R Agenda Haven IJmuider Courant? ’n Krant om trouw te blijven! stand !5 Protestantse Begrafenisvereniging &^?a/der Voor al uw REIZEN z Nagekomen familieberichten G. J. J. Diekman Nagekomen familiebericht Reisbureau „Succes" Miele service 023-260319 Openingstijden jeugdbibliotheek Tentoonstelling HEEFT DE KRIBBE 00K MET DE WIEG TE MAKEN?” fiQ t ia B j—Wn ZA ZATE R D AG 1 9 7 5 2 7 DECEMBER NIEUWS UIT STAD EN STREEK 4 OFFICIËLE PUBLIKATIE P KORBEE 'GTE 245.3 jjL R met Bert van der Veer BUREAU VOOR RECHTSBIJSTAND Castricuni xlVjverwegö/^ GEEN PRAKTIJK vanaf: 29 dec tot 5 jan. voor spoedgevallen neemt waar: Velsen-Noord VELSEN Wijk aan Zee Heemskerk ■■■■■BHaiBiflBHHHaaMHiNHaBBiaaBMHHHBiaaaaafl Vel sen-IJmuiden Beverwijk In en om Haarlem u.: JANNETJE DE WIT u.: Huygensstraat. van af 20 u. I 20 u. van 8.30-9.00 uur. 'fJF CHRISTINA JOHANNA BOOT op de leeftijd van 65 jaar. Antwoordnummer 416, Haarlem. Geen bezoek aan huis. De IJmuider Courant is bij rn’n vrouw denkt daar precies zo over. I De overledene is opgebaard in het mortuarium van het Zeeweg-zieken- huis te IJmuiden-Oost. Bezoek van 19.00-19.30 uur. Wij zullen haar begeleiden naar het familiegraf op de begraafplaats „Duin hof” te Velsen op maandag 29 decem ber a.s. om 10 uur waar de bijzetting zal plaatsvinden. Na afloop van de plechtigheid gele genheid om te condoleren in de ont vangkamer van de begraafplaats. IJmuiden, 24 december 1975 Dennenstraat 28 Na een leven vol toewijding voor ons allen, is na een geduldig en moedig gedragen lijden van ons heengegaan, onze dierbare vrouw, moeder en oma echtgenote van Boudewijn Arnold Spoelstra B. A. Spoelstra kinderen en kleinkinderen Jac. Korbee-van Duijvenbode IJmuiden, december 1975 Wijk aan Zeeërweg 148. advies, hulp en bijstand dgl. 10-17 en 19-20 Zaanenl. 14, b/h Soendapl. Haarlem-N. Tel. 267332 Gen. Cronjéstraat 27 Haarlem. Telefoon: 26 42 94 Reparatie binnen 48 uur u. tev. zond. 18 j. Dag. 14 Ja. ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen thuis ontvangen. Naam Adres weduwe van Willem Aart van Houwelingen in de leeftijd van 56 jaar. Willy Dekker-van Houwelingen Hans Dekker Amsterdamseweg 158, Amstelveen. Heden is van ons heengegaan na een langdurig gedragen lijden, onze lieve moeder en schoon moeder BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21.30 u.: „The return of the pink panther”; zondag 15 u.: „Pipo en de piraten van toen”, I 1 1 DIERENARTSENPRAKTIJK IJMOND met ingang van 1 januari 1976 heeft Dierenarts Th. C. Winkel zich geassocieerd niet Dierenarts H. J. L. Kok j drc nae jaa ver wa dit zor fee do< vlo lijl vrc 1 afg dai rer voi om wa lat tre die wa rui sta als ter zoi rie nii va ell Ju na vr kle hel we jat nu scl slij do W€ I OP in we ko tre Ju do re» ca Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) Telefoon 1 45 76 Dankbetuiging Langs deze weg betuigen wij aan allen onze harte lijke dank, die onze 40-jarige huwelijksdag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. HEEMSKERK. Van 5 januari af zal de jeugdbibliotheek ook op maan dagmiddag geopend zijn en wel van half vier tot half zes. De openingstijden zijn met ingang van 1976 nu als volgt: maandag van 15.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; dinsdag van 15.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; woensdag van 14.30 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; vrijdag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 12.30 uur (om de week). 