Mr. J. C. Droste, voorzitter Kamer van Koophandel: Agenda Ondernemers zien dit jaar somber in gereed Gestolen auto gevonden 1 miva interieur stand w t r u Cursus textielwerk I NIEUWS UIT STAD EN STREEK 197 6 6 JANUARI V R IJ D A G 9 V Tweede Luchthaven Discussienota Noordzeekanaal Minder werk Informatiemarkten VELSEN, I GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN VAN RIXEL zo'n drukker met Bert van der Veer al h: di st k' ei V ai Castricuni Velsen-Noord Wijk aan Zee V eJsen-I Jniiiiden Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM In het gebied van de Haarlemse Kamer van Koophandel is de teruggang van de economie in 1975 groter geweest in verhouding tot Nederland en de provincie Noord-Holland. De minder goede gang van za ken bij grote economische concentraties zoals Hoogovens zijn hierbij van grote invloed. Uit de door de Kamer van Koophandel ingestelde regionale enquête naar bedrijfsontwikkelingen blijkt, dat de geldomzet-ontwikke- ling van grote bedrijven sterker tegenviel dan die van de kleinere be drijven. Maar de nu relatief ongunstige positie van het district Haarlem hangt nauw samen met het feit, dat de gang van zaken in 1974 hier rela tief goed was. Dit zijn de woorden van mr. J. C. Proste, die hij als voor zitter van de Kamer van Koophandel district Haarlem donderdagavond tijdens de traditionele nieuwjaarstoespraak uitsprak. In en om Haarlem Beverwijk I B I Sa |||b L. V.'3 V( 20 h. G. Slaman, bruikers, over het verdere gebruik van (ADVERTENTIE) „4 (ADVERTENTIE) I I I Binnenkort zal er een gesprek plaats hebben met de zogenoemde avondge- zeven percent van de geënquêteerde on dernemers verwacht, dat de investerin gen in hun bedrijven dit jaar toenemen. De voorzitter van de Kamer van Koop handel vindt dit bijzonder sombere in- vesteringsbeeld vergeleken met de rest van Nederland er zeer zorgwekkend uit springen. de Sluiswijk-zaal voor de sportvereni gingen. Op de foto A. Wedemeijer (links) di recteur van de gemeentelijke dienst voor w le De oriëntatie van tv-makers in deze wereld zou geen incident moeten zijn. Met kennis van de beproefde mechanis men uit de cultuurindustrie zou de tele visie in een meer reëel spoor meer werk kunnen verrichten. En ook dat zou niet zonder nadelen zijn. De EO kondigde in tien minuten onder de titel „Stuff tot nadenken” een langer programma voor 21 januari over drugs aan. Een meneer deed daar vreselijk boos over. Hij strui kelde over zijn woorden; hij bekeek zelfs een lepel als een verwerpelijk voorwerp. Met schaamteloze reclametechnieken zou de EO meer bereiken bij aspirant-gebrui- kers, meer dan met deze doelloze schut terij. Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden V. in bi k< di hi di si K v; <n he rii di tr ge a; re Pi P< gi d< ee (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Op de Tussenbeeksweg in IJmuiden heeft de politie vannacht een auto gevonden waarvan de contact- draden met elkaar waren verbonden. De auto bleek te zijn gestolen in Santpoort. Mr. Droste sprak tenslotte zijn vreug de uit over het feit, dat Zandvoort als een der eerste vestigingsplaatsen is aan gewezen voor een casino. Volgens hem zou het casino een niet onbelangrijke stimulans voor het toeristenbezoek bete kenen, ook buiten het seizoen. Zandvoort zou zich bijtijds moeten bezinnen op wijzigingen en aanpassingen van de en tourage voor het casino. De VARA startte gisteravond een nieu we comedy-serie. Ook niet ver af van het Droomland-thema, want de hoofdrolspe ler, een beeldend kunstenaar, stoeide met mooie theorieën, maar handelde anders. De eerste aflevering viel mij niet tegen. Het zag er mooi uit, het bleek een erg prettig, niet inhoudsloos programma. Geen reden voor grote drukte, zulke se- rietjes zouden eigenlijk heel gebruikelijk moeten zijn. Mr. Droste kondigde ten behoeve van het midden- en kleinbedrijf een drietal informatiemarkten aan. Eind februari en begin maart worden de ondernemers in deze sector in