Vooral kleine kustvaarders slachtoffer van zware storm Hl Bestuurder onder invloed, auto tegen gevel in Velsen Man op dakkapel door hartaanval getroffen Getuigen gezocht van bankoverval Op 10 januari spelavond ARKE presenteert: VAKANTIE’76! „Macht der F Milieugevolgen van Voorhaven weinig gefundeerd geacht Zaterdagvereniging VEW Heemstede bestaat 50 jaar gewoonte” jeugd „KIC” van praag llll de rappe reisregelaars ZEKER TWINTIG MENSEN OP ZEE OMGEKOMEN NESTOR H. ZEEPVAT TOT ERELID BENOEMD JC Nieuwjaarsreceptie commissaris vervalt VOORZITTER KVK AMSTERDAM IN TOESPRAAK I on MA NIEUWS UIT STAD EN STREEK 197 6 MAANDAG 5 JANUARI Op strand Elf vermisten r •Sa Nog voor de première Erelid „Bisschop” *1 dn - verrukkelijke kleurenfilms - koffie met cake in de pauze - aanvang 20.00 uur - kaarten a 1,50 verkrijgbaar bij - een voorproefje op uw Arke-vakantie in het nieuwe jaar - projektie van gloednieuwe dia series met ultra-modern materiaal Bij ons krijgt u een lage prijs aan de broek MODE OP DE MAN AF Haarlem: Rarteljorisstraató, Tel. 023-317955. Plaats: Haarlem. Zaal: Die Raeckse. Datum: vrijdag 9 januari. i Tacl I Sui mir hen i' - (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Kokon ■g 4 (Van oze stadsredactie) i (Van een medewerker) 4 (ADVERTENTIE) (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) De reddingboot Johanna Louisa uit IJmuiden liep in de storm ontzette deuren en een omgevallen kachel op toen het schip tweemaal achtereen op de zijkant werd gesmeten. Voor deze voorstelling op alle rangen nog plaatsen verkrijgbaar. KLEDING VOOR VADER EN ZOON MARKTPLEIN - IJMUIDEN th< sk He zo W( va ve der F. J. zij Bc vo bl: Wi W( tai ge co De vestiging van industrieën in het Noordzeekanaalgebied moet gezien wor den in verband met de handhaving van de werkgelegenheid in de haven, zo vervolgde de heer Stijkel. Hiermee zijn Aan dp Engelse kust is in de buurt van Londen zondagmiddag een Cherokee sportvliegtuigje met vier inzittenden in zee gestort. De reddingsboot van Clacton en een reddingshelicopter uit Engeland hebben het gebied afgezocht, maar van het vliegtuigje en de inzittenden is geen spoor gevonden. IJMUIDEN. Een 67-jarige bewoner van de Seinpostweg werd zondagmiddag, toen hij op de dakkapel van zijn woning bezig was een antenne bij te stellen, getroffen door een hartaanval. In sa menwerking met de brandweer, welke met een ladderwagen ter plaatse kwam, heeft de Ongevallendienst het stoffelijk overschot per brancard van de dakkapel gehaald en naar het Zeewegziekenhuis overgebracht. Daar werd vastgesteld, dat er geen levenstekenen meer waren. VELSEN-NOORD De jeugdcom missie van de voetbalvereniging „KIC in Velsen-Noord houdt haar traditionele spelavond voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar op zaterdag 10 januari in de kantine van het sportpark Rooswijk. Aanvang van de avond is zeven uur. zet”, merkte hij op, „en nu hebben we in de heer Vermeer een eminente voorzit ter. Hij mag gerust eens een pluim hebben”. De voorzitter verzocht daarna de heer F. Beukens voor het voetlicht te komen en vertelde dat hij vanwege zijn vele activiteiten tot lid van verdienste was benoemd. Aanvoerder Rpland van Wijk van het eerste elftal, overhandigde het geschenk van hen. I hei I zat eet i vei zij' I am I he, I ter er I bu I de du toe we vo HAARLEM. Een 34-jarige Amster dammer vergat zaterdagavond om onge veer kwart voor elf met zijn auto de bocht te nemen in de Schalkwijkerstraat bij de Zomerbrug. Als gevolg hiervan kwam de auto tegen een gevel tot stil