HOSE AAN KOP EK 47/2 Schaatsbond: verrassende uitspraak V oetbaltoernooi in augustus Feyenoord Tigchelaar zal waarschijnlijk niet starten Kometen had weinig Eerste zege voor Spaarne SPORÏWBB fel I SÖRENSSEN BONDSCOACH BIJ NBB 1 n Wery speelt mee tegen „Ik moet nog zien of ze het wel halen” moeite met Hoofddorp Amsterdam 701’ SMM KDO-RESERVES WEGGESPEELD Toto/lotto w "-rtriW *1 1 - 1 "9 ■e l. - M3 V R 1J D A G (Van onze sportredactie) Kansloos te» GRONINGEN. „Ik zeg niet dat ze het niet halen, maar ik moet het nog zien”, zegt Gerard Maarse en dat „ze” slaat dan op Annie Borckink, Sijtje van der Lende en Sophie Westenbroek die zo’n half jaar geleden, de trainer-coach van de dames-schaatsploeg als een baksteen lieten val len maar na zondag wellicht toch weer onder zijn hoede worden ge plaatst. w VUGHT (ANP). Positieve nivellering. Daarmee kan het toernooi om het Europees kampioenschap anker kader 47/2, dat gisteren in Vught is begonnen, het best worden getypeerd. Hans Vultink verkoos een verblijf op de Canarische Eilanden boven dat in de sporthal Ouwerkerk in Vught en Francis Connesson maakte een forse vergissing. De Fransman, die zijn Europese titel had moeten verdedigen, dacht dat wel te kunnen doen zonder in de strijd om het Franse kampioenschap mee te doen. Hem was echter ontgaan dat de reglementen zoiets sinds mei van het vorig jaar niet meer tolereren. Derhalve ontbreken de finalisten van het vorig jaar en is de weg vrij voor de iets minder getalenteerden, die elkaar weinig ontlopen, zodat een interessant toernooi het gevolg zal kunnen zijn. A K LTj SPORT 23 I '":S ’W 1 -s -■» Van der Smissen wisselvallig rea- (Van onze sportredactie) MAARSE TWIJFELT AAN OPPOSITIE (Van onze sportredactie) gepraat moeten „Natuurlijk zal er V (Van onze volleybalmedewerker) i eerste set-winst voor de ploeg uit Schalk wijk. In de tweede set was nauwelijks sprake van strijd. KDO zakte geheel terug en met 15-1 walste Spaarne naar een 2-0 stand. Ook in de derde set was Spaarne de betere, maar door meer te genstand van KDO werd het een aan zijn, wat doen. trekkelijk duel dat met 15-5 op 3-0 voor Spaarne werd afgesloten. ik een ploeg waarin opgenomen. Die dan tegen Sylvia Burka lang internationaal ken. Met 15-2 werd de tweede set ge wonnen. Tegen Franz Stenzel, die ieder kader- toernooi aanwezig is omdat hij in zijn Stand na de eerste dag (resp. punten, h.s., alg. gem.): 1. Hose 4, 326, 88.88. 2. Wafflard 4, 224, 80.-. 3. Stenzel 5, 152, 42.10. 4. Van der Smissen 2, 137, 38.46. 5. Dufetelle 2, 101, 26.64. 6. Havermans 0, 107, 24.88. 7. Labeye 0, 115, 17.80. 8. Galvez 0, 89, 15.50. Of de andere deelnemers van vorige keer, Feyenoord, Barcelona en RVVDM, de Belgisch kampioen die vorig jaar het jubileumtoernooi van de gemeente Am sterdam won, worden geïnviteerd, is op dit moment nog niet duidelijk. Jack van Zanten: „We hebben een ver langlijstje.” De resultaten die de jeugdige pupillen van de trainer-coach zelf hebben be haald waren echter ook allerminst over tuigend. Van de Oostduitse top werd immers kansloos verloren, terwijl on langs nog in Inzell de Canadese Sylvia Burka de in het Oranje gestoken meisjes ver achter zich liet. eigen land (Oostenrijk) geen tegenstan der heeft, was de St. Willebrorder kans loos. Maar dat hij al ervaring heeft