NEDERLAAG VOOR GEHANDICAPT DSS f Overtuigende zege BOC 3 TIGCHELAAR START NIET E.K. BILJARTEN 47/2 Milde straffen Galvez bracht er de spanning in Boudewijn de Geer begint opgewekt bij Haarlem 4 De Geer speelt mee tegen Willem n STREEKSPORT Schalke-spelers KAN HET NOOIT WORDEN” „ENERGIE VERSPILD” „ERGER DAN BIJ DEN HAAG „Outsiders” versloeg Early Bird r L 1 V SETnSB *51 t te A-i ZATERDAG 19 7 6 13 1 O JANUARI SPORT Goede kans Talent „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 F. Haarlem I 1 Aderlating EERSTEIJMUIDER MARKieZENFABRlEK KvanVEELEN 11 Iff* Wi - Wills B 't fcOT Pfrommer: kern is te groot (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze bridgemedewerker) 1 (ADVERTENTIE) nooit een seance om van (Van onze sportredactie) 5 (ADVERTENTIE) a Middenhavenstraat 27 Umuiden Tel. 0 2550 - 14108 Leen Pfrommer: „Ik heb nutteloos werk gedaan”. 8 8 6 4 4 2 0 0 226 383 326 169 218 163 107 115 80,00 61,53 62,68 44,44 28,32 27,92 34,00 21,45 HAARLEM. Voor het dit seizoen zo goed in de tweede divisie debuterende DSS is de handicap in de vorm van de geblesseerde Lenie Brouwer tegen het Amsterdamse de Wolves net van door slaggevende betekenis geweest. In dit duel met wisselende kansen kon DSS twee De stand na vier ronden: 1. Wafflard 2. Stenzel 3. Hose 4. Van der Smissen 5. Galvez 6. Dufetelle 7. Havermans 8. Labeye (Van onze sportredactie) Koploopster Outsiders had met het lastige Early Bird niet al te veel moeite, Beide ploegen verdeelden hun scores ge lijkelijk over beide speelhelften. Via twee keer 26-13 won Outsiders met 52- 26. Topseoorsters waren dit keer Henny Konings (9-12) en Greet Wink (10-4). In de eerste klasse heren behield DSS de aanspraken op de titel via een ruime overwinning op het toch altijd lastige Cronjé-Shots. Al in de eerste helft nam DSS dcor produktieve acties van vrijwel de gehele ploeg met 30-13 ruim afstand. Ook na de basketverwisseling hield het DSS-overwicht aan. Frans van Tongeren (4-15) en Martin Feitsma (2-8) waren in Een van de gevolgen van Hoses neder laag was dat Franz Stenzel zich ook bij de kanshebbers schaarde. Louis Haver- mans toonde in de confrontatie met Christ van der Smissen al beter aan de sfeer te zijn gewend geraakt en trad iets zelfverzekerder op. Hij’ buitte fraaie po sities weliswaar nog niet genoeg uit, wist niet zoals zijn twee jaar oudere oppo nent het spel zodra daar aanleiding voor was snel naar de andere kant van de tafel te verplaatsen, maar bracht Van der Smissen met gedegen, vooral rustig, spél aanvankelijk in moeilijkheden. Van der Smissen is daar echter aan gewend en won met een slotreeks van 140. Van der Smissen had de pech dat hij ’s avonds al meteen tegen Hose moest aantreden. De Duitser had zich dat ver lies tegen Galvez bijzonder aangetrok ken. Dat viel de Willebrorder rauw op de maag. Hij had na drie beurten pas negen puntjes, daarna maakte Hose in zijn vierde beurt de partij uit. Zoals eerder in dit toernooi kon Ha- vermans zijn tegenstander in het begin nog bijbenen. Ook tegen de ongenaak baar lijkende Stenzel. Na twee beurten leidde Havermans zelfs, 153-112. Maar in de daarop volgende mogelijkheid liep Boudewijn de Geer in training bij Haarlem. Morgen debuteert hij in de wedstrijd tegen Willem