Joegoslaaf heeft score van honderd percent Nederlanders LJUBOJEVIC AL LOS liggen eruit VAN CONCURRENTIE Vernederend verlies voor schaatssters OUTSIDER VROKALOVA AAN LEIDING IZ J L F 99 I Monte Carlo-rally MEVROUW DE LEEUW NA EUROPESE TITEL VAN DIANNE: RUSSINNEN VERPLETTERDEN ORANJE 1 9 MAANDAG JANUA RI 19 76 SPORT 1 door Rob Hoogland Stommiteit «MS Beter - -Vidl L, r Kick Langeweg: goed verdedigend spel. s- de (Van onze schaakmedewerker) i Dianne de Leeuw: zoals verwacht kampioene. 9. van 12 TJERK DE JONG uitstf 2. Ljubojevic speelde een prachtige partij tegen Andersson. .842: .685, iltse He' In het Geneefse ijsstadion werd geop perd dat Annemarie zich misschien had Wat voor Sophie en Annemarie Ver- laan, de zusters uit IJmniden, in ieder geval voorlopig niet is weggelegd. Anne marie verspeelde haar kans op een goe de klasssering door in de vrije kiir twee keer te vallen. Zij eindigde op de acht tiende plaats: „De eerste keer dat ik viel, bij een dubbele axel, gleed ik uit over een stuk ijs. De tweede keer, bij een dubbele flip, was gewoon mijn eigen stommiteit”. aamt dit: „Tot op heden hebben we alles afgewimpeld, maar het zal na dit seizoen wel gebeuren”. als Tal en Olafsson de komende ronden uit een ander vaatje zullen moeten tap pen dan zij tot nu toe gedaan hebben, willen zij niet snel tot de grote groep van verliezers gaan behoren. Stand na drie ronden: 1 Nlkolac 3. 2 Farago 21i. 3-6 Westerlnen, Hartoch, Bellln, Chrlstian- be- van aar- :ede Iden aeld irste 7; 2. Hel- nin- £ar- 21 14 17 28 22 16 •20 25 •24 ■31 •24 -40 -20 -33 -27 -34 -32 -43 42 31- Pf7-d6 waarna -0 -2 —2 sco- ?en- eels trio Van aaf- be- van i; 2. izel- röm 1- in- jen m, in m in a ri le -2, n- rv 7 9 13 3 11 1 11 ’6 !7 >9 12 17 14 18 14 11 13 V 7. f- la 1. 3. Brindzei ASSEN De Nederlandse schaatsers hebben dit weekeinde in Assen een ver pletterende nederlaag geleden tegen de Russische ploeg. Na de vier afstanden op het Asser kunstijs prijkten Russinnen op de eerste drie plaatsen in het algemeen klassement en was de eindstand 195-117 in het nadeel van de Nederlandsen. Na afloop waren zowel coach Gerard Maar- se als Bram Leeuwenhoek, chef de mis sion voor de ploeg naar dc Winterspelen in Innsbruck, pessimistisch over de kans dat er een rijdster naar Oostenrijk zal worden uitgezonden. Nikitina 5.13.36, a.jiö dö, a. niuiuZêi 5.13.58, 6. Axxx^.vcvxxxxxv*va 5.13.97, 7. Van der Lende 5.14.42, 8. Pogodajeva K til O K U 7D 1D QtnanhrilcrcfO List Henk Portengen op. Eveneens na een massale sprint na 150 ronden zege vierde hij over Benny van der Weide en de titelverdediger, die derde werd. te veroordeeld tot de zondebok. Wordt ook meer dan eens beschuldigd van allerlei duistere praktijken. Soms is dat terecht, soms niet. Doch ook in het Stade des Vernets in Genève, .waar de Europese kampioenschappen zaterdaga vond werden besloten met de vrije kiir voor de dames zoals verwacht legde Dianne de Leeuw beslag op de titel schonk een enkel jurylid beslist geen zuivere koffie. De manipulaties van d'e Westduitser Willy Wernz, die op zijn zachtst gezegd de kunstrij-kunsten van Dianne de Leeuw niet bepaald bewonderde, zijn al aange stipt. De manier waarop een paar Oost blok-juryleden schaatsers uit de War schau Pact-landen bevoordeelden en de reactie daarop van bijvoorbeeld het En- Mevrouw de Leeuw, die zich niet druk maakte