Verlaantjes”: tweede, derde en zesde plaats DIANNE DE LEEUW ALLEEN AAN DE TOP I Sterkste stayer op dit moment Stensen verkeert in blakende vorm Jan Wagenaar werd gehuldigd BUITENZORG TOCH STERKSTE PAARD I SPORWfflH EDMONDSON 3 VERRASTE NEWCOMBE NBB SLUIT VREDE MET KOOPMANS ar I'1 1 w Ml L. REDDINGSPLAN KOST f 675.000 een miljoen gulden aan prijzen 11 19 7 6 SPORT MAANDAG 5 JANUARI Schouwspel Spreekbuis 1 Goede wil sv. koffiefilterautomaat type FA 599 ter waarde van 116,-, aangeboden door Bimex B.V., Rotterdam. F 77 Innsbruck komt sneeuw tekort op im, V— am- (Van onze sportredactie) 3. houden. ROB HOOGLAND •a**ee sportredactie) Haarlem ie (Hel echt) en nieuwe slijst in I Geels, f Lubse eenmaal ilpunten jetallen 19. Res. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. Mevrouw Verlaan, moeder van de bei de meisjes en veelal hun spreekbuis is het duidelijk niet eens met het NOC: „Ik vind dat in ieder geval Annemarie recht heeft op deelname aan de Spelen. Niet alleen omdat ze, vind ik, door de jury van dit Nederlands kampioenschap is ondergewaardeerd, maar ook omdat zij er na een vergelijking met bijvoot- beeld de lange-baanschaatsers gewoon goed afkomt”. e prijs L096. Se m: a. lers- ;esse Den les FC .1 II. I FC or- or- n- 'C! SC 2e -18 -15 —14 -23 -13 -23 -21 —20 -27 —23 —28 —21 —20 —31 —25 —29 —29 r— iln- 17 •1.7 ■21 ■13 ■21 18 ■18 •24 .21 -27 -26 -31 -26 -23 -41 -27 -32 de schaats. Een verplicht nummer voor de Amerikaanse Nederlandse, om dat zij de nationale titel nodig heeft om door te kunnen dringen tot de Olympi sche Winterspelen in Innsbruck, waar zij ais regerend wereldkampioene tot een van de favorietes zal behoren. Dianne de Leeuw, die haar voorsprong op de rest van Neerlands kunstrijdende 461, 3e igavond prijs, ■e lotto 0. Jan de Vries is zondag op de kunstijs baan van Eindhoven Nederlands schaatskampioen heren-junioren A ge worden. Tweede werd Gerrit Bloemen en derde Miel Govaert. Bij de heren junioren B zegevierde Kramer voor Hil- Jan Wagenaar in de bloemen ter gelegenheid van het feit dat hij onlangs zijn 2000ste overwinning boekte. Naast hem zijn echtgenote. bert van der Duim en Frits Schalij. Na de eerste dag van de damesschaatswed strijd Zweden-Noorwegen-Finland (seni oren en junioren) in Hofors heeft Zwe den met 67 punten de leiding voor Noorwegen (59) en Finland (54). Bij de senioren won de Noorse Lisbeth Kors- mo-Berg de 500 meter in 4476 seconden en de 1500 meter in 2.2030. Beide paarden begonnen met een han dicap van 40 meter, maar Henry Buiten zorg, dlie gewend is- zeer snel te starten, had deze achterstand al gauw ingelopen en nestelde zich aan de kop van het veld. Kees Verkerk bleef achteraan lopen tot 900 meter voor de fnish, toen hij het gehele veld in een rush passeerde en vlak achter Henry Buitenzorg bleef. Beide paarden hadden ongeveer 25 meter voorsprong op de rest van het veld toen ze aan hun eindspurt begon nen. Kees Verkerk probeerde verschillen de malen Henry Buitenzorg te passeren, maar telkens mislukte dit. Henry Bui tenzorg besliste met een halve lengte in zijn voordeel uiteindelijk de race. De 38-jarige pikeur Jan Wagenaar is zondagmiddag op de baan van Hilver sum gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij onlangs zijn 2000e overwin ning boekte. Wagenaar ontving onder meer uit