19 en 21.30 panther’’. TANDARTS tandarts U. Groen. Duin- vlietstraat 36 te Velsen nrd, op zijn spreekuur, dagelijks uan S 30-0 AO miv DIVERSEN MAANDAG 29 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. ALGEMEEN Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de inspecteur der invoerrechten en accijnzen. - Het meest indrukwekkende program ma van de drie tv-avonden werd woens dag door de NOS uitgezonden. Het was een Engels tv-spel uit 1973; met de uitzending is weer eehs geen haast ge maakt. Maar het was er. een bewerking naar de hedendaagse realiteit toe van Shakespeare’s toneelstuk Julius Caesar. In de BBC-versie van John Bowen was door een klassieke vörmgeving (zowel in het uiterlijk van de acteurs als in de modern-wonen-interieurs) en met hand having van bestaande elementen (het verhaal, de filosofie, complete zinnen als „It must be by his death”) zowel Shake speare als de tv-kijker keurig behan deld. Eén waar genot. Toch nog. Enige dagen geleden las ik ergens dat de tv-omroepsters die de voorbije kerst dagen dienst hadden hun kledij voor deze gelegenheid met speciale zorg heb ben uitgekozen. Een enkele omroepster, ik meen die van de EO, was er zelfs een middagje voor met haar moeder de stad ingetrokken en had zich een extra uitga ve gepermitteerd. Dat is de ware spirit, die in het kerstpakket van de diverse omroepen nauwelijks terug te vinden was. De tv bood geen argumenten om thuis te blijven. Geen spectaculaire show of eenmalige dramaproduktie van eigen makelij. Illustere contribuanten van feestvreugde als Toon Hermans of des noods Seth Gaaikema lieten verstek gaan. Frans Halsema en Gerard Cox bij de Va ra, dat was de topper. Dinsdag aangekomen: Roerborg, Klai peda; Pluto, New Port News, IJmuiden; Lorraine D. Antwerpen; Ciudad de Guayaquil, Bremen; Venture, Emden; Dart, Londen; Rijnborg, Tolkis, Zaan dam; Agnes Dania, Le Havre; Caravelle, Gevle; Tor Anglia, Gothenborg; Nassau - borg, Mantyluoto; Smit Lloyd 115, Cont Plat; Wildebeest, Cont Plat, IJmuiden: Marconie, Seaham, IJmuiden; Cotes du Nord, Abidjan; Gazelle, Boston, Koog a.d. Zaan; C.V. Staghound, Bremerhaven. Dinsdag vertrokken: Heriot, Antwer pen; Stör, Bremen; Marie Christine, Ox- selosund, IJmuiden; Jemrix, Whitby, IJ muiden; Winnetou, Londen; Scoll Pro- gres, Skutskaer, Zaandam; Modo Gorton, Husum; Bison, Cont Plat, IJmuiden; Frank Pais, Londen; Lobe, Londen; Gulf Fleet 7, Cont Plat; Friesenstein, Antwer pen; Prinsenborg, Delftzijl, Zaandam; Autostrada, Kopenhagen; Swan Lake, Southampton; Lillian Coast, Las Palmas; Gazelle, Ala; Marie Helleskov, Piombino, IJmuiden; Folium Supplier, Rauma; Venezuela, Antwerpen; Go Queen, Mos, IJmuiden; Petoffe, Valencia; Marichic, Sirië, Beverwijk; Ódet, Duinkerken. Woensdag aangekomen: Kent Shore, Cont Plat, IJmuiden; Sandved, Antwer pen; Refsnes, Brake, IJmuiden. Woensdag vertrokken: Fauna, Barce lona, IJmuiden; Ilias, Rotterdam Regelmatig ontvangen wij brieven die reageren op een advertentie onder nummer, doch waarop dat nummer niet is ver meld Dit vertraagt de doorzending ervan of maakt deze onmogelijk Vermeld daarom steeds duidelijk op de enve loppe het nummer van de advertentie waarop uw brief reageert. Dit Is in uw eigen belang! Navordering van alcoholaccijns en de bijzondere accijnzen van wijn en mousserende dranken. Het Ministerie van Financiën deelt in verband met het in werking treden op 1 januari 1976 van de Wet van 18 december 1975 waardoor wijziging komt in de alcoholaccijns en bijzondere accijnzen van wijn en van mousserende dranken worden ingesteld, het volgende mede: BEVALLEN: G. C. van