over het feit dat Dianne haar titel met minder allure behaalde dan gewoonlijk („binnen is binnen”) vindt het niet meer dan logisch dat haar dochter straks overstapt naar de profes sionals: „Dianne’s training heeft ontzet tend veel geld en moeite gekost. Waar om zou ze dan straks geen aardig centje mogen gaan verdienen?” Op de tweede speeldag hadden Olafs son en Tal er slechts twaalf zetten voor nodig om elkaar vriendschappelijk de hand te reiken, een ronde later zag Tal het nog wel met wit na veertien zetten tegen Bfowne al niet meer zitten en tekende de vrede. Olafsson zorgde tegen Kurajica leek tegen Langeweg in een Franse partij met enkele pionnen voor een stuk goede winstkansen te krijgen maar Langeweg verdedigde zich zo be kwaam dat remise het resultaat werd. Een ronde later kwam Kurajica zelf tegen Sosonko wat magertjes uit de opening maar toch bleek ook hier geen beslissende bres te slaan. Smejkal maak te zijn verlies uit de tweede ronde goed met een zege op Ree, die via een omge keerde soort Tarrasch-verdediging aan vankelijk goed spel had maar ergens het spoor moet zijn kwijt geraakt. WIJK AAN ZEE. In de damesgroep van het 38ste Hoogovenschaaktoernooi zijn het weekeinde enkele belangrijke dingen gebeurd. In de tweede ronde slaagde alleen Corry Vreeken erin een winstpunt te boeken maar haar kans op een eventuele eindzege in dit toernooi kreeg een dag later al weer een flinke ondermijning door een jammerlijk ver lies tegen de Tsjechische Vrokalova. Het is deze dame, die in dit gezelschap misschien als outsider is begonnen maar ondertussen met Alexandra v.d. Mije een gedeelde eerste plaats bezet. De partij was bovendien interessant omdat het hier een krachtmeting betrof tussen de nummers een en twee van het laatste IBM-toernooi waarin de Rotter dammer vrijwel het gehele toernooi de leiding had maar in de slotfase door Ljubojevic werd gepasseerd. Het duel van zaterdagmiddag werd.een ware tita nenslag waarbij de Nederlander wat met tijdgebrek kreeg te kampen. Hij sloeg er zich uitstekend doorheen tot uitgespro ken de laatste zet voor de tijdscontrole. gelse jurylid bij de heren waren bijna gênant. En zelfs e envan de meest inte- gére wedstrijdrechters. de Nederlandse mevrouw Bon-Meyer, liet zich verleiden tot heit nemen van een enigszins merk waardige beslissing. Zaterdagavond gaf zij als enige van de negen juryleden aan Dianne de Leeuw een 5.6, het laagste cijfer dat Dianne voor haar vrije kür ontving. Men zou dit als muggezifterij kunnen betitelen, als het niet zo was dat mevrouw Bon later ronduit toegaf dat zij de Nederlandse wereldkampioene, die voor het eerst een Europese titel behaal de, zeer bewust het zal wel met vader landsliefde te maken hebben laag had gewaardeerd. De uitslagen: 1. Dianne de Leeuw (Ned) 108,48 pnt, plaatscijfer 10, 2. Annett Poetzsch (Odl) 185,22. plc. 21, 3. Christine Errath (Odl) 184,66, pel. 24, 4. Isabel de Navarre (Wdl) 179,92, plc. 41, 5. Suzanne Driano (Ita) 179,88. plc. 42, 6. Dagmar Lurz (Wdl) 175,34, pel. 55, 7. Elena Vodorezova (Sov) 172,72. pel. 62, 8. Danielle Rieder (Zwi) 174,14, pel. 69, 9. Gerti Schanderl (Wdl) 171,66. pel. 75, 10. Karena Richardson (Gbr) 168,66. pel. 93, 18. Anne- Marie Verlaan (Ned) 148,14, pel. 166, 20. Sophie Verlaan (Ned) 143,04, pel. 176. „We hebben knap om onze oren ge had”, concludeerde Maarse na