GEELS: „NIET AAN DE BAL GEWEEST ZELDZAME HATTRICK 1 Nummer moet zijn Haarlem vatte wedstrijd te II 1 i >eniakkelijk op N „vast” lig V M2 9 SPORT JANUARI 19 7 6 MAANDAG 5 1 Stunt Positief - mI 1 kw Jr 1 w >1 99 Telstar voor (Van onze sportredactie) Ajax opnieuw SPORTE enorm probleem (Van onze sportredactie) solerende BW VLAARDIN GEN HIELD STAND 100 cm (Van onze sportredactie) PIETER MUL schakelde hem bijna uit en dat zelfde deed Van der Bol met Gerrie Kleton. bracht de Ajax-machine daardoor aardig in verwarring. Nu waren ernatuurlijk wel wat meer details waardoor Télstar zich in de eerste instantie zo opmerke- Met een enorme zweefduik' probeert Telstar-doelman Van der Meeren opluchting te brengen in de onder zware druk staande Telstar-defensie. Hij wordt geassisteerd MS doeken rtiruin, effen cquard- afprijs- Daarnaast was het geluk aan de zijde van de bezoekers bij acties van Van den Berg, Sadek, De Kip, Fransz en Huyg. Haarlem forceerde een groot aantal cor ners die meestal door Kleton werden genomen en dat gebeurde nogal zwak. Vlaardingen hield stand en boekte daar- Dit betekent dat het sectiebestuur be taald voetbal een maatregel uitvaardigt die regelrecht in strijd is met de voor schriften van de Europese voetbal unie op dat gebied. De UEFA heeft namelijk dwingend voorgeschreven dat in de Eu ropese competitie de spelers genummerd moeten zijn van 1 tot 11 en dat de eerstvolgende nummers moeten worden gebruikt voor de reserves. HAARLEM. Vlaardingen-speler Hugo Lochtenbergh wist zich na het 0-0 gelijke spel tegen Haarlem heel goed het verloop van de eerste wedstrijd tegen de lijstaanvoerder te herinneren. „Thuis tikten we Haarlem weg maar we maak ten geen doelpunt. Haarlem komt er één keer uit en ze scoren. Dat soort wed strijden hebben we meer gehad. In de tweede periode haalden we maar drie punten. Ik kan me dan ook wel voor stellen dat de trainer nu eerst het resul taat voorop stelt, pas daarna kunnen we mooi gaan spelen. Daar kwamen we vandaag niet aan toe; ik heb wel leuke re wedstrijden gevoetbald, ja.” lijk koelbloedig en sterk kon manifeste ren. De lange Fred André schakelde Geëls zo goed als uit en dat scheelt je éis team in ieder geval een doelpunt. Ruud Geels steekt juichend een vinger in de lucht wanneer Hulshoff de ver lossende overwinningstreffer heeft ge scoord. Pieter Huyg vuurt op het Vlaardingen-doel. Rob van der Bol (links) kijkt verschrikt toe terwijl ook Kleton en Van der Meyden de actie volgen. jard katoer ?n er mee een tweede succes na de zege op Veendam enkele weken terug. Barry Hughes kon wel begrip opbrengen voor de strijdwijze van zijn opponent en verweet zijn spelers slechts in het laat ste kwartier chaotisch te werk te zijn gegaan. Geels: „André heeft het ongelooflijk goed gedaan. Je kunt wat mij betreft gewoon stellen dat ik niet aan de bal ben geweest.” Maar met een steeds verbitterder wor dende Michels op de bank lijkt Ajax, hoe ondefinieerbaar dat ook is, toch weer een zekere mazzel af te dwingen. Een schlemielige goal van Steffenhagen, de bai werd door een Telstar-verdediger van richting veranderd, en een uitste kende treffer van Hulshoff, die werke lijk prima doorging op een dieptepassje van Notten, hielpen Ajax aan een zeer benauwde ontsnapping. Michels: „Waar om Ajax er in zo’n slechte tweede helft dan toch nog in slaagt om van 0-1 op 1- 1 en 2-1 te komen laat zich niet berede neren. Je kunt misschien alleen stellen dat Telstar na zijn voorsprong plotseling sterk voor het eigen doel bleef hangen. Daardoor konden wij weer wat druk ontwikkelen.” ZEIST (ANP) Het sectiebestuur be taald voetbal heeft de clubs meegedeeld dat met ingang van het nieuwe seizoen de spelers gedurende de hele competitie hetzelfde nummer moeten dragen. Dit besluit werd genomen uit service-over- wegingen t.o. van het publiek. Na rust was daarvan geen sprake meer. Het speelveld werd door de Haar lemse aanvalsgolven erg klein en subtie le combinaties en lange passes waren gedoemd te mislukken. Met man en macht drukte Haarlem de tegenstander terug, maar Cock van der Meer hield zijn doel op fraaie wijze schoon. Gerrit Feys gooide zondagmorgen kwaad de hoorn van de telefoon op de haak. „Hughes belde me op om te zeggen dat ik niet in de selectie was opgenomen. Waarom weet ik niet want ik gooide de hoorn erop toen ik het hoorde. Ik heb zeker slecht gespeeld tegen VVV”. Hughes ontkent dat. „Gerrit was vrij dag pas teruggekomen van vakantie terwijl hij donderdag had afgesproken. Ik heb ge woon vier goeie middenvelders en dit keer stond hij ernaast”. ARNHEM Helmond-speler Piet van den Heuvel heeft in de eerste-divisiewedstrijd tegen Vi tesse een unieke hattrick ge scoord. Na rust werkte hij binnen 13 minuten tot tweemaal toe de bal langs zijn eigen doelman, waar door Vitesse van 1-1 op 3-1 kwam. Van den Heuvel begreep dat hij iets had goed te maken en bracht de achterstand kort daar na terug tot 3-2. 