Vergadering van Veel belangstelling voor jubileum raadscommissie transportbedrijf Timmer Volksgezondheid T. Wijker uit Velsen-Noord is tot priester gewijd Weekend vol aanrijdingen Gat in wegdek onder invloed Willibrordstraat Dieven sloten Inbraak aan zichzelf in Trawlerkade Volkstuinders vierden derde lustrum Twintig sieraden gestolen Fietsencontrole in Santpoort Vandalisme bij Verenigingsgeld tuinhuisjes gestolen VOORZITTER WITTEMAN DOET BEROEP OP VAKGENOTEN 1 898 375 DE ROOM M BB BOBB I HAMLAPPEN HAMSCHIJF BAMI of NASI VLEES J TWEE BESCHADIGDE LICHTMASTEN Ongeval bij zaalhandbal Kort Umondnieuws Aanrijding bij ziekenhuis Aanrijding op Zonder aanleiding Spoorsingel tegen lichtmast NIEUWS UIT STAD EN STREEK 1 2 19 7 6 MAAN DAG JANUARI 6 1 ALLEEN DINSDAG EN WOENSDAG KILO KILO 500 GRAM 1 A Wij halen de bezem door alle hoge prijzen en u kunt profiteren! HILLEGOM. De heer W. C. Witteman, voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren, heeft zaterdag tijdens een jubileum ver gadering in Treslong een beroep op zijn medevakgenoten gedaan voort te gaan met het zoeken naar samen werking. „We moeten. Of we wil len of niet. De bollenstreek zal be- houderi blijven.” EXTRA BLANKE DIKBEVLEESDE PLEIN 1945-3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier VELSEN-NOORD. Het gou den bestaansfeest van het speci fieke Velsennoordse expeditiebe drijf K. Timmer en Zonen B.V. In ternationaal Transport, heeft zater dagmiddag in een van de ruime ex- peditiehallen van dit bedrijf aan de Leeghwaterweg geleid tot een zeer drukke, door tal van relaties en vrienden bezochte receptie. Il I (ADVERTENTIE) In de H. Engelmunduskerk was (Van een onzer verslaggeefsters) worden moest A (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. In Santpoort is (Van een onzer verslaggeefsters) a (ADVERTENTIE) Samenwerking moet bollenstreek redden V lange biberet mantel 895.- bontjacks vanaf 375.- 695.- STOKPAARDJES 795.- 30.- Cravattes vanaf 2,- OPLEVING ..'1 MALAISE De opruiming begint 15 januari KRITIEK „Zo staan wij open voor een gesprek De heer W. C. Witteman de noemde murmel jasjes van 1095 voor 7>nerts st. jasjes vanaf Alle kleuren handschoenen Shawls 20% korting een van 5 hO UI Wethouder C. Ockeloen brengt namens het gemeentebestuur van Velsen de ge lukwensen over aan de drie directieleden van het gouden internationaal transport bedrijf K. Timmer en Zonen in Velsen- Noord. Zonder maatregelen is volgens de bond de bedrijfstak verloren. „Nu is het meer Schaalvergroting en concentratie moe ten het bollenvak uit de malaise halen. Dit briefje werd de laatste vier dagen aan de kinderen meegegeven. Het heeft, aldus de politie, nog niet veel resultaat gehad. (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Via de garage is dit weekend een insluiping geweest in een woning aan de Santpoortse Hoofdstraat. volks tuin- in Velsen- in gebouw belangstel- IJMUIDEN. Op het wegdek van de Willebrordstraat, ter hoogte van de La gerstraat, is zaterdagavond door onbe kende oorzaak een gat ontstaan. HEEMSKERK. Bij het St. Jozefziekenhuis W u 'Cl Iq IJMOND De Oud-katholieke ge meenschap in de IJmond en met name de parochiekerk van de H. Engelmundus te IJmuiden zijn afgelopen dinsdag en zondag getuige geweest van respectie velijk de wijding tot priester in Haarlem en de eerste eucharistieviering van de oud-plaatsgenoot Teunis Wijker, die in Zwitserland met goed gevolg zijn studie aan de Oud-katholieke theologische fa culteit aan de universiteit van Bern had afgelegd. Zowel te Haarlem in de Oud-katholie- BEVERWIJK De huismeester van de sporthal ontdekte zondagmorgen op een toilet twee inbrekers die zich daar had den ingesloten. De gewaarschuwde poli tie vond bij hen gestolen voorwerpen als een chronometer, een portefeuille en chips. Het bleken een 35-jarige schoon maker uit Amsterdam en een 20-jarige Amsterdammer te zijn die opgaf „boek- houdmachinist” te zijn. De laatste be kende inmiddels ook een inbraak in een Amsterdamse