IIH1IHS NI IAAI Corry Rijnders geopend I Anjerfonds helpt verenigingen DA miva interieur Balletschool o t I I h □Rri ■Hh l V 475.- 4I H IN SANTPOORT-ZUID SCHUUR EN AUTO VERBRAND J. P. Loendersloot overleden HEILSOLDATEN ZOEKEN utijfl Wasserij DUYN nieuwjaarsbijeenkomst 2 januari van het jubileumjaar i'j 4'5 iï I „WERKERS” OP A tas: -w a I 1 ZATERDAG 2 7 DECEMBER 19 7 5 (ff ff. BW Kerstgebeuren itKfc ur A 1 I Ar? £--_Z-_ 1 H UI I 1 k ÈfUlI 1 w*»- ÈIÖ. 1 i-fill IJMUIDEN „Daar ruist langs de wolken” overstemde in de kerst nacht even het geluid van wind en water tussen de IJmuider pieren. En terwijl Nederland de geboorte van Christus herdacht, was er ook op de loodsboot een moment van bezinning en heerste er een gewijde en ook blijde kerststemming. Het schip had de luwte van het fort- eiland opgezocht om het woelige water op zee te ontvluchten. En daar was het, dat een aantal heil soldaten aan boord klom om de bemanning te laten delen in het kerstgebeuren. i E5': 'Mrf 6 kijk, dit is Italiaans voor bed Kind in Zeewijk door overburen gered uit brandende keuken (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Kerstnacht op het water (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) H l.gl F I Kerstfeest met het Leger des Heils op de loodsboot. i Lï alle burgers, individueel, dan wel als bestuurslid of functionaris van een organisatie of bedrijf zijn hartelijk welkom tijdens een ongedwongen samenzijn tot het uitwisselen van goede wensen bij de aanvang van het jubileumjaar 1976. het gemeentebestuur van velsen - leden van het college van burgemeester en wethouders en van de gemeenteraad, vergezeld van hun echtgenoten - nodigt ieder uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis op vrijdag 2 januari 's avonds om 8 uur. aparte uitnodigingen worden niet verzonden, deze geldt voor iedereen. In het loodsenverblijf had de beman ning met wat dennegroen, kerstboom- lampjes en de tekst „Vrolijk Kerstfeest” voor enige sfeer gezorgd. Heilsoldaten en bemanningsleden zongen uit volle borst: VELSEN. Tijdens de kerstdagen is de brandweer verschillende keren moe ten uitrukken voor brandjes her en der in de gemeente. Kijk eens hoe leuk zo n bed ’t doet, samen met die enige nachtkastjes? Ja, waarom geen lichte en sterke Manou slaap kamer? bed met spirealmatras AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 B F 20.00 uur in het stadhuis (ADVERTENTIE) En daar in het zonnige land van .Mia bella Napoli" weten ze alles van Manou Want waarom zal het zwaar moeten als'het licht kan’. OU V- tl r- De restanten van de verbrande schuur, waarin zich ook nog een auto bevond, aan de Brederoodseweg 9. Schuur en auto gingen verloren. nachtkastjes per stuk 189.* dennenlaan 53 (de winkelstraat) te Zwanenburg, telefoon 02907 -4590/5909. dagelijks geopend 8.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur. Voor elke partikulier vrij entree. Lekker dichtbij tussen Haarlem en -Amsterdam. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND van 19-21 uur. - men nog even tussen de pieren óm het gevoel te krijgen echt op het water te zijn geweest. Eenmaal terug aan wal gingen de soldaten van het Leger des Heils verder om een stukje kerstsfeer en kerstboodschap te brengen aan. de man nen van de kustwacht, de politie, brand weer, vletterlieden en al diegenen, die in de kerstnacht op hun eenzame post hun werk doen. Blijde boodschappers, die Kerstmis in Umuiden laten herleven. IJMUIDEN. Op 73-jarige leeftijd Is overleden de heer J. P. Loendersloot, die op het moment van zijn overlijden de directie voerde over het warenhuis Loendersloot aan de Lange Nieuwstraat. het water een brug naar de mensen aan wal-, die het kerstfeest in eigen omgeving vierden. Een uurtje kerstsfeer brengen op de loodsboot, veel meer kon er voor de heilsoldaten niet af, want ook andere werkers in deze kerstnacht wilden zij nog bezoeken. Na het „Ere zij God”, was er