Kometen had het ANNEMARIE VERLAAN moeilijk Vijftig wielerkoersen in Noord-Holland Koplopers falen in damstrijd Overwinning Haarlem op Berg favoriet v FRITS KORBACH HOOP DOET LEVEN Geringe voorsprong Dianne de Leeuw UITSTEKENDE KÜR VAN Kennemerland Ttermwitrine is een voordelige thermisch dubbele beglazing voor particulieren.. o 5 •s.tLJs I g BUITONI (FLAMINGO'S) tegen Arke Stars BRINK Luchtverwarming Uw installateur: k P K I - is r '^3 iw Ml I ft Haal't boekje NS Vakantie reizen. 4 ZA 14 1 7 19 7 6 ZATERDAG JANUARI SPORT door Rob Hoogland Nadeel Oppermachtig Semi-bondscoach Cynisch Ei< 20.45 uur Kennemersporthal. LUCOTHERM B.V. - ALPHEN a/d RIJN Het ligt voor u klaar op de stations, bij vele reisbureaus en Rabobanken. Een greep uit de nieuwe reizen 14-daagse touringcartochten door Scandinavië, 15-daagse reis naar het Oostenrijkse Zillertal. En als vanouds vele reizen naar België, Zwitserland, Denemarken, Duitsland, Engeland en Schotland. P.F. SCHOLZ BOUWIMPORT B.V. 1 - H z -- Ji z it (Van onze basketbalmedewerker) I. De Kampioen organiseert profronde van Haarlem (Van onze wielermedewerker) (Van onze dammedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 1. HAARLEM. - Nadat Tielrooy en Ste- rel in de derde ronde van het Top Tien Toernooi de leiding grepen, hebben zij al een ronde later de terugslag ondervon den. Hiervan profiteerde Wim de Jong die er voor zorgde zich naast het leiden de duo te nestelen, ondanks het feit dat hij een partij minder gespeeld heeft. Gisteravond zijn de vierkampers in aktie gekomen in het Hoogoven-schaaktoernooi in Wijk aan Zee. In de invitatiegroep kwam Kuipers (voorgrond) uit tegen Henne- berke en daarachter speelde Van Scheltinga tegen Van der Weide. korte kür en daarom werd de op en top Amerikaanse Nederlandse op de eeyste plaats gezét. En, opnieuw, terecht. aan gewerkt worden. Het zou misschien niet gek zijn om Joan tot bondscoach te benoemen. Als ze wil tenminste. Er is in Nederland altijd een tekort geweest aan goede trainers. Misschien dat we naast Joan nog een buitenlandse trainer zou den kunnen aantrekken, maar nogmaals: dat zijn alleen maar ideeën Van mézelf. En ik heb ook nog andere ideeën. Zo geloof ik dat wij nog nooit met de NSF hebben gepraat over subsidie voor kunst- rijsport. Datë wordt dan hoog tijd. Al leen het NOC geeft wat.” In vergelijking daarmee zijn wij onder de verwachtingen gebleven, vooral de laatste vijf weken. De oorzaak? Die kan ik moeilijk analyseren. Misschien is het daar wel voetbal voor.Maar we doen er intern wel alles aan om de fouten op te sporen. Och, je bent van zoveel facto ren afhankelijk. Het elftal van Telstar heeft, zoals al gesignaleerd, geen wijzigingen onder gaan en ook FC Den Haag speelt zoals het afgelopen zondag tegen FC Twente uitkwam. De opstellingen: Den Haag: Thie, De Ei he 10' Caluwé. Mansveld, Van Vliet, Korevaar; Albertsen, Perazic, Ouwehand; Jol, Van Leeuwen. Schoenmaker. Telstar: Van der Meeren; Driesen, An dré. Van Essen, Bischot; Bijl, De Goey Jonkér: Stout, Van Kooten, Kramer. Haarlem: Boersma; Wentink, Fransz, Huyg, Derksen; George, Metgod, Kleton, Sadek. Van den Berg, De Geer. Wage- GENËVE. In de stad waar diplomatieke vertegenwoordigers van zo’n beetje alle landen op dit aardse velerlei problemen trachten op te lossen, dit ongelofelijk schoon gelegen maar tegelijk bizarre Genève, deden zich