Schooldamtoernooi voor Kennemerland hcfevishal Kerstbomenfik in Velsen De tuba lust Die goeie ouwe en zqn leven ELS K Spreekuur dierenarts w ENNEME ■w !s is zi|n i fel drukkerij schmitz dv Verhorst Groep BV Schietvereniging krijgt twee nieuwe werkmaatschappijen OVERLIJDENS BERICHTEN „De Vrijheid” boekdruk foliedruk offset klein offset 7 NIEUWS U£T STAD EN STEF’S DINSDAG 3 O DECEMBER 19 7 5 t VELSEN „De tuba, dat is één van de basisinstrumenten in een orkest. Nou speel ik de kleine tuba hoor, maar ik kan wel zeggen: het is mijn lust en mijn leven. Muziek - maken, dat heb ik al vanaf m’n twaalfde jaar gedaan. Drie jaar geleden was ik vijftig jaar muzi- kant en daar ben ik toen nog koninklijk voor onderscheiden. Ook omdat ik ook jaren secreta- ris ben geweest van de IJmuider I 't Harmonie natuurlijk. Een konink- 3 Schaken in Santpoort Tel. 02550-15389 lijke onderscheiding ja, daar ben ik wel trots op”. Kort IJmondnieuws VOORLICHTING OVER BAARMOEDERHALSKANKER (Van onze correspondent) Tips redactie: Ko van Leeuwen Sr - CD deskundig drukwerk- advies? - Tii T i (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) stand nd nd Je- :nd ;nd eer The rol- leo- 4a: komende Pu- ws”, F u.: 1 1 T Het eeuwfeest dat IJmuiden volgend jaar rond het Noordzeekanaal hoopt te vieren, inspireerde een onbekende tot een aardige activiteit in het personeels blad van Van Gelder Papier. Hij maakt daarin melding van een vermeende „beambten-cao 1850”, ofschoon aan de waarachtigheid daarvan enigszins kan worden getwijfeld. Immers, de baas was in die tjjd onbetwist heer en meester en werd onderdanig naar de ogen gekeken. Maar mocht die beambten-cao dan toch hebben bestaan, dan moet deze er alsvolgt hebben uitgezien: ten do er Gu de Een tuba, dat vond je als kind al een geweldig instrument. Zo’n impo- school enigszins zijn tegengevallen. Met nog drie ronden te spelen zijn de moge lijkheden echter nog groot. Het toernooi wordt hedenavond in hetzelfde gebouw BEVALLEN: H. M. Cupido-van der VElde, z„ Sant poort, A. T. M. van der Steen-Pronk, z„ IJmuiden, S. J. E Steenbergen-van Gooi, IJmuiden, G. J. T. van der Waal-Keu- nen, d., IJmuiden, A. Lever-Meertens, d., IJmuiden, W. C. van der Heijden-Suij- ker, z., IJmuiden, M. E. Breur-Meeuw- sen, z., Santpoort, M. T. van den Oever- Draaisma, d., IJmuiden, R. M. Sengers- Bon, d., Velsen-Zuid, E. J. C. Freeze- Weijers, z., IJmuiden, E. M. Lagas-Ja- cobs, z„ Santpoort. ONDERTROUWD: J. H. van der Voort,Velsen-Noord en G. J. W. van den Brink, Velsen-Noord, G. W. Kwerreveld, Beverwijk en A. A. M. Duineveld, Velsen-Noord, J. W. P. Snijders, IJmuiden en K. de Ruijter, IJmuiden. Gerrit van der Nulft, een leven lang in de muziek, heeft sinds hij gepensio neerd is meer tijd om de instrumenten van de IJmuider Harmonie te beheren. Geen spreekuur. Burgemeester H. Nie- len van Heemskerk houdt woensdag 31 december geen spreekuur. Dinsdag vertrokken: Prinsenbeek, Antwerpen; Duncansby Head, Londen; Bienne. Beambten-c.a.o. anno 1850, Konink lijke papierfabrieken Van Gelder en Zonen te Amsterdam. 9. Het hunkeren naar tabak, wijn of stérke drank is menselijke zwak heid en derhalve verboden voor alle kantoorklerken. 