Gerrit Eveleens Operette, toneel, kamermuziek en clubkampioen Hauser Orkater” bij kunstkring bij Rapidity Agenda a I DEM-jeugd goed in finale Cross- competitie Gezondheidszorg op regionaal in ontwerp niveau is Voorbode carnaval van 1 van praag n I Burgerlijke stand I l SUEDE, NAPPA en LEDEREN KLEDING J‘lg 9 Feestavond KIC OVERLEGORGAAN PRESENTEERT ONTWIKKELINGSPLAN I ■L HL NIEUWS UIT STAD EN STREEK 19 7 6 1 4 WOENSDAG (Van een onzer verslaggevers) Tel. 310766 GOED WERK VAN HANS VAN DER PAL Bevoegdheden Sportkeuring maar dan ook echte koopjes MARKTPLEIN - IJMUIDEN Zijlstraat 29 Wijk aan Zee J ANb A RI De grootste speciaalzaak in VELSEN Het winterprogram- ma van de Velsense kunstkring „Voor Allen” wordt dinsdag 20 ja nuari in de Stadsschouwburg voort gezet door „De Hoofdstad Operet te”, met een herhaling van Carl Millöckers bekende operette „Der Bettelstudent”. De eerste opvoering hiervan in Velsen was destijds ge heel uitverkocht, terwijl voor deze voorstelling nog slechts een be perkt aantal plaatskaarten beschik baar is. De bezetting bestaat onder meer uit Marga de Boer, Nora Zoon; Jacco van Renesse,’ Antoni Vink en Lizzi Schöffmann en het versterkte orkest heeft John Kapper als diri gent. Jack Bow en Hans Hoog ver zorgen de choreografie en regisseur Alexander Pichler van de Weense opera tekent voor de regie. Ook de speciale decors en kostuums wer den in Wenen vervaardigd. VELSEN Velsen-Noord Velsen-IJmuideu Castricum Heemskerk Beverwijk In en om Haarlem Hl. (Van onze tafeltennismedewerker) (ADVERTENTIE) De uitslagen waren: (Van een onzer verslaggeefsters) i u.: f 23). u.: u.: (ADVERTENTIE) ^5^ Ss*-. Over de medische sportkeuring in Vel- sen deelde- de wethouder mee dat het Prins Aad I zal enkele persoonlijke onderscheidingen uitreiken. Tijdens deze gala-avond treden de nieuwe Prins Carnaval, zyn hofdames en de Raad van Elf voor het eerst officieel in het openbaar op. Het feest is tevens bedoeld als een voorloper op het carna- valsgebeuren, waarvoor het programma vrijdag bekend zal worden gemaakt. Tijdens de gala-avond kan men lid worden van „De Propeppers” in Ezelen heem. van paaa® HUMT op KLEDING VOOR VADER EN ZOON K.-’ WOENSDAG 14 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19 21 u. kos- vervaar- Begijnestr.). 20.15 over de ko- Voorlopig ziet men de nadruk op de adviserende functie, voordat het overleg orgaan in de toekomst zal overgaan in een bestuursorgaan voor de gezondheids zorg. De groep bestaat uit Wim Visser, Luc Buur, Haye Pieters, Jan Jansen? Jos Rijnaarts, Ton Dijkman en Sjef de Hey en heeft zich het afgelopen half jaar intensief met studio-opnamen bezig ge houden. Kaarten voor de feestavond zijn verkrijgbaar bij J. Kempers, Wardenaar- straat 3, F. Abbink, Stratingplantsoen 38 zwart en H. Winkel, Grote Hout- of Koningsweg 2d. De entree is een rijks- dnalder. BEVALLEN: M. van der Laan-de Wit, d-, IJmuiden; A. van Houten-Vlaming, d., IJmuiden: N- A. Bontenbal-van der Schee, z., IJ- muiden; W. G. E. van Kooten-Huting, d., IJmuiden; Y. van Erp-de Niet, d., IJmui- den; E. Heilig-van Oevelen, d., Umui- den; S. van Gemert-van der Lugt, d., Velsen-Noord; J- M. Kamphuis-van Bae- kel, d., IJmuiden. OVERLEDEN: W. van der Wiele, 52 jr., echtgenoot van T. C. M. Harmsen, IJmuiden; C. C. Faber, 80 jr., weduwe van W. Galman, Santpoort. Zes persoonlijke en vier ploegenprij- zen. Dat was het uitstekende resultaat dat de DEM-jeugd in Soest wist te behalen in de finale van de Cros-competi- tie. Bij de meisjes A-pupillen was er een 2e prijs voor Ellen Idema. Eenzelfde prijs voor Els Mulders bij de meisjes D II. Bij de meisjes D I ging de strijd tussen Jolanda Appelman