opnieuw ingewikkelde toestanden voor. Sport verbroedert, zeggen ze vaak, maar gistermiddag, in het schitterende Stade des Vernets, bleek daar slechts weinig van. Want welke dame had nu eigenlijk de verplichte kür van het Europees Kampioenschap kunstrijden op de schaats gewonnen? Slechts weinigen waren het eens. De jury in ieder geval wél, want die had Dianne de Leeuw op de eerste plaats gezet. Trainster Joan Haanappel met haar pupil Sophie Verlaan, die na de verplichte figu ren en de korte kür een eenentwintigste plaats in het algemeen klassement bereikte. Jeroen Sterel maakte een taktische blunder door Harry van der Vossen de gelegenheid te bieden zijn favoriete stra tegie toe te passen. Theo Tielrooy ver keek zich op de kracht van een doör hem gespeelde „Ghestem-doorstoot”. GENÈVE. De stand na de figuren en korte kür in het Europese Kampioenschap voor dames was: 1. Dianne de Leeuw (Ned) 84.60 punten, 2. Annet Pötsch (Odl) 83,20 punten. 3. Isabel de Navarre (Wdl) 82,92, 4. Christine Errath (Odl) 82.36, 5. Susanna Diano (Ita) 79,40, 6. Dagmar Lurz (Wdl) 76,64, 7. Danielle Rieder (Zwi) 75,84. 8. Gertj Schanderl (Wdl) 75.56, 9. Jelana Vodo- rezova (Sov) 75,56, 10. Karena Richardson (GB) 72.36. 16. Annemarie Verlaan (Ned 67,64. 21. Sophie Verlaan (Ned) 60,44. Er zijn 22 deelneemsters nadat de Oostduitse Marion Weber zich had teruggetrokken wegens een blessure. Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Hieruit blijkt ongeveer dat het er bij de dames in Genève spannend aan toe gaat. Zoals verwacht nam Dianne de Leeuw na de korte kür de leiding over van het Westduitse verplichte figuren wonder Isabelle de Navarre, die op de kür nu eenmaal wat moeilijker ujt dé mollige voetjes komt. Maar Dianne nam geen beslissende voorsprong. Hoewel zij aanzienlijk sierlijker te werk ging dan de toch verrassend acterende Errath nog niét zo lang hersteld van een enkel blessure waarbij zelfs gips aan te pas kwam waardeerde de jury haar min der dan de Oosltduitse, dit riekt dan ook enigszins in de nabijheid van de juryta- fels. En die geur is het sterkst in de omgeving van de stoel van het West duitse jurylid Willi Wernz, die de laatste tijd opmerkelijk veel is gesignaleerd in het aantrekkelijke gezelschap van Christine Errath en Annett Pötsch, de tweede Oostduitse favoriete. Tijdens de verplichte figuren al zette Wernz „onze” Dianne achter eerder ge noemd duo op de, derde plaats, iets wat hij ook gisteren en deze keer hele maal ten onrechte presteerde. Pamela Peat, het Britse jurylid deed dat gisteren weliswaar ook, maar zij had zich tijdens de verplichte figuren ten opzichte van Dianne de Leeuw nogal vriendelijk ge toond. Misschien dat ze iets goed wilde maken. Zoniet, dan ligt de oorzaak van haar lage waardering voor Dianne waar schijnlijk in de kater .van het feest dat zij ongetwijfeld heeft gevierd, nadat donderdag voor het eerst in maar liefst zevenendertig jaar een Engelsman John Curry beslag had gelegd op de titel bij de heren. En terecht. In ieder geval waren vijf van de negen juryleden het niet eens met Wernz en Peat. Zij beoordeelden Dianne als de beste van de (Van «en medewerker) HAARLEM/JJMOND. In de Kenne- mer sporthal zegevierde Kennemerland in de hoofdklas van de Haarlemse zaal- voetbaleompetitie op de valreep met een score van 5-4 over SC Zandvoort en kreeg daardoor in de staartgroep