Leger des Heils heeft fors programma af te werken Verwachting van Hoogheemraadschap: r Afvalwater van Zaanstad vertraagd naar Beverwijk Hildegard Knef signeert boeken in bibliotheek Twee ongevallen bij Hoogovens Meisje botst tegen auto Bejaarde man zwaar gewond bij aanrijding li n Philips Hoogtezon zorgt o.a. voor een zomerse kleur in de winter Steeds meer boeren moeten wijken voor recreatiegebied „Spaarnwoude PHILIPS Drukke dagen aan eind van het jaar ITALIAANSE FILM IhWÏ te IN „FILMHUIS’’ ■Lr 5 19 7 5 DINSDAG 1 6 DECEMBER NIEUWS UIT STAD EN STREEK I 1 N.V. Nederlandse Spoorwegen ‘b Overschaduwd door de droefheid om de dood van de drie slachtoffers uiten wij onze vreugde en dankbaarheid nu de treinkaping zonder verder bloedvergieten is beëindigd. Wij hopen van harte dat de bevrijde reizigers het ondergane lichamelijke en geestelijke lijden te boven mogen komen. Onze dank gaat uit naar allen in Beilen en daarbuiten, die vrijwillig of in dienstverband zich hebben ingespannen om bij te dragen aan de bevrijding en verzorging van onze reizigers. Wij denken daarbij ook aan diegenen uit de Zuidmolukse gemeenschap, die hierbij hun invloed ten goede hebben aangewend. Moge in onze gehele samenleving het besef doordringen, dat de weg van het geweld een heilloze is. De Bruin president-directeur IJMOND De realisering van het grote recreatiegebied tussen Am sterdam, Haarlem en Velsen nadert steeds meer. Voor het recreatiegebied Spaarnwoude moet de ene boer na de andere wijken. Het afgelopen jaar is aan de landbouwers in het gebied tussen het Spaarne en Halfweg de pacht opgezegd. Het gebied was in de periode tussen 1968 en 1971 al op gekocht en nu zijn de ongeveer 80 pachtcontracten ook beëindigd. Op 1 januari 1977 moeten alle boeren uit het gebied verdwenen zijn om een begin te kunnen maken met de werkzaamheden voor het aanleggen van het recreatiepark. eft ei- vat fa 1 Woningbouw r 4 r life (ADVERTENTIE) V Scheveningen (Van een onzer verslaggevers) het (Van een onzer verslaggeefsters) a B «„.Ah. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslagevers) (Van een onzer verslaggevers) Op 1 januari van het afgelopen jaar was aan alle boeren in het gebied tussen de Rijksweg en het Noordzeekanaal de pacht opgezegd en het komend jaar wil de recreatiegemeenschap in dit gebied met de aanleg van „Spaarnwoude” be ginnen, aansluitend op het gereedgeko men recreatiegebied bjj zijkanaal C. Het zuidelijk gedeelte van de Houtrakpolder bij Amsterdam is inmiddels ook groten deels ingericht. VELSEN In de Lange Nieuwstraat is maandagmiddag een 16-jarig meisje met haar bromfiets tegen een geparkeer de auto gereden. Met hoofdletselis zij opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. BEVERWIJK „Het is niet onmoge lijk, dat de afvoer van het afvalwater uit Zaanstad naar de rioalwaterzuive- ringsinstallatie aan de Wijkermeerweg te Beverwijk niet, zoals aanvankelijk was gedacht, midden volgend jaar zal kunnen beginnen, maar dat het pas eind volgend jaar zover komt. traging in de afvoer van het vuile water naar Beverwijk zal dan zeker het gevolg zijn. Naast <fe zuiveringsinstallatie aan de Wijkermeerweg bouwt het Hoogheem raadschap momenteel een nieuwe instal latie van 20 miljoen gulden. Ze is be stemd voor de zuivering van het afval water van westelijk Zaanstad, dat nu nog ongezuiverd geloosd wordt in de Zaan. Als de nieuwe installatie in ge bruik wordt genomen zal het afvalwater naar Assendelft worden gepompt. Van- Maandag echter nam zij een rustdag; vandaag werden de geplande bezoeken ge- iflet in nee van aag met >nze aan gs- len, ver en- ;ter ver ing zou pra er- De dat ma sen fu- >pt, lil- md sen en ;ie- aag een jul- het van de de ge ren een, ;su- »or- ijke van 'aal ge- IJMUIDEN De kerstcollecte van het Leger des Heils heeft