de gelegenheid gesteld kontakt te krijgen met steunorganisa ties en specialisten, die ervoor zijn om juist het midden- en kleinbedrijf van dienst te zijn in het streven het bedrijf gezond te houden of gezond te maken. De VARA concurreerde via de Pallisers. Mooie vrouwen, harde kerels. Elegante jurken, goede manieren. Gisteravond in de 13e aflevering een wijsheid als: „Wat je aan charme te kort komt, moet je met volharding aanvullen”. Pieter Verhoeff, Cherry Duyns en Ireen van Ditshuyzen, VPRO-programmamakers, hebben deze fantasiewereld beschreven via de ont spanningslectuur, de damesromannetjes. Het team sprak met lezeressen en schrijf sters, verfilmde scènes uit het aangrij pende proza en deed geslaagde pogingen het gekozen thema in een ruimer kader te plaatsen. Zo waren niet toevallig enige flarden te horen van de TROS-radio op Hilversum III met een sprekende tune als: „Waarom vind ik donderdag altijd zo’n bijzondere dag” en zelfs Henk van der Meyden (Hollandse jongen on de schoot bij de groten dezer aarde) ontbrak niet als versiering. Opvallend was dat aan dromen kennelijk nooit een eind komt. Ik bedoel: de consumenten van de damesromannetjes wanen zich in een ro mantische wereld, op deze planeet bevin den zich de producenten van de avond- lectuur. Zo verkeert de Vlaamse schrijf ster Anne Leeuw in de Parijse society, haar werkkamer biedt uitzicht op de Eiffeltoren, het gaat haar zeer naar den vleze. jeugd- en sportzaken, in gesprek met zijn medewerker L. van der Lugt, over de vermoedelijke ingebruiknemingsda- tum, welke geraamd wordt op begin februari. ONDERTROUWD: J. S. Meinema, IJmuiden en K. A. Liem, IJmuiden; L. Winter, IJmuiden en J. J. M. Jongen, IJmuiden; J. van Klink, IJmuiden en M. P. Kaan, Maassluis; M. Nieuwenhofï, IJmuiden en M. M. van Genderen, Velsen (Noord); E. Cornet, Haarlem en W. D Bokx, IJmuiden; E. C. A. Hubert, IJmuiden. en H. J. Ales, IJmuiden; J. P. van Ikelen, IJmuiden en W. Buurman, Velsen (Zuid). Mr. Droste herinnerde aan de woorden van de directeur van de luchthaven Schiphol in de Kamer van Koophandel, dat een beslissing over een tweede nati onale luchthaven op korte termijn niet zo dringt, vanwege de onverwacht gerin ge groei van passagiers- en vrachtaan- bod. Uit de bedrijfsenquête, waarvoor on geveer 17 percent van het aantal inge schreven bedrijven werd benaderd, is gebleken, dat de agrarische en industrië le sector het relatief slechter deden dan de dienstverlenende sector. Meer dan de helft van de ondernemers vindt dit een ongunstige ontwikkeling en noemt hiervoor als belangrijkste redenen: afna me van de vraag (zowel uit Nederland als uit buitenland) en verscherpte con currentie. Aan de jaarlijkse bedrijfs-enquête heeft 85 percent van de aangeschreven regelt alles! -j—1-WO°N RIEGEL. Een jlLLLLlLLLLI ongewoon bouw systeem, voor dynamisch wonen en bovenal decoratief. Een door'en door praktisch systeem want Omnia Riegel regelt alle?, tot en met de meest ongewone woonideeën. Omnia Riegel moet U als woonindividualist gezien hebben. In origineel, bij ons. Dennenlaan 53 (de winkelstraat) te Zwanenburg, telefoon 02907 4590/ 5909, dagelijks geopend 8.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur. Voor elke partikulier vrij entree. Lekker dichtbij tussen Haarlem en Amsterdam. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND van 19-21 uur. streekplangebied”. Hij vertrouwt erop, dat de kome nde maanden nog voldoende ruimte zal zijn voor gedachtenwisseling over de uitgangspunten met alle betrok kenen, ook met het bedrijfsleven. De voorzitter vond het juist, dat voor noodzakelijke beslissingen op dit ogenblik niet gewacht wordt tot de eindfase van de streekplanprocedure. Gemopper over coördinatie is zeldzaam in deze kolommen, maar gisteravond liep het toch echt de spuigaten uit. Eerst Pipo tegenover Laurel en Hardy, twee programma’s die ook voor kleuter-kinde- ren aardig zijn. Maar dat was nog net aanvaardbaar. Daarna All in the