bleek in de tweede partij tegen Roland Dufetelle. De immer blijmoedige Frans man had eerst nog tot zijn grote vreug de Galvez verslagen, maar moest tegen een plotseling ontketende Van der Smis sen hoofdzakelijk op zijn stoel blijven. Van der Smissen kon dan wel een fout herstellen, hij heeft er zeker niet ver standig aan gedaan zondag nog een drie- bandentoernooi te spelen om de Walda- beker. Een onverantwoordelijke daad ei genlijk zo kort voor een internationaal evenement. „Zij hebben destijds ja gezegd op de vraag van het KNSB-bestuur of zij na de Nederlandse kampioenschappen mijn leiderschap zouden accepteren. Misschien gebeurde dat niet met een vriendelijk gezicht en natuurlijk zullen de frustra ties en mijn kwetsbare kanten niet ver geten zijn. Het zal echter toch als een vervelend stuk verleden moeten worden gezien. Het gaat erom dat er nu hard geschaatst wordt”, aldus Gerard Maarse. In de Treslong sporthal, speelde in de staart van de eerste klas VCIJ 2 tegen Van Nispen. Na een spannende eerste set, waarin technisch niet al te best werd gespeeld, bepaalde de IJmuidense formatie de stand op 18-16. Na deze set leek het erop dat de lengteploeg van Van Nispen de zaken goed zou aanpak- In de eerste set wist KDO nog rede lijk tegenstand te bieden. Door zenu wachtig spel bij Spaarne, dat nog steeds zonder de geblesseerde hoofdaanvaller Frans Kok moet spelen, kreeg KDO de kans om met eenvoudig spel bij te blijven. In de slotfase was de kracht van Spaarne te groot en met 15-12 kwam de HAARLEM-IJMOND. De eerste 3-0 overwinning van volleybalclub Spaarne ’75 werd een feit in de wedstrijd tegen KDO 2 uit de Kwakel. Met snel spel werden de KDO-reserves vooral in de tweede en derde set volledig wegge speeld. De verdienste van de snelle aan vallen van Spaarne lagen niet zo direct bij de spelverdelers, maar meer bij het goed anticipiteren van de aanvallers, die vaak ook op mindere set-ups het hun tegenstander lastig konden maken. Na een verrassende en zeer spannende derde periode, was het weer VCIJ dat aan het langste eind trok. Met 15-13 werd het 2-1, waarna de laatste set ook voor VCIJ was. dat een toen verslagen Van Nispen met 15-9 terugwees. Bij de dames duurde de strijd tussen Triumph en Waterlanders erg lang. Van een trainingsachterstand is bij Borckink, Van der Lende en Westen broek echter in het geheel geen sprake. Toch meent Maarse die het drietal re gelmatig in actie heeft gezien dat door hen geen vorderingen zijn gemaakt. „Sijtje is misschien iets sterker op de sprint géworden. Maar Annie lijkt mij daarentegen matig in vorm. Ik geloof dat zij te weinig wedstrijden heeft kun nen rijden, dat zij de competitie heeft gemist”. de schade nog tot 923 beperkt houden, in de tweede helft domineerden de Ster ren op alle fronten. Marjolein Drijver (6-7), Doetie Feenstra (312) en Monica Friedl (612) trokken toen alle registers open en schoten de eindstand naar 26 68. Cardinals 2 leidde tegen HOC 2 welis waar van het begin tot het eind, maar moest de tegenstander tot aan de laatste minuut in het kielzog dulden. De routine van speelsters als Biene van Zalm, Carol Vallenduuk en Nora Witmans deed de balans echter met 3327 doorslaan ten gunste van de koploopsters. Overige uitslagen: dames: de Kometen 2Hoofd dorp 2 168, The White Stars 