V VIERKAMPEN HOOGOVENTOERNOOI GESLAAGD Kuijpers V( A winnaar door loting Onverwacht verlies van White Stars BUITONI MOEIZAAM NAAR OVERWINNING In Top-tiendamtoernooi: TIELROOIJ ALLEEN AAN DE LEIDING Boekenroode en OUTSIDERS HANDHAAFDE BOC 4 faalden RECORD C( Problemen Exercitia ta worden steeds groter 1 w Reklameschilder en een aankomend reklameschilder Bridgecompetitie W( wSk 16 197 6 SPORT MAANDAG 1 9 JANUARI MA Parencompetitie if The Coach House Inn BAR BODEGA Keuken open tot 2 u. 's nachts Zondags open vanaf 15 uur Voor tafelreservering telefoon 312760 GED. OUDE GRACHT 34 HAARLEM Misset Zonen n.v. - Haarlem atelier voor bedrijfsreklame - autospuitinrichting - huisschilderwerken VRAAGT een voor het beletteren van auto’s, bestelwagens, reklameborden enz. Misset Zonen bv, Korte Wolstraat 4, Haarlem Telefoon 315882 en na 19 uur 02150 56052 t M R. I Resultaten S 'WMig (Van onze schaakmedewerker) Zoals elk jaar was Frans Kuijpers ontvangt zijn prijs als winnaar van de vierkampen uit handen van Drs. N. Meijer, voorzitter van het organi satiecomité. Links de Beverwijkse meester Van Schel tinga die door loting de eerste plaats verspeelde. Theo Tielrooij, de leider van het top-tiendamtoernooi. (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze dammedew erker) (ADVERTENTIE) Weyers— 6A: (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) (V. (Van onze basketbalmedewerker) OVRA (Van onze volleybalmedewerkster) de met 4748 terugkomen, in de tweede helft overklaste Kinzo Re mington volledig. Balvirtuoos Osven Wells (28) en spielmacher Dan Cramer (24) brachten de Bossche ploeg al snel op de knieën. Zonder Akerboom over twee weken hoopt de ex- Haarlemmer weer te kunnen spelen en Boot was Remington met 91112 duidelijk de mindere van het ook fysiek sterke Kinzo. Standen: Heren: Kinzo 22—36. Buitoni 23—34, Reming ton 2334, Delta Lloyd 2332, PioneerPuncb 2328, Nat.Ned.Donar 2324, Transol RZ 2322, Ger. de Lange BC 23—12, Arke Stars 23—4, Mercasol Leiden 22—2. club na een 35-21 ruststand in de twee de helft niet veel verder kon weglopen. De een zi tervli zelfde met t Bever initia’ keer ers, i de W over spron nen. verse ren ti punte bij h« Nie strijd, daal, ters I Tinek die ii beter. Groot Haari stand had i waarr de. B een g drie Ans 7 en W spron weer zette winst minui toch tot st KIC kamp het si scorir rustst zijn p hij zo doelpi die ei Rinus vol. b ander neel r Amsti Jan b tiendt terug Blauv Jonge zet, b stand ga er stand Oos goed door van c Pietei afwis: bereil terkw scorei kwam l bleek dames In en Rc terrei inged eersti promi VTC als v< Meeri en T' Nw. stand DOKi ren i hart. Voor kanse IJM baltea men KIOS de la. KIOS halen Flora z’n tv W wi versla IJM zigde tweed zoen bijzoi De ee slecht verscl pen. ling gedeg overg Polec zullen van 1 nep 2 In de sub-groep moest Piet Bellen zijn eerste nederlaag incasseren tegen Tom de Boer. In een aanvallende partij kreeg De Boer zoveel voordeel, dat de winst hem niet meer kon ontgaan. Peter Pip- pel behield goede vooruitzichten op de eerste plaats door te winnen van Wey ers. Theo Kuyi, Hugo Schut en Cees Teeuwen blijven erg dicht volgen HAARLEM-IJMOND Eindelijk hebben de dames van OVRA afgedaan met aartsrivale Be Fair uit Waddinx- veen. Al jaren lang vormt deze volley- balploeg voor Ovra een struikelblok, maar nu werd na een bijzonder aantrek kelijk