgt, deze nieuwe dienst in gebruik gesteld door Neder lands snelste lange-afstandloper Jos Hermens, wereldrecordhouder op de 10 mijl, 20 km en de uurloop. Hij draaide als eerste het nummer. HAARLEM-AMSTERDAM. Negen wedstrijden in vier weken bleken aan de dames van The White Stars in het treffen met AMVJ niet onopgemerkt voorbij gegaan te zijn. De Amsterdamse ploeg, die troosteloos de ranglijst punt loos sluit, slaagde er voor het eerst sinds lange tijd in de nederlaag binnen redelijke perken te houden. Tegen alle verwachting in keken de Sterren acht minuten zelfs tegen een 7-6 achter stand aan. n spelers hebben ontzettend veel res gehad. Ik heb de laatste weken én keer een volledig team kunnen en. In de bekerwedstrijd tegen mdag nog, speelden Japie Bos en Oranen niet mee. Dan krijg je ■lijk automatisch vormveriies. Dat vanzelf als je aldoor met een ploeg speelt”. Toen spits Kohn zelf nog voetbalde is er nog sprake van geweest dat hij het toen pas opgerichte Telstar zou gaan versterken. De ploeg, waartegen FC Twente het morgen moet opnemen. Een uiterst belangrijk duel voor Twente, op Schoonenberg. Kohns formatie moét welhaast winnen, vooral met het oog op de thuiswedstrijd tegen Ajax, volgende week. Kohn: „Maar dat bebeurt niet één-twee-drie. Telstar is voor ons per traditie een moeilijke tegenstander. Uit hebben we bijna nog nooit gewonnen. Vorig seizoen verloren we nog met 1-0. Ook Telstar heeft wat goed te maken, heb ik begrepen. Dus het kan interes sant worden. Bij AZ, vorige week, heb ben we geleerd hoe het niet moet. We zullen tegen Telstar veel agressiever moeten zijn”. Het behoud van Thijssen Overweg voor Twente bijvoorbeeld. Kohn: „Ja, hun contract loopt inderdaad aan het einde van dit seizoen af. Als ze ergens anders veel meer kunnen verdienen, dan gaan we niet te ver in onze poging om ze bij Twente te houden. Natuurlijk werken al deze gebeurtenissen frustre rend, maar dat wist ik al toen ik hier als trainer begon. Wij zijn nu eenmaal niet kapitaalkrachtig. En daar leer je mee leven”. Van de „oude” groep zijn in de sterk verjongde selectie overgebleven: Eveline van der Laag en Lydia Schut (Roswell- Voorburg), Dorrie Posthuma en Martje de Vries (DVC-Dokkum), Loekie Rate- rink (Orion-Doetinchem) en Marianne van ’t Land (Chicopee AEC-St. Antho- nis). Nieuw zijn: Jose Bremer (Orion), Caroline Hiemink en Els Kruims (SFC- Assen), Irene Klunder en Noor Samberg (Roswell), Caroline Keulen (Ruba-Leeu- warden), Sylvia Neuteboom en Erica van Tuyl (Vierhout Valboval-Woerden), Ellis Posthuma (DVC) en Margret Schriel (San Rival-Utrecht). De drastische verjonging in de ploeg, die als training voor Heidelberg tevens zal uitkomen in het Dynamo-toernooi te Apeldoorn, werd mede veroorzaakt doordat Henny Morsink (Van Houten) en Annelies Visser (Roswell) door exa mens zijn verhinderd en Margot Rate rink (Orion) moest afzeggen wegens een nog niet herstelde blessure. In de tweede divisie haalden Outsiders het achterstallige duel tegen Akrides in. Van goed basketbal was in deze romme lige en bij tijd en wijle te harde wed strijd geen moment sprake. Akrides dat deze competitie zo goed begon, werd door de ongeslagen koploopsters al in de eerste helft op een 20-13 achterstand gezet. In de tweede helft kon Akrides wel tot 31-28 terugkomen, werkelijk gevaarlijk werd het voor de thuisclub niet. Via bijdragen van Henny van der Burg, die zijn formatie binnen de lijnen bracht, schakelde toen over op een man- to-man die in enkele minuten de voor sprong in een 13-22 achterstand deed veranderen. Na een 20-35 ruststand gin gen de Haarlemse speelsters er in de tweede helft iets feller tegen aan. Het werkelijke animo om AMVJ naar een gedecideerde nederlaag te spelen, ont brak echter. Voornamelijk door toedoen van Nel van der Burg (14-6) en Roos de Vries (11-6) kon The White Stars de winstpunten met 41-75 mee naar de Spaarnestad nemen. een maar weer.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 14