handen van de heer Van Bins- bergen, algemeen voorzitter van je stichting Nederlandse Draf- en Rensport, een gouden horloge. Daarnaast kreeg Wagenaar nog geschenken van de eige naarsvereniging, de vereniging van fok kers, de Nederlandse amateurrijderslub en de vereniging van draf- en rensport- professionals. Kort na deze huldiging zegevierde Wagenaar met Henri Buiten zorg in het midwintercircuit. OSLO. - De 28-jarige Sten Stensen heeft tijdens de nieuwjaarswedstrijden in het Valle Hovinstadion van Oslo be wezen een van de grootste kandidaten te zijn voor Olympisch goud op de lange afstanden. Won hij vrijdag al met grote overmacht de 5000 meter in 7.1921, een dag later zegevierde hij onbedreigd op de tien kilometer in 15.2575. Dankzij een redelijke sprint (negende) en de derde plaats op de 1500 meter wist de militair uit Drammen tevens beslag te leggen op de eerste plaats in de eind rangschikking. e (PSV) 10, 4-6 en Nan- HILVERSUM. Bij de draverijen in Hilversum van het afgelopen weekeinde was er tijdens het Midwintercriterium een interessante krachtmeting te zien tussen Henry Buitenzorg (J. Wagenaar) en Kees Verkerk (G. van Eykelenborg). Beide paarden gelden op dit moment als de sterkste in Nederland en het was drie maanden geleden dat zij elkaar voor het laatst hadden ontmoet. Henry Buiten zorg won de raee met een halve lengte voor Kees Verkerk en Jan Wagenaar behaalde hiermee zijn 2002ste overwin ning. West-Duitsland, India, Spanje en Belglé hebben zich geplaatst voor de halve finales van het hockeyoernool in Madtras (Spanje). Pakistan heeft iin Lahore een vriendschap pelijke hockeywedstrijd tegen Olympisch kampioen West-Duitsland gewonnen met 6-3. De Westdultsers die een toernee door Paki stan maken, hadden bij de rust al een achter stand van 2-4. Tijdens de nationale titelstrijd liet ze overigens wel duidelijk zien, dat zij al minstens zo ver is als Sjoukje Dijkstra destijds. Haar sprongkracht is weliswaar nog steeds minder, maar voor de rest was haar vrije kür een voor de kunst- rij-fanatici verrukkelijk schouwspel. Van het Franse jury-lid kreeg zij zelfs een zes. het hoogste cijfer dat gegeven kan worden. Dat was niet helemaal terecht, omdat zij na de uitvoering van een drievoudige toeloop met beide schaatsen op het kunstijs van De Uithof belandde. Nadat de Noren eerder in Dokka ver nietigend hadden uitgehaald tegen de -Nederlandse elite moest nu de Russische en Zweedse top de door keiharde trai- njngsarbeid toegenomen kracht van de Tenmannpupillen ondervinden. Alleen op de 10.000 meter wist de beste Rus, de kleine Vladimir Ivanov, als derde een medaille te veroveren. J.an, Egi'l Storholt, die in het voorseizoen tot nu toe bijna alles won wat er maar te winnen viel, moest nu de bijzonder regelmatig rij dende Kay Stenshj emmet en Stensen voor laten gaan. Voornamelijk door een minder goede verrichting op de 10.000 meter (zevende). In het eindklassement plaatste Ivanov zich als eerste niet-Nopr als vijfde. Dit had zeker een trede hoger kunnen zijn ais Ivanov niet een zwakke 500 meter had gereden (18e). De tweede Rus bleek nu eens Sergej Martsjoek te zijn. Hij werd tweemaal vijfde op de lange onderdelen. Bij de Noren ontbrak Amund Sjöbrend, bij de Russen Alexan der Vladimirov. De Zweden kwamen er niet aan te pas. De beste „tre kronor” was