duel de volle winst in Haarlem gehouden- Deze 3 winstpunten zijn voor de dames van Ovra van bijzonder be lang, want de tweede plaats in de rang schikikng is nu vast in handen en deze tweede plaats kan ook recht geven op promotie. DEN BOSCH. In Den Boseh heeft koploper Kinzo er te gen runner-up Remington geen twijfel over laten bestaan welke ploeg de meeste aanspraken mag maken op de nationale bas- ketbal-titel. In minder dan twee minuten zette Kinzo de thuis club op een 010-adhterstand. Ook al mocht de formatie van Jan Janbroers via Steven Bravard (2212) bij de rust nog tot De jeugd van Tetra Devils dolde wat met tegenstander Rabo Gouda. Halver wege dit eenzijdige duel was de Haar lemse voorsprong al' 76-22. Zonder An- dré van der Vlugt en Kees Rozemeijer joegen Anton Blok (14-21) en Jos Dek ker (21-18) de eindstand op naar 154-63. Tegen het sterke Mercasol-Leiden lever de HOC ondanks de 70-51 nederlaag een goede prestatie. Mercasol dat volledig binnen de lijnen verscheen kon HOC met de zóne-press voor onoverkomelijke problemen stellen. De schotvaardige Wouter Scholten )&-16) en Hans Essen- stam (5-8) zorgden er voor dat de thuis- De Akrides-jumoren verzekerden zich reeds een plaats bij de laatste acht. Zaterdag bouwde Akrides in IJmuiden aan een 88-53 voorsprong, die zondag in de return niet meer in gevaar kwam. Gebrek aan concentratie was er echter oorzaak van dat Racing Agon met 62-43 revanche kon nemen. Evenmin succesvol waren de Akrides-heren. Tegen het op de eerste plaats staande BC Markt bleef de schade echter beperkt tot 72-87 Wim de Jong volgt hem nu met één punt achterstand. In de sub-groep zal Peter Pippel zeer waarschijnlijk de lei ding van Piet Beliën overnemen. Opmerkelijk blijft de rol die Delta Lloyd deze competitie speelt. Tegen Pio- neer-Punch waren het dit keer niet de Amerikanen Smith (68) en Davies (4 4) die voor de winst zorgden. De uitblin kende Gorter (148) en Kragtwijk (9 4) troefden de Nederlandse inbreng aan Delftse zijde volledig af. Punch dat een 4138 achterstand ongedaan maakte en twee minuten voor het einde een 6974 voorsprong kende, ging luttele seconden voor het einde toch ten onder toen Edwin van der Hart (84) de winnende treffer aantekende. Eindstand 75—74. Punch, dat na afloop protest aantekende wegens een technische fout tegen coach BUI Sherridan, zal bij de protestcommis sie vermoedelijk weinig succes hebben. Wim de Jong en Piet van den Berg speelden de meest sensationele partij. In een flankpartij moest De Jong in het middenspel een schijf verlies accepteren, hetgeen verstandiger was dan een dam- zet toe te laten. Het pleit voor De Jong’s taxatie vermogen, want enkele zetten later moest Van den Berg z’n schijf weer inleveren, omdat De Jong enorm positioneel voordeel kreeg. Ondanks het terug-offer bleef Van den Berg in moei lijkheden verkeren en verloor, na overi gens een verrassende remise gemist te hebben. HAARLEN-IJMOND. In de viertal lencompetitie district Kennemerland van de Nederlandse Bridge Bond werd alleen in de hoofdklasse een volledig program ma afgewerkt. Leider Boekenroode 1 en BOC 4 faalden beiden: ze verloren met 15-5 respectievelijk van BOC 6 en BOC 5. Boekenroode bleef echter met een totaal van 110 punten aan de leiding. BOC 5 (105) is nu runner-up. De score die BÖC 6 bereikte was van een opmer kelijk gehalte want leider