tot grote vreugde van de beide korpsofficieren B. Outhuijse en A. Outhuijse-Blokzjjl aanzienlijk meer opgeleverd dan vorig jaar. Op dit moment is het bedrag van 15.000 overschreden en nog steeds komen er giften binnen.. Hierdoor wordt het mogelijk dit jaar een bijzonder goed kerstfeest te organi seren en daarin zoveel mogelijk personen te betrekken. Wat betreft de Velserbroekpolder is bekend, dat zowel de gemeente Haarlem als Velsen graag zou zien, dat het gebied bestemd wordt voor de bouw van 4000 woningen. In de nota van Uitgangs punten voor het Noordzeekanaalgebied hebben G.S. deze gedachte ten sterkste afgewezen. In de eerste commentaren rond de nota blijkt echter, dat een aan zienlijk aantal leden van Provinciale Sta ten wel iets voor het idee voelt als er tegelijkertijd een vervangend stuk re creatiegebied geschapen wordt ten wes ten van de Machineweg langs het Noord- zeekanaal. Momenteel heeft dit gebied nog de bestemming industrie, behorend bij het Westelijk Havengebied van Am sterdam. In hoeverre G.S. aan de wensen van de Statenleden tegemoet zullen ko men zal uit de verdere procedure rond de Nota van Uitgangspunten moeten blijken. Eerste Kerstdag is er ’s morgens om zeven uur een kerstwijdingsdienst met koorzang, declamatie en samenzang, be geleid door het eigen muziekkorps. Om vijf uur ’s middags is er een kerstfeest voor het gehele gezin, uiteraard in het eigen gebouw aan de Edisonstraat. Op Tweede Kerstdag is er kerstzang in de ziekenoorden. HAARLEM. De actrice en schrijf ster Hildegard Knef komt woensdag 17 december naar de stadsbibliotheek in Haarlem aan het Doelenplein om haar boeken „Een Gegeven Paard” en „Het Vonnis” te verkopen en signeren. Het zag er even naar uit, dat mevrouw Knef haar bezoek moest afgelasten. Zaterdag avond moest zjj, na bezoeken aan Am sterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, in het ziekenhuis worden opge nomen. Zondagavond was ze weer zover opgeknapt, dat zij haar rondtocht door Nederland kon hervatten. Op de laatste zondag van het jaar is er in het Korpsgebouw om tien uur ’s morgens een Heiligingssamenkomst. Om vijf uur die middag wordt tijdens een bijzondere gezinsamenkomst het eigen muziekkorps officieel geïnstalleerd en zullen korpskadetten een getuigschrift ontvangen. Ook hier is iedereen welkom, evenals bij de korte dienst van dank en meditatie om zeven uur ’s avonds op Oudejaarsdag. Op deze luchtfoto, gemaakt door foto persbureau C. de Boer BV te Haarlem, is op de voorgrond de Hofgeest te zien en rechts de Velserbroekpolder, waar Haar lem en Velsen graag woningbouw zou den zien inplaats van receatie. BLOEMENDAAL Op de hoek van de Waldeck Pyrmontlaan en de Juliana- Jaan in Bloemendaal is maandagmiddag een 81-jarige fietser uit IJmuiden zwaar gewond geraakt. Hij reed zonder op of om te kijken de Julianalaan op. Een 49- jarige automobilist uit Zwijndrecht kon ondanks hevig remmen de bejaarde man niet meer ontwijken. De fietser werd met ernstige hoofdwonden en een gebro ken sleutelbeen in de Deo opgenomen. Fiets en auto werden beschadigd. daar zal het door een transportleidng naar Beverwijk worden afgevoerd. In Assendelft moet een hoofdrioalgemaal worden gebouwd. Aegen dit gebouw pro testeren inwoners van Assendelft. De aan te leggen transportleiding naar de wijk wordt 6500 meter lang. Het gezuiverde afvalwater zal geloosd worden in De Pijp. Het ligt in de bedoeling in de toekomst de bestaande en de nieuwe installatie aan de Wijkermeerweg met el kaar in verbinding te brengen, zodat zij als één geheel kunnen gaan functioneren. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Een 34-jarige Duitse werknemer is maandag op het Hoog- oventerrein met zijn auto tegen de ach terzijde van een mobiele kraan gereden. Hij had de kraan, die op de weg stond, niet gezien. Met ernstig hoofdletsel is de man door de Ongevallendienst naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk vervoerd, vanwaar hij naar het Wilhelmina Gast huis in Amsterdam is overgebracht. Door een val is zaterdag een andere Hoogovenwerknemer gewond geraakt in de stroophal van oxy staalfabriek 1. Met een gebroken sleutelbeen en een hoofd wond is hij opgenomen in het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar. Zo is woensdagnamiddag in De Schouw in Velsen-Noord het bejaardenkerstfeest, waaraan medewerken het muziekkorps, de zangbrigade en jeugd-onderafdelingen van het Korps. Zaterdag 20 december is er om half drie een kerstfeestviering voor en met lichamelijk gehandicapte kinde ren. Diezelfde dag ontvangen alle lang durig zieken een attentie van het Leger des Heils. Op kerstavond van woensdag 24 de cember is er natuurlijk de kerstzang in de straten van IJmuiden tussen zeven en kwart over acht ’s avonds. Daarna gaan de heilssoldaten om half elf op bezoek bij de werkers op eenzame posten, zoals De landbouwers in het gebied ten zui den van de Rijksweg in de Hofgeest en de Velserbroekpolder kunnen voorlopig nog blijven zitten. Wel is de grond al voor een groot deel in handen van de recreatiegemeenschap, maar de uitvoe ring van de plannen zal hier nog geruime tijd op zich laten wachten. In de Hof geest zijn de gemeentelijke sportterreinen voor Velsen gepland. Dit in verband met bezwaarschriften, die door enkele inwoners van Assendelft zijn ingediend tegen de bouw van een gemaal in die omgeving. Mochten de bezwaren geldend worden verklaard, dan zal het Hoogheemraadschp van de Uitwaterende Sluizen in Kennemer- land en West-Friesland een andere plaats voor het gemaal moeten zoeken. Een ver- ■'--■BÏÏhflïï voor vitamine D en weerstand in de winter. 'n Philips Hoogtezon is goed voor u en uw kinderen. Philips Hoogtezon, voor 'n zomerse kleur in de winter. Raadpleeg vooraf sL uw arts. aan Eindhoven en Nijmegen voor alle zekerheid ook afgelast. Mevrouw Knef stond er evenwel op naar Haarlem te komen, omdat haar uitgeverij J. H. Gottmer hier is gevestigd. Op uitno diging van de uitgeverij is zij in Neder land. Het bezoek aan Haarlem van 12 tot 14 uur is mevrouw Knef in de bibliotheek brengt zij ook op verzoek van de gezamenlijke boekverkopers in Kennemerland. Donderdagmorgen gaat mevrouw Knef terug naar haar hotel in Berlijn. In januari wil zij een reis door Amerika maken om de Amerikaanse uitgave van haar boek „Het Vonnis” te promoten. Eind januari keert zij naar Berlijn terug om de première bij te wonen van haar film „Jeder stirbt für sieh allein” naai de gelijknamige roman van Hans Fal- lada. De film wondt begin volgend jaar ook in ons land uitgebracht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In het „Filmhuis Velsen” aan de Kanaalstraat in IJmuiden zal woensdagavond 17 december de derde Ferreri-film van deze maand worden vertoond. Ditmaal „Touche pas a la femme blanche”, met als Nederlandse titel „Blijf met je tengels van die blanke vrouw af! Voor deze film ensceneerde Marco Ferreri n ogmaals de beruchte veldslag van de Amerikaanse generaal Custer bij Little Big Horn tegen de Sioux-indianen, maar nu gesitueerd op Parijse afbraak- grond, rond de Hallen. De hoofdrollen worden gespeeld door Marcello Mastro- ianni als generaal Custers. Michel Piccoli als Buffalo Bill en Catherine Deneuve als „De witte dame”. De voorstelling be gint om -20.30 uur. de politie, brandweer, Radio en de Kustwacht. Omstreeks twaalf uur ’s nachts gaat men aan boord van de loodsboot waarop dan omstreeks half één buitengaats een korte dienst wordt gehouden met de be manning en de zich aan boord bevindende loodsen. IJ - I M. ■SÉ - A.' ‘i I! i; i'-i1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5