Beckenbauer EERVOL VERLIES met dood VOOR EINDHOVEN Feyenoord maar weer één helft erg goed Ruzie om penalty J J Korbach: Ik begrijp dat wel met zo’n voorsprong bedreigd 3 Engelse greep haar kans... te 1^1 F JB iW ■BR* r MAANDAG 197 6 11 JANUARf SPORT 10 -O Dubieus Wissel Afgekeurde goal a. 4 ■■HEmS JBI -.’-‘T'-r - - - k- O WK WW - I ■m SPORIEF K®7"' R 'f.' .'Van onze sportredactie) DIEN permitteren om John Metgod: Opnieuw uitblinker. (Van onze sportredactie) MARC SERNÊ. Opstellingen Den Haag energiek en eenzijdig (Van onze sportredactie) discriminatie PIETER MUL Kramer: Gevaarlijke rushes. S laren, p alle destr istru- or alle jf roet >nster M534. jb met i wat u vanaf jb met i wat u vanaf en BIJ- loeri ne ons van van Boudewijh de Geer die door Van Geffen werd gekeerd. De gemiste strafschop bij AmsterdamFeyenoord, waar na afloop zoveel over te doen was. Onder de arm van keeper Hans Suiker die het schot zou keren, de man die de penalty miste: Dick Schneider. Van der Kuylen maakt zijn eerste goal. EINDHOVEN (ANP). Op uiterst eervolle wjjze heeft Eindhoven van grote broer PSV verloren. De nederlaag kon de eredivisie-debutant niet ontlopen, maar met een verlies van 12 toonden de mannen van trainer Gosens zich wel tevreden. Ook al betekende het de vierde nederlaag in successie. Aan de an dere kant is het wel zo dat dal bezoekers veel geluk hebben gehad. PSV zag drie keer een schot van de lijn gehaald en schoot ook herhaaldelijk tegen het houtwerk. Het openingsdoelpunt viel pas in de 24ste minuut, toen Van der Kuylen na een voorzet van Poortvliet en een kort passje van Edström raak schoot. In de 67ste minuut werd het 20, opnieuw door Van der Kuylen na voor bereidend werk van Deijkers en Rene van de Kerkhof. Eindhoven wilde zich nog steeds niet bij het onvermijdelijke neerleggen en had in de 34ste minuut geluk toen Lubse de bal aan Senders verloor. Deze speelde Bleijenberg aan, die vervolgens met een lob Van Beveren, die na vijf weken zijn rentree maak te, geen kans gaf. izellige m lan- arkeer 14 uur. istoors- 02520 te JO- wlichte LAKEN n”. Tel at 11- euwd. ierdag ban- n BIJ- >ed ni- 3 RA- i” ax- spot s Ho tel EL- en tevens 2057 «DIEN 7957. zoeken levens 023- Mansveld veelvuldig assistentie leverde. Telstar hield het hoofd koel en liet zich door het vele veranderen van positie door Van Leeuwen en Schoenmaker, geen schim van de voetballer uit de ADO-periode niet van de w(js brengen. In de opzet van snelle uitvallen over de flanken zag Castenmiller geen plaats voor Van Kooten („Cees heeft het op dit mo ment niet zo”) wiens plaats door de rappe De Wit werd ingenomen. an Huize J2907 30 uur De Boskov-formatie wilde doorgaans alleen maar door het midden op Bloem af, maar juist dat centrum was zo overvol dat van die acties weinig direct Die kreeg het elftal dan ook. Haarlem kreeg die eerste helft geen kans om rustig af te wachten en via een uitge- kobkte aanval een doelpunt te maken. Wageningen drong het met vier midden velders opererende Haarlem die eerste helft ver terug. Hamberg moest alléén keer dubieus worden afgestopt, Boersma moest twee uitstekende reddingen ver richten op schoten van Groenendijk ën Budding, voordat Wageningen vlak voor rust toch succes had. Derksen speelde te zacht terug, waarna Boersma alleen nog maar kon corrigeren door Groenendijk binnen het zestienmetergebied te torpe deren. De uitstekend leidende Van der Kroft gaf zeer terecht een penalty die door Van Vijfeycken werd benut. Haar lems enige wapenfeiten uit die eerste helft bestonden uit een uitstekende com binatie tussen Huyg-Wentink en Van den Berg, waarbij de topscorer uit de eerste divisie naast schoot en een inzet WAGENINGEN. Op de één of andere manier zijn wedstrijden tussen Haarlem en Wageningen het aanzien meer dan waard. Dat was vorig seizoen in de ere divisie al het geval en dat is dit jaar in de eerste divisie ook zo geweest. Eerder dit jaar voetbalde Haarlem in zijn thuiswedstrijd tegen Wageningen kwalitatief gezien één