BEVERWIJKSE KORPSEN RICHTEN OVERLEGORGAAN OP 79 61 1,19 1,15 75 1,39 49 3,68 69 1,09 85 K VEILINGEN b 1%^. ja, en vooral de dagelijkse dingen kosten er stukken minder! 1 ■sK w I ci CLUBGEBOUW IN GEBRUIK Vd\o Wijnzuurkool, 500 gram Zuurkool, 500 gram Rookworst, 225 gram Diepvries, boerenkool, 450 gram Bintjes, 5 kilo Erwtensoep, 4-bordenblik K^^BHBEVERWIJK Fries roggebrood, dubbelpak Spliterwten, 500 gram Kapucijners, 500 gram Bruine bonen, 500 gram „ASSUMBURG” NAM I o Rodekool met QQ appeltjes, 450 gram 1^25 Maggi aardappelpuree, pak '1 6 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 19 7 6 JANUARI WOENSDAG 7 Geen vergelijking Animo L'M c b; bi h. d cl Opleiding jjll 5 2 y.« Commissie wil contacten tussen muziekverenigingen bevor deren i ook van r ft® (Van een onzer verslaggeefsters) op simon kun je rekenen In Simon-filialen met verkoop van vers vlees, groenten en fruit. „De commissie staat”, aldus de heer De Blok, „nu eigenlijk nog in de kinder schoenen. Maar de wil tot samenwerking is duidelijk aanwezig. Het zou best eens zo kunnen zijn, dat de commissie met- tertijd taptoes en dergelijke gaat organi seren, maar dat is nog toekomstmuziek. Op dit moment gaat het er eigenlijk alleen om, de onderlinge contacten in goede harmonie te laten verlopen”. in ee d( oi hi CO SC de va zo re zo in lij ba h< e< w s< Overigens bestaat er in Beverwijk en Wijk aan Zee flink wat animo voor het lidmaatschap van een muziekkorps. Het gezamenlijk optreden van de korpsen kan de goodwill alleen maar vergroten. Voorzitter De Blok (voor inlichtingen telefonisch bereikbaar vla 38690) acht het tenslotte niet onmogelijk, dat in de toekomst tussen de participerende vere nigingen afspraken omtrent de repertoi rekeuze zullen woden gemaakt. Momen teel zijn doublures nog Schering en in slag. Ai Bi IJ Dj Lc E, Lt da U h£ m zi; g€ tr te in ve he du m; iei P. sc De opleiding van een jeugdkorpslid tot uitvoerend muzikant vergt bij de vereni gingen ongeveer een jaar. De heer De Blok: „Dan weten ze weliswaar niets van muziekleer, maar kunnen ze hun instrument al wel redelijk bespelen. No- Naar de mening van voorzitter De Blok kunnen deze zaken echter niet zonder meer met elkaar in verband wor den gebracht: „Het BSCR-plan ging uit van de inschakeling van de Stedelijke Muziekschool bij de opleidiing van de muzikanten. Wij als vereniging kunnen onze leden veel sneller opleiden. Bifnnen- kort zullen we echter toch contact met de BSCR opnemen om de mogelijkheden tot samenwerking met de muziekschool te bekijken”. ■- De wedstrijd had een zeer geanimeerd verloop, hoewel de resultaten nog niet denderend' waren. De uitslag luidt: 1. J. Talens, 208 punten, 2. D. van Reede 207, 3. J. v.d. Konijnenberg 204, 4. C. Corne- lisse 196, 4. W. v. d. Ham 193, 6. J. Cornelisse 188, 7. M. Comelisse 185, 8. J. Goos 182,9. A. W. Mul 167,10. N. Mul 167, 11. J. Rijke 165, 12. A. Meeuwsen 158, 13. I. Leivers 164, 14. 'j. Stam 95, 15. G. Slinger 94 en 16. T. Clement 86 punten. De volgende oefenwedstrijd wordt ge houden op donderdagavond 8 januari. Op zondag 11 januari is er prijsschieten. Het was de 25e keer dat de sportman (-vrouw) van het jaar werd gekozen, en daarom waren alle voorgaande winnaars (van Abe Lenstra in 1951 tot Johan Cruijff in 1974) uitgenodigd om op het podium te komen staan. Om op die manier het décor te vormen voor AVRO’s Ruud ter Weijden, die hoogno dig onderscheiden moet worden als d« best geklede presentator van Het Gooi. Dinsdagavond was hij weer in een onbe rispelijke krijtstreep gestoken, alleen jammer dat zijn interviews (gesprekjes, babbeltjes) nooit ergens over gaan. Maar het oog wil tenslotte ook wel wat. De sportman van 1975 werd dus, zoals u wellicht weet, atleet Jos Hermens, bij de dames was kunstrijdster Diana de Leeuw nummer een. Sportploeg van het jaar was de zaterdagmiddagvoetbalclub IJ sselmeervogels. 