stand, waarbij zowel gevel als auto schade opliepen. Een 19-jarig meisje dat in de auto zat liep verwondingen op aan het hoofd. Na te zijn behandeld in het Elisabeth Gasthuis kon ze weer naar huis. De bestuurder bleek onder invloed te verkeren. Er werd hem een bloed proef afgenomen, hij kreeg een proces verbaal en de auto werd in bewaring genomen. Zondagmiddag om half drie kwam er een noodsein van het Engelse schip Car noustie, dat ongeveer 30 mijl ten noord en van Terschelling in moeilijkheden was geraakt. Een Brits reddingsvliegtuig heeft de gehele middag de zee afgezocht, maar van de Carnoustie, die alleen ma rifoon aan boord had is geen spoor gevonden. Er wordt gevreesd, dat het schip met man en muis is vergaan. IJMOND. Dankzij een gewaagde manoeuvre van kapitein-eigenaar Wilde man van de Roerdomp, een kleine vrachtvaarder die bij IJmuiden stuurloos ronddreef kon het scheepje zaterdagmid dag om kart voor twee veilig de haven bereiken. Zaterdagmorgen rond half ne gen meldde de Roerdomp, dat hij onge veer zestien mijl uit de kust stuurloos was. Door de sterke wind luisterde het schip niet meer naar het roer en dreef naar de kust. Het Oost-Duitse schip Capella is het slachtoffer geworden van het ontbreken van sleepboothulp bij -de Waddeneilan den. Vrijdagnacht om half twaalf meld de het schip zware slagzij, en een schui vende deklading, terwijl het schip al water maakte'. De reddingsboot Carlot uit Terschelling ging naar het schip toe Zaterdagmorgen om half a cht meldde Het woord werd voorts nog gevoerd door de heren Artmanni (SIZO), Sparre- boom (SVJ) en Smit (IJmuiden) van bevriende nabuurclubs. Alle sprekers werden ingeleid door ceremoniemeester J. van den Bos en bedankt voor hun goede wensen en gaven door voorzitter P. Vermeer. In het clubhuis was ’s avonds ’n gezellig feest met medewer king van een dixielandorkest en het eigen VEW-cabaret. geen inzicht te hebben. De nota bevat voorts een aantal uitspraken over de milieugevolgen van de aanleg van de haven. Dié uitspraken lijken aanvecht baar en zijn in elk geval tot dusverre weinig gefundeerd. De. minister van Ver keer en Waterstaat heeft dezer dagen de indruk gevestigd dat de regering, nu het advies van de Commissie Zeehavenover- leg al enige tijd binnen is, thans op korte termijn zou besluiten de Rijkspla nologische Commissie en de Interdepar tementale Coördinatiecommissie voor de Milieuhygiëne om hun oprdeel te vragen. Er wordt nu al jaren op de voorhaven gestudeerd. Het is logisch dat de plano logische en milieu-aspecten bekeken moeten worden. Maar er dient wel te worden bedacht dat, wanneer de beslis sing maar lang genoeg uitblijft, geen beslissing in feite een negatieve beslis sing WQrdt. Dat punt is nog niet bereikt. Naar de mening van de voorzitter van de Kamer van Koophandel komt het wel naderbij. HAARLEM. Naar aanleiding van de mislukte overval op het kantoor van de Nutsspaarbank aan het Nagtzaam- plein jongstleden vrijdagavond verzoekt de politie getuigen contact met haar op te nemen. Op het moment dat de over valler, met bivakmuts over het hoofd en geweer in de aanslag, het bankkantoor binnenkwam moeten nog meer mensen aanwezig zijn geweest die naar binen wilden. In verband met de voortgang van het onderzoek worden zij vezocht zich in verbinding te stellen met de Haarlemse politie, telefoon 129111. Het Nederlandse schip Stardust raakte zaterdagmorgen bij Goeree in moeilijk heden- Het schip dreef af naar Hoek van Holland en tegen twaalf uur ham de reddingsboot Koningin Juliana 19 be