3DSS 2 18—40. „sa HAARLEM. De badmintenbond (NBB) is geslaagd in de poging een full time trainer te vinden die zich vooral zal bezighouden met wat heet „de opbouw- belangen”. Voor dat werk werd een overeenkomst bereikt met de in zijn land zeer bekende Deense sportleraar Sörenssen (28 jaar oud), die woensdag in Haarlem een contract van 2*Z» jaar komt tekenen. Sörenssen krijgt als bondscoach van de NBB een nieuwe functie in deze sportorganisatie die voor deze taak als algemeen uitgangspunt heeft gekozen „het leggen van een bredere basis”, of wel: een goede top over een paar jaar. Sörenssen krijgt zijn kantoor in het bondsbureau te Haarlem. AMSTERDAM. Na het succes van het internationale voetbaltoernooi „Am sterdam 700” krijgt de hoofdstad dit jaar opnieuw een belangrijk voetbalevene- ment. Op vrijdag 13 en zondag 15 augus tus zullen een of twee nog nader aan te wijzen Nederlandse verenigingen in het Olympisch Stadion aantreden tegen en kele Europese topclubs. De data voor het toernooi Amsterdam 701 zijn in samenwerking met competi- tieleider Jan Huijbregts bepaald om, evenals vorig jaar, het toernooi te spelen in het weekeinde voorafgaande aan de start van de competitie 1976-1977. De deelnemers zullen dan aan het einde van de voorbereidingsperiode voor de nieuwe competitie volledig klaar zijn voor dit topevenement. Welke elftallen dit jaar zullen deelne men is nog niet bekend. Aangezien het toernooi in Amsterdam .gehouden wordt, zijn de onderhandelingen met Ajax in een vergevorderd stadium. Organisator Jack van Zanten rekent erop dat hij een dezer dagen met Rinus Michels rond komt omtrent de deelname van de Am sterdamse vereniging. Ook wil Jack van Zanten een sterke Engelse club in het toernooi, en weer enkele sponsors die voor een eventueel deficit garant staan. „I’taiuuilljn. ---- worden. Maandag direct al. En ik wil daar behalve de technische commissie ook een lid van het bestuur bij hebben. De dames zullen echter wel moeten begrijpen dat er afspraken zijn gemaakt. Dat betekent ook dat op mijn trainings programma’s zal moeten worden ge draaid en van niemand anders. En wie uiteindelijk dan toch weer het verleden gaat oprakelen en in de ploeg gaat stoken moet beseffen dat ik voor haar een retourtje op zak heb. Degene die dat doet kan onmiddellijk naar huis terug keren. De technische commissie zal mij daarbij volledig steunen. Maar ik praat nu over een maatregel die pas in het uiterste geval zal worden genomen”. Gerard Maarse houdt er natuurlijk terdege rekening mee dat de technische commissie maandagmorgen (op zondaga vond zal waarschijnlijk alleen over de samenstelling van de herenploegen wor den gesproken) moet besluiten om zowel Annie Borckink, Sijtje van der Lende als Sophie Westenbroek in de kernploeg op te nemen. Zij vormen drie van de vier schaat- sters die na het wereldkampioenschap van vorig jaar in Assen onder zijn stoel een tijdbom deden ontploffen waarvan de kruitdampen nog altijd niet verdwe nen zijn. Sippie Tigchelaar heeft haar strijd immers voortgezet ook nadat de Beide ploegen hanteren eenzelfde soort speltype, waardoor er erg lange rally’s ontstonden. De Waterlanders kon den in de slotfase van iedere set iets meer van de routine profiteren, waar door uiteindelijk een 3-1 stand op het scorebord kwam. De