8. Gedurende kantoortijd is spreken verboden. a t telefoon 02510-2 32 07 Aan de maandagmarkt werd aange voerd: 8285 kg tong, 255 kisten tarbot en griet, 448 kisten kabeljauw, 1479 kisten koolvis, 94 kisten schelvis, 222 kisten wijting, 2253 kisten schol, 36 kisten schar, 7 kisten makreel en 89 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 13.77-11.19, grote tong 13.60-11.02, groot- middel tong 13.81-12.02, kleinmiddel tong 14.00-12.89, tong een 12.82-8.00, tong twee 10.03-9.05. De besommingen waren: KW 4 4600, KW 11 32.000, KW 25 30.000, KW 29 6300, KW 30 21.000, KW 45 33.800, KW 55 33.000, KW 88 33.700. KW 117 21.000, KW 152 6600, KW 175 58.000, KW 189 37.000, VL 1 43.800. IJM 11 10.000, IJM 20 17.000, WR 57 24.000. To ad”. i i en u.: n Q 5. ll S d v it te n •s 1- n ie P ;n n •n Rustig en eenvoudig antwoordt de heer Van der Nulft: „Dat kwam om dat ze om tubaspelers verlegen zaten. Ik vind het een fijn instrument. Je moet natuurlijk veel thuis studeren om aan die echte mooie toon te komen. Pas na veel oefenen kun je er de mooiste lonen uithalen. Het is een instrument dat je in een orkest niet kunt missen”. wijkerstraatweg 160 velsen noord Hans Böhm, internationaal schaak meester, komt op maandag 5 januari in het Santpoortse café De Halve Maan simultaan schaken. Er zal wor den gespeeld aan achttien borden en de eerste zet schuift om 19.30 uur over het bord. Wie wil meeschaken kan zich opgeven in het café aan de Hagelingerweg. HEEMSKERK. De schietvereniging „De Vrijheid” schoot tijdens de laatste clubbijeenkomst in een speciale kerst- klasseringsopstelling. De tien beste schutters waren het duo J. van Vlaande ren en H. E. Wouda met 98 punten; het trio A. J. Robben, H. Tomas en H. van Leen met elk 97 punten; J. M. Meijer 96 punten: H. J. Koper 95; F. Th. Zwart 93; C. M. Hoogewerf 92; W. van Reenen 90. In totaal 961 punten. 7. De klerken mogen het vertrek niet verlaten zonder toestemming. Het is toegestaan de natuurlijke drang te volgen, waarvoor de klerken de tuin achter de tweede poort kunnen gebruiken. Dit terrein dient in goede staat gehouden te worden. Per 40 kg: makreel twee 46-45, tarbot 400-145, griet 228-84, kabeljauw een 96-47, kabeljauw twee 148-50, kabeljauw drie 104-76, kabeljauw vier 86-68, kabel jauw vijf 76-35, koolvis een 64-57, koolvis twee 61-50, koolvis drie 81-52, koolvis vier 35-24. blanke koolvis (groot) 68-64. blanke koolvis (klein) 81-64, schelvis een 88-70, schelvis twee 71, schelvis drie 72, schelvis vier 87-45, schol een 57-42, schol twee 72-47, schol drie 68-42, schol vier 61-52, wijting twee 79, wijting drie 86-55, wijting vier 48, schar 65-43. santé kromme trompet met benen eronder, dat deed je wat. „Tja”, zegt Gerrit van der Nulft, „toch valt het wel mee om zo’n instrument te be spelen. In feite blaast het lichter dan een trompet, al zou je dat aan de afmeting niet zeggen". Vertelt dat hij vroeger ook andere instrumenten bespeeld heeft, waaron der de schuiftrombone. Tenslotte be gin je als twaalfjarige niet met de tuba. Hoe kwam hij tot die tuba? 10. Nu de kantooruren drastisch verminderd zijn en wel tot elf uren per dag, is het tot zich nemen van voedsel toegestaan tussen half