afloop. Vooral het verschil in vechtlust was opvallend. De Russinnen vertrokken steeds explosief en dat had op het me rendeel van de Nederlandse vertegen woordiging een funeste uitwerking. Resultaten: Daar zag het overigens in haar treffen met Vreeken aanvankelijk niet naar uit. Vrokalova ging op de damevleugel in de beginfase ferm naar voren maar moest door nauwkeurig spel van de Rotter damse toch wat gas terugnemen. Dat nauwkeurige spel van Vreeken wist zij evenwel niet te handhaven. Zij sprong wat te royaal om met haar houtwerk en dat kun je je tegen een speelster van het formaat Vrokalova niet ongestraft veroorloven. Van der Mije kwam de tweede ronde tegen haar oud-landgenote Baumstark met de rug tegen de muur en zag een brutaal paard pal voor haar koning zelfs op veld g7 geplaatst. Toch hield zij zich met veel vindingrijkheid staande en sleepte de halve winst in de wacht om vervolgens de Bulgaarse Iva nova middels een pionoffer en een daar uit voortvloeiende ontwikkelingsvoor- sprong in een koningsaanval te verslaan. De partij Ljubojevic (wit)—Andersson (zwart) verliep als volgt: 1. e4 c5; 2. P13 e6; 3. d4 cxd4; 4. Pxd4 Pc6; 5. Pc3 Dc7; 6. Le2 a6; 7. 0-0 Pf6: 8. Le3 Le7; 9. 14 d6; 10. Del 0-0; 11. Dg3 Ld7; 12 e5 dxe5; 13. fxe5 Pxe5; 14. L14 Ld6; 15. Tad'l Db8; 16. Td3 Pe8; 17. Pe4 Lc7; 18. Tc3 Pc6; 19. Lxc7 Pxd4; 20. Ld3 Da7; 21. Pc5 Lb5; 22. Le5 Pc6 23 Lxh7+ Kxh7 24 Tf4 16; 25. Dh3+ Kg8; 26. Th4 Pd8; 27. Ld4 b6; 28 Pxe6 Pxe6; 29. Dxe6t D17; 30. De4 g5; 31. Th6 Ta7; 32. Th3 Dg7; 33. Tg6 Tff7; 34. c4 zwart geelt het op. Dvorecki al evenmin voor veel spekta kel. Na zestien zetten ook hier een winstdeling. Nee, dan is Ljubojevic bij het talrijke publiek dat dit weekeinde hotel Kennemerduin bezocht, heel wat beter in de markt gekomen .Zijn treffen met Böhm was beiderzijds een uitste kend duel met misschien een licht initi atief van de Joegoslaaf maar met toch wel zoveel tactische wendingen van Böhm dat eigenlijk met geen mogelijk heid iets over de uiteindelijke afloop viel te voorspellen. Uitslagen tweede ronde: Grootmeester- groep: Böhm-Ljubojevic 0-1. Andersson-Dvo- recki rem. Olafsson-Tal rem. Browne-Smejkal 1-0, Ree Sosonko rem., Kurajica-Langeweg rem. Meestergreep: Ligterink-Bellin rem. Marcus-Faragó 0-1, Boersma-Nikolac 0-1, Leh- mann-Hartoch rem. Christiansen-Kushnir rem. Szmetan-Westerlnen rem. Damesgroep: Vreeken-Brulnenberg 1-0. Van der Giessen- Lemacko rem., Belamaric-Theodorescu rem. Erenska-Belle rem. Baumstark-Van der Mije rem. Ivanova-Vrokalova rem. der tijdnoodproblemen. Welnu, tegen Browne moet hij toch gewenst hebben iets meer tijd te hebben nu deze met tomeloze energie de Tsjech te lijf ging. Een pion ging in dit Spaanse duel de mist in. Zelfs Smejkal raakte in verwar ring en overschreed de toegestane be denktijd op het moment dat hij nog een stuk moest verliezen ook. „It’s crazy” merkte Browne op daarbij zijn tegen stander op diens klok wijzend. Het ver dere verloop van het toernooi zal nog wel blijken dat ook hijzelf er raad mee weet. ARRAS. Vanuit zeven Europese plaatsen vertrokken zaterdag 150 wa gens voor de 44ste Rally van Monte Carlo. De enige Nederlandse combi natie, die uit Londen vertrok, is al uit de strijd. Het duo Jaap Dik-Henk van Tunen was zondagmorgen bij Arras betrokken bij een ongeluk waarna beide rijders naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd wegens lichte verwondingen. Nog drie equi pes moesten op de eerste dag de strijd staken. GENEVE. Bijna overdreven veel is er al gepraat, geschreven en vooral ge roddeld over de verrichtingen van jury tijdens kunstrijwedstrijden op de schaats. Zo’n jury wordt maar al vaak veroordeeld tot de Uitslagen derde ronde plus standen; Groot- meestergroepLangeweg-Böhm li-lj. Soson- ko-Kurajlca Vi-Vs. Smejkal-Ree 1-0. Tal-Brow- ne ü-'/a. Dvorecki-Olatsson Ta-’/s. Ljubojevlc- Andersson 1-0. Een dag later zou deze speler tot een schitterende overwinning komen op de Zweed Andersson. In een Siciliaanse partij (dit toernooi veelvuldig gespeeld) bracht hij in de Scheveninger-variant een pionoffer. Er ontstond voor Anders son een lelijke penning waarbij hij voortdurend attent moest blijven op combinatoire wendingen via veld f6. De kleine Zweed verdedigde zich uitstekend maar de Joegoslaaf bleef aandringen. Bovendien begon ook hier de door scha kers altijd zo gevreesde tijdnoodduivel mee te spreken en het was in deze fase dat Andersson de genadeklap kreeg uit gedeeld. Ljubojevic rukte de vijandelijke koningsstelling uit elkaar en won met een aantal krachtzetten zijn derde partij in successie. Annie Borckink die als vierde eindig de is nog de grootste kanshebster maar zij en Sijtje van der Lende moeten volgende week bij wedstrijden in Inzell wel bijzonder bard gaan willenzij het NOC van hun mogelijkheden overtuigen. Bram Leeuwenhoek: „Vier jaar geleden was het makkelijker een ploeg samen te stellen. Voor ik in Assen kwam was ik vrij optimistisch maar het is me niet meegevallen.” Een begrijpelijke uitlating want de Russische suprematie was onthutsend. Alle afstanden resulteerden in overwin ningen voor de bezoekende rijdsters, sterker nog, alleen Annie Brockink slaagde er van de Nederlandsen in een keer bij de eerste drie te finishen. Op de 3Ö00 meter veroverde zij een tweede plaats in 5.07.76, vijf seconden trager dan Stepanskaja die in het algemeen klassement de tweede plaats veroverde na landgenote Sjelekova de winnares op de 1000 en 1500 meter. Die Europees kampioene Dianne de Leeuw nu eenmaal wél bezit. Zoals be kend: ze heeft een eigen wil, die hier en diaar wordt gecorrigeerd door Dough Chapman. Een berg dollars, dat is het doel waarnaar zij streven en alleen daarom zal Dianne nog aan de Olympi sche Spelen in Innsbruck en het wereld kampioenschap in Göteborg meedoen. Als ze die ook nog wint, is ze voorlopig binnen. Stand na drie ronden: 1. Ljubojevic 3. 2-3 Kurajica, Browne 2. 4-8 Langeweg, Sosonko, Smejkal, Tal, Olafsson P/2, 9-11 Dvorecki, Andersson, Ree 1. 12 Böhm ¥2. Hans van Helden heeft zich dit week einde in Tönsberg de sterkste getoond tijdens oefenwedstrijden van de nationa le ploeg, die zich voorbereidt op het Europese kampioenschap. De nationale kampioen won drie van de vier afstan den, op de 5000 meter was Piet Kleine sneller dan Van Helden. RTNY De uitslagen zijn: 560 meter: 1. Hans van Helden 41,0 secon den, 2. Klaas Vriend 42,0 seconden, 3. Joop Pasman 42,0 seconden, 4. Piet Kleine 42,2 seconden. 