Lennart Carlsson als negende. Bij de sprinters hadden de Zweden meer succes. In deze categorie zegevier de de 25-jarige Oloph Granath. Na de eerste dag stond hij in het klasseme.nt nog vierde. Oloph Granath won zaterdag de 500 meter en werd derde op de kilometer. De Rus Valeri Moeratov ver speelde zijn kansen door tweemaal als zesde te finishen. Johan Granath, dé 24- jarige broer van Oloph kwam op de 500 meter van zaterdag ten val en startte niet meer op de 1000 meter, evenals de wereldrecordhouder op de 500 meter, de Rus Evgeni Koelikov. daarop in West-Duitsland en werd op een Duitse licentie beroepsbokser. Op 8 december bokste Koopmans voor de eerste maal als prof in Nederland nadat de boksbond dispensatie had verleend. Koopmans viel' toen in voor de gebles seerde Fighting Mack, die de hoofdpartij vain het programma in Den Haag zou boksen. In 1973 heeft Koopmans verscheidene wedstrijden voor een Westduitse club in de semi-professionele bundesliga gebokst. De NBB had Koopmans daarvoor geen toestemming gegeven en schorste de bokser. Koopmans vestigde zich Als goede wil als maatstaf zou gelden, zouden Annemarie en Sophie zeker wor den uitgezonden. Het is verbazingwek kend hoe het gezin Verlaan leeft voor de kunstrij-sport. Hoewel op de Neder landse banen moeilijk trainingsgelegen- heid kan worden gevonden, oefenen de vier zusjes (Annemarie, Sophie, Corry en Monique) maar liefst vier uur per dag, overigens nog niet eens de helft van wat Dianne de Leeuw afwerkt. Moeder Verlaan gaat altijd mee naar een van de drie banen waar wordt getraind. In de vakanties wordt er op de ijsbaan van het Westduitse Füssen geoe fend. Iedere mogelijkheid om te trainen wordt aangegrepen. Vader Veriaën noemt een voorbeeld: „Voor het kampi oenschap wilden we nog meer trainen. Dat kon echter maar vier keer. Vièr keer hebben de kinderen op één dag óp dé banen van Utrecht, Amsterdam en Den Haag getraind. Kun je nagaan hoe je je hier moet behelpen”. Op het Europees kampioenschap in Genève, dat over anderhalve week wordt gehouden, doen Annemarie en Sophie wél mee. Daar moeten zij zich voor het strenge NOC bewijzen. Iets wat vrijwel zeker niet zal lukken. Tekenend: tijdens de nationale kampioenschappen was geen vertegenwoordiger van het NOC aanwezig. Volgens dr. Karl Heinz Klee, de secretaris-generaal van het organisatie comité, zijn er hl plannen ontwikkeld om een goede sneeuwvoorziening te garanderen. Als het dinsdag nog niet snëeuWt, zal men beginnen deze uit te voeren. De eerste fase voorziet in de overbrenging van zo’n 16.000 kubieke meter sneeuw van de bergen rond de Brennerpas langs de Italiaanse grens naar de ski hellingen. De verklaring van Klee viel samen met de afgelasting van de dames en heren world cup ski-wedstrijden in Pfronten (W.Dld) en Garmisch Partenkirchen (eveneens W Did) wegens gebrek aan sneeuw. Het slechtst er aan toe is de afdaling heren van de Patscherkofel, waar de wind een stuk van het traject vrijwel „schoon” heeft geblazen. Een soortgelijk gebrek aan sneeuw bedreigt de parkoersen voor de reuzeslatom dames en heren en de slalom op de Axamer Lizum ten westen van Innsbrück en het cross- country-parkpers in Seefeld. Het organisatiecomité heeft voor het vervoer de beschikking over tweeduizend legertrucks. De kosten van de operatie worden