vleesfabriek. VELSEN. Dit weekend hebben to taal zes automobilisten een aanrijding veroorzaakt terwijl zij onder invloed achter het stuur zaten. Daarnaast werd aan twee automobilisten een rijverbod opgelegd. Bij geen van de aanrijdingen ontstond ernstig lichamelijk letsel. de ingang van aan de Bach- straat vond vrijdagmiddag een aanrij ding plaats tussen een zeventienjarige bromfietster uit Heemskerk en een auto van een 19-jarige Heemskerker, die ko mende van het Bachplein linksaf wilde slaan en daarbij de doorgang voor de bromfietster niet vrij liet. Het meisje is met een gebroken pols en een hersen schudding-in het ziekenhuis opgenomen. en reed een lichtmast omver. Door deze klap gleed de auto verder en kwam in een greppel naast de rijbaan tot stil stand. De bestuurder raakte niet ge wond. Een 27-jarige Velsenaar wend zater dagmiddag, toen hij bij de Julianabrug stil stond om verkeer van rechts voor rang te verlenen, van achteren aangere den door een 27-jarige bromfietser. In dit geval had de laatste alcohol gebruikt. Zondagmiddag is een 20-jarige Velse naar met zijn auto tegen een geparkeer de wagen aangereden. De man reed op de IJmuiderstraatweg toen hij met zijn verloofde ruzie kreeg. Hij wilde haar een klap geven en lette daardoor niet zo best op de weg'. Om op het laatste moment een tegemoetkomen de auto te ontwijken reed hij de Dirk Haritogstraat n. Daar kwam hij tegen een geparkeerde wagen tot stilstand. Op de Stationsweg is. zondagmiddag een 38-jarige Velsenaar aangehouden. Zijn rijgedrag had bij de politie verden kingen opgeroepen. De man had alcohol gebruikt en moest een bloedproef onder gaan. Hetzelfde was het geval met een 33- jarige man uit Heemskerk. Hij wilde dronken achter het stuur gaan zitten en werd ook meegenomen voor een bloed proef. Omdat de man de blaastest en de bloedproef weigerde, is proces-verbaal opgemaakt. de afgelopen week opnieuw een fietsencon trole gehouden. Langs de Hagelingerweg werden scholieren op de fiets gecontro leerd op goede fietsverlichting. Bij het zoeken naar een oplossing van de problemen in het bloembollenbedrijf zal de bond als volle partner meespre ken. Voorzitter Witteman zei dat hij zich wat de organisaties betreft positief zal opstellen als vereenvoudiging en betere besluitvorming tot een hogere rentabili teit kan leiden. alle aanwezige geestelijken. Mgr. Gau- hier verheugde zich dat Teunis Wijker zijn pastorale arbeid in Zürich zal gaan, voortzetten. IJMUIDEN. Dit weekend is inge broken in een kantoor aan de Trawler kade. Er worden enkele timmermansge reedschappen, zoals verscheidene boor apparaten, vermist- niet meer te betalen is. Eerst dan komen we erachter dat we door deze overheid achter dfe ontwikkeling aan zullen moe ten blijven lopen”. En: „De zelfstandigheid zit geheel in de knel door de hoge lasten van het bedrijfsleven. Met de stijging van de uitgaven v>or de collectieve voorzienin gen is het kabinet bezig van alle onder nemingen sociale werkplaatsen te ma ken”. DIEFSTAL Een 21-jarige Velsenaar reed vrijdaga vond op die strandweg, waar hij slipte en tegen een lantaarnpaal botste. Zijn auto werd hierbij totaal vernield. Bij de bocht van de Dokweg naar de Halkaide reed vrijdagavond een 59-jarige Velsenaar, die de bocht te ruim nam, tegen een andere wagen aan die werd bestuurd door een 48-jarige Haarlem mer. Zaterdagmorgen vroeg slipte een 40- jairige Haarlemmer in de bocht van de Santpoortse Broekbergenlaan. De man verloor hierbij de macht over het stuur SANTPOORT. Op het tuinhuisjes complex aan het Schoterkerkpad in Santpoort zijn dit weekend door jeugdi ge vandalen vernielingen aangebracht. Ramen en deuren werden ingeslagen, maar er wordt niets vermist. bloembollenexporteurs kaalgeplukte kip pen. Hij vroeg zich daarbij af of het ei niet beter in een fiscaal interessanter nést gelégd moet gaan worden. Omdat elke dag in één uur controle gemiddeld dertig kinderen werden aan gehouden omdat het achterlicht van hun fiets kapot was, heeft