OG WERD RUIM VERSLAGEN r EERSTE DKV LEED VERLIES EDO had geen Weer tweede plaats voor Appelman geluk DEM CONTINUEERDE GOEDE RESULTATEN Cok v. d. Hulst weer eens overwinnaar Marcel Dekker pakte Halve finales Eerste ze^e Otte kampioen HSV Velsen begonnen met veel remises IJmond schakelde Club 12 uit schoolschaaktitel i r* Rfii tl ^0 TWEEDE PLAATS VOOR PIERRE LAAN Zaalvoetbal t EK schaken jeugd ïnkiov alleen aan de leiding iilli 13 SPORT 197 6 JANUARI MAANDAG 5 Kopgroep il r Prijsgeven ir If Big I^BB BbBBB tiBiffiB aan Zee scoorde competitiegoal (Van onze korfbalmedewerker) f (Van een medewerker) Baarn (Van onze wielermedewerker) 5 1-9 10 10-2 l 10-8 (Van een medewerker) 3 2-2 14-3 7-6 1-1 2 2-10 Wijk 100ste I sing jr. Dit der- het 'eter liste inst heid digde als achtste en Marcel Monden ging als elfde door de finish. 4 8-3 2 6-9 F ën v.d I, H. Lan- wen De Ste- d. te- d. aed on- de on- on- in iel- oor te aak een de .oor :ep- mte de dit Met :nig i in In :ke- zet, len- Be- een irde zet- rote ver- 9-2 6-5 VELSEN De Hengelsportvereniging Velsen heeft zaterdag de laatste wed strijd van de wintercompetitie gevist. Er werd slechts een half uur gevist in de Leidse Vaart, omdat het weer te slecht was. De totaalscore werd opgemaakt uit de zes best geviste wedstrijden. Eindstanden: Ereklasse: 1 D. Otte 3374 cm, 2 A. E. Jensen 2956 cm, 3 P. Woord 2408 cm. A-afdeling: 1 A. de Raad 2877 cm, 2 J. Vrijhoef 2022 cm, 3 W de Vosse 2006 cm. B-afdeling: A. Kouwenhoven jr. 3187 cm, 2 J. Wobben 2277 cm, 3 W. A. Stet 1238 cm. De heer D. Otte legde dus beslag op de clubtitel. m- jen iel, vo- >ng een moeilijke 17-16 zege op AVA. De stand is hier: Volendam 8-14, Zebra’s 8- 10, KIC 10-10, DWV 8-9, Desiree-Odin 8- Bij de jongens a moest nu een afstand van 7000 meter worden afgelegd. Op nieuw gaf Peter Appelman met de AA- C-er Koeleman de toon aan. De afstand was in het voordeel van de Amsterdam mer, die voor de derde maal zegevierde met telkens Peter Appelman in zijn spoor. Peter Aardenburg werd achtste. In de landelijke tweede klasse heren, heeft het Haarlemse de Blinkert, de IJmond ploeg, dié met 21-18 van Achil les verloor, een uitstekende dienst bewe zen. De Blinkert bleef net aan met 18-17 RHC de baas, waardoor IJmond nog niet op de laatste plaats terecht kwam. De heren van KIC bleven in de kop groep van de landelijke derde klasse na De stand is hier: Achilles 8-15, BHC 8-13, Aalsmeer 2 8-10, BDC 8-10, de Blinkert 8-8, AHC ’31 2 8-4, IJmond 8-3, RHC 8-1. Bij de meisjes b was Anja Weert de beste DEM-atlete. Zij bereikte een mooie vierde plaats en zij liep de afstand van 1800 m in 7.22,- sec. Ingrid Dam bezette in de tijd van 7.39,- sec. de zevende plaats. De veteranen hebben hun eerste plaats in de laatste wedstrijd moeten prijsgeven. Zij moesten de eer laten aan BAV. Geezinius Heijink bereikte op het parkoers van 10 km. een fraaie zesde plaats. Hij deed de afstand in 39.32,- sec. Anton Schaapherder werd negende in 40.44,- sec. Verdere klasseringen: 12 A. Garstman, 22 J. van Vuureri, 25 D. van Diepen. