Hervormden en Gereformeerden stichten samen een nieuwe schoolvereniging FEEST NA STORMACHTIGE DAGEN Huldiging en afscheid bij Heemskerkse brandweer Amro wil met vissers krediet bespreken 3 8 Ih"1' fe UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN GRONDSLAG NIEUWE VERENIGING GEEFT NOG AANLEIDING TOT PROBLEMEN De Wit enige PvdA- sollicitant naar commissarisambt a 9 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 197 6 JANUARI V R IJ D A G 9 (door Loes de Fauwe) Tterug en door Loes De Fauwe 10 Geen ontslagen Hulde Helm o o Meer eenheid o z: IJMUIDEN Het protestants-christelijk onderwijs in IJmuiden-West gaat zich bundelen. Twee schoolverenigingen (de hervormde „Vereniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden” en de „Vereniging voor lager en uitgebreid lager schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag”) hebben in verscheidene gezamenlijke ledenvergaderingen gesproken en besloten tot een bestuursfusie van beide scholen. Concept-statuten zijn aangeno men en als alles volgens plan verloopt zal met ingang van het nieuwe schooljaar de „Vereniging voor Protestans-Christelijk Onderwijs te IJmuid-West” in werking treden. Hoge giering -• I (Van een onzer verslaggevers) 10 Heemskerkse brandweer. 10 of iO >t n r> I, BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN SANTPOORT it' de de '0 !0 n- 5 5 30 )0 Omdat de scholen van deze verenigin gen tegenover de bekende daling van het leerlingenaantal geen stijging zien (die gezien de gestelde toename van gelovi gen mogelijk zou zijn) is het niet on waarschijnlijk dat na de voorgenomen bestuursfusie in de komende jaren de scholenfusies zullen volgen. In dit kader stelt bestuurslid Van Veelen: „Nu zijn door deze fusie alle christelijke scholen Heesterbeek te beurt, die al sinds 1943 actief is in de brandweer en die het korps per 1 oktober 1975 moest verlaten wegens zijn leeftijd. HEEMSKERK Artsen. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur: R. Kloek, Ren- dorppark 1, Heemskerk, tel. 3455; van zondagochtend 0 uur tot zondagavond 24 uur: A. J. M. Schumacher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402. mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. 30 )0 ’0 30 '0 bI e Na vier eeuwen strenge scheiding tus sen de gereformeerde en de hervormde kerkgenootschappen komen nu in Velsen enige verenigingsbestuurders tot de con clusie dat het nu maar eens afgelopen moet zijn. Dat hierbij de praktische aanleiding groter is dan de ideële motie ven, is duidelijk. Net als vrijwel alle andere scholen in de gemeente (met uitzondering van de scholen in Zeewijk) hebben ook de scholen voor bijzonder onderwijs te kampen met de gevolgen van het dalend kindertal. Zo wordt het ook in het communiqué gesteld. M. van Veelen, raadslid voor het CDA en bestuurslid van de gereformeerde schoolvereniging! „Het dalend kindertal in de gemeente heeft de fusie wel ver sneld. In politieke kringen was al eens getracht een samenvoeging tot stand te brengen, ondermeer met het doel: meer eenheid bereiken binnen het christelijk onderwijs is er niet veel verschil op de opzichte van het gemeentebestuur kan worden gevoerd. Ten aanzien van het onderwijs is er niet veel verschil opp de scholen van beide verenigingen, wel is in IJmuiden-West, met uitzondering van de Kruisbergschool, verenigd. We hopen dat het in de toekomst mogelijk zal zijn voor Velsen tot één grote vereniging voor protestant-christelijk onderwijs te komen.” Zijn eigen helm met een inscriptieplaat was één van de cadeaus die hoofdbrand- De burgemeester herinnerde even aan de tijd vlak na de tweede wereldoorlog toen de Heemskerkse brandweer nog een heel klein korps was met weinig materi aal ter beschikking, maar veel enthousi asme. Toen het korps groter werd heeft dat moeilijkheden gegeven in de gezags verhoudingen die binnen een brandweer korps nu eenmaal noodzakelijk zijn. En kelen verlieten het korps om die reden, maar de heren Dam en Heesterbeek bleven, zich volledig in dienst stellend van het korps in opbauw. HAARLEM. Vanuit de PvdA zou slechts één lid direct gesolliciteerd heb ben naar het ambt van commissaris der koningin in Noord-Holland: door drs- Roel de Wit, burgemeester van Alkmaar en voorzitter van de PvdA-statenfractie. Voorts zijn door de staten-fractie