medekoploper van Spaarne vergis te zich danig in de ploeg van de politie, PSVH. De betere techniek van Allides werd door PSVH meer dan geheel ge compenseerd door enorme inzet. Naast de bekende fanatieke verdediging liep ook de aanval goed en met name Wet- terhahn wist vanuit het midden erg vaak te scoren. Door ziekte en moeilijkheden bij zijn werkgever, van wie hij niet vrijaf kreeg voor toernooien, verdween Waf flard op nieuw uit de schijnwerpers. Hij veran derde echter van baan en kan daardoor weer verschijnen aan de internationale wedstrijdtafels. Zijn talenten zijn nog in grote mate aanwezig. De routinier start te tegen Louis Havermans, voor wie het allemaal nog moet beginnen en José Galvez, met wie hij een compleet stukje theater opvoerde. Met grimassen, ge mompel, verwijten én sprongetjes. Gal vez won het in uitbundigheid en Waf- flard met biljarten. Havermans, die onder leiding van Schrauwen vooral een goed inzicht en een goede achterband werd aange kweekt, kreeg op zijn eerste „internatio nale” direct de vuurproef. Eerst tegen Wafflard, tegen wie hij kansloos was en in de late avond tegen Klaus Hose, de Westduitser die in een uitstekende vorm verkeert, keek hij na twee beurten tegen een achterstand aan (76-110) maar vond het toen welletjes. De eerste stappen van Havermans op weg naar internationale erkenning zijn vooralsnog erg voorzich tig geweest. „Voor mij persoonlijk komt deze uit spraak als een grote verrassing”, geerde de heer Zwart, vice-voorzitter van de KNSB op het nieuws dat Sippie Tigchelaar het kort geding had gewon nen. „Ze zal nu het volle recht krijgen om in Groningen mee te doen”, aldus de heer Zwart. „De technische commissie is bezig haar in het programma in te bouwen. Ze zal, als ze wil, mee kunnen doen. Van onze zijde is daarvoor geen belemmering. Er gaat vandaag een uit nodiging aan Sippie de deur uit”. Overi gens is de kwestie nog in behandeling bij de commissie van beroep van de KNSB. Zwart: „Verder wil ik nog aante kenen dat het beroerd genoeg is dat deze situatie is geschapen. Wij hebben verder niets persoonlijks tegen Sippie. Er is alleen een zakelijk meningsverschil”. Overigens werd de KNSB ook veroor deeld tot het betalen van de kosten van het geding: 1.080,90. UTRECHT. Henk Wery speelt zon dag mee tegen Feyenoord. De FC Utrecht-speler heeft dit besluit genomen na een gesprek met trainer Jan Rab. „Ik weiger die boete van 400 te betalen, maar ik stel me wel beschikbaar voor het elftal”, aldus Wery, na het gesprek. FC Utrech't-vice-voorzitter Erik Filé noemde het (tweede) onderhoud tussen Rab en Wery „zeer bevredigend”. Vol gens dit bestuurslid beschouwen zowel Wery als Rab de zaak als afgedaan. „Dat Wery zich nog steeds niet akkoord verklaart mët die boete, is zijn goed recht. Desondanks zal hij moeten beta len, maar eerst wil Henk juridisch ad vies inwinnen. We wachten dat af, er is geen termijn gesteld. Ons betuur vindt echter dat de correctie op het gedrag van Wery gehandhaafd moet blijven”. Volgens Filé wil ook trainer Jan Rab weer optimaal met Wery samenwerken. „Trouwens, Henk heeft deze week volop meegetraind, aan zijn ijver viel niets op te merken. Nu de zaak is uitgepraat hoop ik van harte dat Wery tegen Feyen oord een goede wedstrijd zal spelen”. Christ van der Smissen aan