Boekenroode 1 werd met een zware nederlaag naar huis gestuurd Het BOC-team had de laatste weken slechte resultaten geboekt en was daardoor in de degradatiezone terecht gekomen. Daarvan heeft Bink c.s. zich thans gedecideerd verwijderd. In de eerste klasse A zette De Kenne- mers 1 zijn inhaalwedstrijd tegen HBC in winst om (14-6) en verdrong daarme de BOC 8 van de bovenste plaats. In de eerste klasse B won De Pelikaan de achterstallige ontmoeting tegen HBC 2 duidelijk (13-7) en staat tweede (77). Boekenroode 4 leidt met 84 punten. In groep drie van de promotieklasse deed BOC 2 goed werk door van ABC 4 royaal te winnen (14-6). Theo Tielrooy maakte korte metten met Harry van der Vossen en speelde hem positioneel van het dambord. De broer van Harry van der Vossen, de oudere Huib, deed het al niet beter en verloor van Ton de Haas door een eenvoudige doorbraak over het hoofd te zien. Jeroen Sterel had z’n handen vol tegen een zeer fanatiek spelende Henk Beliën. Ondanks alle verwikkelingen kregen ze na de tijdnoodfase een remise stand op het bord. Gerrit van der Eem moest in het diep doorrekenen van een gecompliceerde stand zijn meerdere er kennen in Paul Boerrigter. De uitslagen in de vijfde ronde waren: Van den Berg—De Jong 0-2; SterelBeliën 1-1; Tielrooy—Van der Vossen 2-0; Van der Eem Boerrigter 1-2; Van der Vossen—De Haas 1-2. The White Stars dat na de diskwalifi catie van Karen Bos in de slotfase overschakelde op een man-to-man-press over het gehele veld kwam tenslotte toch tijd tekort om de schade ongedaan te maken. Eindstand 5349. Voor de Sterren waren de topscoorsters Nel van der Burg (412) en Ida Holsheimer (5 5). I De damesparencompetitie van het dis trict Kennemerland, die in „De Rust hoek” te Bloemendaal van start ging, bracht op de eerste wedstrijddag het koppel Eyking-Beukenkamp in de en wordt gevolgd door Daniëls-Witmond Het bereikte een score van 100 punten hoofdklasse aan de top van de ranglijst, gevolgd door Daniëls-Witmond dat op 95 staat. Het wijze: ginge: nog Andn licht spelei tegen gewoi want Spaai zicht Prow; de je Besse Brug; terwi Huide Polec met J Tegenover de zestienhonderd toe schouwers in Den Bosch stak de publie ke belangstelling in de Kennemer-Sport- hal bij het treffen tussen Buitoni en Arke Stars schril af. Nog geen driehon derd toeschouwers hebben ondanks het grote verschil op de ranglijst toch kun nen genieten van een aantrekkelijk duel. Arke Stars, dat het eerder in Haarlem Buitoni al uitermate lastig maakte, bleek opnieuw volledig te steunen op de Ame rikaanse linbreng van Strong (1114) en de uitblinkende Jimmy Moore (2113). Zij waren het die hun ploeg in het kielzog hielden van de slecht op schot zijnde Haarlemmers. Vooral Hugo Har- rewijn (66) kon zijn produktiéve faam uit de afgelopen maanden niet waar maken. Arke Stars, dat na een 4040 ruststand zelfs nog tot 5050 kon bij blijven, moest daarna toch het initiatief laten aan de beter geschoolde Haarlemse ploeg. De weer herstelde Walter Ombre (69), Garry Freeman (1210) en Vic Bartolomé (812) schoten hun ploeg in de slotfase toch nog naar de 7973 overwinning. Het wat zakelijk aandoend spel van de homogene Haarlemse forma tie had het opnieuw gewonnen van de Enschedese individualisten. Buitoni dat door de eigen winst en het verlies van Remington opschoof naar een gedeelde tweede plaats wacht zaterdag de