9,«5 HEEMSKERK. In tegenstelling tot wat in voorgaande jaren gebruikelijk was, heeft de handboog-schietvereniging „Assumburg” de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen verschoten op 4 januari. Het was tevens de eerste maal dat er in het nieuwe clubgebouw aan de Noorddorperweg, zij het onder nog wat primitieve omstandigheden, geschoten werd. Er verschenen achttien schutters en twee adspiranten aan de meet, ter wijl een groot aantal gezinsleden even eens aanwezig was. Achtervolging. Na een wilde ach tervolging heeft de Beverwijkse politie vannacht een bewoner van het woonwa gencentrum IJmond aangehouden. De man had zich met zijn auto aan een verkeerscontrole ontrokken. De rijbe voegdheid bleek hem te zijn ontzegd. Een poging van de BSCR om de muziekverenigingen nader tot elkaar te brengen is een paar jaar geleden mis lukt. De noodzaak tot permanent overleg werd Indertijd niet ingezien. Nu zijn de verenigingen op eigen initiatief alsnog tot de oprichting van een overlegorgaan overgegaan. 1 In eerste instantie beperkt de commis sie, over de oprichting waarvan sedert mei besprekingen zijn gevoerd, zich tot organisatorische werkzaamheden. Eén maal per maand komen de vertegen woordigers van de zes aangesloten vere nigingen bij elkaar om de mogelijkheden tot samenwerking te bespreken. Voorzitter De Blok: „De commissie is vooral opgezet om het onderlinge con tact tussen de verenigingen te bevorde ren. Over een fusie wordt niet gedacht: de korpsen blijven volledig zelfstandig functioneren en de commissie treedt al leen op wanneer sprake is van een gezamenlijk belang. Zo gaan we de ko mende maanden bijvoorbeeld proberen om muziek aan te kopen die door alle aangesloten verenigingen tezamen kan worden uitgevoerd. Dat houdt tevens in, dat er gezamenlijk zal moeten worden gerepeteerd. Bij evenementen als de Ko- ninginnedagviering kunnen de verenigin gen zich dan in het vervolg ook massaal presenteren”. sgTCH(jp (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/WIJK AAN ZEE Eind vorig jaar werd in Beverwijk de Commissie Muziekverenigingen Beverwijk/Wijk aan Zee opgericht. In deze commissie hebben afgevaardigden zitting genomen van „Arion”, „De Zwervers”, het Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk, „Die Wijckers”, „Meerestein” en de Beverwijkse Harmonie Kapel. Als voorzitter fungeert de heer J. F. de Blok, secretaris is de heer Th. Bleijendaal en als penning meester treedt de heer P. Steijn op. Doel van de commissie is de beharti ging van de muziekbelangen van de plaatselijke verenigingen. BEVERWIJK. Maandag waren de noteringen op de Beverwijkse veilingen als volgt: Bloemen: anjers 20-45, trosanjers 175- 225, anthurium 145, blauwe druif 80-85, freesia 85-315, hyacinten 32-38, irissen 480-590, narcissen 135-190, nerinen 40-95, orchidee 45-185, roos 40-80, babyroos 12- 40, tulpen 175-340. Planten: achmea 350-500, anthurium 530, azalea 250-450, begonia 125, cinera ria 90-135, cyclamen 250-700, hedera 85, primula 45-135, st. paulia 55-165, vriesia 350, gem. planten 45-150. Groenten: andijvie 180-280, boerenkool 55-79, bosselderie 54-62, breekpeen 15-36, knolselderij 14-60, kroten 20-24,prei56- 108, rode kool 28-45, sla 50-52, spruiten 50-105, uien 52-7?, waspeen 38-48, witlof 200-220, witte kool 40-44. Bij de NCRV was het gisteren aan het begin van de avond meteen raak. Binnen een halve minuut lagen er twee lijken, plus een zwaargewonde die kort daarna de score op drie zou brengen. Maar het ging hier dan ook om een jeugdpro gramma, namelijk het Engelse Dominic, het vervolg op de eerder