twaalf en twaalf uren, maar het werk mag OVERLEDEN: C. J. Boot, 65 jr., echtgenote van B. A. Spoelstra, IJmuiden, T. M. Okhuijsen, 86 jr., weduwe van W. J. A. D. Smit, Driehuis, E. C. de Wit, 72 jr., echtgenote van J. B. Jolie, Santpoort, A. P. Roos, 75 jr., echtegenoot van J. Vrolijk, IJmuiden, T. van Leeuwen, 70 jr., echtgenote van F. Beekhuis, IJmuiden, S. de Feber, 52 jr., echtegenote van C. Zwart, IJmuiden, J. B. Schot, 48 jr., echtgenoot van A. Keesman, IJmuiden. Gelukkig maar, vindt de heer Van der Nulft, die het er mee eens is dat de jeugd de toekomst heeft. Kleine reparaties aan de instrumenten ver zorgt hij trouwens ook. En voor een beetje solderen aan zo’n blinkend in strument gaat hij niet opzij. Bij de IJmuider Harmonie voelt Gerrit van der Nulft zich gelukkig. Zijn leven lang verschijnt hij trouw op de repetitie-avonden. Want hij weet, dat alleen trouw aan de vereni ging de harmonie tot grote bloei kan brengen. IJMUIDEN. Met de damclub „IJ muiden” als organiserende vereniging en de heer J. Slager als wedstrijdleider, is maandagavond in het Fidelusgebouw aan de Willemsbeekweg een begin ge maakt met het schooldamtoernooi voor Kennemerland. Hiervoor hebben twaalf vijftallen ingeschreven, welke spelers bij twee groepen zijn ingedeeld. Verrassend waren de twee nederlagen van de technische school-Velsen, titel- houdster van verleden jaar. Dit vijftal verloor namelijk van de leao-IJmuiden en het Ichtuscollege, respectievelijk met 4-6 en 2-8. Het Mendelcollege uit Haar lem verloor met 4-6 van de mts-IJmond. In de tweede ronde moest de mts genoe gen nemen met een 5-5 gelfjk spel tegen -het sterke vijftal van de leao-IJmuiden, met Wim en Nick Dijkman als uitblin kers. In de B-groep is het Ichtuscollege góed vertegenwoordigd, terwijl de resul taten van het vijftal van de technische (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Evenals andere jaren zal men maandag 5 januari in de gemeente Velsen op vier plaatsen de afgedankte kerstbomen kunnen inleveren, waarna deze onder toezicht van de brandweer zullen worden verbrand. Dit is van 18 uur af mogelijk op het landje aan de Kieftendellaan in Santpoort, op de hoek van de Schulpweg en de Wenckebach- straat in Velsen-Noord, op het landje aan de Orionweg en de Dokweg in IJmuiden en op de hoek van de Wille- brordstraat in IJmuiden-Oost. Precies om 19 uur gaat dan „de fik erin”. GEHUWD: P. F. van Dorp en T. J. Sloot, IJmui den, A. M. de Wit en C. J. Huismans, Alkmaar, H. W. de Winter en E. Lin- schoten, Nieuw-Vennep, W. de Groot en M. J. Lacroix, IJmuiden, W. F. A. Men nes en I. M. F. C. Bergman, Utrecht, G. E. Schaafsma en G. J. C. Hermans, IJmuiden, J. M. Gorter en C. A. Groen, IJmuiden. Van de Verhorst Groep, waarbij 250 mensen werken, maken de volgende werkmaatschappijen deel uit: Verhorst Beverwijk BV; Verhorst Hilversum BV; Verhorst Montage BV te IJmuiden; Ear nest Engineering BV te Haarlem; Ver borst Hatec BV en Verhorst-Chnlst BV, beide te Zoetermeer gevestigd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De houdstermaat schappij „Verhorst Groep BV” wordt met twee bedrijven uitgebreid. Met in gang van 1 januari treden Verhorst Hatec BV en