Aparte stichting voor beheer Haven sluizenhavens GROTE KERK MONUMENT VAN GEHELE GEMEENSCHAP Gesprek tussen Voorlopig geen woningbouw in Westertuinen r t Hoedt U voor misdaad K ELS gemeente en detailhandel ENNEME „Contactavond” voor bewoners midden-IJmuiden ri Halsstarrige automobilisten UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN Carillonklanken VELSEN VOOR VIETNAM HEEMSKERKER PLEEGDE ONTUCHT aMt goedkoop is wk duurkoop! v K ÏJ D A G 16 JANUARI 19 76 NIEUWS UIT STAD EN STREEK R.' Het schip op de foto is de IJmui- dense stoomtrawler Maria R. Om- mering IJM. 7 zoals die voer tij dens de tweede wereldoorlog in marinedienst. In 1926 is deze traw ler naar IJmuiden gekomen na te zijn aangekocht door de Vereenig- de Exploitatie Maatschappij. Het vaartuig is gebouwd in 1914 door Smith’s Dock Company te Middles borough voor W. Wray te Hartle pool en hette aanvankelijk Irene Wray HL. 73. Later is het thuis gaan behoren in Grimsby en be hoorde onder dezelfde nam aan de Regent Steam Fishing Company. P. Wijker werd schipper op de Maria R. Ommering IJM. 7 en in 1926 werden nog twee trawlers door de ze maatschappij in Engeland aange kocht die we hebben gekend als de Clasina Luther IJM. 59 en Cathari na Duyvis IJM. 60. A n li Tips redactie: Ko van Leeuwen Tel. 02550-15389 Stichting Cultureel De afgelopen maanden zijn wij uiteraard weer overspeeld met talloze kalenders, allemaal erg mooi, met posters, land schappen, honden en poezen en paarden. Er was één kalender bij die het nuttige van het wegvlie den der tijd wist te verenigen met het nuttige van een stukje voorlichting. Zo’n kalender waar je wat aan hebt dus, je neemt er wat van mee. mq... (Van een onzer verslaggeefsters) de 13,33-13,03; in [- H. E. KLOOSTERHUIS i” trekt sn V et et is januari: Elisabet Velthuys Dinsdag 13 januari: MT Meyert Men no IJM.209, Jacob KW 55, MK. Dageraad IJM.4, Eben Haezer IJM.18 (14 jan. bin nen), Wiron VII IJM.207, Deo Volente II KW.ll, Leendert Jan SCH.256. KW.141, Cornelis Vrolijk Czn SCH.171, Monica VL.89, Voorwaarts VL.142. Dinsdag 6 januari: Hektrawler Dirk Diederik KW.172, MT.Ursinus VI.1. Woensdag 7 januari: Hektrawler Jan Maria KW.171. Vertrokken: Borre, naar Antwerpen; Shetland Shore, Aberdeen; Clydepark, Le Havre; Ramness, Grangemouth, IJ muiden. Per 40 kg.: tarbot 467-184; griet 244- 149; kabeljauw één 126-83; kabeljauw twee 126-85; kabeljauw drie 110-80; ka beljauw vier 88-76; kabeljauw vijf 81- De namen waren toen niet onbekend in het IJmuidense stoomtrawlerbedrijf en kwamen voor het eerst voor in 1906 bij de Stoomvisscherij Mij. Gelderland onder directie van de heer T. Planteydt, zij het dan onder andere nummers. De Catharina Duyvis was toen de IJM. 133, en zusterschepen waren de Gerberdina Johanna IJM. 134, Maria R. Ommering IJ. 135 en de Clasina Luther IJM. 136. In 1933 had bij de Verenigde Exploita tie Maatschappij een reorganisatie plaats en de rederjjnaam veranderde in N.V. Visscherijonderneming De Vem met de heer Ir. F. Thiel als directeur. Schipper op de Maria R. Ommering was R. Groen Na een afwezigheid van 6 jaar kwam de trawler op 4 mei 1946 in IJmuiden terug nog als marineschip en moest dus weer geheel opnieuw voor de visserij worden verbouwd. Dit werd opgedragen aan C, van der Giessen’S Scheepswerven te Krimpen aan de IJssel. Op 10 maart 1948 was Maria R. Ommering weer als stoomtrawler in IJmuiden terug en in tussen van een bak voorzien. die later werd gevolgd weer door P. Wijker en in 1935 door J. Visser. Vrijdag Johanna KW.41, m in le in ig m iit m ét ig ig o- te de ag le m én en e- 