wiens spel ook duidelijk te zien is dat hij een leerling van Schrauwen is, speelde in zijn eerste partij tegen Franz Stenzel alsof ook hij pas voor de eerste keer in deze sfeer verkeert. Toch is de pas 21- jarige Van der Smissen al een Europese titel bandstoten rijk. Van Zanten: „We hebben een verlang lijstje waarover ik op dit moment nog niet te veel kan zeggen. Op 14 januari ga ik naar Zürich, waar de lotingen voor de diverse Europacups worden ge houden. Daar hoop ik tot zaken te kunnen komen met enkele Europese topverenigingen”. Vorig seizoen leverde het toernooi een bruto-recette van 1,2 miljoen gulden op. Er is dus, zelfs na aftrek van de kosten, een behoorlijke winst gemaakt en dat is voor Van Zanten c.s. de aanleiding ge weest om de stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam in het leven te roepen. Een stichting die zich ten doel stelt om jaarlijks een dergelijk toernooi te organiseren. In de begroting is er rekening mee gehouden dat de lage toegangsprijzen van vorig jaar zullen wordën aangehouden. Maarse: „Vergeet niet dat wij vorig jaar met Sippie, met Sijtje en Sophie en Annie bij de Dynamo-cup ook werden weggeschaatst. Alleen de overwinning van Sippie op de drie km maakte toen iets goed. Nu heb vier junioren zijn moeten schaatsen die al vijf jaar meedraait”. Gerard Maarse is desondanks van me ning dat zijn selectie niet heeft teleurge steld. „In Inzell werden laatst nog der tien persoonlijke records verbeterd. De meisjes zijn dan ook met sprongen voor uit gegaan. Annie Borckink, Sijtje van der Lende en Sophie Westenbroek heb ben echter meer routine, zijn rijper. Maar ik vind juist daarom dat zij dit weekeinde heel duidelijk uit de bus moeten komen. Als er één zich met hangen en wurgen bij de eerste zes rijdt, zal ik de technische commissie voorstel len om gezien de opbouw en de mentali teit een van de meisjes uit mijn ploeg te nemen”. AMSTERDAM. In zijn voor schaatsenrijdster Sippie Tigchelaar posi tieve uitspraak in het kort geding dat zij had aangespannen tegen de KNSB en waarin zij onder andere eiste dat zij in de gelegenheid moest worden gesteld om aan de Nederlandse kampioenschappen deel te nemen, verwijt de president van de Amsterdamse rechtbank de KNSB een subjectief optreden. „De KNSB gaat er kenneljjk zonder meer vanuit, dat an dere redsters, die bondscoach Maarse uiteindelijk wel accepteerden, desge vraagd zeker tot de kernploeg zullen toetreden. Daarover is in deze procedure niets gesteld of gebleken”, aldus de pre sident. Zoals bekend verklaarde Tigche laar na het geding dat zij waarschijnlijk niet aan de NK zou meedoen. Het ging haar slechts om het principe. (Van onze baskeitbalmedewenker) HAARLEM. Voor De Kometen is 'het treffen met het hoger geklasseerde Hoofd dorp in de Spaarnehal een onverwacht gemakkelijke walk-over geworden. De ploeg uit de Haarlemmermeer, die bekend staat om „krachl-basketbal”, trachtte De Kometen dit keer met technisch basketbal te bestrijden. Bovendien moest Hoofddorp het dit keer stellen zonder pivot Wil Peeters. Weliswaar miste ook De Kometen een speelster Yvonne van Driel Krol maar de afwezigheid van Wil Peeters woog duidelijk zwaarder. Bovendien was De Kometen duidelijk beter op schot dan de gasten. Vooral Betty Veenstra (139) en Els Spee (4 14) waren