zware strijd tegen Punch in Delft. Juist terwijl koploper Kinzo een wat makkelijker programma tegemoet gaat, ontmoeten de naaste belagers elkaar de komende we ken met de regelmaat van een klok. Voor Buitoni is daarom winst vereist om ook na het komend weekend nog kans rijk in de race te liggen. Eyking-Beukenkamp, een goed op el kaar ingespeeld team, begon zeer sterk en had in de eerste ronde alleen tegen stand te verduren van Daniëls-Witmond. De Haarlem-speelsters Jonckbloedt-Put- ters finishten als derde (83). Hekkeslui- ter werd De Jager-Mulder (75), een voor dit koppel tegenvallend resultaat. De stand in de hoofdklasse is: Eyking-Beu kenkamp 100, Daniëls-Witmond 95, Jonckbloedt-Putters 83, Kuyken-Mar- chand 81. Van Eckelt-Schröder 80, Tiel- kemeyer-Vinke 80, Kruiswijk-Reedijk 78, De Jager-Mulder 75. In de eerste klasse stak Bakker-De Leeuw (103) boven de rest uit. Bogerd- Geuzebroek en Van der Kolk-Platt wer den gedeeld tweede (95). Jansma-Van Wersch behaalde in de tweede klasse de hoogste dagscore (104). Ook hier werd de tweede plaats gedeeld: Dekker-Honse- laar en De Hong-Stek brachten evenveel 1 punten (96) bijeen. HAARLEM-IJMOND. Naast enkele inhaalwedstrijden stond voor de ploegen uit de tweede divsie basketbal louter een aantal bekerwedstrijden op het pr gramma. Voor wat betreft de inhaal wedstrijden handhaafde Outsiders het ongeslagen record door moeiteloos in Amstelveen ASVU met 34-76 te vers laan. Terwijl DSS in Den Helder met precies dezelfde cijfers als in het thuis duel Zodiac met 27-29 versloeg. DSS, dat halverwege al met 10-13 leidde en dat ook in de tweede helft steeds een kleine voordelige marge had. zag Karin Veen- stra (8-4) en Karin Tieman (4-4) voor de meeste punten zorgdragen. Belangrijke zege HEEMSTEDE. In de spannende vijfde ronde van het Top-Tien-damtoer- nooi heeft Theo Tielrooy zijn tite’-aspi- raties duidelijk bevestigd. Ovra startte deze belangrijke wed strijd zonder aanvalster José Snijders, die geblesseerd was. De eerste set ken merkte zich door nerveus spel van beide kanten. Tot 13-13 ging ht gelijk op, maar toen wist Be Fair door te drukken en met 15-13 de eerste set op haar naam te schrijven. Ovra ging in de tweede periode bijzonder geconcentreerd van start en bracht meer vaart in het spel. Via 11-3 werd het 15-11 voor Ovra, waarmee de stand weer in evenwicht was getrokken. De derde set was het meest aantrekkelijk voor het vrij talrij- Dames: Ger. de Lange BC 2142. Transol RZ 20—36, Vastgoed Strijen 1930, The White Stars 19—28, Fortuna Flash 19—22, Kinzo 19—18, Wilskracht 2118. Delta Lloyd 2014, Jolly Jumpers 28-14, DED 20—10. SV Noordkop 21— 4, AMVJ 21—4. De dames van die Raeckse kampen weer met grote problemen. Juist de laatste tijd draaide het vrij goed en in de wedstrijd tegen het reserveteam van Van Houten VCH had de aansluiting met de kop tot stand kunnen komen Die Raeckse stond na 2 minuten al aan te kijken tegen een 10-0 achterstand Alhoewel daarna nog stevig terugge- vochten werd, won van Houten deze se! met 15-13. Daarna hadden de Haarlemse dames weinig tot niets meer in te bren gen. Met 15-2 en 15-3. werd de strijd, erg snel beslist. De heren van HVS Bij de dames struikelde volkomen on verwacht de White Stars over Kinzo. De Sterren die over slechts zeven speelsters beschikten Annelies Hellingman en Monica Friedl ontbraken hadden bo