Kerstconcert in Heemskerk was sfeervol gebeuren Steakhouse William Goed bezochte kerstdienst in stadhuis Explosie aan boord van schip NIET IEDEREEN VIERT VROLIJKE KERST J •11 i'll ui WOENSDAG 24 DECEMBER 19 7 5 6 Kennemerlaan 24 IJmuiden. Tel.: 17172 vleesbereiders bij uitstek rustieke sfeer Beide Kerstdagen vanaf 17.00 uur geopend. JjL Bi - jëi ADVERTENTIE; KEES MAAS karwei Het echtpaar Spanjaard. n de con- Ijoen t z’n ge- tam- el 4 tus- om die loos Ik zoor inde uwe >unt Als nog usse :mi- da- eerd was ling, el- kers ge- ling '940. It et in ge was, een men. leuk, aagd be leest srde: ge naar hap- veel sugd on- ;ring rijgt eren is er m in voor ;rde. i. En eder looie lied- Klei naar wat n te nge- Het imes o te Begeleid door het orgelspel van Jan de Waard werden in de burgerzaal liederen gezongen, waarvan zes met het grote aantal bezoekers dat naar de kerstdienst in het stadhuis toe was gekomen van het kerkkoor van de Bethlehemkerk en Cantores Felisen werd een kerst dienst geleid door dominee J. van der Berg, emeritus-predikant. Hij sprak ook de kerstgedachte uit, terwijl burgemees ter J. Reehorst de schriftlezing hield. HEEMSKERK. Het kerstconcert in de Dr. Prinsenhal is altijd een sfeervol gebeuren. Dat komt wellicht in de eerste plaats door de schooljeugd, die zich in groten getale op het „schellinkje” verza melt, en daar met groot enthousiasme kerstliederen ten beste geeft. Daarbij wordt vooral gelet op pitti gzingen, en voor de Heemskerkse schooljeugd is de periode van de zoetige jongenssopraanso- lo dan ook al lang voorbij. Dirigent F. C. C. Teunissen liet de kinderen weer verfrissend voor de dag komen en dat de begeleiding ditmaal hoofdzakelijk tot een orgel was beperkt droeg aan de indringendheid van de zang alleen maar bij. De Djati Baru kwam uit Amsterdam en was op weg naar zee, toen de explo sie in de machinekamer zich vóordeed. Er ontstond ook een begin van brand, dat de bemanning zelf snel wist te blussen. IJMUIDEN Vannacht rond half twee deed zich op het Noordzeekanaal ter hoogte van Oud-Velsen een explosie voor aan boord van het Indonesisch vrachtschip „Djati Baru”. Nadat het schip was afgemeeid bij de kade van Van Gelder Papier trok de Velzense gemeentepolitie een kordon rond het schip in verband met de verhoogde pa raatheid. Een onderzoek van de Velsense brandweer wees uit, dat er een explosie in de motor van het schip had plaatsge had. VELSEN. - In het Velsense stadhuis is dinsdagavond de jaarlijkse kerstbij- eenkomst geweest. Met medewerking v I patiënten gaven zelf een uitvoering en er werden kerstliedjes gezongen. Voor het merendeel van de patiënten was er ook aanleiding om goedgehu meurd te zijn: zij krijgen kerstverlof om naar huis te gaan. Maar een twintigtal mensen moet blijven, eenvoudig omdat het niet anders kan. Zo ook moeten alle zeevarenden zich behelpen. Overal ter wereld zit op schepen bemanning die eigenlijk De verenigde Heemskerkse koren ple gen op te vallen door de gaafheid, die zij bij dit gezamenlijk optreden berei ken. Ditmaal stonden zij onder leiding van Albert Solingen, die het uiterst behoedzaam aanpakte. Dat leidde ertoe dat er eigen lijk geen uitschieters waren, maar de voorzichtige aanpak. die tot ietwat vlak ke vertolkingen leidde, had in elk geval het voordeel dat de gaafheid over het algemeen ook nu, onder leiding van een nieuwe dirigent, bewaard bleef. Als dan toch van een opvallend onderdeel moet worden gesproken, zouden we „Kerst klokken’', een arrangement van Jeanne van Asselt willen noemen. De nodige nuancering werd hier voortreffelijk ver wezenlijkt. De Hoogovenharmonie speelde groten deels dezelfde werken