family tegenover slapstickfilmpjes bij de VARA, allemaal om te lachen, maar ach, dat mocht ook best. Daarna ging het fout. De VPRO begon met de uitzending van de anderhalf uur durende documentaire Droomland. En die film ging over het andere net, die film zou altijd over het andere net gegaan zijn, zodat de coör dinatiecommissie alle activiteiten op het andere net maar had moeten verbieden, dan had iedereen Droomland gezien. BIOSCOPEN Corso picaier, porpsstr^a|. f,2(X u.; „The wild DIVERSEN VRIJDAG 9 JANUARI Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 19-20.30 u. ZATERDAG 10 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 10-12,30 u. Het komend voorjaar brengt de Ka mer van Koophandel een discussienota uit over een eigen regionaai-economi- sche visie met een theoretisch plan hier voor. Dit wordt gevolgd door een nota met de toepassing van theorie op de praktijk. Ook wordt dit jaar het Handelsregis- terbestand optimaal gehouden, wat basis vormt voor de regionaal economische visie. Bovendien gaat men door met een in 1975 gestart documentatiesysteem over structuur en hoedanigheden van de winkelvoorzieningen binnen het district van de Kamer, waardoor een juist beeld verkregen wordt van de onderlinge rela ties tussen de verschillende winkelcon- centraties. Van de geënquêteerde ondernemers is 62 percent ontevreden over het netto- bedrijfsresultaat. De helft van de geënquêteerde bedrijven ziet het resul taat in absolute zin afnemen. De onder nemers zelf wijten de negatieve gang van zaken aan slechte omzet-ontwikke- lingen en toename van de loonkosten. Belangrijke reden was ook, dat de stij ging van de verkoopprijzen achterbleef bij toename van de inkoopprijzen. Volgens mr. Droste zien de onderne mers van het district Haarlem 1976 som ber in. Uit de enquête blijkt, dat slechts elf percent van de bedrijven verwacht, dat dit jaar minder slecht zal zijn dan het vorige. In verhouding tot andere gebieden van ons land blijkt er in het district Haarlem het afgelopen jaar min der geïnvesteerd te zijn. De bedrijven die wel investeerden deden dit meestal ter vervanging van verouderde of verlo ren gegane productiemiddelen. Slechts Hij wees erop, dat het vraagstuk van de tweede nationale luchthaven een nieuwe gedegen beschouwing verdient tegen de achtergrond van de veranderde inzichten inzake de groei van het lucht verkeer. Mr. Droste waarschuwde, dat een tweede nationale luchthaven, waar die dan ook mag komen en hoe groot, tot gevolg zal hebben dat er een ontman teling van Schiphol plaatsvindt met alle gevolgen voor de gedane investeringen (nu f 1,4 miljard). Over de Bestuurlijke Reorganisatie zei de voorzitter van de Kamer een gevaar van overorganisatie te zien. Hij pleitte voor een meer pragmatische aanpak, ge baseerd op gewestvorming, zoals die op diverse plaatsen in Noord-Holland al bestaat. Hij pleitte voor verschillende varianten van samenwerking, waardoor de gewestvorming aan de zich steeds wijzigende omstandigheden kan worden aangepast: het schrikbeeld van de vier de bestuurslaag verdwijnt. BEVALLEN: M. F. A. B. in ’t Velt-Mooren, z„ IJmuiden; A. W Woldering-Dingelhoff, d., IJmuiden; J. Vooren-Vooren, d., Bloe- mendaal. En dan komt interviewer Cherry Duyns met: „Zou u wel eens een mooi dik boek willen schrijven?” Haar gezicht klaart op. „!O ja”, roept zij. Wordt vervolgd, want wat zijn de dromen van mooie-dikke- boeken-schrijvers? Griezeliger dan het beeld van een kei harde handel („Het gaat niet om de ver rijking van het bestaan, maar om de uit breiding van de markt”) was het beeld dat de film „Droomland” van de maat schappij opriep. Ontevreden met het leven, angsten, een jachtig bestaan. „Het oor aan het hart van het volk”. Ja, ja. Maar het is een vlucht zonder uitkomst, een vlucht in bloedeloze ziekenkamers, welverzorgde kastelen, zeer klassieke theaters. VELSEN-NOORD. In het begin van dit jaar start het buurtcentrum De Mei een cursus textielwerkvorming onder