II. Stenzel, bij wie er zelden of lachje af kan, definitief weg. Het tweetal heeft volgens Pfrommer ook een redelijke kans zich zondag al in de kernploeg voor de rest van dit seizoen te rijden. Mochten ze zich op het nip pertje kwalificeren, hetzij als vierde voor de ploeg die over twee weken aan de Europese kampioenschappen in Oslo deelneemt, of als vijfde (in eerste in stantie de reserve), dan wil Pfrommer niet zoals andere jaren de voorkeur geven aan een iets lager geklasseerd lid van de huidige kernploeg. BONN. Een rechtbank in Essen heeft milde straffen opgelegd aan acht spelers van de Westduitse Bundesliga- club Schalke’04. De spelers werden be boet met straffen die tussen de 4200 en 9900 mark lagen. Bovendien deed de rechtbank een beroep op de Duitse voet balbond om geen disciplinaire maatrege len meer te nemen tegen de voetballers. De spelers van Schalke hadden op 17 april 1971 in totaal 40.000 mark aange nomen van de voetbalclub Arminia Bie lefeld. Arminia won in ruil daarvoor de wedstrijd tegen Schalke, om op deze wijze haar plaats in de Bundesliga te behouden. Daarom zal De Geer, die morgen te gen Willem II al wordt opgesteld, opge wekt aan zijn nieuwe voetbalavontuur beginnen. Hoewel hij er erg lakoniek tegenover staat. De Geer: „Ik moet dit jaar staatsexamen HAVO doen en daar na wil ik iets gaan studeren. Door dat anderhalf jarig contract bij Haarlem kan ik die studie bekostigen. Bovendien zie- ik Haarlem als een uitdaging. Ik wil Den Haag echt aantonen dat het een erg goede voetballer zo maar heeft laten lopen.” GRONINGEN. Sippie Tigchelaar heeft gedaan wat verwacht werd: zich teruggetrokken van de nationale schaatskampioenschappen waaraan zij door een gewonnen kort geding mocht deelnemen. De schaatsenrijdster bedank te vrijdagavond en verstrekte daarbij een communiqué waarin ze sprak van „langdurige en vooral moeilijke overwe gingen”. BLOEMENDAAL In „De Rust hoek” te Bloemendaai kwamen voor groep vier van de promotieklasse Neder landse Bridge Bond de Haarlemse vier tallen Spel en Vriendschap 1 en BOC 3 tegen elkaar uit. BOC won overtuigend: 20-0. In het elftal van Haarlem dat thuis tegen Willem II speelt, maakt ex-FC Den Haag speler Boudewijn de Geer zijn debuut. Trainer Hughes: „Rob de Kip zit in dienst en omdat ik de hele week nog niets van hem gehoord heb, kan ik hem niet opstellen.” Het elftal ziet er als volgt uit: Boers- ma, Wentink, Huyg, Fransz, Derksen, Kleton, George, Metgod, Sadek, Van den Berg, De Geer. Bij Willem II is het meespelen van ex-Haarlem-doelman Lelieveld onwaarschijnlijk. Hij heeft een handblessure. Ook spelmaker Kees van de Berg is geblesseerd. De selectie van trainer Brouwer: Lelieveld, Van Noord- wijk, Neefs, Stolzenbach, Damsma, Van Riel, Leushuis, Brokken, Hutting, Zwaans, Van de Berg, Hofkens, Haver mans, SchultenS', Stovers: Brouwer: „Het zal moeilijk worden, maar Haarlem im poneert de laatste tijd toch ook niet zo”. Pfrommer bleek erg nieuwsgierig naar de kwaliteit van het ijs in Groningen. Tóen destijds de keus op het ijsstadion in het Groninger Stadspark viel had de bondscoach zijn bedenkingen omdat de baan in schaatskringen geen beste repu tatie had. Het ijs was vaak bezaaid met takjes en bladeren van de bomen in de directe omgeving, terwijl