Voorstander van Voorhaven aan het woord todtevishal Agenda Beter druk scheepvaartverkeer dan stijgende groep werklozen Heemskerk niet eens met verdeling kosten Kritische kanttekeningen bij begroting onderwijsbegeleiding activiteiten gaan uitbreiden 3 „De Meerpaal” kan i H drukkerij schmitz nv MH^BE een deskundig drukwerk- advies? boekdruk foliedruk offset klein offset i DINSDAG 20 JANUARI 19 7 6 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 5 Velsen-IJmuiden t aft H is Heemskerk Absurd Castricum Tijdwinst In en om Haarlem SINDS 1 JANUARI MET VOLLEDIGE VERGUNNING Onjuistheden ÉL ,i ft jgsHgl 1 ij n. MM - "5 "fa'.hïl'M W Prognoses IJMUIDEN. De argumenten van de gemeente Velsen, tegen het Voorhavenplan en met name de woorden van wethouder C. Ocke loen gesproken tijdens de discussie avond over de Voorhaven in Am sterdam met de heer De Roo, ad junct-directeur van het gemeente lijk havenbedrijf van die stad, wor den niet gedeeld door onze plaats genoot de heer A. S. Kammerstein, directielid van Halverhout, Zwart en Zurmühlen Verenigde Scheeps- agenturen. Wij laten hem hieron der aan het woord. A Beverwijk Uitweg Wijk aan Zee L L KW15 a - 'J-V- IJM20 11.900, IJM29 30.700, missie in WOENSDAG 21 JANUARI (Van een onzer verslaggeefsters) 4a: 20.15 Ten aanzien van de voor 1976 geraam- 19 en en 21. 30 u.: 19.30 ,.Dr. u.: u.: (ADVERTENTIE) ,r- V :L v- wee zie- lar- de Den leb- ige- sch. Ook de financiële kant van de ex ploitatie van zulk een voorhaven wordt als „dwaasheid” afgedaan. Er zullen ech ter wel harde cijfers aan ten grondslag liggen. Wanneer de Voorhaven klaar is, zullen we gauw in 1980 leven en dat is dan slechts 20 jaar van het jaar 2000 af. Allicht dat zo’n project niet in 20 jaar tijd al rendabel is. B. en W. van Heemskerk plaatsen er enkele kritische kanttekeningen bij. Velsen gaame bereid is alle gewenste informatie over zijn standpunt te geven aan ieder, die daarom vraagt, Misschien doe ik het nog wel eens, ofschoon wijkerstraatweg 160 vel sen-noord - die len talf iste het lu- als- ting is >cht De hier 20 JANUARI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. telefoon 02510-2 32 07 29 >P set de la- tot de te zij ur ne” ge- ho- nk- an ;ga ij- in iet te ts— en. ni- nd, 1 is 25 in ire, md an- i 4 sr id In en ip jls en de of s- iet is- tl- de Ier t”, is I- e n n n r, n le >ep m- te- 6) nt- het op het HEEMSKERK. Volgens de statuten van de stichting Onderwijsdienst Mid- den-Kennemerland stelt het algemeen bestuur jaarlijks een werkplan vast, on derverdeeld in een totaalplan en deel- plannen voor bepaalde gemeenten in het werkgebied en/of voor respectievelijk het openbaar onderwijs en de verschil lende richtingen in het bijzonder onder wijs. In de vorm van begrotingen zijn de vastgestelde werkplannen voor 1975 en 1976 thans aangeboden aan de gemeente raden van de deelnemende gemeenten Beverwijk, Castricum, Uitgeest, Velsen en Heemskerk- Het containervervoer rond de Voorha ven kwam er nog slechter af. Waar haalt de heer Ockeloen toch zijn infor matie vandaan, als hij beweert dat 90 pct. van wat mogelijk is reeds per container vervoerd wordt. Dit cijfer is absurd, zelfs al zou de wethouder be doeld hebben, het verkeer tussen goed- geoutilleerde havens van Amerika en West-Europa en dan natuurlijk alléén voor het stukgoedverkeer. Het contai nerverkeer is de laatste jaren met enorme sprongen omhoog gegaan. Door de economische crisis van vandaag is natuurlijk ook de goederenstroom naar Rotterdam tijdelijk teruggelopen. Maar de heer Ockeloen zou behoren te weten dat de Rijnpoorthaven er niet komt, niet omdat Rotterdam geen extra haventer reinen nodig heeft