nog even tijd voor een kopje koffie, het uitdelen van een kleine attentie voor elk bemanningslid en een dankwoordje van de kapitein van de loodsboot. Even later lag de loodsa'fhaler .weer langszij. Heilsoldaten en soldates kwamen erach ter, dat het gemakkelijker was om aan boord van de loodsboot te komen dan er weer af. Eenmaal op de afhaler ging „Daar ruist langs de wolken” om zo degenen, die in hun kooi lagen erop attent te maken, dat het Kerstgebeuren niet aan de loodsboot voorbij ging. En terwijl! „kapitein” B. Outhuyse van het Leger des Heils een kort bezinnings- woordje sprak kwamen de bemannings leden, en na een oproepje naar de brug ook de beide loodsen, naar beneden om samen een stukje kerstfeest te vieren. Een fijn lied, een jonge heilsoldate, die vertelde, wat het kerstfeest voor haar inhield en samenzang vormden hier op Het bedrijf werd in 1902 opgericht door de vader van de overledene, bij wien hij in 1923 in dienst trad. Zestien jaar later nam hij de zaak over. Hij bleef hier alleen de directie voeren tot 1962. In dat jaar werd zijn zoon, de heer E. Loendersloot mede-directeur, waar mee de derde generatie in de zaak kwam. De heer J. P. Loendersloot was zijn zaak met hart en ziel toegewijd en tot aan zijn dood kon men hem elke dag in de zaak aantreffen om voornamelijk kantoorwerkzaamheden te verrichten. Hij heeft de zaak zien groeien, niet alleen qua oppervlakte en artikelen reeks, maar ook qua personeelsbestand, dat toenam van vier personeelsleden vóór de oorlog toen het in feite nog een dorpswinkel was tot zestien per soneelsleden thans. „Hij kwam altijd het eerst en ging ook altijd als laatste weg,” vertelde de heer C. Giesberts, die 38 jaar bij het bedrijf werkzaam is en drie generaties heeft gediend. De overledene was in IJmuiden alom bekend. Hij zat jaren in het bestuur van de VVV hier ter plaatse, was secretaris van de grootste inkoopvereniging op het gebied van huishoudelijke artikelen en was tevens examinator bij de vakoplei ding voor het personeel in deze branche. Ook in het verzet in IJmuiden-Oost heeft hij zijn sporen verdiend. Vorige week woensdag werd hij tij dens zijn dagelijkse arbeid plotseling onwel en is als gevolg daarvan eergiste ren overleden. De crematie heeft van daag om 11 uur in het crematorium Driehuis-Westerveld plaatsgehad. a J IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 120 kisten kabeljauw; 82 kisten wijting; 3 kisten schol; 12 kisten schar 493 kisten haring; 6 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: kabel jauw één 77-53; kabeljauw twee 102-57; kabeljauw drie 82-75; kabeljauw vier 70-57; kabeljauw vijf 50-43; schol vier 137-72 Wijting d ie 67-34; haring twee 28.60-20,40; schar 57-50; lever 76. De besommingen waren: UK 73 6.500,- UK 218 f 2.600,- EH 7 700,-VD 6 1.700,-. w j Kerstavond rond elf uur stapten zestien mensen van het Leger des Heils aan boord van de loodsafhaler om in snelle vaart naar de loodsboot gebracht te worden. Door de straffe wind zou het geen kerstfeest op zee worden, maar desondanks stonden enkele bemannings leden van de loodsboot al op Gods voorvechters te wachten om ze aan boord van de loodsboot te helpen. Be reidwillige handen hielpen de vrouwelij ke heilsoldaten aan boord, terwijl hun mannelijke collega’s zelf de halve meter water tussen de loodsboot en de afhaler met een sprong overbrugden. Monter klimmen de heilsoldaten weer van boord om de kerstboodschap verder te brengen naar andere „werkers" in deze kerstnacht. IJMUIDEN. Balletlerares Corry Renders en haar echtgenoot hebben dinsdag een periode van keihard werken in elk ogenblikje „vrije tijd” afgesloten en konden ’s avonds vol trots de nieuwe balletstudio aan de Zeeweg 216 ten doop houden. VELSEN. Het Anjerfonds Noord Holland heeft de volgende Velsense ver enigingen een uitkering verleend: Stich ting Zeeverkennersgroep „Dr. Ariens” 600,-; sociëteit „Asterix” 1.135,—Vel- ser