en Marleen Niesten. Beiden hadden al één overwin ning geboekt. In de allerlaatste meters van de derde race pakte Jolanda defini tief de eerste prijs. Bij de meisjes Cl was Jozefien Niesten 3de in het eindklassement. Bij jongens C 2 eindigde René Schaapherder als 3de. Voor Tino Gartsman was het jammer dat hij in de tweede cross door een als laatste eindigde. In Soest kwam hij n.l. als eerste door de finish. IJMOND Sinds een jaar nu neemt de gemeente Velsen deel aan het Regio naal Overleg Gezondheidszorg Kenne- merland (de R.O.G.K.). In dit overleg wordt getracht tot een gezamenlijke ge zondheidszorg te komen met de gemeen ten in het gebied vanaf Hillegom tot Uitgeest. Door het rijk wordt hiervoor subsidie verleend waardoor Kennemer- land nu behoort tot één van de vijf regio’s in Nederland die tot experimen- teergebied zijn aangewezen. Na een jaar van kennismaking, inven tarisatie en enquêteren heeft de struc- tuurgroep van het overleg zich voorlopig akkoord verklaard met een ontwikke lingsplan waarin gedachten over de doelstelling, de vorm en de bevoegdhe den van het nieuw te vormen regionale instituut voor de gezondheidszorg zijn vast gelegd. Wethouder W. Th. C. Witte, die na mens de gemeente Velsen in het overleg orgaan is afgevaardigd, presenteerde het ontwikkelingsplan dinsdagavond op de vergadering van de raadscommissie volksgezondheid. en Rob Hauser, Eduard B. Wahr, Rob Boonzaaijer, Matthijs van der Poll, Chris Bolczek, Jim van der Woude en Alex. Mare en Vincent van Warmerdam. Voorts is er zaterdag 24 januari weel een kamermuziekconcert, ditmaal niet in het noordelijk koetshuis van Beecke- stijn”, maar in de Burgerzaal van het Velsense stadhuis. Het programma hier voor bestaat uit werken van Mozart, Richard Strauss, Anton Webern, Claude Debussy en Henryk Wieniawski. Dit concert wordt verzorgd door twee geta lenteerde jonge Nederlandse musici, de violiste Else Krieg en haar vaste bege leider, de pianist Jan Gruithuyzen. De laatste voorstelling in januari van de kunstkring komt maandag 26 januari voor rekening van de toneelgroep „The ater” met een opvoering van „Koning Hert”, een toneelspektakel door Carlo Gozzi, een tijdgenoot van Goldini. De regie is van Elise Hoomans en de rolver deling telt onder meer de namen van Fenneken Fockema Andreae, Bea Meul- man, Arthur Boni, Jan Gorissen en Jan Verhoeven. De fraaie decors en tuums werden ontworpen en digd door Nicolaas Wijnberg. DIVERSEN DONDERDAG 15 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: jeugd 19 21.30 u. De Schouw. Bleijenhoevelaan. 20 u. symposi um IJmond 1976 met o.a. Arie Groeneveld van Industriebond NVV. weliswaar nog niet zo .best ging als men had verwacht, maar dat in elk geval alle achterstand was ingehaald. Afgelopen .laar zijn er, nadat in de periode daarvoor de Stichting Medische Sportkeuring slecht functioneerde, totaal 1950 mensen gekeurd. De artsenbezetting, die voordien onvoldoende was, is iets beter. Nu zijn er vier huisartsen die keuren, terwijl tien artsen-assistenten uit het Zeeweg- ziekenhuis ook aan de keuringen wer ken. Maar omdat de assistenten altijd maar voor een korte periode in het ziekenhuis werken, zal opnieuw een po ging worden ondernomen om meer huis artsen uit deze gemeenten voor de sportkeuringen te interesseren. morgen 20.15 uur.: Toneelschuur I morgen 20.30 u.: „As”. Van geheel andere aard is de voorstel ling, welke daarop vrijdag 23 januari door de Velsense theatergroep „Hauser Orkater” in de Stadsschouwburg zal worden gegeven. Het gezelschap komt met zijn nieuwe produktie „Famous ar tists”, een programma waar kermis en show centraal voor zijn gesteld. Decor, teksten, kostuums