voor de straks weer te verwachten toename van container- overslag, maar omdat deze haven plano logisch niet haalbaar was en men der halve nu terreinen voor containerover- slag gereed maakt op de Maasvlakte en reeds bestaande terreinen heeft kunnen uitbreiden. KW45 7 33.000, 7200, VELSEN-NOORD. Het verenigings leven in Velsen-Noord krijgt wat meer ruimte voor bijeenkomsten van de ver schillende verenigingen die in feestge bouw „De Meerpaal” aan de Banjaert- straat tot voor drie maanden geleden een meer of minder vast onderkomen vonden. De beheerscommissie van het gebouw, aangesteld door het kerkbestuur van de rooms-katholieke parochie St. Joseph (eigenaresse van het pand) was wegens financiële problemen ten aanzien van de exploitatie genoodzaakt maatre gelen te nemen tot een dwingende wijzi ging van de opzet. De in 1976 ten laste van de gemeente Heemskerk komende onder wij sbegelei- dingswerkzaamheden van de dienst Mid- den-Kennem'erland worden geraamd op 72.560 voor de totaalpilanikosten en 295.250 voor de deelplankosten. In to taal dus 367.810. Op de Heemskerkse begroting staat 300.000 en de raad zal dus een aanvullend bedrag van f 70.000 moeten ramen- Folkavond. Het programma van so ciëteit „Asterix” aan de Lariksstraat in IJmuiden-Oost vermeldt voor woensdag 21 januari een folkavond, te verzorgen door het trio Kees Ouwejan. Met bege leiding van viool, gitaar en diverse blaasinstrumenten zal een aantal Engel se en Ierse drinkliederen ten gehore worden gebracht, afgewisseld met Ne derlandse luisterliedjes. Het optreden be gint om 20.15 uur. Voorts stelt de heer Ockeloen nog altijd volgens de IJmuider Courant dat Amsterdam over de financiering van de aanleg, grenzeloos optimistisch is. Amsterdam gaat ervan uit, dat van de kosten voor de te baggeren geul slechts 1/3 voor zijn rekening komt en 2/3 deel voor het Rijk. „Ook Rotterdam heeft de geul voor Europoort voor ICO pet. voor zijn rekening moeten nemen”. Is de wethouder werkelijk zo slecht geïnfor meerd? Hij behoefde hier niet over te spreken, maar als hij dat wel -doet, dan dient hij zich te oriënteren en zou dan in Rotterdam kunnen vernemen dat bij het baggeren van de geul van de Water weg, wel degelijk door het Rijk is bijge dragen. Slechts de verdere uitdieping van de geul komt nagenoeg geheel voor Rotterdamse rekening. Tenslotte stelt de wethouder dat Am sterdam tot een werkverdeling met Rot terdam moet komen. Maar deze kwestie is geen zaak tussen Amsterdam en Rot- een enkel land. Het is juist, dat wij vanuit bulk-carriers oversloegen in klei nere tonnage, welke bestemd was voor een der vele havens langs de lange Engelse kust. Nu in Engeland net als overal elders ter wereld havenbek kens dichter aan de kust zijn aangelegd om de grotere en daardoor vaak dieper stekende schepen te ontvangen, is dit werk voor een belangrijk deel weggeval len, maar het vindt nog steeds plaats en tot en met oktober 1975 is in Amster dam 25,9 pet. meer graan overgeslagen dan in de overeenkomende periode van 1974 (totaal 2.567.000 ton). Door opnieuw een slechte graanoogst in Rusland wor den grote bulkcarriers met graan af komstig uit o.a. de Verenigde Staten en Canada naar Rotterdam en Amsterdam gedirigeerd, voor overslag in kleinere zeeschepen welke gezien de diepgang, wel de Oostzeehavens in Rusland en de, Baltische Staten kunnen bereiken. Het gaat hier om een totaalkwantum van ca. 1.000.000 ton, voor dit jaar, maar moge lijk ook veel meer. Dit is niets om rekening mee te houden bij het opstel len van prognoses, maar ik wil dit soort „meevallertjes” toch signaleren, omdat zij op allerlei gebied voorkomen en toch een stuk van de