een voortdurend gevaar voor de Hoofddorp-defensie. Al bij de basket - verwisseliing was de strijd beslist. De Kometen, dat toen met 2915 leidde, had ook in de tweede helft geen moeite om het overwicht uit te drukken in een triomfantelijke 5928 overwinning. Eer der deze week was Haarlem Cardinals in Purmerend tegen Early Bird minder succesvol. Volkomen regelmatig werden de Haarlemse speelsters naar een 4024 nederlaag gespeeld. In de heren eerste klasse gaat de strijd aan de kop onverminderd voort. Op kop staat na de overwinning Cronjé- Shots nu het Zandvoortse Lions. HOC, dat twee verliespunten meer heeft dan de badplaatsbewoners, leek na de eerste helft tegen het bescheiden geklasseerde Onze Gezellen op een duidelijke zege af te stevenen. Voornamelijk door toedoen van Jos Goedemans (86) en Hans Es- senstam (99) kon een 32-17 voor sprong genomen worden. Wie verwacht had dat Onze Gezellen in de tweede helft nog verder zou achter raken kwam bedrogen uit. De jeugdige Drossaers, die het in deze fase van de wedstrijd op zijn heupen kreeg, gaf zijn ploeggenoten vol doende impulsen om het HOC nog aar dig lastig te maken. Tot 50—43 bracht Prossaers (416) zijn ploeg terug.Het laatste woord was echter aan HOC, dat de winst met 58—48 vasthield. In de tweede klasse dames geven de reserves van Haarlem Cardinals en The White Stars elkaar geen duimbreed toe. Voor de Sterren leverde het treffen met staartploeg Onze Gezellen aanmerkelijk minder moeilijkheden op dan voor Car dinals het duel met HOC 2. Kon Onze Gezellen in de eerste helft DEN HAAG (ANP).— De eerste lotto van het nieuwe jaar heeft één winnaar opgele verd, die netto een bedrag van 500.000 gulden ontvangt. Er waren in lotto nummer een van afgelopen zondag geen tweede prijs-winnaars. Het bedrag van de tweede prijs is daarom gelijkelijk verdeeld over de andere prijzen. De voetbaltoto leverde 25 eerste prijswin naars op. Zij ontvangen elk een bruto bedrag van 4780 gulden. De cijfers van lotto en toto nummer één lijn: LOTTO: aantal deelnemers 798.895. Inleg 3.195.837,-. Prijzenbedrag 1.647.168,-. Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000,- ontvangt; 2e prijs: geen winnaars, het voor de 2e prijs beschikbare bedrag wordt in gelijke delen toegevoegd aan de overige prijsklassen van lotto 1. Aangezien het maximum uit te keren bedrag aan een winnaar is toegekend, gaat het overschot van de le prijs ad 31,737,- naar de jackpot van lotto 2: 3e prijs: 88 winnaars, die elk bruto ƒ3.018,- ontvangen; 4e prijs: 5.439 winnaars, die elk ƒ62,- ontvangen; 5e prijs: 10.643 winnaars, die elk ƒ32,- ontvangen. TOTO: aantal deelnemers 209.388. Inleg 629.077,- Prijzenbedrag 298.811,-. le prijs: 25 winnaars, die elk bruto 4.780,- ontvangen; 2e prijs: 535 winnaars die elk 139,- ontvangen; 3e prijs: 5.051 winnaars, die elk ƒ20,- ontvan- gen. Sippie Tigchelaar, die ondanks het winnen van het kort geding tegen de KNSB waarschijnlijk niet aan de Nederlandse kampioenschappen zal deelnemen. Bij Allides ontbrak een behoorlijke blokdekking en veldverdediging en ook de conditie was na drie weken stilstaan verdwenen. Met 15-12, 11-15, 15-12 kwam Allides op 2-1, maar in de laatste set liep PSVH eerst uit tot 8-0, voordat Allides kon tegenscoren. Met 15-5 werd het een 2-2 gelijkspel. Het is niet helemaal