1 Een redenering waar wel iets in zat, want Telstar verloochende na zijn ope ningstreffer zijn eigen tactiek. Trainer Joop Castenmiller, diep teleurgesteld omdat hij en zijn spelers na een derge lijke stunt uiteindelijk toch met lege banden achter bleven: „Wij hebben in theorie een uitstekend op elkaar inge speeld elftal en kunnen daarbij nog goed voetballen ook. Ajax is offensief zeer sterk. In defensief opzicht veel minder. Daarom hebben we tijdens de tactische bespreking al gesteld dat wij hier niets te verliezen maar alles te winnen had den- Voor een club als Telstar is het ideaal om ooit nog eens van een topclub in een uitwedstrijd te winnen. Dat kon alleen als wij met drie spitsen zouden spelen. De meeste clubs durven dat hier niet en daarom verliezen ze ook.” Dat was op zich juist gesteld want al in de eerste helft kwam Ajax niet verder dan een handvol hele en halve kansen. Hele en halve missers ook. Tel- 1 .star gaf weinig ruimte, kwam er, vooral i via de snelle vleugelspitsen Stout en i Kramer uit als dat verantwoord was, en gevaarlijk werd als wij eruit kwamen en hen ruimte gaven.” De aanvallende onmacht van Vlaardingen bracht het team ertoe van de nood een deugd te riiaken. Met zijn hele hebben en houwen ging de formatie in de verdediging en na de pauze werd er alleen maar met forse trappen geruimd, opbouw was er niet bij. Alleen Lochtenbergh probeerde nog enige lijn in het spel te brengen, maar zijn streven vond nauwelijks steun. Lochtenbergh’s collega’s juichten na afloop alsof zij de periodetitel veroverd, hadden, niet zo verwonderlijk want een punt af snoepen bij de lijstaanvoerder is een prima prestatie. Zeker als het ver trouwen binnen de ploeg is aangetast door een reeks van tegenvallende resul taten. Vlaardingen was er dit seizoen, waarvoor vijf jeugdspelers van Den Haag werden aangetrokken, niet aan te pas gekomen met technisch voetbal. De gretigheid waarmee de aanval werd ge zocht kostte de formatie van trainer Van Baaren punten en dus moest het roer om. In plaats van twee aanvallende middenvelders kwamen er twee “verdedi gende en ee» technicus als Barend van Hijkoop, een vaa de Haagse talentén. zit voorlopig op d* bank. Van Baaren: „Haarlem, heeft destijds bij ons met mazzel gewonnen; vandaag heeft het ons meegezeten. Kijk, als je koploper bent legt dat verplichtingen op je. Je moet maar waarmaken dat je sterker bent. Goad we hebben de tweede helft niet anders gedaan dan verdedigen maar we konden niet anders. Haarlem sloot ons op. terwijl het team pas echt >enen illa de jerals dorstig* quard- tie 75. essin Piet van den Berg: „Je kunt wel zeggen laat die jongens eruit komen dan krijg je wat ruimte, maar ze vertikten het gewoon dat laatste half uur. In de eerste helft hebben we weinig kracht gebruikt, echt met het idee „dat doel punt valt wel.” Dat gebeurde dus niet en na rust zijn we gaan drukken. Naar mijn idee moeten we volgende week tegen Willem II proberen zo snel moge lijk een doelpunt te maken om te voor komen dat de tegenstander een wed strijd lang op de nul kan spelen. Gelijk van het begin af aan moeten we er tegen aan.” Van den Berg zelf sjouwde weer van de eerste tot de laatste minuut maar werd net als in de eredivisie zo streng bewaakt dat hij niet tot scoren kon komen. Aanvoerder Robbemond die oo iisstaar toen in dessin naten k150 ts De opstellingen: Haarlem: Boersma, Wentink, Fransz, Huyg, Derksen, Kleton, Metgod, George, Sadek, Van den Berg en De Kip. Vlaardingen: Van der Meer, Pijl, Robbe mond, Van der Meyde, De Ruiter, Bouman. Lochtenbergh, Van der Bol, Stans, Bercken- kamp en Roodbol (65. Zwamborn). Scheidsrechter Draaisma, 4560 toeschouwers. Voor fust, toen Vlaardingen ook nog wel eens aanviel, handelden De Kip en Metgod te gehaast bij goede kansen knalde Sadek in het zijnet en kon Van den Berg een voorzet van de uitstekende Huyg net niet bereiken. Vlaardingen zal