3000 meter: 1. Van Helden 4 minuten 20,1 2. Kleine 4.22,1, 3. Vriend 4.24,9, 4. Kleine Mevrouw Bon: „Ik heb 5.6 gegeven, omdat ik vond dat ik Dianne moest waarschuwen voor de Olympische Spe len. Ik vind haar kür minder spectacu lair dan vorig jaar (die mening waren meer kenners toegedaan, red.) en ik weet ongeveer wat die Amerikaanse meisjes kunnen. Echt, Dianne rijdt veel minder onbevangen dan vorig jaar. Er gens is dat natuurlijk volkomen logisch, want ze heeft de druk op zich dat ze het dit seizoen moet maken. Ik ben wél van mening, .dat zij de beste was. Dat zeker”. Een uitstekende partij dit weekeinde speelde ook Browne tegen Smejkal. Nu kennelijk goed uitgerust ging de Ameri kaan er weer eens goed voor zitten. Hij is voor het publiek altijd een grote attractie. Het lukt hem niet ook maar een ogenblik rustig te zitten. De man is voordurend in beweging maar broedt ondertussen wel de meest verraderlijke plannen uit. De nauwelijks van zijn stuk te brengen Tsjech Smejkal leek aller minst geïmponeerd. Hij heeft zitvlees en heeft vaker met dit soort agressie te maken gehad. Er kleeft evenwel één euvel aan Smejkals spel, hij komt altijd in tijdnood. Hij is het type dat zich kennelijk niet op zijn gemak voelt zon laten beïnvloeden door de droevenis van zus Sophie vrijdagavond, na haar volko men mislukte korte kür. Daar is zij het niet mee eens: „Ik heb er in ieder geval niet bewust last van gehad”. Trainster Joan Haanappel was duidelijk teleurge steld over haar 16-jarige pupil, getuige haar opmerking dat het nu nog weinig zin had om te proberen Annemarie bij de Olympische ploeg te krijgen. Vandaag beginnen de tienkampers aan hun toernooi en hebben de invitatiegroe- pen vrijaf. Dinsdagmiddag om één uur wordt dan de vierde ronde gespeeld met de duels Böhm-Andersson, Olafsson- Ljubojevic, Browne-Dvorecki, Ree-Tal, Kurajica-Smejkal en Langeweg-Sosonko. In de meestergreep zijn de beste papie ren tot nu toe aan de Joegoslaaf Nikolao en de Hongaar Faragó. De beste Neder lander is hier Rob Hartoch met een gedeelde derde plaats. Ligterink, na twee speeldagen nog in een gedeelde leiders positie viel terug door een nederlaag tegen de enige grootmeester in dit gezel schap, de Fin Westerlnen. seconden, 2 Pasman 4.33,0. 1500 meter; 1. Van Helden 2.4,6, 2. 2.5,8, 3. Vriend 2.7,2 4. Pasman 2.10,7. 5000 meter: 1. Kleine 7.30,1, 2. Van Helden 7.38,4, 3. Vriend 7.39,7, 4. Pasman 7.46,0. Klassement: 1. Van Helden 171,523 pnt., Kleine 172.626 pnt., 3. Vriend 174.520 pnt., Pasman 177,667 pnt. At je Keulen-Deelstra heeft zaterdag op de kunstijsbaan van Eindhoven haar nationale marathontitel met succes ver dedigd. In een massasprint na 35 ronden versloeg zij Afke Heslinga en Ineke van Hoolmoet. Bij de heren volgde Wout Annemarie Verlaan in actie tijdens haar vrije kür. Hij was op dat moment een pion achter geraakt maar had met de manoeuvre de kwaliteit kunnen winnen de Joegoslaaf bij voortzetting voor remise had moeten vechten. Böhm raakte in deze kritieke fase even de draad kwijt, hief onder grote spanning zijn armen ten hemel en voerde prompt een torenruil uit waar hij zijn paard aan het werk had moeten zetten. De partij werd afgebroken maar in de avonduren met een pion meer vakkun dig door Ljubojevic gewonnen. In ieder geval is Dianne de Leeuw een terechte kampioene. Hoewel haar kür minder gaaf was dan die van vorig jaar, maakte zij beduidend meer indruk dan de DDR-meisjes Annett Poetzsch en Christine Errath, die respectievelijk op de tweede en derde plaats eindigden. Poetzsch en Errath hadden dan wel meer drievoudige sprongen in petto, Di anne