de bochten et telijke oneffenheden vertoonden. De afgelopen zomer is de baan echter grondig onder handen genomen. Het buizenstelsel werd in de bochten veran kerd, zodat het ijs nu volledig vlak is. IJsbaandirecteur J. Fekkes: „Deze kam pioenschappen zijn voor ons een erezaak. Wij willen bewijzen dat de critici onge lijk hebben. Om te voorkomen dat er vuil op het ijs waait gaan we de tijdelij ke tribunes aan de achterkant dichtma ken met dekzeilen. We zijn de hele week al dag en nacht in het stadion aanwezig om bij grote weersveranderingen meteen maatregelen te kunnen nemen.” Door het ontbreken van een behoorlij ke toeschouwersaccommodatie zijn er demontabele tribunes geplaatst die aan 3000 mensen een zitplaats bieden. In totaal zullen er over beide dagen 5000 toeschouwers moeten komen om het toernooi zonder verlies te kunnen afslui ten. (Van onze sportredactie) GRONINGEN AL schaatsbonds- coach Leen Pfrommer zjj’n zin krijgt zal de voorlopige herenkernploeg voortaan uit niet meer dan zes all-rounders en drie of vier sprinters bestaan. „Dit jaar zijn we voor het eerst met een grote groep weggeweest, maar dat is me hele maal niet bevallen”, aldus de bonds coach, die met z’n selectie terugkeerde uit Inzell waar de laatste voorbereidingen werden getroffen voor de Nederlandse schaatskampioenschappen in Groningen, dit weekend. Ten opzichte van de schaatsers die zich tijdens de titelstrijd wel zullen handhaven en met wie hij naar nationale evenementen gaat, vindt Pfrommer het niet verantwoord dat hij zoveel tijd en aandacht heeft moeten besteden aan rij ders die het allemaal niet kunnen bol werken. Pfrommer doelt speciaal op Jan Heida, die niet in staat bleek de training in Inzell goed te volgen en gedesillusio neerd huiswaarts keerde, terwijl sprinter André Kraayeveld ook afviel. Pfrommer: „Kraayeveld verdween ei genlijk buiten zijn schuld uit de ploeg omdat hij geblesseerd raakte, maar ik Vind het erg triest dat een jongen als Jan Heida op een teleurstellende manier uit de boot valt. Ik heb erg veel energie aan hem besteed, vooral op het techni sche vlak is er intensief gewerkt, en, dat blijkt achteraf eigenlijk nutteloos te zijn geweest. Ik verwacht dat de technische commissie het na mijn uitleg wel met me eens zal zijn, zodat er voor het volgend seizoen een kleinere groep kan worden gekozen”. Leen Pfrommer gaat ervan uit dat in de nieuwe selectie in ieder geval twee nieuwe gezichten komen, Jan de Vries en Joop Pasman, die in Groningen zul len debuteren bij de seniorenkampioen schappen. Pfrommer: „Hun prestaties liggen zeker nationaal al op topniveau. Pasman en De Vries zijn grote talenten, die eigenlijk niet langer in Jong Oranje thuishoren maar in de seniorenkern ploeg”. Er is echter één figuur bij Den Haag die het vertrek van De Geer met lede ogen aanziet. Hulptrainer Rinus Loof: „Als ik bedenk dat De Geer van de 31 doelpunten die het C-elftal van Den Haag heeft gemaakt er 13 voor zijn rekening heeft genomen dan wil ik best van een aderlating voor Den Haag spre ken.” (Van onze sportredactie) VELSEN/HAARLEM.