de politie nu een verlichtingsbriefje gemaakt met instruc ties. Inde H. Engelmunduskerk was zon dag, de belangstelling niet minder. Pas toor A. J. Glazemaker, die met de oud- parochiépastoor Th. Moleman de jongste priester begeleidde, noemde het een voorrecht de wijdeling in eigen kerkge bouw te mogen begroeten. Namens de Namens het gemeentebestuur van Vel sen bracht wethouder Ockeloen de geluk wensen over, waarbjj een fleurig bloemstuk de felicitatie met het gouden feest benadrukte. Het gat had de doorsnee van meter en is vermoedelijk het gevolg een. kleine verzakking. De dienst Openbare Werken heeft het gat diezelfde avond gedicht. ke kathedrale kerk aan de Kinderhuis- singel als zondag in de ÏJmuidense kerk was' er' voor dit gebeuren eeii grote belangstelling. De priesterwijding onder de liturgie van Driekoningen wérd ver richt door mgr. G. A. van Kleef, bis- schop van Haarlem met assistentie van deken J. C. M. Kemanui-t Amsterdam, pastoor A. J. van der Hoek uit Haarlem en pastoor E. Wijker, oom van dd wijde ling uit Amersfoort, terwijl voorts vrij wel alle priesters uit het bisdom aan de 'Wijdingsplechtigheden deelnamen. Op verzoek van de Zwitserse bisschop Léon -.Gauthier kon zijn oom. pastoor E. Wijker hem voordragen tot dé wijding welke plechtigheid onder grote devotie gepaard ging met handoplegging door Het huis werd doorzocht en driehon derd gulden werd meegenomen. Het geld behoorde toe aan de toneelvereniging „Jan van Dommelen”. BEVERWIJK. Bij een zaalhandbal- wedstrijd op zondagmiddag in de' sport hal kreeg de 29-jarige keeper van KIC uit Zaandijk de bal zo hard tegen zijn hoofd aan, dat hij met een hersenschud ding en een wond aan zijn kin naar het Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Voorzitter Witteman memoreerde dat de bloembollenhandelaren een bijdrage aan de Nederlandse economie hebben opge bouwd (450 miljoen export), terwijl daar een enorme lastenverzwaring tegenover staat. „We hebben gesleuteld en blijven sleutelen. Maar wat b-aat het öns vak als je daarmee tot de ontdekking komt dat de.benzine waarmee de auto rijden moet met de Bond van Detailbloembollenhan- delaren om na te gaan of het zinvol is beide organisaties in één geheel te laten functioneren”. Een dergelijke samenwer king wordt in het struetuurrapport aan bevolen. Naast waardering („voor het gewillig oor”) was er ook kritiek op de overheid. BEVERWIJK. Een 30-jarige auto mobilist uit Beverwijk reed zondagavond even na half twaalf vanaf de Italiëlaan de Laan der Nederlanden cp. Hij sloeg' echter niet links en niet rechts af maar reed rechtdoor tegen een lichtmast op deze T-kruising aan, om tot nu toe, onbegrijpelijke redenen. Volgens de poli tie was er geen s prake van drankge bruik. De man is met een hersenschud ding opgenomen in het ziekenhuis. Van zijn auto restte slechts een wrak. BEVERWIJK. Zondagavond even na negen uur verleende een Spaanse Beverwijker bij de uitrit van de Aagten poort op de Spoorsingel geen voorrang aan een over de Spoorsingel naar het centrum toe rijdende automobilist. De '29-jarige Spanjaard en zijn 20- jarige passagier raakten bij de botsing bekneld in hun auto. Zij zijn beiden opgenomen in het Rode Kruis Zieken huis. De bestuurder van de andere wa gen kreeg geen letsel. Beide auto’s zijn zwaar beschadigd. Er werd deze keer niet gesproken hetgeen de lieren Timmer overigens best konden appreciëren, omdat de oprichter van het bedrijf, de heer K. Timmer sr., die kortelings overleed, dit feest niet heeft mogen beleven. Het kwartet Jan Fijen zorgde voor de muzikale omlijsting. De heren Timmer hebben later op de avond het voltallig personeel met hun dames in Heemskerk een diner aangeboden. Directielid. De heer J. G. A,, Kla- mer is .benoemd tot adjunct-directeur van de Machinefabriek Dietvorst BV. De heer Klamer is reeds elf jaar in dienst van Dietvorst, waarvan, de laatste jarer als procuratiehouder. dan vroeger erop of eronder en moet er geknokt worden”, aldus voorzitter Witte