toverde zoveel meer gratie uit haar ranke lijf dat niemand in het Stade des Vernets er moeite mee had dat zij met ruime voorsprong op de eerste plaats werd gezet. De moeder van Dianne, uiterlijk nog steeds een echte Hollandse, had er de volgende opzienbarende ver klaring voor: „Kunstrijden is in de eer ste plaats kunst. En kunst kan niet gedwongen worden, zoals in de Oostblok landen. Grote kunst ontstaat alleen maar in vrijheid”. Even later sprak zij zichzelf tegen, toen zij iets over haar ze dan zo nerveus is”) opzij zette, be- jongere dochter Marianne (9), naar het -x r"‘ schijnt eveneens een groot kunstrijta- lent, vertelde: „Die zet ik per dag een uur of zes op ’t ijs”. Ook de Engelsman John Curry, win naar bij de heren, bewees dat stijl en gratie tegenwoordig door de jury als zeer belangrijk worden gekwalificeerd. Dianne en haar trainer Dough Chapman hebben die verandering bijtijds ingezien. Moeder de Leeuw: „Iedere rijder of rijdster in het westen zou moeten inzien, dat de nadruk op vooral de stijl moet worden gelegd. Ik ben blij dat wij zo vlak bij Hollywood leven (de woning van de familie De Leeuw staat in Para mount, Californië, red.). Dianne heeft daar balletles van een paar mensen, die al heel wat filmsterren hebben afgele- ver. Zij kan daar dus van alles leren”. Overigens vindt mevrouw Bon, van wie gezegd moet worden dat zij een van de weinigen was die deelnemende land- genotes niet te hoog waardeerde, dat het de laatste tijd de goede kant op gaat in de jurering: „Het functioneert dit jaar al veel beter. Ook de oostblok-vertegen- woordigers zijn veel en veel minder partijdig geworden. Er wordt nu met de harde hand gewerkt en dat is goed”. Mevrouw Bon doelt hiermee op de schorsing van circa dertig internationale juryleden, zo’n twee jaar geleden. Zij werden door de ISU beschuldigd fraude. „Grote kunst ontstaat alleen in vrijheid 590 meter: 1. Loedmila Ankoedimova 45,0 sec., 2-3. Ljoebov Pgodajeva en Tatjana Sjele kova 45,4, 4. Haitske Pijlman 46,3, 5. Galina Stepanskaja 46,5, 6. Annie Borkinck 46,4, 7. Galina Nikitina 46.7.8. Vera Brindzei 46,8, 9. Sytje van der Lende 47,1, 10. Ina Steenbrug gen 47,3. 1500 meter: 1. Sjelekova 2.23,1, 2- Stepanska ja 2.23,5, 3. Nikitina 2.24,6, 4. Van der Lende 2.25.7, 5. Ankoedimova 2.26,2, 6. Borkinck 2.26,3, 7. Pijlman 2.27,4, 8. Pomper 2.28,1, 9. Jaarsma 2.28.7. 1000 meter: 1. Tatjana Sjelekova 1.31.48. 2. Ljoedmilla Ankoedimova 1.32.93 3. Galina Ste panskaja 1.33.31, 4. Annie Borckink en Sijtje van der Lende 1.33.76, 6. Ljoebov Pogodajeva 1.34.08, 7. Vera Brindzei 1.34.13, 8. Gallna Nikitina 1.34.14, 9. Haitske Pijlman 1.34.93, 10. Christa Jaarsma 1.34.94. 3000 meter: 1. Stepanskaja 5.02.08, 2. Bor- cinck 5.07.76. 3. Nikitina 5.13.36, 4. Jaarsma 5.13 58, 5. Brindzei 5.13.58, 6. Ankoedimova Van de weersomstandigheden had den alleen de ploegen die m War schau startten enige last. In Zuid- Polen kwamen zij terecht in sneeuw stormen maar alle acht auto’s kwa men aan in het Joegoslavische Mari- bor. Vandaag eindigen de aanlooproutes en gaat de eigenlijke rally van start. Annie Borckink is waarschijnlijk de enige dame die kans maakt naar Inns bruck te gaan. Hetgeen zeker niet het geval zal zijn voor Sophie, die zich overigens goed herstelde van haar falen op vrijdag. Mevrouw Bon-Meyer, die vooral is over tuigd van de kwaliteiten van Annemarie, was hard in haar oordeel over de beide zusjes: „Ik moest Annemarie wel een laag cijfer geven, omdat ze twee keer viel en daarbij één maal helemaal over het ijs dweilde. En Sophie, ja, dat vind ik moeilijk. Ze faalde nu eenmaal vol ledig vrijdagavond. En op dit niveau heb je niet alleen talent nodig, maar ook de juiste mentaliteit”. 