AGENDA R TONEELSCHUUR VAN START HERMAN VAN VEEN I Engelse roadshow TONEEL ALLERHANDE I •1 J MUZIEK r] -H Het nieuwe jaar feestelijk ingeluid t ■MU u Meubelfabriek Oisterwijk Kwijzeh 13 Bioscopen ■m ml T entoonstellingen Muziek en Toneel K c co ■MMH en r Kokomo speelt ter gelegenheid van het eerste lustrum van TIOLI in het Schalkererf. 1 T.e.m. V re (ADVERTENTIE) 1,1 1. >n- Cabaretgroep Tekstpierement. sr- Uw kopje koffie staat klaar. en de Nieuwjaarsmatinee. Naar traditie verzorgen Daniël Otten, viool, Johan Otten, piano, het nieuwjaars-theeconert (15 uur thee, 15.30 uur muziek) in het Concertgebouw in Haarlem. Muziek wordt tot klinken gebracht van Fiocco, Beethoven, Hummel (in een bewerking van Heifetz), Suk, Hindemith en Saint- Saëns. Podium-avond. De eerste Open podiumavond voor amateurs in het nieuwejaar heeft maandag 5 januari als gebruikelijk in het Haarlemse Concertgebouw plaats. De rij amateurmusici wordt elke maand weer langer, zodat reeds moest worden overgegaan op het instellen van een wachtlijst. Maandag wordt de avond geopend met een sonate van Reger voor klarinet en piano door Michiel van Westering en Bernd Brackman. Het pianoduo Riet Kortman en Hannie de Wilde Ockeloen zetten het programma voort met een werk van Schubert voor vier handen. De veelzijdigheid van de podiumavonden wordt vervolgens onderstreept door een uitvoering van een compositie voor gitaar en delen uit opera’s van Puccini en Verdi. Tot de overige deelnemers behoren onder meer het Klein Vrouwenkoor Krommenie en het Haarlems Amateurs Symfonie Orkest. Antoon Dekker zal tenslotte zijn zelfgebouwde clavecimbel demonstreren. Jeugd en Muziek. Op de middag van Eerste Kerstdag (14.30 uur) geven twee ensembles van Jeugd en Muziek Haarlem een uitvoering in de Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein in Haarlem. Moderne en barokmuziek zullen afwisselend worden vertolkt door het Haarlems Barokorkest en het Amnesty. Gedeeltelijk ten bate van Amnesty Internat’onal wordt zondagmiddag een programma van gedichten van Pablo Neruda door de actrice Elisabeth Andersen in De Waag, Spaarne hoek Damstraat in Haarlem gebracht. Neruda, een beroemd Chileens dichter, stierf zoals bekend, toen hij vernam dat de regering van Salvador Allende ten val was gebracht door de Pinochetkliek. Deze voordracht, die om 14.30 uur begint, is de afsluiting van de bezinningsmaand over politieke Amateurtoneelvereniging Thalia geeft woensdag 7 januari in de schouwburg een opvoering van Tramlijn begeerte blazersensemble. Er zijn twee solisten: de hoorniste Louise Schepel en cellist Taco Kooistra, beiden a,ctief lid van Haarlems Jeugd Orkest. Dirigent is als gewoonlijk bij de uitvoeringen van Jeugd en Muziek. André Kaart. Het programma ópent met een werk van Gordon Jacob een bewerking van oude Engelse volksliedjes en wordt voorgezet met composities van Coccherini, Jurriaan Andriessen, Rosetti en Britten. Caribetrio. Het vierde concert in de Instrumentale serie heeft op donderdag 8 januari als gebruikelijk in zaal Kadens, Smedestraat in Haarlem, plaats. Werken van Mozart, Mendelssohn en Turina worden gespeeld door het Caribetrio met medewerking van de altviolist Hans Dusoswa. Het trio bestaat De Waag. In plaats van het aangekondigde optreden van de volksmuziekgroep OPO treedt zaterdagavond (20 uur) het Frans-Deense zangeresje Tville