totale havenactiviteiten uitmaken. Allereerst wil ik opmerken dat iedere prognose nu eenmaal onzekerheden in zich bergt, anders was het geen progno se. Als een economische terugva) op treedt dan is dit altijd van tijdelijke aard en wie de dingen groot moet zien zoals de Rijksoverheid mag na tuurlijk niet aan korte-termijn-planning doen. Om geen stagnatie te veroorzaken stellen B. en W. de raad voor met die aanvullende raming akkoord te gaan, maar wel met de aantekening dat de raad zich kan verenigen met de kantte keningen die door B. en W. zijn gemaakt bij de begroting. Het college is namelijk van mening, dat het juister zou zijn bestuursposten, directiekosten en administratiekosten niet op rekening van het totaalplan te schrijven. Het lijkt het college een dui delijke zaak, dat bestuur, directie en administratie niet alleen functioneren voor het totaalplan, maar ook voor de deelplannen. Geen bezwaar maakt men evenwel tegen het feit dat' deze kosten voor wat betreft 1975 als totaalplankos- ten zijn verantwoord, omdat in dit start- jaar grotendeels aandacht is besteed aan het goed op gang brengen van de dienst. de deelplankosten Heemskerk wordt re kening gehouden met de uitbreiding van het in Heemskerk reeds werkende team met een pedagogisch-didactische mede werkster voor het kleuteronderwijs. NV' De heer K. Verhijde, tot 1 oktober 1975 in loondienst zijnde beheerder, moest ontslag worden aangezegd. Inmiddels heeft zich een zeer gunstige ontwikkeling voorgedaan aangezien met ingang van 1 januari 1976 ,.De Meer paal” in het bezit is gesteld van een volledige vergunning volgens de drank wet. Het ontbreken daarvan was mede oorzaak dat de exploitatie ging stagne ren omdat het houden van feestavonden, partijen en recepties niet langer was toegestaan. De beheerscommissie stelde hiervoor wel het gebouw open voor diverse bijeenkomsten echter mei dien verstande dat men zichzelf moest behel pen in de gegeven omstandigheden. Na de olie-crisis ziet de wethouder van Velsen die olie-aanvoer niet meer zitten. Toch kan de heer Ockeloen weten dat er in vergelijking met de periode vóór de olie-crisis nauwelijks minder olie-vervoer is naar Rotterdam en van januari t.m. oktober 1975 7,9 pet. meer dan in 1974 naar Amsterdam. Ook spreekt de wethouder niet over het hem bekende feit dat het kolenvervoer sinds de olie-crisis in belang sterk is toegeno men. Ook hiermede hield de Commissie Zeehaven-overleg geen rekening. Deze ontwikkeling kan de kosten-baten-ana- lyse over de Voorhaven, verder positief beïnvloeden. Van het „verplaatsen” van raffinade rijen vanuit West-Europa naar een ge spreid gebied in de hele wereld is bij de olie-industrie hier te lande niets bekend. Noordzee-olie ziet de wethouder ook niet zitten. De tijd zal het ons leren of er alleen olie en gas gevonden wordt op het Engelse en Noorse continentale plat. Datgene wat al opgespoord is vergeet de wethouder gemakshalve en dat wij in Nederland voor de off-shore- werkzaamheden op de gehele Noordzee, veel werk verrichten, kan hem toch niet ontgaan zijn. Het is verheugend, dat zoveel anderen in den lande wel ver trouwen hebben in olie- en gasvondsten in de Noordzee en ook op het Neder landse deel daarvan. Op ijzerertsoverslag, die alleen voor Hoesch in Duitsland bestemd is wilde de wethouder helemaal niet gokken. Ver moedelijk wil met hem, niemand anders daarop gokken. Er zal toch echt wel eens erts in de Voorhavens worden over- of opgeslagen maar er wordt door de hiervoor in aanmerking komende ha venbedrijven beslist niet hoofdzakelijk en zeker niet alleen op Hoesch gerekend, maar de wethouder doet het blijkens zijn uitlatingen