'P :h 5- in m as' sn is ?n et te ig ft ;n ;n et m en se a- in a- ‘O le *t jn ;a ie at je ;n m ;n )0 (Van een medewerker) ■it le Ut te <d n- In de vooroorlogse jaren was de Maria R. Ommering geregeld in de vaart maar het jaar 1939 betekende het einde als visserij Schip. In september 1939 werd de „Ommering” gevorderd door de Konink lijke Marine en verbouwd tot Boeienschip 3. Toen de Duitsers ons land binnenvie len week het schip op 14 mei van IJmuiden uit naar Engeland en kwam daarna als hulpmijnenveger Maria R. Ommering FY.1785 bij dé Britse marine. Op 7 april 1941 werd het schip bescha digd door een mijnexplosie maar kon worden hersteld en kwam weer in de vaart. De raad had geen moeite met het voorstel van B. en W. om die f 90.000 als subsidie te verlenen. Er werden alleen wat vragen gesteld. Zo was het de heer K. Vermeulen niet duidelijk wat men beoogt met het voornemen om een stichting in te stellen als rechtsopvolger van het college van kerkvoogden. Die stichting stelt zich ten doel het in goede staat brengen en houden van de kerk als monument. Deze Stichting Grote Kerk gaat het beheer voeren over de kerk als gebouw, waaraan men ook een culturele funktie wil geven. Drs. J. C. de Wildt (CDA) ging nader in op dit culturele aspect. Ten eerste vond hij dat de kerk als Beverwijks monument een niet te onderschatten cultureel aspect heeft, maar daarnaast herinnerde hij aan het feit, dat er enke le jaren geleden regelmatig culturele Desalniettemin best een nuttige ka lender als hij op gepaste wijze beke ken wordt. Zoals we ook al eens eerder deden met een politiekalender hebben we hem op de wc gehangen. We hebben alleen het blad van maart eruit gehaald, en het hierbij afge- beeld. We hadden zo’n onbehaaglijk gevoel weet u. Kijk maar: het zal wel bedoeld zijn om u van overhaas- Aangekomen op vrijdag: Athel Land- ki, Rotterdam, IJmuiden; Amber. Cape Palmas; Ganymedes, Antwerpen, Velsen; Mee Tholustrup, Monkstad; Makiri Smits, Newport, IJmuiden; Tegal, Bremerha ven; John Mitchell, Ipswich. Buitenhui zen; Prinses Margriet, Boulogne. IJMUIDEN. Vrijdag 2 Hektrawler Johanna KW.39, Christina KW.41, Schout KW.49, Tetman Hette KW74, MT.Elïy VL.73. Maandag 5 januari: Hektrawler Eg- mond IJM.36 naar de Canarische eilan den, Onderneming II SCH.108 naar de Canarische eilanden, Rijnmond I KW.15, Rijnmond II KW.43, Hendrika Johanna KW.81, Arie Ouwehand KW.122, Holland KW.123, Rijnmond VI KW.135, Willy Vertrokken uit IJmuiden: Sagami Ma- ru, Middlesborough; Dart, Londen; Oste- bank, Bremen; Smit Lloyd-16, Cont. Plat, IJmuiden; Al Ryadh, Hamburg; Salavat Yularv, Antwerpen, Ekebis. Bel fast; William Flint, Malo, IJmuiden; Marijke Smits, Napels, IJmuiden; Pluto, Dundee; Colston, Antwerpen; Sea Speed Cellinger, Antwerpen; Hans Oscar, Pe terhead; Intermac 502, Peterhead; Por- donne, Wisbech; Lawanti, Bremen. VELSEN. Beiaardier H. de Ligt zal zaterdag op het carillon van het Velsen- se stadhuis weer de beiaard bespelen. Het carillonspel is te horen tussen vier en vijf uur en zal bestaan uit: 1. Prelu dium: M. van den Gheijn; 2. Volksliede ren fantasie, Dick van Wilgenburg; 3. Vrije bewerking van een melodie van J. B. Louillet, Joh. van Kempen; 4. Hemo- ny Suite, Albert de Klerk; 5. Inmprovisa- tie, Hein de Ligt; 6. Suite „Beiersmuziek”, Wouter Paap; 7. a. Carillons.de Dunker que, Jef Denijn, b. Aupès de ma blon de, c. Au cla.ir de la Lune, bew. H. de Ligt; 8. Oud-Hollandse boerendansen, W F. Siep. Maandag 12 januari: Hektrawler Rijn mond III KW.44, MT.Rean IJM.29, Ro bert IJM.30, Protinus IJM.154, Ora et Labora