Bedavides voor het voetlicht in De Waag, Spaane hoek Damstraat. Tville, die Engelse letteren in Amsterdam studeert en behalve in de muziek ook met de plastische kunsten werkt, brengt oude Franse, Schotse, Nederlandse en Russische balladen. van Tennessee Williams onder regie van Paul Haanstra. Toneelschuur. In de Toneelschuur, Smedestraat 23 in Haarlem, begint het nieuwe jaar bijzonder goed. De Jazzrock. Swingend is ook de muziek van de groep Paisley High, bestaande uit Willem Nederlof, Paul Duivenvoorde, Jos van Keeken en Hans Feigh. Paisley High, dié zich toelegt op jazzrock komt waarschijnlijk in bovengenoemde formatie een concert geven in het activiteitencentrum van uit Elisabeth van Asbeck, piano; Bé Feldbrugge, viool en Marijke Overberg, cello. verbouwing is bijna rond, er kan in ieder geval gestart worden. Dat gebeurt in Schuur 1 op donderdag 1 januari met de Centrum-première van Gestrand, van Harald Mueller onder regie van Ton Deining in de Haarlemse Ripperdastraat op de avond van Tweede Kerstdag. Aanvang 15 uur. JW jn, rs- ?nt t .lil zoals zeefdruk, fotografie en typografie, dit in tegenstelling tot de kunstenaars van Meervoud-enkelvoud die hun krach* vinden in vorm en variatiemogelij kheden. India. Voor geïnteresseerden in de Jimi Hendrix. Gitarist-zanger Jimi Hendrix is al vele jaren dood, maar zijn muzikale invloed laat zich nog steeds gelden. Het is daarom geen gek idee van Deining Activiteiten Centrum om nog eens te wijzen op het belang dat Jimi Hendrix voor de popscene heeft gehad. Dat gaat gebeuren op zaterdag 27 december middags een grote manifestatie in het eigen huis in de Ripperdastraat te Haarlem. Herman Bouber. Een ongehuwde moeder, de maintenee van een rijk heer, een ongewenst kind, goedwillende pleegouders die hun kinderloze huwelijk willen vergeten maar het pleegkind weer zien opgeëist door de wettige moeder. Dat zijn de ingrediënten waarvan Herman Bouber een heerlijke toneeldraak maakte op basis van de roman Arie van Johan Elsensohn. Het Amsterdams Volkstoneel dat meer van dit soort stukken op zijn repertoire heeft, brengt Het kind van de buurvrouw, waar het dus allemaal om gaat, op de middag van Tweede Kerstdag (14.30 uur) en zaterdagavond 27 december in de Haarlemse Stadsschouwburg. In een bewerking van en onder regie van Beppie Nooy en Richard Nooy. Met onder meer Hetty Blok, Cockie Boonstra, Wiesje Bouwmeester, Gerrit Dekzijl (ja, inderdaad van de Servetshows) en Mimi Kok alsmede vele anderen. „Scrooge en Marley” blijkt volgens onze toneelmedewerker Wim Helversteijn een kostelijk Engels prentenboek te zijn waarnaar het voor jong en oud goed kijken is. Rob van Reijn komt nogmaals voor twee voorstellingen van Dickens’ kerstverhaal naar de shouwburg en wel op 28 en 29 december. De schouwburg maakt het jaar vol met een opvoering van Majoor Barbara door het Publiekstheater onder regie van René Lobo. Het Publiekstheater maakt van het stuk een aantrekkelijk geheel waarin de probleemstelling van goed en kwaad, zoals die in de visie van Shaw bestond (hij schreef het stuk aan het begin van deze eeuw), duidelijk naar voren komt. Er wordt met name door Mary Dresselhuys en Max Croiset meer dan uitstekend geacteerd. De titelrol is bij Petra Laseur eveneens in goede handen. Donderdag 1 en vrijdag 2 januari zal het naar verwachting vol huis zijn in de Stadsschouwburg wanneer Herman van Veen twee voorstellingen geeft van zijn programma „En nooit weerom”. Van Veen heeft in dit nieuwe programma een sterker accent gelegd op eenvoud. Hij laat zich geen theaternormen opleggen, onttrekt zich aan elk hokje waarin artiesten zo graag worden ondergebracht. Dat maakt deze show veelzijdig en voor een groot publiek geschikt. Familieconcert. Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft op de middag (aanvang 14.30 uur) van Tweede Kerstdag een feestelijk familieconcert in het Haarlemse Concertgebouw. Het wordt een uitvoering van „music for the millions” met musici die in Haarlem een bijzondere reputatie genieten. Het concert begint met het Pianoconcert in C KV 246 van Mozart, vertolkt door Frédéric Meinders, waarna door Emmy Verhey en Harro Ruysenaars het Dubbelconcert van Brahms voor viool en cello spelen. Na de pauze volgt Beethoven’s Tripleconcert. Het NPO staat onder leiding van Maarten Smit. Smit heeft eerder ervaring als gastdirigent opgedaan bij het NPO maar ook bij Overijssels Philharmonisch Orkest, radio-orkesten en het Frysk Orkest. Hij was leerling van Hans Vonk en Peter Eros en studeerde voorts bij Herbert von Karajan en Franco Herrera. De Russische violist Valery Gradow is de solist op het vierde concert in de A-serie dat het NPO op dinsdag 6 januari ten gehore brengt in het Concertgebouw in Haarlem. Het orkest staat ditmaal onder leiding van Hiroyuki Iwaki. Op het programma voor de pauze werken van Mendelssohn, te weten vier delen uit de Midzomernachtsdroom en het Vioolconert. Na de pauze de Symfonie in d van Franck. Iwaki en Gradow behoren in onze omgeving niet tot de bekendste musici. Iwaki is een jonge Japanner (geboren in 1932 in Tokio) die in zijn eigen land aanvankelijk als slagwerker in verschillende orkesten speelde. Hij volgde later directielessen bij Von Karajan en is thans al tien jaar chef dirigent van het NHK-orkest, het bekendste en grootste symfonie-orkest van de Japanse hoofdstad. Iwaki is een vurig pleiter voor hedendaagse muziek en heeft voorts een grote voorkeur voor de Russische werken. Valeri Gradow werd in 1941 in de Russische stad Krasnojarsk geboren. Zijn muzikale opleiding genoot hij in eigen land, waar hij onder meer bij Leonid Kogan studeerde. Hij trad in 1953 voor het eerst op als solist, in een concert met het Philharmonisch Orkest van Charkov waar hij op het conservatorium zat. Gradow ontwing verschillende muziekprijzen, ondermeer voor zijn Prokofjev-interpretatie op de plaat. Sinds 1972 woont hij met officiële toestemming van Russische zijde in West-Duitsland. Naast de films Jimi plays Berkeley en Rainbow bridge is er uit de Verenigde Staten zeldzaam materiaal gekomen zoals video-banden (televisie-optredens, Jimi at Stockholm, At the Island of Wight), een 120-tal dia-opnamen en witte platenopnamen. Aanvang 18 uur, waarna de manifestatie zonder onderbreking doorgaat tot ongeveer 24 uur. Indiase cultuur wordt op de ochtend van Tweede Kerstdag de film Night in London vertoond in het Roxy-theater in j de Kleine Houtstraat in Haarlem. Aan vang 11 uur. In de film wordt opgetreden door de zangers Rafi, Lata, Asha en Mana Day. Hiroyuki Iwaki is gastdirigent bij het NPO. Soemprungsuk en Jan van der Vaart. Tegelijkertijd is in de Vleeshal een „roadshow” te zien onder het motto „vragen en verschuivingen in de kunst: documentatie, ideeën en concepten van Engelse kunstenaars”. Die Engelsen zijn dan Ivor Abrahams, Keith Arnatt, John Blake, Victor Burgin, Barry Flanagan, Ted Hawke, John Hilliard, Richard Long, Bruce McLean, Keith Millow, Mali Morris en Colin Self. Ze houden zich bezig met de presentatie van ideeën door middel van reproduktietechnieken Allstars. De Haarlemse Jazz Club heeft voor de avond van de Tweede Kerstdag een aardig grapje in petto. Deze laatste HJC-avond van dit jaar is namelijk bestemd voor een optreden vn de Christmas (All)Stars, een groep die in principe bestaat uit alle oude stijlmusici die vrijdagavond de Zanderzaal, Groot Heiligland 47 in Haarlem rond 22 uur binnenstappen. Dat kan dus verrassingen geven. Als basisbezetting zijn zeven musici aangetrokken die allemaal tot de „.stars” van de oude stijl kunnen worden gerekend. Dat zijn achtereenvolgens drie leden van de Joseph Lam Band, te weten Dick Spieker, Cees Tanger en Ré Gruetters. Voorts worden verwacht Raymond Spruyt, Rolf Koppijn, Paul Habraken en Bas Nieuwenhuijsen. Een week later, op vrijdag 2 januari wordt het jaar feestelijk ingeluid met de traditionele Nieuwjaarssessions. Twee huisorkesten van de jazzclub hebben toegezegd in complete bezetting te verschijnen, te weten de Roaring Seven en de Minerva Jazzband. Aan vang omstreeks 21.30. Vroeg komen wordt in verband met te verwachten drukte dringend aanbevolen. tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Toonzaal: Amsterdam Leidsekade 102 (naast Lido, bij Leidseplein). 2de Kerstdag 9-18 uur, zaterdag 9-18 uur. (Stadhouderskade): „Prenten landschappen, etsen en teke- le 17e eeuw. Tot 25 januari (Nes): 27 december 20.30 Breuker Kollektief „Balans- Tekstpierement, dat niet meer terecht kan in Haarloheim, presenteert zich middels voorstellingen op 3 én 4 januari in de Haarlemse Stadsschouwburg. ..Ja, we zijn daar gek” heet het nieuwe programma dat weer veel glitter en glamour bevat. Tekstpierement biedt V/eliswaar traditioneel, maar zeer verzorgd en vakkundig gebracht cabaret. Met pianist Henk Bokkinga en de acteurs Jos Brink, Sytha Bolt, Guuske Kotte en Frank Sanders. De Burghofbühne uit het Duitse Dinslaken brengt op 6 januari een gastvoorstelling van Die neuen Leiden des Jungen W. van Ulrich Plenzdorf. Johannes Erwin Backhaus heeft de regie. Die neuen Leiden des Jungen W. behandelt de geschiedenis van een man wiens strijd om zich in het leven waar te maken tot mislukken is gedoemd in een maatschappij waarin alles geregeld en vastgelegd is. Het thema van dit stuk kan leiden tot discussie over ouderlijk gezag, de plaats van de jongere in de maatschappij, de liefde en de Werther- figuur bij Goethe. De voorstelling komt tot stand in samenwerking met het WIKOR. Orgeükring. Hoogtijdagen zijn voor de Orgelkring Haarlem en omgeving vaak de aanleiding om met een bijzonder muzikaal gebeuren voor leden en belangstellenden te komen. Zo ook op de middag van Tweede Kerstdag (15 uur) wanneer in de Grote of Bavokerk in Haarlem een met zorg samengesteld programma tot klinken zal worden gebracht. Dat programma omvat onder meer werken van Jan Zwart, Reger, Dupre, Bach, Cornelius en kerstliederen uit verschillende landen. Als organist is Klaas J. Mulder aangetrokken naast de altzangeres Reinate Heemskerk. Funkrock. Jeugdcentrum TIOLI zet het nieuwe jaar swingend in met