wel zo voorkomen. Graan-overslag ziet er voor de Voorha ven ook al slecht uit, omdat dit op Engeland gericht is. De Engelse havens nemen deze werkzaamheden nu zelf ter hand. In de totaalplankosten voor 1976 zijn kosten opgenomen voor een aantal nog aan te trekken medewerkers en deskun digen. Op grond van de toelichting vin den B. en W. van Heemskerk het juist, dat de kosten van de aan te stellen ortho-pedagoog tot de totaalplankosten worden gerekend. De taakstelling voor deze medewerker geeft aan, dat hij werkzaam zal zijn ten dienste van het onderwijs in het gehele werkgebied. Maar de taakstelling van de andere medewerkers en deskundigen is thans nog niet duidelijk. Derhalve kan volgens B. en W. van Heemskerk nu ook nog niet worden beoordeeld of het juist is, dat de daarvoor geraamde kosten tot de totaalplankosten behoren. Zodra duide lijk is welke werkzaamheden zij zullen gaan verrichten, zullen hun kosten aan die werkzaamheden dienen te worden toegerekend. terdam. Het is de internationale han dels- en scheepvaartwereld die vaak zelfs uit andere werelddelen hun lijn schepen naar attracieve zeehavens diri geren. Of de ontvangers van bulkladin- gen, woonachtig in alle mogelijke Euro pese landen maar vooral in Duitsland, Frankrijk en ook in Nederland, maken uit, naar welke haven het schip met de lading zal gaan. Dat een haven met sluizen en diepgangsbeperkingen inter- nationeel minder interessant is dan een haven waar vrijwel alles kan, is duide lijk. Dat kan maar niet even tussen Amsterdam en Rotterdam geregeld wor den. Het klinkt wel leuk natuurlijk, maar daarom stel ik er prijs op dit hier toch maar eens uit de doeken te doen. En als dan de wethouder aan het eind van zijn betoog zegt: „Amsterdam moet de aandacht richten op het woon- en leefklimaat, dan zal industrie aangetrok ken worden en kan Amsterdam een volwaardige haven zijn”, dan begrijp ik er helemaal niets meer van. )P 1U rt e- id lit □- Jg, :v Wel zei hij dat de prognoses voor de Voorhaven stoelden op achterhaalde cij fers over olie-aanvoer, erts-aanvoer, graan-overslag en container-vervoer. Daar kan de Commissie Zeehavenoverleg het dan mee doen. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: ..Vlammen over New York”, 19.30 u.: ..Sham poo”. Luxor Theater, Breestraat. 20 u ,,The wild bunch”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie grafisch werk van Frans Lasès; geopend tot en met 7 februari tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14-17.30 uur en op donderdag van 19.30-21.30 u.; voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN Ook hier constateer ik opnieuw on juistheden. Een haven is nooit gericht op IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 21.330 kg tong; 274 kisten tarbot en griet; 1549 kisten kabel- jadw; 1288 klisten koolvis; 261 kisten schelvis; 802 kisten wijting; 3372 kisten schol; 223 kisten schar; 331 kisten diver sen. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg: tahbot II 11,41-60, grote tong II 41-10,49, grootmiddel tong IV, 11- 13,35, kleinmiddel tong 11,29-10,55, tong één 10.02-10,55, tong twee 9,98-9.49 Perg 40 kg: tarbot 373-173, griet 204- 118 kabeljauw een 92-59, kabeljauw twee 104-57, kabeljauw drie 86-64, ka beljauw vier 78-67, kabeljauw vijf 66-45, koolvis een 56-53, koolvis twee 53-46, koolvis drie 69-53, koolvis vier 42-33, blanke koolvis 80, schelvis een 128-112, schelvis twee 94-68, schelvis drie 67-55, schelvis vier 66-41, schol een 57-47, schol twee 74-61, schol drie 72-63, schoJ vier BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Dinsdag u.: ..Dokter Pulder zaait papavers”; woensdag 14 u.: „De vlam en de