van zjjn leste wedstrijden van deze competitie. Gistermiddag ontspon zich op de Berg tussen de offensief ingestelde elftallen opnieuw een duel dat eigen lijk geen moment echt verveel le. Dat Haarlem uiteindelijk met 2-0 verloor had het elftal helemaal aan zichzelf te wijten. Maar na de hervatting zou dat alle maal anders worden. Hughes had in de rust een zeer goed uitpakkende wissel toegepast. Kleton (Hughes: „Hij moest de aanvoer tussen middenveld en aanval verzorgen en deed dat niet goed”), die tegen sterkere tegenstanders veel minder rendement oplevert dan wanneer hij wat vrijheid geniet, werd vervangen door Sadek Dat bracht plotseling wat AMSTERDAM. Feyenoord kreeg vlak voor rust tegen Amsterdam een penalty toegewezen omdat Kristensen onderuit werd gelopen. Schneider miste. Kreuz: „Dat is logisch want ik zou hem nemen. Nu werd er veel te veel ge praat. Kristensen, Schneider en Van Hanegem waren er tegen. Nou dan scheelt ze dat mooi een goal”. Van Hanegem echter: „Waar praat die man over? Er was helemaal niets afgesproken. Het is toch geen speeltuinvereniging. Schneider nam zijn aanloop al. Dan moet Kreuz er zich niet mee bemoeien. Schneider schoot tegen PSV hoog over. Nu tegen de keeper. Hij komt in ieder geval dichter in de buurt”. gepaard met vier goals, in Den Haag scoorde geen van de partijen een geldig doelpunt. Een tevreden Telstar-trainer Castenmiller legde na afloop keurig uit waarom zijn ploeg erin geslaagd was een punt te veroveren, terwijl een norse collega Boskov zijn spelers luidkeels stond te vervloeken en de degelijkheid beproefde van de deuren van de kleed kamers. De Joegoslavische oefenmeester was boos op zijn manschappen. Na de magere 1-0 zege op MVV en de neder laag verleden week bij Twente had Tel star natuurlijk het slachtoffer moeten worden van de Haagse wraak. In de beginfase mocht Telstar niet mopperen dat het niet op achterstand werd gezet. Na een hoekschop aarzelde De Wit met wegwerken, waarna Henk van Leeuwen overknalde. Kort daarop liet de Telstar-defensie een zee van ruimte aan Perazic en Jol die elkaar koppend mochten bedienen. Van Leeu wen kreeg opnieuw een pracht kans, maar hij mikte voorlangs. Het beeld van een initiatiefnemend Den Haag bleef het gehele duel gehandhaafd en Telstar vond dat best. Castenmiller: „Je weet dat die ploeg agressief is ingesteld en dus wilden wij het tempo uit het spel meer vaart in de Haarlem-acties. Hét hele elftal speelde een klasse beter dan in de eerst helft en nu was het de beurt aan Wageningen om zich in te graven. De verdedigend betrouwbare Fransz waagde zich herhaaldelijk naar voren. Wentink was meer in het Wageningen- strafschopgebied te vinden dan op eigen helft en via Haarlems grote uitblinker Metgod begon het elftal aan een serie gedurfde acties, die de thuisclub voor de grootste problemen stelde. Feyenooord-trainer Brzezanczyk na floop: „Het is bekend dat Feyenoord altijd maar een helft goed kan spe len. Dat is ook nu gebleken. Ik kan er geen verklaring voor vinden. De conditie is goed, maar misschien is de ploeg te zelfverzekerd. Dan willen de jongens te mooi gaan spelen en dan loopt het mis.” Wageningen: Van Geffen; Tomas, Ooms, Wellerdieck, Peeters, Hamberg, Van Osen- bruggen, Broeksz; Van Vijfeycken. Groenen dijk. Budding. Kramer en Stout waren ook na rust de opmerkelijkste figuren in deze tak- tiek. Boskov moet het gevaar gezien hebben want de lichtgeblesseerde Jol, die op de rechtervleugel weinig had klaar gemaakt werd onmiddellijk vervangen door Van Baaren, terwijl aan de linker kant de echte vleugelspeler Leen Swa- nenburg hersteld van een hernia 'zijn rentree mocht maken. Op dat mo ment moest De Caluwé uitvallen, nadat hij André bovenop zich had gekregen. Bij Telstar mocht Fens opdraven voor de geblesseerde De Goey. Vermeldens waard zijn alleen nog de reddingen van Bloem op een afstandsknal van Mans veld en het geluk dat de Velser keeper had toen hij al uitvallend een inzet van Van Leeuwen tegen de voet