wat meer spe ling. Voor de Zandvoorters blijft door dit nieuwe verlies het degradatiespook op de loer liggen. De uitslagen: Haarlem: hoofdklas: Ken- nemerland-SC Zandvoort 5-4; eerste klas A: Hubra-FC Graetz 2-4; res. eerste klas: Tuinsfra 2-CBS 2 4-3; res. derde klas A: Spaarnevogels 2-CBS 3 3-1; res. derde klas B: Progress 4-’t Keiltje 3 1-0: res. derde klas C: Kennemer Intersport 3- Kennemerland 5 5-2; Otte Eagles 2-Geel Wit 4 6-0; res. derde klas D: Strawberry 2-Sport CS 5 1-3; Micro Techniek 2- ’t Keiltje 2 2-0; res. derde klas B: Loek Anderson 2-Kennemerland 4 3-2. Beverwijk: hoofdklas: Verhorst Boys- Kleine Beurs 4-3; Barricade Boys-Groot/ Assumburg 3-3; Geldermans-Club 12 6-1, res. eerste klas: Dichthal 2-Groot/Assum burg 2 3rl; Sport CS 3-DSC74 2 2-7. Het schijnt er nu dan toch van te gaan komen. De laatste ronde voor profs in Haarlem vond in 1942 plaats en werd toen gewonnen door de Zaankanter Piet Evers. Behalve deze ronde van de be- roensrermers zal De Kampioen ook het provinciaal wielerkampioenschap van hmord-HoHand organiseren op het nieu we parcours, in het Soaarnwouderbos. De I’nn*-1emso Raceclub Excelsior vroeg pp de in het Reina Siersemahuis in Zaan dam gehouden kalenderbespreking. die onder voorzitterschap stond van KNWU- consvl Wout Hoolboom weer datumre servering aan voor een open koers in de Waarderpolder. Het Halfwegse De Bataaf houdt weer zijn „klassieke” Omloop van de Haar lemmermeer en de ronden van Zwanen burg. Badhoevedorp en Aalsmeer. De oranje-zwarte club zal bovendien op het circuit van Zandvoort het nationaal wegkampioenschap voor de junioren, nieuwelingen en veteranen organisereh. Het is al weer een aantal jaren geleden dat er in de badplaats voor het laatst om een Nederlandse wielertitel werd gestreden. De Beverwijkse rennersclub Kennemerland heeft naast de profronde van Heerhugowaard en de traditionele ronden van Beverwijk en Santpoort ook die van Akersloot weer eens in het Na de nederlaag tegen Sea Devils voor de competitie moest HOC vrijdagavond een nieuwe nederlaag incasseren. Tegen de van der Bosch Eagles uit Maassluis leden de Haarlemmers in het eerste van de twee bekerduels een 63-77 nederlaag. Overigens was deze wedstrijd voor HOC zo goed begonnen. Vlot aanvallend spel bezorgde de ploeg van Dries de Leth binnen tien minuten een 22-9 voor sprong. Toen de gasten echter geaccla- matiseerd waren slonk de voorsprong echter snel. Wel mocht HOC door de inbreng van Jos Goedemans (10-7) en Hans Essenstam (13-9) nog met een 40- 37 voorsprong gaan rusten, maar in de tweede helft werden de bakens snel verzet. De ploeg uit Maassluis, die over een brede basis bleek te beschikken kreeg toen steeds meer vat op het Haar lemse spel en had uiteindelijk geen moeite om de winst verdiend naar zich toe te trekken. Het plan voor een profronde in Haar lem leefdé al langer in kringen van De Kampioen eri dé vorige voorzitter André Vetman is er reeds mee bezig geweest. (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND. De elftallen van Haarlem en Telstar zijn voor de uitwedstrijd tegen respectievelijk Wage- ningen en FC Den Haag niet gewijzigd, wat o.a. betekent dat Boudewijn de Geer die vorige week in Haarlem debuteerde weer is opgesteld. Bij -Haarlems tegenstander Wagenin- gen zijn de zorgen groot. Aan de teleur stellend verlopen wedstrijd tegen Veen- dam hield