en regie is alles eigen werk en de medewerkenden zijn Dick BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „The wild bunch”: donderdag 20 uur: „Horror express”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid: stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Piter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend elke woensdag van 11 tot 15 uur en op aanvraag telefoon 02510-91022 of 93088. DIVERSEN Alarmnummers, politie 10933. brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 95000. Voor Santpoort brandweer 370750: voof Velsen-Noord brandweer 20750. Velserbad, Brinlostraat. Vrij zwemmen woensdag van 21.30 tot 22.30 uur, donderdag van 12 15 tot 13.15 en van 16.30 tot 17.30 uur. interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- duinweg 52, tel. 11830. Filmhuis Velsen. Kanaalstraat. Woensdag 20.30 uur: „Bof”. Sociaal Advies Bureau, spreekuren donder dag: De Brulboei 9-10 uur, Kanaalstraat 228, IJmuiden-Sluiswijk. De Duinpan 11-12 uur, Duinweg, Santpoort-Zuid. Goede coördinatie van het gezond- heidszorgbeleid, gemeenschappelijk over leg en gezamenlijke verantwoordelijk heid zijn zaken die via het overleg in een regionaal orgaan moeten worden gerealiseerd. Hoewel het overlegorgaan in Kenne- merland (als proefregio) nog geen enkele bevoegdheid bezit, zijn projectgroepen geformeerd die zich bezig houden me> aspecten en .onderdelen van een eventu eel geheel nieuw model gezondheidszorg. Bijvoorbeeld het huisvestingsbeleid voor huisartsen of de samenwerking huisarts met specialist zijn zaken die er nu aan de orde komen. Het overlegorgaan heeft nog geen rechtsgeldigheid. Over de toekomstige juridische status is nog niets besloten. IJMOND. In haar knusse speelzaal aan de Eenhoornlaan hield de tafelten nisvereniging Rapidity de jaarlijkse clubkampioenschappen. Vrijwel alle aan de competitie deelnemende leden namen met veel animo aan deze wedstrijden deel. In tal van spannende partijen en soms na enkele herkansingen wisten zes spelers zich te plaatsen voor de eindron den. Dikwijls deden zich verrassingen voor. Bijzonder goed weerden zich in de voorronden Paul van de Kolk, die van Alfons Winder won en Bernard Winder, die Wim Hartog een nederlaag toe bracht. Ook Ko Wittebrood speelde een goed toernooi. Minder goed verging het Ton van der Helm. In zijn poule werd hij geklopt door André Nagel. In de herkansing werd hij uitgeschakeld voor de eindronde door van Ruud Blokhuizen te verliezen. Wim Hartog, die ondanks zijn verblijf in militaire dienst sterk speelde, kon via winst op Paul Pallesen zich plaatsen voor de finalepartijen. In twee poules van drie spelers moest ten slotte om de beslissing worden gestreden. De finale bracht een bijzonder sterk gespeelde partij tussen Gerrit Eveleens en Wim Hartog. De routine van Gerrit Eveleens gaf hier de doorslag. Met zijn stugge speelwijze' versloeg hij Hartog met 21-13 en 21-16. Frans Schram eiste de derde plaats voor zich door te win nen van André Nagel met 21-17 en 21- 16. Ko Wittebrood zag kans Ruud Blok huizen naar de zesde plaats te drukken door een ruime zege met 21-6 en 21-8. In de b-groep, gevormd door spelers, die zich in de voorronden niet konden plaatsen, waren het vooral Hans Koning, nog junior en Tom van Son, die het beste van het spel hadden. Koning won de finale in twee games van Tom van Son, 21-18, 21-17. Met gering verschil eiste Nico Snel de derde plaats voor zich vóór Wim Thomas. De strijd om de vijfde en zesde plaats werd beslist in het voordeel van Henk Godschalk. Hij klop te de lang stand gehouden hebbende Joop Zuiderwijk. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: ..The wild bunch’’. I f f f De jaarlijkse gala-avond van de Heemskerkse carnavalsvereniging wordt dit jaar gehouden op vrijdagavond 16 januari in de Progress-sociëteit aan de Constantijn Huijgensstraat. IJMOND. Bij de in Zwolle gehou den nationale indoor-meerkampkampi- oenschappen behoorde de DEM-atleet Hans v.d. Pal tot de deelnemers. In een sterk gezelschap weerde de Beverwijker zich uitstekend. Hij vergaarde na die zeven onderdelen een totaal van 4069 punten en dat bleek in de eindstand goed voor een eervolle zesde plaats. Tijdens deze wedstrijden verbeterde hij twee indoor-clubrecords. Bij het pols stokhoogspringen passeerde hij dfe lat nog op 3.80 m„ terwijl zijn totaal-score nog niet eerder door een DEM-atleet was bereikt. Zijn resultaten waren achtereenvol gens: 60 m in 7,6 sec., 5.79 m bij het verspringen, 10.56 m. met de herenkogel, 1.70 m. bij het hoogspringen, 9.7 sec. op de 60 m. horden, 3.80 m. met de polsstok en om te eindigen ging de 1000 m. in 3.09,2 sec. VELSEN-NOORD. De jeugdcom missie van de sportvereniging KIC in Velsen-Noord houdt zaterdag 17 januari de traditionele feestavond voor de A- junioren en jonge senioren in de voet- balkantine op sportpark Rooswijk. De muziek wordt verzorgd door de soft- rockformatie RDL. Mac Allen. Arthur Boni in „Koning Hert” van Carlo Gozzi bij toneelgroep „Theater”, binnen kort ook in Velsen. AMSTERDAM. Vrije universitiet. Geslaagd voor doctoraal wiskunde en natuurwetenschappen: J. Porck, Sant poort. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling werk Heemskerkse kunstenaars; geopend tot 26 januari op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 16.35 u. D1VEREEN WOENSDAG 14 januari Zevenhoeven, Baandert. Kampioenschap schaken basisscholen in Midden-Kennemer- land. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. tafeltennis- instuif. Progress-socltëeit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19 21 u. DONDERDAG 15 JANUARI Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend 12 M Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milleuklachten 96000. Meisjes B PUPIL.: Moniek Fransman 11, Conny Willemse 32, Annelies de Graaf 51, Jolanda Bleeker 3. Jongens B Pupil.: Harold Schavema- ker 8, Karei Morsman 23, Klaas Mors man 10. Meisjes A Pupil 1 ste gr.: Ellen Idema 4, Milou Kossen 6> Trudy Kommandeur 9, Nicoliene Verhagen 12. 2e gr.: Mariska Half 6. Jongens A pupil. 1 ste gr.: Timo Garstman 1, Simon Bleeker 6, Jack Snij ders 23, Rick Schelvjs 22, Paul Wesselius 13. 2e gr.: Henk Kouenhoven 16. Meisjes C I: Jozefien Niesten 4, Simo ne Harlaar 6, Marie José Dan 5, Lizette Fransman 22. Meisjes C II: Lia Bleeker 5, Agnes Scheringa 8, Astrid Muizelaar 46, K. d. Maertelare 47, Ida Groot 39, Sonja Groot. Meisjes D I: Jolanda Appelman 1, Marleen Niesten 2, Yvonne v. Velzen 10> 1 Martha Folkerts 27. Meisjes D II: Els Mulders/ 2, Noemie Valkenberg 9, Car. Duivenvoorde 27, Ciska Groothuizen 6, Ver. Barnhoorn 21; Heleen Kossen 39; Marion Hampsink 19; Els Willemse 64; Clea Folkerts 13; Sas kia Winder 15; Jolanda Miralies 59; Irma Gildemacher 67. I JongensD: Ger Willemse 31, Wilfred Lous 35, Dick Kossen 45, Peter Kops 57. Jongers C: René Schaapherder 5, Rob Jansen 31, Andre Kapel 32, Walter Jan- sen 44, Hans Handgraaf 29, Frank de Goede 35. „Koning Hert” is een van de tien „fiabe” (toneelfabels) die Gozzi om streeks 1760 in het toen nog zo bruisen de Venetië schreef. Het is een exotische fantasie in sprookjesvorm: een tovenaar, een koning, een schurkachtige minister, gedaantewisselingen, liefde. muziek, zang, dans, bonte kostuums, trucages, kortom alles wat het theater te bieden heeft, kunnen artistieke medewerkers en toneelspelers in een toneelfeest als „Ko ning Hert” kwijt. en 21.15 BIOSCOPREN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Ik heb mijn onschuld In Heidelberg verlo ren”, 19.3 u.: „De tien geboden”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 „De'gendarme op vrijersvoeten”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck. Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, te). 25120. DIVERSEN WOENSDAG 14 JANUARI Lommerlust, Alkmaarseweg. 19.30 u. contact- avond werkgroep bejaardenzorg Agatha-pa- rochie met Wijkerboertjes en volksdansgroep De Schans. sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 20 15 u. concert door Noord-Hollands Philhar- mimisch Orkest (Frankrijk-concert) onder lei ding van W. F. Bon met solistische medewer king van de violist Chr. Bor. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19 21 u. DONDERDAG 15 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8 10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kulkensweg. Geopend van 9 12 en 13.30 15.30 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. openbare raadsvergadering. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14 17.30 Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milleuklachten 96000. Voorlopig wil men de bevoegdheden zo laten zijn dat deelnemers aan het overlegorgaan (bijvoorbeeld gemeenten, kruisverenigingen, huisartsenverenigin gen etc.) het orgaan over nieuwe plan nen een oordeel moeten vragen, een oordeel dat niet bindend zal zijn. Verder wil men het overlegorgaan de bevoegd heid geven bij conflicten tussen deelne mers te adviseren, hetgeen wél bindend zal zijn. Alleen het eerstgenoemde acht men op korte termijn realiseerbaar. Dat deelnemers bij het tot stand ko men van een regionaal instituut of or gaan een deel van hun autonomie kwijt zullen raken is het meest duidelijke en ook het meest zwaarwegende punt in alle onderhandelingen. Op korte termijn wil men tot een definitieve grensafbakening van de regio komen. De gemeente Haarlemmermeer bijvoorbeeld heeft te kennen gegeven niet in het overlegorgaan te willen deel nemen. Of dit besluit andere geledingen uit de gemeente Haarlemmermeer on mogelijk zal maken wel deel te nemen is nog niet bekend. Wethouder Witte verklaarde dat, nu alles in dit plan op een rijtje staat, men heeft besloten door te gaan. „Hoewel”, zoals hij zei, „het aantal verschillende organisaties en instellingen even groot is als het aantal nuanceringen in opinies. De vele soorten groeperingen die mee doen, maken het moeilijk doorzichtig”. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en „Vechtpaar”. (Smedestr. 23). Vandaag en Toneelgroep Centrum met Toneelschuur II (Smedestr. 23). Donderdag 20.30 u.: De groep Boa Constrictor. MUZIEK l Concertgebouw (L. Inleiding door Marius Flothuis mende Mozart serie. Theatercafé Toneelschuur. (Smedestr. Donderdag 22 u.: Salonmuziek. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30, 19 en 21.30 u.: „Rollerball”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15.u. „Een goed ontwikkeld hoertje’’, 18 j. Donder dag. Lido (Houtplein). 14. 18.45 en 211.30 „Jaws”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14, 19 en 21.30 u.: „Histoire d’O”, 13 j. Donderdag 14 en 19.30 u.: „Dr. Zjivago”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt). 20 u.: „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.). 14.30, 19 en 21.30 u.: Posse”^18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.30 u.: „Elckerlijc”, 14 j. Studio (Gr. Markt). 14,19 ^.Frankenstein junior”, 14 j. i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9