begeleiding van mevrouw Theun Ouds- hoorn. In de cursus, die elke dinsdag gegeven zal worden van 13.45-15.15 uur, zal de nadruk worden gelegd op gezel ligheid. De dames mogen zelf beslissen wat zij willen doen: breien, borduren, macramé-knopen of enige andere vorm van textielwerk. Mr. Droste stond even stil bij de herdenking van het 100-jarig bestaan van het Noordzeekanaal: „Een juiste waardering van het grote belang van dit kanaal voor de gehele provincie is bij dit eeuwfeest op zijn plaats. Het is historisch dan ook zeer juist, dat de bestudering van de problemen van het Noordzeekanaalgebied tot een zoveel omvattende nota van uitgangspunten voor het beleid van het provinciaal be stuur heeft geleid.” Mr. Droste noemt het verheugend, dat Gedeputeerde Sta ten gekozen hebben voor „een samenhan gende benadering en bestudering van een veel groter gebied dan het beperkte Over het personeelsbestand bij de geënquêteerde bedrijven zei mr. Droste, dat het aantal werkzame personen met 1,6 percent gedaald is, terwijl hier in 1974 geen sprake van was. Hij merkte op, dat deze afname van werkzame per sonen, hoewel zeer verontustend, binnen het district der Haarlemse Kamer toch minder groot is dan elders. WIJK AAN ZEEVRIJDAG 9 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 10 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. II IJmuiden is zijn zevende „losse” gym zaal rijk geworden. In feite is het woord gymzaal een te geringschattende bena ming voor hetgeen tot stand is gebracht aan de Kerkstraat, want het uit mooie bakstenen opgetrokken gebouw bestaat allerminst uit alleen maar een zaal. Er zijn twee grote modern ingerichte kleed kamers en dito waslokalen met douches, een keurige entree en een apart kamer tje met douche voor degene, die gymles geeft. De gymzaal zelf meet 21 x 12 x 5,5 meter, met een vloeroppervlakte van 252 vierkante meter. De nabijgelegen oude gymzaal meet 112 vierkante meter. De allernieuwste snufjes zijn aangebracht in de nieuwe zaal, welke in de toekomst de naam „Sluiswijk-zaal” zal krijgen. Zo is er een plafondverwarming, welke door straling eerst de vloer en vervol gens ook de hele zaal verwarmt. Er is de mogelijkheid ook een volleybalnet over de gehele lengte van de zaal te spannen, zodat meerderen tegelijk kun nen oefenen; de klimrekken langs een deel van de muur kunnen ook schuin worden gezet als een soort stormbaan; de basketbalnetten zijn beweegbaar en kunnen ook op de stand voor mini basket worden aangebracht; bok en paard zijn met een soort zeemleer be kleed; de antislip springmatten worden op een speciaal karretje verticaal ver voerd, kortom niets is nagelaten om het geheel zo goed geoutilleerd mogelijk in te richten. Voor de Moerberg-, de Clara- en de Comitéschool dus in alle opzichten een aanwinst. bedrijven meegedaan. In totaal werden 2600 bedrijven benaderd, die bij elkaar werk geven aan meer dan 60 percent van de werkzame bevolking in het district Haarlem. Over de arbeidsmarkt zei mr. Droste, dat Haarlem het hoogste percentage aan geregistreerde arbeidsreserve vertoont (3,4 percent) van de rayons in onze omgeving. Hierbij valt op, dat het kan toor- en onderwijzend personeel het me rendeel van de werklozen vormt. De Kamer van Koophandel gaat samen met de gemeente speciale aandacht besteden aan de leegstand van kantoorruimten in Haarlem. BIOSCOPEN City, vrijdag en zaterdag 20 uur: „The wild bunch”. Stadsschouwburg, vrijdag 20.15 uur: Seth Gaaikema met „Familie Willekeur”; zaterdag 20 uur: Kelly’s heroes’’... TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14-17 uur. Pjeter Vermeulenmuseum, Cultureel cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Stadhuis, te bezichtigen op werkdagen van 10-12 uur DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033. ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750; Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuizen, Snellisstraat, vrijd. 