manningsleden over. Kapitein en stuur man bleven aan boord. Óm half een had de kapitein het schip op 250 meter van de kust met ankers wéten vast te leg gen, maar een uur later braken de ankerkettingen en liep het schip op het strand. Het Duitse schip Elbe had zaterdag morgen een aanvaring met een object onder Water bij Terschelling maar kon even later melden, dat het buiten gevaar was. Het Duitse schip Juemme kreeg bij de Doggersbank een roerdefect maar HEEMSTEDE. Het vijftigjarig be staan van de voetbalvereniging VEW (Volhardt En Werkt) is zaterdag gevierd met een receptie en feestavond in het clubgebouw aan de Ringvaartlaan in Heemstede. Voor de receptie bestond ’s middags veel belangstelling en een hele rij van sprekers stak in verschillende toonaarden de loftrompet op het gouden VEW. Tijdens de receptie kreeg nestor H. Zeepvat, een van de oprichters van de club en nog steeds lid, het erelid maatschap aangeboden. De heer Zeepvat had destijds bij de oprichting ook de naam bedacht. Voor zijn vele verdien sten aan VEW bewezen, kreeg de heer W. Koopman de zilveren speld van de afdeling Haarlem KNVB uitgereikt. Berrvoets van KNVB noemde VELSEN.„De macht der gewoonte” heet' het toneelspel van Thomas Bernard, dat op dinsdag 13 januari in de Velsense stadsschouwburg zal worden opgevoerd. De Toneelraad Rotterdam speelt de pre mière ervan op 17 januari, maar geeft dus eerder in Velsen een opvoering. Thomas Bernard’s toneelstuk handelt over de mens met zijn drang naar volmaaktheid. Het iseen stuk waarin menselijke eenzaamheid en tevergeefs I zoeken het onbereikbare accentueren. In een woonwagen van een oude circusdi recteur komen verschillende artiesten bij elkaar (de directeur, twee clowns, een koorddanseres en een leeuwentem mer) om daar telkens weer Schuberts Forellenkwintet in te studeren. Het blijkt bij herhaling een onhaalbare kaart, ondanks alle goede wil en inzet. De rol van circusdirecteur wordt ge speeld door Rudi van Vlaanderen. De overige spelers zijn Jolly van Kan als de koorddanseres, John Leddy als domp teur. Joost Prinsen en Pieter Lutz spelen de beide clowns. Regie: Ernst Went. Dl Men Son; weri op c de geer teite hier ne wor< verc D; de s 4 en een tette I dit deel doe I naa dI I bék kw< met Ehr inte Een praï wei mot aan enk digi N nog zijr pod de har Hl in z zou twee hetrb op e Tacd sy e bere prog dit e jaar Op het programma staan een zestal spelletjes. In de pauze zal er gekiend worden waarbij aantrekkelijke prijzen te winnen zijn. Voor alle deelnemers aan het binnenspeltoernooi is een prijs te behalen, zoals transistorradio’s en langspeelplaten. De jeugdcommissie heeft voorts een feestavond in voorbereiding voor de A- junioren en de jongere senioren met hun vrienden op zaterdag 17 januari in de Rooswijk-kantine. Hier zal dan de rock formatie R.D.L. MacAllan optreden. Als afgevaardigde van de KNVB was Fokke Remmers naar Heemstede geko men. Eeerder had voorzitter P. Vermeer van VEW hem in zijn welkomstwoord de „bisschop” van het zaterdagvoetbal genoemd. „U staat er bij de gemeente goed op”, zei de heer Remmers met sonore stem, „ik proefde in het speechje van dé wethouder de sfeer en dat stemt me blij als bondsbestuurder van de KNVB. Het is in andere gemeentes vaak anders. Ook ben ik blij te horen dat VEW al vijftig jaar lang dezelfde heers vaart. Je moet voor je afkomst uit durven komen. De jeugd is ook heel belangrijk, maar toch blijft het eerste elftal het visitekaartje van de vereni ging”. Inhakkende op de spelver-v.wing waarover de heer Willemse