geschat op 675.000,—. DEN HAAG. Het is zeer de vraag Dianne de Leeuw de tekst van het Wilhelmus kent. Toch werd zaterdag- 1 hoe kan het ook anders rom het Nederlandse volkslied haar afgedraaid, toen zij voor de keer beslag had gelegd op het Nederlands kampioenschap kunstrijden F „Van de Nederlandse lange-baan- schaatsters is er volgens mij niemand die zich bij de eerste tien zal kwalifice ren, nu Sippie Tigchelaar niet mag mee doen. En dat geldt ook voor de herein. Maar daar worden er wel een aantal van uitgezonden naar Innsbruck. Eclxt, in het buitenland lachen ze ons uit. Nu heeft Nederland dank zij het wereld kampioenschap van Dianne de Leeuiv eens de mogelijkheid om drie meisjes ie laten meedoen en nu gebeurt het waar schijnlijk niet. Op de Spelen doe je toch een geweldige internationale ervaring op”. Daar staat tegenover dat de 16-jarige Annemarie en de 18-jarige Sophie nigt erg hard vooruitgaan, in tegenstelling tot hun jongere zusje Monique die zater dagavond een geweldige kür reed en daarmee opklom naar de zesde plaats. Annemarie en Sophie, die op het vorige WK op de laatste plaatsen eindigden, behaalden zelfs minder punten dan vorig jaar op de Nederlandse kampioenschap pen. Volgens Joan Haanappel, die efe zusjes sinds enkele maanden onder haar hoede heeft, zegt dat echter niets: „Het is inaar net welke limiet de jury stelt. Die was deze keer blijkbaar nogal hoog”. Ook Dough Chapman was welwillend genoeg om op te merken dat wat hem betreft de meisjes van Verlaan op de Spelen thuishoren. Eindstand: 1. Dianne de Leeuw (HIJS Houtrust), plaats- cljfer 7, 151.32 punten, 2. Annemarie Verlain (KS Amsterdam) 15. 133.20, 3. Sophia Verlaan (KS Amsterdam) 20, 129.82, 4. Herma van dfer Horst (HIJ Houtrust) 35, 117,26, 5. Ilona Blokspel (HIJ Houtrust) 39, 116.32, 6. Moni que Verlaan (KS Amsterdam) 43. 115.60, 7. Rudina Pasveer (KC Heerenveen) 44, 116.08, 8. Li Ying Wang (KC Groningen) 49, 113.42. Rita Koen (KS Amsterdam) 63, 100.42. MELBOURNE (UPI). - De niet ge plaatste Australiër Mark Edmondson heeft tijdens de open Australische ten niskampioenschappen in Melbourne voor een surprise gezorgd door in de halve finale Rose wall en vervolgens Newcombe te verslaan. Edmondson (21) klopte routi nier Rosewall met 6-1, 2-6, 6-2 en 6-4. De partij werd onder grote hitte ge. 51 De partij werd onder grote hitte speeld. De temperatuur bedroeg graden, De 41-jarige Rosewall had de grootste moeite met de harde passeersla- gen van Edmonson. Rosewall had echter na de tweede set geen kracht meer zijn twintig jaar jongere opponent bij te De 21-jarige Australiër, die om zijn tennis te kunnen bekostigen voor halve dagen als schoonmaker werkt, verdiende met deze ene titel meer dan in de afgelopen drie jaar. Edmondson ontving voor zijn opzienbarende overwinning op Rosewall ruim 21.000 gulden. Evonne Cawley (Aus) heeft voor de derde keer in successie het toernooi om de open Australische kampioenschappen gewonnen. In de finale versloeg zij de Tsjechoslowaakse Renata Tomanova in twee sets: 6-2, 6-2. DEN HAAG (ANP). Rudi Koopmans, de Nederlandse prof die op een Duitse licentie bokst, zal met ingang van het nieuwe jaar ook in Nederland mogen uitkomen. Het bestuur van de Nederlandse Boks Bond (NBB) heeft Koopmans schriftelijk laten weten dat zijn excuses voor een zaak