PPR: Schiphol opdoeken als luchthaven in Markerwaard komt kastje mén A Statencommissies: Machineweg tot westgrens bedrijfsgebied maken n I t Hoofdprijs: EEN AUTO 1 I I STORMVOGELS - W.S.V. '30 PUZZELACTIE I E ui a IER UITSLAG Wasserij DUYN NIEUWS UIT STAD EN STREEK 4 ZATERDAG 1975 1 3 DECEMBER Z A Economisch centrum ij ROYAL DIETVORST Nagekomen familiebericht A.S. ZONDAG AANVANG 14.30 UUR Zeewijk Zeewijk met Gerard Velsen-Zuid Wijk aan Zee Castricum Velserbroekpolder Bakkum Uitgeest Paques IJmuiden-Oost Ónmogelijk Velsen-Noord Santpoort Heemskerk Beverwijk IJmuiden Driehuis 1 11 (Van een onzer verslaggevers) KERK oppasdienst), 19.30 E. uur: van. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) in de ouderdom van 69 jaar. Aan huis geen bezoek. 19 10 Vertrek van het uitvaartcentrum omstr. 14.00 u. „Zing al je zorgen opzij” VARA-vedette opgetogen in nieuw Wat zal de tweede helft van de competitie ons brengen? Een kampioenschap? Sommigen rekenen er al op> Vele anderen hopen het alleen maar Doch een ding staat als een paal boven water, onze jongens willen en zullen er voor knokken om te trachten dit kampioenschap waar te maken Veel zal daarbij afhangen van de mate van steun die zij bij dit streven, óók van u zullen mogen ontvangen Komt daarom zoveel als mogelgk naar ZEEWIJK en steunt hen om één en ander waar te maken n IJmuiden, 12 december 1975. Bramenvlak 4. De overledene is opgebaard in het uitvaart centrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. een dat Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 10 uur: ds. L. Brink 19 uur: ds. L. Brink, (avondgebed). en zaterdag drijf. Adjunct-directeur J. S. Koekoek van Damiate Pers b.v. overhandigde de prijs. Óp de foto de heer en mevrouw Van Es met hun dochters Paulien en Josette. Links de heer A. Kamsteeg. Heden is van ons heengegaan, geheel onver wacht, mijn lieve man, vader en opa ADRIANUS PIETER TUINZAAD De crematie zal plaats hebben dinsdag 16 december a.s. om 14.30 uur in het crematorium te Driehuis-Westerveld. Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag 15 december a.s. van 19.00 tot 20.00 uur. W. Tuinzaad-Verkaik kinderen en kleinkinderen 1 R.k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 8, 9.30, 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. Ni met lich gezi een geg< het bek< dan de i len 1 tru din vo< leu nei we hel tn< zoi E Ore beh get aar lijk Kni een heb kur ons 1 tw Vo gr< Ier ja; tei de V< Ie hi ee ri; Si d< k< d( le P E har tegi ma; ten: D ten den dat and lijk, de ma. De elfde weekhoofdprijs in de lande lijke puzzelactie van de Stichting Sa menwerkende Dagbladen ten behoeve van het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten is gewonnen door mevrouw H. M. van Es-Wilde in Santpoort-Zuid. Zij kreeg donderdag een Volkswagen aange boden bij een Haarlems automobielbe- Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „Wat voor naam bouwt u bij God op?”, 16 u. wachttorenstudie, 17 u. slottoespraak kringopziener; dinsdag 19 u. theocratische bedieninngsschool, 20 u. dienstvergadering. Voor de tweede keer is de week hoofdprijs bij een van onze abonnees terecht gekomen. Mevr. H. M. van Es-Wilde, dr. J. van Deventerlaan 13, Santpoort-Zuid is de gelukkige. Zij won een V.W. Golf-Extra. Na elf puzzels is de stand nu 1.867.271,66, zodat volgende week de twee miljoen zal zijn bereikt. De extra-prijzenpot groeide eveneens. Deze week kwam er f 2.929,50 bij, zodat er nu f 7.310,61 in die pot zit, om straks opnieuw te worden uitgekeerd in ronde bedragen van 1000 gulden als een onverwacht, extra-prijsje. Vorige week vrijdag sneuvelden twee amusementsprogramma’s in verband met de barre tijden die we in Nederland beleven. Dat waren „Een mens wil van Mies Bouwman (AVRO) en „Farce Majeure” van de NCRV. Bij mijn weten waren dat de enige ingrepen die de omroepen zich veroorloofden. Afgezien dan van de TROS-radio, waar men vori ge week plotseling Frank Sinatra en Liesbeth List begon te draaien in plaats van Mud en David Bowie. De omstandigheden in Beilen en Am sterdam zijn sinds vorige week vrijdag alleen maar treuriger geworden, maar de AVRO zond gisteren desondanks ge woon de „Wie-kent-kwis” uit. Niet dat ik voor iets anders zou willen pleiten, maar ja, ze zijn er bij de AVRO inmid dels ook achter gekomen dat die gijze lingen nog wel even kunnen voortduren. En in kijkcijferland gaat het leven ten slotte ook gewoon door de concurren tie van TROS en (binnenkort) Veronica is al groot genoeg. „Het leven gaat gewoon door”. Dat zei Philip Freriks in ..Haagsche kringen” (VA RA) ook een paar maal. Wat niet weg nam dat het programma toch vrijwel geheel aan de gijzelingen was gewijd. Dat gebeurde onder meer via gesprekken met Den Uyl, kamerleden en de Indone sische diplomaat Soerjadi. Hans Jacobs interviewde Den Uyl; een gesprek tussen die twee zal nooit veel opleveren, denk ik. Dat is natuurlijk vooral de schuld van Jacobs. Je ziet hem in gedachten al instemmend knikken, vóór partijgenoot Den Uyl zelfs maar zijn mond heeft opengedaan. Misschien kan de andere interviewer Van „Haagse kringen”, Joop van Tijn, de volgende keer eens met Den Uyl praten. Hoewel ik vrees dat chef Jacobs dienaangaande zelf het laat ste woord heeft. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel- sen-Noord op zondag en werkdagen bel- eln 28041 (telefoonnummer St. Jozeffrust- oord). HAARLEM De Machineweg kan nu wel worden gehanteerd als west grens van het Amsterdamse havengebied ten zuiden van het Noordzee- kanaal, nu GS tot de conclusie gekomen zijn dat de industriële bestem ming gewijzigd kan worden in die van handel en nijverheid. Dat geluid kwam gisteren van een aantal zijden in de statencommissies Ruimtelijke Ordening en Waterstaat en Wegen, die een eerste reactie lieten horen op de nota Amsterdam-Noordzeekanaal. Voor een deel van de statenleden zou de vastlegging van de grens bij de Machineweg tot gevolg kunnen krijgen dat er in de Velserbroekpolder gebouwd kan worden, omdat de groene buffer tot het industriegebied dan meer naar het oosten opschuift. „Als het moet, zal de regering ingrij pen”, beloofde de premier. De diplomaat Soerjadi vond dat de Nederlandse rege ring haast moest maken met de voor lichting (over de historie) aan de Moluk se jongeren. In het beleid van het voor de Molukkers verantwoordelijke minis terie van CRM had deze Indonesiër ook weinig vertrouwen. „Er zijn geen Mo- lukken-deskundigen op dat ministerie, en bovendien hebben ze erg veel voor oordelen”. Misschien kan minister Van Doorn daar even over nadenken. voer beter benut "moeten worden. En als er dan toch een moet komen, dan was het volgens hem nog de vraag of niet eerder een tunnel moet komen in het westelijk havengebied dan bij Velsen, de zogenoemde Wijkertunnel. PvdA-statenlid Hille drong erop aan dat Amsterdam nu eens goed duidelijk maakt waar het op economisch gebied naar toe wil. Kwantitatieve en kwalita tieve beschouwingen zijn nodig om een toekomstig beleid op te kunnen bouwen. Hij zag in het westelijk havengebied ook kansen voor de werkgelegenheid van de Zaanstreek. Zijn fractiegenoot De Boer bepleitte een goed overleg met de Am sterdamse en Zuidkennemer regio’s over de woningbouwmogelijkheden; beide ge bieden voelen een dreigende leegloop ontstaan. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 R.k. Kerk. H. Pancatius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 8, 9.30 en 11 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweer kazerne, Brakenburgstraat, zondag 15.30 u. Adventsdienst. De oplossing van puzzel 11 was: „IN HET VOLHOUDEN LIGT DE WARE ROEM”. CDA-statenlid Roozen vroeg zich af of er niet de mogelijkheid is een weg „om de noord” boven Beverwijk te ontwer pen, die via de weg UitgeestDimmen verbinding krijgt met rijksweg 9. Als dat alternatief gekozen zou worden R.k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 1 u. De weekhoofdprijzen die in ons verspreidingsgebied vielen zijn: een SHISEIDO beauty set: mevr. H. A. Seppenwoolde-Hoogendoorn, Klever- laan 102, Haarlem; een NEVEDA hobby set: mevr. S. van Zanen-Hak- voort, Bakenesserstraat 4, Haarlem. De overige weekhoofdprijzen zijn: PHILIPS kleurentelevisie: mevr. B. J. M. van den Bosch, Eindhoven; AEG wasautomaat: mevr. A. Vos, Etten- Leur; OLGA springboxkombinatie: A. van de Bovenkamp, Ede; 4 CONTI TS staalradiaalbanden; J. Bonte, Lei den; SINGER naaimachine: F. Rade- makers, Winschoten; Waardebon van WITTEVEEN van 500: E. C. Len- sink, Amersfoort; Waardebon van WITTEVEEN van 500: J. de Jong, Rotterdam; CARNIELLI SUPER SKIFF roeimachine: mevr. Wolberts, Renkum; NEVEDA tapijt' Ant. P. A. Kuijpers, Deurne. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.: aula Vrijburgschool, za terdag 19.30 u„ zondag 9.30 u. Hervormde-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. In verband met het terugblikken op het televisie-amusement van de jaren ’70 zou ik in elk geval de meneer van het VARA-archief willen vragen om, hoe dan ook, minstens één scène uit „Vrijdag- avondvrij” te bewaren. Ik bedoel het nummer waarin, van links naar rechts, Ronnie Tober, de Zangeres Zonder Naam, het duo Frank en Mirella, Eddy Christian! en Conny Vandenbos geza menlijk het nummer „Ik geef je een roosje, een roosje” zingen. Met op de achtergrond een koor van meiden in zwarte pettycoats. Fantastisch. Ik zal het niet snel vergeten. En ik verheug me nu al over die terugblik, in 1980 of daarom trent. Met de uitgangspunten van de nota kon een meerderheid van de commissie wel instemmen, zij het dat nog een aantal vragen werden gesteld waar in de komende tijd antwoorden op gegeven zullen moeten worden. Afwijkende me ningen kwamen er onder meer van de PPR, die liet weten tégen twee nationale luchthavens in één provincie te zijn. Dat hield in: geen tweede nationale luchtha ven in de Markerwaard. Even later werd daar ter toelichting aan toege voegd: als er toch een luchthaven in de Markerwaard zou komen, dan zal Schip hol daariieen overgeveld moeten worden. Het huidige Schiphol zou dan geheel moeten worden „opgedoekt”, zo als de heer Hekstra het noemde. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur: ds. L. Dorst (kinderneven dienst); 17 uur: ds. A. A. van der Leer. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 264, Braambos, 10.30 uur: ds. C. G. Mulder. R.K. Laurenskerk, Willemsbeekweg, zat. 19 uur: dienst met zang, zondag 9.30 uur: Hoogmis; 10.45 gezinsdienst; 12 uur met zang. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: eredienst, donderdag 19.30 uur: Bijbelbespreking. Oude Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur: Hoogmis. Goede Herderkerk, Velserduinweg, 10 uur: ds. Job. Brezet. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 uur: D. L. Richards; 19 uur: pastoor A. van Duijn. Een volledige trekkingslijst ligt ter inzage op onze kantoren. Hier kunt u ook reeds voorbedrukte briefkaarten kopen ad 1.35. Onze kantoren zijn gevestigd: HAARLEM: Ged. Oude Gracht 82; Floresstraai-Soendaplein; Californiëplein 17; IJMUIDEN: Lange Nieuwstraat 427: BEVERWIJK: Zee straat 18; HILLEGOM: V.V.V.-kan- toor, Jhr. Mockkade; BENNEBROEK: Bennebroekerlaan 85; ZANDVOORT: De Genestetstraat 7. schept dat ruimte voor duizend tot twaalfhonderd woningen. Hij ging ook in op de wenselijkheid van woningbouw in de Velserbroekpolder. „Dat zou ge woon heit naar het noorden voortzetten van de bebouwing van Haarlem-Noord kunnen zijn. De hele toekomstige mini- provincie Haarlem-IJmond wil het, en dat zijn 390.000 mensen’’. Hij wees er ook op dat de woningzoekenden van deze regio wel naar Alkmaar worden verwezen, maar dat Amsterdam nog al tijd een kwart van de Alkmaarse wo ningen claimt. Zolang dat nog zo is worden de overloopprognoses vanuit IJ- mond en Zuid-Kennemerland niet ge haald. Zijn fractiegenoot drs. Achterstraat was het met GS eens dat Schiphol gebonden moet worden aan een vierba nenstelsel en geluidsgrenzen van 40 Kos teneenheden, maar wilde de luchthaven toch niet te grote beperkingen opleggen inzake de stationsaccommodatie. Wat de woningzoekenden in de Meerlanden be treft: volgens hem moest natuurlijk het minimummodel worden nagestreefd, Kritische Gemeente IJmond. Vrede- vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zaterdag 19.15 u. thematische viering. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer (Avondmaal); Opgang, Florastraat, zon dag 10 u. Jeugddienst m.m.v. S. v. d. Land; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, zondag 11 u. ds. R. Pomp; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. d. L. W. van Reijendam-Beek. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. ds. L. J. G. IJkel (Kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (voorbe reiding H. Avondmaal-Kinderneven- dienst), 17 u. ds. L. J. G. IJkel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 17 u. ds. Folkersma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. br. G. C. Dolman (Scherpenzeel). Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer J. W. Cock. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. Dienst des Woords, 14.30 u. ds. D. H. Biesma (voorbereiding H. Avondmaal). Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 19.30 u„ 11.30 u. zondag school. Ook AVRO’s Televizier was gedeelte lijk aan de gijzelingen gewijd, onder meer met een gesprek met een 74-jarige dame die uit de trein in Beilen afkom stig was. Ik vraag me af, wat het nut van dit soort „interviews” is. De bewuste dame bleek namelijk vrijwel niets te weten, in elk geval veel minder dan wie de koppen in de kranten leest en het Journaal bekijkt. „Ik denk dat het nu wel snel is afgelopen met de gijzelin gen”, sprak mevrouw vanuit haar zie kenhuisbed. Ja, zo lust ik er nog wel een paar. In „Haagsche kringen” was de rol van het Resistentie Orkest een stuk beperk ter dan normaal. Nu bijvoorbeeld niet meer het „wegspelen” van keuvelende politici. Zou dat iets met de gijzeling te maken hebben gehad? In elk geval had Henk van Montfoort nergens last riep deze weer amusementsprogramma, „Vrijdagavondvrij” heet. „Nieuw” is in feite alleen de naam, voor de rest is het weer de bekende Van Montfoort-pret, waarover je van mij geen kwaad woord zult horen. Want het leven gaat tenslot te gewoon door. Het verbreden van rijksweg 6 tot tweemaal drie rijstroken noemde drs. Achterstraat „een onmogelijk zaak” voor Badhoevedorp. Wat de woningbehoefte van 'Zuid-Kennemerland betreft stelde hij voor niet alle wensen af te wijzen. De overloop kan onmogelijk alles op vangen. PPR-woordvoerster mevrouw Jans- sens-Quant liet horen dat harerzijds Schiphol hoe dan ook niet meer mag uitgroeien. Twee luchthavens in Noord- Holland noemde ze onacceptabel. Ze vroeg GS erop te letten dat Amsterdam de stadsvernieuwing gebruikt voor de oplossing van de woonproblemen, en niet voor nog meer hotels voor een nog grotere toeristenstroom. Haar fractiege noot Hekstra zette vraagtekens bij de noodzaak van een nieuwe tunnel onder het Noordzeekanaalgebied. Eerst zouden de mogelijkheden van het openbaar ver- komst en Jongman, R.k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u„ zondag 9. 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (voorberei ding H. Avondmaal-Kindernevendienst), 17 u. kand. F. N. Boer (Arnhem). R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur: mis zondag 9.45 uur: mis met zangkoor, 11.30 uur: mis met koor- groep. Gereformeerde Kerk, (Burgemeester Enschedelaan, 10 uur: ds. P. M. J. Hoog- strate; 17 uur: ds. J. Tiersma. Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) uur: ds. D. J. Spijkerboer. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, uur: ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, J. Rijks (jeugddienst). Volle Evangelische Gemeente, gebouw „Bereac”, Patriciuslaan, 10 uur: J. J. Bronsveld (met gelijktijdig kindersamen- maar dat zou nooit ten koste van de woningzoekenden mogen gaan. Het al ternatief voor hen, de overloop, zal ook waargemaakt moeten worden. Vestiging van luchthavengebonden bedrijven in het westelijk havengebied vond hij een goed idee. Dat zou bedrijven ervan af kunnen houden zich bij voorkeur in de Bollenstreek te vestigen, nu in de Meer landen bedrijven worden geweerd. „En dan in godsnaam de Machineweg als westgrens accepteren.” Hij wilde wel dat er gepraat zou moeten worden over het strak vasthouden door Amsterdam aan de uitgifte vsjn grond in erfpacht. Dat schrikt bedrijven af. Hij betreurde het dat men in de Tweede Kamer „door blijft zeuren” over het tracé van de Schiphollijn. R.k. Kerk, Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u„ zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. D. Verhoef, 19 u. ds. J. Bezemer (Jeugddienst). Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. kand. F. N. Boer uit Arnhem (Kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen Z. 19. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. R. Reiling, 10 u. zondagschool. R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101,zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.Apostelkerk, Van Riemsdijk laan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.: St. Jozefrustoord Lommerlust, Peperstraat 17, 18.30 u„ zondag 7.30 en 10 u. Voor een goede verwerking op de redactie en de zetterij is het noodza kelijk dat de opgaven voor de kerk diensten op de feestdagen vroegtijdig in ons bezit zijn. De diensten van de kerstdagen en zondag 28 december worden tegelijk op woensdag 24 december gepubli ceerd. De diensten van worden dinsdag plaatst. Opgaven voor beide categorieën dienen uiterlijk DINSDAG 16 DE CEMBER ter redactie te zijn. Plaatsing van gegevens die na deze datum binnen komen, kunnen we niet garanderen. Redactie. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur: ds. K. A. Abelsma; 19 uur: ds. J. M. D. van der Berg. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen, 10 uur: ds. R. G. J. Timmers. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat 10.30 uur: ds. D. H. Biesma; 19 ■''Tlür‘:,'ds. E. E. Slofstra. Oud Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade 10 uur: hppgmis. 17.30 uur: ves per. :ln> .1 Leger des Heils, Edisons traat, 10 uur: heiligingssamehkomst; 19.30 uur: verlos- singssamenkomst. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 92, 17 uur: vergadering ook donderdag 19.30 uur. R.K. Petruskerk, Venusstraat, zat. 19 uur: bijzondere dienst; 10 uur: Hoogmis en 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snelliusstraat 9.30 uur: ds. P. C. Koster (Kindernevendienst); 17 uur: ds. L. Dorst. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur: ds. A. A. van der Leer kindercrèche); 19 uur: ds. P. C. Koster (jeugddienst). Gereformeerde Kerk, (vrijgemaakt) Burgemeester Rambonnetlaan 9 en 17 uur: ds. A. W. Boxman. Zeewegziekenhuis (aula) 14.30 uur: ds. L. Brink. R.K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 24: tijdelijk gesloten. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10 uur: J. W. Laan. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coenstraat 10 uur: dr. J. Reiling; 19 uur: ds. A. H. Agtereek. (10 uur: zondags school. Tegen woningbouw oostelijk van rijksweg 9 (beoosten Beverwijk en in de Velserbroekpoledr) was mevrouw Stei- genga-Kouwe (PvdA), omdat autowegen fungeren als grote barrière. Ze ging ook in op de positie van Amsterdam, dat ook naar haar mening te weinig studie heeft gemaakt van de economische samenhan gen, terwijl het toch één van de zeven economische centra van Europa is. Mejuffrouw Bos (PSP) verklaarde zich tegen uitbreiding van Hoogovens en Schiphol en tegen een voorhaven. Te genstrijdig in de GS-nota vond ze, dat de werkgelegenheid moet overlopen, maar kennelijk toch ook weer moet blijven in het Amsterdamse gebied. Wat de overloop vanuit de grote stad betreft, zou door verdicht bouwen overmatige overloop kunnen worden tegengegaan. De WD-er Machielse noemde het laf, Schiphol geheel los te zien van de Mar kerwaard. Er moet volgens hem kleur worden bekend, en duidelijk uitgespro ken, dat de uitbreiding van Schiphol in de Markerwaard gerealiseerd moet wor den. Ook het CDA-statenlid Van der Mark vond dat de staten maar eens tot de uitspraak moesten komen dat de tweede nationale luchthaven in de Mar kerwaard hoort. Gedeputeerde Van der Knoop zei dat het college zijn nek had willen uitsteken door het etaleren van de problemen die het uitblijven van de nationale beslissing over de Markerwaard oproept. „We wil len hiermee die beslissing forceren”. Hij kondigde voorts aan, dat in de eerste helft van volgend jaar een provinciale verstedelijkingsnota uitkomt. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizer- kerkweg, zat. 19 uur: mis met samenzang zondag 9.30 u.: Gregoriaanse hoogmis; 11.30 uur: jongerenmis; 18 uur: mis. Oud en Nieuw 30 december ge- i -.ifl fc.: j «Ég te» 1'1™

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4