man. „Daar waar in de bedrijven de kostenstijgingen het snelst hun slopende invloed doen gevoelen, komen thans de structurele zwakheden aan het licht”. De voorzitter drukte zijn leden op het hart vooral gebruik te maken van de deskundigen, die ze zelf, niet hebben en voor een belangrijk deel door ,de over heid worden betaald. „Een dèrgelijke kans mag voor ons niet verloren gaan. De samenvoeging en samenwerking tus sen bedrijven heeft zich de laatste vijf jaar sneller voltrokken dan in de voor afgaande vijftig. Ik vraag u vooral niet in paniek te raken. De follow-up van het structuur-rapport kan nu gewaar borgd worden”. VELSEN-NOORD. De -dersvereniging „Wijkeroog” Noord heeft zaterdagavond „De Meerpaal” onder grote ling van leden en huisgenoten op feeste lijke wijze haar derde lustrum gevierd, waarbij kienspel, dans en verloting de hoofdschotel vormden. Voorzitter E. W. F. Hekster opende deze' avond met een korte herinnering aSh de oprichting öp 4 "januari 1961 'nadat het gemeentebestuur van Velsen ïn Hét toen pas gestichte „Wijkeroog”- park dé gelegenheid bood om wegens verplaatsing van elders in Velsen-Noord een-nieuw complex volkstuinen te be ginnen. Ten aanzien van -dit jubileum zél zéker nog worden teruggekomen, op de zaterdag. 17 januari des morgens om half'-tien te houden jaarvergadering in ,,’t’Praethüis”, het clubhuis op, het tuin complex. De heer Hekster dankte de. activitei tencommissie namens het bestuur voor de voorbereiding van deze, feestavond. Tijdens het gezellige samenzijn met mu- -ziek-van het Kennemer Duo kon de heer Hekster de behaaldeprijzen Voor de mooiste tuinen in het complex ui-treiken. De heer K. de Graaf wist met 83,86 punten voor zijn tuin de eerste prijs te veroveren. Tweede was J. F. Morcus met 81,90 punten en derde W. van Schagen met 80,61 punten. De tuinkeüring was jaï*en diet van de lucht geweest; Bij wihst wordt het geld weggezogen alsof je het gestolen hebt, alsof het niet op een eerlijke wijze kan dienen ter com pensatie Van de vele verliezen die in dit opzicht geleden zijn”. Voorzitter Witteman Het inbrekersgilde was dit weekend nogal actief in Beverwijk. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een verre kijker gestolen uit een auto die gepar keerd stond aan de Zeestraat in Wijk aan Zee. Zondag ontdekten buren, dat er was ingebroken in een woning aan de Zon- nebloemlaan, waarvan de bewoners niet thuis waren. Er was een raam vernield Er kon nog niet worden vastgesteld wat wordt vermist. Uit de Fordgarage uit de Warande werd een Ford-personenauto gestolen, die in de nacht van zondag op maandag om half vier totaal vernield na een aanrijding werd terug gevonden in Haarlem. De chauffeur van de gestolen auto bleek na de aanrijding te zijn gevlucht. DRIEHUIS Nadat op 31 december was ingebroken in een huis aan de Van Lenneplaan, heeft men nu vast kunnen stellen wat er wordt vermist. Uit de woning zijn twintig stuks siera den gestolen, met de geschatte gezamen lijke waarde van tweeduizend gulden. NCVBbijeen. De afdeling Velsen- Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt morgen 13 januari in gebouw „De Meerpaal” aan de Ban- jaertstraat haar gebruikelijke maande lijkse bijeenkomst. Hierin zal mevrouw J. Kakes-Veen, gewestelijk presidente van de NCVB uit Zaandam, een bespre king over „Het Gezin” houden. VAK bijeen. Vanavond zal de „Velsenoordse Aktiviteiten Kommissie” (VAK) in een van de lokalen van de vroegere ir. Krijgerschool aan de Melk- laan 26 een vergadering van dagelijks en algemeen bestuur houden. Hierin wor den besprekingen gevoerd en suggesties overwogen in verband met de festivitei ten rond de viering van 100-jaar Noord- zeekanaal en IJmuiden en het vijftig jarig bestaan van de naamgeving Vel sen-Noord. Op een oppervlakte van zeker 600 vierkante meter was een van de hallen ingericht tot een ruime receptiezaal, waarin hete-luchtkachels voor de ver warming zorgden. Zeker meer dan drie honderd gasten mochten de drie diree- tieleden van