KW.51, Marry Martin KW.149. Soli Deo Gloria KW.152, ML.Michiel KW.167, MK. Drie Gebroeders IJM.20, Maarten Cornelia IJM.44, Siwft IJM.155, Janny Jacaoba KW.4, Alida KW.22, Pie ter Jacob KW.24, Willem Adriana KW.25, Ada KW.29, Rose Marie K.W.34, Anna Hendrika KW.45, Pelikaan KW.88, Maarten KW.105, Wilma KW.113, Marry Jacob KW.117, Tiny KW.145, Cornelia KW.174, Pieter Gijsbertha KW.175, Valk KW185, Elly KW.187, Hans KW.189, An na Lydia KW.194, Agatha KW.214, Jacob Senior KW.226, Albert UK.l. VELSEN. Het voorstel van het col lege van Velsen ten behoeve van eer bouwplan van Hoogovens voor de Coöp Inkoopvereniging De Gieteling is op ver zoek van de fracties van CDA, WD en DS’70 drie weken aangehouden. Namens de fracties deed W. N. Koopman dit voorstel om zo mogelijkheden te openen voor een gesprek tussen de gemeente en hét Contactorgaan voor de Detailhandel omtrent De Gieteling voordat er beslis singen worden genomen. Wethouder C. Ockeloen wilde wel aan dit uitstel tege moet komen en het college trok het voorstel tijdelijk in. 57; kool vis één 71-69; kool vis twee 73- 67; koolvis drie 72-68; koolvis vier 52-45; schelvis één 150; schelvis twee 108-79; schelvis drie 76; schelvis vier 65-59; schol één 75-63; schol twee 92-82. schol drie 96-90; schol vier 65-59; wijting drie 74-55; schar 102-73; bot 48-21; steenbolk 42-38; poontjes 64; ham 248; witte kool vis 94-68; lever 68-60; kuit 62-48. Woensdag 14 januari: Hektrawler Vooraan VI. 115, MK. Eben Haezer IJM 18. genoegen van de automobilist die het vertikt om ook maar tien stappen te lopen naar het ziekenhuis. Als de ingang breed genoeg was zou men het liefst de auto naast het bed rijden. Er is parkeerruimte voldoende bij en om het ziekenhuis, maar deze moeite kan men waarschijnlijk voor zijn medemens niet meer opbrengen. U ziet per vel het hoofdthema, de dief, de inbreker, de aanrander, de verkoper-aan-de-deur, en daarboven prijkt een poppenkastje waar een houterige agent burger Jan Klaas-sen en burgeres Katrijntje de moraal leest. Ziet u een wegsluipend ver- Ook de taxi’s die patiënten bij de poliklinieken moeten brengen of af halen, kunnen vaak de ingang niet bereiken. Met het gevolg dat bedlege rige patiënten of invaliden een eind moeten lopen of worden gedragen door regen en kou om bij de auto te komen. Alle zorgen die zijn besteed aan de therapie of bij de poliklini sche behandelingen kunnen dan voor niets zijn geweest. En dit allemaal tot (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ten behoeve van de grondverwerving in het bestemmings plan „Westertuinen” heeft de gemeente tot nu toe 2.156.00 uitgegeven. De raad moest donderdagavond het krediet tot dat bedrag aanvullen met ƒ750.00. Drs. J. C. de Wildt (CDA) wilde tij dens de raadsvergadering weten hoe het nu staat met de uitvoering van het plan, die naar zijn mening met de grootste zorgvuldigheid moet worden voorbereid, gezien de geringe mogelijkheden van Beverwijk om woningen te bouwen. Hij was verontrust door geruchten dat men er al aan het werk zou zijn. Wethouder A. C. Hoogeboom meldde, dat er het eerste half jaar zeker nog geen woningbouw zal worden gepleegd. De gesignaleerde activiteiten hebben vol gens zijn toelichting betrekking op land meetkundige voorbereidingen ten behoe ve van de bouw van het nieuwe ver pleegtehuis „Heemswijk”. Met de bulldo zers die men er heeft gezien zou de aanleg van de Caegweg worden voorbe reid. Het negeren van alle verzoek- en verbodsborden loopt de spuigaten uit. Ambulanceauto’s kunnen vele malen de ambulance-ingang niet bereiken, en moeten dan blijven