een concert dat de succesvolle Engelse rockgroep Kokomo op zaterdagavond 3 januari (20 uur) in het wijkcentrum Schalkererf, Laan van Angers 5 in Schalkwijk zal geven. Dit ter gelegenheid van de viering van het eerste TIOLI-lustrum. Kokomo is sinds het vorige optreden in Paradiso van ongeveer drie kwart jaar geleden op een aantal plaatsen gewijzigd. Jody Linscott heeft de groep verlaten en er is voor hem nog geen opvolger aangetrokken. Drummer Terry Stannard werd vervangen door de Amerikaan John Sussewell. De groep bestaat voorts uit Tony O’Malley en Frank Collins, Neil Hubbard op gitaar, Alan Spenner bas, Jummy Muilen co- leadgitaar en met Collins op saxofoon en fluit. Bach. In de serie van vijf aan Bach gewijde clavecimbelconeerten zal Kees Rosenhart zondag 28 december (15 uur) de tweede uitvoering verzorgen in het Bisschoppelijk museum, Jansstraat in Haarlem. Op het programma een toccate alle 15 symfoniën (vroeger bekend als de 15 drie-stemmige inventionen) en de chromatische fantasie en fuga. Ter onderstreping van het kerstgebeuren speelt Rosenhart nog enige Noëls-variaties over oud-Franse kerstliederen van de 18e eeuwse componist Claude Balbastre. gevangenen onder de titel „Mening als misdaad”. Expositie. Het Frans Halsmuseum gebruikt de Vleeshal op de Grote Markt in Haarlem de komende tijd voor verschillende tentoonstellingen. Onder de titel Meervoud-enkelvoud zijn plastieken en objecten te zien in de periode van 3 januari tot en met 15 februari 1976. Ze zijn vervaardigd door Hil Andringa, Joost Baljeu, Tije Domburg, Edwerdt Hilgeman, Neeltje Korteweg, Yvonne Kracht, Chavalit Volksmuziek. Geïnspireerd op Marokkaanse volksmuziek, spelend op hashhoush, bendir en guenbri en bijzonder opwindend. Dat zijn drie kenmerken van de folkrock die Tiq Maya verzorgt. De groep, de laatste tijd in diverse gewijzigde bezettingen, speelt op oudejaarsavond vanaf 22.30 uur in gebouw Zero aan de Bakenessergracht in Haarlem. Franse serie. De naam van de Italiaanse vioolbouwersfamilie Guarneri (begonnen in de 17e eeuw met vader Andrae die in de werkplaats van Amati diens bouwprincipes leerde kennen en in wiens voetsporen Pietro Giovanni, Giuseppi I Gian Battista en Giuseppi II Antonio zouden treden) is onverbrekelijk verbonden met het begrip „superbe” waar het de erfenis van hun welhaast onvergankelijke instrumenten betreft. Voor Herman Krebbers en Jean Decroos die samen met pianiste Danièle Dechenne het Guarneri-trio vormen, was het een uitgemaakte zaak dat zij bij de oprichting van hun ensemble deze naam uitkozen. Temeer omdat zowel Krebbers als Decroos over een Guarneri- instrument beschikken. Dit trio, dat overal bijzonder lovende kritieken heeft gekregen, verzorgt dinsdag 30 december een uitvoering in de Franse serie in het Concertgebouw in Haarlem. Werken van Ravel, te weten twee sonates en het Pianotrio A moll uit 1934 omvatten het programma. Rijksmuseum van bulten”, ningen uit de „Anamorfosen”. Geopend dag. 10-17, zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstraat): Tot 1 januari Vincent van Gogh’s collectie Engelse schilderijen. Geopend dag. 