Son-Bouwens, z., IJmuiden; A. Kemp-Goedhart, d., Santpoort; A. Ritskens-Biesboer, d., IJmuiden; A. L. Arpad-de Quartet, d., IJmuiden. OVERLEDEN: G. G. van Ginkel, 79 jr., weduwe van: J. Roseboom, Santpoort; A. C. Goedhart, 81 jr., echtgenoot van: M. E. Koeman, Driehuis; M. Ory, 72 jr., weduwe van: C. A. Spitsbaard, IJmuiden; S. P. Metten, 62 jr., echtgenoot van: S. M. Verzijlberg, Santpoort; J. P. Loendersloot, 73 jr., echtgenoot van: A. J. Schipper, Driehuis; R. Wouda, 82" jr., weduwnaar van: H. J. F. Lourens, IJmuiden. van een handelaar die krediet voor de accijns geniet daarvan schriftelijk aangifte te j doen in tweevoud bij de inspecteur der invoerrechten en accijnzen, voor zover deze voorraad meer bedraagt dan 500 liter, ongeacht de sterkte. Tot de voorraad van een opslagplaats worden ook gerekend de hoeveelheden welke op die datum naar die ALCOHOL Uiterlijk 2 januari 1976 dienen gebruikers van opslagplaatsen, waar bij de aanvang van 1 januari 1976 hoeveelheden alcoholhoudende stoffen in voorraad zijn anders dan in een entrepot, branderij, distilleerderij eerste klasse of bergplaats voor gedistilleerd MOUSSERENDE WIJN Uiterlijk2 januari 1976 dienen gebruikers van opslagplaatsen, waar bij de aanvang van 1 januari 1976 hoeveelheden mousserende wijn in voorraad zijn anders dan in een entrepot of een fabriek van mousserende gegiste dranken daarvan schriftelijk aangifte te doen in tweevoud bij de inspecteur der invoerrechten en accijnzen, voor zover de2e voorraad meer dan 400 liter bedraagt. Tot de voorraad van een opslagplaats worden ook gerekend de hoeveelheden welke op die datum naar die opslagplaats in vervoer zijn. Het bedrag van de navordering is vastgesteld op 144,82 per hl. Voor mousserende wijnen van Luxemburgse oorsprong is dit bedrag 103,44. Mousserende wijnen, welke behoren tot de voorraad van horecabedrijven en van particulieren blijven buiten de navordering BEVERWIJK. De tentoonstelling van kunstschilder Ab Jongmans in het Stadskantoor is verlengd tot en met 5 januari, de dag waarop het gemeentebe stuur van 17 tot 19 uur in het Stadskan toor de nieuwjaarsreceptie houdt. DIVERSEN MAANDAG 29 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. t Willem Duys is zo’n tv-man die nooit vergeet op de kalender te kijken. Hij pleegt dan ook van een kerst-vuist te spreken. Het super*-feestelijke sfeertje betekende: met sneeuw, veel dieren, een hond, een slang, een vlooiencircus, jacht luipaarden en Willem Duys persoonlijk in smoking. Speciaal voor deze gelegen heid hadden de Vuisrt-producers de Blue Diamonds tijdens een vakantie op de Canarische eilanden gestoord, en dat het zangduo voor drie minuten in zo’n show helemaal naar Nederland is gevlogen, dat vind ik het gekste dat ik tijdens de Kerst hoorde. A. KOORNNEEF uit Krommenie zondagavond om half acht spreken over het onderwerp: Muzikale medewerking: Mevr. Jeanne Onstenk-Hulsenboom SAMENZANG Nu telt voor een optimaal kerstpro- gramma sterk een exclusiviteitswaarde. Welja, en dan Cox en Halsema. die twee moeten samen een weerhuisje in een kijkkastje beginnen: er is er altijd wel één op de tv te zien. Een verrassend programma, dat is ook nooit weg. Maar afgezien van de duizenden die voor het cabaretprogramma „Wat je zegtdat ben je zelf” naar de schouwburg waren getogen, moet een aanzienlijke categorie tv-kijkers via radio of pick-up eerder kennis hebben genomen van complete programmafragmenten. Deze nadelen even overboord gezet, dan blijft een best onderhoudend programma over. Ook al heeft de persiflage op