wachten tot de eigenaar van de verkeerd gepar keerde auto ergens uit het ziekenhuis is opgetrommeld. Bij het verlaten van de spoedeisende hulp dito met pen sterretje. Het komt niet zelden voor dat men vanuit het ziekenhuis naar een ongeval of spoedgeval moet uit rukken en dan de iutgang geblok keerd ziet. Dit kan ernstige conse quenties tot gevolg hebben. Ondanks alle maatregelen die door de direktie zijn getroffen, blijft men halsstarrig alle verzoeken negeren. De schepen werden later aan andere rederijen verkocht en drie namen keer den in 1926 terug terwijl de naam Ger- bedina Johanna in 1928 werd gegeven aan de aangekochte stoomtrawler Jenny Elsa. IJM. 38. De eerste Maria R. Ommering is toen de tweede trawler van die naam zich aankondigde verkocht en is de Begonia IJM. 135 geworden. In 1932 veranderde het schip weer van eigenaar en toen kenden we het als Ancor IJM. 135 en sinds 1937 heette het scfiip Fram IJM. 135 en werd in 1939 voor de sloop verkocht. De heer H. E. Kloosterhuis van de Velsense ongevallendienst, nauw be trokken dus bij het ziekenvervoer in deze gemeente, ergert zich al geruime tijd aan het onverantwoordelijke ge drag van sommige automobilisten, die ondanks de bij het Zeewegziekenhuis geplaatste verkeersborden hun wa gens hier op verboden plaatsen blij ven parkeren. Waarom zijn gram schap is opgewekt blijkt uit het vol gende schrijven: „Dat het Zeeweg ziekenhuis voor slechtlopende bezoe kers moeilijk is te bereiken, is be kend. Een niet eenvoudig op te lossen probleem. Maar dat het ontoeganke lijk is geworden voor de ambulance auto’s, en de taxi’s, het zittend zie kenvervoer, is een nog veel groter probleem en dat is met wat inzicht en medewerking wel op te lossen. IJMUIDEN. Aangekomen schepen in IJmuiden op donderdag: Clydebank, R’dam; Hamburg, St. Marta; Setiabudhi, Antwerpen; Guava, R’dam; Roelof Hol- werda, Grangemouth; Vortice, R’dam; Jutta, Slikkerveer, Beverwijk; Tsesis, Terneuzen; Pulkovo, Onega; Ivory Is lands, Casablanca; Cairnleader, Swansea, IJmuiden; II Henles, Vellnik; Lachs, Bremen; Borre, Oslo; Mercurius, Ham burg; Mediolanuss, Norfolk; Nessiniaki Bergen, Wilhelmshaven; Hernia, Kotka; Narvskaya Zastava, Archangel; Hebe, Antwerpen; Stainless Anne, Bremen; Guinean Golf, San Pedro; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Arona, Hamina; Ina, Immingham; North Shore, Cont. Plat; Tycha, R.’dam, IJmuiden; Adele-J, Frederiksvaerk, IJmuiden. VELSEN. Na de goede ervaringen bij de contacten van het gemeentebe stuur met de bevolking in 1975, zullen er ook dit jaar weer contactavonden met de bevolking gehouden worden. Burge meester drs. J. Reehorst deelde in zijn nieuwjaarstoespraak tot de raad mee, dat voor 17 februari een contactavond met de bewoners van m idden-IJmuiden op het programma staat. Deze contacta vond zal gehouden worden in de zaal van de Petrakerk. BEVERWIJK. Voor een gedeeltelij ke restauratie van de Grote Kerk heeft de gemeenteraad donderdag een gemeen telijke subsidie van ƒ90,000 verleend aan het college van kerkvoogden van Hervormde Gemeente Beverwijk. Zoals bekend zal de restauratie in fasen worden uitgevoerd en het eerste deelplan (zuidgevel) vergt een bedrag van 300.000. Daarop is een rjjkssubsidie toegekend van 150.000 en dat bedrag zal eerdaags worden uitgekeerd. De hervormde gemeente draagt zelf 30.000 bij en van de provincie kan ook 30.00 worden verwacht. De provincie kan dit bedrag evenwel voorlopig nog niet uit keren en nu heeft de hervormde ge meente zich bereid verklaard, deze f 30.000 voor te schieten. Dat betekent, dat met