vendien de pech dat de jarige Roos de Vries (52) volledig uit vorm was. Na een 2323 moesten uit spelen in Schoonhaven tegen DOS. In een bijzonder aantrekkelijk du el gingen de Haarlemmers met 3-2 ten onder. Van meet af aan werd er door HVS snel aangevallen. Na een zeer spannende slotfase werd het 16-14 voor HVS. Ook in de tweede set was er volop spanning maar nu trok DOS aan het langste eind met 15-13. Wat verminderde concentratie zorgde in de derde en vier de set voor 15-7 en 6-15 waarmee een vijfde beslissende set noodzakelijk werd. Hierin werd erg fel gestreden. Blokke rend kreeg DOS iets meer vat op de korte aanval van HVS. Met 15-11 werd deze laatste periode dooi’ DOS gewon nen, waarmee de uitslag op 3-2 werd bepaald. In deze zelfde divisie won OVRA opnieuw. Ditmaal was het Haagse Duyvenstein PVC het slachtoffer. De wedstrijd had een rommelig verloop, doordat er aan de kant van Ovra bijna gedurende de hele wedstrijd blessures waren, waaraan coach Hans van Beek- um zijn handen vol had- Toch ontwik kelde zich een leuke strijd, waarbij Ovra technisch voor het net wat vaardiger was, maar waarin PSV door goed verde digend werk de stand goed in evenwicht hield. ruststand bleek de zone- verdediging niet toereikend om Kinzo van het scoren af te houden. ke publiek. Er werd gevarieerd gespeeld en er was volop spanning. Ovra raakte eerst met 7-2 achter, maar kwam daar na weer op gelijke voet. Het wapen van de korte aanval bleek toen voor Waddinxveense dames te machtig te zijn. Corrie Kippersluis en Tonneke de Groot konden zich volop uitleven en dat betekende 15-12 voor Ovra. Met deze setwinst als enorme ruggesteun viel alle spanning van Ovra af en in de laatste periode was het oppermachtig. Met 15-6 werd deze set in het voordeel van Ovra beslist, wat de 3-1 overwinning beteken de. er ook nu weel een invitatiegroep waarbij drie nationale cracks het opnamen tegen een speler dit aan het voorportaal staat van het grote re werk, de meestergreep van de twaali- kampen. Vorig jaar liep de Heemskerker Koopman zich stuk op het brok ervaring dat spelers als Van Scheltinga en Kuij pers met zich meedragen, ditmaal was het de Amsterdammer Van der Weide die nul op het request kreeg. De eerste plaats werd een gedeelde aangelegenheid voor de Beverwijkse schaakmeester Van Scheltinga en zijn Eindhovense collega Kuijpers. Bij loting werd de laatste tot winnaar uitgeroepen. Beide spelers triomfeerden over Van der Weide en maakten zowel het onderlinge duel als hun treffen met Henneberke remise. Daar de laatste Van der Weide niet klein kon krijgen bleef hij op de derde plaats hangen. Koopman mag het nu volgend jaar weer proberen want hij bleek door zijn mislukking van vorig jaar geenszins uit het veld geslagen. Overtuigend won hij de reservemeestergroep voor de Leide- naar Van Reek. De Santpoorter Van der Enden promoveerde naar de reserve meestergroep waar hij wellicht volgend jaar ook de Beverwijker Dubbeldam za. aantreffen die in een parallelgroep een gedeelde eerste plaats bevocht. De eindstanden luiden als volgt: INVITATIEGROEP: Kuijpers en Van Schel tinga 2, Henneberke iy2; Van der Weide Reserve-meestergr.: Koopman 2‘2, Van Reek Uylings en Straat 1. Prom. gr. A: van dei Enden 21a, G. van Manen 2, De Roode IV2. Geerts 0. Prom. gr. B: Dubbeldam en Vor- stermans 1. L. van Manen 1^2, Nieuwland 1. Hoofdkl. A: De Gorter 2¥s, ’t Hart 2, J. Bonkenburg P/2, Beerens 0. Hoofdkl. B: Jackel en Noordhoek 2, Hooning iy2, Maas ’,2. Hoofdkl. C: Könner 2 te, Rogt van Tonningeu 2, Case Ite, Berglubd 0. IA: Stada 2, De Roos en Van Bellen Ite, Kuypers 1. 