uit 1973 geaccepteerd zijn. Het zit haar Amerikaanse coach Dough Chapman trouwens niet lekker dat zijn pupil in Nederland niet zo gewaardeerd wordt als Sjoukje Dijkstra. Vergetend dat Dianne’s drievoudige toe loop niet lukte, merkte hij na haar kür een beetje venijnig op: „Het was voor de eerste keer dat er op een Nederlands kampioenschap een drievoudige sprong werd gemaakt’’. In ieder geval is Dianne de Leeuw, dig na dit seizoen professional zal worden1, dé favoriete voor het Olympisch kampt’ oenschap en dat kan van de anders Nederlandse meisjes niet gezegd wor^eh. Het is zelfs hoogst twijfelachtig of er naast Dianne nog andere meisjes nafuj Innsbruck zullen worden uitgezonden', Degenen die daarvoor in aanmerking zouden komen, de zusjes Annemarie en Sophie Verlaan uit IJmuiden, zouden zich Immers nooit bij de beste acht kunnen scharen en dat is de norm dié het Nederlands Olympisch Comité heeft gesteld. dames opnieuw vergrootte nummer twee, Annemarie Verlaan, bleef ruim achttien punten achter bezit slechts op papier de Nederlandse nationaliteit en moet daarom één keer per jaar vanuit de States naar haar vaderland overvliegen om het nationaal kampioen schap af te werken. Verder heeft ze met dit land geen enkele binding en daarom zal ze ook nooit zo populair worden als „onze” Sjoukie Dijkstra een aantal jaren geleden. Het zal Dianne een zorg zijn, WENEN (Reuter). De organisatoren van de winterspelen bereiden plannen voor om duizenden tonnen sneeuw per vrachtauto naar de Olympische ski- hellingen in de buurt van Innsbrück te brengen als het binnenkort niet gaat sneeuwen. Vier weken voor de afdeling, waarmee het skiprogramma begint, maken de organisatoren zich zorgen over de relatief dunne, wegsmeltende sneeuwlaag. De laatste sneeuwval in Innsbrück dateert van begin november. Daar is nog een laag van een halve meter van over, die echter door de warme föhn van twee dagen geleden erg heeft geleden. Groenland) 2.49.8 1.24.9, 2. New Roodnoot. Mlnerelle. Wlnn 4 51.30. Marecourtprijs Mollema) 3.24.6 Wiemselbach. Winn 9,40 pl 3,30 2,80 2,60 kopp 39,90 trio 554,40. Quicksilver S-prlJs 1800 m: 1. Mac Buiten zorg (C. Wortel) 2.09.4 1.20.9, 2. Nathan Olivier, 3. Myros Buitenzorg. Winn 7,40 (stal) pl 5,40 1,80 3,10 kopp 32,20, supertrio 438,80. Leerlingen Wlnterkampioenschap Hl (le aid.) 2000 m: 1. Jeunesse Royal (H. Vrugt jr.) 2.46.4 1.23.2, 2. Kwita Norma, 3. Lady Baker. Winn 8,40 pl 3,30 4,60 1,80. kopp' 153,- trio 970,40. Midwintercriterium 2440 m: 1. Henrie Bui tenzorg (J. Wagenaar) 3.17.6 1.19.7, 2. Kees Verkerk, 3. Ireland. Winn 1,70 pl 1.40 1,20 kopp 1.80. i Cergyprijs (le aid.) 2000 m: 1. Marcel Regina (A. Knijnenburg) 234.4 1.21.7, 2. Libertine. 3. Jasper. Winn 2,10 pl 1,50 3,60 5.10 kopp 8,10 trio 318,10. Leerlingen Wlnterkampioenschap IHI (2e aid.) 2000 m: 1. Karei de Groote (J. Uilen berg) 2.46.0 1.23.0, 2. La Bamba, 3. Leon van Ymulden Winn 21.30 pl 3.40 3.10 2,90 kopp 95.60. Cergyprijs (2e aid.) 2000 m: 1. Lathi (J. Wagenaar) 2.42.0 1.21.0, 2. Lady Terraise. 3. Javelin. Winn 5,50 pl 2,- 1.40 kopp 8.30 trio 147.60. Pontoiseprijs 2020 m: 1. carus (R. Pools) 2.45.0 1.20.9, 2. Micky, 3. Myrle Terraise Win 33,40 pl 3.10 1,30 1,70 kopl 40,50. De uitslagen van de zondag in Hilversum gehouden koersen rijn: Auversprijs 2020 m: 1. Minerva Six (P. Smit) 2.33.1 1.24 9. 