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND De derde en laatste wed strijd van de crosscompetitie van district West I KNAU heeft voor DEM een In de b-groep scoorde Bruno Carlier in het weekeinde honderd procent. Hij versloeg de Fin Binham .en de Schot Muir. In de finalegroep leek Kotsjev zondag de strijd met ïnkiov te kunnen volhouden. Hij had namelijk een betere stelling op het bord dan Trolldalen, die in de slotronde ïnkiov ontmoet, maar in tijdnood zette de jonge schaker uit de Sovjet-Uniie onnauwkeurig voort en daarvan profiteerde Trolldalen. Pablo, die door een overwinning op Van der Sterren volledig zou blijven meetellen, blunderde geweldig in een betere stel ling op de 38e zet, waarna Van der Sterren in een goed eindspel de halve buit kon veroveren. De stand na acht ronden is: 1. ïnkiov (Bul) 6 pnt, 2. Kotsjev (Sov) öVa, 3. mablo (Spa) 5, 4. Trolldalen (Noo) 4, 5. Olafsson (IJsl) 3V2 en 1 afg., 6. Van der Sterren (Ned.) 31/», 7. Littlewood (Eng) 3 en 1 afg., 8. Speelman (Eng) en Popovic (Jsl) 3, 10. Bernstein (Isr) 21/z. Bij de jongens B behaalde DEM- in het verenigingsklassement de tweede plaats achter Lycurgus. Ruud Thierry werd in Bussum derde. Hij legde de 4000 meter af in 15.16,- sec. Alex v.d. Plas werd zesde in 15.42,- sec. Jos Molenaars ein- NOORDWIJKERHOUT. Oud-kam- pioen Cok v. d. Hulst zegevierde op het duinparcours nabij Noordwijkerhout in de tiende rit van een interciubcompetitie cycle-cross van de Ren- en Toervereni- ging De Bollenstreek. Met uitzondering van Rhett van Trigt en zijn broer Ben v. d. Hulst reed hij al zijn tegenstanders op een ronde achterstand. r A Voor het treffen tussen De Spartaan en EDO bestond met 2200 man tamelijk veel belangstelling. Het veld was heel goed bespeelbaar. Reeds in het begin van de strijd kreeg Leo v.d. Lubbe een goede scoringskans voor de Haarlemmers, maar zijn schot ging over het doel. In de tiende minuut liep Leo van Straaten na een felle charge van Lonhardt een kuitbeenblessure op en moest plaatsma ken voor Simon Evers. Bij een aanval van de thuisclub redde Wim de Jong op meesterlijke wijze. Er ontwikkelde zich nadien een tamelijk gelijk opgaande strijd met wisselende kansen. De gasthe ren probeerden met lange halen hun slag te slaan, sloegen veelal het midden veld over, terwijl het technisch beter spelende EDO tot een meer verzorgde opbouw van de aanvallen kwam. Helaas waren de rood-zwarten met de afwer king niet fortuinlijk en bovendien was Loyd Hedley minder best op dreef dan anders. De uitslagen van de partijen uit de vijfde ronde zijn: Sigurjonsson (IJsl) - Stean (Gbr) V2-V2, Kaplan (Vst)-Miles (Gbr) 1-0., Beilin (Gbr)-Bronstein (Sov) ‘/a-Vs., Nunn (Gbr)-Bisguier (Vst) 1-0., Uhlmann (Odl)-Keene (Gbr) afgebro ken), Taimanov (Sov-Jansa (Tsj) Vc-Va., Hartston (Gbr)-Sosonko (Ned) 0-1., Hort (Tsj)-Kortsjnoi (Sov) Vs-Va. De stand na vijf ronden is: 1. Bron stein en Kortsjnoi 31/a pnt., 3. Uhlmann 3 pnt 1 afgebroken partij., 4. Hort, Kaplan enTaimanov 3 pnt., 7. Jansma, Sosonko en Stean 21/a pnt., 10. Hartston en Nunn 2 pnt., 12. Keene, Miles en Sigurjonsson l*/a pnt 1 afg. 15. Bellin en Bisguier P/a pnt. nog te vermelden, dat Maria Buur het hoogste is geëindigd van de deelnemende meisjes: 4 punten uit 7 wedstrijden. HASTINGS (ANP). - Gennadi Soson ko heeft zijn eerste overwinning behaald in het schaaktoernooi van Hastings. Hij versloeg de Britse kampioen William Hartston en kwam daardoor op 2 Va punt, een score van precies vijftig pro cent. Sosonko heeft een punt achter stand op de grootmeesters Bronstein en Kortsjnoi, die zaterdag remise speelden met respectievelijk Bellin en Hort. Aan de- andere kant had keeper Be rend Tent de meeste