kreeg. halen. Dat lukte mijn inziens goed en wat wij daar tegenover stelden was heel behoorlijk. Een paar maal waren we dicht bij een doelpunt.” Van de Meent: „We zijn aan het terugkomen. Er is een enorm verschil met het begin van de competitie. De rust in en rond de ploeg is terugge keerd en dat is een winstpunt. Als we nu ook nog punten kunnen pak ken, zal alles snel vergeten zijn. Fey enoord speelde net zo hard als wij. Alleen is de ploeg professioneler. Dat is het verschil.” letsel- K, ook sn ge in en 54 af Het elftal van Hughes bereikt zo ge makkelijk monsterscores, spreidt in de eerste divisie zo’n superioriteit ten toon dat Haarlem op de Berg, waar vorig seizoen nog een elftal als PSV sneuvel de, de vergissing beging om Wageningen als een „normale” eerste divisie-tegen- stander te behandelen. Wageningen-trai- ner Frits Korbach vergoelijkend: „Ik begrijp dat ergens wel. Haarlem had 34 punten uit 20 wedstrijden. Zes verlies- punten na zoveel wedstrijden is natuur lijk belachelijk weinig. Dat presteerde vroeger alleen een Ajax in zijn beste jaren. Haarlem wilde het hier hetzelfde spelen als tegen VVV. Met vier midden velders ons rustig laten komen en dan counteren. Maar daar hebben wij niet voor geleend. Het was dom Haarlem om hier hetzelfde te spelen als in Venlo.” Een keer scoorde de Velser equipe, maar het doelpunt van André vond geen genade in de ogen van de zwakke Ver- voort die blindelings afging op het fou tieve buitenspel-signaal van zijn grens rechter. De manier waarop Fred André doorging was typerend voor de ontmoe ting. Bij balverlies in de voorste linie speelde Den Haag op de buitenspelval en vooral Co Stout trapte daar nogal eens in. Een paar maal haperde er echter iets in de uitvoering van de tactische zet van de thuisclub. Kramer, na elke actie par mantig terugtrippelend, was het die in die situaties voor veel gevaar zorgde door snelle rushes. Stout brak een keer door, maar Van Vliet haalde hem op fraai gecamoufleerde wijze neer. Thie redde bij een uitval via Van Essen en De Wit. Kort voor rust ontliep André vanaf eigen helft de buitenspelval, maar de grensrechter oordeelde anders, zodat de schuiver langs Thie geen geldige goal opleverde. In de negende minuut reeds sloeg Feyenoord toe. Uit een voorzet van Wim Jansen kopte Wim van Hane gem schitterend in: 0-1. In de 19e minuut leek het duel reeds beslist. Theo de Jong slalomde langs een viertal tegenstanders, liet daarna een schot los, waarop Hans Suiker zich helemaal verkeek en Feyenoord leid de met 0-2. Na rust kwam Amster dam via Pedersen op 2-1. Den Haag nam de waarschuwing niet ter harte en bleef ook de tweede helft door het midden stormen, waarbij s Rij- i van irlem, NOG u als etten i. On- i van n een n ge- zoop niet? s ook 5 uur limte. IONS 725. 625, 525, 445. 1165, 465, Puch Peu- Spar i. Ba Div □rom ige Ie Uw i om- Ro- 023- HAARLEM WAS VEEL TE AFWACHTEND gevaar uitging. Over de vleugels pro beerde Den Haag het, uitgezonderd het begin van het duel, nauwelijks en was dat wel het geval, dan toonden Driesen en Bieschot zich berekend voor hun taak. Vooral de linkerflank van de Ha genaars was uiterst mager bezet. Lex Schoenmaker is officieel linksbuiten, maar de ex-Feyenoorder voelt zich daar allesbehalve op zijn plaats. Hij trok ook tegen Telstar voortdurend naar binnen met als gevolg dat de vleugel niet bezet werd. Bij tijd en wijle vulde Perazic die ruimte op. Het was vooral aan de Beckenbauer- achtige libero van Wageningen, Arno Wellerdieck (niet alleen qua uiterlijk maar in zijn hele manier van voetballen lijkt hij op de beroemde Duitser) en de uitstekende doelman Van Geffen te dan ken dat Wageningen niet hoefde te capi tuleren. Hoewel Van Geffen, die één keer een zeer listig genomen vrije trap van Sadek tót corner ranselde, niet over fortuin te klagen had toen een bal van George op de bovenkant van de lat belandde- Met de voor De Geer ingeval len De Kip probeerde Haarlem nog een laatste stormloop. 