nog vijf namen van partijgenoten in den lande onder de aandacht van de minister van Binnenlandse Zaken gebracht. De zen hebben niet zelf gesolliciteerd maar stelden er wel prijs op dat hun naam genoemd zou worden. Wie dat zijn is nog niet bekend. Wel zijn al eens de namen gevallen van VARA-voorzitter André Kloos en van Tweede Kamerlid Joop Voogd. éen korps zal blijven zonder vrees blaam besloot de burgemeester het offi ciële gedeelte van deze brandweerbijeen- komst, waarvoor ook alle „brandweer- vrouwen'’ waren .uitgenodigd. „Tijdens zo’n stormnacht zitten zij altijd alleen thuis”, werd er later terecht even opge merkt en even terecht werden mevrouw Dam, mevrouw Heesterbeek, mevrouw Ros en de dames van de gediplomeerde brandwachten met bloemstukken in de huldiging van hun mannen betrokken. IJMUIDEN. VRIJDAG 2 JANUARI - Hektrawler Zeehaan IJM. 57, Johanna KW. 39, Elisabet Christina KW. 41, Schout Velthuys KW. 49, Tetman Hette KW. 74, Vooraan VL. 115, MT. Elly VL. 73, MK. Swift IJM. 115. De bedoeling is dat de plaatselijke kantoren van de bank de gesprekken voeren. Lukt het niet, de uiteraard nogal eens afwezige vissers te pakken te krij gen, dan stuurt de plaatselijke bank hem een briefje. Men heeft volgens de woordvoerder nog maar heel weinig van die brieven gestuurd. Een algemeen rondschrijven van het hoofdkantoor is er niet geweest. De bank hoopt binnenkort ook een gesprek te hebben met de Stichting van de Nederlandse Zeevisserij, die om op heldering heeft gevraagd. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Bever wijk, tel. 23450. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zon dagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 23364. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuren op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaag, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 23586. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na alle spanningen van de laatste tjjd was het donderdag avond feest bjj de Heemskerkse brand weer. Verschillende aanleidingen boden daartoe de gelegenheid, zoals het ver werven van diploma’s, onderscheidingen, een jubileum en ook een afscheid. De huldigingen betroffen de hoofd brandwachten II. Th. Dam en N. Hees terbeek die meer dan dertig jaren deel hebben uitgemaakt van het korps. Voor de heer Heesterbeek betekende die hul diging tevens een afscheid wegens het bereiken van de leeftijd die daarvoor staat. weekeinde artsen voor In een communiqué, dat door de twee nog afzonderlijk bestaande verenigings besturen is uitgegeven, wordt als reden voor de fusie het volgende aangevoerd: „Men is zich gaan afvragen, moet dit (twee verschillende verenigingen, red.) nog zo blijven voortbestaan? Is het niet vreemd, dat christenen zo verdeeld op trekken? Komt de geloofwaardigheid niet in het gedrang?” Dit laatste kan tot enige stagnatie in de ontwikkelingen leiden. Niet omdat de kerkeraad van de hervormde kerk zeg genschap heeft over de oprichting van een nieuwe vereniging, maar wel omdat de kerkeraad toestemming moet geven voor de opheffing van de oude vereni ging. En die toestemming zal er vermoe delijk niet komen als over de grondslag van de nieuwe vereniging geen compro mis wordt bereikt. Daarom zullen er gesprekken komen houden de dringende er verschil in interpretatie van de bijbel. Uitgangspunt van beide verenigingen is: het streven om de kinderen in eigen milieu groot te brengen. De geschiede nislessen op onze scholen zijn bijvoor beeld anders dan de lessen op openbare scholen. Een belangrijke norm waarmee op de scholen wordt gewerkt is: het woord Gods doorgeven. De kinderen moeten leren zien, leren bezinnen dat de mens een schepsel Gods is, dat de mens in dit leven in een doorgangshuis is. Het is voor de onderwijzers een taak om de hemelse gerechtigheid gestalte te geven, ze te leren dat iedereen fouten kan maken en dat ze moeten kunnen verge ven.” Het is een gegeven dat niet alle on derwijskrachten op christelijke scholen deze „gemotiveerdheid” hebben, eenvou dig omdat niet alle onderwijskrachten het christelijk geloof daadwerkelijk be lijden. 23976; eigen praktijk: mevrouw J. H. M. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327; vrij: mejuffrouw A. M. Bot. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren in „Casa Iberica” aan de Kees Delf- weg 3 in Beverwijk van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Telefoonnummers: 23623 en 23180 voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken; 23644 voor gezinsverzorging. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Bever wijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Bever wijk, tel. 26177. Tijdens het Heemskerkse Artsen. H. Strik, Hoofdstraat 165, tele foon 378310. Apotheek. Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, telefoon 257903. MAANDAG 5 JANUARI - Hektrawler Egmond IJM.36 naar de Canarische ei landen, Rijnmond I KW.15, Rijnmond II KW.43, Rijnmond III KW. 44, Hendrika Johanna KW. 81, Arie Ouwehand KW. 122, Holland K. 123, Canarische eilan den, Cornells Vrolijk Fzn SCH. 171, Monica VL. 89, Voorwaarts VL. 142, MT. Rean IJM.29, Robert IJM.30, Pro- tinus IJM.154, Jacob K.55, Marry Mar tin KW. 149 (6 jan binnen), Soli Deo Gloria KW. 152, MK. Eben Haezer Volgens de burgemeester leert de er varing, dat iemand die het vijf jaren bij de brandweer volhoudt, nooit meer weg gaat. Op 20 december had hij de heer Heesterbeek in burger bij de brand ge signaleerd. Bij de hoogste onderscheiding die het korps hem kon toekennen voeg de de burgemeester een ets van de Heemskerkse toren en mocht hij hem ook een zeer speciaal cadeau overhandi gen, namelijk zijn eigen fraai opgepoet ste brandweerhelm met daarop een her- inneringsplaat met inscriptie van onder meer zijn naam en daaronder de jaar tallen 1943-1975. Aan ondercommandant P. Ros over handigde de burgemeester hierna het certificaat dat de heer Ros de bevoegd heid geeft van instructeur bij de provin ciale brandweeropleiding. Hij is inmid dels al als zodanig werkzaam in Hoorn. Met in het algemeen de wens, dat het De huidige commissaris der koningin, mr. F. J. Kranenburg, treedt in april af. Op 26 januari komt minister De Gaay Fortman in de vergadering van provin ciale staten praten over het profiel van de opvolger van mr. Kranenburg. Des middags zal de PvdA-fractie bijeenko men in besloten zitting om te trachten overeenstemming te bereiken over een advies aan de minister. Inmiddels hebben gedeputeerd staten geantwoord op vragen van PvdA-staten- lid Van Leeuwen, die op de hoogte gesteld wilde worden van de procedure bij de benoeming van een nieuwe com missaris. Die is aldus: de minister be spreekt het profiel in de staten, ontvangt vervolgens gedeputeerde staten, geza menlijk of in groepjes. Daarna heeft hij een gesprek met de fractievoorzittes uit de staten, eveneens gezamenlijk of ge splitst. Bovendien kan elk statenlid de minister zelf benaderen als hij daar behoefte aan heeft. Inwoners van Noord-Holland die in spraak willen leveren, kunnen op grond van artikel 8 van de Grondwet zich tot de Kroon winden met het verzoek be paalde personen al dan niet te benoe men- WOENSDAG 7 JANUARI - MT. Mar ry Martin KW. 149, MK. Janny Jacoba KW.4, Ada KW.29, Valk KW. 185, Aga tha K.214. In dit verband zou de persoonlijke ondertekening van de nieuwe vereni gingsstatuten wel eens op moeilijkheden kunnen stuiten. In december gingen de schoolbesturen er nog vanuit dat bij een bestuursfusie de leerkrachten ontslagen en opnieuw aangenomen moesten wor den. Waarbij dan de nieuwe statuten moesten worden ondertekend. Naar in formatie van de gemeentelijke afdeling onderwijs zal deze procedure niet nodig zijn, omdat het geen scholenfusie be treft: er kunnen geen ontslagen vallen. Daarmee is een aantal onderwijskrach ten in zekere mate gerustgestteld, omdat onderschrijving van de reformatorische belijdenisgeschriften verder gaat dan de contracten waarmee de hervormde vere niging tot nu toe heeft gewerkt. Ook als bestuur zag men problemen met mensen die de nieuwe grondslag niet willen ondertekenen. M. van Veelen: „In zo’n geval, maar dat was toch al de bedoeling, houden we een persoonlijk gesprek. De ondertekening is strikt ge steld. Als je als bestuur de keuze hebt tussen een aanstelling van een niet- gelovige onderwijzer en het niet vervul len van een vacature, moet je duidelijk de zaken afwegen. Vooral gezien de grote invloed op de kinderen. We moe ten dus wel weten wie er voor de klas staat. We moeten tegen elkaar aan gaan praten. De deconfessionalisering neemt weer af. En