Frandsen een schorsing over en drie spelers meldden zich deze week ziek (griep): Wellerdieck, Hamberg en Groenendijk. „Ze hebben”, aldus trainer Frits Korbach, „de hele week geen stap op ons veld gezet, zodat ik er maar van uit ga dat ik reserves moet opstellen maar ook dat is een probleem want er zijn verschillende reserves geblesseerd. Het zullen dus wel B-spelers moeten worden. Maar ja, wie weet blijkt liet allemaal nog een beetje mee te vallen. Hoop doet leven, zeg ik maar Een goed uitgangpunt voor de Wa- geningse oefenmeester want het moet hem immers niet lekker zitten dat de ploeg met wie zijn team- vorig seizoen de teleurstelling van de degradatie deelde, het zo goed doet in de. eerste divisie. Korbach: „Natuurlijk vind ik dat voor ons een vervelende zaak, maar <k zit e niet mee. We moeten gewoon erkennen dat dit Haarlem met kop-eri-schouders boven de rest uitsteekt. Kijk maar naar, het puntentotaal, dat spreekt boekdelen. de ei( ko W( Ai da! ha va ko bo ve zo te Ai mi on ta la; gr ali Dianne’s immer cynisch glimlachende coach Dough Chapman maakte zjch niet druk over de manipulaties van de jury, in casu Willi Wernz. Dough Chapman, die in het midden liet of hij geheel en al tevreden was over de prestaties van zijn pupil, liet wél weten dat hij de voor sprong van Dianne op de concurrentie uit de D.D.R. voldoende vond: „It’s enough”. Het meest uitgebreide en bruikbare kommentaar dat hij tijdens deze Europese titelstrijd aan de pers gunde. In de heren eerste klasse werkte Cronjé-Shots zich wat verder weg uit de gevaarlijke zone. HCK dat bij de rust nog met 21-17 leidde, moest in de twee de helft toestaan dat Cronjé Shots door toedoen van Louman (3-10) de winst met 39-38 voor zich opeiste. Aan de kop van de ranglijst blijft naast Sea Devils en Lions ook DSS een belangrijke rol spelen. Tegen Onze Gezellen was DSS oppermachtig. Al voor de rust werd een 27-10,. voorsprong genomen, die in de tweede helft uitgroeide tot de 65-26 winst. Topscorers: Van Kampen (7-18), Biervliet (6-8) s vbedrijvenën instellingen met een RIJKSBIJDRAGE VAN 337,% Telefoon 023 -370458 -376409 Hiermee wordt zo ongeveer geïllus treerd hoe er in de KNSB over kunstrij den werd gedacht. Commentaar van Jo an Haanappel op Van Laer’s bedenksels: „In mei is er al iemand geweest, Engel- friedt van de kunstrijcommissie, om mij te polsen voor zo’n funktie. Dat kon toen niet omdat ik al andere afspraken had. Maar ik ben er in principe toe bereid. Dan moet er echter wel' veel veranderen.” Van Laer weer: „Maar we moeten ook niet vergeten dat Nederland geen kunstrijland is. Hollanders zijn voor het grootste deel liefhebbers van langebaan schaatsen. En bovendien: als je ergens geld instopt, moet je de zeker heid hebben dat het toekomst heeft.” Een heldere visie. Want in het lange baanschaatsen zit wél toekomst. Of niet soms? IJSDANSEN 1. Ljoedmilla Pakhomova Alexander Gorsjkov (Sov) plaatscijler 9. 210,54 punten; 2. Irina Moisejeva/Andrej Minenkov (Sov) plaatscijfer 19, 203,44 punten; 3. Natalia Linitsjoek Gennadi Karponosov (Sov) plaatscijfer 30, 200.74 punten. In de Sub-top tien behaalde Piet Be llen weer de volle winst door Winkelaar positioneel te overspelen. Zijn belagers Pippel en De Boer, die tegen elkaar speelden, braken hun partij af in een stand waarin Pippel een schijf voor staat en grote winstkansen heeft. Fout, opperde de meerderheid van de uiterst kritische pers, want Christine Errath, de kleine en sympathiek ogende Oostduitse die haar titel verdedigt, had een beter plaatscijfer en bovendien meer punten verzameld. Toen verscheen er een al wat kalende man ongetwijfeld in het bezit van het M.B.A.