1B: Kunst 2 te. Luberti 2, Van Calmhout 1, Uhl lz2. IC: Zwemstra en Mesters 2. Van Wamerdam en Ham 1. 1D: Poel-2 te, Zeeman ite, Mostertman 2, Nehling 0. 2A: Dekker 3, Gelpke en Kloek Ite, Kok 0. 2B: Pippel en Stapel 2. Rras ite, Schapps te. 2C: Koelemei 3, Kranendonk, De Vreede en Heynen 1. 2D: F van Maanen 2te, Otte 2, Schaap 1, Schlosser te. 3A: Van Wilsum, Ruyter, Zweers en Hart Ite. 3B: G. Bakker 2te, F. Koopman 2, Mevrouw Schol-Grin Ite, Merle 0. 3C: Van Zwieten 2, Zegwaard en Waanders Ite, Bij 1. 3D: Schol 2te. Van der Griendt 2, Schaaper 1. Schurer te. 3E: Grapen- dagl 3, A. de Vrieg Ite, Kutschinski 1, Ver- kooyen te. 4A: Adolf 2 te. Seesink 2. De Smet 1, Westra \'n. 4B: Koolhaas 2, Bras en Tamarit 1^2, Mönch 1. 4C: Damsma 2, Wissink en Noest 1^2, J. Smit 1. 4D: Verdam 2, Mevrouw Schiermeyer-Palm en Bolsebroek 1V2, S Smid 1. 4E: Haasbrink en Verschuren 2. Euting 1’2. Gallas 53. 4F: Wiersma lló, C. Smit 1, Blans- jaar 1, Piëtte 4G: Jolles 21_>. Teeugina 2. Rasker H2. Boonstra 0. 4A: Van Ommeren 2V2. Mej. Pastoor 2, Boonstra lü, Meijer 0. 5B: Mej. Stada 2, Smolenaars en Schiphorst 1V2, Verlaak 1. 5C: Van Oppen 2, Nijhoff 2. Göbël llz2, Peerdeman V2. 3D: Van Someren en Reus 2^2, Van der Sluys en Van der Velde U2. Graafsma 3, Van der Hoek iy2, Van Blarcum 1, Van der Arend Y2. 5B: Mej. Zwart 2. Sikkens en Wolters IY2, Nubé 1. 6C: Mevrouw Hennen, T. Boonstra en Paardekoper 2. H. van Blarcum 0. 6D: Spanjaard 21,2, Ris 2, IJff l1/?, Kamps 0. 6E: Steeman H. 2¥2, M. van Maanen 2, Kuip 1, Bonger 1/2, Jeugdgr.: Jangsen 2, Spaans en De Boer 1^2, Cardon 1. Kamergr.: Van Kleef 2^, Giebels 2. Roethof 1. Dolman ¥2. Alkmaargr.: Anderson 3, Piet Stokman 2, Hofstede en Stokman ¥2. Utreclitgr.: Hoefstra en Van der Vliet 2¥’. Veldhuizen 1, Groen 0. De verenigingsprijs bij de vierkampers werd gewonnen door de Beverwijkse schaakclub Weenink WIJK AAN ZEE. Voor de vierkam pers zit het Hoogoventoernooi er wee. op. In drie dagen tijd hebben 160 schaakliefhebbers hun aandeel geleveru in het welslagen van deze 38ste editie. De stand: 1. Tielrooy 5-8, 2. De Jong 5-7, 3. Sterel 5-6, 4-6, Beliën, Van der Vossen, Boer rigter 5-5, 7. De Haas 4-4, 8. Van der Vossen 5-4, 9. Van der Eem 4-2, 10. Van den Berg 5-2. Sub groep: Kuyl—Oorthuis 2-0; Winkelaar Schut 0-2; De BoerBeliën 2-0; Pippel 0-2; Teeuwen—Langeveld 2-0. Stand; 1. Beliën 5-7; 2-3. De Boer, Pippel 4- 6. 4-6. Schut. Kuyl. Teeuwen 5-6; 7 Langeveld 5-4; 8. Weyers 4-3; 9 Winkelaar 5-2; 10. Oorthuis 4-0. Voor de heren van Exercitia is de situatie inmiddels kritiek geworden. Na de nederlaag tegen odiac met 64-46 staat de ploeg vaster dan ooit op de laatste plaats. Van de overige ploegen kwam alleen Ariola in actie voor de beker. Het Amsterdamse Pius X bleek voor Eef Halewijn en de zijnen geen opponent van betekenis. Wel namen de gasten een 0-8 voorsprong, maar al snel werden de bakens door Eric Jager (13-14) verzet Toen in de t wee.de helft ook Rudolf Mooy (6-14) en Eric Zwiers (5-12) zich met de score gingen bemoeien was de strijd snel gestreden. Eindstand 93-40.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 16