— Het elftal van Telstar dat morgen op Schoonenberg tegen Excelsior uitkomt, is opnieuw on gewijzigd. Na het goede spel tegen Ajax zag trainer Joop Castenmiller geen re den om zijn team te veranderen. Casten miller: „Het enige dat verandert is de selectie. Gelukkig heb ik voor het eerst sinds enkele maanden de beschikking over Tonny Fens, die weer is hersteld”. Fens zal wellicht als wisselspeler wor den ingezet. Overigens verwacht de Telstar-trainer een moeilijke wedstrijd. „Want die ploeg draait niet zo slecht”, aldus Castenmil ler. „AZ had er veel moeite mee en tegen FC Amsterdam speelden ze gelijk. We moeten proberen zo snel mogelijk een goal te forceren”. Telstar’s opstelling: Van der Meeren, Driesen, André, Van Essen, Bischot, Bijl De Goey, Jonker, Stout, Van Kooten, Kramer. Excelsior: Van de Roer, Spek Roggeveen, De Munnik, Tabbernee, Pat- tinama, Van de Heide, Butter, Struis, Kwakkernaat, De Leeuw. Zo is het talent De Geer toch nog behouden voor het betaalde voetbal. De Geer: „Ik ben bij Den Haag geen inci denteel geval. Ik begrijp ook niet dat Den Haag alle goede jonge spelers heeft laten vertrekken. Mansveld stopt aan het einde van dit seizoen en misschien gaat trainer Boskov ook weg. Wat blijft er dan over? Den Haag koopt nu we! een oude Joegoslavische spits maar wat heb je daar voor de toekomst aan? Boskov zag ’het niet zo in de jeugd. Ik kon ook niet zo goed met hem ópschie ten. Maar dat is nu allemaal verleden tijd.” De KNVB heeft grensrechter Gerrit Griek voor woensdag 21 januari in Zeist ontboden om daar voor de tuchtcommissie te verschij nen inzake „de affaire Quaars”. Wat de of ficier van justitie in Rotterdam mr Hage zal doen is nog niet bekend. Schaatsenrijder Eppie Bleeker maakte be kend dat hij na de nationale kampioenschap pen van dit weekeinde stopt met het grote werk. Bleeker kan zijn werk van onderwij zer niet meer combineren met top-schaatsen. Wouter Fok speelt met Louk Sanders in de enkelspelen van de tenniswedstrijd om de Gustaaf-beker tegen Finland. Fok vervangt daarmee Hemmes. Het dubbel bestaat uit San- ders-Hemmes. Nationaal motorkampioen Wil Hartog rijdt' komend seizoen op Suzuki. In de 10e ronde van het toernooi te Has tings, bereikte Sosonko remise tegen Bisquier. Het algemeen klassement wordt aangevoerd door Uhlman met 7^ pnt, gevolgd door Hort mét 7. Sosonko staat met 5 punten op een ge deelde 7e plaats. Roy Schuiten bezet met Van Lancker op 2 ronden een 8e plaats in de zesdaagse van Bremen, waar Schulze-Tschan leiden. De Oostduitse volleybalbond schreef af voor het voor-Olympisch toernooi. Het door het Haarlemse districtsbestuur georganiseerde veteranen-biljarttoernooi, is ge wonnen door H. Heinsbergen van B.V. Suisse. Hij versloeg in de finale B. Meys van O VS. De uitslagen in de zaalvoetbalcompetitie: Haarlem: eerste klas A: IJmond ’73BSM 7-0; tweede klas A: Spaarnwoude—Figee 3-4; derde klas A: HCK—SVHB 5-6; Halve Maan—DVS 3- 0; derde klas C: SchovaOpen Schouw 2-0; res. derde klas A: Geel Wit 2IJmond ’73 2 4- 3; res. derde klas B: Kennemerland 4Geel Wit 3 2-8; HCK 2—Haarlem 2 4-3; res. derde klas C: DSC '74 4—Figee 2 0-3; DSS 2—Otte Eagles 2 4-3. Hillegom: eerste klas A: Sticker StarsCBS 3-1; derde klas E: v. d. Meij Boys— Vink Stars 3-3; res. tweede klas A: BSM 2— Bloemendaai 2 4-5; res. derde klas C: De Duif 2-^Haarlem 3 7-4. Wijk aan Zee: Tuinstra— Fransen/Schoot 3-2; derde klas D: Micro Tech niekJaapies