-diploma boekhouden ten dele. Streng nam hij het woord: „De Leeuw staat eerste om dat zij door vijf juryleden op de eerste plaats is gezet. Errath door slechts één. Zoiets is altijd doorslaggevend”. Waar mee het gelijk van de jury werd bewe zen. HAARLEM In het komende wie- lerseizoen worden in de provincie Noord-Holland ruim vijftig verschillende open koersen gehouden. Het zijn er iets minder dan in voorgaande jaren. De meeste startgelegenheid wordt weer ge boden‘aan de amateurs. Voor de andere categorieën is de „spoeling "dunner. De profs komen slechts tweemaal aan bod. Zij kunnen alleen in Heerhugowaard (Kennemerland) en voor het eerst sinds meer dan dertig jaar in Haarlem (De Kampioen) starten. HAARLEM-IJMOND. - Het inhaaldu- el tussen de dames van Haarlem-Cardi- nals en de Kometen is een wedstrijd met twee gezichten geworden. De Kome ten, dat vorige week het hoog genoteer de Hoofddorp achteloos van het veld speelde werd deze keer niet alleen met een fel op de bal zittend Cardinals geconfronteerd maar moest bovendien ervaren dat de tegenstander vrijwel moeiteloos de basket vond. Vooral Sonja Schirrmann <12-12) was bijzonder trefze ker. Ingenomen met haar prestatie was zeker Annemarie Verlaan, de zestienjari ge uit IJmuiden, die een voortreffelijke verplichte kür reed. Haar grote onge noegen was echter, dat zij als eerste van de tweeëntwintig dames de Oostduit se Marion Weber moest met een arm- bléssure de strijd staken, omdat zij tij dens de training gistermorgen een on vrijwillige botsing had gehad met Kapia Seretti uit Italië van start moest gaan. Dat is altijd het nadeel van de betreffende deelneemster, omdat de jury zo iemand niet al te hoog waardeert, want er komen nog zoveel aan de beurt. Annemarie: „Natuurlijk is dat altijd een nadeel. Je kunt beter in de middenmoot beginnen. Maar inderdaad: het ging wel lekker.” Annemarie staat nu op de voor haar doen zeer verdienstelijke zestiende plaats. Joan .Haanappel, van wier kwaliteiten KNSB-voorzitter Herman van Laer, die voor zaken in Zürich was en dus niet, om de laatste twee dagen van Europese titelstrijd heen kon, is. overtuigd. Zo zéér zelfs dat hij („maar ik heb dat nog niet met het bestuur besproken, dus is het een zuivere persoonlijke mening”) er” over prakkizeert om voor te-stellen dat zij tot een soort semi-bondscoach wordt aangesteld. Van Laer: „Ook ik vind dat er binnen de KNSB te weinig aan de kunstrijsport wordt gedaan. Daar moet Overige uitslagen: heren: Haarlem Cardinals 3-Lisse 2 31-50, Haarlem Epi- bratos 4-Antilopen 2 40-34, DSS 3-Lions 2 36-66, Cronjé-Shots 2-Akrides 4 43-33, Antilopen 4-HOC 4 50-22, dames: De Kometen 2-HCK 2 20-7, Sea Devils- Exercitia 46-44 n.v. 22. Limmen voor amat. en liefh.22. Waarderpolder in Haarlem voor amat., nieuw, en vet. (Excelsior 29. Osdorp voor amat.. jun. en nieuw.; 29. Wervers- hoof voor amat., jun. en liefh. September: 4. Aalsmeer voor amat. en nieuw. (Bataaf’; 5. Buikslolermeer voor amat., jun. en liefh.; 10. Nacht van Zaandam voor amat. en jeugd. Oktober: 2. Assendelft voor amat., nieuw, en