onderwijs is zo belangrijk voor de vorming van jonge kinderen. Ik zeg niet dat je bij het bij zonder onder wijs betere kinderen krijgt, maar je be reikt wel een ander zicht op mensen. Daarom hopen we dit jaar op sterkere, meer gemotiveerde teams.” DEN HAAG (ANP) De Amrobank probeert met vissers, met wie zij krediet- overeenkomsten heeft lopen, tot ge sprekken te komen over de hoogte van die kredieten. Haar motief hiervoor is dat de vissers thans door vangstbeper- kingsmaatregelen, sanering en afschaf fing van de olietoeslag in moeilijkheden verkeren. „We zeggen niet: we brengen het krediet naar beneden maar: we wil len praten over de mogelijkheid het naar beneden te brengen”, aldus een woordvoerder van de bank gisteravond. gevallen preekuren op zaterdag en zondag van 10 tot 10.30 en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk en IJmui den. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: M. Ruiter, Ridder Arnoudlaan 1, Heemskerk, tel. 32644. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk, tel. 32247 (zie ook Beverwijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheeren, Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. Moeders voor moeders. Contactadres: IJM. 18 (6 jan binnen), Drie Gebroeders IJM.20, Deo Volente II KW. 11, Alida KW. 22, Pieter Jacob KW. 24, Willem Adriana KW. 25, Ada K. 29 (7 jan binnen), Rose Marie K.34, Anna Hen drika KW. 45, Pelikaan KW. 88, Maarten KW. 105, Tiny KW.145, Pieter Gijsbertha KW.175, Valk K. 185 (7jan binnen), Hans KW. 189, Anna Lydia KW. 104, Aga tha KW. 214 (7 jan binnen), Jacob Seni or KW.226 (7 jan binnen), Albert UK.l Medische verzorging m IteQ waÈiM Onder deze vereniging vallen dan de volgende scholen: de Bethlehemkleuter- school, kleuterschool de Kleine Beer, de Marnixkleuterschool, de Van Tuyllkleu- terschool, de Bethlehem (lagere school, de CalvijnscSiool, de Comitéschool, Marnix van St. Aldegondeschool en Dr. J. Th. de Visserschool. DINSDAG 6 JANUARI - Hektrawler Dirk Diederik KW.172, MT. Ursinus VL. 1, ML. Michiel KW.167 MK. Poolster IJM. 11, Eben Haezer IJM.18, Janny Jacoba KW.4 (7 jan binnen), Wilma KW. 113, Marry Jacob KW. 117, Elly KW. 187, Johanna Cornelia WR. 57, Leendert Jan SCH. 256. 9 januari 17.30 uur tot vrijdag 16 januari 17.30 uür: apotheek Fortuna, Maerelaan 93, Heemskerk, tel. 39484. Dierenarts. Tot nader order alleen voor kleine huisdieren: H. van Loe- nen, Prinsesselaan 3, Beverwijk, tel. 2775. Zie voorts onder IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groene Kruis. Weekenddienst: zuster P. J. Luiting, Vlaanderenstraat 8, Be verwijk, tel. 34543. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster E. Nijsen, Europaplein 88 Heemskerk, tel. 33141 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Waarnemend: me vrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. wacht Heesterbeek kreeg bij zijn af scheid - na tweeëndertig jaar - van de Commandant A. Baardemans felici teerde hierna namens het korps de ge- huldigden en met enkele mooie herinne ringen nam hij afscheid van de heer Heesterbeek, zijn speciale verdiensten nog eens even noemend. Een beeldje van een brandweerman was het cadeau van het korps, dat natuurlijk toch ook nog een grap had bedacht. Uit de garage werd een zelf gefabriekt vehikel de zaal ingereden, dat het midden hield tussen een fiets en een compleet uitgeruste brandweerwagen met sirene, accu, enor me koplampen, brandweerslang, spuit- stukken, helm en andere attributen en met veel nadruk „een hoge giering”, waarmee men Heesterbeek nog even wilde plagen. Deze spectaculaire „blus- eenheid” kwam natuurlijk met loeiende sirene de zaal in en ex-brandwacht Heesterbeek bleek er nog echt mee te kunnen rijden ook, want de Heemskerk se brandweer levert nooit half werk af. Gieren van het lachen natuurlijk om deze „hoge giering”. Daarna begon het brandweerfeest pas goed op gang te komen met een quiz, een verloting en enig bluswater. I». ij VELSEN-IJMUIDEN Artsen. Van zaterdag tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoen de arts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. Apotheek. Apotheek Pleyler, Planeten weg 52, telefoon 15348. Tandarts. R. M. Liliën, Zeeweg 95, Beverwijk. Alleen voor spoedeisende gevallen zaterdag en zondag tussen 17 en 17.30 uur. Wijkverpleging Groene Kruis. Inlich tingen over weekeinddiensten, telefoon 19043. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis. In lichtingen over weekenddiensten on der telefoonnummer 02550-15645. Dierenarts. P. Goedhart, Laan van Pa rijs 35, Haarlem (Schalkwijk), telefoon 339394. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren da gelijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 2550-10661. Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp, Velserduinweg 52, da gelijks van 9 tot 10 uur. Tel. 02550- 11830. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken maandag t.m. donder dag: 8.30-10.00 uur Spaarnestraat, vrij dag: 8.30-10.00 uur in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, wijkgebouw Andromeda- straat 3, tel. 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag an 9-11 uur: tel. 02250-18888. Burgemeester H. Nielen, hoofd van de vrijwillige brandweer, vond in het feest aan het begin van het nieuwe jaar ook aanleiding om zijn respect en dankbaar heid te betuigen voor de wijze waarop het korps aan het einde van het jaar onder dramatische omstandigheden zijn werk deed tot het uiterste,namelijk met gevaar voor eigen leven en ook voor het optreden tijdens de storm opgeteld meer dan 400 manuren waarmee men grote schade wist te voorkomen. Ook in die nacht verrichtte men zwaar werk onder zware omstandigheden. De burgemeester feliciteerde de „nieu we lichting” brandwachten met het ver werven van de diploma’s tweede en eerste klas. Een oorkonde en de bijbehorende on derscheiding reikte de heer Nielen uit aan de hoofdbrandwacht H. Th. Dam die dertig jaren deel uitmaakt van het korps en eenzelfde onderscheiding viel de heer Van Veelen: „Het is wel wat verwa terd. Ook binnen de besturen wel. Het is de verantwoordelijkheid van een be stuur, maar dat is niet altijd waarge maakt. Maar wé moeten terug naar het uitgangspunt. Momenteel is de toestand zo dat we voor ongeveer de helft kinde ren op school hebben van „gemotiveer de” ouders. Of van ouders die zelf wel protestant-christelijk zijn opgevoed, maar die „er niets meer aan doen”, terwijl ze dan toch hun kinderen naar een christelijke school sturen. Maar ik zou graag zien dat én de kinderen én de ouders meer werden geraakt door de wijze van onderwijs op christelijke scholen, ej moet blijven zoeken. Een heel gemotiveerd team zou ik ook wel willen zien, maar het zal nog wel jaren duren voordat dat bereikt is.” Rode Kruisziekenhuis, Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 (voor gesprekken met patiënten 29101). Voor de interne- chirurgische-, klasse-, kraam- en al gemene afdeling: dagelijks van 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; voor de brandwondenafdelinggeen vaste be zoektijd, maar afspraak maken met de hoofdverpleegkundige of diens waar nemer; voor de bewakingsaf deling dagelijks van 14 tot 14.30 en van 18.30 tot 19 uur (slechts één bezoeker toege staan); voor de kinderafdeling: dage lijks van 11 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 uur. St. Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat, Heemskerk, tel. 39100. Dagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, IJmuiden, tel. 02550-19100. Vepleegafdeling als mede intensive- en coronary-care ook Kennemergaarde in Santpoort): dagelijks van 10.30 tot 11, 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; kinderafdeling: dagelijks van 10.30 tot 11, 14.15 tot 15 en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dagelijks van 16 tot 17 en van 19 tot 20 uur. Omdat het hier voorlopig alleen een bestuurssamenvoeging betreft zal er in de praktische situatie van de scholen zelf niets veranderen. In principieel op zicht verandert er wél iels: volgens de in de ledenvergadering aanvaardde sta tuten vermeldt artikel 2 over de grond slag van de vereniging het volgende: „De vereniging aanvaardt als richtsnoer voor haar handelen de Bijbel als Gods woord, volgens de Reformatorische belijdenisge schriften. Juist dit artikel in de statu ten heeft, niet alleen onder leden van het onderwijzend personeel stof doen opwaaien. Ook de hervormde kerkge- meente-zuid heeft op zo’n ledenverga ring kenbaar gemaakt het niet met dit artikel eens te zijn.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9