als in Beverwijk, vrijdag. Men zal in Heemskerk wel nooit genoeg krijgen van de symphonie v n De Lalande, die nu eenmaal een verruk kelijk werk is, en zo’n Spiritual Rhapso dy, nu samen met de Heemskerkse koren, blijft een ideaal stuk om meet te eindi gen. De meeste problemen had het or kest onder leiding van Willem Steijn, met „White Christmas” in de bewerking van het orkestlid Stoker. Een hoogte punt was de vertolking van „Prelude, dialogue et variations” van Boekel, met een boeiende dialoog en een overrompe lend slot. Aan een waardevolle traditie is ook deze maal in de Dr. Prin-ienhal weer volop recht gedaan. Het crisiscentrum op Scheveningen Radio. Kerstfeest in Heliomare. Bij de kerstboom in Euro Casa GERRIT KOFFEMAN HERMAN NIJS ook maar liever thuis zou zijn. Maar dat kan dan niet, dus sturen zij telegrammen. Met kerstwensen en nieuwjaarswensen. Het kuststation Scheveningen Radio kan de droeve heimwee die december altijd met zich meebrengt meten aan de 25 percent toename van de telegrammen die moet worden verwerkt. Het loopt daar storm op de telegrafieafdeling, waar alle boodschappen van. en naar schepen toe worden doorgeseind. Voor het echtpaar Spanjaard uit Beverwijk is deze kerst een groots feest. Na vele jaren op de wachtlijst voor het bejaardencentrum Huis Ter Wyck te hebben gestaan, zijn zij drie dagen geleden in hun flatje aan de Plesmanweg getrokken. Het is een hele gebeurtenis voor de 82-jarige heer Spanjaard en zijn 83-jarige vrouw: voor het eerst van hun leven vieren zij kerst in het bijzijn- van tientallen vrienden en kennissen bin nen het1 centrum, waar de stemmig versierde reuzekerstboom in de recre atiezaal op het naderende feest wijst. En daar zit dan ook het echtpaar Spanjaard: smikkelend aan het eerste kerstmaal in Huis ter Wyck. Honderdtwintig Spaanse Werkne mers van Hoogovens zullen hun kerstmis in dit koude landje moeten vieren, terwijl evenzovele Spanjaar den uit het woonoord Euro Casa thuis in het warme Spanje zitten. Hier zullen zij met hun kameraden proberen kerst 1975 door te komen met gezelschapsspelletjes, tv kijken, eten en wandelen door Beverwijk of gewoon om een bioscoopje pakken. Onze Spaanse gasten wilden met alle plezier vereeuwigd worden bij de kerstboom in de recreatiezaal van het woonoord. Met de nodige ernst wordt de foto én het koude kerstfeest door hen tegemoet gezien. sS'lisil ze vrolijk sinterklaas met liedjes de stemming erin brengen. We hebben al twee kerstbomen en al krijg je het nooit als thuis, je moet niet chagrij nig gaan zitten kijken.” Die opgewektheid tekende ook de sfeer in Heliomare, het revalidatie- oord in Wijk aan Zee, waar dinsdaga vond kerstfeest werd gevierd. De „Prettige kerstdagen” wensen u uw vrienden, collega’s en familieleden. Maar er zijn mensen die deze wens niet zo best kunnen waarmaken. Niet omdat ze moeten werken. Wel omdat ze door andere omstandigheden gedwongen het kerstfeest niet thuis kunnen vieren, maar in het ziekenhuis bijvoorbeeld of op zee. „Tja, je moet er maar het beste van maken, niet waar? Er valt wei nig aan te doen. Dus gaan we ook maar luisteren naar het, bejaarden koor”, met toch een grijns op het gezicht wordt dit verteld door Gerrit Koffeman (21 jaar) en Herman Nijs (23 jaar) in het Zeeweg Ziekenhuis. Op 10 november werden zij na een afschuwelijk motorongeluk op de Parklaan opgenomen. Allebei met een compleet kapot linkerbeen. Maar het gaat alweer beter, zeggen ze, hoewel ze weten dat het wel eind februari zal worden voordat ze uit het zieken huis mogen. Toch zijn gestemd. „Net als met zullen we ook nu «Br ,"i s

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7