had' gespro ken, merkte hij op„Als ik de bloem van de KNVB wel eens op de televisie bezig zie, dan kan die van mij gestolen worden”. Voor de heer H. Zeepvat had de héér Remmers een presentje meege bracht en aan het bestuur van de fees tende club overhandigde hij de bonds- wimpel van de KNVB. Doordat Wijsmuller nog druk bezig was met de Italiaanse tanker Brasilia, die nog steeds niet kon worden afge meerd bij Hoogovens had men geen sleepboten vrij om hulp te bieden. Wel ging de reddingsboot Johanna Löuisa naar de Roerdomp, maar door het zware weer voer de reddingsboot het schip voorbij. Een helicopter loodste de red dingsboot even later naar de Roerdomp toe. Bij de keermanoeuvre liep de red dingsboot ontzette deuren en een omge vallen kachel op, toen men tweemaal volledig op zijn kant kwam te liggen. De Roerdomp die steeds dichter bij de kust kwam, had inmiddels assistentie gekregen van een andere supplyboot, de Tandy Clipper. Toen het schip rond een uur nog maar drie mijl van het strand van Wijk aan Zee af was en er nog geen sleepboothulp gekomen was, besloot de kapitein, wiens vrouw ook aan boord was en nog drie bemanningsleden, het schip dwars op de golven te leggen en op te varen naar de IJmuider haven in de hoop daar aan te komen voor het schip op het strand geworpen zou zijn. De sleepboot Cycloop was inmiddels op weg gegaan' naar het schip- De gok slaagde en zonder sleepboothulp maar begeleid door de Cycloop en de Johanna Louisa kwam de Roerdomp om kwart voor twee de haven binnen! VEW een bijzonder fijne vereniging, waarmee het voor het bondsbestuur bij zonder prettig samenwerken is. ',,U helst de naam Volhardt En Werkt in praktijk gebracht”, gaf Berrevoets te verstaan, „en een sieraad in onze bond. Het gaat bij u niet alleen om de prestaties, maar ook fean het recreatieve wordt aandacht besteed. Er wordt door uw vereniging ook veel voor de jeugd gedaan”. De gelukwensen van de HVB liet de vice- voorzitter vergezeld gaan van een wim pel en namens de aangesloten verenigin gen had hij de gebruikelijke enveloppe met inhoud meegebracht. Daarna ver zocht Berrevoets aan de heer W. Koop man om voor het voetlicht te komén. „U bent dertig jaar lang actief geweest voor uw club”, sprak de vice-voorzitter, „eerst als speler, daarna als bestuurslid en u heeft ook veel voor het jeugdwerk ge'- daan. En niet te vergeten de toto- en lotto. Mensen als u zijn goud waard voor een vereniging en daarom heeft het bondsbestuur besloten om u de zilveren speld als lid van verdienste van dé afdeling Haarlem KNVB toe te kennen”. Aan mevrouw Koopman verzocht Berre voets om de speld op de revers van haar echtgenoot te steken. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN/AMSTERDAM. In zijn nieuwjaarsrede heeft de voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koophan del, sprekend over de zeehavenfunetie opgemerkt, dat deze in Amsterdam slechts behouden kan blijven wanneer de verbinding met het achterland, met name via een verbetering van het Am- sterdam-Rijnkanaal, op peil blijft; de toegang vanuit zee aan de eisen van de tijd wordt aangepast en via industrieves tiging de eigen vervoersbehoefte wordt vergroot. het schip, dat een deel van de lading overboord was geslagen en dat men meer water maakte. Zaterdagavond ging de reddingsboot gebr. Luden uit Oostma- hom naar de Capella, die toen zware slagzij maakte. Rond half tien zonk het schip, maar de Luden kon geen opvaren- 1 den vinden, evenmin als een Duitse helicopter, die hielp zoeken. Even later moest de zoekactie worden gestaakt. 