moeite met een terugspeelbal van Joop v.d. Broek. Nadat Simon Evers, Loyd Hedley en Herman Kampen na rust scoringskansen voor EDO hadden laten liggen, kwam De Spartaan in de twaalfde minuut heel dichtbij een treffer, maar de vrije trap van Bachofner ketste af op de lat en in de rebound kopte Haagsma over het doel. EDO kwam daarmee goed weg. De Haarlemmers namen nadien toch wel het spel in handen en toen Hedley door de keeper en een back in de „tang” werd genomen, mocht hijzelf een penal ty nemen, maar die werd door Geel gekeerd. Kort daarna strandde Hedley weer op de hoofdstedelijke goalie en werd een kopbal van Leo v.d. Lubbe doqor hem gepareerd. Een inzet van Van der Lubbe werd door een verdedi ger uit het verlaten doel gekopt en een schot van Lensen schampte af op de paal. Het voor EDO winnende doelpunt bleef achterwege en met het ene winst- puntje was De Spartaan het meest te vreden. De wedstrijden werden geleid door de heer J. Muijen, die na afloop de kampi oen tevens kon uitnodigen mee te spelen in de persoonlijke kampioenschappen van Noord-Holland, welke in februari aanvangen. Hugo Faber uit Beverwijk werd knap pe tweede, maar kon het ook niet tegen Dekker bolwerken. De gedeelde derde en vierde plaats werden behaald door Pier re Laan (Velsen) en Dick Peter Dekker uit Heemskerk. Door de deelnemers werden zeven ronden Zwitsers gespeeld en dat leidde tot de volgende eindrang schikking: le prijs Marcel Dekker 7 pt., 2 Hugo Faber 6, 3 en 4 Pierre Laan en Dick Peter Dekker 5, 5e t.m. 11e plaats: Frans Beentjes, Maria Buur, Herman Gerrits, Huub Looze, Paul Molenaars, Peter Toebes en Mark Zonneveld. Rest De twee ahdere hoofdklassers Carrou sel en Verhorst Boys lieten zich niet verschalken en kwamen zonder veel moeite een ronde verder. Ook Spaame- vogels kwam een ronde verder door een 33 gelijkspel tegen het een klas hoger spelende Carillon Boys. De uitslagen waren: CarrouselDa vidson 42, FC TuinstraAurora 82, IJmond ’73—Club 12 3—1; EDO—Ver horst Boys 07, Carillon BoysSpaar- nevogels 33 (Spaamevogels gaat over). VELSEN Met een behoorlijk aantal deelnemers werden de schaakwedstrij den om het persoonlijk kampioenschap voor jongens en meisjes tot 13 jaar gespeeld in de St. Jozefschool te Velsen- Noord. De Heemskerker Marcel Dekker nam vanaf de eerste ronde de leiding al met enkele anderen en wist door al zijn concurrenten geleidelijk te verslaan de zege onbedreigd te behalen. Slechts een maal en wel tegen de Velsenaar Pierre Laan kwam hij in moeilijkheden maar wist die door een klein foutje van zijn tegenstander toch te omzeilen. GRONINGEN. (ANP)— De Bulgaar ïnkiov heeft zich dit weekeinde losge maakt van zijn achtervolgers in het toernooi om het Europees schaakkampi oenschap voor jeugdspelers. Ventzislav Ïnkiov behaalde twee punten uit zijn partijen met Popovic en Bernstein en heeft nu een half punt voorsprong op Kotsjev van de Sovjet-Unie, die tegen Trolldalen remise speelde. De Spanjaard Alejandro' Pablo verspeelde zijn kansen door remises met Van der Sterren en Bernstein. Na zijn remise tegen Pablo deelde Van der Sterren ook het punt met de Brit Speelman. consolidatie van de reeds bereikte resul taten gebracht. Voor de derde maal in successie eindigde Peter Appelman bij de junioren A öp de tweede plaats achter Hans Koeleman van AAC. Bij de jongens b was het Ruud Thierry, die voor zijn