Óperakoor „Bel Canto 1000,-; Christelijke Oratoriumvereniging „IJ muiden” 1000,- en Kinderkoor „De Jonge Stem” 900,In totaal beloopt het bedrag dus 4.635,- Daarnaast werd een bedrag groot 1.500,- uitgekeerd als bijdrage in de kosten van een boekwerk, uit te geven ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van het Noordzeekanaal. De eerste melding kwam vanaf het Lange Vlak, waar een keukenbrand werd gemeld. De brand werd ontdekt door de overburen die plotseling vlam men in de keuken zagen oplaaien. Zij renden erheen en zagen twee kinderen van de Turkse familie welke de woning bewoont, naar buiten komen. Zij verna men dat er nog een jonger kind binnen was. De beide mannen drongen het huis binnen en vonden daar een jonger kind, dat in angst was weggekropen. Zij wis ten het heelhuids naar buiten te bren gen. De inmiddels gewaarschuwde brandweer had het vuur spoedig onder de knie. De schade bleef beperkt tot de keuken, waar de kinderen met lucifers hadden zitten spelen bij de vuilnisbak. Zij konden dat ongestoord doen, omdat moeder en vader weg waren gegaan. Op een gegeven moment raakte de vuilnisbak geheel in brand en sloegen de vlammen over naar de gordijnen en verdere in ventaris, waarna de beide oudste kinde ren in paniek wegrenden, het jongere kind achterlatend. Dankzij het doortas tend optreden van de beide overburen werd het voor erger behoed. De ouders zijn naderhand door de politie opge spoord. Op de avond van eerste kerstdag kwam er voorts een melding van een schuur, welke in lichterlaaie stond aan de Brederoodseweg 9. waarin zich een auto bevond. De brandweer van Velsen wist in vijf minuten met twee hogedruk- stralen het vuur meester te worden, doch had nog ongeveer een uur werk voor nablussingswerkzaamheden. De au to werd totaal vernield. Daar het vuur woedde op de grens van Velsen met Bloemendaal, was ook de Bloemendaalse brandweer gealarmeerd door anderen - en kwam eveneens te hulp. Zo ook deed dat de bedrijfsbrandweer van het Pro vinciaal ziekenhuis, doch geen van beide behoefde assistentie te verlenen. De trots was volkomen gerechtvaar digd, want in zes maanden tijd heeft de heer Rijnders, bijgestaan door een aan tal vrienden de vroegere kruidenierszaak een totaal andere aanblik gegeven. De etalage verdween, ervoor in de plaats kwam een met fraaie ornamenten ver sierde muur, welke in de avonduren verlicht is. Het interieur zal geen van de vroegere, klanten van de kruidenier meer herkennen. Aan de ene wand en een zij-wand van de ongeveer 16 meter lange zaal zijn de „barres” aangebracht, de andere recht doorlopende wand is één spiegel, al spiegel. Een piano en geluidsapparatuur vervolmaken de direct benodigde attributen, maar door ge bruikmaking van kleurige, op het ballet afgestemde wandversieringen heeft men er bovendien ook nog een aparte sfeer aan weten te geven. Voor deze balletzaal waren speciale voorzieningen nodig in verband met geluidwering en brand weervoorschriften. Zo is er een geluid- werend plafond in aangebracht, dat 4800 kilo weegt. De houten wand is geplaatst onder vijf graden, zodat ook hiermee een bepaalde invloed op het geluid wordt veroorzaakt. Op de bovenverdie ping, het vroegere pakhuis, is een kleed ruimte ingericht, met daarin wasbakken voor de voeten en warm en koud stro mend water, ook hier weer uitgevoerd in frisse teinten. Samen met haar assistente Netty Schippers, gaat Corry Rijnders hier der tig uur per week les geven, telkens aan groepen van circa vijftien personen. „Grotere aantallen zijn ongewenst, nu kan je iedereen goed begeleiden”, vertel de de balletlerares ons een paar uur voor de officiële opening, welke door zeer veel genodigden en leerlingen werd bezocht. Leerlingen overigens die zich ook niet onbetuigd hebben gelaten, want zij maakten zelf gordijntjes en wandkle den voor hun balletlerares. .....j

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7