Verhorst-Christ BV tot de maatschappij toe. De nieuwe werkmaat schappijen worden gevestigd in Zoeter- woude. Verhorst Hatec BV zal zich voorname lijk bewegen op het gebied van de handel in technische apparatuur. Ver horst Christ BV gaat zich bezighouden met het vervaardigen en installeren van waterbehandelingsinstallaties, waarbij gebruik wordt gemakt van de kennis van de firma Theodor Christ A.G. te Basel. Daar heeft de IJmuider Harmonie niet over te klagen. „Maar”, zegt de heer Van der Nulft, „tegen de Lim burgse korpsen, daar kunnen wij niet tegenop. Daar geven ze zich helemaal aan zo’n vereniging. Tweemaal per week repeteren en als ze naar een concours moeten desnoods twee we ken lang elke dag. Daar hoef je hier niet om te komen”. Maandag gearriveerd: Bomma, Skiën; Skaufast, Seven Is lands; Trouphead, Thames; Sirina, Ham merfall; Ballaklava, Ventspils; Harry Ri- chartson, Lpnden; Nordic, Chieftain; Rotterdam; Lisebil, Rotterdam; Libera tion, Queensbrough; Mercur, Rotterdam; Auto-er'?, Drammen; Hai, Zeebrugge; Enid, Vacouver; Lotte Sheet, Sinoe; Nicolay Eelyanov, Archangel; Paul Ba- roe, Rotterdam. Overleden: Johannes Jacobus Vessies, Plantage 192, Beverwijk, 59 jaar. Condo- leanoebezoek: dinsdag van 19 tot 19.30 uur met aansluitend gebed in de aula. Woensdag 31 december om 13.30 uur uitvaartmis in de Goede Raadkerk. Maandag vertrokken: Eizheberg, Ventspils; Ondine, Rostock; Thesis, Ventspils; Merweborg, Delfzijl; Malacia, Whisbech; Battersie, Battersie; Pallas, Rotterdam; Nereus, Bremen; Ta mara, Rotterdam; Bomma, Rotterdam; Fiu-Ji-Maru, Iran; Tasmanie, IJmuiden, Ostende; Bison, IJmuiden, Cont. Plat; Hermia, Rotterdam; Bienne, Antwerpen; Scol Spirit, Zaandam, Hartlepool; Roelof Holwerda, IJmuiden, Harlingen. Dinsdag gearriveerd: Markborg, Harlingen; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Parkesgate, Newport, IJ muiden; C. V. Lightning, New York; Hudson Light, Tilbury; Alexa, Bristol. BEVERWIJK. Dierenarts H. van Loenen, Prinsesselaap 2, Beverwijk, heeft op nieuwjaarsdag geen dienst. Zijn praktijk wordt waargenomen door dieren arts J. Borsje, Graaf Willem II-laan 36 in Heemskerk. Alles weet hij te vertellen over kosten en onderhoud van instrumen ten, want sinds niet al te lange tijd beheert de tubaspeler de instrumen ten van de IJmuider Harmonie. In zijn woning aan de Oosterduinweg is daarvoor voldoende zolderruimte aanwezig. Vandaar dat het daar blinkt van het muzikale koperwerk. Zelf zegt hij daarover: „Dat baantje heb ik er nu bij gekregen. Ik deed het al een poosje. Het gaat om het beheren, uitreiken en innemen van de instrumenten. We hebben er niet zo gek veel op het ogenblik, want al is de geest goed, geld is er bijna niet bij de IJmuider Harmonie. Maar toch, je moet instrumenten hebben. Er is mo menteel een enorme toeloop van jeugd". 1. Godsvrucht, properheid en stipt heid zijn karaktertrekken, dewelke onontbeerlijk zijn voor goede handel. 2. Op aanwijzing van de gouver neur heeft onze firma de werkuren verminderd en het personeel dient vanaf heden slechts op weekdagen ten burele te zijn tussen zeven ure des voormiddags en zes ure des na middags. 