vertoonde serie. Dominic is inmiddels een paar jaar ou der geworden, en nu kunnen we dus weer even voort, volgens het welbeken de Stijfkopje-principe. Precies hetzelfde geldt voor een ande re serie die gisteren door de NCRV werd hervat. Ook het Britse jongetje Sam heeft flinK Kingcorn gegeten en is nu inmiddels een jaar of 25 ge worden. E? is een nieuwe acteur voor ingehuurd, en voorlopig is ook hier het einde dus nog niet in zicht. Dit genre (van de wieg tot het graf noem ik het maar) biedt veel perspectieven. Als de tekstschrijvers dat even bespreken, kun nen Dominic en Sam elkaar nog in het bejaardenhuis ontmoeten. Ik zal het er de komende tijd niet te vaak over heb ben, vermoed ik, want dit is een genre voor de liefhebbers, als het ware. Liefhebbers van sport hadden geen beroerde avond (hoewel) met mini voetbal bij de NCRV en de verkiezing van de sportlui van 1975 bij de AVRO. Beide programma’s overlapten elkaar gedeeltelijk. Collega’s van mij maken zich vaak boos om dit soort gebrekkige coördinatie, maar in dit geval was de oorzaak het doorslaan van de stoppen in het Singer-museum, waar de verkiezing plaats vond. Het had een storing van 25 minuten tot gevolg, wat niet zo vaak meer voorkomt. Bij de AVRO schrokken ze er zó van, dat men vergat iets te doen (een filmpje inzetten of zoiets), zodat de televisie weer een keer radio werd, met muziek. ten lezen komt er niet aan te pas. Dan zou de opleiding trouwens veel meer tijd in beslag nemen en het verloop onder de adispinantleden groter zijn. Die kinderen willen nu eenmaal zo snel mogelijk in het korps meedraaien. Om dat te berei ken, wordt hen de muziek door voorspe len aangeleerd”. Daar ook de verenigingen van dit systeem de bezwaren wel inzien, wil men samen met de BSCR bekijken wel ke faciliteiten de muziekschool aan de jeugdkorpsleden kan bieden. Daarnaast zijn binnen de commissie afspraken gemaakt om het ledenverloop in de hand te houden. Voorzitter De Blok: „Uiteraard kan je niemand tegen zijn wil in een vereniging houden, maar tijdens het hoogseizoen als er veel moet worden opgetreden kan het switchen van de ene vereniging naar de andere grote problemen gaan opleveren. Ook willen we proberen de jeugdkorps leden voor de harmonie te behouden door ze tijdig op te vangen en bij een „volwassen” korps te plaatsen”. „Hier en nu” (NCRV) beleefde een gevarieerde, doch weinig spectaculaire aflevering: de vissers trekken zich niets aan van de quoteringen (tong en schol), minister Van der Stoel is naar Venezue la en de Antillen vertrokken, een Fries houdt de Nederlandse eer hoog bij een zeilwedstrijd naar Australië en terug, en twee tamelijk gestoorde Indiase studen ten deden op hun zeseneenhalf jaar durende fietstocht ook Den Haag aan, om daar te vertellen dat ze Nederland „een goed land” vinden, en om tevens aan te tonen dat er nog wel degelijk goed gevoede Indiërs bestaan. Ook Den Uyl en de kinderbijslag kwamen bij Hier en Nu ter sprake. Redacteur Sleeuwenhoek daagde ieder een uit een alternatief te bedenken voor wat Den Uyl wil (afschaffing kinderbij slag), ervan uitgaande dat er in de sector sociale voorzieningen 620 miljoen bezui nigd moet worden, want dat staat in de Miljoenennota. Maar ook elders heeft men het meeilijk. De Italiaanse stad Ra venna zakt, met al haar prachtige mo numenten, elk jaar tien centimeter. Dat komt doordat de industrie het water uit de grond wegzuigt en mogelijk is het ook het gevolg van de gasboringen. Het zou me niet verbazen als TROS Aktua het ons aanstaande maandag voorlegt: Nederland dreigt, als gevolg van de aardgasexploitatie, binnen niet al te lan ge tijd geheel onder water te verdwij nen. i. 795. w

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6