10.30-20.30 u. zat. van 9-12.30 u. en van 13-18 uur; „Concor dia”, Doodweg, Velsen-Noord; idem. Velserbad, Briniostraat, geopend vrijdag 19.30- 20.45 uur; zaterdag 10.30-11.30, 12.15-13.15, 13.30- 14.30 en 14.45-15.45 uur. Instrüctiebad, Zeewijk, zaterdag 10.45-11.15 uur: gezinszwemmen; vrij zwemmen: 11.30- 12.30 uur; 13.45-14.45 en 15-16 uur. Sporthal „Zeewijk”, vrijdag 19-23 uur: Korf- balcompetitie; zaterdag 8 30-12 uur: instuif; 12- 16 uur: BC „Velsen” (jeugd); 16-22.30 uur: basketbalcompetitie. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. „Voor een paar dollars meer.” TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling werk van Heemskerkse kunste naars; geopend tot 26 januari op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 16.30 u. DIVERSEN(VRTJDAG 9 JANUARI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 10 JANUARI Bowlingcentrum, Vnjjburglaan. Geopend 12- 01 u Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend Alarmnummers. Politie 39111, brandweer vanaf 20 u. 32121, milieuklachten 96000. OVERLEDEN: H. ,L Kaasenbrood, 65 jr„ echtgenoot van Er C. Janus, Santpoort; M. Gouda, 88 jr„ echtgenote van J. Gorter, IJmui den; A. D. J. Taat, 88 j., weduwnaar van L. C. J. Velsink, IJmuiden; C. G. Berg man, 78 jr„ echtnote van A. Bourgonje, Santpoort. GEHUWD: J. H. C. Henderson-M. Alphen aan den Rijn. Teruggang van economie in 1975 hier veel groter dan elders SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u. Technische Theatergroep Perspekt met „Shorts”. Zaterdag 15.30 u.: Inleiding op de voorstelling Zuidelijk Toneel Globe met „Leer om leer”. Toneelschuur I (Smedesitr. 23). Vandaag en morgen 20.30 u.: Toneelgroep Baal met „Ge trommel in de nacht”. Toneelschuur III (Smedestr. 23). Vandaag en morgen 20.30 u.: Flatertejater met „Een frivo le revue". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.). Zaterdag 20.15 u.: Haarlems Jeugdorkest o.l.v. André Kaart. Haarlemse Jazz Club (De Egelantier, G.R Heiligland 47) 22 u. Rein de Graaf-Dick Vennik Kwartet. Zaterdag 22 u.: St. Cat Jazz Haarlem: The Cedar Walton Quaretet met George Coleman, Sam Jones en Billy Higgins. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Rollerball”, 18 j. Vandaag en mogen 24 u.: ,,Le Mans”, 18 j. Zaterdag 13.30 u.: „Tarzan en de jungle boy”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Een goed ontwikkeld hoertje”, 18 j. Vandaag en morgen 23.30 u.: „De slag om de Apachen pas”. 18 j. Lido (Houtplein) 14, 18.45 en 21.30 u.: „Jaws”. 14 j. Vandaag en morgen 24 u.: „Het wraakzwaard van de ijzeren vuist”, 18 j. Luxor iGr. Houtstr) 14. 19 en 21.30 u.: „Historie d’O”, 18 j. Vandaag en morgen 23.45 u. : „Butch Cassidy and the Sundance Kid”. 18 Rembrandt (Gr. Markt) 14.30 en 20 u. tev. zat. 16.15 u.„Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, al. Roxy (KI Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Posse”, 18.' j. Vandaag en morgen 24u.„The Graduate”, 18 j. studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Franken stein junior”, 14 j. Zaterdag 14 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom”.a.l. BEVÊRWIJKBIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „De karate-brigade’’, 19.30 u_: „De tien gebo den”, 23.30 u.: ..Born losers.” Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Vier vuisten op een schietend scheurijzer.” DIVERSEN(VRIJDAG 9 JANUARI De HOOP, Populierenlaan 41. 20 u. klaver jassen. Politiek café De Rebel, Sionstraat. 20 u. informatie-en discussie-avond Stichting® Ont- wikkelings Samenwerking Vakverenigingen over de macht van de multinationals. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 20 u. infor matie plan Berghuisstraat met politieke par tijen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 19-21 u. ZATERDAG 10 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend zaterdag en zondag van 10.30-17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. r

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6