vereniging in het eindklasse ment een eervolle vierde plaats bereikte. Piet Strobbe (IJmond) scoort hier een van de achttien doelpunten van zijn club. Ondanks dat verloor IJmond met 21-18 van Achilles. De stand in de tweede klasse is: IJmond 8-15. Bato 8-11, UD 8-10, HSV 8-9, AVA 8-7, Desiree-Odin 8-7, JOS 8-3, AMC-Niloc 2 8-2. Aanvankelijk bleven de broers Van der Hulst en Rhett van Trigt een paar ronden lang bijeen, maar in de vierde ronde kreeg Cok v. d. Hulst een lekke band en ging Van Trigt er vandoor. Pechvogel Van der Hulst kreeg een ander wiel van Theo Oudshoorn, begon aan een felle achtervolging en kreeg Van Trigt in de voorlaatste ronde het parcours moest tien keer worden afgelegd weer te pakken. In de laatste omloop schudde de oudste Van der Hulst zijn medestrijder Van Trigt van zich af en zette hem nog op een achterstand van 25 séc. De uitslag: 1. C. v. d. Hulst, Zoeter- woude, de 14 km in 38.05; 2. R. van Trigt, Norg, in 38.33; 3. B. v. d. Hulst, Zoeterwoude, in 41.22; 4. P. Koelman, Uithoorn op 1 ronde; 5. W. van Velzen, Leimuiden. Op het nieuwe parcours in het Spaarnwouderbos hield de Haarlemse wielerclub De Kampioen als vierde on derdeel van de wintercompetitie om de in memoriam Oostwalbeker een wegrit en die leverde een zege op voor Henny van Leeuwen. Hij was de snelste finisher van een vier man sterk kopgroepje en bleef met een half wiel verschil aan de winnende hand. De uitslag: 1. Henny van Leeuwen, 2. J. de Bie, 3. H. van Lent, 4. P. v. d. Knoop, 5. L. Voorthuizen. Jan v. d. Horst was aanvankelijk ook mee in de goede vlucht, maar verspeelde door een lekke band zijn kansen. Bij de aspiranten zegevierde Gert Blom, terwijl Jan van Wijk (A-kl.) en Erik van Lent (C-kl.) bij de jeugd wonnen. In de omgeving van Kraantje Lek hield de Haarlemse Raceclub Excelsior als onderdeel van zijn wintercompetitie, waaraan de titel van beste all-round- sportman is verbonden, een veldloop over 7,5 km en die werd met voorsprong gewonnen door Kees Schrama. De uitslagen: amateurs: 1 K. Schra ma, 2. P. Roosen, 3. P. Steenvoorden, 4. R. Machielse, 5. P. Zandvliet. Veteranen: 1. H van Steyn, 2. A. van Ek, 3. A. v. d. Hulst. Nieuwelingen: 1. R. Terwolde, 2. F. Nijssen, 3. N. de Bondt. Bij de jeugd waren Marco v. d. Hulst (A-kl.) en Erik Venema (B-kl.) het snelst. De DEM-veteranen hebben hun eerste plaats na twee wedstrijden niet kunnen vasthouden. Door een iets beter resultaat in deze derde en laatste wedstrijd ein digde BAV uit Baarn op de eerste plaats. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND Wijk a. Zee scoorde tegen Onze Gezellen het 100ste competitiedoel- punt. In een voortreffelijk gespeelde wedstrijd, waarin alle verweer van O.G. tevergeefs was, won Wijk aan Zee met 17-5 en behield daarmee de eerste plaats, in de afdelings eerste klasse. Inge van Veelen was met vijf doelpunten het produktiefst. Daarna volgde Lisette v.d. Wel met vier en Jacqueline Eijke en Heidi Duin ieder met twee doelpunten. Bjj de rust was het al 10-2. In dezelfde klasse heeft KIC zich opgewerkt door een vrij eencoudige 12-6 zege tegen Hoofddorp. De ruststand (6-2 voor KIC) was heel gemakkelijk tot stand gekomen. Hoofddorp, bood weinig verweer. Els Verduin en Marijke Welp waren de maaksters van de doelpunten. Even was het moeilijk in de tweede helft, maar toen de weg naar het Hoofd- dorpdoel weer was gevonden, waarbij