eerlijk ook Emile Wafflard tot de minder begaafden te rekenen. Dat zou een regelrechte mis kenning zijn. De iele Belg, inmiddels 48, is na een lange afwezigheid weer terug. Al in de vijftiger jaren verzamelde hij titels om vervolgens prof te worden. In het seizoen 1970/71 werd hij weer ama teur en veroverde prompt het Europees kampioenschap in het tweestootskader. De uitslagen: Triumph 5VCIJ 8 0-3, Heem stede 5SBIJ, 3 0-3, Van Nispen 2Die Raeck- se 4 3-0, Triumph 4Allides 2 1-3, Van Nispen—VCIJ 2 1-3, Triumph—FES 0-3, Tri umph 2Allides 6 3-1, Triumph 1Waterlan ders 1-3, HBC 3Hageveld 2-2, Van 'Nispen Allides 3 3-0, Van Nispen 3—HBC 2 2-2, Gazellen—Allides 8 3-0, Spaarne—KDO 2 3-0, Fluor 3—Heemstede 2 0-3, Fluor—HVS 4 3-1, Allides—PSVH 2-2, Spaarne 5—Triumph 3 3-0, Hageveld 3—OVRA 10 0-3, HSVC B-SBIJ 5 0-3, Heemstede 4Blinkert 3 2-2, Sporting 5PEN 3-0, Spaarne 2—Allides 2 1-3. Tijdens de open tafeltenniskampioenschap- pen van Engeland verloor het Nederlandse herenteam met 3-1 van Zweden. De dames moesten met dezelfde cijfers het onderspit delven tegen Tsjecholslowakije. Feyenoord speelt dinsdag 20 januari tegen het nationale elftal van Tsjechoslowakije. Een dag later speelt FC Den Haag tegen deze ploeg. Genna Sosonko verloor in het schaaktoer nooi van Hastings van de Tsjech Hort en staat nu met 5,5 punten op de gedeelde vierde plaats. Uhlmann gaat met zeven pun ten aan kop. De nationale zaalhockeyselectie won in Utrecht met 16-11 van Kampong. De wedstrijd duurde precies één uur. Omdat hij niet kwam opdagen op het tennistoernooi van Monterrey heeft Ilie Nas- tase van Lamar Hunt een boete van 5000 dollar opgelegd gekregen. De nationale winterkampioenschappen zwemmen zullen op 5, 6 en 7 maart in het nieuwe zwembad De Kwakel in Overvecht (Utrecht) worden gehouden. De als derde geplaatste Tom Okker plaat ste zich voor de kwartfinales van een tennis toernooi in Columbus (Vst) door de Ameri kaan Billy Martin met 6-4 en 7-5 te verslaan. Ashe won met 6-2 en 6-1 van Bob Hewitt. Eddy Merckx zal niet deelnemen aan de wegwedstrijd Parijs-Nice. Hij geeft de voor keur aan de etappewedstrijd Tirreno-Adriati- co, die gelijktijdig in Italië wordt georgani seerd. Linda Esser werd in Val d’isère Neder lands ski-kampioen op de slalom en reuzesla- lom. Peter van der Zwaluw won beide malen bij de heren. Feyenoorder Willy Kreuz is door de tucht- commissie van de KNVB in verband met zijn gele kaart tegen De Graafschap beboet met 200 gulden. „Ik zou dat ook niet verstandig van Sippie vinden”, aldus Maarse. „De KNSB meedelen dat zij niet aan het kampioenschap zal deelnemen lijkt mij voor haar de meest verstandige oplos sing. Per slot van rekening heeft zij een enorme trainingsachterstand opgelopen, terwijl de mentale druk wel erg groot moet zijn. Deelname zou voor Sippie een fiasco kunnen worden”, meent Maarse die eraan toevoegt dat hij altijd van mening is geweest dat Sippie Tigchelaar gelegenheid moest worden geboden aan de NK mee te doen. ledenvergadering van de schaatsbond met overweldigende meerderheid het vertrouwen aan het bestuur schonk. Donderdag won de nationaal kampioene het kort geding waardoor zij er zaterdag en zondag alsnog in Groningen bij kan zij waarschijnlijk niet zal

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23