1 Zondagochtend heeft de Duitse reddings- boot Georg Breusing met vliegtuighulp het 'zoeken hervat maar teg'en vijf uur ’s middags was nog geen spoor van de elf bemanningsleden gevonden. Wel zijn die dag aan de Groninger kust reddings vesten, boeien en een vlet gevonden, die vermoedelijk van de Capella afkomstig waren. Vice-voorzitter C. J. de afdeling Haarlem Veel applaus was er voor nestor en oprichter H. Zeepvat, toen voorzitter P. Vermeer bekend maakte dat men hem vanwege zijn vele activiteiten voor VEW tot erelid had benoemd. De heer Zeepvat toonde zich content met de verleende onderscheiding en vertelde destijds met een klein ploegje de stoot tot oprichting van VEW te hebben gegeven. „We heb ben altijd goede bestuursleden gehad die zich vooral voor de jeugd hebben inge- wist ook op eigen kracht in veiligheid te komen. Ook het Joegoslavische schip Bahia Mare, dat bij IJmuiden stuurloos geworden was, kon na assistentie van de sleepboot Cycloop op eigen kracht door varen naar Rotterdam. Zaterdagavond kon de sleepboot Holland uit Terneuzen de Deense Sirius, die bij Westkapelle stuurloos geworden was in veiligheid brengen. Bij de Duitse kust liepen de North stream uit Cyprus en de Fischlan uit Duitsland aan de grond. De bemannin gen woéden in veiligheid gebracht. Het supply-schip Roerdomp, dat. zater dagochtend op het strand bij Wijk aan Ma»iaaaaia---ys--y-.r Zee dreigde te worden gegooid, liep 5 ’s middags veilig de IJmuider haven binnen. direct en indirect tienduizenden arbeids- in de zeehaven blijkt men in het geheel plaatsen gemoeid. Dat de industrievesti ging langs het kanaal tot dusverre van bescheiden omvang is gebleven, is het gevolg van de condities waaronder de terreinen worden aangeboden. Overal in Europa, ook in ons eigen land, worden de meest uiteenlopende overheidssubsi dies verleehd om industrieën naar ha venterreinen te trekken. In een tijd waarin de Nederlandse samenleving zich grote offers getroost om de werkgele genheid in allerlei sectoren te steunen, zou afgewogen dienen te worden welke maatregelen voor het handhaven van de werkgelegenheid in de Amsterdamse ha ven in dit opzicht opportuun zouden zijn. Wat de voorhaven betreft wijzen ge deputeerde staten in de „Nota van Uit gangspunten’’ slechts op het werkgele genheidseffect dat ter plaatse zou optre den wanneer deze haven zou worden aangelegd, aldus spreker. In het negatie ve effect van het niet-aanleggen van de voorhaven op de totale werkgelegenheid Als eerste in de lange rij van sprekers roemde loco-burgemeester G. J. Willem se van Heemstede, wethouder van sport zaken en voorzitter van de Heemsteedse Sportstichting, het jubilerende VEW om zijn aparte sfeer en geest. „U bent een zaterdagvereniging en dat ligt aan de grondslag van uw principes”, sprak de loco-burgemeester, „ik heb daar alle res pect voor. Het zaterdagvoetbal is in het verleden nog weleens achtergesteld, maar het is die tijd te boven. Voetbal is een populaire sport. Het is daarom zo zorgelijk dat ook bij de amateurs en zelfs de jeugd de spelverruwing en ex cessen toenemen. Het zal wel aan de televisie liggen”. HAARLEM. De commissaris koningin in Noord-Holland, mr. Kranenburg, houdt dit jaar geen nieuw jaarsreceptie, zoals gebruikelijk is, in verband met het feit dat hij in april afscheid neemt. Bij die gelegenheid zal men de commissaris de hand kunnen drukken, zodat besloten is de receptie bij het begin van het nieuwe jaar te laten vervallen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6