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstraat): Tot 4 januari werken van John Baldessari. Tot 11 januari schilderijen van Anton Heijboer en keramiek van Jan van der Vaart. T.e.m. 18 januari tekeningen van Roland Topor en schilderijen uit eigen collectie. Geopend dag. 9.30-17. zon- en feestdagen 13-17 uur. Jansen en met Frans Koppers en Ansje Beentjes. Het verhaal speelt zich af op een stuk strand waar ouders wachten tot hun verdronken kindje met de vloed aanspoelt. „Strandgut” is een stuk, zo schreef een Duitse krant naar aanleiding I van de première aldaar, dat twee mensen laat zien die voortdurend aan hun problemen voorbij gaan en zodoende de essentie van hun leven missen en verkeerd verstaan. Gestrand blijft tot en met 4 januari. In Toneelschuur 3 gaat op Nieuw- jaarsdag eveneens een première, name- lijk een nieuwe show van het duo Tri- piex, dat nog altijd uit drie heren bestaat, te weten Wigbold Kruyver, Kees I West en Bert Bunschoten. Ditmaal met I twee begeleiders op slagwerk en gitaar, I Henk Duits en Henk Hofland Weliswaa- een nieuw programma, maar nog altijd 1 in de stijl van de mafketelshows van I vorig jaai en met het heimwee naar de I 'eer van vroeger. Met de wedergeboorte van de Schuur I krijgt ook het Werktheater weer gele- I genheid voorstellingen te geven in Haar- lem. Woensdag 7 januari spelen ze „Niet I Thuis”, een serie situaties over kinderen I die om welke redenen dan ook in tehui- I zen of inrichtingen terechtkomen. „Niet thuis” geeft mogelijkheden tot improvi- I seren omdat zo min mogelijk is vastge- legd. J Alhambra I (Weteringschans, 233192): dag. 14, 19 en 21.30 uur kerstd en zaterd. en zond. I 13.30. 16, 19 en 21.30 uur Histoire d’O. 18 j. I Alhambra 2: Dag. 14. 19.15 en 21.45 uur, kerstd. en zaterd. en zond. 13..45, 16.15. 19.15 en 21.45 uur Elekerlljc. 18 j. I Bellevue Cinema (Marnixstr., 234876): dag. E 14.15, 19 en 21.30 uur, kerstd. en zaterd. en zond. 13.Ï5, 15.45, 19 en 21.30 uur Jaws. 14 j. Calypso (Marnixstr., 66227): dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, kerstd. en zaterd. en 'zond. 13.30, 16. 19.30 en 22 uur Crime Story. 14 j. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): dag. 19 21.30 uur-Violence Passion. 14 j: I Centraal (Nieuwehdijk, 248933)dag.. 11.15. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zondag vanaf 13 uur De Beierse Boerénkapel stort zich in ’t liefdesspel. 18 j. Cineac Damrak 1 (Damrak, 245648): dag. 11.30, 13.45, 16, 19.15 en 21.30 uur, kerstdagen vanaf 13.30 uur The man frpm Höhg Kong. 18 j. I Cineac Damrak 2: dag. 19 en 21.30 uur Inserts. 18 j. I Cineac (Reg. Breestr., 243639): dag. 19 en 21.30 uur Dokter Pulder, zaait papavers. 14 j. Cinétol (Leidseplein, 234579): dag. 11.30, 13 45. 16.15, 19.15 en 21.45 uur, kerstd. vanaf 13.45 uur Sneeuwwitje en de zeven dwergen, a.l. I City 2: dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, kerstd. en zond. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur Geen vuiltje aan de lucht. 14 j. I City 3: dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, kerstd. en zondag 13.15. 15.45, 18.45 en 21.15 uur Het verborgen geweer. 18 j. I city 4: dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, kerstd. zond. 14. 16.30, 19.30 en 22 uur The sambler. 18 j. B Corso (Kalverstr., 234561): dag. 13.30, 15.45, 1» en 21.30 uur Louis de Funès in Samen uit. samen thuis, a.l. Du Midi (Apollolaan, 723653): dag. 14 en 20 uur ■t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld, a.l. Flora (Amstelstr., 230469): dag. 12, 14, 16 en 1» uur Sneeuwwitje en de zeven dwergen, a.l. Kriterion (Roeterstr., 231708): dag. 13.15 en 20 15 uur La dolce vita. 18 j. L Leidseplein Theater (235909): dag. 14.30, 19 30 en 22 uur, kerstd. en zond. 13.30, 15 45. 