Boys 2-4; res. eerste klas: Les Routes Boys 2—Geldermans 2 2-8; res. derde klas D: PW. Boys 2Hoeve Adrichem 3 0-3. VUGHT (ANP). José Galvez, die zo langzamerhand in de biljartwereld het symbool is geworden van vergane glorie, heeft er te Vught voor gezorgd dat het toernooi om het Europees kampi oenschap 47/2 weer aanmerkelijk aantrekkelijker is geworden. De dood nerveuze Spanjaard had het voorzien op Klaus Hose. De Duitser, die wel iets sneller is gaan spelen, raakte zijn leiders positie kwjjt door de nederlaag. Galvez deponeerde in zijn tweede beurt al een serie van 218 en daarmee was de ont moeting, die negen beurten zou vergen, al beslist. Hose, totaal verkrampt, wist niet verder terug te krabbelen dan tot 179. S en V. bestaande uit Schaap-Helling- man en De Jong-Ligthart, kwam er tegen Tabbers-Porck en het echtpaar Zwager niet aan te pas. Op de helft van de strijd boekte het BOC-viertal reeds een voorsprong van 32 matchpunten. Een vier harten-contract van Tabbers- Porck werd gemaakt omdat De Jong met ruiten startte. In de gesloten kamer was Schaap-Hellingman eveneens in vier harten terecht gekomen. Doordat het echtpaar Zwager in klaveren had tussen geboden werd de uitkomst in die kleur gevonden en ging het contract down waardoor BOC 12 matchpunten kon aantekenen. Na de pauze parkeerde De Jong-Ligthart in klein slem harten en dat was te hoog gegrepen. Opnieuw winst voor BOC. Tabbers-Porck sloot de af met een prachtig drie sans atout-bod dat subliem werd gemaakt. DEN HAAG. Boudewijn de Geer, Haarlems laatste aankoop, heeft in zo verre een voorsprong op zijn collega’s dat hij er al op betrekkelijk jeugdige leeftijd achter gekomen is dat succes in de voetbalsport maar een uiterst betrek kelijke zaak is. De 20-jarige De Geer heeft de afgelopen drie seizoenen bij FC Den Haag zoveel ellende meegemaakt dat hij nu stelt: „Ik hoor die verhalen ook dat Haarlem het volgend jaar in de ere-divisie weer moeilijk zal krijgen. Zeker als er een aantal spelers vertrek ken. Maar erger dan ik bij Den Haag heb meegemaakt kan het volgens mij niet meer worden. Ik merk dat nu al. In die paar weken dat ik bij Haarlem meetrain ben ik opgewekter dan ik in een heel jaar bij Den Haag ben geweest. Het gaat hier allemaal wat meer naar mijn zin. Een Mansveld liep bij Den Haag altijd maar te schelden en te praten. Als je dat vergelijkt met een Jan Fransz hier, dan scheelt dat toch wel wat. Fransz maakte de eerste dag dat ik hier kwam meteen een praatje met me en maakte mij een beetje weg wijs. Dat zijn opbeurende dingen als je ergens als nieuweling komt.” belangrijke mate verantwoordelijk voor de 67-32 winst. SDO behield de kleine kansen op de titel door winst met 48-69 op HCK. Hoevens (14-4) en vooral Hens Boeke- stein (15-15) maakten HCK halverwege bij 28-40 reeds in een geslagen positie. Aan HCK-zijde deed Henk Snel (10-8) na lange tijd weer eens van zich spre ken. In het duel tussen de laag geplaats te ploegen van Cycloons en Racing Beverwijk was sprake van weinig krachtsverschil. Voornamelijk door toe doen van Ruud Poll (11-6) leidde Racing Beverwijk enkele minuten voor tijd nog met 35-31. Good-old Jan Baas (2-12) in de eerste helft goed gesteund door Piet Hooft (7-2) redde de winst op de valreep echter