2. Lenneke G, 3. Maria Cornelia. Winn 6.10 pl 1.70 2.30 S.30 kopp 23,80 trio 1422,40. Monsoultprijs 2000 m1. Noeki Spencer J. 1 r» .n o Cl a n t»1x. O o. iiuw iwtxiHWt, <5. 45,10 pl 640 1,80 3,30 kopp 2440 m: 1. Magne G (A. 1.23.9, 2. Lahemi. 3. Lara a Gerrie Slot en Martin Venix werden eer ste in de amateurzesdaagse van Keulen. De Westdultsers Pollerhofl en Zollfrank eindig den als tweede. a Nijmegen werd winnaar van het zaalhoc- keytoernool in Venlo. In de finale wonnen de Nijmegenaren met 9-8 van MEP Boxtel. a Genna Sosonko behaalde z n eerste over winning in het schaaktoernooi van Hastings. Hij versloeg de Britse kampioen Harston en bezet nu een gedeelte zevende plaats. a Het Franse schip Kriter II is kort na de start van de tweede etappe in de zeilrace Londen-Sydney-Londen, zijn roer kwijtge raakt en teruggekeerd in de haven van Sydney. Daar zal een nieuw roer worden gemonteerd, waarna de race wordt hervat. a De Panamese bokser Jaime Rios verdedig de in Kagoshima (Jap) met succes zijn we reldtitel in het paplergewicht WBA-versie), door op punten van zijn Japanse uitdager Kazunorl Tenrye te winnen. a Wil Brouwers heelt op Berg en Bos in Apeldoorn een wielerveldrit over 24 kilometer gewonnen, in de tijd van 1 uur 5 min. en 55 seconden. Herman Snoeyink werd tweede. a De Oostduitse skiër Ulrich Wehling won in Schonach de Noordse combinatie om de Schwarzwaldbeker. Hij had 431.000 punten. Tweede werd de Fin Miettinen (416,845). a In Rotterdam werd voor de eerste maal gestreden om het Nederlands indoorkampi oenschap motortrial. Eerste werd Hans van Marwijk, tweede Simon Koote en derde Bob de Graat. a West-Indlë heelt tijdens de vierde cricket- testwedstrljd tegen Australië in Sydnev, de eerste innings atgesloten met een totaal van 355 all out. Australië beëindigde met 164 voor vier (le Inn.). a De damesselectie voor het volleybalteam, dat van 14 tot 25 januari zal deelnemen aan een Olympisch kwaliticatletoernooi. bestaat uit: Jose Bremer, Carine Hiemink, Irene Klunder, Els Kruims, Evelien, van ’t Land, Sylvia Neuteboom, Alice en Dórry Posthuma, Loekl Raperink, Lydie Schut en Martje de Vries. a In Rio de Janeiro verklaarde de Brazili aanse regering dat zij terugkwam op het besluit, om de traditionele zeilwedstrijd van Kaapstad naar Rio de Janeiro niet te laten doorgaan. In Brasilia en elders wacht men met spanning op een uitleg over deze merk waardige ommezwaai van de Braziliaanse regering. De Antilliaanse prolbokser Arrindell won in Gits (Bel) door knock out In de vierde ronde van de Belgische halfzwaargewicht Eric Seys. De Oostdduitse skiër Danneberg werd in Innsbruck eerste op het onderdeel springen van de vierschansentoernee. Haico Scharn (Clko ’66) won in Someren de Donck-cross over 7500 meter. Op de voorlaatste dag van de zesdaagse van Keulen is het Nederlands-Westduitse kop pel Pljnen-Harltz van de eerste plaats ver drongen door de Westdultsers Pellgen en Kemper. Duyndam en Schuiten staan vijlde op twee roden. l Totalisatoromzet 573.152. Supertrio: Quicksilver S-prijs: 1. No. 12 Mac Buitenzorg (C. Wortel). 2. no. 7. Nathan Olivier. 3. no 11 Myros Buitenzorg. Uitkering (12-7-11) 438.81). Inzet 36.278. Kampioene Dianne de Leeuw in actie tijdens haar kür.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11