pijl” VELSEN-NOORD DIVERSEN DINSDAG 20 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-21.30 u., jeugd 19-20.30 u. WOENSDAG 21 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. DEN HELDER Hoewel de weers omstandigheden verleden week aller- minst gunstig zijn geweest, zodat de grote kotters niet onbeperkt konden vis sen, waren de aanvoeren dikwijls toch bevredigend. Hierbij was het nog opval lend, vooral gelet op de tijd van het jaar, dat zulke grote hoeveelheden schol werden binnengebracht. En doordat hier voor over het algemeen goede prijzen werden betaald, konden de aanvoerders op bevredigende besommingen rekenen. Dit was voor een groot deel ook het geval met de „kabeljauwkotters”, al had de prijs dan ook wel enigszins onder de grote voorraad te lijden. De voor de tong betaalde prijzen waren eveneens redelijk tot goed en varieerden alus van 10,50 tot 11,50 per aangevoerde kilogram. Op deze manier kwam er ook voor de meeste grote weekkotters nog een rede lijke besomming tot stand, met als kop loper een kotter met 33.400 voor 12.500 kilogram vis, waarvan 10.600 kilogram schol en 1176 kilogram tong. Over het algemeen dus een goede visweek, de weersomstandigheden in aanmerking genomen Met betrekking tot de voor 1975 als deelplankosten voor Heemskerk geraam de kosten is de begroting 1975 overgeno men van de Heemskerkse onderwijsbe geleidingsdienst. B. en W. merken op, dat daarbij geen rekening is gehouden met het rijkssubsidie. Er is namelijk een verschil van mening over de verdeling van dit subsidie. Het Heemskerkse colle ge is van oordeel, dat dit subsidie naar evenredigheid aan de diverse werkzaam heden dient te worden toegerekend, aan gezien het wordt toegekend voor alle activiteiten van de dienst. Uitgaande van deze opvatting zou het bedrag dat ten laste van de Heemskerkse gemeentebe groting 1975 voor onderwijsbegeleidings- werkzaamheden is geraamd, namelijk 248.000 toereikend zijn voor’ de in 1975 netto ten laste van de gemeente Heems kerk komende kosten. 19 en De commissie vond voor een meer sluitende exploitatie de weg de gehele benedenverdieping te verhuren en kon in de heer Chr. Borghardt uit IJmuiden voor de bovenzalen een nieuwe beheer der aantrekken, zij het in part-time verband. De heer Borghardt heeft zich inmid dels aardig ingewerkt en aan hem is het ook te danken dat onder andere de activiteiten voor de Vara-speelgoedactie door middel van kienavonden en de uitdeling van de geschenken aan de kinderen van „Casa Carmeli” uit Voge lenzang bij het Sint Nicolaasfeeset. De nieuwe beheerder heeft nu de exploitatie van de vergaderruimten geheel in eigen beheer genomen. „De Meerpaal” staat nu dus weer volledig open voor het verenigingsleven in Velsen-Noord, zodat de vaste clubs als NCVB voor haar maandelijkse bij eenkomsten, klaverjasclub „Ons Genoe gen” en verschillende bijeenkomsten van bejaarden van hun eigen „onderdak” verzekerd zijn. Voorts stelt de heer Borghardt zich voor feestavonden, recepties, vergaderin gen, bruiloften en partijen in „De Meer paal” te animeren, zodat met zijn inzet en prettige samenwerking het feestge bouw weer volledig aan zijn doel zal beantwoorden. WOENSDAG 21 JANUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7 10, 12.30-13.15 en 14.15-15.15 U. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat BI, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Huize Scheybeeck, Velserweg. 20 u. inspraak Noordzeekanaal. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 U. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 1.0*12.30, 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14- 17.30 u.Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. „Er zit nu al jarenlang een dalende lijn in het aantal schepen dat Amster dam aanloopt en ofschoon dit vermin derde aantal weliswaar uit grotere een heden bestaat, is dit nog steeds niet in staat de haven van Amsterdam voldoen de werk te verschaffen. De „werkers” in de haven van hoog tot laag zien dit met lede ogen aan. Zij zien geen andere oplossing dan via de aanleg van een Voorhaven bij IJmuiden. Alleen dan zal Amsterdam als haven, internationeel weer kunnen opleven. Tussen deze werkers in de Amster damse haven, die steeds meer door werkloosheid worden bedreigd, vertolkt de wethouder van Velsen dat hij uit bezorgdheid voor de haven van Amster dam, de Voorhaven niet als een goede zaak zag. Het Centraal Planbureau zou de heer Ockeloen kunnen inlichten over de grote economische betekenis van onze natione- le havens voor ons gehele land. Alle studies die intussen werden gemaakt, zoals het Inbucon Rapport, en ten slotte het Rapport uitgebracht door de Com- Zeehavenoverleg onder leiding van ir. S. A. Posthumus, aan de samen stelling van welk rapport ook de ge meente Velsen deel had, zijn alle althans volgens de gemeenteraad van Velsen ondeugdelijk geweest. Er is meer één goed rapport uitgebracht na melijk Velsens standpunt. De heer Ockeloen ging er in Amster dam vanuit, dat de rol van het „grote schip” in de toekomst is uitgespeeld. De heer Ockeloen gaat dan aan het feit voorbij dat nu al meer dan 600 zeesche pen boven de 100.000 ton de wereldzeeën bevaren. Die grote schepen zijn er; heb ben technisch bewezen dat zij kunnen functioneren en de economische voorde len zijn aangetoond. Deze schepen zullen daarom ook in de toekomst gebouwd blijven worden en hun diepgang is nu eenmaal in te veel gevallen, te groot voor de 45 voet diepgang toelaatbaar vóór het Noordzeekanaal-gebied. Als de heer Oc keloen gezegd had dat vermoedelijk de mammoet-tankers van 500.000 ton en groter nog slechts mondjesmaat ge bouwd zullen worden, dan was ik het graag met hem eens geweest. De wet houder zei dit echter niet. f 44,300, KW24 f 23.500, KW51 KW88 f 21.700, 14.500, KW145 9600, KW175 Maar er is nog een uitweg, de wet houder merkte namelijk nog op dat 14 en BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: ..Horror express”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Velsen-Zuid, stijlka mer en oude gebruiksvoorwerpen. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. DIVERSEN Stadhuis Velsen, Plein 1945, van. maandag t.m. vrijdag te bezichtigen van 10-12 uur. Velserbad, Briniostraat. Geopend dinsdag van 20 u. tot 21.30 u. en woensdag van 6.45-8. 9.40*10.45 (dames), 13.30-14.30, 14.45-15.45 en 21.30- 22.30 uur; Instructiebad Zeewijk van 9.15 tot 10.15 uur; voor moeder en kind van 14.15 tot 15.15 uur; vrij zwemmen. Speeltuin „In veilige Haven”, Herenduin weg, geopend woensdag van 13.30 tot 17 u. Alarmnummers, politie 19033. ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Interkerk, Stichting voor Gezinsverzorging: spreekuur dag. van 9 tot 10 uur. Velserduin- weg 52, IJmuiden. Tel. 11830. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat, woensdag 20.30 uur: ..Citizen Kane”. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woens dag: Wit-Gele Kruis, Zeeweg 20, IJmuiden- Oost. 9-10 uur. Bureau Petrakerk, Spaarne- straat 8, IJmuiden 11-12 uur. Stadsschouwburg, dinsdag 20.15 uur: ..De Hoofdstad Operette” met ,,Der Bettelstudent” Als ik de werkgelegenheidsverwach- tingen van de heer De Roo van het Gemeentelijk Havenbedrijf te Amster dam lees, dan klinkt mij dat als muziek in de oren. Dan levert de Voorhaven direct en indirect op den duur voor zo’n 26.000 man in de regio werk op. Zullen wij dan toch niet eens serieus gaan praten hoe die Voorhaven er uit moet zien en hoe wij mogelijke milieubezwaren kun nen opvangen en verkleinen? Dat kost geld, maar het is technisch wel mogelijk en dan moet het maar omwille van de leefbaarheid. Beter een Voorhaven met druk scheepvaartverkeer en werk, dan een nog jarenlang stijgende groep werklozen, die dan zeker geen middelen zullen heb ben om geld uit te geven in wethouder Ockeloens pretpark aan het strand. Se lectieve economische groei moet het pa rool zijn. Hopelijk zullen velen in deze gemeente het met mij eens kunnen zijn”. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u Operettevereniging Hulsbergen met „Ein Wal- zertraum.” Toneelschuur I (Smedestr 23) Woensdag 20.30 u.Toneelgroep Centrum met „Bezoek uur”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.: Eer ste concert in de Mozartserie door Amster dams Kamer Orkest o.l.v. Gljsbert-Beths. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr, Houtstr.) 15.30, 21.30 u.: „Rollerball”, 18 j. Woensdag 13.30 u.: „Dik Trom en het circus”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De hel breekt los”, 18 Lido (Houtplein) 14, 18.45 „Jaws”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) Zjivago”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en 21.30 u.: ..Flatfoot in Hong Kong”, 14 j. Woensdag 14 en 16.15 u.„Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 „Elckerlijc”, 14 j. Studio (Gr Markt) 19 en 21.15 u.„Franken stein junior”. 14 j. Woensdag 14 u.: ..De nieuwe avonturen van Dik Trom”,a.l. DIVERSEN WOENSDAG 21 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 14.30-17.30 en 19-21 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huljgensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-47 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Frankenstein junior”. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling werk van Heemskerkse kunste naars; geopend tot 26 januari op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14-16.30 u. DIVERSEN DINSDAG 20 JANUARI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Vefherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. tafeltennisln- stuif. Voorts stelt de heer Ockeloen dat containerschepen niet groter zijn dan 80.600 ton en dus nu Amsterdam al kunnen bereiken. Maar de lezer moet dan wel weten dat het bij deze zeer snelle uiterst kostbare containerschepen niet uitsluitend gaat om de diepgang, maar vooral om de tijdwinst. Deze sche pen zijn dermate duur, dat zelfs het tijdverlies van IJmuiden naar Amster dam, inclusief in- en uitschutten, zo’n 5 a 6 uren, teveel oponthoud betekent. Deze schepen liggen voor laden en-of lossen slechts enkele uren aan de wal en varen op een uiterst scherp tijdsche ma. Als door de Commissie -Zeehaven- overleg berekend is dat 40 pct. van de baten uit de Voorhaven van het contai nervervoer komen, dan zijn daar zeker argumenten voor geweest. Het lijkt wat al te simpel, als de Velsense wethouder dit af doet met een: „Dat is toch al te dwaas”. 74-44, wijting drie 62-35, schar 65-28. De besommingen waren: KW4 6200, KW15 4000, KW22 j‘- - f 25,900, KW29 f 12.800, KW34 KW44 22.000, - 52.000, KW81 KW105 26.700, KW113 24.000, KW149 13.000, KW152 KW167 f 3400, KW174 9000, 21.700, KW185 11.600, KW187 f20.000, KW189 ƒ23.000 KW194 f 19.900, KW214 10.500, KW221 f 4800 KW226 f 8100, SCH256 14.000, VL142 72.000, IJM18 1100, IJM20 11.900, IJM29 f 30.700, IJM30 34.400, IJM115 30.000, IJM154 3500, IJM44 f 39.000, IJM207 en IJM209 3100.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5