liefh.3. Zilveren Molentoer- nooi in Wijde Wormer voor amat., jun., nieuw, en liefh. Over de op vier achter eenvolgende dagen te houden ronden van Schoorl, Bergen, St. Pancras en Langedijk wordt voor de amateurs een algemeen klassement opgemaakt. Minder lekker ging heit met zus Sophie, die zeer waarschijnlijk haar reisje naar de wereldkampioenschappen in Göteborg wel kan vergeten. Al bij de eerste de beste sprong, een combinatie dubbele flip-dubbele axel, kwam zij le lijk ten val, waarvan zij zó van de kook raakte, dat vrijwel niets meer haar luk te. Zelfs tot ver na afloop, was ze zó overstuur, dat zij wenend vertelde: „Misschien ga ik me nu meer or mijn studie concentreren.” Iets j wat door trainster Joan Haanappel werd wegge wuifd. programma opgenomen. De wedstrijdkalender voor Noord-Hol land ziet er als volgt uit: Maart: 27. ronde Lage Land voor jun. April: 19. Breezand voor ama„ nieuw, en liefh.; 6, 7. en 8: driedaagse van Noord-Holland voor amat.; 9. Tuitjehorn voor amat., nieuw, en liefh., 15. Omloop Haarlemmermeer voor amat. en jun. (De Bataaf); 16. ’t Zand voor amat., nieuw, en liefh. 23. Weesp voor nieuw.; 23. Purmerend voor amat., jun. en liefh.; 27. Spaarndammerbuurt in A’dam voor nieuw, en vet.; 27. Den Helder voor amat. en liefh.; 30. Haarlem voor profs, jun., nieuw, en* liefh. (De Kampioen); 30. Wieringen voor amat. en dames. Juni: kampioenschap voor Noord-Hol land in Spaarnwouderbos voor amat., jun. en nieuw.; 7. Andijk voor amat., liefh. en dames; 7. Uithoorn voor amat., jun. en nieuw.; 13. Warmenhuizen voor amat., jun. en nieuw.; 20. Venhuizen voor amat.. liefh. en dames; 26. Scher merhorn voor amat.; 27. Schermerhorn voor amat., nieuw, en liefh.; 27. Ouder kerk aan de Amstel voor amat.. jun., nieuw, en liefh. Juli: Akersloot voor amat., liefh. en dames (Kennemerland); 10. Zwanenburg voor amalt., jun., nieuw, en liefh. (Bataaf); 11. Monnickéndam voor amat., liefh. en nieuw.; 11. Beverwijk voor amatliefh. en dames (Kennemerland); 18. Waarland voor amat., liefh. en nieuw 25. Castri- cum voor amat., liefh. en nieuw.; 25. Hoogkarspel voor amat., jun. en liefh.; 29. Schoorl voor amat.; 30. Bergen voor amat.; 31. St. Pancras voor amat., nieuw, en dames. v Augustus: 1. Langedijk voor amat., nieuw, en dames; 1. Midden Beemster voor amat., jun. en liefh.; 4. Santpoort voor amat. (Kennemerland); 8. Oostzaan voor amat., jun. en nieuw.; 8. Heerhu gowaard voor profs, amat. en liefh. (Kennemerland); 14. Badhoevedorp voor amat., jun. en nieuw. (Bataaf); 15. Alk maar voor amat., nieuw, en liefh.; 16. Hartjesdagronde in A’dam voor amat.; De Kometen, dat halverwege tegen een 34-23 achterstand aankeek, miste weliswaar topscoorster Els Spee, maar kwam desondanks in de tweede helft bijzonder sterk terug. Zelfs de diskwali ficatie van Marijke Sytsma (8-4) kon de Kometen niet uit het ritme brengen. Voorhamelijk door toedoen van Betty Veenstra (7-12), die de wonderlijkste treffers op haar conto liet bijschrijven, maar die ook de eenvoudigste kansen onbenut liet, kon de Kometen na tien minuten spelen het evenwicht herstellen. Dat Cardinals uiteindelijk met 50-54 de punten aan de gasten moest laten was gedeeltelijk te wijten aan de onkunde bij het nemen van de vrije worpen. Niet minder dan elf kansen liet Cardinals onbenut. i;' ’WW J. '"«««O..

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14