Elma v.d. Meij wel een heel fraai doel punt scoorde, kon er niets meer mis gaan. Els Verduin scoorde weer, Henny en Ineke Schavemaker en Annie Heeling zorgden voor een 12-6 eindstand. Heemskerk moest het opnemen tegen het zeer sterke Celeritas en had zeker meer verdiend maar enkele dubieuze beslissingen van scheidsrechter Trap de den hen de das om. Voor de rust was Celeritas duidelijk de betere ploeg en nam volkomen verdiend een fikse 7-3 voorsprong waarbij voor Heemskerk scoorden Harry Blok, Arie van de Werff en Ton Koning. De hervatting gaf een herboren Heemskerk ploeg te zien die door Arie van de Werff en Henri Stolp tot 7-6 wisten op te halen. Bij deze stand gaf de arbiter het aangeslagen Celeritas een strafworp cadeau waardoor Heemskerk de teugels even moest laten vieren en de Alkmaarders tot 9-6 konden uitlopen. Toch kwam Heemskerk door Olga Bus en Henri Stolp nog even terug maar bij de stand 9-8 was het weer een dubieuze strafworp die de achterstand groter maakte. Dit was voor Heemskerk de genadeslag en alleen Ton Koning wist nog een keer te scoren. Neptunus reisde naar Zeist om Mid- landia te bekampen en wist door Joop Wielhouwer via een afstandschot een voorsprong te nemen die door het goed benutten van een strafworp door Bea Bron werd opgevoerd tot 2-0. Door en kele grove verdedigingsfouten kon Mid- landia echter niet alleen gelijk maken maar zelfs de IJmuidenaren op achter stand zetten. Bert Keirschieter kon via een mooie doorloopbal gelijk maken maar net voor rust scoorde Midlandia nog een keer. Tien minuten na de her vatting zag het er voor Neptunus som ber uit toen de tegenstander 5-3 aante kende. Toch wist het IJmuidense team door Joop Wielhouwer nog op 5-5 te komen. Zij hadden deze wedstrijd nog in hun voordeel kunnen beslissen maar kwamen niet verder dan twee afgekeur de doelpunten en drie gemiste strafwor- pen. D.K.V. speelde een zeer matige wed- strijd tegen Welgelegen. Zij namen door Tineke Bax een voorsprong die echter niet kon worden vergroot. Tot aan het einde van de eerste helft scoorden beide ploegen afwisselend drie keer. Voor D.K.V. deden dat Gerry Drost en Joop van de Geldt. De tweede helft van de 1 wedstrijd begon het D.K.V. offensief dat resulteerde in doelpunten van Henk Drost en Jasper Jaspers (3-5). Welgele- 1 gen sloeg echter hard terug en scoorde snel achter elkaar drie keer, zodat D.K.V. nu tegen een achterstand aan keek. i Jasper Jaspers kon via een straf- worp nog gelijk maken maar toen had D.K.V. haar kruit verschoten. De Utrechters schoten echter nog twee keer 1 raak en zo moest D.K.V. met de eerste nederlaag in deze Micdocompetitie ge noegen nemen, waardoor zij de eerste plaats op de ranglijst nu met Haarlem moeten delen. HAARLEM Het heeft EDO in de hoofdklas A van het amateurvoetbal in de uitwedstrijd tegen De Spartaan niet erg meegezeten en ondanks een flink overwicht kwam het niet verder dan een 00 gelijkspel. Vooral Loyd Hedley was. ditmaal minder best op dreef en zag zelfs een penalty door doelman Geel gekeerd worden. In de slotfase van de strijd werd Hedley nog gewisseld voor Danny Lensen en kwam er wat meer gevaar in de Haarlemse aanval, maar het verlangde en winnende doelpunt bleef achterwege. HAARLEM Na Kennemerland en TYBB is Club 12 de derde hoofdklasser die in de vierde ronde van de strijd om de Haarlemse zaalvoetbalbeker is ge