Haarlems lage tempo voor rust niet erg gevonden hebben. Het gaf de ploeg de gelegenheid de rijen steeds tijdig te sluiten en balverlies van Haarlem (voor al Fransz had er een handje van) kon het via Lochtenbergh en de snelle Berc- kenkamp nogal eens uitbreken. AMSTERDAM Vorig seizoen ver speelde Telstar in de Meer tegen Ajax in de laatste minuten de overwinning. Willy Brokamp trok toen ietwat fortuin lijk de zaak weer in balans hoewel de definitieve aftakeling van Ajax nog maar een kwestie van tijd was. Eén Week later vergooiden de Amsterdam mers hun kansen op de landstitel hele maal toen zij thuis met 4-2 van FC Amsterdam verloren. De vraag is echter interessant in hoeverre Telstar opnieuw de kampioenskansen van Ajax gecom promitteerd zou hebben als de Velsena- ren er dit keer wel waren in geslaagd om hun 1-0 voorsprong vast te houden. Iets waar het zeer lang naar uit heeft gezien. Sterker nog: na de verrassende openingstreffer, elf minuten na de rust, voelde Telstar zich zo sterk, toonde Ajax zich zo aangeslagen, dat de Velsenaren gedurende langdurige perioden zelfs de wedstrijd volkomen beheersten. Maar het dappere Telstar, waar Jos Jonker zich op het middenveld een uit zonderlijk knap technicus toonde, ging toch twee keer knock-out. Verdiend? Gezien de positieve spelopvatting en het onvermoeibare werken (vooral Bijl en De Goey) niet. Gezien het aantal kansen van Ajax wel. Al voor rust waren er drie omstreden situaties in het Telstar- strafschopgebied waarvoor de zwak ar bitrerende Boosten de bal pp de penalty stip had kunnen leggen. Boosten toonde zich tijdens zijn eerste optreden na het kopstoot-incident in de Kuip een alles behalve resolute arbiter. Hij nam een aantal tegenstrijdige beslissingen, of, wat nog erger was, reageerde helemaal niet, als dat beslist noodzakeilijk was. André maakte één fout. Enkele seconden voor rust trok hij Geels terug, toen deze op het punt stond om oog in oog met Van der Meeren te verschijnen. Boosten gaf geen penalty en de lange André, wat zal het moeilijk voor Telstar worden om voor die man ooit nog eens een vervan ger te vinden, kon er zich op beroemen dat hij er als één van de weinige voorstoppers in Europa in geslaagd was om het gevaar Geels te elimineren. MARC SERNÉ h) Het doorlopende Haarlem-offensief veroorzaakte voor het doel van Cock van der Meer een reeks opwindende situaties maar tot een doelpunt kwam de oppermachtige kampioen van de tweede periode niet. Voor een normale combinatie was geen ruimte, spelmaker Kleton werd ingepakt door Van der Bol en aanvoerder Robbemond gaf Piet van den Berg geen bewegingsvrijheid. Haar lem heerste waar het wilde behalve In het vijandelijke strafschopgebied. door Fred Bischot. Brokamp maakt ook de vreemdste capriolen, terwijl Hulshoff naar de bal kijkt. Aan de zijlijn Wim Suurbier. Verder had doelman Paul van der Meeren een uitstekende middag, waren vleugelverdedigers als Driesen en Bi schot (die in de tweede helft nog even zijn groite angsttegenstander Ling tegen over zich kreeg) nauwelijks te passeren en speelde Frank Kramer een uitste kende eerste helft, terwijl hij als bekro ning van d< vele verrassende sprints in de tweede helft Telstar ook nog aan een voorsprong mocht helpen. In een flits snelde Kramer langs een aantal Ajacie- den, gaf Schrijvers niet de kans om hem aan te vallen en schoot Telstar naar 1-0. Kramer: „Ik hoorde de mensen op de tribunes zuchten van: Hoe is dat nou mogelijk. Dat zo’n slome voetballer in de sprint drie, vier meter sneller is dan Suurbier. Dat zien ze hier niet vaak.” Maar toch kwam Ajax nog terug. Met een extra aanvaller, Ling voor Van Dord, deden zich zoveel chaotische si tuaties voor het doel van Van der Mee ren voor dat het vroeg of laat toch een keer moest lukken- Geen geringe ver dienste van Ajax omdat de Amsterdam mers nu eenmaal geen elftal hebben om zich via een enorme dosis vechtlust naar een zege te knokken. Michels: „Een handicap van Ajax is dat het spel vaak erg mooi en behendig is maar er ont breekt net dat beetje aan dat dan doel punten oplevert. Bijten is ook nooit het sterkste punt van de ploeg geweest. Dat zag je ook na die achterstand. Er werd teveel gelopen met de bal, er was daar door te veel balverlies en een aantal spelers laat dan onbewust toch het kop- pie een beetje hangen.” Kooten attaqueert de Steffenhagen. Van

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9