19.30 en 22 uur The Fortune. 14 j. Nöggerath (Reg. Breestr., 230655): dag. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur Love and death. 14 j. Parlsien (Nieuwendljk, 248933): dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zond. 13.30 enz. La kermesse érotique. 18 j. Rembrandtplein Theater (223542): dag. 14.)5, 19 en 21.45 uur, kerstd. en zond. 13.30. 16.15, 19 en 21.45 uur Jaws. 14 j. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): dag. 20.15 uur De kanonnen van Navarone. 14 j. Roxy (Kalverstr., 232809): dag. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur Histoire d’O. 18 j. Royal (Nieuwendijk, 244144): dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur De vijf Kung Fu wrekers. 18 j. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): dag. 19.45 en 22 uur, kerstd. gesloten Lily alme- moi. 18 j. Tuschinski I (Reg. Breestr., 62633): dag. 1? 30, 16, 19 en 21.30 uur Sherlock Jones, a 1. Tuschinski 2: dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, kerstd. en zaterd. en zond. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 uur Elckerlijc. 18 j. Tuschinski 3: dag. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur Lenny, 18 j. E De Uitkijk (Prinsengracht, 237460). Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur Chaplin: Limelight, a.l. Concertgebouw (Van Baerlestraat)25 dec. 14.45 gr. zaal Eurovisie kerstconcert - Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink met Boris Belkin als solist in het Vioolcon cert in A gr.t. K.V. 219 van Mozart, verder Daphnis et Chloé van Ravel m.m.v. het Koor van de Westdeutsche Rundfunk te Keulen. 26 dec. 11.30 uur gr. zaal Kerstcon cert door Albert de Klerk, orgel en Han de Vries, hobo - muziek van o.a. Marchand, Vivaldi en Bach. 26 dec. gr. zaal 14.30 uur Nederlands Kamerorkest en Nederlands Ka merkoor o.l.v. David Zinman met Elly Ameling, sopraan en Joke de Vin, alt, als zangsolisten met werken van Torelli, Mo zart, Dvorak en Vivaldi. 26 dec. 20.15 uar gr. zaal Familie-kerstconcert door het Amster damse Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes met Han de Vries, hobo en George van Renesse, piano, in het Hoboconcert in F gr.t. van Bach, verder o.a. de Suite l’Arlesienne van Bizet. 26-12 14.30 uur kl. zaal Willem Brons, piano met werken van Mozart, Beethoven en Schubert. 28-12 14.15 uur gr. zaal Kerstmatinée door Stefan As- kenase, piano met een Chopinprogramma. Stadsschouwburg (Leidseplein): 25 dec. 13.30 en 20.15 uur Nationaal Ballet met Romeo en Julia. 26 dec. 13.30 uur Scapinoballet met De Notekraker. 26 dec. 20.15 uur Publieksthea ter met Majoor Barbara. 27 dec. 20.15 uur idem. 28 dec. 13.30 uur Nationaal Ballet met Romeo en Julia. Verder dit jaar geen voorstellingen. Carré (Amstel): T.e.m. 28 dec. dag. beh. maand. 20.15 uur De engel van Amsterdam. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstraat): dag., niet op 25 en 31 december Paul van Vliet met zijn one-man-show. Theater Klein Bellevue (Leidsekade): dag., beh. maandag en erkende feestdagen: Caba ret Tekstpierement met Ja, we zijn daar gek. De Brakke Grond uur Willem opruiming”.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13