de restauratie kan worden be gonnen. De besommingen waren: KW 41 52.000, KW 51 6700, KW 124 8500, KW 125 7300, KW 167 11.000, UK 73 4300, IJM 18 18.000, IJM 154 7.100, VD 6 1.400. UK 17 en UK 56 4.000. Die kalender is van de politie. De intergemeentelijke commissie crime prevention gaf hem uit. Het woord zegt het ai, zij het in het Engels, dit is een kalender die zich bezighoudt met het voorkomen van misdrijven. Per maand krijgt u dan ook een thema uit de misdaadwereld voorge schoteld en word u steeds meer een gewaarschuwd mens. Allemaal indivi duele misdrijven natuurlijk, het klei ne spul dat dagelijks om ons heen gebeurt. Zover dat de politie waar schuwt tegen andere misdrijven, whi te collar crime („witte boorden”), te gen milieuverontreinigers, grootkapi talisten, multinationals, uitzuigers, huisjesmelkers, enzovoorts, zijn We nog lang niet. Hoe graag bepaalde hoogleraren dat ook zouden willen. Gedurende het laatste kwartaal van 1975 ontving de man de jongens, vier in getal, bij hem thuis. Na door de politie gehoord te zijn wordt de man vandaag aan de Haarlemse officier van Justitie voorgeleid. voor ons. eens Men is daarbij uitgegaan van de ge dachte, dat de grote kerk een monument is voor en van de gehele Beverwijkse gemeenschap en niet alleen van de Her vormde Gemeente. Het gebouw zou dus ook voor culturele manifestaties en dergelijke ter beschikking moeten staan van de gehele gemeenschap. In die zin acht men een aparte Stichting de meest aangewezen beheersvorm. De heer Vermeulen kon het helemaal eens zijn met déze opvatting, omdat de kerk en vooral de Wijkertoren voor iedere rechtgeaarde Beverwijker iets be tekent. In dit verband noemde de heer Vermeulen het aanbod van de Hervorm de Gemeente aan de burgerlijke ge meente rigoureus. „Misschien zit er een intergemeentelijke regeling in”, was zijn waarderend commentaar. In antwoord op vragen van raadslid drs. A. J. Eiff ging loco-burgemeester Camfferman nog even nader in op de financiering van de volgende fasen in de restauratie. moeten ook weer niet in een angst psychose vervallen. Maar van de uitoefening van de visse rij als IJmuidense trawler is niets meer gekomen. Het schip kreeg een plaatsje in de Haringhaven en is in 195.1 weer naar Engeland gegaan. De North Eastern Trawlers Ltd te Londen kocht het vaar tuig en het werd als Nolton M. 184 inge schreven te Milford Haven. Daar heeft het schip thuisbehoord tot in 1957 en werd toen voor de sloop verkocht. ARIE VAN DER VEER. IJMUIDEN. Aan de donderdag* markt werd aangevoerd: 1750 kg tong; 14 kisten tarbot en griet; 762 kisten kabeljauw; 427 kisten koolvis; 88 kisten schelvis; 327 kisten wijting; 201 kisten schol; 60 kisten schar; 188 Kisten diver sen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 14,32-14,25; grote tong 11,69-11,35; groot- milddel tong 13,33-13,03; kleinmiddel tong 12,80-11,54; tong één 11,10-10,72; tong twee 10,06-9,59. te aankopen van veel te dure dingen te weerhouden, maar lijkt het nou niet net of de politie waarschuwt tegen Turken, Perzen, zigeuners of andere ongure buitenlandse elemen ten die ons land toch al zo onveilig maken en nu ons ook nog vliegende tapijten gaan aansmeren...? Daar hou den we niet zo van weet u. Vandaar dat scheurwerk. Nu hebben we in maart alleen maar de bescheurkalen der va nhet Simplistisch Verbond over. dacht figuur in het gras bij uw buurman? Hup, meteen de politie bellen. Een colporteur aan de deur, wees wijs, eis een legitimatiebewijs. Neem een goed slot op je brommer. Laat geen dure camera achterin je auto’ liggen. Zet geen