5.14.45. 9. Sjelekova 5.14.70, 10 Steenbrugge 5.15.32. Eindklassement individueel: 1. Sjelekova 191.290, 2 Stepanskaja 191.334, 3. Ankoedimova 192.527. 4. Borckink 193.450, 5. Nikitina 194.177, 6. Pogodajeva 194.815, 7. Van der Lende 194.950, 8. Brindzei 195.995, 9. Pijlman 196.158, 10 Steen brugge 198.251. Eindstand: 1. Sowjet Unie 195 punten, 2- Nederland 117 punten. Noorwegen heeft bij de schaatsinter- land in Elverum de Russische heren kansloos gelaten. De eindstand was 251.5 tegen 204. in het voordeel van de gast heren. De 500 meter werd gewonnen door Stcrholt in 39.97, de Noor won ook de 3000 meter in 4.16.82. Zijn landgeno ten Stensj emmet en Stensen pakten de eerste plaatsen op 1500 en 500 meter in respectievelijk 2.02.24 en 7.16.90. Beide tijden waren nieuwe nationale records. Bij de sprinters werd de 500 meter twee maal gewonnen door Koelikov, ter wijl de dubbele afstand beide keren door Moeratov in zijn voordeel werd beslist. MeestergreepWesterinen-Ligterink 1-0. Kushnir-Szmetan 0-1, Hartoch-Christlansen rem. Nikolac-Lehmann 0-1, Farago-Boersma 1-0 Bellln-Marcus 1-0. sen 2. 7 Ligterink IM. 8-9-10 Lehmann 1, Kushnir, Szmetan 1. 11-12 Marcus Boersma 0. Damesgroep: Vokralova-Vreeken 1-0. V.d. Mije-Ivanova 1-0. Belle-Baumstark V2-V2. Teo- dorescu-Erenska 0-1. Lemacko-Belamaric afg. Bruinenberg-V.d. Giessen Stand na drie renden: 1-2. Vokralova, v. d. Mije 2*/2. 3-5 Teodorescu, Lemacko, Belamaric Hi plus la. 6-7 Vreeken, Erenska IVa. 8-10 Ivanova, Belle. Baumstar 1.11 V.d. Giessen 1. 12 Bruinenberg Ta. Om straks inderdaad de sprong naar de showbizz, de ijsrevue, te maken. Me vrouw de Leeuw, die na de niet zo hoog gewaardeerde kür van Errath haar plan om niet naar Dianne te kijken („omdat Sjelekova 5.14.70, 10 individueel: Van der Giessen deed van zich spre ken met een uitstekende remise tegen favoriete Lemacko die het de derde speeldag tegen de hardnekkig verzet bie dende Belamaric ook niet eenvoudig had. Verrassend goed kwam de Poolse Erenska voor de dag tegen Teodorescu. De Roemeense ging de avondzitting zon dag in met een toreneindspel waarin zij twee pionnen op de charmante Poolse heeft moeten inboeten. Erica Belle kwam met remise tegen dezelfde Erenska en de niet gelukkig spelende Baumstark goed voor de dag. Carla Bruinenberg verschafte zich via de h- lijn aanvalskansen tegen Ada van der Giessen die bij het afbreken een toren eindspel met een pion meer opleverde. WIJK AAN ZEE De Joegoslaaf Ljubojevic is de grote winnaar geworden van de tweede en derde ronde in het Hoogovenschaaktoernooi in Wijk aan Zee. Met twee overwinningen, eerst op Böhm en daarna op Andersson heeft hij duidelijk zijn kandidatuur gesteld voor de eindzege. Op een vol punt achterstand volgen zijn landgenoot Kurajica en de Amerikaanse kampioen Browne. De rest van het veld is reeds op groter afstand gezet. Het is dan ook duidelijk dat spelers Stepanskaja 5.92.08, TXT4 1^4 4-4**% •-» R A 5.13.58, 6. f' Wa

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13