sneuveld. In de nieuwe Spaarnehal te Schalkwijk verloor het met een score van 31 van eersteklasser IJmond’73. Ook de heren-senioren moesten 10 km. afleggen. Van DEM was in Bussum Ser van Vuuren ditmaal de snelste. Hij eindigde als 45e in 38.53,- sec. Andere aankomsten van DEM-atleten: 48 Joop Schram, 54 Rein Scheringa, 65 Rob Fie- ge, 67 Ernst Bruijnis, 82 Karei Langen- dijk, 91 John Carton, 93 Hans Akker man. IJMOND. - De resultaten van de korfbalploegen uit de IJmond waren dit weekeinde aan de matige kant. D.K.V. moest haar eerste nederlaag incasseren en ook Heemskerk moest, ondanks een goede wedstrijd, beide punten aan de tegenstander laten. Alleen Neptunus wist door een gelijkspel een punt mee naar huis te nemen. De wedstrijd van Watervliet tegen H.C.S.C. werd uitge steld wegens stormschade aan de sport hal in Den Helder. UTRECHT (ANP). In het denk sportcentrum „De Remise” te Utrecht zjjn de wedstrijden begonnen in de halve finales van de strijd om de Nederlandse kampioenschappen dammen. Van de twaalf partijen bij de heren eindigden er negen in remise, alleen Capelle, Goudt en Hermelink kwamen tot winst in de eerste ronde. Bij de dames kwam niet één remise op het bord. De uitslagen van de eerste ronde: Groep 1: Bergsma (Terwispel)- Van der Wal (Gronin gen) 1-1, Capelle (Groningen)- Weerheijm (Leidschendatn) 2-0, Germain (Groningen- Pippel (IJmulden) 1-1, Goudt Amsterdam)- Van der Sluis (Amsterdam) 2-0, Rigterlnk (Kampen)-Van der Meerendonk (Den Bosch) 1-1. Groep 2: De Jong (Groningen)- Ivens (Naaldwijk) 1-1, Beerepoot (Amsterdam)-van Heerde' (Amsterdam) 1-1, Hermelink (Ulft)- Visser (Damwoude) 2-0, Van Tilborg (Tilburg)- Bronstrlng (Lelden) 1-1. Jgnsen (Émmen)- Schotanus (Heerenveen 1-1. Groep 1: Van der Wal-Van der Meerendonk 1- 1, Van der Sluls-Rlgterink 0-2, Pippel-Goudt 0-2, Weerheijm-Germaln 2-0, Bergsma-Capelle 1-1. De stand aan de kop is: 1. Goudt 4 punten, 2. Kapell en Rigterlnk 3 pnt. Groep 2: Ivens-Schotanus 1-1. Bronstring- Janse 0-2, Visser-Van Hilborg 1-1, Van Heer- de-Hermelink 0-2. De Jong-Beerepoot 1-1. De stand aan de kop is: 1. Hermelink 4 pnt, 2 Jansen 3 pnt. DAMES: Mej. M. Knuvers (Drunen)- Mej. G. Gorselink (Vorden) 2-0, Mej. P. Polman (Huis- sen)-mej. C. Butter (Heemskerk) 2-0, mevr. E. H. van ’t Hoff-Poldervaart (Maassluis)-mej. J. Spaans (Amsterdam) 0-2 (reglementair), mej. J. van Berkel (Tllburg)-mej. A. van der Kraats (Bennekom) 2-0. mevr Radix-Gapze- voort (Groningen mevr. J. Meuwese-Van Geemen (Amsterdam) 0-2. Tweede rondeGorselink-Mguwese Van der Kraats-Radix 1-1, Spaans-Van Berkel 2- 0, Butter-Van ’t Hoff 2-0 (reglementair). Knuvers-Polman 0-2. Stand aan kop: 1. Polman en Spaans 4 punten, 3. Meuwese 3 pnt. 8, Concordia 8-6, ZVM 8-6, AVA 8-1. In de landelijke tweede klasse dames heeft Desiree-Odin zich in het begin van de strijd tegen HSV laten verrassen. Al heel snel was het 3-0 voor HSV voordat Odin een beetje het wedstrijdritme te pakken had. Tineke Keet scoorde toen vlot twee doelpunten wat de achterstand tot 3-2 terugbracht. Dit was ook de ruststand. Na 4-2 in de tweede helft scoorde Tineke Keet weer, 4-3. Toch bleek HSV meer mogelijkheden te heb ben. Het was al 7-3 voordat Ingrid Waalboer voor Odin kon scoren 7-4. Ani ta Beers maakte er 7-5 van, maar hier stopte de Heemskerkse productie. Het werd 8-5.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13