1, AMSTERDAM. Karakter en in zet. Dat zijn twee woorden die de FC Amsterdam-trainer Pim van de Meent voor in de mond liggen. Met deze woorden tracht hij zijn spelers op te zwepen tot grote prestaties. Het lukt hem niet altijd, maar in het treffen tegen Feyenoord was het althans voor rust wel gelukt. Niets ontziend en trappend naar alles wat bewoog, wierp Amsterdam zich in de strijd. Merkwaardig was echter dat Feyenoord niet te intimideren bleek .Vooral in de eerste helft speel de de Rotterdamse equipe erg sterk. LONDEN (RTR). - Een Engels meisje, Martine 1 heeft bij Stoke City een BRUNSWIJK (ANP). - Franz Bec kenbauer, de aanvoerder van twee voudig Europa cupwinnaar Bayern München en het Westduitse elftal, is voor de wedstrijd Eintracht Braunschweig-Bayern München tele fonisch met de dood bedreigd. Ook Bayern-manager Robert Schwan werd met de dood bedreigd. De politie in Brunswijk legde voor en na de wedstrijd een hecht cordon rond het t earn van Bayern. Tijdens de wedstrijd waren op de tribunes en rond het veld politiemannen in bur ger geposteerd. Er gebeurde niets. Het kwam er niet van, ondermeei' omdat het doel van de Velsenaren soms op wonderlijke wijze voor doorboring gespaard bleef. Een andere reden voor het uitblijven van Haagse treffers lag in de opzet waarmee de thuisploeg het doel van Jaap Bloem zocht. Bloem kweet zich redelijk van de taak die hij kort voor de wedstrijd op zijn schouders kreeg. Paul van der Meeren bleek na melijk last te hebben van een stijve nek en nam op de reservebank plaats. Haarlem: Boersma; Wentink, Fransz, Huyg. Derksen; George, Peys, Kleton (Sadek), Met god; De Geer (De Kip), Van den Berg. Scheidsrechter Van der Kroft. 5000 toeschou wers. Maar Wageningen is thuis nog iets sterker dan VVV. Het elftal heeft iets ere-divisieaehtigs en tegen dat soort te genstanders kan Haarlem het zich niet rustig af te wachten wat er gebeurt. Wil Haarlem dan met twee winstpunten vertrekken dan zal er negentig en niet vijfenveertig minuten, zoals nu het geval was, gevoetbald moeten worden. Hughes: „Het is stom natuurlijk. Ik heb de ploeg er nog voor gewaarschuwd. In de eerste helft ge beurde er bij ons bijna niks- Er was geen beweging, geen vindingrijkheid en dan vraag je om problemen.” Het hielp niet, omdat Wageningen de druk op de defensie wat probeerde te verlagen door zelf onmiddellijk de aan val te kiezen als daarvoor mogelijkhe den waren. Zo ontwikkelde zich een wedstrijd dat zonder meer boven het niveau van de eerste divisie uitsteeg. Er kleefden natuurlijk wel de nodige tech nische onvolkomenheden aan het spel van beide teams, maar die werden ruim schoots gecompenseerd door de verras sende voetbalmomenten die het tot het laatste moment onzeker maakten hoe de strijd zou aflopen. Tot het duel enkele minuten voor tijd werd beslist. Haarlem moest aanvallen, risico nemen en daar van kon Van Vijfeycken profiteren toen George een verre uittrap van Van Gef fen niet helemaal onder controle kreeg. De Wageningen-spits pikte de bal van hem af liep nog even door en passeerde Boersma voor de tweede keer. i 17 -jarig Montague, aanvraag ingediend om profvoetbal te mogen spelen. Martine Montague ondernam deze opzienbarende poging kort nadat het Engelse parlement een wet had aangenomen die discriminatie der seksen verbiedt. DEN HAAG. Telstar en Den Haag hebben elkaar voor de tweede maal dit seizoen in evenwicht gehouden. In Vel- sen ging dat resultaat verleden jaar i Bovendien heeft de FA beslist dat er voortaan niet meer op de velden gezoend en geknuffeld mag worden nadat een doelpunt is gescoord. „Voordat deze wet was aangenomen en de beslissing van de FA was gevallen had ik nooit gedacht dat ik aan mijn voetbalcarrière een wending zou kunnen geven”, verklaarde Mar tine die werkzaam is in een garage bedrijf en speelt voor de plaatselijke damesvoetbalclub in Stoke. De Engel se topclub overweegt om Martine Montague een proefwedstrijd te laten spelen. ->■ 9

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11