het bedrijf Gerrit, Arie en Jan Timmer met hun dames begroeten onder wie namens het gemeentebestuur van Velsen wethouder C. Oclseloen. Een schat aan bloemen en planten alsmede vele geschenken van de talrijke relaties, die de receptiezaal sierden en ook een van de nieuwste aanwinsten, een truck met helder wit gelakte opleg ger van zestien meter omgaven, liet blijken dat de familie Timmer zich met grote inspanning tot een van de gere nommeerde vrachtbedrijven is gaan be horen. Tot nu toe heeft het Overleg zich voornamelijk beziggehouden met het uitwisselen van gegevens tussen de deel nemers aan het overleg, het opsporen van nieuwe ontwikkelingen in de ge zondheidszorg en het maken van over zichten van bestaande voorzieningen. Bepaald moet nu worden wat het Over leg verder moet gaan doen, en met name welke bevoegdheden het gaat krij gen. Daarna wordt in de commissie gespro ken over de medische sportkeuring en over het binnenkort beginnende onder zoek naar baarmoederhalskanker. De vergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur en is voor iedere belang stellende toegankelijk. De stukken kun nen op het bureau voorlichting worden ingezien. Drs. Th. H. Joekes (VVD-kamerlid) sprak „een feestrede” uit. Hij begon te •vertellen niets van de bollenhandel af te weten („Ik heb er enkele honderden in mijn tuin staan”). Toch ging het kamer lid er vanuit dat ook hier een funest regeringsbeleid de schuld van alle kwaad moest zijn. Joekes vertelde de kleine zelfstandigen dat de ondernemers bij de mensen („opgehitst door zoge naamde progressieve politici”) in een kwade reuk staan. De VVD daarentegen is van mening dat een gezonde maat schappij niet zonder winstmakers kan functioneren. „De welvaart van ons land is in de eerste plaats op de handel gebouwd”. De liberaal Joekes bereed de bekende Wiegeliaanse stokpaardjes door uitge breid te pleiten voor verminderde over heidsuitgaven, verlaging van de belas tingdruk en een beter klimaat voor de vrije ondernemer. De maatregelen van Den Uyl noemde hij „gemorrel in de marge”. De bollenhandelaren werden tenslotte bedankt voor de „kleur, fleur en geur die ze ieder jaar weer brengen”. VELSEN. Op dinsdag 13 januari komt de raadscommissie van bijstand voor de Volksgezondheid in vergadering bijeen. Allereerst wordt gesproken over het ontwikkelingsplan voor het Regio naal Overleg Gezondheidszorg Kenne- merland. Ruim een jaar geleden werd dit overleg ingesteld door de gemeenten, de ziekenfondsen, de kruisverenigingen, de huisartsen, de ziekenhuizen, de ver pleeghuizen, de organisaties voor de geestelijke volksgezondheid enz. in het gebied tussen Bennebroek en Heems kerk. Het heeft zich als doel gesteld een samenhangend beleid op het gebied van de gezondheidszorg te voeren zodat er een -zo goed en verantwoord mogelijk pakket van gezondheidsvoorzieningen kan worden samengesteld, dat afgestemd is op de behoeften van de bevolking. parochie én de gezamenlijke vrouwen verenigingen van IJmuiden werden het tijdens de dienst door Teunis Wijker gedragen fraaie priesterkleed en stola aan de jonge priester aangeboden. Ook ontving hij een boek met opdracht van het kerkbestuur als wapenrusting voor de toekomende tijd. Na de dienst maak ten alle aanwezigen van de gelegenheid gebruik de nieuwe priester en diens familie te feliciteren. De voorzitter van de Bond van Bloemballenhandelaren, een vereniging die voornamelijk de op export gerichte groothandel vertegenwoordigt, onder schreef de hoofdconclusie uit het zojuist verschenen structuuronderzoek. „De pro- duktie is in het geheel niet afgestemd op de vraag. Daarnaast moet in de broeierij worden gezocht naar nieuwe wegen voor de afziet. Ik denk daarbij aan de concen tratie aan de afnemerskant, de zoge naamde broeiersfabrieken”. Voorzitter Witteman begrijpt niet waarom de landbouwminister geen re servering voor koerswijzigingen toestaat. ,7Dé re-‘én devaluaties zijn de afgelopen

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7