3. De zondag dient voor kerkgang, maar mocht iemand goed van node hebben dan zullen de klerken op zondag ten burele werken. 4. Dagelijkse gebeden zullen iedere morgen gezegd worden in het „grote kantoor”. De klerken dienen aanwezig te zijn. 5. Kleding dient sober te zijn. De klerken zullen zich hoeden voor het dragen van opvallende kleuren en van kousen, die niet goed gestopt zijn. 6. Overjassen en overschoenen mo gen niet ten burele aangehouden worden, halsdoeken en hoofdbekleding kunnen in geval van guur weer ge dragen worden. Er is voor een kachel gezorgd ten gerieve van de klerken. Steenkool en hout moeten in een kast opgeborgen worden. Aanbevolen wordt dat iedere kantoorklerk gedu rende de tijd van het koude weer vier ponden steenkool per dag mee brengt. onder geen enkele voorwaarden on derbroken worden. 11. De klerken moeten zelf hun schrijfpennen medebrengen. Een slij per is op aanvraag bij de boekhouder aanwezig en verkrijgbaar. 12. Een oudste klerk wordt be noemd, die verantwoordelijk is voor de properheid van het kantoor en alle jongste klerken zullen zich veer tig minuten voor het gemeenschappe lijk gebed bij hem melden voor het schoonmaken der vertrekken en zij zullen na kantoortijd blijven voor dergelijke werkzaamheden. Borstels, bezems, zeep en water worden door de firma beschikbaar gesteld. 13. De nieuwe verhoogde weeklo nen zijn voor jongens tot 14 jaar ƒ0,52, jeukte bedienden ƒ2,40, aan komende klerken 4,50, klerken 5,50, oudste klerken na vijftien jaar dien et’jd 10,25. Er wordt verwacht dat iedereen hiermede een verhoogde, hoeveelheid werk zal afleveren. VELSEN-NOORD. Nu men ook in de gemeente Velsen heeft besloten tot een onderzoek naar baarmoederhalskan ker bij vrouwen in de leeftijden van vijfendertig tot vijfenvijftig jaar, houdt de raad van samenwerkende vrouwen organisaties in deze gemeente („SAM- VRO”) maandag 5 januari een voorlich tingsavond in gebouw ,,De Meerpaal” aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord. Mevrouw G. Lampe-Hintzen, arts, zal dan spreken over het nut van dit onder zoek, waarna gelegenheid bestaat tot het stellen van vragen. Het onderzoek in Velsen-Noord is vastgesteld op dinsdag20 en woensdag 21 januari in hetwijkgebouw, grenzend aan het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleyenhoevelaan. Doordat de ge meente Velsen een belangrijke subsidie heeft verleend, bedragen de kosten van dit onderzoek slechts twintig gulden. Verzocht wordt bij ontvangst van de oproepdngskaart goed kennis te nemen van de inhoud Van de begeleidende brief, zodat een vlot verloop kan worden bevorderd. voortgezet, waarna vrijdag 2 januari de beslissing zal vallen. Op de foto een overzicht van het toernooi. De heer Gerrit van der Nulft, zijn levenlang werkzaam geweest bij het gemeentelijk gasbedrijf en sinds de laatste week van november gepensio neerd, praat over zijn grote passie: het blazen van de tuba in IJmuidens grootste muziekgezelschap, de IJmui der Harmonie. Al tijdens het afscheid van de heer Van der Nulft als man van het gas, kwam zijn hobby ter sprake. Vandaar dat we dezer dagen toch nog eens een' praatje gingen maken. 4 -X-. “S-, -gfi” -

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7