voor Cycloons. Eindstand 39-37. keer in de tweede spelperiode een ach terstand ongedaan maken. Vooral Karin Tieman (9-8) en Karin Veenstra (2-10) roerden zich in deze periode. Karin Tie man was het ook die DSS via twee treffers in de laatste minuut naast de gasten bracht. Toch was het de Wolves dat met de 49-51 overwinning ging strij ken na een geslaagde doelpoging van lopscoorster Copray (10-11). De Geer, die al op 17-jarige leeftijd af en toe in het eerste van FC Den Haag speelde, gokt in Haarlem op een specifie ke spitspositie. Daarvoor is hij in eerste instantie ook aangekocht. Maar dat neemt niet weg dat hij de zaken zeer nuchter bekijkt. Hij kan niet meer dan zijn best doen en ziet verder wel hoe het loopt. De Geer: „De grootste fout in de voetbalsport is dat iedereen elkaar voor de gek probeert te houden. Er wordt een kiekeboe gespeeld dat onwe zenlijk aandoet. Als je alleen al ziet hoe geheimzinnig voetballers doen over het feit hoeveel ze verdienen. Hoe clubbe sturen ook liegen over transfersommen omdat ze zich waar moeten maken tegen over derden. Iedereen mag van mij weten wat ik verdien. Ik zie het voetbal als een soort bedrijf. Je weet toch ook hoeevel een postbode of een personeels lid in een bepaald bedrijf ongeveer verdient. Waarom zou het publiek dan niet mogen weten hoeveel voetballers verdienen? Die toeschouwers betalen op zondag hun moeilijk verdiende centen om jou te kunnen zien spelen. Dan heeft dat publiek er via de publiciteit ook wel recht op dat het privé iets van jou als speler aan de weet komt.” Maar de driehoeksverhouding De Geer-trainer Boskov en het Den Haag- bestuur was dan ook uiterst vertroebeld. Al aan het begin van dit seizoen wilde De Geer met vijf andere FC Den Haag- spelers naar Vlaardingen vertrekken. Maar terwijl Lochtenberg, Van der Meer, Quellhorst, Berckenkamp en Hij- koop gezamenlijk niet meer dan een ton moesten kosten vroeg Den Haag voor De Geer alleen 120.000 gulden. De Geer: „Ik wilde er dit jaar echt iets van maken. Maar na drie weken ging ik alweer met tegenzin naar de training. Den Haag dreigde met de ergste dingen als ik *£ARK]£Zp4/ZONNE6CWERMffN tlUJIKgH-LUXAMXX 4AWUZI66 N contractbreuk zou plegen. Toen heb ik gesteld dat ik niet meer in het A-elftal wilde uitkomen. Dat heb ik toen ook in de krant laten zetten. Het Den Haag- bestuur vroeg me of dat waar was en ik bevestigde dat. Daarna had ik de mazzel dat we met het C-elftal van Den Haag drie keer tegen Haarlem moesten spelen. Twee keer voor de beker en één keer voor in de competitie. Ik maakte in die wedstrijden drie goals. Daarom werd Hughes weer op mij attent. Hughes is twee jaar geleden al eens bij mij ge weest maar nu kwam ik hem weer tegen en was het hem opgevallen, dat ik nog steeds goed voetbalde. Hij zei ook tegen mij: Wanneeer kom je nu naai Haarlem? Ik heb toen gezegd bel Den Haag maar. Daarna is het vlug rondge komen. Ik had ook contact met Willem II en Vlaardingen, maar die clubs aar zelden te lang. Hughes heeft de zaak snel rond gemaakt. Zeker toen ik maar 20.000 gulden moest kosten.” Vandaag, zaterdag vinden in De Rust hoek de wedstrijden plaats om het jeugdkampioenschap van Kennemer- land-De Zaanstreek. i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13