briefjes voor het raam met: we zijn met vakantie. Laat geen geld in je jas zitten in de kleedkamer. Doe je tas goed dicht in het warenhuis. Maak foto's van het dure antiek en schilderijen. Laat uw kind geen snoepjes van vreemde mannen aannemen. Ga niet diep in de nacht in het bos wandelen in uw eentje... Waarachtig, er zouden heel wat minder mensen voor de rechter ko men als ze gewoon de kans niet kregen om iets tegen onze regels in te doen. Wij zijn degene die ze de kans geven, u en ik met onze slordig heid, maar ook het warenhuis met zijn verlokkelijke uitstallingen. We kunnen de zwakke broeders en zus ters onder ons een hoop ellende be sparen door zelf wat beter uit te kijken. En dan heb fk hel echt over die zwakke broeder, niet over de zwaar gewapende harde overvaller of gijzelende. In dat opzicht is deze kalender wel goed. Simpel uitgevoerd, trekt dc aandacht een soort geheugensteuntje En dat de politie nu ook aan de fèise vóór de misdaad denkt en ook aan het stukje mede- schuld van de maatschappij is lof waardig. Maar aan de medaille zit een tegenkant. Akkoord, de voorlich ting moest summier zijn in dit kader, natuurlijk. Maar dat betekent nog niet onvoldoende doordacht. Sim pelheid en eenvoud hoeft niet te vervallen tot het schilderen van pro- totypetjes van „misdadigers” manne tjes met scheve mondjes en petjes. Oom agent staat overal met de neus bovenop. Loopt u vooral meteen naar hem toe lijkt het parool en stel het machtige politieapparaat in wer king. Nergens de suggestie tot het zelf oplossen (nee, niet met die klap op iemands' hoofd eigen rechter spe len, maar trachten eerst zelf werke lijk de „verdachtheid” vast te stellen). Nergens een waarschuwing voor het gevaar van de heksenjacht op mensen die wél te goeder trouw zijn. We willen niks ondermijnen, waarschu wen is goed en er zijn genoeg ge vaarlijke situaties denkbaar. Maar we (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een 32-jarige inwo ner van Heemskerk is maandag in zijn woonplaats aangehouden wegens het plegen van ontucht met minderjarige jongens. De gedurende december gehouden actie van het comité „Velsen voor Vietnam”, onder meer bestaande uit de verkoop van kalenders en kaarten, heeft in totaal 1400 opgebracht. Bo vendien werden grote hoeveelheden kinderkleding, dekentjes, medische ar tikelen en babyvoeding ontvangen, waarvan de waarde op ongeveer 15.000 kan worden geschat. Dit alles werd inmiddels reeds verzonden naar het landelijk medisch comité voor Vietnam. De actie voor babyvoeding en geld voor de medische opbouw wordt overigens nog steeds voortgezet. Men kan zich hiervoor in verbinding stel len met de heer H. de Boer, Rem- brandtlaan 41, IJmuiden-Oost, tele foon 14884. manifestaties in de kerk werden gehou den, zoals concerten. Door het verval was de kerk daar niet meer zo geschikt voor, maar na de restauratie zou de kerk weer heel goed voor bepaalde ma nifestaties kunnen worden gebruikt. Daarbij dacht de heer De Wildt onder meer aan zomerse Toer-in-activiteitenl uitvoeringen van oratoria en dergelijke. Het zou zeer beslist niet in de bedoeling liggen het ontmoetingscentrum De Nieu we Slof concurrentie aan te doen, want het zouden wel evenementen moeten zijn waartoe het kerkgebouw zich speci aal leent. De heer P. J. Schipperus gaf een toelichting op de Stichting Grote Kerk. Het is de bedoeling, dat die stichting de rechtsopvolger van het college van kerkvoogden wordt, uitsluitend voor zo ver het de kerk als gebouw en het interieur betreft. 4'-” *4*

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5