radio-telefoon- spelletjes menigmaal door de luidspre kers geklonken, het is toch aardig te signaleren dat Frans Halsema een tele foonhoorn imiteert met een duim tegen zijn oor, drie vingers tegen de wang en de pink tegen de mond, terwijl Gerard Cox vier vingers schuin voor de mond houdt. En over Gerards zelfbespotting in ,,’t is weer voorbij die mooie zomer” had ik gelezen, maar het bleek leuker dan verwacht. Lachen geblazen dus. Het viel me trouwens op dat het tweetal nogal eens de aandacht vestigde op hun beider geslachtsdelen, maar ach, ieder program ma heeft zijn zwakke plekken. De IJmuider Courant kunt u echt geen dag missen; uw eigen krant met dagelijks wereldnieuws, nationaal nieuws en volop streeknieuws. met s maandags het extra "Sportief "-gedeelte en 's zaterdags ..Erbij" (een culturele bijlage). Vul dus nu deze bon in en u krijgt de IJmuider Courant 14 dagen gratis thuis. Daarna blijft ook u zonder twijfel trouw aan de IJmuider Courant. WIJN Uiterlijk 2 januari 1976 dienen gebruikers van opslagplaatsen, waar bij de aanvang van 1 januari 1976 hoeveelheden wijn in voorraad zijn anders dan in een entrepot, een fabriek van niet-mousserende gegiste vruchtendranken of van mousserende gegiste dranken daarvan schriftelijk aangifte te doen in tweevoud bij de inspecteur der invoerrechten en accijnzen, voor zover deze voorraad meer dan 1000 liter bedraagt. Tot de voorraad van een opslagplaats worden ook gerekend de hoeveelheden welke op die datum naar die opslagplaats in vervoer zijn. Het bedrag van de navordering is vastgesteld op 41,38 per hl. Wijnen van Luxemburgse oorsprong, alsmede de wijnen die tot de voorraad van horecabedrijven en particulieren behoren, blijven buiten de navordering. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zaterdag 19 en 31.15 u.: „De twee missionarissen”; zondag 14 u.: „Kuifje en de blauwe sinaasap pel”, 16 u.: „The golden voyage of Sinbad”, 19 en 21.15 u.: ,.De twee missionarissen’’; maandag 14 u.: „Kuifje en de blauwe sinaas appel”. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Hugensstraat. Ten toonstelling werk van Heemskerkse kunste naars; geopend tot 26 januari op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 16.30 uur. DIVERSEN ZATERDAG 27 DECEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 28 december Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 91 u. Progress-sociëteit, Const. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 ir. MAANDAG 29 DECEMBER Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u.» jeugd 19-21 u. en’ 21.30 u.: 24 u.: „The AANGIFTE In de gedagtekende en ondertekende aangifte dienen naast de naam, het adres en het beroep te worden vermeld een nauwkeurige aanduiding van de plaats of plaatsen waar de aan te geven voorraden zich bevinden, alsmede de hoeveelheden per plaats en voorts: voor alcohol, indien de navordering berekend wordt naar de sterkte, tevens de soort, de sterkte en de hoeveelheid absolute alcohol. voor mousserende gegiste dranken een opgaaf van de hoeveelheid van deze dranken van Luxemburgse oorsprong. Woonplaats Na die 14 dagen wil ook ik de IJmuider Courant trouw blijven. U kunt mij noteren als: maandabonnee kwartaalabonnee jaarabonnee (aankruisen wat u wenst) Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers BV.j* Antwoordnummer 416. Haarlem. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 30 U. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-14.30 en 19-21 u., jeugd 15-15.30 en 19-21 u.: Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.Kingsford Smith- straat 110a; jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555,. milieuklachten 96000. Spreekuurtijden blijven ongewijzigd: op Van Tuyllweg 17: ma. t/m vr.: 14.00-15.00 u. ma. en vr.: 19.00-20.00 u. en volgens afspraak. Op Heerenduinweg 8: di. en do.: 9.15-10.00 u. (Kerbert Asiel). opslagplaats in vervoer zijn. De navordering is vastgesteld op 157,- per hl., ongeacht de sterkte, indien de aan navordering onderworpen voorraad per opslagplaats (dus na vermindering met 500 liter) niet meer dan 3500 liter bedraagt, respectievelijk 507,- per hl. absolute alcohol, indien deze voorraad meer dan 3500 liter bedraagt. Ten aanzien van parfumerieën, kosmetische produkten en toiletartikelen, die zijn vervaardigd met alcohol waarvoor gedeeltelijke vrijstelling van accijns is genoten, blijven hoeveelheden van 750 liter, ongeacht de sterkte, per opslagplaats buiten de navordering. Het bedrag van de navordering blijft voor deze produkten beperkt tot 110,- per hl., ongeacht de sterkte, indien de aan navordering onderworpen voorraad (dus na vermindering met 750 liter) per opslagplaats niet meer dan 2000 liter bedraagt, respectievelijk 166.- per hl. absolute alcohol, indien deze voorraad meer dan 2000 liter bedraagt. Buiten navordering blijven de zwak alcoholische draliken, dat zijn in het algemeen de dranken met een alcoholgehalte beneden 15%, alsmede de voorraden van particulieren. „The return of the pink BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.15 en maandag 20 uur: „De twee missionarissen”; zondag, 14.30 uur: „De terugkeer van de zeven gladiatoren”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag, 20 uur: Louis de Funès in „Bertrand in on(t)roe- rend goed”: zondag, 14.30 uur: Walt Disney’s „Robin Hood”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlmakers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14-17 uur. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelmlnakade. dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 18 uur: expositie Paul van Buuren. Stadhuis.Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033: ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Velsen-Noord en IJmuiden: 20750; Santpoort: 370750. Interkerk Stichting voor Gezinsverzorging, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Veïser- duinweg 52, tel. 11830. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Socia le Zaken: maandag t.m. donderdag: 8.30-10.00 uur Spaarnestraat, vrijdag: 8.30-10.00 uur in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Spreekuur CDA Gemeenteraadsfractie, maandag van 18 tot 19 uur: Hoofdstraat 182, Santpoort; De Zandstraat 8, Velsen-Noord en Petrazaal, Spaarnestraat. IJmuiden. Sporthal „Zeewijk”, zaterdag, tot 20 uur: voortzetting basketballtoernooi „Akrides”; 20- 23 uur: korfbalcompetitie; zondag, 9.40-13 uur: zaalhandbalcompetitie; 13-17 uur: B.C. „Vel sen”; 17-22 ur: zaalhockeycompetitie' BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.30 u.: „Aardbeving”, 19.30 u „Dokter Zjivago”: zondag 14.15 u.: „Lekker op avon turen met Donald, Pluto en Mickey”, 14.30 en 19.30 j.O „Dokter Zjivago”. 19 en 21.30 u.: „Aardbeving”. Luxor Theater, Breestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.: „On het Majesty’s secret service”; zondag 14.15u.: Samson contra de piraten 15.14 19 en 21.15 u.: „On her Majesty’s secret service”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie ex-librissen van Klaas Woudt uit Zaandijk; geopend tot eind december. DIVERSEN ZATERDAG 27 DECEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend af 20 u. ZONDAG 28 DECEMBER Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 10.30-17.30 u. Centrum voor Alleenstaanden, Schans. Ge opend vanaf 19 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 29 DECEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhooiden en medewerkers. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.00 u. Heden overleed in volle overgave aan Gods H. Wil, na een kortstondige ziekte mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, groot- en over grootmoeder ENGELINA CORNELIA JOLIE-DE WIT op de leeftijd van 72 jaar. Santpoort J. B. Jolie J. B. Jolie jr. Den Helder M. E. E. Nijssen-Jolie klein- en achterkleinkinderen Santpoort, 26 december 1975 Sabastraat 6 De overledene is opgebaard in het uitvaart centrum Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar zondag van 15.00 tot 16.00 uur. De H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen op maandag 29 december a.s. om 13.00 uur in de parochiekerk van de H. Engel- mundus te Driehuis; gevolgd door de begrafe nis op de begraafplaats „Duinhof” te IJmui- den-Óost om ongeveer 14.00 uur. Stadsschouwburg Wilsonsplein) 20.15 u.: Amsterdams Volkstoneel met „Het kind van de buurvrouw”. Zondag 14.30 u. maandag 19.30 u.Rob van Reijn en Technische Theater groep Perspekt met „Kerstverhaal Scrooge en Marley. Lingezaal (Lingestraat 1, Haarlem-N) Maan dag 14 u.: Limburgs Jeugdtoneel met ..De avonturen van Tijl Uilenspiegel”. Tuinzaal (Concertgebouw) Maandag 14 Academie voor Kleinkunst uit Amsterdam met kindercabaret. Schalkererf (Bernadottelaan 201) Maandag 14 u.: .Optreden van het kindercircus Elleboog. MUZIEK De Waag (Damstraat-Spaarne) 20.30 u.: De volksmuziekgroep O.P.O. uit Rotterdam. Zon dag 14.30 u.Elisabeth Andersen brengt een programma gedichten van Pablo Neruda. At The Jazzcorner (Spaarne 104) Vandaag: Rob Agerbeek Kwintet. Bisschoppelijk museum (Jansstraat 70). Zon dag 15 u.Concert door Kees Rosenhart georganiseerd door Evenementencommissie. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Sherlock Jones”, a.l. Vandaag 24 u.: ,,Le magnifique”. 18 j. Dag. 13.30 u.: .Pink Panter festival”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev. zond. 14 u.Je leeft maar twee keer”, 14 j. Vandaag 23.30 u.: ..Bomalarm op de „Bri tannic” 18 i Lido (Houtplein) 14. 18.45 en 21.30 u.: „Jaws”, 14 j. Vandaag 24 u.: „Prime cut”, 18 j. Luxor (Gr Houtstr.) 14 19 en 21.30 u. tev. zond. 16.15 ü.i „Histoire d’O”. 18 j. Vandaag 23.45 u.: „De getemde feeks”. 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 16.15 en „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 ..Royal Flash”, 14 j. Vandaag graduate", 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 16.15 u.: .Frankenstein junior”, u.: „Pirn Pandoer in het nauw”, 20 u. Zowaar had de VARA ook nog een aflevering (uit 1974) van die prachtserie ,Daar komen de schutters” in petto, waarin een neergeschoten kalkoen figu reerde, dus zeg niet dat Hilversum niet op het kerstfeest inspeelt. Zo was gister avond „White Christmas” met Bing Crosby en Danny Kaye nog bij de TROS te zien. Geen kwaad woord over deze film, zo mooi, zo ontroerend, als het dan niet meer wil sneeuwen met Kerstmis, laat dan de waterlanders maar komen. White Christmas zag ik nu al voor de derde keer op tv, misschien dat de film voor volgend jaar opnieuw ge monteerd kan worden, dan wordt het vast wat minder voorspelbaar.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4